Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak naučit psa být ve venkovní boudě
PříspěvekNapsal: sob 08. pro. 2007 19:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Ahoj všem! Mám půlroční fenu zlatého retrívra.Máme rodinný dům, kde dosud měla pelech v předsíni, nyní když jsme jí dostavěli po měsíčním usilovném snažení boudu se jí snažíme pomalu zvykat na to, že bude venku...Na noc ji ještě dáváme dovnitř (nemá plně narostlou srst) a nebylo mi to doporučeno veterinářem, ale přes den v rozumných teplotách je venku..Boudu bere v pohodě, občas do ní vběhne, ale to je vše.Nechce v ní být, pořád trůní u vchodu do domu a kouká ven a "hlídá"...I když prší apod. nejde se do boudy schovat, přitom jí tam dávám žrádlo, hračky, atd.
Lze ji to vůbec nějak naučit, že bouda je fajn místo k obývání?? Na jaře a až jí doroste srst bude venku napořád, takže by mě mrzelo, kdyby tu boudu opravdu nepřijala...
Co myslíte, že proto lze ještě udělat? Díky za rady! Janča

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. pro. 2007 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Ahoj, zkuste s fenkou strávit nějaký čas u ní v kotci u boudy, hned toto místo bude brát jinak, když se tam s ní budete například mazlit :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. pro. 2007 20:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Feli, to je trochu problém, sice jsem fakt štíhlá, ale do té boudy se k ní opravdu nenacpu :-k :lol: Tak sakra co s tím.. :shock:
Ona má boudu takovou, že má jako by "předsíň" a přes tu projde do druhé místnosti, která je zadělaná dvířky z koberce..má tam i okno, tak vidím co tam dělá...do té předsíně se vleze jen ona, tak si k ní třeba z venku čapnu, hraju si s ni, nebo ji drbu, atd..ale co víc, bych mohla udělat to nevím... :?:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. pro. 2007 21:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Až do boudy nemusíš :D i když na škodu by to určitě nebylo :? Myslela jsem to tak že si sedneš s ní vedle boudy. U nás to pomohlo, Feli má boudu přímo v kotci, takže jsem neřešila až tak boudu jako celý kotec.
Jinak Feli v boudě přes den taky většinou nespí, radši si lehne na dřevěnou lavici u ohniště, nebo na koberec u dveří, ale v ,noci nebo když je hodně ošklivo, tak spí v boudě vždycky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. pro. 2007 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Sára má jen boudu, nemá kotec.Právě, že o to je to ještě horší, protože má volný pohyb po zahradě, tak proč by byla v boudě, že? :cry: Dneska jsem si s ní zkoušela, když byla v boudě hrát, dala jsem jí tam jídlo, pamlsky, atd., ale když zavřu dveře od domu, vyběhne zase ven...a sedne si před dveře :cry:
Uvažovala jsem, že jí tam na pevno přidělám na nějakém provazu kost z buvolí kůže nebo nějakou jinou ňamku, ať si jim tam může žvýkat, ale nemůže jí odnést nikam jinam-myslíte, že to pomůže? Nebo co ji takhle zkusit nechat přes nějakou teplejší noc venku a třeba pochopí, že v boudě je teplo a dobře...Co myslíte?

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. pro. 2007 14:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no a proč tak nutně potžřebuješ aby spala v boudě? kdyby jí byla zima věřím že enní tak blbá a zaleze si tam- většina psů boudu využívá minimálně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. pro. 2007 21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Ajko, nepotřebuju to "nutně", ale to víš, stavěli jsem ji vlastnoručně měsíc, takže to zamrzí :cry: To ale není podstatné. Jen se snažím, ať to přijme jako svůj pelíšek, kde má klídek, může se tam schovat, atd. Nechci ji k tomu nutit.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. pro. 2007 21:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
priatel staval budu ako otrok skoro dva tyzdne, dvojite dno, zateplena 10 cm polystyrenom, predsien, karimatky na spodku aby ju to hrialo, dotiahol elektriku na pripadne vyhrievanie atd.... babulka ju vytrvalo ignoruje uz treti rok a to sme skusali tiez vsetko aby tam bola. zalezie tam asi raz rocne, ked je vonku straaasne horuco :-) po zrelej uvahe sme dosli k nazoru, ze ju na jar zburame kedze je k nicomu :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. pro. 2007 21:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Janinka píše:
Ajko, nepotřebuju to "nutně", ale to víš, stavěli jsem ji vlastnoručně měsíc, takže to zamrzí :cry: To ale není podstatné. Jen se snažím, ať to přijme jako svůj pelíšek, kde má klídek, může se tam schovat, atd. Nechci ji k tomu nutit.

neřeš to, znám to z vlastní zkušenosti u svejch dvou psů, jednoho sme v boudě načapali až cca po dvou letech co ji měl a druhého podobně, jestli opravdu chceš vědět jestli tam spí (v noci) tak tam dej seno, načechrej až "po střechu" a ráno se jí mrkni do boudy jak je to tam zválený a psovi do kožichu jestli tam má stébla sena. Myslim, že pokud jí nebudete nechávat venku přes noc, tak tam nezaleze....protože prostě nemá proč - moji psi spěj i na sněhu přes den, v noci občas zalezou a je jim fajn


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. pro. 2007 21:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Pro Evu a Elišku
No, tak to jste mě holky teda nepotěšily :( Eliško, boudu mám asi takovou, jak popisuješ vaší-prostě jsem si s nívyhráli...proto je mi to líto..
Takže říkáte, že se to nedá naučit? A já jsem tak doufala, že existuje nějaký fígl...Vždyť kolik psů spí v pohodě v boudě...
S tím senem to není špatný nápad..nebo v noci tajně vstát a kouknout se :-)

