Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: čúrání do pelíšku
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2008 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. led. 2008 20:10
Příspěvky: 9
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
Ahojda, máme šestiměsíční bíglí slečnu a vlastně od začátku se potýkáme s jedním problémem a to je, že si v noci čůrá do pelíšku. Není to každý den, ale občas se zadaří. Doma celý den vydrží aniž by loužičku udělala. Nikdy jsem jí za loužičky netrestala - pokud jsem ji tedy u toho přímo nechytla, to pak jsem ji okřikla, že je to fuj a vystrčila na trávu, za každé čůrání venku chválila. Myslela jsem, že časem opadne i to počůrávání v noci, ale nějak se nám nedaří. Po Vánocích se snad 3 týdny nepočůrala, pak 2x za sebou a teď snad po týdnu. Dřív, když se počůrala, tak si lehla vedle - tj. pelíšek má dost veliký tak na druhou stranu, ale dneska jsem si všimla, že si v tom klidně spinká... Prosím, poraďte mi, co s ní mám dělat? V noci, když se vzbudím a chci ji nechat vyčůrat, tak jít nechce.

Předem moc díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čúrání do pelíšku
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2008 23:57 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
palma1 píše:
Ahojda, máme šestiměsíční bíglí slečnu a vlastně od začátku se potýkáme s jedním problémem a to je, že si v noci čůrá do pelíšku. Není to každý den, ale občas se zadaří. Doma celý den vydrží aniž by loužičku udělala. Nikdy jsem jí za loužičky netrestala - pokud jsem ji tedy u toho přímo nechytla, to pak jsem ji okřikla, že je to fuj a vystrčila na trávu, za každé čůrání venku chválila. Myslela jsem, že časem opadne i to počůrávání v noci, ale nějak se nám nedaří. Po Vánocích se snad 3 týdny nepočůrala, pak 2x za sebou a teď snad po týdnu. Dřív, když se počůrala, tak si lehla vedle - tj. pelíšek má dost veliký tak na druhou stranu, ale dneska jsem si všimla, že si v tom klidně spinká... Prosím, poraďte mi, co s ní mám dělat? V noci, když se vzbudím a chci ji nechat vyčůrat, tak jít nechce.

Předem moc díky.


zajdi za Vetem na vyšetření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čúrání do pelíšku
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2008 18:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
benda píše:
...zajdi za Vetem na vyšetření.
A proč? Pokud tam není anatomická chyba, jakože těžko, na nic nepřijde.
palma1 píše:
V noci, když se vzbudím a chci ji nechat vyčůrat, tak jít nechce.
Ty se jí ptáš, jestli chce? Mám tady teď další fenku, která žila venku a teď je spolu s mou smečkou s námi doma. Čistotnost naučenou neměla a v noci provedla vždy nějakou louži, proto bylo potřeba ji i v noci venčit. Také často nechtěla, ale já se svých psů neptám, tak se prostě šlo. Jakmile se vyvenčila, šlo se prostě domů. Nevidím důvod, proč ji chválit, když jde o samozřejmost, která nevyžaduje žádnou zbytečnou pozornost, jelikož něco takového by ji stresovalo stejně, jako byste vy vyšla z toalety a sklidila za provedený výkon aplaus. Teď po pár týdnech se tím už nemusím zabývat a o vypuštění ven si umí říci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2008 01:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. led. 2008 20:10
Příspěvky: 9
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
Ptám :-(, ale nechám toho... Ono je to tak, že já se vzbudím, řeknu jí "pojď čůrat" a Lady nic - dělá mrtvolu... Takže to vzdám - ale napravím to a zkrátka jí vytáhnu z pelíšku... asi nebude moc ráda, ale velím já (nebo se o to snažím). :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čúrání do pelíšku
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2008 01:23 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Desenský píše:
A proč? Pokud tam není anatomická chyba, jakože těžko, na nic nepřijde.


