Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 19:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Bohužel se nechytám, co to je OT příspěvek... :roll:
Ano, to máš pravdu, extrémní to je, bohužel to je příklad ze života, který mé rozhodnutí dost ovlivnil. Extrémní je však také myslet si, že zde existuje jediná možná, dobrá, ideální varianta a vše ostatní je špatně.Ale to už jsem napsala Petře.Nemám už víc, co k tomu říct. Díky za vaše názory.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Janinko zkus se podivat na nase stranky prodi si fotogalerii a popis toho co se psama demame mislis ze psi co se furt valej s nama doma by mohli byt tak osvaleny jako jsou?

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 20:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Nikdy jsem nic takového nenapsala, ani si nic takového nemyslím. Jen reaguju na vaše občas trochu krajní názory a snažím se vysvětlit, že existují i jiné varianty, které nemusí být špatné, jen proto, že jsou jiné, než váš přístup. Na fotky ráda kouknu, ne však z důvodu, abych hodnotila, jaké mají tví psi svaly :wink:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 21:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Janinko, neprijde mi, ze by tu nekdo prezentoval nejaky krajni nazory. Myslim, ze se opravdu zbytecne jezis, coz prilis nejde dohromady s tvym podpisovym mottem: "...ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ". Vzdyt te nikdo nijak nenapada. Psalas, ze ti tu nikdo nedal zadnou radu, ale to prece neni pravda. Jen ji nechces videt, protoze nebyla takova, jakou jsi ocekavala. Vykasli se na boudu je taky rada, veci se holt vzdycky nedejou tak, jak by sis je prala naplanovat. I ja jsem si kdysi myslel, ze mit psa v byte je tyrani, a ze by tudiz mel rozhodne bejt venku. Moje predchozi cubina byla taky zlatanda a taky jsem ji udelal krasnou boudu, to jsem jeste bydlel v baracku. A co myslis? Nespala v ni nikdy ani jednu noc a nakonec s nama zustala nastalo uvnitr. Kdyz byly otevreny dvere do domu, motala se v kuchyni nebo tam, kde se zrovna neco delo, kdyz jsme ji dvere zavreli, sedela nebo lezela za nima a cekala, kdy je zase nekdo otevre. Na zahrade byla spokojena jen kdyz jsme tam meli neco na praci i my.

Jo a uz jen mimochodem - OT je zkratka za Off Topic, tedy cesky mimo tema.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 21:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Zbynku, nevím z čeho tak usuzuješ, ale já nejsem vůbec naštvaná.Naopak-píšu přece úplně klidně a beru vaše - někdy ostřeji - míněné rady v pohodě. Právě, že tohle jde výborně dohromady s mým motem, kterému jsem věrná.Jsem přístupná všem názorům vyjadřovaných klidně a připouštějících i názor druhého.Když ale někdo napíše, že mít psa venku není vůbec vhodné, apod., píšu tedy i názor z druhé strany mince, protože kde jen jen 1 názor prosazovaný jako jediný možný je docela nuda a taky trochu "nedýchatelno" pro lidi se samostatným myšlením a názorem.
Nenacházím jediný důvod proč být naštvaná, neustále si opakuju, že toto je internetová diskuze a proto zde dochází k různým zkreslením, apod.
Jinak jsem napsala, že děkuju za všechny názory - i opačné než mám já - a nevím, jak jinak už mám napsat, že jsem za ně ráda a přesto si ponechávám svobodné rozhodnutí pro ten svůj.
"Rada", kterou jsi zmínil, ohledně toho, že se mám na boudu vykašlat, je názor, ne však rada na problém, který zde řeším na diskuzi" Jak naučit psa být ve venkovní boudě." Ale je to názor, který je dobré znát. Krásný večer, Janča

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 22:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Janinka píše:
... Extrémní je však také myslet si, že zde existuje jediná možná, dobrá, ideální varianta ...
Naopak, tato ideální varianta existuje a vůbec není extrémní - jak psal Tchoř, je to ta varianta, kdy si pes demokraticky zvolí, kde a s kým chce být. Jiná otázka je, jestli je tato ideální varianta ve tvém případě možná :?
Janinka píše:
... Když ale někdo napíše, že mít psa venku není vůbec vhodné...
tohle v těch příspěvkách nikde nevidím!