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. pro. 2007 22:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ak v noci vstanes uuuplne tajne :-) tak psica ta bude uuuuplne tajne cakat vonku pred barakom :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. pro. 2007 22:21 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
eli ma pravdu, jen otevru dvere, uz je moje leonka palici v predsini, he he... jinak ja si nedal od rudy poradit, at boudu nezatepluju moc, jen, aby tam bylo sucho a netahlo tam, udela jsem zatepleni atd., a holt se potvrdily rudova slova, ze pokud to bude moc teple, nebude tam chtit cubinka spat... zaleze tam jen opravdu tak 1x za dva mesice..:-) ona spala normalne i na desti na hline nebo si lehla na snih i v minus asi 8, coz u nas letos v noci parkrat bylo.. a je vpohodoe, i kdyz je ji teprve 9 mesicu... nechal bych to bejt jak to je, vsak ti psi vedi, kam a jak a kdy pripadne zalezt.. jo jeste dodam, ze v lete jsem tam prespaval, teda v kotci, parkrat s ni nebo jsme si tam dal kafco apod., proste normalka, aby si na to zvykla..
:wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 07:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Janinka píše:
...ale to víš, stavěli jsem ji vlastnoručně měsíc, takže to zamrzí :cry:...
Typický materialistický přístup s prvky lajnování. To se vždycky bavím, když pes takovým vztyčí prostředník. Teď ale k věci, jestliže pes nezalézá do boudy, má k tomu důvod. Tvé důvody, že jste ji stavěli měsíc ji vážně nezajímají. Nejčastější příčina je nesprávná pozice, kdy pes nevidí na vchodové dveře a branku vchodu do domu. Byl jsem v mnoha "pracháčských doupatech", kde měli psi na střeše boudy Bramac, bouda byla z lakovaných leštěných palubek, kování div ne zlacené a tak, přesto psa ani v nejmenším nezajímala. Projektant, který maloval tu zahrádku a který nemá psy, těžko namaluje umístění boudy správně. Řekl jsem jim, kde by pes považoval ze "strategického hlediska" boudu za přijatelnou, že za rohem u vjezdu do garáže, kde nikam nevidí, to asi nebude optimální, oni ji přemístili, kam jsem jim poradil a pes tam zalezl obvykle ještě tutéž noc, když pršelo, nebo bylo chladno. Hrady se také běžně nestavěli v roklích, ale na kopcích s výhledem a to není o výhledu na krajinu, ale na přístupové cesty. Pes chce být u vás hned. Jakmile si myslí, že by vás propásnul, když půjdete okolo, nezaleze tam a raději si lehne na beton přede dveřmi domu. To že mu v chladu prostydnou kyčle, to mu dej klidně písemně, jemu je to jedno, hlavně když bude páníkům v cestě a na dosah. Lidi umísťují boudy tak, aby nepřekáželi, jenže pes chce boudu tak, abyste na něho skoro šlápli, až půjdete kolem. To mi věř.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Rudo, tvůj problém je trochu v tom, že ihned odsoudíš všechny lidi, o kterých nic nevíš a sám si tak zakládáš na svém životním přístupu, že už jsi dávno asi ztratil schopnost tolerovat přístupy jiných :(
Nemáme pracháčské doupě, na střeše boudy nemá Sára Bramac, prostě jsme jen z uškudleného materiálu všude možně dělali po večerech s přítelem našemu psovi boudu, aby v ní mohl být, až bude na zahradě.Nevím, co na tom shledáváš špatného, ty sám nejlíp by jsi měl vědět, co to je, když se sám s malými prostředky o něco snažíš.
Nic si nelajnuju-prostě jsme jí udělali boudu-což je pro mě samozřejmá věc, když bude na zahradě.Jestli už ji bude využívat nebo ne, to je její věc.A jestli mi to bude líto to je zase má.Jinak si nemyslím, Rudo, že lítost, nad snahou, která vyšla vniveč, je materialistický pohled na svět.Prostě nás to jen mrzí, protože jsem si s tím dali práci a tešili jsem se, že se jí v ní bude líbit, ten materiál mám celkem u pr...e. Připadá, mi že máš trochu pokřivené vidění lidských myšlenek a emocí...
Jinak jsem ji nedali nikde aby "nepřekážela", jak píšeš, ale je naproti vchodu do domu a zároveň má výhled i na ulici.
Doufala jsem v nějakou radu, ale nevadí..aspoň ses mohl zasmát domnělým "prachatým lidem", tak snad máš větší klid v duši. Nazdar

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 13:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
janinka teda nevím jakej příspěvek si četla ale to co tu píšeš ruda nikde nepsal!
ruda řekl ajsně že pravděpodobně bude bouda na špatném místě- zkuste změnit polohu té boudy nějak třeba ještě líp!

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Ajko, četla jsem to co ty. Ruda psal, že mám typický materialistiký přístup a tím se baví.A to není pravda.
Potřebovala jsem jen poradit, nic víc.Ruda, mě hned odsoudil, jako materialistu, jen proto, že mi je líto, že na tu boudu kašle.
Napsala jsem jak to opravdu je, aby pochopil mou situaci, ve které mě odsoudil.
Nehci se hádat, slovíčkařit a chytat se za slova. Na to nemám náturu, ani náladu. Ruda se pobavil, já jsem učinila pokus o to, osvětlit svou situaci. Tečka.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 18:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vypni ego a přečti si to ještě jednou. Třeba za týden, respektive až "vystydneš". Třeba pochopíš, o čem jsem psal. Ajka už si kdysi také takhle naběhla, proto teď ví, o čem mluví.

