Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 06:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pejsek mě hlídá
PříspěvekNapsal: čtv 13. bře. 2008 20:25 
Dobrý den, chtěla bych poradit s problémem který trvá u našeho pejska už 3 měsíce. Mám 4letého boloňského psíka který mě pořád hlída, když se ke mě přiblíží dcera začne na ní štěkat, vrčet někdy se snaží i kousnou. Když se jenom pohnu hned je ve střehu. Pořád vyžaduje mojí pozornost. Když se mu nevněnují začne štěkat, kňučí a skáče i po mě. Největší problém nastane když příjde návštěva. Už si s ním nevíme rady. Předem děkuji za vaší radu.Nashledanou Renáta.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. bře. 2008 20:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Pročti si poradnu, dej si do vyhledávače třeba výraz "já chci", "já nechci". Pokud je to vážný problém, jakože asi jo, tak zavolej Rudovi ve všední dny mezi 9. a 10. hodinou dopoledne - to je u diáře. Na internetu se problémy nevyřeší. Hodně štěstí s převýchovou :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. bře. 2008 23:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pejskovi vysvětlete, že mu nepatříte, že vy nebudete dělat to, co chce on, ale on bude dělat to, co chcete vy.
Dcera mu ustupuje a vy také, když vrčí a snaží se kousnout?
Nechávala bych pejskovi i doma vodítko a pomocí toho bych mu vysvětlila, že na nikoho odhánět nebude. Projevy nelibosti vůči dceři bych brala na sebe a řešila je na místě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pejsek mě hlídá
PříspěvekNapsal: čtv 13. bře. 2008 23:35 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Reno píše:
Dobrý den, chtěla bych poradit s problémem který trvá u našeho pejska už 3 měsíce. Mám 4letého boloňského psíka který mě pořád hlída, když se ke mě přiblíží dcera začne na ní štěkat, vrčet někdy se snaží i kousnou. Když se jenom pohnu hned je ve střehu. Pořád vyžaduje mojí pozornost. Když se mu nevněnují začne štěkat, kňučí a skáče i po mě. Největší problém nastane když příjde návštěva. Už si s ním nevíme rady. Předem děkuji za vaší radu.Nashledanou Renáta.


Potřebuješ si jen ujasnit priority. Kdyby můj pes zavrčel ve zlém na naší dceru (nemyslím hry kterou spolu hrají atd) tak bych ho dost ostře poslal na místo, pokud by toto opakovalo letěl by """saltem takovou rychlostí která by byla násobkem jeho nástupu na dceru"""
Celé to je jen o přirozenosti a prioritách, nebát se toho psa poslat do pr...le když si to zaslouží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pejsek mě hlídá
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 13:14 
Offline

Registrován: ned 29. črc. 2007 16:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Kl
Reno píše:
Dobrý den, chtěla bych poradit s problémem který trvá u našeho pejska už 3 měsíce. Mám 4letého boloňského psíka který mě pořád hlída, když se ke mě přiblíží dcera začne na ní štěkat, vrčet někdy se snaží i kousnou. Když se jenom pohnu hned je ve střehu.


Ten nehlídá vás, ale sebe :)

_________________
Když čtu zdejší fórum tak chápu proč pastevci prováděli a provádí selekci mezi psi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. bře. 2008 13:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Frýdek-Místek
Ahoj mám ten samý problém co Reno..máme 5ti leteho krizence no a špice. Neustale me hlida a porad me očuchává a skáče na nohu (doslova se ji snaží znásilnit) :) vnoci jen se ke me nekdo priblíží hned je ve střehu a okamžitě začne vrcet. Porad leží jenom u me a vrčí na tátu i na mámu.Návštěvy doufam nechá vklidu.Mou prítelkyni neotravoval ale ostatní nevím:( Dostane za to po zadku ale nepomáhá to:( Koukne na me a vrčí dál:( Mamu už jednou slabě kousl :( OD táty dostal vodítkem:( Uvažujeme že ho vrátïme..