To je můj osobní přístup, pokud bych toto řešil šel bych za Vetem aby vyloučil zdravotní potíže a potom řešil dál. Ale je pravdou, že s Bendou chodím naposledy kolem půlnoci a ráno kolem 7h někdy později.
Jinak to že čůrá do pelíšku na mě působí že chce to čůrání "utajit" nebo se bojí udělat loužičku jinde v bytě. ALE to je jen můj letmý názor nic víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2008 12:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kdy naposledy hárala?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2008 21:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Rudo, ještě nehárala, píše, že bíglici je 6 měsíců!!! Naše se začala kazit s čuráním taky okolo 6 měsíců, ale to nebylo pravidlem, že to pustila do pelechu. Jednou lino, jednou koberec, párkrát peřiny a myslím i sedačka. No celkem hlína, ale pak začala v 8,5 měsících hárat a jako když utne, bylo po čurání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2008 23:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Právě proto se ptám, protože čubiny kolem hárání, zvláště pak prvního, mají dost podobných problémů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2008 22:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. led. 2008 20:10
Příspěvky: 9
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
benda: kdyby mi někdo říkal, že se baf počůrává do pelíšku, tak si taky budu myslet, že má zkrátka strach počůrat se někde jinde - že nejspíš použil nějakou velmi tvrdou metodu, jak ho potrestat za počůrání. ale já ji nikdy za to netrestala, protože jsem ji většinou u toho nechytla. pokud ano, tak jsem jí okřikla "fuj, to se nedělá" a vyšoupla ven na trávu (bydlíme v domku). za každý vyčůrání chválila a chválím dodnes (i když ne za každý :-) )

zatím se Lady nehárala a ani to v nejbližší době nečekám - teď v neděli jí bude teprve 7 měsíců - navíc tohle dělá od začátku, co ji máme. abych se přiznala, tak jsem si myslela, že se to časem odnaučí sama - pořád pelíšek peru, aby byla v čistém. myslela jsem si totiž, že pozná sama, že v čistém pelíšku je líp než v mokrém. všude jsem četla, že si pejsek do počůraného nelehne - ona si dřív na počůrané místo skutečně nelehla, tak jsem si myslela, že to je zkrátka na dobré cestě, aby se to odnaučila, ale teď už klidně jo, tak opravdu nevím...