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 22:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Pro Huanakr:
Patrně jsi nečetl pozorně, např. Tchor napsal:
" pes ktery je vecinu dne zavren nekde mimo prostor kde se nachazi zbytej jeho smecky (to jste predevsim vy) je o moc osizen. neni to primo tyrani, ale rozhodne to neni idelani stav. podle meho osobniho nazoru je to jen o tom dokazat svuj zivot prizpusobit potrebam toho psa (psu). "

Znovu budu opakovat, co jsem již dvakrát napsala-Sára má možnost být doma i venku-otevřu třeba dveře a kouknu co dělá a ona si DEMOKRATICKY vybere, že chce být venku a nejde dovnitř.Takže ano, můj pes má na výběr.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 22:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Jinak mi přijde, že řešíme něco úplně jiného.Já nemám problém s tím, že by můj pes nechtěl být venku-snáší to v pohodě a sama si často ukáže, že chce jít ven a když jsem s ní venku, nijak nespěchá za mnou dovnitř - má tam pořád něco na práci a za mnou jít dovnitř nechce.Takže je venku spokojená.Trávím tam s ní taky hodně času-pracuju na zahradě, hraju si s ní, atd. Jediné s čím jsem chtěla poradit je ta bouda :wink:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 22:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Ok, sice to není ten ideální stav, kdy si může pes kdykoliv zvolit kde a s kým být, ale budiž... jen ještě moc nechápu, když se tedy feňule demokraticky rozhodla pobývat na zahradě, proč vás irituje, když se demokraticky rozhodla, že žádnou boudu nepotřebuje!

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 23:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Janinka píše:
Pro Huanakr:
Patrně jsi nečetl pozorně, např. Tchor napsal:
" pes ktery je vecinu dne zavren nekde mimo prostor kde se nachazi zbytej jeho smecky (to jste predevsim vy) je o moc osizen. neni to primo tyrani, ale rozhodne to neni idelani stav. podle meho osobniho nazoru je to jen o tom dokazat svuj zivot prizpusobit potrebam toho psa (psu). "
Promiň, asi jsem slepá, ale tohle:
Janinka napsal: "...mít psa venku není vůbec vhodné..." tam pořád nevidím

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 23:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Nechápu, co se ti pořád nezdá a jak by bylo učiněno za dost tvé představě demokracie.
Nic mi "neirituje", jen mi to je líto. Nic víc. Už nevím, jak jinak to napsat. Já myslím, že to nemá cenu tady více řešit, protože se neřeší podstata problému, ale věci, které mám dávno vyřešené-jako proč je na zahradě a ne venku.
Používám své metody, které docela vycházejí (i když jsem doufala, že třeba poradíte nějaký dobrý fígl) -když se tam nají, tak si tam pak na chvíli hajne, když jí tam dám hračku na žvýkáni, kterou nemůže odnést, žvýká ji spokojeně tam, nebo si v boudě hlídá hračku, popř. ji tam házím míček. Nechci po ní, ať je pořád v boudě, to ani náhodou, ale důležité je, že k ní má pozitivní vztah a to byl můj cíl.Věřím, že až bude venku přes noc, zaleze si tam sama a nebudu muset vymýšlet žádné složité metody.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 23:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Já myslím, že jistě chápeš, že: "není to vhodné" a "není to ideální stav" jsou v podstatě slova vyjadřující stejnou věc.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 23:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Janinka píše:
"Rada", kterou jsi zmínil, ohledně toho, že se mám na boudu vykašlat, je názor, ne však rada na problém, který zde řeším na diskuzi" Jak naučit psa být ve venkovní boudě."

Ale jo, je to rada, opravdu. Dobre, mozna jsem to mel formulovat jinak: vykasli se na boudu neznamena boudu vyhod, ale boudu prestan resit. Jestli je venku spokojena, je to v poradku, ale ani tak nechapu, proc musi byt v boude. Jde ti o pohodu psa nebo o tvoje vlastni pocity? Tak ji proste nech v klidu venku, az ji bude zima, bude na ni foukat nebo prset, tak si nekam zaleze, kdyz ji to bude vadit, neni hloupa.
A koneckoncu to jde prehrat i na ty vlastni pocity. Tak si proste misto "to je skvely, ze spi v ty nasi uzasny boude" rikej "to je skvely, ze je na zahrade tak spokojena i bez boudy, kazdej nema takovyho psa, co by tam sam vydrzel". :wink:
(A opravdu to neni psany nepratelsky ani ironicky; jak jsem psal uz jednou, ja zas mam pocit, ze se zbytecne jezis ty. No ale to je bohuzel nedostatek psany komunikace, ze chybi intonace, gesta a vyraz tvare, z kterejch si muzes doprovodny emoce jasne a srozumitelne precist.)

