Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:23
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ohlávka nebo kšíry
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 20:09 
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaký máte názor na kšíry, které jsou proti tahání....(jestli to má správný efekt) nebo je lepší zůstat s hatinou???
Moc děkuji za jakoukoli odpověd
Pa Verýk


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 20:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
hmm, moji odpověď asi zrovna číst nechceš... já bych ho totiž naučila netahat :wink:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 21:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vyzkoušel jsem toho hodně, ale Halti zvítězila a zůstanu jí věrný.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
kšíry nejsou právě proti tahání. Proti tahání tu máš radu od Petry a psa to nejlépe naučíš na obojku,jestli to selže, můžeš sáhnout po Haltině, ale právě tohle tu nejlépe všem objasní p. Desenský na free sobotě tuto sobotu v Praze v Šárce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 21:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Lenka Krejčířová píše:
kšíry nejsou právě proti tahání. Proti tahání tu máš radu od Petry a psa to nejlépe naučíš na obojku,jestli to selže, můžeš sáhnout po Haltině, ale právě tohle tu nejlépe všem objasní p. Desenský na free sobotě tuto sobotu v Praze v Šárce.


verýk zřejmě měla na mysli protitahací kšíry. Ty ve mě teda nevzbudily moc důvěry. Poté, co jsem je viděla na jednom dobrmanovi vedoucího paničku, jsem je zavrhla úplně. Když už čék nejni schopnej psa naučit netahat, tak ať si pořídí Halti, ta psa určitě nebolí :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 21:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Ahoj, doufám že nebudu psát blbosti, ale tyto kšíry fungují na principu, že když pes zatáhne, tak mu zatlačí na citlivá místa a způsobí bolest. Už z tohoto důvodu bych je nepoužívala a navíc většina psů celkem rychle otupí a kšíry přestanou fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. pro. 2007 16:06 
Jo moc děkuju za odpověd měla jsem opravdu namysly kšíry proti tahací a haltinu už mám jen jsem chtěla vědět názor na něco jiného.
Tak moc dík všem co napsaly:-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. pro. 2007 16:10 
Jo a jenom pro Petru- odnaučit tahat jsem se snažila jenom jsem prostě neuspěla pro mě je holt 60kg co má můj berňák moc....ale samozřejmě přiznávám, že to že tahá je hlavně moje chyba:-(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 22:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
To je diskuze právě pro mě.Včera jsem si z baronu jedny kšíry objednala,tak pak dám vědět.Já jsem totiž takový magor,že mám u toho mého hypouše problém i s halti(ale to už jsem tady taky psala)

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 08:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mělas' přijet do Prahy na tohle fríčko. Rozchodil jsem tam na Haltině naprosto každého psa. Tedy i ty, kteří ji už znali a nebyli ochotni na ní chodit. Do minuty na ní chodí každý pes. Jestliže Haltina někomu nefunguje, přestože má tu správnou velikost, není to problém ani psa ani Haltiny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2007 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Neslyšeli jste někdo, že by jezevčíci neměli nosit kšíry? Nevím proč, naopak jsem si myslela, že jsou pro ně lepší než obojek, ale teď jsem se setkala s názorem, že jsou pro ně nevhodné.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. led. 2008 01:51 
mame malého 3letého bišonka a má kšíry a k tomu vodítko, a ten mě tak rve na vodítku , že za ním vlaju jak rudej prapor a vycházka se pro mě stává skoro utrpením, protože se vracím domů s jazykem na vestě....... Kubík váží 5,5kg, já 75kg a on mě urve....? 100x mu řeknu pomalu a zatáhnu vodítkem a je to asi tak , že mu místo toho říkám- rychle..... CHci se zeptat pana Desenského, jestli i pro tak malého pejska je ta Halti vhodná a nebo jak říkají všichni co mají bišonky - musíme počkat tak do 6let než se uklidní a jestli to tak fakt bude, tak se mám na co těšit...... můj muž to zvládne , ale já fakt ne- já Kubovi nestíhám..... Díky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. led. 2008 13:39 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
zizalka píše:
mame malého 3letého bišonka a má kšíry a k tomu vodítko, a ten mě tak rve na vodítku , že za ním vlaju jak rudej prapor a vycházka se pro mě stává skoro utrpením, protože se vracím domů s jazykem na vestě....... Kubík váží 5,5kg, já 75kg a on mě urve....?
:shock: :shock: :shock:
Promiň,ale to mě fakt dostalo... :oops: ,nějak se tomu těžko věří :shock: .Odpověd nechám na Rudovi,zatim si to pročti,je tady toho vic :D