Víš, mám mnoho způsobů, jak se seznámit s lidmi a dozvědět se o nich, co potřebuji vědět. Jeden z "nejbrutálnějších" je tento můj meziřádkový styl, kde je v obsahu pro každého to, co opravdu chtěl slyšet, ale oni to přes své ego prostě neslyší, jelikož je nakoplo srovnání s někým, v kom se vídí, i když jen zrcadleně, protože skrze své ego projektují na druhé něco, čeho se neskutečně bojí, že by takto slyšeli. Fakt jsem jen nepříliš šetrně napsal, že máš boudu špatně umístěnou a očekával, že mi pošleš plánek zahrady s umístěním boudy, abych to opravil. To okolo jsou jen tvoje háčky, na které jsi se chytila. "Dostalo" se tady na své háčky za ta léta víc lidí, ne jenom ty. Za poslední týden jich bylo poměrně hodně. Nebavím se tím, že ode mne chcete slyšet jenom to, co patří ve skutečnosti do materiálního světa egoistů. Naopak, ti, co se od tohoto světa umí oprostit, jsou vůči tomuto mému stylu imunní, nebo sem za mnou raději jezdí osobně a dá se o nich říci, že se ve mně hodně orientují. Vždycky se dozví, co chtějí slyšet a to druhé nechávají druhým. Teď si jistě říkáš "tej je ale hnusnej... a ještě se tím baví", mohu tě však ujistit, že se hodně mýlíš.
Mezi tvými řádky jsem totiž vyčetl, že "dáváš čočky" své mladé fence zlatého retrívra, která by dala všechno za to, aby mohla být u tebe a ty jí postavíš nějakou boudu a "vykopneš" co nejdál od sebe. Zlob se na mne nebo ne, špatně si mne pochopila. Ve skutečnosti mne baví přístup tvé fenky, ne ten tvůj.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Nezlobím se na tebe-není důvod.Máš svůj způsob bavení se s lidma, jako každý jiný.
Rudo, díky za psychologický rozbor mé osobnosti, ale jsi trochu vedle .Ostatně co by se dalo čekat, když taky děláš hlubinný rozbor mé osobnosti z pár řádků..Jak říkáš není nad setkání z očí do očí-to bychom pravděpodobně mluvili oba jinak.
Pokud si myslíš, že člověka z něčeho křivě nařkneš a on ti začne vysvětlovat, že to je ve skutečnosti tak a tak, a ty z toho záhadným způsobem vydedukuješ, že se tímto vlastně ke svým špatným vlastnostem přiznává, je to opravdu velmi netradiční způsob, jak hodnotit lidi...
Já jsem ti jen napsala, že bouda je přesně tam, kde ji popsal, že má být, takže v tom problém nebude. To není o tom, že se bráním, či něco podobného, jen tě chci vyvést z tvého omylu.
Tvrdit, že psovi ubližuju a věnuju míň času tím, že nežije v bytě, ale na zahradě si mi zdá zrovna od tebe docela nelogická rána pod pás, ale budiž.
Já myslím, pojďme to uzavřít, ty rád hodnotíš lidi a patrně tě těší sdělovat jim své soudy o jejich domnělých špatných vlastnostech, já zase nemám ráda, když si někdo pro sebe z jakýchkoliv důvodů osobuje takové výsostné právo.
Každý ať má svůj názor, ale co nemá ráda jsou takové unáhlené soudy založené na nějaké mém pocitu,jak to asi ten druhý myslel, atd. Realita je zcela jiná a takhle bychom se v ní jistě nebavili.
Já mám svého psa ráda a udělala bych pro něj cokoli, aby byl šťastný, zdravý a v pohodě. Proto zde také píšu, abych se dozvěděla, co jako nezkušená nevím.. Uvažovala jsem, že bych ti zavolala a přijela, jen se bojím, že máš takové nadřazené jednání i ve skutečnosti.To by byla škoda, protože jinak si tě vážím.Ale ne nespravedlivých lidí, co snědli všechnu moudrost světa a vidí se v roli soudce ostatních.
Měj se krásně a omlouvám se za zbytečně dlouhý příspěvek prakticky o ničem.
Bohužel radu jsem se stejně nedozvěděla,ale tak to bývá, když lidé začnou řešit hlouposti a nějaké slovíčkaření a pak na ty psy a problémy ani nezbude místo a chuť-což je špatně. Takže bych se radši držela téma psy, které je nám narozdíl od našich názorů na komunikaci společné :wink: Krásný večer!

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 19:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Janinka píše:
Nezlobím se na tebe-není důvod.Máš svůj způsob bavení se s lidma, jako každý jiný.
Rudo, díky za psychologický rozbor mé osobnosti, ale jsi trochu vedle .Ostatně co by se dalo čekat, když taky děláš hlubinný rozbor mé osobnosti z pár řádků..Jak říkáš není nad setkání z očí do očí-to bychom pravděpodobně mluvili oba jinak.
Pokud si myslíš, že člověka z něčeho křivě nařkneš a on ti začne vysvětlovat, že to je ve skutečnosti tak a tak, a ty z toho záhadným způsobem vydedukuješ, že se tímto vlastně ke svým špatným vlastnostem přiznává, je to opravdu velmi netradiční způsob, jak hodnotit lidi...
Já jsem ti jen napsala, že bouda je přesně tam, kde ji popsal, že má být, takže v tom problém nebude. To není o tom, že se bráním, či něco podobného, jen tě chci vyvést z tvého omylu.
Tvrdit, že psovi ubližuju a věnuju míň času tím, že nežije v bytě, ale na zahradě si mi zdá zrovna od tebe docela nelogická rána pod pás, ale budiž.
Já myslím, pojďme to uzavřít, ty rád hodnotíš lidi a patrně tě těší sdělovat jim své soudy o jejich domnělých špatných vlastnostech, já zase nemám ráda, když si někdo pro sebe z jakýchkoliv důvodů osobuje takové výsostné právo.
Každý ať má svůj názor, ale co nemá ráda jsou takové unáhlené soudy založené na nějaké mém pocitu,jak to asi ten druhý myslel, atd. Realita je zcela jiná a takhle bychom se v ní jistě nebavili.
Já mám svého psa ráda a udělala bych pro něj cokoli, aby byl šťastný, zdravý a v pohodě. Proto zde také píšu, abych se dozvěděla, co jako nezkušená nevím.. Uvažovala jsem, že bych ti zavolala a přijela, jen se bojím, že máš takové nadřazené jednání i ve skutečnosti.To by byla škoda, protože jinak si tě vážím.Ale ne nespravedlivých lidí, co snědli všechnu moudrost světa a vidí se v roli soudce ostatních.
Měj se krásně a omlouvám se za zbytečně dlouhý příspěvek prakticky o ničem.
Bohužel radu jsem se stejně nedozvěděla,ale tak to bývá, když lidé začnou řešit hlouposti a nějaké slovíčkaření a pak na ty psy a problémy ani nezbude místo a chuť-což je špatně. Takže bych se radši držela téma psy, které je nám narozdíl od našich názorů na komunikaci společné :wink: Krásný večer!
Janinko,

je nás tu dost, kteří také prošli těmi pocity, které teď máš. Příjemné to není, ale velmi užitečné.