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 23:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Víš, Zbynku, na začátku všeho byla jedna dobře míněná otázka na vaše rady a zkušenosti s boudou.Celkově se to pak nafouklo do obludných rozměrů a začlo směřovat k polemice o tom, zda má být pes na zahradě či nikoliv, o co mi ale vůbec nešlo.V tom máme já i Sára jasno. Z toho bohužel vypadá, že nedělám nic jiného, než že řeším, proč si tam nevleze, atd. Nic není dále realitě :-) Prostě mě jen zajímaly názory, ale opravdu mě to nijak zvlášť netíží-samozřejmě občas nad tím přemýšlím a hledám zábavnou formou, jak jsi s boudou seznámit, ale že bych se tím někak užírala?? To s ní radši vyrazím na procházku do lesa a pokud nemusím být v boudě já, nechává mě celkem chladnou. :lol: Kdyby to byl jediný můj problém, výskala bych si Dobrou noc! :wink:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 10:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Tak jeden názor bez polemiky, či má byť pes vonku, alebo vnútri. Dobre umiestnená, vhodná búda a pes, ktorého majiteľ nezamyká vo svojich obavách a trápení, či do tej búdy pôjde, či mu tam bude dobre a podobne. Pes musí pochopiť, že je čas oddchu a vtedy ju má k dispozícii. Ak je toto v poriadku, potom to už nechávam len na psa, že príde na to, kde je mu dobre. To, že je vonku zima mne, neznamená, že je aj psovi. Tým, že sa bude demonštratívne klepať tak, aby som ho videla, ma za ním von nevytiahne. Robím to tak isto, ako keby som odchádzala z bytu a chcela, aby tam bol v kľude. Nechodím kontrolovať tak, aby o tom pes vedel, inak bude pri tých dverách na každú kontrolu čakať, to je myslím tá otázka majiteľa, ktorá sa týka teba. Bude dobre, ak to vezmeš čisto prakticky, nie osobne.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 11:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
blůá nečetla sjme to celý jen napíšu jednu věc.
Nejideálnější rpo psa je když muže bejt se svojí smečkou ale má možnost jít si kdykoliv ven a páneček se mu věnuje- jde se na procházku cvičit blbne se a tak- takhle to máme doma mi- a je to orpavdu nejideálnější řešení. každý jiný řešení je prostě kompromis mezi dobrem a zlem je to také většinou nejideálnější řešení ale ejn rpo danou situaci

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 12:51 
Psi v paneláku se mají VĚTŠINOU mnohem lépe než ti na zahradě, ale samozřejmě, že ne v případech jako ten tebou popsaný retrívr. Pes celý život uvázaný u boudy (nebo zavřený v kotci) je ještě horší. Stejně tak se moc dobře nemá pes který je celý život na zahradě a páníka spatří jen když kolem něj projde domů a když mu večer nese žrádlo...



Toto téma vcelku dost často řešíme ale ja osobně si myslím jedno že vubec nezaleží kde je ten pes a zajakych podmínek že zaleží pouze na faktu zdali je ten majitel schopny uspokojit potřeby toho psa..i kdyby pes měl ít ( na střeše) :D -obarzně řečeno;) a má vše co mu můžeme dát -čas,prostor.lásku..ajiné... myslím enní co řešit;)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 15:35 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Moji psi si mohli vybrat, kde budou v době mé nepřítomnosti a hádejte, co si vybrali? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 16:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Dorotka - tvoji postel? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Píšete že vaši psi si můžou vybrat, kdy chtějí být venku a kdy uvnitř. Neumím si to představit v praxi, to máte pořád otevřené dveře, nebo mají psi nějaká dvířka? A co když je venku bláto a pes potom skočí do postele? V létě to funguje docela dobře, ale co teď?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 20:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
feli ted? zhruba jednou až dvakrát tejdně převlíkám- ano u nás to funguje tak, že jsou dveře otevřené- při nejmenším si je psi umí otevřít jednoduše sami- zvařít už nikoliv ale to už tolik nevadí- hold vstanu a zvařu.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Ajko takle by mě rodiče asi brzo vystěhovali k Felče do kotce :lol: Ale tiše závidim, často se chodim učit do garáže, jenom protože Feli si ke mně lehne a položí si hlavu na moje nohy. Sice se toho moc nenaučim, protože za chvíli si s Feli začnem hrát, ale ty společně strávený chvíle jsou skvělé :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 21:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak já mám rodiče stejně psotižený jako sem já takže v tomhle nemám rpoblém.-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 01:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Feli píše:
...A co když je venku bláto a pes potom skočí do postele? V létě to funguje docela dobře, ale co teď?
Ani teď to nikdo výrazně neřešíme. Prostě se deky musí prát častěji.
Obrázek

Tyto fotky jsem vyfotil pro tebe před chvilkou. To je moje postel...
Obrázek

...a to je druhá postel.
Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 08:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Feli píše:
Píšete že vaši psi si můžou vybrat, kdy chtějí být venku a kdy uvnitř. Neumím si to představit v praxi, to máte pořád otevřené dveře, nebo mají psi nějaká dvířka? A co když je venku bláto a pes potom skočí do postele? V létě to funguje docela dobře, ale co teď?