čůrat naposledy chodíme kolem 10. hodiny a ráno zhruba v 5 ráno - o víkendu déle, ale neřekla bych, že to na to má nějaký vliv. někdy se totiž počůrá třeba i po 2 hodinách a jindy to vydrží třeba až do rána (třeba i do 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2008 23:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
palma1: máte doma koberce? Někdo tu v poradně psal, že psi vyhledávají na vylučování savý povrch...Tak jestli ne, tak ten pelíšek je jediné vhodné místo. Naše také s oblibou počurávala koberec a kdyby nebyl, bude to nejspíš v pelechu. Naše fenka byla do 1.hárání jako Tvoje, zkus ještě vydržet, bude líp, přece je to ještě mimčo. Co se týče nocí, ráno jsem se vždy velmi rychle probouzela, abych nešlápla do mokrého.... :D No i někdy do měkkého. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2008 23:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. led. 2008 20:10
Příspěvky: 9
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
tak to bude asi tím - máme většinou dlažbu (koberec je akorát na malém kousku na chodbě, ale tam se počůrala jen jednou a to už je hrozně dlouho). na dlažbu čůrala jen jako malinká, teď už ne... taky jsem přemýšlela, jestli to nemůže být tím, že třeba moc tvrdě spí nebo že třeba slyší, když jde někdo v noci na záchod a spláchne... člověka, když už neví, napadá skoro všechno :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2008 00:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Na mě ale moc nedej, pročti vše o tématu nečistotnosti. Já také kolem jejich 7měsíců už šílela a psala myslím i sem do poradny, co děám špatně,atd. Hlavně mě vadilo, že mi nedávala signál, že už chce. Ale časem to na ní poznáš. Naše bíglinka na mě začne vyzývavě koukat nebo stojí u dveří od obýváku, které vedou do předsíně a ven. Asi se ti teď před háráním ještě zhorší, odnesou to i peřiny či další výbava. Při hárání uvidíš(aspoň u nás to bylo od 1.dne hárání), že se rapidně zlepší.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2008 01:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. led. 2008 20:10
Příspěvky: 9
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
takováhle podpora je fakt super, díky. Lady do obýváku nesmí a tudíž ani do ložnice - přítel by byl na infarkt... takže s námi bydlí na chodbě, kam máme pořád otevříno z obýváku i kuchyně, kuchyni a koupelně (tam je skoro pořád, protože tam je vyhřívaná podlaha :-) ), takže myslím, že už nic jiného to odnést nemůže. :lol: navíc na větší i menší katastrofy už jsme zvyklí :lol:
taky už máme vypozorováno, že když stojí u vchodovek, tak chce ven - ale o tom víme jen ve dne. v noci bohužel ne. začátkem ledna jsme byli na týden u tety, která bydlí v bytě a Lady s námi spala v obýváku. ten týden byla zlatá - v noci se vzbudila a tak dlouho do mě žďuchala, až jsem ji pustila. doma je to jiné - nemá do mě jak žďuchnout a když se vzbudím já, tak se jí zrovna asi nechce. teď se snažíme aplikovat radu - když se vzbudím já, tak se neptat a vystrčit vyčůrat na zahradu... sice se jí nechce, ale co může dělat, když ji vezmu do náruče (dobrovolně nejde - dělá, že je mrtvá... ) a vystrčím ven. :-)
no a teď věřím, že to nějak zvládneme a už se těším, až to první hárání přijde :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2008 02:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no já nevím, ale nepomohlo by právě to že by mělo do ložnice přístup (stačí v noci) a mohla si vás tak vzbudit? Ona by si nemusela čůrat do pelíšku a vy byste nemusela pořád prát...
nevím, možná to nepomůže, ale beru to tak že říct si umí, jen je v noci sama, takže nemá komu...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2008 02:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. led. 2008 20:10
Příspěvky: 9
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
to možná ano - ale doma by mi to neprošlo :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2008 02:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. led. 2008 20:10
Příspěvky: 9
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
a možná to bude znít divně, ale myslím, že když vydrží bez problémů ve dne, když jsme v práci, tak by to přeci neměl být problém... když jsme v práci, tak si taky nemá komu říct a loužičky nedělá.

navíc to beru taky tak, že máme stanoveny nějaká pravidla - nesmí do obýváku a do ložnice - dodržujeme je 5 měsíců, co ji máme... takhle bych jí tam vlastně začala brát a ty zaběhnutý pravidla sama porušila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2008 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
občas není nad porušení vlastních pravidel :wink:
můj pes taky dva roky nesměl do postele... a do ložnice původně taky nee - ale měla jsem otevřené dveře aby si mohl přijít říct. Taky jsem měla od štěníka doma snad tři loužičky (a jednoho bobíka - to mě vzbudil, já ho venku nechala jen vyčurat a i když se mu ještě nechtělo, tak jsem ho vzala zpátky - no moje blbost...)

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2008 18:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Petra píše:
no já nevím, ale nepomohlo by právě to že by mělo do ložnice přístup (stačí v noci) a mohla si vás tak vzbudit? .