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. led. 2008 13:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Moje odpověď? je to sem 30km.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. led. 2008 16:52 
Uznávám, že je to těžko k uvěření , ale je to pravda, je mi 50let a nechodím tak rychle jak voják na výcviku a vycházky jsem chtěla vždycky brát pohodově , abychom si , já i pejsek užili, ale už dlouhou dobu chodím na vycházky jen, že musím, protože to není vycházka, ale maraton !! Jsem ráda , když na louce potkám známé pejskaře, protože je kamarádský a je s druhými pejsky rád a drží se jich a já ho můžu pustit z vodítka, aby si s nima zablbnul, ale musím ho pořád očima hlídat, aby náhodou něco nezačuch a neutikal jinam. On má tolik energie, že i když mě rve na vodítku, tak tu energii pořád někde bere. Je rozmazlený-to určitě a asi ho neumíme vychovávat tak, aby to bylo dobře na obě strany, taky nevím, jestli není trochu pozdě na jeho výchovu- doufám že ne!!!!!?????, říká se přece- že nikdy není pozdě.....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. led. 2008 17:06 
ještě pro Renatu , to že tě to dostalo se vůbec nedivím! Mě to dostává každý den, když jdu s Kubou na vycházku, já za ním vlaju a jen si říkám, že ty lidi, co stojí doma za záclonou a sledujou mě-mají supr divadlo, že ani do tý Prahy nemusí..... Ale já se to snažím brát s humorem , jen je mi líto kubíka. že ta vycházka není taková jaká by měla být. zdravím


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. led. 2008 17:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Zizalka: Pozde urcite neni nikdy. Tady je popis ohlavky Halti, ktera by mozna mohla pomoct problem vyresit (i kdyz zrovna pro bisonka myslim opravdu nutna neni). Delaji se pro psy uz od obvodu krku 15 cm. Ale hlavne - jedna prakticka ukazka je skutecne daleko lepsi nez cteni sebelepsich navodu a vlastni pokusy a omyly. Na Vlcary je to z Tabora autem cca 40 minut po silnici Chynov -> Obratan -> Kamen -> Zlatenka a je to prijemnej vylet.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. led. 2008 17:40 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
zizalka píše:
ještě pro Renatu , to že tě to dostalo se vůbec nedivím! Mě to dostává každý den, když jdu s Kubou na vycházku, já za ním vlaju a jen si říkám, že ty lidi, co stojí doma za záclonou a sledujou mě-mají supr divadlo, že ani do tý Prahy nemusí..... Ale já se to snažím brát s humorem , jen je mi líto kubíka. že ta vycházka není taková jaká by měla být. zdravím

a tak víš co...mě to dostalo z toho důvodu,že já jsem od mala na německý ovčáky.Mám 58kg,čuba asi max.35kg.Tak mám krapet jiný pohled.Fakt je,že mám problém jí udržet na obraně :evil: ,ale s 5,5 kilama si jsem jistá,že bych ho neměla :D .Že to bereš s humorem je fajn a taky ,že s tím něco chceš dělat.Už to je první krok k úspěchu a pokud to dotáhneš do konce ,není možný ,abys Kubíka nepřeprala :lol: . Máte to fakt kousek a určitě vám to bude k užitku všem :D