Já jsem to vyřešila přehozem, prostě ráno, když ustelu tak hodím přehoz a ten je sice jako prase, ale nemusím se tolik rozčilovat kvůli špíně. Sice někdy hrabou tunel do Japonska, tak to je pak i přehoz k ničemu. No a večer, když jdeme spát, tak jim ty tlapky utřu, pokud je to třeba.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 08:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Rudo nádherný fotky. Nechceš mě taky vzít na převýchovu? :lol:
Tchor tak si pořiď větší postel :wink:, jak k tomu příjdou ty chudáčci co na ně nezbyde místo :roll: a potom se tam vejdeš i ty :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 11:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
My tiež musíme prať viac, ale psom nerobia problém ani búdy.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
rea - ta první nemá chybu!
nám taky boudy problém nedělají :lol:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Tak Mařka by asi boudu nevydejchala, je strašně rozmazlená, takže se kvůli ní dělaly postele na míru tak, aby pod ně mohla pohodlně zalézt a mít svou boudičku pod postelí. Takže Marie má spíš takovou boudu zemljanku :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Feli píše:
Tchor tak si pořiď větší postel :wink:


No problem je ze mame postel 180x200 a na vetsi se nedelaj povleceni, krome toho ze uz takhle zabira postel podstatnou cast mistnosti. a ti co se nevejdou? no oni se vzdycky nejak domluvi

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 17:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Tchor: To je pořádná postel.
Rea: Pochopila jsem to tak že někdy spí doma a někdy v boudě. Nevadí jim ty změny tepla? Feli spí dole v chodbě (asi 13 stupňů), protože marodila a teď začala chodit na zahradu i na dýl a mám pocit že jí ty přechody moc nesvědčí, ale ještě jí nechci vyšoupnout ven úplně, protože ještě občas zakašle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 18:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Feli píše:
Tchor: To je pořádná postel.
Rea: Pochopila jsem to tak že někdy spí doma a někdy v boudě. Nevadí jim ty změny tepla? Feli spí dole v chodbě (asi 13 stupňů), protože marodila a teď začala chodit na zahradu i na dýl a mám pocit že jí ty přechody moc nesvědčí, ale ještě jí nechci vyšoupnout ven úplně, protože ještě občas zakašle.


Ari je pes posteľový, kvôli canisterapii. Keny a Rony sú psi ... no, povedalal by som, že vonkajší, ale ono to tak doslova nie je. Ich miesto je vonku, majú búdy, spávajú v nich, alebo v otvorených kotercoch, majú na výber. Chodievajú ale do domu a chrápu aj tam, ale teraz im tam býva teplo a pýtajú sa von, ja lietam z domu von a naspäť celý deň, takže behajú so mnou všetci, ale na noc ide Ari dnu a psi ostávajú vonku. Takže ťažko definovať. Neviem, kam to zaradiť, ale kde psov nechám, tam sú, len musím brať ohľad na podmienky vonku.
Vnútri kúrime, ale tak rozumne, u našich som nejaké problémy s adaptáciou nezaznamenala, každý z nich je zvyknutý napríklad na pobyt v koterci, ak je treba, nekecajú mi do toho, kde majú byť, radšej sú samozrejme s nami. Ja rozhodujem, kde budú, podľa situácie s ohľadom na situáciu a možnosti psov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15. pro. 2007 15:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Janinko, líbí se mi Tvé motto:
CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ.

Jinak si taky myslím, že Ruda Ti poradil hned v prvním příspěvku. Podle mně v zájmu pejska ses mohla povznést nad případné otření se o Tvou osobu, a přijmout radu, která byla podanou rukou Tvému pejskovi. Pošli Rudovi plánek zahrady, určitě Ti poradí.
Souhlasím, že psům je ukradené, jestli jsou v paneláku či na zahradě, hlavně když můžou být v přítomnosti svého pána.

