Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:04
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rozervané bundy
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 16:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:25
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Máte někdo prosím nápad, jak ochránit na věšáku bundy, které Beruška začala s nebývalou náruživostí rvát z věšáku a ničit :twisted: ? Už mi roztrhala dvě bundy a nemám možnost postavit na tom místě zabedněnou skříň. Existuje nějaký spolehlivý sprej nebo něco odpuzujícího? Pochopitelně na dobu co jsme v práci! Už mám na ni opravdu vztek a nemám chut kvůli ní udělat z předsíně holobyt :Hangman: . Má i větve na kousání,morkové kosti... dřív to nedělala až po víc než půlroce u nás :(

_________________
Psí pusinka je ta nejkrásnější na světě :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozervané bundy
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 18:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zlatouch píše:
...Existuje nějaký spolehlivý sprej nebo něco odpuzujícího?...
Na moly ano, ale na psy?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 22:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
no a co dát na čas bundy prostě jinam a neřešit to? Třeba po čase pak nebude bundy z věšáku rvát....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 07:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:25
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Mě zaráží, že to začala dělat tak najednou :? . Asi už jí otrnulo a zapomněla na kotec v útulku... :oops:
Když přijdu z práce, tak první věc je že si převlékám bundu. Taky mě napadlo mrsknout ji za dveře pokojíčku ale často ve spěchu zapomenu a žádnou komoru náš panelákový byt nemá. Když manžel našel po příchodu domů roztrhané bundy, tak Berča se mu prý velmi omlouvala (potvora to ona umí :lol: ). Já jsem po pozdním návratu ukázala Berče jednu z bund jakože je to FUJ, nasypala jsem na bundu připravené mleté chilli a strčila jsem jí bundu násilně k nosu. Nevypadala že by jí chilli vadilo! Když jsem jí zkusmo podala piškot vymáchaný v pytlíčku z chilli, spokojeně to sežrala :shock: . No co si mám o tom myslet? Doufala jsem že ji to bude pálit a co posypu chilli tak nechá na pokoji. Mno, už si to tak jistě nemyslím... [-(

_________________
Psí pusinka je ta nejkrásnější na světě :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Tak to čumim teda :shock: Tohle by mě ani ve snu nenapadlo... reflexní oblouk, o kterém se tady tak často mluví, ti asi moc neříká... Nemyslím to nijak zle, ale měla jsem dojem, že tady lidi, co jezdí za Rudou, se snaží porozumět psům a už je ani nenapadne zkoušet takový ptákoviny... :wink:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 08:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lucie Kratochvílová píše:
Tak to čumim teda :shock: ...
To nejsi sama #-o

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 09:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Zlatouch, nepsalas to náhodou ty, tu legrační historku, jak ti psi vykousali díru do kapsy v bundě, páč jsi v tý kapse zapomněla piškoty? :D

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zlatouch, co budeš dělat, až se jí chilli dostane do očí? Než příjdete domů z práce a dovezete jí k doktorovi, může mít poškozené oči na celý život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:25
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Essi píše:
Zlatouch, co budeš dělat, až se jí chilli dostane do očí? Než příjdete domů z práce a dovezete jí k doktorovi, může mít poškozené oči na celý život.


No vzhledem k tomu, že rozkousala celý pytlíček schválně nechaný na poličce (v mém domnění že třeba není tak úplně hloupá) si myslím, že jí to nic zvláštního nedělá :roll: Chovala se úplně normálně jen ráno bílý uzel naznal paprikové barvy.
Mně je víceméně jedno co si pes myslí ale chci, aby se té bundy třeba i bál a neničil :evil:
Jo, o reflexním oblouku jsem slyšela - a upřímně mě (a nejen mě!) zajímá, JAK se na to vlastně přišlo :?: Na toto jsem dosud kýženou odpověď bohužel nenašla, proto mám občas o tom pochybnosti... Předpokládám totiž, že to není dogma.

Fajn, co byste mi tedy radili, když najdu zase doma paseku? Podotýkám, že do práce ale chodit musím a nechci mít doma holobyt :toimonster:

_________________
Psí pusinka je ta nejkrásnější na světě :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 12:37 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Bych ty bundy dala do skříně, zdá se mi, že chceš po psovi víc, než je schopen pochopit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:25
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Dorotka píše:
Bych ty bundy dala do skříně, zdá se mi, že chceš po psovi víc, než je schopen pochopit.