Jojo, já si myslím, že ti dává najevo, ale ty to za dveřmi prostě neslyšíš. Naše taky asi kňučela, já to ale vždy zaspala, ale někdy jsem ji zaslechla a prchala s ní ven, mě by taky ložnice neprošla, Ty píšeš, že taky ne, tak holt prostě budeš muset vydržet ještě pár loužiček a pár praček. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. úno. 2008 18:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. led. 2008 20:10
Příspěvky: 9
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
slyšet ji ani nemůžu - když do mě žďuchala, tak naprosto potichu a doma na ty dveře opravdu jen zírá (něco ve stylu "sezame, otevři se" :lol: ) - jinak ani nepípne... a ty pračky vydržíme :-) - vodu máme ze studně... takže to není až zas tak strašný. uvidíme, třeba ji to taky přejde až se začne hárat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. úno. 2008 07:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
palma1 píše:
a možná to bude znít divně, ale myslím, že když vydrží bez problémů ve dne, když jsme v práci, tak by to přeci neměl být problém... když jsme v práci, tak si taky nemá komu říct a loužičky nedělá...
Právě si mi potvrdila, že je to problém psychický, který souvisí s nesamostatností. Pravděpodobně jste ta pravidla mohli (možná když jste si ji poprvé přinesli) někdy porušit a ona by to chtěla znovu. I kdyby ne, nabízejí se dvě alternativy spolu související.
Začnu trochu složitě oklikou, abys chápala, o co tu jde. Dost lidí závislých na nějakém léku dostane vážný záchvat už jen z vědomého pocitu, že si svůj lék zapoměli doma, což znamená, že si problém vyvolají sami stresem, který potlačuje správnou funkci dráhy plic a nutí pracovat druhý tělní filtr, ledviny. Téměř to stejné je podle mého názoru u tvé fenky, kdy se natolik soustředí na vaší přítomnost ve své blízkosti, kdy se ve vedlejší místnosti jenom pohnete a ona už čeká, že se jí budete věnovat, což ji tolik zaměstnává, t.j. stresuje, ale hlavně probudí a když už se vzbudí, tak musí. Já nevím jak ty, ale mě když psi probudí, také se nevyhnu tomu, abych si musel odskočit, protože ledviny začínají nejvíce pracovat právě na hranici mikrospánku a bdělosti, tudíž při probouzení.
Řešením by skutečně bylo dovolit jí říci si osobně o vyvenčení, anebo čekat, až si zvykne a nerozhodí ji každý váš pohyb, protože zjistí, že stejně nic nebude, a to je právě kolem toho prvního hárání. Jen bacha, tyhle dvě věci se nedají zkloubit jen na dobu přechodnou, tedy dočasně. Vyber si jedno nebo druhé, nebo obojí, ale už trvale, jinak se to naopak zhorší.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. úno. 2008 21:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. led. 2008 20:10
Příspěvky: 9
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
je pravda, že když byla úplně malinká, tak jsem ji párkrát do obýváku vzala - v náručí - nikdy sama neťapala, ale to je nejspíš to samé. každopádně, když může, tak se tam snaží dostat :-). ale to je celkem pochpitelné. myslím, že prostě chce být s námi, ale přítel je proti, takže proto ta pravidla, že do obýváku nesmí.
píšete, že je to nesamostatností. kde myslíte, že jsme udělali chybu? je to tím, že jsme se jí věnovali málo nebo jsme s ní byli moc? jinak Váš popis problému je perfektní... je přesně nechápu, jak tedy postupovat. umožnit přístup do ložnice jí skutečně nechci a doma by mi ani neprošel. mám tedy, když se vzbudím já, ji pustit nebo ne? podle Vašeho popisu to chápu tak, že ne - ale chci si být jistá, že to chápu dobře.
možná že by třeba i určitým řešením mohlo být i přestěhování pelíšku na nějaké klidnější místo... když jsme si ji přivezli, tak měla nachystaný pelíšek v kuchyni, ale ona sama si vybrala místo na chodbě přímo pod věšákem - tj. blízko koupelny a záchoda. v koupelně spinká hodně často, protože tam je podlahové vytápění, ale když se vypne, tak si jde lehnout do pelíšku. možná, že pokud by měla pelíšek v kuchyni, tak by jsme ji tak nerušili... otázkou ovšem je, zda by tam chtěla být, když si to sama nevybrala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čúrání do pelíšku
PříspěvekNapsal: úte 15. pro. 2009 11:35 
Offline