Jinak já bych nikdy nenechala svého psa spát venku mimo mně, leda by o to sám stál. Zvlášť kdybych měla tak společenské plemeno, jako je zlatý retrívr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15. pro. 2007 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Ano, Ruda mi poradil, jen se ohradila nad jeho naprosto mylným psychologickým rozborem.Chce-li vznášet o mně nějaké soudy, tak jedině tehdy, až mě opravdu pozná a řekne mi to do očí. Jinak nemá nejmenší právo, soudit něco o mé osobnosti, či povaze, stejně jako nesoudím já jeho. Povznést se je krásné, ale nemám důvod nechat se tady osočovat z věcí, které nejsou pravdivé. Ale myslím, že to už je uzavřené a opravdu se k tomu nechci vracet, či tady vyvolávat nějaké rozbroje.
Plánek se pokusím udělat a pošlu ho, to už jsem psala. Jinak zatím je Sára doma-jen přes den občas na zahradě, když tam pracujem, hrajem si nebo jdu třeba do školy a nechci ji nechat zavřenou doma. Začnu to řešit až na jaře, bude-li i přes noc venku, nebo ji budeme nechávat uvnitř. Osobně je mi taky milejší, aby byla uvnitř (tvé argumenty o společenském plemeně a taky ji mám ráda u sebe), ale záleží to na dohodě s rodiči a nechci ji nechat lítat tam a zpět, i když to tu někteří doporučují.myslím, že to je pro toho psa docela velká zátěž na metabolismus.Takže ještě si to pořádně promyslím a zvážím všechny pro a proti.Jinak boudu má k dispozici, když bude venku a je už její věc, zda ji bude využívat.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. pro. 2007 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
janinka- zátěž na metabolismus? nemyslím si .-)) naši psi to praktikujou už 4 roky a nemylsím že bych je nějak zatěžovala .)- prostě si vyberou v danou chvíli to místo kde je jim nejlíp- pes v zimě na verandě. fena doma na gauči- pes se občas přijde pmazlit dovnitř nachvilku si lehne a jde zaee ven fena jde občas se rpoběhnout ven atak dále- nemylsím že by je to nějak zatěžovalo .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. pro. 2007 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Ajko, Janinka zřejmě myslela, že to může být zátěž pro organizmus (pro metabolizmus určitě ne :wink: ). Ale jen v případě, že je pes starý a má problémy s termoregulací, nebo má problémy se srdcem. Jinak zdravému psu takovéhle pendlování neublíží. Mimochodem myslím, že to, že psu tyto přechody nesvědčí pozná snadno každý majitel a může se podle toho zařídit.

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. pro. 2007 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no hlavně si mylsím že když psu tyhle přechody nesvědčí nebdue je dělat .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. pro. 2007 12:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
ajka píše:
no hlavně si mylsím že když psu tyhle přechody nesvědčí nebdue je dělat .-)


To si bohužel nemyslím-stejně jako pes leží na studených kachličkách před dveřma, aby mu něco neuniklo a vůbec ho nezajímá, jak si tím škodí.Ostatně tohle napsal i Ruda. Takže na psí rozum, bych v tomto případě nesázela.
Jinak je to na páničkovi, aby to poznal.Já na Sáře vidím, že když je přes den venku se mnou na zahradě, nebo všude možně lítáme, pak pak je jí doma horko-vyplazený jazyk, hodně pije, atd.Pak jde sama do zádveří, kde má pelíšek a podstatně nižší teplotu.Máme doma tak 24 stupňů, k tomu vyhřívané podlahy, atd. takže je ten přestup z mínus 10 docela drastický..Takhle jsem to myslela..že by se s tím mělo citlivě. Jinak je na ní, kde si vybere, kde bude.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. pro. 2007 13:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Ty podlahy nejedou na maximum, spíš jsou zapnuté hlavně v koupelně a v předsíni třeba když se vrátíme z venku-jinak ty kachličky zebou.Ale myslím, že je jí horko celkově-je i taková líná, ani vstát se jí nechce a tak..
Dnes od rána lítá celý den na zahradě, teď jsem si s ní hrála, jinak "pomáhá" taťkovi řezat dřevo :-) akorát se najedla a hned letěla ven, vůbec nechtěla dovnitř, i když jsem jí to nabízela..Úplně se zamilovala do sněhu a hloubí si v něm tunely :lol: Domů se jí nějak nechce, ale to i proto, že jsem s někdo venku a je tam prostě větší zábava :-) A taky-co v bytě, když venku může honit vrabce, okusovat dřevo, válet se ve sněhu, "hlídat" a štěknout preventivně na každého, kdo jde kolem, hrát si s náma, atd :P