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2008 10:18 
Zbyněk: Na Vlčáry k p. Desenskému se chystáme , ale musí se najít volný termín, jak u p.Rudy tak u mého muže , musím to nejprve s p. Desenským domluvit, snad to bude co nejdřív, já sama si teď jet autem v té zimě netroufám. Včera večer- 18h jsem šla už jen na půl hoďky s Kubou , aby se vyčural a tak/ byl už jednou s mužem/ a musela jsem se smát celou tu půlhodinu , protože jsem si vzpoměla, co jsem na stránky psala.... Mě nepřipadá, že náš bišon je Bišon ,on je jak Anglickej bígl - hlava dole a už to jede- doslova METELESKU BLESKU -honící pes. A pro Renatku: 5.5kg není žádná váha , je to tak ,že buď rve Kuba mě, nebo já jeho ....... a já se většinou nechám vláčet kam on chce, protože si říkám,že jsem šla na vycházku s ním a ne on semnou, ale asi by to mělo být vzájemné............ Určitě to s ním asi neumím a budu napnutá , jestli se dá náš Kuba trochu zklidnit a "zkrotit". Mějte se hezky. ž.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2008 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
zizalko, jaké používáš vodítko?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2008 21:06 
Vodítko používám takové to samonavíjecí, které se dá zacvaknout na kratší a delší vzdálenost , ale koupila jsem asi před měsícem pevné vodítko a zjistila jsem , že je to s tím taháním úplně stejné, takže- žádná změna. Možná, že by to potřebovalo vyměnit mě :-) Dnes byla vycházka v klidu , pobíhal v partě 2 pejsků bez vodítka- to byla pohoda..... zdraví ž.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2008 21:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
zizalka píše:
Zbyněk: Na Vlčáry k p. Desenskému se chystáme , ale musí se najít volný termín, jak u p.Rudy tak u mého muže , musím to nejprve s p. Desenským domluvit, snad to bude co nejdřív, já sama si teď jet autem v té zimě netroufám. Včera večer- 18h jsem šla už jen na půl hoďky s Kubou , aby se vyčural a tak/ byl už jednou s mužem/ a musela jsem se smát celou tu půlhodinu , protože jsem si vzpoměla, co jsem na stránky psala.... Mě nepřipadá, že náš bišon je Bišon ,on je jak Anglickej bígl - hlava dole a už to jede- doslova METELESKU BLESKU -honící pes. A pro Renatku: 5.5kg není žádná váha , je to tak ,že buď rve Kuba mě, nebo já jeho ....... a já se většinou nechám vláčet kam on chce, protože si říkám,že jsem šla na vycházku s ním a ne on semnou, ale asi by to mělo být vzájemné............ Určitě to s ním asi neumím a budu napnutá , jestli se dá náš Kuba trochu zklidnit a "zkrotit". Mějte se hezky. ž.