Mít tak místo na tu skříň :( . Ale třičtvrtě roku to nedělala! Až teď najednou a celé ty měsíce jsem nosívala po kapsách psí dobroty. Přemýšlím, v čem bundy vyprat aby ji to nelákalo a taky přestat nosit piškoty, bohužel pro ně... :?

_________________
Psí pusinka je ta nejkrásnější na světě :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Zlatouch píše:
Fajn, co byste mi tedy radili, když najdu zase doma paseku? Podotýkám, že do práce ale chodit musím a nechci mít doma holobyt :toimonster:

Taky musím chodit do práce a taky nechci holobyt. Pes zůstává po dobu mé nepřítomnosti v jedné místnosti, nemá k dispozici celý byt, protože by štěkal jak magor celou dobu jen u dveří. Cokoli se přihodí v tomto pokoji, je problém můj, že jsem neodstranila z jejího dosahu to, co je mi drahé. Teda můj pes nic nekouše, neničí, právě komě jedné kapsy batohu, kde byly dobroty. Můj problém, že jsem to nechala v jejím dosahu. Pokud čubu nechytím přímo při tom, co dělá, netrestám. Pokud nečapneš správnou chvíli, abys jí vysvětlila - klidně i dost důrazně - že tohle nééééé!!!!, pak si to zařiď jinak, ať k tomu čuba nemůže. Přijde mi trošku krutý dávat psu čuchat chilli - jednak pozdě a jednak nesmyslně. To bych po ní radši mrskla čímkoli, co mám po ruce, když se sápe k bundě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:25
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Gerda píše:
...Přijde mi trošku krutý dávat psu čuchat chilli - jednak pozdě a jednak nesmyslně. To bych po ní radši mrskla čímkoli, co mám po ruce, když se sápe k bundě.


Doufala jsem, že ji chilli bude pálit a na čem potom najde ostrý prášek, to nechá na pokoji - známý údajně potíral dveře apod. roztokem s pepřem a psi se toho nedotkli. Proto mě napadlo to chilli - skutečně jsem nevěřila, že jí bude "chutnat", bože můj :pray . A nepočítala jsem s tím, že začne s něčím po více než půl roce. Nemáš představu co vše jsem musela "opancéřovat" po příchodu Berušky :? . Kdyby nepsali v útulku jak je klidná, hodná, trpělivá - nebo už z těchto vlastností stihla vyrůst? Může jí být kolem 14 měsíců. Když jsme doma, tak není sebemenší problém, ale z práce na dálku ji bohužel upozornit nijak nemůžu :roll:
Mmch, opravdu hledám důkazy o tom reflexním oblouku, na naší psí louce to lidi taky zajímá :!:

_________________
Psí pusinka je ta nejkrásnější na světě :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 13:10 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
Bych ty bundy dala do skříně, zdá se mi, že chceš po psovi víc, než je schopen pochopit.

Počkej,zas si nemyslím,že chtít po psu aby nerval bundy z věšáku je nad jeho schopnosti :wink:
Asi bych to zatim řešila tak,že bych zrušila ty mňamky,vyprala bundy a hlavně je strčila za dveře :lol: Někdy je fakt složitý zabránit tomu psu škodit,když to dělá výhradně v nepřítomnosti majitele.Třá jí to za čas přejde a už si na to nevzpomene..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Zlatouch píše:
A nepočítala jsem s tím, že začne s něčím po více než půl roce.

Právě po půlroce se mi fena změnila na úplně jinýho psa. Nepočítala jsem s tím, musím to však řešit. Prostě pokud nemůžeš reagovat na ničení včas, pokud ji u toho nechytneš, neumím si úplně představit, jak jí vysvětlíš, že zrovna tohle nemá dělat. A co se pamlsků týká - nenosím je v kapse - mám takovou plastovou věc na tašce, odkud to do psí mordy sypu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. pro. 2007 22:15
Příspěvky: 11
Bydliště: Chvaletice
Podle popisu to vypadá že si opravdu chce vyndat ty dobroty z bundy,já se přimlouvám za dočasné umístění oděvu někde z dosahu,dělali jsme to s botami asi půl roku a pak ejhle kouzlo,už ho to neba.asi každému z nás psiska něco zdemolovala,je to jen na pánečkovi aby to omezil na minimum.Podívej se pro bobavení na web bílého boxera,máme tam rubriku ničitelé...