_________________
Black...kříženec německého ovčáka a špice,podle jména náš černousek :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 12:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Tak proč sem tedy píšete, když vlastně nic řešit nechcete? Zavolejte Rudovi, ten vám pomůže problém vyřešit a psa vracet nemusíte... :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 12:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. bře. 2008 13:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Frýdek-Místek
Lucie Kratochvílová píše:
Tak proč sem tedy píšete, když vlastně nic řešit nechcete? Zavolejte Rudovi, ten vám pomůže problém vyřešit a psa vracet nemusíte... :)


Ja to chci vyresit a co nejrychleji nechci aby me na kazdem kroku hlidal a chci at ma vsechny cleny rodiny rad ne jen me! :PC:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Petře,

podle popisu to vypadá, že si je nejistý a hledá si u vás ochranu a bezpečí. Tím, že na vás naskakuje, vás o tu ochranu žádá. Když vrčí na ostatní, bude to asi z nejistoty a strachu. Tím, že ho za to potrestáte, ho v tom ještě utvrzujete.
Dejte mu pro doma hladké vodítko na široký nestahovací obojek. Když na někoho taklhe zavrčí, netrestejte ho, ale zachovejte klid a oslovte ho klidným a arogantním tónem ve stylu - co blbneš, vždyť se nic neděje...... .
Není dobré se koukat při přiblížení takovému psovi do očí a stát k němu čelem, je lepší ho sledovat periferně. Nechoďte k němu, když mu něco chcete, ale zavolejte si ho k sobě a případně ho jemně přitáhněte pomocí toho vodítka. Netlačte na pilu, jděte na něj zvolna. Netrestejte ho ani ho neutěšujte.
Zachovejte všichni klid, pohodu a on příjde na to, že nemá důvod cítit se ohrožený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. bře. 2008 13:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Frýdek-Místek
Essi píše:
Petře,

podle popisu to vypadá, že si je nejistý a hledá si u vás ochranu a bezpečí. Tím, že na vás naskakuje, vás o tu ochranu žádá. Když vrčí na ostatní, bude to asi z nejistoty a strachu. Tím, že ho za to potrestáte, ho v tom ještě utvrzujete.
Dejte mu pro doma hladké vodítko na široký nestahovací obojek. Když na někoho taklhe zavrčí, netrestejte ho, ale zachovejte klid a oslovte ho klidným a arogantním tónem ve stylu - co blbneš, vždyť se nic neděje...... .
Není dobré se koukat při přiblížení takovému psovi do očí a stát k němu čelem, je lepší ho sledovat periferně. Nechoďte k němu, když mu něco chcete, ale zavolejte si ho k sobě a případně ho jemně přitáhněte pomocí toho vodítka. Netlačte na pilu, jděte na něj zvolna. Netrestejte ho ani ho neutěšujte.
Zachovejte všichni klid, pohodu a on příjde na to, že nemá důvod cítit se ohrožený.