Mohla bys prosím napsat, proč má být tvoje fenka v boudě, proč nemůže být s vámi? Mým psům je celkem jedno, kde jsou, když jsou s námi. Proč ona má být venku sama?

Prosím tě, přečti si po sobě svůj citovaný příspěvek ještě jednou. Píšeš tam - mám svého psa ráda a udělala bych cokoli - a za chvilku píšeš, že bys ráda přijela, ale obáváš se, nevážíš si....., neodporuje si to trošku? Buď chceš pro psa nejlepší a zavoláš, přijdeš, zeptáš se, nebo dáš přednost svému pocitu před tím nejepším pro psa.
Dál píšeš, že jsi tady radu nedostala - já jich tam vidím hned několik. Přečti si to všechno ještě jednou, prosím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 19:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Essi, nejspíš zavolám, ale až bude řidič, finance a možnost, protože nejsem srab, neodsuzuju lidi a nebojím se přímé konfrontace s člověkem, od kterého potřebuju pomoct, ale přesto můžeme mít jiné názory. Základ všeho je tolerance, na kterou jsem dost háklivá, když ji člověk nemá.
Essi, domníváš se, že je rozdíl v tom, zda je pes po dobu mé nepřítomnosti v práci zavřený v malé místnosti doma nebo když má volnost pohybu po celé zahradě? Já si myslím, že v tom tedy rozdíl je. Být psem, patrně bych uvítala tu druhou možnost. Proto jsem se tak taky v zájmu svého psa rozhodla.Nejedná se o prťavého jorkšíra a mít zavřeného zlaťáka po delší dobu v tak malých prostorech se pro mě rovná týrání psů.
Neboj se, nikoho nesoudím, nedělám žádné závěry, jen prostě upřímně a bez nějaké slabošské omáčky píšu to, co si myslím.
Na Rudu se nezlobím, což jsem už psala, nenacházím k tomu důvod. Jen si dělám postupně svůj názor, naštěstí ten můj hodně záleží na reálném setkání, nikoho neposuzuju podle nedorozumění, které zde na internetové diskuzi mohou vznikat.
Takže všechno dobré a prosím, nerozmazávejme to tu už, nechci zde tahat emoce, má to být o psech a ne o subjektivních názorech nás lidí. Janča

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Janinko,

souhlasím, je to o psech. Ono tohle spolu docela souvisí.
Pokud má být pejsek venku v době tvé nepřítomnosti a pak má možnost být s tebou - nic proti. Z toho, co jsi psala před tím, jsem měla dojem, že má být venku pořád. Psala jsi - když zavřu dveře od domku...., nechám jí přes noc venku.... .
Zkus poslat Rudovi ten plánek zahrady a místa, kde je bouda, dej jí tam nějakou deku nebo něco, kde je její pach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 20:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Essi, ty si myslíš, že je špatné, když je pes na zahradě?? I kdyby tam byl i přes noc a podobně? Myslíš, že tím nějak trpí? Nebo zastáváš názor, že pes může být spokojený jen ve hřejivém svetříku na mé sedačce v bytě?? Já právě ne, víš?
O plánku budu uvažovat, jen vykoumat, jak ho dostat do počítače...možná nějak nakreslit, nevím...
Rada jak to psa naučit nepadla jediná-četlaj jsem to opravdu pozorně. Buď bylo řečeno,že se to pes nenaučil nebo že si tam občas vleze.Jak toho dosáhnout, zde nepadlo, takže se neboj, Essi, opravdu čtu pozorně, když vás už obírám o čas svou žádostí o radu.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nejde o hřejivý svetřík, ale o přítomnost "smečky". Dej psu svému vybrat a uvidíš - vsadím se o co chceš, že si vybere vaši přítomnost, byť třeba v malém prostoru, než samotu, byť na velké zahradě...
Taky plánujeme stavět domeček a jedno je jasné předem - psi budou mít volný pohyb mezi domem a zahradou, ale je mi jasné jak to bude vypadat, takže volný průchod bude spíš pro naléhavé potřeby typu průjem apod.
Sebelepší gauč, pelíšek, boudička,.. jsou k ničemu když tam má být pes sám.. proto raději sedí na prahu a čeká jestli náhodou někdo nevyjde za ním...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 21:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Janinka píše:
Rada jak to psa naučit nepadla jediná-četlaj jsem to opravdu pozorně. Buď bylo řečeno,že se to pes nenaučil nebo že si tam občas vleze.Jak toho dosáhnout, zde nepadlo, takže se neboj, Essi, opravdu čtu pozorně, když vás už obírám o čas svou žádostí o radu.

