Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Změna chování
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 12:36 
Offline

Registrován: pát 01. úno. 2008 08:45
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín
Zdravím Vás,

Chtěla bych zeptat...máme kíženku středního vzrůstu z útulku.měla asi půl roku, když jsme si ji vzali.Teď á čtyři.Bylo hodně těžké vychovat z ní poslušného psa co nezdrhá.Miluje lidi, děti a ráda si hraje.Nicméně nemá ráda psy...už od doby, co jsme si ji vzali z útulku nesnášela kokry.Ale poslední dobou jakoby se jí něco šustlo v hlavičce a začala útočit na všechny pejsky, i na štěńata.Taky sezačala hodně prosazovat doma ve smečce ostatních hafanů...máme 5 feneček, všechny se mají rády a hrají si, i zmíněná fenka, ale občas má dny, kdy je spere všechny do jedné.Taky vyhledává vyvýšená místa, kde si sedne a celý den štěká, na nic, bezdůvodně, sedí a štěká, ale vybírá si jen místa, kde je vidět. Pravděpodobně také projev dominance.Při venčení je většinou navolno, na psy útočí spíše když je na vodítku, nebo když se k ní přiblíží příliš blízko.
Budu se snažit to tady poádně projít a najít nějakou radu, je jich tad ale strašně moc:-) Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 16:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
takhle po netu s ehodne tezko posuzuje kazdy problem,je mnohem lepsi pejska videt,pritomje videt i vzajemny vztach mezi majitelem a pejskem u ktereho se resi nproblem.I tohle muze byt a je vudy hodnnedulezite. Nemyslim ze bi feka byla nejak dominantni i podle tohoto popisu mam spis pocit ze je nejista a ma strach...tech pricin proc reaguje jak je popisovano jevice,kazda ma vsk trosku jine reseni...
Asi bych se zeptal jak je natom fenule s poslusnosti? Pokud naspadne psa je potreba tomuto nezadoucimu chovani zamezit-tady je mozne napr. pokud se tak stane doma fenuly poslat na mysto ktere ma vyhrazene a zde po nejakou dobu ponechat,venku resit privolani k sobe a nenechat pokracovat psa v promne nezadoucim chovani....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 18:48 
Offline

Registrován: pát 01. úno. 2008 08:45
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín
BinLadin píše:
takhle po netu s ehodne tezko posuzuje kazdy problem,je mnohem lepsi pejska videt,pritomje videt i vzajemny vztach mezi majitelem a pejskem u ktereho se resi nproblem.I tohle muze byt a je vudy hodnnedulezite. Nemyslim ze bi feka byla nejak dominantni i podle tohoto popisu mam spis pocit ze je nejista a ma strach...tech pricin proc reaguje jak je popisovano jevice,kazda ma vsk trosku jine reseni...
Asi bych se zeptal jak je natom fenule s poslusnosti? Pokud naspadne psa je potreba tomuto nezadoucimu chovani zamezit-tady je mozne napr. pokud se tak stane doma fenuly poslat na mysto ktere ma vyhrazene a zde po nejakou dobu ponechat,venku resit privolani k sobe a nenechat pokracovat psa v promne nezadoucim chovani....



Ebči se zčala měnit tak nějak z ničeho nic, dříve jí psi nevadili.Jediné , které nesnesla byli kokři...byla s jedním vútulku v kotci.Polušnost má výbornou, o psa ji odvolám, doma jde okamžitě na místo...Problém je v tom, že poslechne jen některé členy rodiny, ty u ktrých ví, že jí tp neprojde.Pokud si jí ostatní psi nevšímají, nenapadne je,.Když je na volno, nemá prolém s přivoláním.Nikdy se takto nechovala, připadlo mi, že je to nějaké období...ale zatím ji to drží.Snažím se situacím předcházet, ale někdy to nestihnu a pokud si k ní jde jiný pes přičichnout, prostě ho chce za jakoukoli cenu podmanit.Strach rozhodně nemá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 19:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hancika píše:
...Strach rozhodně nemá...
Mýlíš se, agrese toho typu jsou vždycky založeny na strachu a jeho řešení tou nejjednodušší formou, šikanou. Kdyby totiž toho kokra, se kterým byla v útulku, jak popisuješ, milovala, měla by všechny kokry ráda.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 20:18 
Offline