Diky moc za rady :-) A on je v byte.To tu ma chodit s voditkem na krku?:) Ma koupene voditko nestahovaci ale ma stahovaci retizek takze vymenit za kuzi?:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ano, doma hladké vodítko bez kroužků, aby se moc nezachytávalo za nábytek. A obojek určitě nestahovací a pokud možno široký - aby ho tahání vodítka za sebou neškrtilo.
To vodítko slouží k tomu, že pokud vám nevěří - pochopila jsem, že je z útulku nebo ze špatných podmínek - nemusíte manipulovat přímo s ním. To by vyvolalo asi konflikt, on by ze strachu vrčel nebo by se mohl ohnat. Takhle si ho vlídně a klidně přivoláš nebo naopak odvoláš, vodítkem mu jemně vysvětlíš, co to vlastně chceš a pak pochválíš. On časem - bude to chvilku trvat - pochopí, že mu nic nehrozí, nebude stresován a trestán, ale chválen. Získá postupně důvěru a bude pohoda.
Tím rozhodně nechci říct, že získat důvěru psa je jen o vodítku a tak, ale je to jeden z kroků, který ti k tomu pomůže.
Zavolej Rudovi a domluvte si návštěvu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. bře. 2008 13:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Frýdek-Místek
Essi píše:
Ano, doma hladké vodítko bez kroužků, aby se moc nezachytávalo za nábytek. A obojek určitě nestahovací a pokud možno široký - aby ho tahání vodítka za sebou neškrtilo.
To vodítko slouží k tomu, že pokud vám nevěří - pochopila jsem, že je z útulku nebo ze špatných podmínek - nemusíte manipulovat přímo s ním. To by vyvolalo asi konflikt, on by ze strachu vrčel nebo by se mohl ohnat. Takhle si ho vlídně a klidně přivoláš nebo naopak odvoláš, vodítkem mu jemně vysvětlíš, co to vlastně chceš a pak pochválíš. On časem - bude to chvilku trvat - pochopí, že mu nic nehrozí, nebude stresován a trestán, ale chválen. Získá postupně důvěru a bude pohoda.
Tím rozhodně nechci říct, že získat důvěru psa je jen o vodítku a tak, ale je to jeden z kroků, který ti k tomu pomůže.
Zavolej Rudovi a domluvte si návštěvu.


Ok diky budu se ridit tvymi radami:) Zatim to vypada slibne..jak jsme na nej hodni tak se od taty nechal pohladit i s vetsi duverou a hned dostal pamlsky a hned byl stastnejsi..Jinak s rudou to bude trochu problem.Je strasne daleko od nas:( Jsem z frydku-mistku ( kousek od ostravy) a on jak jsem pochopil je kousek od prahy:( takze pro me strasne daleko:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 13:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. bře. 2008 13:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Frýdek-Místek
A pes je z utulku kde mi rekli ze byl tyrany.Prominte zapomel jsem to napsat:(

_________________
Black...kříženec německého ovčáka a špice,podle jména náš černousek :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 13:32 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Petr M. píše:
Uvažujeme že ho vrátïme..

Ach jo... :cry:
Citace:
A pes je z utulku kde mi rekli ze byl tyrany

Umíš si představit jak tomu psu je a jak mu bude ,když ho zas šoupneš zpátky ?? :oops: Zkus ty rady tady z poradny,případně návštěvu či aspon telefon,ale nevzdávej to tak rychle,zkazit psa je rychlá záležitost,opak trvá bohužel podstatně dýl :cry:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 13:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. bře. 2008 13:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Frýdek-Místek
Psovi jsem hned sel koupit obojek kozeny a myslim ze ho ma dobry:) je asi 5cm siroky takze by ho nemel skrtit..ma ho jeste trochu volny a jeste se da zvetsit :) Neskrti ho tak jak retizek a uz ani tak netaha na voditku:) diky za rady a myslim ze ho nevratime:) to byl zkrat muj protoze uz me to dlouho trapilo:( Ale myslim ze se zlepsuje.Je strasne hodny jen nema duveru:( u taty se to uz sbira na dobre casy ale mama je na nej alergicka a nechce ho ani pohladit tak se pak neni cemu divit ze ji znova pokouse.Diky moc vsem :) Radama se budu ridit a doufam ze se to zlepsi

_________________
Black...kříženec německého ovčáka a špice,podle jména náš černousek :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 13:56 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Ztracená důvěra se bude získávat delší dobu,ale jde to.Dej pak vědět jak se vám daří a vydrž,ten pes si to zaslouží za to co mu lidi provedli.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 14:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ten obojek mějte opravdu utaženej na 2 prsty, jinak se vám z něj může vyvlíknout a to je nebezpečný (zrovna v sobotu jsme honili takhle utečený štěně cca hodinu) - naštěstí kde nejezdila auta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Petr M. píše:
... Dostane za to po zadku ... OD táty dostal vodítkem ...