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. pro. 2007 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Snad můžu do této diskuze zasáhnout ikdyž nejsem až tak zkušená...
Janinko,
celá tahle věc je rozporuplná.Chápu to,že nemůžeš mít pejska doma kvůli rodičům.Chápu proto že sama řeším už 2 roky úplně to samé,dokonce mám i stejnou rasu jako ty.Žiju s babičkou která těžce vydýchávala,že jsem si Maxe přivezla.V baráku mohl být jen když byl opravdu malinký,ale od 3 měsíců musel ven.Teď mi babi psa v mé nepřítomnosti nakrmí,pustí na zahradu,ale do baráku prostě nesmí!
Rozdíl mezi námi je asi v tom,že ty asi netoužíš po tom aby pes byl neustále s tebou a já to beru.Mě to třeba naopak strašně štve,protože je to taky strašně nepraktické.Například když jsem nemocná,je Max venku sám,jen já s ním chodím na procházky ani to v takové situaci nemůžeme.Kdybych ho mohla mít doma,sice by taky jen ležel,ale v mé přítomnosti a to si myslím,je pro psa někdy více než lítat bezcíle po 100x pročuchané zahradě.Nebo třeba v zimě...nesnáším zimu a i přesto "musím" trávit spoustu času ze psem venku,protože je jednoduše můj,já rozhodla o tom že bude žít tam kde žije a chci aby mu bylo dobře a aby si to žití užil.Kolikrát se mi tlačí do baráku a jenom velice nerada mu to zakazuju...
No tím chci jen říct,že chápu proč u vás to tak nejde,ale pes který tráví čas s člověkem i doma je myslím kapičku šťastnější.
Každopádně jsem ti chtěla poradit...já to vyřešila tím,že mám kotec.Když nechci aby pes jen tak lítal(už se mi i stalo že utekl)po zahradě,nebo ho potřebuju z nějakého důvodu "uklidit"dám ho tam.Zvykal si způsobem který taky už někteří popisovali.Chodil tam papat,vždycky jsem tam s ním strávila nějakou chvilku a hráli jsme si,5x jsem ho tam zavedla z toho třeba jen 2x jsem ho tam jen na pár minut zavřela,odešla jako by nic a jako by nic jsem se i vracela.Teď řeknu jen do boudy a on už fičí a hádej kde spinká,když už tam je:o).
Snad to není příliš dlouhý příspěvek,jen jsem chtěla popsat všechno a trošku snad poradit.Je to můj způsob řešení nastalé situace.Ale vím,že každý pes a potažmo i člověk je jiný...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. pro. 2007 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Ahoj Lado! Díky za tvůj názor a pochopení situace.

Lada píše:
Rozdíl mezi námi je asi v tom,že ty asi netoužíš po tom aby pes byl neustále s tebou a já to beru.


Musím tě opravit, v tomhle mezi námi žádný rozdíl není, kdyby to bylo možné, mám psa u sebe v pokoji i když se učím nebo pracuju, ale možné to není.Mám ráda její společnost a trávíme spolu většinu mého času, jen doma to je trochu omezené, ale ne proto, že bych s ní býto nechtěla.To je omyl.

Rozdíl je u nás v tom venčení.Já mám zimu ráda, válím se Sárou ve sněhu, kouluju ji, postavila jsem ji malé iglú :lol: a vůbec mi procházky s ní nevadí-beru to jako super relax, ať je jakékoliv počasí.
Dále, Sára se jako tvůj pes netěší dovnitř, takže tady je taky další rozdíl-zvu je dovnitř, ale většinou nechce a dál lítá po zahradě.Pak ji pustím dovnitř, až se vylítá.
Kotec je taky určité řešení, ale my ho nepotřebuje, Sára neutíká a že běhá po celé zahradě nám nevadí.
Každopádně je dobré vědět, že ji někdo jiný řeší takový problém, jako já-takže ti děkuju za napsání.
Teď jdu dolů, protože mamka se Sárou "vaří", tak ji jdu radši hlídat-minule cpala čumák do trouby :lol:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. led. 2008 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
když se tam nají, tak si tam pak na chvíli hajne, když jí tam dám hračku na žvýkáni, kterou nemůže odnést, žvýká ji spokojeně tam, nebo si v boudě hlídá hračku, popř. ji tam házím míček. Nechci po ní, ať je pořád v boudě, to ani náhodou, ale důležité je, že k ní má pozitivní vztah a to byl můj cíl.Věřím, že až bude venku přes noc, zaleze si tam sama a nebudu muset vymýšlet žádné složité metody.