nepadla tu, protože to "naučit nejde", takové blbosti jako dávat mu tam misku se žrádlem a tak jsem taky zkoušela, ale nic se nezměnilo - očividně, stejně si myslim, že pes spal v boudě - jen jsem ho prostě načapala až po necelejch 2 letech toť vše
jinak co se týče umístění boudy..... mužete mít např. také zrovna v tom místě, kde je bouda, podzemní tekoucí vodu a co já vim, tak jediná zvířata co nad ní rádi spěj jsou kočky, nebo to může bejt i jinej "skrytej" důvod :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 21:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Petro, v to je asi pravda, že pes chce být za každou cenu s námi.Ale přece pokud mu věnuješ dostatek času (a já minimálně 4 hodiny denně, kdy si s ní intenzivně hraju, jsem na procházce, výšlapu, cvičáku, apod.do toho nepočítám, kdy je normálně doma s náma), tak si myslím, že by měl mít nějaký koutek, kde může mít svůj klid..přece s tebou není pes i v koupelně a na záchodě, snad chceš mít někdy nějaké soukromí, ne? Sára není ten typ psa "ocásek", co je pořád u všeho.Když chce odpočívat, tak koukne na dveře a já ji pustím do pelíšku-a myslím, že až tak nehraje roli, zda je to venku nebo v uzavřené místnosti.Když je venku sama a já třeba dělám práci doma, běhá, hraje si s míčkem, něco okusuje nebo jen tak prozkoumává zahradu-opět se mi to jeví jako lepší varianta, než aby chudák seděla doma.
Vše je ale podmíněno tím, že psovi věnuješ čas, o co já se snažím.Nemám ji zavřenou nikde v kotci, má naprostou svobodu pohybu po celé zahradě a plně ji využívá.
Ruda to tady někde psal, že pes by si neměl určovat, kdy s tebou chce být a nárokovat si naprosté privilegium na tvůj volný čas.Já se psovi věnuju intenzivně, ale když se mu nemůžu věnovat, dát mu šanci pohybu na zahraděa a vím, že je ráda a také na mě není přehnaně fixovaná.Např. otevřu dveře, kouknu co dělá venku, ona na mě taky koukne a zase peláší hlídat ptáčky na stromech:-) Takže není ten typ, který sedí za dveřma, popř. kňučí nebo se chce dostat dovnitř.To píšu jen ať víš, proč jsem se pro zahradu rozhodla a že jsem vážila všechny okolnosti .
Připrav se, že realita psů v domě bude mnohem horší, než čekáš-víc psů udělá neskutečný bordel, chlupy všude, kterých se prostě nezbavíš, atd.Ale tak s tím asi počítáš, že to pes nejde do kupy s čistým a udržovaným domem. :wink: To je o prioritách.Docela mě zajímalo, kolik lidí zde má psy na zahradě a jaký je třeba jejich názor..
Jinak děkuju za napsání :wink:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Evi, bouda je kus nad zemí, na tvárnicích, takže ta voda asi ne..ale dík za tip, pouvažuju nad podobnýma věcma..Je pravda, že prakticky přes noc venku ještě nebyla, jen přes den a to spíš lítá do boudy a zase ven, takže asi ani není nějak unavená, že by si v ní zdřímla nebo lehla..Nejlíp bude počkat si na její reakci, až bude přes noc venku :wink:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 21:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Janinka píše:
Essi, ty si myslíš, že je špatné, když je pes na zahradě?? I kdyby tam byl i přes noc a podobně? Myslíš, že tím nějak trpí? Nebo zastáváš názor, že pes může být spokojený jen ve hřejivém svetříku na mé sedačce v bytě?? Já právě ne, víš?
O plánku budu uvažovat, jen vykoumat, jak ho dostat do počítače...možná nějak nakreslit, nevím...
Rada jak to psa naučit nepadla jediná-četlaj jsem to opravdu pozorně. Buď bylo řečeno,že se to pes nenaučil nebo že si tam občas vleze.Jak toho dosáhnout, zde nepadlo, takže se neboj, Essi, opravdu čtu pozorně, když vás už obírám o čas svou žádostí o radu.


Já tam tu radu vidím.
Napsala jsem, že podle mého názoru je psovi dobře tam, kde může být se svou smečkou, to znamená s pánem. Ten svetříček jsem opravdu ve svém příspěvku nenašla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 21:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Ale to je rada od tebe, Essi, ty jsi mi tvrdila, poradil už někdo předtím.
Zmínka o "svetříčku" byl jenmůj obrat, neodkazující na obsah tvého příspěvku.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 21:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
mam dve babulky rr a su cely den vonku na dvore, presne z toho isteho dovodu ako pises. venujem sa im ako mozem a tiez si myslim, ze kym sme v robote je im lepsie na dvore kde sa opaluju, strazia a kopu jamy :-). na noc chodia vzdy dnu. cez zimu je to horsie, su dnu vkuse a mladsej to dost vadi a z nudy sa potom hra ako vie, chjo.... uz nemame ani jeden ovladac na telku :-(

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 22:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Eliško, děkuju za názor dalšího člověka :wink: Tím, že jsou "dnu" myslíš asi doma, že?
Ano,máme podobný názor. Mám-li to ukazovat na extrémním případě, myslím si, že důležitý je opravdu ten čas, který se psem aktivně trávíš.Nemá se lépe pes, který je mi v bytě pořád za zadkem a měl by být šťatný, že je s námi doma, ale nikdo si ho nevšímá, snad jen občas podrbe, ale hry, pohyb a aktivita žádná.
Podle mě se nedá říct kategoricky že nějaký přístup je špatný, prostě to je volba a každá má své pro i proti.Hodně záleží i na psovi a jeho povaze-nějaký ustrašený pes fixovaný na mě, by asi na zahradě být nechtěl.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Janinka píše:
Essi, ty si myslíš, že je špatné, když je pes na zahradě?? I kdyby tam byl i přes noc a podobně? Myslíš, že tím nějak trpí? Nebo zastáváš názor, že pes může být spokojený jen ve hřejivém svetříku na mé sedačce v bytě?? Já právě ne, víš?
O plánku budu uvažovat, jen vykoumat, jak ho dostat do počítače...možná nějak nakreslit, nevím...
Rada jak to psa naučit nepadla jediná-četlaj jsem to opravdu pozorně. Buď bylo řečeno,že se to pes nenaučil nebo že si tam občas vleze.Jak toho dosáhnout, zde nepadlo, takže se neboj, Essi, opravdu čtu pozorně, když vás už obírám o čas svou žádostí o radu.