Já bych jenom chtěla zdůraznit, abyste se vyhnuli podobným věcem. Ty totiž problém nevyřešej, ale naopak situaci vo dost zhoršej.

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. bře. 2008 13:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Frýdek-Místek
Eva Štemberová píše:
ten obojek mějte opravdu utaženej na 2 prsty, jinak se vám z něj může vyvlíknout a to je nebezpečný (zrovna v sobotu jsme honili takhle utečený štěně cca hodinu) - naštěstí kde nejezdila auta


To on me zase poslechne kdyby nahodou se mu to oddelalo..Jednou jsem snim sel ven a nekdo otevrel dvere driv nez jsem ho zapl na voditko ale vybehl jen k prvnimu stromku a pak cekal.

A takovym trestum uz se vyhybame :) tatu jen nastval a uz to pochopil ze to nic nevyresi..byla dlouha debata:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 14:09 
Offline

Registrován: úte 07. zář. 2010 14:13
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Essi píše:
Ano, doma hladké vodítko bez kroužků, aby se moc nezachytávalo za nábytek. A obojek určitě nestahovací a pokud možno široký - aby ho tahání vodítka za sebou neškrtilo.
To vodítko slouží k tomu, že pokud vám nevěří - pochopila jsem, že je z útulku nebo ze špatných podmínek - nemusíte manipulovat přímo s ním. To by vyvolalo asi konflikt, on by ze strachu vrčel nebo by se mohl ohnat. Takhle si ho vlídně a klidně přivoláš nebo naopak odvoláš, vodítkem mu jemně vysvětlíš, co to vlastně chceš a pak pochválíš. On časem - bude to chvilku trvat - pochopí, že mu nic nehrozí, nebude stresován a trestán, ale chválen. Získá postupně důvěru a bude pohoda.
Tím rozhodně nechci říct, že získat důvěru psa je jen o vodítku a tak, ale je to jeden z kroků, který ti k tomu pomůže.
Zavolej Rudovi a domluvte si návštěvu.


Essi, dá se tento postup použít i v tomto případě?
Náš mladší pes (necelé 2 roky) vrčí, v horším případě vyjíždí, na členy naší rodiny, kteří se přiblíží k místu, kde právě odpočívá. Takto se chová i ke staršímu psu (4 roky). Ten to řeší tak, že otočí hlavu do strany a nedívá se na něj. Toto jeho gesto chápu jako projev ignorování mladšího psa.
Dosud jsme tyto případy řešili vykázáním vrčícího psa z místnosti. No a když si lehne blízko mě, přesunu se na jiné místo. Takto putuju z místa na místo několikrát za večer.

_________________
IvetaC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pejsek mě hlídá
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 14:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
V tomto případě bych si vrčícího psa přitáhla za zmíněnou couračku na kobereček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 15:14 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
CamDu píše:

Dosud jsme tyto případy řešili vykázáním vrčícího psa z místnosti. No a když si lehne blízko mě, přesunu se na jiné místo. Takto putuju z místa na místo několikrát za večer.

Tohle jsem nepochopila, vrčící pes si vybírá místa a vy mu jej uvolníte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 16:02 
Offline

Registrován: úte 07. zář. 2010 14:13
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
JanaV píše:
CamDu píše:

Dosud jsme tyto případy řešili vykázáním vrčícího psa z místnosti. No a když si lehne blízko mě, přesunu se na jiné místo. Takto putuju z místa na místo několikrát za večer.

Tohle jsem nepochopila, vrčící pes si vybírá místa a vy mu jej uvolníte?


Bylo špatně napsáno: Abych předešla tomu, aby mě hlídal, přesunu se jinam.

_________________
IvetaC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pejsek mě hlídá
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 16:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
myslím že by bylo jednodušší pejskovi určit jeho místo kde by měl svuj klid než se přesouvat. nicméně určitě tohle přes internet nevyřešíte prooto určitě zavolejte p. desenskému

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!