_________________
mrkvička


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 13:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Už podle tvého zvýrazňování textů soudím, že se rozčiluješ a to ještě své psy nemáš na očích. To je rychlá cesta k neúspěchu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 16:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Po delší odmlce mi to nedá nevyjádřit se k mému oblíbenému tématu, tj. destrukce všeho v bytě.
Cindina je neobyčejně vynalézavý pejsánek.Už jsem byla naprosto zničená,nakonec manžela napadlo,uzavřít část bytu-docela složitě,Cindina se od té doby s Blackem pohybuje jen v bývalém dětském pokojíčku a předsíni.Ochutnala jen koberec a tím to prozatím skončilo.Do obýváku už smí, jen když jsme doma.Zatím to funguje.V pokojíčku je vše samozřejmě schované, zakryté , na poličkách,bez kytek atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
nas prvy pes bol nicitiel prvotriedneho kalibru, takze tuto temu doverne poznam
:wink:
u nas to bolo "nicenie" z nudy (davam to schvalne do uvodzoviek, lebo on bol dost hyper a takto si vybijal prebytocnu energiu, proste nasiel si program) a ciastocne to robil aj ako frustraciu z odlucenie, ked sme moc presvihli dobu nasho prichodu domov, na ktory bol nauceny.

Vtedy sa zobudil a zacal vymyslat: odniesol si to smetny kos, kos na pradlo, niekolko parov topanok a nakonies sa naucil vlamat sa do chladnicky. Museli sme byt jednoducho dosledne poriadni a odpratavat z cesty vsetko, coho by sa mohol zmocnit a rozdriapat. Smetny kos isiel na balkon, vsetky topanky do botnika, neskor sme mu zamedzili, kvoli tej chladnicke, pristup do kuchyne. Povyzieral aj mlsky z bund, ale bundy nastastie nepotrhal. ale keby to robil, tak ich proste odpracem z cesty

U nas platila tiez jedna zasada, ze pes pes, ktory ma moznost vybit svoju energiu, sa sprava menej destrukcne – my sme to riesili dlhou vychadzkou pred odchodom do prace – vybehany a nazraty pes je spokojny pes. Takto som vedela, ze pes bude spat az do poobedia.

:-) :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 21:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zlatouch píše:
Jinak s tou taštičkou to je BEZVA nápad \:D/ ! Kdybych si ji přes suchý zip přicvakla k látce bundy, bude to brát jakože lovím mňamku Z BUNDY nebo jí souvislost s bundou nedojde :?: Nějak se mi to nechce zkoumat empiricky... :dozdi:


Pokud je naučená, že pamlsky taháš z bundy, bude mít ještě pár dní po tom, co je budeš nosit jinde, tendenci tu bundu zkoumat. Také jde o to, že je z té bundy nebude CÍTIT, když je budeš mít jinde - teda pokud to není něco moc voňavého a neutřeš si omylem ruce do bundy nebo tak něco, tak nebude tu bundu tak cupovat. Proto ti tady Renata radila ty bundy vyprat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 22:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Myslim ze problem bude na obou stranach,pes na sebe cilene upozornuje..tech duvodu bude vice,ale tohle neni na net.Zavolej Rudovi.To je asi to nejrozumnejsi co muzes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. úno. 2008 00:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Všechno je jednou poprvé, nemá smysl to řešit, takových lumpáren se nám psi navyváděli.
Drahými rozkousanými botami návštěvy počínaje, přes překousané telefonní vedení které si montéři neprozřetelně nechali za vraty, až po bleskové zmizení sekané ještě nevybalené z papíru. :lol:
Hlavně psovi nedat příležitost aby to neudělal znovu, protože jak přijdou na nějakou kravinu, tak jí většinou mají snahu zopáknout, ale přemýšlet nad tím proč to nikdy před tím neudělala a teď jo, je ztráta času. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. úno. 2008 00:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Alča píše:
ale přemýšlet nad tím proč to nikdy před tím neudělala a teď jo, je ztráta času. :-)