2Janinka: Myslim, ze tohle je pozitivni zacatek...my meli stejny problem s Alfem, když jsme ho privezli z utulku-sice tam spal v kotci v boude, ale u nas byl snad tri dny na schodech pred domem a cekal a cekal...mame jeste cubinu, tak hlidal, kdy se k ni bude moct dostat...do boudy nesel, ani kdyz mrzlo nebo prselo...no a ted jsou oba psi v pohode na zahrade, Alf spi v boude nejen v noci, kdyz je zima, ale i pres den...dala jsem mu tam hracku a svoje obnosene tricko a asi to zafungovalo to...stacilo se jen ridit radou neresit to a nechat to na hafanovi...on sam zjistil, ze je to pro nej lepsi :D (jinak cubina je taky venku, je to akita inu, byla doma jen z toho duvodu, ze harala a nechteli jsme mit neplanovana stenatka :P )

Tak drzim palce, at se zadari a Sara si zvykne... :-) [/b]

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. led. 2008 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Katchi,děkuju za napsání a taky dodání naděje :-) Jak píšeš nechávám tomu volný průběh a nelámu to přes koleno..třeba vyzkouším taky to tričko, jak píšeš :wink: Dávám tomu čas..

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. čer. 2008 20:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Tak jak to vypadalo s tou boudou všechno beznadějně, chci vám napsat, jak se to vyvinulo :-)
Stačilo boudu otočit vchodem směrem k ulici, udělat plotek na pozemku tak, aby Sára nemohla sama jít ke schodišti u dveří a tam ležet a světe div, úplně se do boudy zamilovala :P Leží vedle ní v chládku, nebo uvnitř, už si na to krásně zvykla a je na ní krásný pohled, když tak ospale vykoukne z okna :D
Jak je vidět, někdy stačí opravdu trpělivost a nic psovi nenutit :idea:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. zář. 2008 03:33 
S dovolením se taky přidám...
Pořídili jsme Cherry boudu, aby na ni nepršelo a nefoukalo když jsme všichni v práci... zůstává venku. A ona do boudy vběhne, otočí se a zase vyběhne... Ve větru i dešti leží u vstupních dveří... (informace od sousedů). Jo a ještě tam vleze za mnou a chce si hrát...
Jinak spí většinou doma v pelíšku... v posteli je jí horko.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. zář. 2008 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. črc. 2008 15:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Trnava
Ahoj Lada, tak zdielame rovnaký život s vytúženým psom. Pokiaľ chcem byť s mojou fenkou, musím s ňou byť vonku. Tiež ju vyháňam von s ťažkým srdcom.
Moja má myslím veľmi dobrý kotec do ktorého ju učím, myslím, že sa mi to celkom darí. Známy mi poradil, aby som tam s ňou trávila nejaký čas a tak s ňou vojdem až do búdy a sme tam spolu aj hodinu.
Je tam hrozne teplo :shock: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 23:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Janinka píše:
Tak jak to vypadalo s tou boudou všechno beznadějně, chci vám napsat, jak se to vyvinulo :-)
Stačilo boudu otočit vchodem směrem k ulici, udělat plotek na pozemku tak, aby Sára nemohla sama jít ke schodišti u dveří a tam ležet a světe div, úplně se do boudy zamilovala :P Leží vedle ní v chládku, nebo uvnitř, už si na to krásně zvykla a je na ní krásný pohled, když tak ospale vykoukne z okna :D
Jak je vidět, někdy stačí opravdu trpělivost a nic psovi nenutit :idea:

Moc Vás zdravím a dávám jen za pravdu !! já jsem pejska na kotec s boudou navykala od štěňátka tak, že jsem tam s ním trávila hodně času. Četla jsem si tam s ním, hrála jsem si tam s ním, dokonce jsem z legrace do té boudy s ním lezla a párkrát v létě jsem s ním v kotci spala. Výsledek je takový, že pejsek bere kotec s boudou jako součást celého domu. Teď je ještě malý na to, aby byl přes noc venku (je mu 5 měsíců), tak spí na svém místě v obýváku. Ráno odcházím do práce, sám vyběhne ven si do kotce pro klacík a zkontroluje celou zahradu. Je ale pravda, že když ho v noci venčím, vůbec se mu zpátky domů nechce. Jak říkáte, sedí někde mezi kotcem a dveřmi do domu a pozoruje můry a netopýry, tam zase slyší myšku atd.. Mám pocit, že stejně až bude na jaře teplo, bude raději lehat různě po venku a hlídat, co se kde šustne. Samozřejmě se nebráním tomu, aby byl pořád doma se mnou, chtěla bych s ním být klidně 24 hodin denně, ale vidím na něm, že venku se mu prostě líbí mnohem víc než doma, přes plot pozoruje sousedy, loví pavouka, má svůj vlastní svlažovací bazének, spoustu stromů s ptáčky, ježky, kunu a netopýry, srnky a divoká prasata za plotem na palouku, spadané švestky a jablíčka .Ale nemyslím si, že by na mne kašlal, protože když otevřu dveře a vyjdu ven, už na mne odněkud kouká a vidím z jeho výrazu: děje se něco? Dostanu povel? Jdeme ven? A podotýkám, že když ho přivolám, může se přerazit, ale když na něj zavolám: nic se neděje, hlídej, jen si odskočím, vrátí se k původní činnosti. Kotec má 3x5 metrů (je to spíše takový výběh) a bylo nezbytně nutné jej na něj naučit, protože bohužel máme problematické sousedy, kteří mají velmi agresivní psy, kteří často volně pobíhají po ulici ( několikrát napadli psa a útočili na člověka) a když zajíždíme nebo vyjíždíme z domu autem, případně skládáme materiál, tak hrozí, že ti psi vběhnou k nám a pesana by napadli. Abych měla jistotu, že ví, že v boudě má můj starý spacák a deku spaní, a že je mu jasné, že se tam může uchýlit přes den ke spaní, tak jsem ho naučila hru: KOTEC. Spočívá v tom, že si ho přivolám. Když přiběhne a sedne si, tak zavolám "kotec" a on už ví, že má běžet do boudy, vlézt do předsíňky boudy, prolézt plentou do pelíšku. Pak prostrčí plentou jen čumák a já mu do něj dám něco na hryzání (kostičku z buvolí kůže, nebo sušenou plíci atd.)pak odcházím na 4 hodiny a vím, že on je v klidu prospí zavrtaný v pelíšku a spí. Je to jen taková hra ze spousty dalších, které jsem ho naučila. Hrozně rád se něco učí, tak to byla hračka. Však máte taky zlatého retrívra, víte o čem mluvím. Omlouvám se za svůj dlouhý příspěvek, ale strašně hezky se mi o pejscích píše a povídá. Přeji všem hezký večer.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. říj. 2008 13:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Tak to my nemáme kotec, jen boudu, kam si může jít kdy chce a zase ven, kdy sejí zlíbí. Na začátku jsem si trochu připadala jako tyran, že jsem jí pořídila boudu a Ruda se mi vlastně trochu vysmál, jak je to vtipné, že mi tímhle dal pes najevo co si o mně myslí. Holt, jak je vidět, když se chce všechno jde, zvlášť když jde na to člověk s láskou k tomu psovi, na nic netlačí, ale nechá ho samotného přijít na to, jak je ta bouda skvělá věc 8)

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. lis. 2008 20:10 
My máme doma ročního zlatého retrívra, je to už od štěněte trochu takový "pošuk", ale máme ho všichni rádi. V létě jsme se přestěhovali do řadového domku, máme tu zahradu, takže pes je od stěhování venku, což se mu líbí, může si tam aspoň běhat. Sousedi už tak nadšení nejsou, protože jakmile někdo vyleze ven na zahradu, pes štěká a štěká. Ale to je jiná věc. Začal podzim, ochladilo se a on ležel jen na dece na balkóně u dveří. Tak jsme si řekli, že mu pořídíme boudu. Nakonec jsme koupili od Baron.cz koupili zateplenou boudu Dogloo, vyrábí to nějaká americká firma. Boudu jsem sestavil během 5-ti minut na balkóně, vchodem ke dveřím, dali jsme mu tam jeho oblíbenou dečku, navnadili miskou s jídlem a taky dobrůtkami... No a pes se tam stejně jen koukne, vleze tam předníma nohama, vyluxuje misku se žrádlem a lehne si znovu ke dveřím. Přitom kdyby si tam lehnul, tak by měl ode dveří cca metr.
Takže sice souhlasím s Rudou, že dát psovi boudu někam do zadního kouta zahrady či někam za roh není vůbec správné, ale zároveň bych řekl, že umístění boudy není jediným důvodem, proč tam pes nechce zalézt. Ale proč tam nechce, kdo ví...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 06:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zvejkus píše:
...zároveň bych řekl, že umístění boudy není jediným důvodem, proč tam pes nechce zalézt. Ale proč tam nechce, kdo ví...
Samozřejmě, že umístění boudy není jediným důvodem k tomu, aby tam pes nelezl. Psi, kteří nejsou na boudu nebo nějaké podobné úkryty zvyklí, tam vlezou, jen když k tomu mají oni sami důvod.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!