muj nazor je ze naprosta vetsina problemu se psem se da vyresit tim ze se psem zije clovek v harmonicke smecce k tomu hodne patri i spolecny odpocinek a spolecne "traveni volneho casu" pes ktery je vecinu dne zavren nekde mimo prostor kde se nachazi zbytej jeho smecky (to jste predevsim vy) je o moc osizen. neni to primo tyrani, ale rozhodne to neni idelani stav. podle meho osobniho nazoru je to jen o tom dokazat svuj zivot prizpusobit potrebam toho psa (psu). ja to resim tak ze psi maji volny pruchod do baraku kde s nami travi naprostou vetsinu casu co jsme doma mame jich doma 9 a nevidim v tom problem (krome toho ze je potreba trochu castejc uklidit a prevlect postele.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 22:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Janinko,

píšeš, že fenka sedí ve vchodu do domu a kouká ven. Dál myslím píšeš, že bouda je umístěná dobře, protože vidí na příjezdovou cestu. Z toho my vyplývá, že bouda asi úplně blízko vchodu do domu, ne? Ruda ti napsal, že pes chce boudu tak, aby byl co nejblíž vás - tedy asi vchodu do domu, ne? Pořád tu radu nevidíš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 22:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Essi, já mám nápad, postavím ji tu boudu hned ke dveřím a my budeme chodit dovnitř přes sklep :lol:
Ne, teď vážně.Bouda se nachází vlevo od domu asi tak metr a půl od vchodu.Ke vchodu vedou asi 4 schody, takže na této vyvýšené pozici Sára ráda "trůní"-nemyslím, že to je v jejím případě spojené s tím, že by chtěla být co nejvíc nablízku abych jí neunikli, protože jak jsem psala když otevřu, koukne na mě a nemá zájem jít dovnitř.Takže buď udělat boudu na kuří nožce nebo nevím :D Nějak mě řešení nenapadá..jedině že bychom tu boudu otočili směrem na ulici (takhle sice vidí taky na ulici ale ne úplně přímo), ale to zase neuvidí na vchod od domu..tak nevím..

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 22:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tak vyzkoušej, co jí bude víc vyhovovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 22:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Pro Tchora
Mít 9 psů v domě, je docela extrém, ale pokud ti to vyhovuje..Já bych to takhle nechtěla.
Právě, že jde o to-abychom s psem trávili volný čas, NE všechen čas.Chci tím říct, že pokud se jim zrovna nemůžu věnovat, tak se mohou zabavit sami.Pokud pracuju, nebo něco podobného, stejně by nebyli se mnou v jednom pokoji, takže by byli zavření v baráku, bez možnosti využít tenhle čas podle sebe na zahradě. Je to fakt o tom pohledu každého, co mu vyhovuje a jaké má psy.Nelze srovnávat 1 psa s devíti...stejně tak jejich nároky, nebo můj a tvůj životní styl..takže se asi nelze shodnout na nějakém ideálním řešení..Pro mě to rozhodně není 9 psů v domě - to je pro mě spíš docela problém, ty v tom vidíš ideální řešení.Pohledů je spousta.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 22:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Essi, popřemýšlím, každopádně jsou na to potřeba 3 chlapi, aby ji uzvedli, tak nevím, kde je seženu :lol: Ale pro Sáru vše :wink:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 23:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mám v malém bytě 2 psy a kocoura, takže jak vypadá nekonečný bordel vím moc dobře. A nikdy bych nevyměnila přítomnost zvířat za dokonalou čistotu.
Můj pes je těžký nezávislák a byly doby kdy byl schopný mě poslat.. no přesně tam Flush ... přesto jsem mu musela dát jeden pelech pod stůl s počítačem, kde jsem trávila nejvíc času když jsem ještě pracovala doma. Na chatě, kde měl přes léto volný výběr kde chce být, si sám venku užíval sluníčka tak 2-3 hodiny denně, víc ne. A to ještě po kouscích, protože se vždycky za chvíli přišel podívat dovnitř co děláme a proč nejsme s ním... a to měl vždycky v té době pohybu i pozornosti mnohem víc než normálně.
To že mu věnuješ 4 hodiny denně je sice hezké, ale co těch zbylých 20? Když nutných je, dejme tomu, 10? 4 a 14 je přece pořádný rozdíl, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 23:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Napsala jsem že jí věnuju 4 hodiny AKTIVNĚ, tzn, že jsem na procházce hrajeme si, atd. atd. Jinak jsem psala, že jsem s ní.Tak si to přečti ještě jednou.
Záleží bereš-li to, že ti pes leží pod počítačovým stolem, jako to, že se mu "věnuješ" a počítáš-li tento čas do oněch "10 hodin". O tom jsem ale vůbec nemluvila, psala jsem o aktivním se věnování, hraní, výcviku, atd. Vlastním půlroční štěně a přece jen toho ještě tolik nevydrží a hodně spí.
Jinak jak jsi popisovala jak pes běhá dovnitř se na vás dívat, atd., je to fakt individuální, každý pes to má jinak, má rád něco jiného, atd.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 23:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Proč nemůže být s tebou když pracuješ? Co děláš že u toho vadí psí přítomnost??? :shock: Mě naopak bobani s prací strašně rádi "pomáhají" - sice to pak většinou trvá mnohem déle, ale vzájemnému vztahu to prospívá skoro neuvěřitelně. Chlupáči se naučili že důležitých papírů se nesmějí dotknout, zatímco ty nedůležité dokonale skartovali... A naučit psa takové kousky jako podat boty nebo lopatku na smetí je prostě zábava pro všechny...

Připadá mi to že někdo má psa místo nářadí v posilovně - když se vyvenčí, měl by se "uklidit" na místo a zůstat tam až do příští kondiční procházky... (nemyslím přímo na tebe, ale bohužel se s tím potkávám velmi často, že pes má být buď na procházce nebo na místě)
Ano, pes by měl mít svůj koutek kam se MŮŽE uklidit, ale mezi "může" a "musí" je obrovský rozdíl...