neviem, ci je to az taka strata casu. jednak je dobre uvedomit si, preco pes robi to, co robi - tak nejak sa pozriet na svet z ich pohladu a tiez si uvedomit, resp. mat na pamati, ze to nie su ziadni hlupaci, a ze treba proste pocitat s tym, ze si vzdy nejaku zaujimavu zabavku najdu. Co nebolo, moze byt... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. úno. 2008 00:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Zlatouch: můj Denis se po operaci v "klidovém" režimu taky pěkně vyřádil :wink: dopoledne, kdy jsem ve škole dlouho nic a pak jsem šla asi na deset minut pryč a bylo... :twisted: Obrázek
nevěřila jsem vlastním očím, tak jsem ho tam chvilku nechala, dala si v kuchyni kafe, pak společně venčení a nakonec jsem "se bavila" u uklízení zbytků matrace :lol:

jinak se mi osvědčilo před odchodem věci prostě odstranit z dosahu psa, psa unavit, nakrmit :-) a poučit spolubydlící :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. úno. 2008 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Amaguk Bela píše:
Alča píše:
ale přemýšlet nad tím proč to nikdy před tím neudělala a teď jo, je ztráta času. :-)

neviem, ci je to az taka strata casu. jednak je dobre uvedomit si, preco pes robi to, co robi - tak nejak sa pozriet na svet z ich pohladu a tiez si uvedomit, resp. mat na pamati, ze to nie su ziadni hlupaci, a ze treba proste pocitat s tym, ze si vzdy nejaku zaujimavu zabavku najdu. Co nebolo, moze byt... :wink:


Ano, samozřejmě že si najdou zábavu když se nudí, je to podobné jako s malým děckem, člověk musí tak trochu předvídat co ho může napadnout a odstranit to z jeho dosahu. Pokud mi pes rozkouše boty, tak je tam přístě nenechám, je to celkem prosté.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. úno. 2008 12:36 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
Zlatouch, myslim, ze najlepsi napad je, ist sa pozriet na Ruda. teda nie nanho, ale na to, ako pracuje so psami.Ked to uvidis, nebudes nahanat dokazy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. úno. 2008 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
tu je tiez jednoduch odpoved: reflexny obluk nie je ziadny novy vynalez a prisli na neho vedci skumajuci vztad medzi podnetom/stimulom a reakciou na podnet.
podla mna problem je skor v tom, ze ludia si tento termin nepresne alebo nespravne vysvetluju. napr.vysvetluju si. psove nereagovanie na povely prave reflexnym oblukom, cim potom dojem, ze pes ma nejaky deficit - a pritom moze ist len o normalnu ignoraciu a nedostatok motivacie...a tiez neviem, ako to suvisi s odpratanim veci z cesty, aby ich pes nenicil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2008 07:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:25
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Ještě se zeptám takhle: co psům silně nevoní a není škodlivé :?:

_________________
Psí pusinka je ta nejkrásnější na světě :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2008 08:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zlatouch píše:
Ještě se zeptám takhle: co psům silně nevoní a není škodlivé :?:
Jdeš na to podle mého špatně. Pokoušíš se obcházet skutečný problém primitivními šidítky, ale to tvůj problém nevyřeší. Dávat překážky znamená zvedat čím dál tím vyšší laťku k jejich překonání, s čímž si psi dříve nebo později poradí. Mnohem spolehlivější je převést jejich vynaloženou energii jinam, do žádané činnosti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2008 14:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:25
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Desenský píše:
Zlatouch píše:
Ještě se zeptám takhle: co psům silně nevoní a není škodlivé :?:
Jdeš na to podle mého špatně. Pokoušíš se obcházet skutečný problém primitivními šidítky, ale to tvůj problém nevyřeší. Dávat překážky znamená zvedat čím dál tím vyšší laťku k jejich překonání, s čímž si psi dříve nebo později poradí. Mnohem spolehlivější je převést jejich vynaloženou energii jinam, do žádané činnosti.


Pane Desenský, já Vám naprosto rozumím, v tom máte samozřejmě pravdu :jo: . Horší už je to se splněním, protože pokud je s nimi kdokoli doma, tak se zabaví téměř vzorně (a pomáhá jim pocit, že nejsou samy) a hlavně je možnost okamžitě jim nabídnout alternativní činnost. Když jsme ale v práci, nemá holky kdo srovnat, když už klacek, pomačkaná PET s kousky sýra a ostatní pro ten moment ztratí svoje kouzlo. Bundu a podobné přenositelné věci lze odnést, ale úplně všechno prostě odstranit nelze - tak na tyto případy jsem preventivně chtěla znát použitelné "odpuzovadlo" =;
Asi mi došly nápady, jak je ne pouze jednorázově zabavit, protože gumové hračky "děvčatům" moc nejedou, klacky taky jenom občas, odolnou kost z dinosaura ne a ne sehnat :lol: a pískoviště na předsíní paneláku by mi v rodině pravděpodobně neprošlo... :?