Registrován: pát 01. úno. 2008 08:45
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín
Desenský píše:
Hancika píše:
...Strach rozhodně nemá...
Mýlíš se, agrese toho typu jsou vždycky založeny na strachu a jeho řešení tou nejjednodušší formou, šikanou. Kdyby totiž toho kokra, se kterým byla v útulku, jak popisuješ, milovala, měla by všechny kokry ráda.


No předpokládám, že toho kokra nemilovala, proto je nemá ráda.Ted nechápu, jetli mám já šikanovat psa, nebo jste tím myslel, že pes šikanuje ostatní...předpokládám, že to druhé:-) Takže jak mám postupovat? A co s tím štěkáním?Prostě si najde místo kde má rozhled a jde j vidět a štěká, třeba několik hodin v kuse.Když jsem v práci, jsou pejsani doma, babička je pouští vyvenčit na zahradu...pomzemek máme velký.babičku bohužel neposlechne, takže se odmítá vrátit domů.Když jsem doma, nemá problém se vrátit do domu.Nepřipadalo mi nikdy, že by měla z něčeho strach...fakt nevím co do toho půl roku prožila a co se jí honí hlavou:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle tvého popisu má čubina snahu "poroučet, aby nebylo náhodou poroučeno jí". Tohle chování i to štěkání vypadá jako projev nejistoty a docela silného stresu.
Domluv si konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 20:48 
Offline

Registrován: pát 01. úno. 2008 08:45
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín
[quote="Essi"]Podle tvého popisu má čubina snahu "poroučet, aby nebylo náhodou poroučeno jí". Tohle chování i to štěkání vypadá jako projev nejistoty a docela silného stresu.
Domluv si konzultaci.[/quote

Přemýšlím z čeho by mohla být stresovaná...každý den jsme 2-3 hodiny venku s celou smečkou.Nikdy by ji nikdo z nás nezbil, to mi nepříjde správné.Je to miláček a vypadá celkem štstně:-) Ale je fakt, že svoje chování změnila po smrti nejstarší fenky, vlastně už během její nemoci,.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 20:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Hancika píše:

Ale je fakt, že svoje chování změnila po smrti nejstarší fenky, vlastně už během její nemoci,.

Změnilo se složení smečky a tím i její postavení v ní. Bude to mít souvislost.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 21:01 
Offline

Registrován: pát 01. úno. 2008 08:45
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín
MELODY píše:
Hancika píše:

Ale je fakt, že svoje chování změnila po smrti nejstarší fenky, vlastně už během její nemoci,.

Změnilo se složení smečky a tím i její postavení v ní. Bude to mít souvislost.


JJ me to doslo az ted, jinak je ted druha nejstarsi...ale ta starsi fenka je take z utulku, brali jsme je dva dny po sobě.Jenže ta starší se jí podřizuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 21:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Hancika píše:

JJ me to doslo az ted, jinak je ted druha nejstarsi...ale ta starsi fenka je take z utulku, brali jsme je dva dny po sobě.Jenže ta starší se jí podřizuje.

Ne vždy je to jen o věku. :wink:

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 21:12 
Offline

Registrován: pát 01. úno. 2008 08:45
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín
MELODY píše:
Hancika píše:

JJ me to doslo az ted, jinak je ted druha nejstarsi...ale ta starsi fenka je take z utulku, brali jsme je dva dny po sobě.Jenže ta starší se jí podřizuje.

Ne vždy je to jen o věku. :wink:


jj:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 23:27 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Mě spíš přijde, že je trochu rozmazlená z toho důvodu ta vyvýšená místa a napadání své smečky. Ale s těma kokrama má vážně problém a strach z nich zřejmě.