Donedávna jsem byla se psem 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, celé 4 roky... pokud bych s ním byla jen 4 hodiny denně nepotřeboval by mne dnes vůbec. Co jsem začala chodit do práce vidím to až moc dobře.To není o tom že kolem psa celý den lítáš, prostě jste spolu. Není potřeba házet jeden povel za druhým a mezi nimi psa drbat za uchem, ale je dobré na psa třeba občas promluvit, nebo zařadit pětiminutovou "bitku" na protáhnutí obou... psu totiž stačí i to ležení u nohou - prostě je ve své smečce, tak je spokojený.

Dej svému psu vybrat - pokud si vybere zahradu tak ho na ní nech, pokud ne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. pro. 2007 23:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já mám v baráku tři velký hafany teda dva a pul plus dvě kočky psi mají barák v podstatě pruchozí- takže když nemám čas se jim věnovat- práce uklid a podobně psi si jdou po svém- jsou třeba na zahradě někde leží a pochrupujou a tak- nemusí bějt nutně někde zavřený

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 06:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Janinka píše:
Pro Tchora
Mít 9 psů v domě, je docela extrém, ale pokud ti to vyhovuje..Já bych to takhle nechtěla.
Právě, že jde o to-abychom s psem trávili volný čas, NE všechen čas.Chci tím říct, že pokud se jim zrovna nemůžu věnovat, tak se mohou zabavit sami.Pokud pracuju, nebo něco podobného, stejně by nebyli se mnou v jednom pokoji, takže by byli zavření v baráku, bez možnosti využít tenhle čas podle sebe na zahradě. Je to fakt o tom pohledu každého, co mu vyhovuje a jaké má psy.Nelze srovnávat 1 psa s devíti...stejně tak jejich nároky, nebo můj a tvůj životní styl..takže se asi nelze shodnout na nějakém ideálním řešení..Pro mě to rozhodně není 9 psů v domě - to je pro mě spíš docela problém, ty v tom vidíš ideální řešení.Pohledů je spousta.


Psal jsem ze maji volny pruchod do baraku, ale myslel jsem tim samozrejme i z baraku. Jen naprosto vijimecne je nekdy nekam na chvili zavru, jinak kdyz jsme doma jsou stale s nama ven jdou v podstate akorat tehdy kdyz si musi "odskocit". Taky si neumim predstavit moc praci u kterych by pritomnost vychovaneho psa vadila. Ale jak rikam jsou to moje nazory ktere ti rozhodne nenutim. Vysledky ale ma tenhle pristup velmi pozitivni.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 08:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Můj pes má taky boudu na zahradě, šel do ní až v 5 měsících, protože přítelovi rodiče prostě tak velikýho psa v baráku nechtějí. Často jsem si do té boudy vlezla, aby viděl, že je to príma a zabydlel se v ní úplně bez problémů. Vidí na vrata, na vchod do domu, takže mu nic neunikne. Díky bohu, že je zima, pač jsem si nejdřív vydobila právo mít ho v pokoji aspoň přes noc, ale teď už si ho beru do pokoje i přes den a pes je očividně spokojen. Když jsem doma a on na zahradě, tak si skoro nehraje, leží v boudě nebo sedí na zahradě a kouká na dveře, až někdo vyjde. Když vyjdu, je moc rád a hned čapne míček a chce si hrát.
Už z toho je mi jasné, že když je sám, tak čeká jen na to, až budeme s ním.
Co se týče chlupů, tak ty jsou úplně všude po pokoji, ale mě to nevadí, jsem ráda, že můžu mít psa ve své přítomnosti, i když se zrovna učím a nevěnuji mu žádnou pozornost apod.

Když jsem doma já, tak je pes s námi (přes den i na noc), ale když jsem ve škole nebo nejsem přes noc doma, tak je na zahradě, a to i přes to, že je doma přítel. Jak myslíte, že to pes bere?

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 09:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ozzy jako nutné zlo tohle bych moc neřešila.
jen k těm chlupům my máme chlupy všude- otevřem uplně nový máslo a je tam chlup .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 09:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
OK, díky.
Chlupy jsou fakt hustý. Ještě že mám teďka černý vlasy, můžu tak ten chlupatej bordel po zemi svádět na sebe :)

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 17:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Petro, bohužel jsi mě úplně nepochopila.Ale ať odpovím na tvé otázky.Máme 3 patrový dům, mé pokoje jsou v 2 patře, kam Sára nemůže, kvůli schodům (důvody jsou snad u půlročního zlaťáka samozřejmé).Takže to je jeden z důvodů, jejího omezeného pohybu po domě.Dále, dům obývám s rodiči, kteří sice mají mého psa rádi, ale ne v celém domě.Prostě kromě přízemí jsou další patra a obytné pokoje tabu, takový je jejich požadavek a naše dohoda.Z finančních důvodů se zatím nevzmůžu na své vlastní bydlení a ve společném domě si nemohu diktovat své podmínky.
Přesto byl pes můj sen a od mládí velká láska, takže jsem nesmírně šťastná, že ji mám, snažím se jí dávat hodně svého času a lásky.Podnikáme nejrůznější aktivity, nenudí se-chodíme do lesa, na lehké túry, na cvičák,sáňkujeme spolu:-), chodíme běhat na louku, chystáme se na jaře na agility, atd. atd. Hodně lidí zde prezentuje svůj názor jako jediné možné ideální řešení, ale tak to není.Každý má jiné výchozí podmínky, jiný styl života, jiného psa, jiné zázemí, atd. Důležité je jediné, aby byl ten pes šťastný.
Já upřednostňuju aktivní trávení času s mým psem, kdy se mu plně věnuju.Tzn. udělám si své povinnosti a práci a poté jdeme něco aktivně dělat-hrát si, cvičit, běhat, na procházku - možností je spousta.Neprve udělám nutné každodenní povinnosti (to mluvím o studiu, práci, nebo práci doma, u které pes nemůže být, z důvodů, které jsem výše popsala) a pak se Sáře plně věnuju.Je už jen otázka polemizování, zda je pes spokojenější, když člověku jen leží u nohou, nudí se, protože si ho pániček nevšímá a jak je den dlouhý ho nezabaví, nebo když si člověk opravdu najde čas se psovi věnovat tak, jak to má být.Se Sárou si neustále povídám a vím, že mi rozumí, reaguje na sebemenší změnu intonace v hlase, takže výborně pozná, co se jí snažím říci, nebo jak se cítím.Není to moje hračka, je mojí součástía vím, že už navždy bude. Mnoho mi toho dává, snažím se jí to taky vracet.Dodává mi sílu, rozesmívá mě,j aktivně spolu trávíme volný čas nebo jí jen povídám o tom, co se mi honí hlavou a koukám do těch jejích krásných očí....
Je součástí "smečky"-jezdí s námi na výlety, výšlapy, procházky, do obchodu, po dobu prázdnin jsem s ní byla celé dny, ale bohužel, chci-li mít co jíst, musím také pracovat a do toho také studuju.Tím nijak nežehrám na svůj osud, je to normální situace.
Já jsem si to se svým psem zařídila takto, ty zase po svém. Škoda jen, že cítím, že tady můj názor z "druhého tábora" není trochu vítán nebo možná je to jen váš styl psaní, na který nejsem zvyklá.. Já tvůj respektuju, přesto je můj jiný. Měj se