Myslím, že sis odpověděla sama, v čem je problém - zvýraznila jsem to ve tvém příspěvku. On tě prostě tahá s sebou jako závaží na druhém konci vodítka, tahá tě tam, kam on chce. Naučila jsi ho to a on neví, proč by to mělo najednou vadit. Ty jsi jeho respekt nevyžadovala a on nevidí důvod, proč by ti ho měl sám od sebe najednou dávat. Pokud budeš chodit ty s ním a ne on s tebou, bude problém. Buď ráda, že je to malinký pejsek.
Pokud opravdu chceš změnu, měla by ses naučit mu vysvětlit, co je žádoucí a co nežádoucí chování. Domluv si opravdu tu návštěvu na Vlčárech, uvidíš to v reálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2008 09:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
samonavíjecí vodítko učí psa tahat. Je pak těžší naučit jej natahat (doteď to přece šlo), obzvlášť, když se nakonec stejně necháš odtáhnout kam pes chce.
Nachystej si spoustu času a trpělivosti a jdi na procházku. Pokud pes zatáhne, zastav, pokud stále táhne i když stojíš, cukni. Je-li vodítko prověšené, jdi dál. První takováto procházka bude krátká vzdáleností, ale dlouhá časem, tak s tím počítej. Ideální by bylo abys ho mohla za chvíli pustit vylítat.. Každou další procházkou se to bude lepšit. Je dobré často změnit směr, zejména pokud pes někam CHCE (=půjdu na druhou stranu). Nelze psa jednou nechat zase táhnout a příště zkoušet netahání - pes pak nemá šanci pochopit co po něm vlastně chceš.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2008 23:40 
Pro Petru: děkuji za rady a postřehy, máme už domluvenou návštěvu u p. Desenského a dál se uvidí, jaká práce nás čeká s naším kubou, ale taky jak budeme důslední já a manžel. Díky ž.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. úno. 2008 11:22 
Na poradnu pana Desenského jsem narazila náhodou, když jsem ze zoufalství hledala elektrický obojek (v jednom článku se k nim vyjadřuje). Můj roční NO mě za sebou tahal, občas trhnul a já nemohla na záda... Doma jako beránek, venku divoký, nezvladatelný. Mého syna poslouchá na slovo, pokyn ruky (ovšem celý den je se mnou, syna vidí hodinu denně). Teprve z poradny jsem se dozvěděla, že napadá psy proto, že já nervozně sleduji, koho potkáme a bojím se jeho reakce, on se bojí o mě, protože jsem nervozní. Někdo mi poradil postroj Halti, trochu ho sice zbrzdil (roztáhl mu přední nohy), ale časem se naučil tahat i s postrojem (je nedočkavý, teší se do parku). Pan Desenský mi poradil ohlávku Halti. Máme ji druhý den, pes se úplně změnil. Zjistil, že už mě nepřetáhne, konečně mě asi bere jako šéfa, předtím jsem byla na hraní a krmení. Problém v parku mám jen s vodou, pokud ho nechám běhat se psy, vždycky skončí v potoku. Na přivolání hned přiběhne, ale příště tam skončí zase.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. úno. 2008 11:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jestli vám to vadí, že se chodí chladit tak ho přivolávejte dřív než do tý vody stačí skočit - pokud to nezabere tak si prostudujte jak na přivolání na hlavní straně i zde na poradně :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. úno. 2008 23:06 
S tím mám právě problém, když si hraje, tak se špatně odvolává. Pokud nepotkáme jiného psa, přivolání funguje. No a potok s rybníčkem je sice u psí louky (neoplocené), ale psi mají zákaz se koupat. Pes miluje vodu, na chatě se koupe pořád, ale tam je čistá voda, z vody v parku mají psi vyrážky a střevní potíže.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. úno. 2008 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Jitko bradáčová, není jiná rada, než dokončit přivolání, respektive začít znovu... :wink: A jestli si myslíte, že k vám váš pes chová respekt díky halti ohlávce, tak se pletete :shock: :wink:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 20:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:37
Příspěvky: 16
Bydliště: Děčín
myslíte, že je stejně účinná ohlávka halti jako kšíry? Chtěla bych to koupit přes internet, protože v krámě u nás ve městě to nemají a vím, že Jamie na čumáku nic nesnese, tak bych spíš uvítala ty kšíry. Máte s tím někdo zkušenosti?

_________________
Vláďa a Jamie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 21:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jaké kšíry myslíš? Jestli normální postroj - tak teda nevím, nikdy jsem ho na psovi neměla. Jestli myslíš protitahací kšíry, tak jsem proti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 21:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a jak " na nose nic nesnese"? ji to naučim přece :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 07:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Není to jako Halti. Na Haltině udržíš mnohem větší váhu psa s menší silou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ohlávka Halti, alebo hrudné popruhy Halti?
PříspěvekNapsal: ned 17. kvě. 2009 17:20 
Offline

Registrován: úte 24. úno. 2009 21:16
Příspěvky: 4
Bydliště: Prievidza
Dobrý deň, obraciam sa na vás s prosbou o radu. Máme 7-mesačného francúzskeho buldočka, tréning - no to je poslabšie, zatiaľ vie prísť na zavolanie, vie si sadnúť na povel, ale neostane tak. Na tom ale pracujeme, problém je, že má 14 kg a na vychádzke ho už takmer neudržím, tak ťahá. Chcem kúpiť Halti, neviem si však predstaviť, ako by som na ten jeho krátky čumáčík nasadila ohlávku. Rozmýšľala som o hrudných popruhoch, ale mám dojem, že nemajú taký účinok, ako ohlávka.
Ako je to vlastne u týchto plemien s ohlávkami? A je možné pri hrudných popruhoch viesť psa jednou rukou, aby druhá ostala voľná?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ohlávka nebo kšíry
PříspěvekNapsal: ned 17. kvě. 2009 18:01 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
no já nevím, ale u těchhle plemen mi přijde jednoduší s ním v takovém případě cuknout a nechat ho trošku se proletět, než řešit ohlávku :twisted:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ohlávka nebo kšíry
PříspěvekNapsal: ned 17. kvě. 2009 20:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jak píše Johule a navíc, obávám se, že by ho postroj sedřel do krve.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ohlávka nebo kšíry
PříspěvekNapsal: ned 17. kvě. 2009 20:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Můžeš mu podvléct vodítko pod přední packu. Když zatáhne, stáhne mu to hlavu dolů a bude mu to překážet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ohlávka nebo kšíry
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 06:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ještě doplním, že podvlečené vodítko nefunguje na kšírech, jen s obojkem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ohlávka nebo kšíry
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 08:43 
Offline