Registrován: pon 30. říj. 2006 14:08
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Zdravím, teď jsem si přočetla tuto debatu a přimnělo mě to k zamyšlení nad tím, jestli naše fenka také nečůrá ze stresu... Jsou jí 2 roky a 3 měsíce, počůrává se převážně v noci. Někdy vůbec nic týden, pak najednou i při pozdním venčení to přes noc pustí. Má jedno místo na parketách, kam zajde. Neustále to čistíme, ale nepomáhá. V noci se vzbudí (ne vždy to vzbudí mě) a odejde, pak se vrátí. Když si dokáže říct o přikrytí, určitě by se dalo s ní nějak vykomunikovat čůrání. Když vstanem (třeba i od stolu, z pohovky,...), hned vstane taky a čeká, co bude. Nedávno jsme byli na sonu kvůli zánětu moč.měch. a nic tam nemá, takže zdravotní důvody to nejsou, může to být tedy stres? Spí v posteli a není samostatná, plus toto... Děkuju za radu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hluchej buldocek ,curani do pelisku do perin
PříspěvekNapsal: čtv 11. úno. 2010 10:48 
Offline

Registrován: sob 06. úno. 2010 11:43
Příspěvky: 1
Bydliště: PRAHA 5 RADOTÍN
Dobry den,pořídila jsem si fr.buld. bílého(nevěděla jsem že tato rasa neexistuje) po 14.dnech jsem přišla na to že je hluchá,ale už sem jí dát pryč nechtěla tak jsem se stím smířila,ale jsem zoufalá ztoho jaké je prase,nový pelíšek zrujnovala za 2 měsíce,ted má novej tejden a 3xnačůráno,v posteli nespává jen občas jí vezmem na půl hodky na pomazlení a vyčůrá se nám tam téměř vždy,jsme ztoho neštastný,k dispozici má vždy čistou plýnku na kterou chodí čůrat i kálet v pohodě,venku taky v pohodě.Je ji skoro půl roku.Začínám si myslet jestli neni dementní tim jak je postižená,neprojevuje lítost jen čumí po žrádle. Kdyzž jí načapem tak dostane přes .pr.. ale zdřejmě jí je to jedno,chtěla jsem se zeptat jestlii by nešel ňáký výcvik třeba dát jí někam na 14dní nebo tak.Děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluchej buldocek ,curani do pelisku do perin
PříspěvekNapsal: ned 15. kvě. 2011 22:31 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
esonna píše:
jestlii by nešel ňáký výcvik třeba dát jí někam na 14dní nebo tak.

Sorry, ale to myslíš vážně? Takhle se posílají děti do lázní, ale psi????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluchej buldocek ,curani do pelisku do perin
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě. 2011 18:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
esonna píše:
Dobry den,pořídila jsem si fr.buld. bílého(nevěděla jsem že tato rasa neexistuje) po 14.dnech jsem přišla na to že je hluchá,ale už sem jí dát pryč nechtěla tak jsem se stím smířila,ale jsem zoufalá ztoho jaké je prase,nový pelíšek zrujnovala za 2 měsíce,ted má novej tejden a 3xnačůráno,v posteli nespává jen občas jí vezmem na půl hodky na pomazlení a vyčůrá se nám tam téměř vždy,jsme ztoho neštastný,k dispozici má vždy čistou plýnku na kterou chodí čůrat i kálet v pohodě,venku taky v pohodě.Je ji skoro půl roku.Začínám si myslet jestli neni dementní tim jak je postižená,neprojevuje lítost jen čumí po žrádle. Kdyzž jí načapem tak dostane přes .pr.. ale zdřejmě jí je to jedno,chtěla jsem se zeptat jestlii by nešel ňáký výcvik třeba dát jí někam na 14dní nebo tak.Děkuji za odpověd

Tohle se čte dost těžce. Prosím. nejdřív si to tu pročti odzačátku. Snad pochopíš, jak to myslím. Vše už je tu popsané.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čúrání do pelíšku
PříspěvekNapsal: stř 01. úno. 2012 10:14 
Offline