Toť ale jen můj laickej pohled na věc a názor. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 10:49 
Offline

Registrován: pát 01. úno. 2008 08:45
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín
Dzedzy píše:
Mě spíš přijde, že je trochu rozmazlená z toho důvodu ta vyvýšená místa a napadání své smečky. Ale s těma kokrama má vážně problém a strach z nich zřejmě.

Toť ale jen můj laickej pohled na věc a názor. :wink:


NJ, na mně ani na segru si rozmazlence nedovolí, ale na babičku jo.Jenže babičky neukecáš, aby nerozmazlovaly, zvláště pak, když nemají pravnoučata.Myslim, že na to, jaké ebča byla po přivezení z útulku je ted milionkrát klidnější, ale to je asi taky věkem.Nicméně tím štěkotem si něco dokazuje, nebo někomu..byla jsem se poradit u cvičitele, co má tady na zlínsku výcvikové centrum, jako jediné řešení mi nabídl elektrický obojek, co rozdává pecky do hlasivek, což jsem odmítla...jaky na to máte názor? Tahle metoda se mi zrovna nelíbí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 10:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Jméno si dokážu tipnout - nasadila bych to jemu, debilovi :evil:
Babička by mohla před vypuštěním na zahradu připínat feně vodítko a za to ji pak odvést domů. Jinak bych na tvém místě zajela za Rudou - fena se psů bojí a preventivně je zastrašuje. A to štěkání bude taky nejspíš "všichni běžte pryč já se vás vůůůbec nebojííím :aaa: "


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 11:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hancika píše:
..byla jsem se poradit u cvičitele, co má tady na zlínsku výcvikové centrum, jako jediné řešení mi nabídl elektrický obojek, co rozdává pecky do hlasivek, což jsem odmítla...jaky na to máte názor? Tahle metoda se mi zrovna nelíbí!
To musí být fakt "borec", když řeší chybné socializační vazby hned elektrikou. Přitom stačí jen nastavit přesná pravidla a zařídit působení vychovatelů tak, aby ti, co ji kazí, neměli takový vliv.
Elektrické obojky používají jenom profíci na dopilování detailů a jsou-li skuteční profíci, raději se jí vyhnou, nebo naopak slaboši, lenoši a neumělové, kteří jsou pohodlní se psy něco rozumného dělat, což příliš námáhá jejich mozkové závity. Elektrické obojky jsou dobré pro metodiku "snadno a rychle, hlavně za každou cenu, i kdyby měla přinést nějaké ztráty, kterým se nepřikládá priorita. Ještě že mám své psy natolik rád, že ani netuší, že něco takového na světě existuje.
Pokud s tím chceš pomoci, zavolej mi, na něco už jistě přijdeme. I bez el.obojku. Kromě jiného, kdo by měl od toho ovladače obojku dálkové ovládání, babička?. Ten pán, co ti ho doporučil, musí být fakt "super borec".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 11:13 
Offline

Registrován: pát 01. úno. 2008 08:45
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín
Petra píše:
Jméno si dokážu tipnout - nasadila bych to jemu, debilovi :evil:
Babička by mohla před vypuštěním na zahradu připínat feně vodítko a za to ji pak odvést domů. Jinak bych na tvém místě zajela za Rudou - fena se psů bojí a preventivně je zastrašuje. A to štěkání bude taky nejspíš "všichni běžte pryč já se vás vůůůbec nebojííím :aaa: "