Registrován: úte 24. úno. 2009 21:16
Příspěvky: 4
Bydliště: Prievidza
Ďakujem za radu, s tým podvlečeným vodítkom to fakt funguje, včera sme sa boli prejst, podvlečené ho mal iba chvíľu, išlo to hladko, potom mi ho prišlo ľúto, tak som mu vodítko napravila, ale reagoval už aj na malé trhnutie. Neviem však, či to nebolo aj tým, že bolo horúco a bol unavený z tepla, uvidíme, ako to bude pokračovať. =D>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ohlávka nebo kšíry
PříspěvekNapsal: sob 17. dub. 2010 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Já ůžu ze zkušenosti říct, že protitahací kšíry nefungujou.můj retrívr s nimi neměl slitování, přesně jak tady někdo psal.Pes si zvykne na ten tlak a po čase mu naprosto přestane vadit.Halti je určitě mnohem lepší a jednodušší

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ohlávka nebo kšíry
PříspěvekNapsal: pon 26. zář. 2011 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. zář. 2011 15:43
Příspěvky: 2
Bydliště: Mělník
Ahoj, mám dvouletého křížence SH a chodím s ním na treky i s plnou výbavou. Je velice nepříjemné jeho intenzivní tahání na šňůře, pedevším s kopce :) Mohl by mi někdo popsat správnou práci s ohlávkou, chyby a zásady tohoto výcviku. Myslím, že stačí málo a výlet může být pro oba příjemný... :)
Díky Jirka

_________________
Jiří Kořínek
Alfonz - kříženec Husky
2 roky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ohlávka nebo kšíry
PříspěvekNapsal: pon 26. zář. 2011 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Hm, nevím jestli bych zrovna na treku volila ohlávku... nasadíš postroj, čímž vlastně říkáš "tahej", a pak ho ale na druhé straně chceš brzdit ohlávkou. Tahání z kopce jsem eliminovala tím, že jsem Annie naučila povel "vzadu" (či "za paty", jak používají jiní).
Těším se ale na názory zkušených trekařů, já jsem pouhá žaba začátečnická :wink:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ohlávka nebo kšíry
PříspěvekNapsal: pon 26. zář. 2011 21:08 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Treků jsem odešla málo, ale většina lidí (já taky) při chůzi z kopce má psa u nohy, tudíž ne v tahu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ohlávka nebo kšíry
PříspěvekNapsal: stř 28. zář. 2011 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. zář. 2011 15:43
Příspěvky: 2
Bydliště: Mělník
Já to ještě upřesním. Chodím s ním dost, byli jsme i v Alpách. Povel "vzadu" byl nutnost a na uzkých strmých chodnících perfektní. Ale obecně mám zkušenost, že na treku je lepší, když vůbez není v tahu. Popotahování strašně vysiluje a namáhá kolena a lýtka. Takže snažím se ho naučit, pokud je cvaklý do zadního oka na brašnách - táhne (kopec), pokud je normálně v obojku netáhne. Možná jsem blázen, ale určitě v tom rozdíl cítí i on. Pokud je v obojku a nemusí jít u nohy - zná povel "pomalu", ale strašně se to v něm pere, snaží se moc (uši otočený do zadu, dává pozor..), ale pak se vždy znovu pověsí do šňůry. Třeba u SH to jiný nebude.... :-)

_________________
Jiří Kořínek
Alfonz - kříženec Husky
2 roky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ohlávka nebo kšíry
PříspěvekNapsal: čtv 29. zář. 2011 09:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lze to naučit.... s tím, že standard bych měla netahání (klasika na obojku, tak, jak je to na poradně napsané) a tahání bych měla na povel. Ale striktně bych dodržovala a nedělala žádné úlevy typu: jeden kopeček odtáhne na obojku, to se nic nestane....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!