Registrován: pát 13. kvě. 2011 09:23
Příspěvky: 4
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Zdravím všechny, mám takový dotaz..
Mám 15 měsíční fenku křížence, nikdy jsme neměli problém s počůráváním se doma. Jen poslední týden. Už dvakrát se počůrala v noci na pelech a jednou u dveří. Nevím čím to může být, mohla nastydnout? Je krátkosrstá a já s ní byla o víkendu asi dvě hodiny venku na louce.. a nebo by to mohlo být tím, že mám doma i kočku, která je zrovna teď v říji? Vlastně se počůrala tu první noc,když se kočka začala mrouskat a dnes znovu. Poradíte mi jestli mám zavolat veterináře?
Děkuji Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čúrání do pelíšku
PříspěvekNapsal: stř 01. úno. 2012 21:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Samozřejmě, že může být nastydlá. Dole ve "zdraví" je na to samostatné vlákno, kde se popisuje, co a jak. Už hárala?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čúrání do pelíšku
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 06:26 
Offline

Registrován: pát 13. kvě. 2011 09:23
Příspěvky: 4
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Hárala už loni v srpnu..takže teď by měla znovu koncem února..Dnes jsem s ní v noci byla v jednu hodinu vyčůrat a když jsem vstávala do práce v půl šestý, došla jsem s ní a čůrala zas hned u baráku. Ale jinak přes den vydrží od šesti do tří, to se nepočůrá, když jsem v práci..fakt nevím, čím to je..:-( Do minulého týdne jsme opravdu už s počůráváním neměli vůbec žádný problém..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čúrání do pelíšku
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 15:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mrkni dolu do vlákna o tom nastydnutí močáku/ledvin. Jestli navíc nemá moc chlupů... vydržte. Určitě to nedělá naschvál.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čúrání do pelíšku
PříspěvekNapsal: pát 03. úno. 2012 07:25 
Offline

Registrován: pát 13. kvě. 2011 09:23
Příspěvky: 4
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Už jsem si to všechno pročetla..koupila jsem včera sušený brusinky a dnes ještě dokoupím tu lichořeřišnici. Uvidíme, snad to bude ok..:-) Děkuji za radu..Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čúrání do pelíšku
PříspěvekNapsal: úte 10. čer. 2014 07:27 
Offline

Registrován: pon 09. čer. 2014 09:06
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobry den

precitala som si vela prispevkov ale potrebujem sa uistit, tak sa omluvam dopredu ak pisem mozno to iste.

Mam 9 mes JRT, je cistotna, v noci necura, cez den vydrzi uz aj 10 hodin. Ma svoj pelech na chodbe a do spalne a postele som ju nepustala. Ked bola 4 mesacna, parkrat mi skocila do postele( ked som zabudla zavriet dvere) a vycurala sa, brala som to ze je to truc, ked som sa jej nevenovala. Teraz nedavno mi skocila do postele a spala tam chvilu, potom vstala a vycurala sa. nerozumiem preco to urobila. Je to truc ( ale z coho ked spala a nic som jej nezakazala?), alebo hormony ( ma pred prvym haranim), alebo je to forma nesamostatnosti ako tu pisete ( som sama a pes je mi stale v patach). parkrat som nasla mokre aj v jej pelisku, vzdy to bolo ked sme boli na chate a bol tam aj bratov pes. Preco si cura do pelechu, ukazuje inemu psovi, ze to je jej miesto? a prejde toto, alebo to bude robit cely zivot?

dakujem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čúrání do pelíšku
PříspěvekNapsal: stř 11. čer. 2014 05:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bibi13 píše:
... som sama a pes je mi stale v patach...
= nesamostatnost.

Citace:
prejde toto, alebo to bude robit cely zivot?
Každý pes dělá jen to, co je mu umožněno. Zastavit nežádoucí činnost lze účinně pouze v reálném čase, ideálně na začátku provádění nežádoucí činnosti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!