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 18:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Janinka píše:
Škoda jen, že cítím, že tady můj názor z "druhého tábora" není trochu vítán

to neni pravda, jen ty lidi co ti píšou, že je lepší mít psa doma vědí, že je to opravdu lepší, nejsou to extrémisti. sama na svym psovi vidim, že pokaždý, když mam sebemenší příležitost ho mít u sebe 24 hodin denně, tak pak máme zase o 50% lepčí vztah...občas si řikám, kdebysme teď byli, kdybych ho mohla mít u sebe furt - nonstop....chjo
jinak proč vaděj schody? copak by po nich lítala od rána do večera?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 19:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Víš, Evi, já si vždy říkala-psa si nikdy nepořídím do panelákového bytu. Vždy jsem si přála velkého a aktivního psa a měla jsem šanci pozorovat, jak jejich život v paneláku vypadá.Sousedi měli fenu retrívra, nevyšla ven, jak je celý den dlouhý, aktivita žádná, jen cesta do obchodu a kolem paneláku-vnímala jsem to jako týrání.Opravdu nevím, zda byla tak odvázaná z toho, že je pořád doma s rodinou, když si jí stejně nikdo ani nevšiml...A když bylo v létě hodně teplo, přivázali ji ke stromu před panelák :cry: Já vnímám psy jako velmi svobodné zvířata a proto jsem si pořídila psa, až když jsem měla zahradu a vhodné podmínky.Myslím, že je Sára za pohyb na zahradě vdečná.Někdo psal, že kdyby si mohla vybrat, je vevnitř s náma a ne na zahradě.Není to tak úplně pravda, jak jsem psala, když otevřu dovnitř se nijak nehrne,jen koukne a maže zase někam jinam.Když sedí za dveřma je to spíš z důvodu dobrého rozhledu na ulici, než že nechtěla propásnout když vyjdem (opět jen koukne a domů jít nechce).
Pro psa je i dost nebezpečné takové to lítání ze zimy venku do vytopené místnosti, atd.
Evi, Sára by určo lítala po schodech tam a zpět-je to zvídavé štěně a ne klidný dospělý pes.Kromě toho si myslím, že v tomto věku u tohoto plemene je i pár schodů příliš velké riziko a já se nechci dívat na to, až za sebou bude za pár let tahat zadní nohy :(
Takže to bylo k vysvětlení.Pojďme to nějak v poklidu uzavřít-já jsem poznala nové názory a něco si z toho vezmu.A teď jdu se Sárou ven-páničkovi naproti :-)

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 19:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Janinka píše:
Víš, Evi, já si vždy říkala-psa si nikdy nepořídím do panelákového bytu. Vždy jsem si přála velkého a aktivního psa a měla jsem šanci pozorovat, jak jejich život v paneláku vypadá.Sousedi měli fenu retrívra, nevyšla ven, jak je celý den dlouhý, aktivita žádná, jen cesta do obchodu a kolem paneláku-vnímala jsem to jako týrání.Opravdu nevím, zda byla tak odvázaná z toho, že je pořád doma s rodinou, když si jí stejně nikdo ani nevšiml...A když bylo v létě hodně teplo, přivázali ji ke stromu před panelák :cry:

to je extrém, který tady nikdo nezastává - naopak...ale už dost zbytečných OT příspěvků


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 19:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
to že jsi se psem 24 hodin denně přece nevylučuje že se mu určitou část toho času věnuješ aktivně (koukni na mé stránky, myslíš že měl někdy čas se se mnou nudit?). Na vysněného psa jsem musela čekat 10 let, takže tohle fakt dovedu pochopit... já se musela od našich nejdřív odstěhovat...

Psi v paneláku se mají VĚTŠINOU mnohem lépe než ti na zahradě, ale samozřejmě, že ne v případech jako ten tebou popsaný retrívr. Pes celý život uvázaný u boudy (nebo zavřený v kotci) je ještě horší. Stejně tak se moc dobře nemá pes který je celý život na zahradě a páníka spatří jen když kolem něj projde domů a když mu večer nese žrádlo...

Co se týká tvého problému - co zkusit opravdu poslat Rudovi plánek zahrady a nechat si poradit? Nebo - nemá jiné oblíbené místo kromě schodů? Že byste boudu šoupnuli tam...

Jinak ale je to tak jak píše Eva...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Petro, o plánku už jsem přemýšlela, pokusím se o něj.
Jinak myslím, že se shodneme, že je to především o lidech a psům je mnohdy ukradené, zda jsou v paneláku či na zahradě.Alfou a omegou je ten čas, který jim věnuješ a kolem toho se to vše točí.Jak je kvalitní, co ve společném čase děláte, zda to baví nejenom tebe, ale i tvého psa, atd. atd. Takže neexistuje závěr typu: pes na zahradě trpí a v paneláku se má báječně.A ani naopak.Je to prostě jen a jen o lidech, na nich to stojí i padá.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!