_________________
Psí pusinka je ta nejkrásnější na světě :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2008 01:03 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Zlatouch píše:
Ještě se zeptám takhle: co psům silně nevoní a není škodlivé :?:



Nevím jak se tojmenuje ,ale je nějaký sprey přímo na tyto problémy. Zeptej se v chovatelských potřebách.Používala jsem to v práci na odpadkový koš když jsem měla ještě štěně a fungovalo to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2008 21:36 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
A tohle už jsi četla a zkusila?

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 08:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zlatouch píše:
Pane Desenský, já Vám naprosto rozumím, v tom máte samozřejmě pravdu :jo: . Horší už je to se splněním, protože pokud je s nimi kdokoli doma, tak se zabaví téměř vzorně (a pomáhá jim pocit, že nejsou samy) a hlavně je možnost okamžitě jim nabídnout alternativní činnost. Když jsme ale v práci, nemá holky kdo srovnat, když už klacek, pomačkaná PET s kousky sýra a ostatní pro ten moment ztratí svoje kouzlo. Bundu a podobné přenositelné věci lze odnést, ale úplně všechno prostě odstranit nelze - tak na tyto případy jsem preventivně chtěla znát použitelné "odpuzovadlo" =;
Asi mi došly nápady, jak je ne pouze jednorázově zabavit, protože gumové hračky "děvčatům" moc nejedou, klacky taky jenom občas, odolnou kost z dinosaura ne a ne sehnat :lol: a pískoviště na předsíní paneláku by mi v rodině pravděpodobně neprošlo... :?


Pročetla jsem to znovu a zatím to odnesly jen dvě bundy, ve kterých jsi nosila v kapsách pamlsky, takže psům voněly a psi byli zvyklí na to, že v nich něco dobrého jde opravdu najít. Nenašla jsem nikde, že by psi rozebrali ještě něco dalšího. Připadá mi, že na to jdeš dost špatně. Většinou pejsci ničí věci z nudy nebo ze stresu. Tomu prvnímu můžeš účinně předejít těmi hračkami, které jim tam jako "zapomeneš" - návod jak na to ti linkovala Dzedzy, myslím.
Myslím si, že tomu druhému těmi "preventivními opatřeními" naopak pomůžeš. U vás doma se něco změní, uspořádání věcí, atmosféra... a psi do toho stresu naopak dostaneš. Já bych neřešila to, co zatím nenastalo. Abych si o to v tomhle případě přímo neřekla.
Myslím, že pokud psi budou ve stresu, nepomůžou žádné spraye a takové věci, protože ty tlumí jenom projev toho stresu, ale neodstraňují jeho podstatu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 22:29 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
Zlatouch
Zarazi me, ze muzes psat areagovat takhle, mas tady plnou poradnu rad, ktere by ti mohly hodne pomoct a pokud to nestaci, proc radsi nezavolas nejpovolanejsimu tady a radsi zakladas takovyhle vlakno. Ovsem, pokud na to jdes se vztekem, pak mas sanci asi jen pokud pozijes treba Savo nebo jiny jed. Nevim, ale proc sisi teda tu fenku jako dalsi porizovala, co cekas, ze ti bude do imrvere vdecna za to, zes ji vzala z utulku? To jsou divny pocty a navic tady v poradne Artemis nejednou psal o tom, ze nejaky vdek v psim svete je jen polidstujici predstava o tom, jak to u psu funguje. Zavolej mu a nenimrej to tady, bude to jiste lepsi...

:oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. úno. 2008 10:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Křížáku, i tyto hříčky psů se dají odnaučit, jenom to dá trošku úsilí a musí se tomu člověk chvilku věnovat, když tedy není líný a pohodlný, aby tomu obětoval potřebný čas.
Na podobné akce stačilo Báje, Oxýkovi a Tarrasovi jen několik málo minut a po mém příchodu se tvářili jako roztomilá zvířátka, která celou dobu odpočívala anebo tam vůbec nebyla. Záznamy z webky byly docela zajímavé.

Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!