Babička je po dvou mrtvicích, takže je ráda, že chodí:-)To asi neklapne...Ty jo na strach bych to netipovala, ale asi máte pravdu.Snží se zastrašit ostatní, protože má sama strach...to zní logicky...když jsme si ji brali z útulku, bála se prudkých pohybů...utíkala na procházkách, byla naprosto neovladatelná.Po dvou letech na cvičáku se zlepšila, poslechne, odvolám ji, někdy zdrahne ale do pár minut je zpět.Možná jí ubližovali lidi, moná psi, nevím, ale lidi miluje všechny a bez rozdílu, at jsou opilí, bezdomovci, cokoli, hlavne miluje děti, naprosto zbožnuje děti a je na ně nesmírně opatrná a milá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
tak zkuste s babičkou malou lest - než fenu vypustí připraví jí do misky trochu žrádla (tak aby to fena viděla), pak ji pustí a až ji bude přivolávat ukáže jí tu misku. Nemám to sice ráda, ale vzhledem k nemohoucnosti babičky bych protentokrát přimhouřila oko.
Nebo prostě pokaždé když bude feňule poblíž babičky, tak od ní dostane piškot, čímž by se mělo docílit toho že při spatření babičky všeho nechá a poletí k ní.
Jinak ale určitě zkuste zajet za Rudou, pomůže fence ten strach zvládat a všem se vám pak bude žít líp :wink:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 12:57 
Offline

Registrován: pát 01. úno. 2008 08:45
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín
Petra píše:
tak zkuste s babičkou malou lest - než fenu vypustí připraví jí do misky trochu žrádla (tak aby to fena viděla), pak ji pustí a až ji bude přivolávat ukáže jí tu misku. Nemám to sice ráda, ale vzhledem k nemohoucnosti babičky bych protentokrát přimhouřila oko.
Nebo prostě pokaždé když bude feňule poblíž babičky, tak od ní dostane piškot, čímž by se mělo docílit toho že při spatření babičky všeho nechá a poletí k ní.
Jinak ale určitě zkuste zajet za Rudou, pomůže fence ten strach zvládat a všem se vám pak bude žít líp :wink:


Ona je ebča totálné nežravec, na pamlsky kašle:-) Jinak p.Desenskému zavolám, můžeme se domluvit.Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 22:29 
Offline

Registrován: pát 01. úno. 2008 08:45
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín
Ten pán, co ti ho doporučil, musí být fakt "super borec"

No jo, to on je, odborník na převýchovu a výcvik.Já jsem i udělala vlastní názor. Nicméně je pravdou, že babička na ebinu páky nemá, mně poslechne a jde domů...ale hold když jsem v práci...U babičky je jinak ráda, protože tam nic nemusí...a ještě ji za to krmí.Zavolám a snad něco vymyslíme, díky moc.Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování
PříspěvekNapsal: sob 23. bře. 2013 23:01 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
prosím moc o radu pro kamarádku z facebooku, vůbec nevím co jí na tohle napsat :?

"PROSÍM, MOC PROSÍM O RADU VŠECHNY KYNOLOGY, CVIČITELE NEBO NĚKOHO KDO TOMU TROCHU ROZUMÍ O RADU. Jsem naprosto ZOUFALÁ!!! Máme dva psy (jeden rok a půl - Bošny, druhý má sedm měsíců - Brisco). Bošny byl vždycky takový uťáplý hodný nejvíc tulivý pejsek, naprosto nekonfliktní se vším a se všema, spíš až velmi submisivní a nesebevědomý. Brisco je roztomilý malý uličník, víc dominantní. Doteď se měli strašně rádi a hráli si spolu. Byla jsem je navolno venčit a oba se mi zamotali do drátů od ohradníku. Bošny dostal jednu ráno, Brisco se tam trochu zamotal a dostal ran víc :( Asi dvě hodiny od téhle procházky Bošny najednou začal velmi vrčet a být dominantní na Brisca. Má velmi hrdý postoj a furt na něj vrčí, i když malej si ho snaží si udobřovat. Pak z ničeho nic, když si vedle Bošnyho Briscouš lehnul, tak po něm Bošny vystartoval. Sprdla jsem ho a dala za dveře na chvíli. Ale teď od té doby se to furt opakuje. Brisco se Bošnyho už bojí a snaží se mu vyhýbat a i se klepe, myslím že vůbec (stejně jako my, nechápe co se děje). Bošny jenom stojí napruženej a když je Brisco poblíž vystartuje po něm.. Vůbec nechápu co se z mého nejvíc hodného mazlíčka stalo :( Najednou se vyhýbá i nám. PROSÍM O POMOC. Proč to dělá a co s tím? :'("


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!