Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:32
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Neumí si hrát
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2008 06:41 
Ahojda všem,před třemi nedělemi jsme si přivezli z útulku pejska(ritgbeka)asi roční,půl roku strávil v útulku ,předtím byl i se svým bráchou týraný.Máme velký problém s venčením,nechce chodit z bytu když řeknu jdeme ven celý se rozklepe a stáhne tak ho dotáhneme ke dveřím a potom to již jde,venku se bojí lidí,psů,hluku(nevadí mu auta taky rád jezdí).Vůbec si neumí hrát, jak ho to naučit na nic nereaguje,balonek,kousací hračky ani nic jiného ho nezajímá,nedostaneme ho ani na pamlsky.Zatím dik.Simona


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2008 07:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na hračky dostaneš psy jen tehdy, když se těm hračkám budeš sama aktivně věnovat a u psa tak vyvoláš pocit, že si občas může hrát s tím, co patří hierarchicky výše postavenému jedinci ve smečce, tedy tobě. Předhodit psu hračku jako psovi kost, nefunguje. Věř, že pocit zvědavosti a trošku i závisti funguje u téměř všech zvířat. Viděla jsi už někdy čistokrevného vlka házet si s tenisákem? pak se podívej na mém hlavním webu na stránku "moje smečka", najdeš tam link na video, kde ti karpatský šelmík předvede výsledek toho, co jsem psal výše. Macek sice jako každý vlk nesnáší syntetiku, tedy ani gumové balonky, přesto zkusím, zda nezmění názor na ty, které mu chci koupit do jezírka. Na hladině totiž plavou a pohyb jak známo upoutává pozornost...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2008 07:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a proč to teda řikáte že "dete ven"?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2008 08:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Povel "deme ven" se dá snadno otočit do pozitivní motivace. Jakmile tady tohle vyslovím, musí následovat povel "uhni!", protože je u dveří plně obsazeno, nadšením skáčou až do stropu, tak bych se tam vůbec nedostal, kdyby mi neudělali uličku. Například dneska jsem volal Báju, aby vylezla ze své skrýše a šla s námi také ven a nakonec jsem zjistil, že tam vůbec není, protože prosvištěla ven tak rychle, že jsem si jí ani nevšiml a to mi musela buď proběhnout pod nohami, nebo to vzala pod nějakou čubinou, že ji nebylo v té rychlosti vidět. Docela udiveně na mne venku hleděla, co že to po ní vlastně chci, takže jsem byl u ní za blbce.
Jde o to, venku to psům hodně zpříjemnit, najít jim tam kámoše, nebo tak něco. U nováčků se často vyplatí, jen si sednout někde na tichou louku a kochat se krajinou. Za čas přijdou na to, že kde si sedneme, tam není třeba se bát. Těch triků je hodně a vždycky se dá přijít na to, aby pes hlavně z nás cítil pohodu. Určitě bych nezačínal rušnou ulicí s tramvajemi a když už se tudy musí projít, cíl by byla krásná krajina, kde to i u psa vyvolá pocit pohody a bezpečí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2008 08:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a v tomhle případě je lepší použíivat povel -> dotáhnout ke dveřim a venku ukázat že je hezky, nebo bez povelu projít dveřma v klidu, venku jí ukázat že je tam fajn a pak postupně "povel" "deme ven" přidat až bude procházet dveřma v klidu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2008 08:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Takto detailně to neřeším. Spíše, když mi pes po jakémkoli povelu ztuhne, začnu směrovat jinam humorem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2008 08:50 
Dnes jsem to zkusila jinak po připnutí obojku jsem si začale hrát s kocourem se starou ponožkou a psa nechala v klidu nás pozorovat,potom jsem sama odešla za dveře a vrátila se trochu to zafungovalo čekal a nechal se odvést ke dveřím sice se staženým ocasem ale šel.Bydlíme ve středu města tak tý krajiny tady moc není ale jinak jezdíme ven a to je spokojený


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2008 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Simono, moje fenka si taky neuměla hrát, když jsem si jí přivedla, bála se míčku, nemohla jsem jí ani hodit klacek, protože se bála nápřahu. Máte pejska krátce, asi bych mu dala trošku čas, nejdřív ho uklidnila, že se nemusí bát, on si pak hrát začne. Já Mařku tahala do výtahu na piškoty, taky nechtěla jít ven. Srovnala se poměrně rychle, jen není motivovatelná hrou, ale jídlem, to jí zůstalo :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2008 10:40 
já vím že to chce čas jen potřebuju vědět jak na to,měli jsme před tím něm.ovčáka taky z útulku byl z něho supr pes, jen se montoval do ostatních psů,to jsme nakonec taky ustáli ,ale poprvé mame psa kterýmu někdo tak moc ublížil a nejsem si proto moc jistá abych to spíš nepokazila než mu pomohla
protože i když ho máme chvilku je to miláček


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 16:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Desenský píše:
...Macek sice jako každý vlk nesnáší syntetiku, tedy ani gumové balonky, přesto zkusím, zda nezmění názor ...
Jak jsem slíbil, v tématu Vlček Macek máte výsledky ze včerejšího záznamu kamery.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. čer. 2008 18:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Ozzy si neumí hrát s jinými velkými psíky. Když běží vedle sebe, tak se je pořád snaží téčkovat nebo dávat tlapku na hřbet, prostě machrovat či co. Že by nějaký pubertální projev či co? Nebo co to je? Řeším to přivoláním, ale tím psíkovi nevysvětlím, že takhle si s pejsky hrát nesmí, co dělat?

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 08:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ozzy, téčkování je moc široký pojem. Jde o to, jak se u toho tváří oba psi celkově. Gesta, která používá jeden pes, nemusí znamenat totéž u jiného psa. To je dopadem polidšťování a nestejný vývoj psího jazyka městských psů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Potkali jsme vlčáka, který ho po vzájemném očuchání vyzíval ke hře a usmíval se, ale když začali zběsileji běhat, tak se stalo, co jsem psala a Ozzy se u toho mezi lopatkami ježil.

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 21:01 
ahojte obracím se s prosbou,máme 6tiletého zlat.retvívra který tak půl roku si s ničím nehraje ani s hračkami které předním používám já,a ani ho nějak nezajímají ostatní psy,zajímáho pouze kdy přijdu z práce a pak se ode mne nehne na krok,budu ráda za každou i sebemenší odpověd.Děkuji a přeji Tobě i psým přátelům hezký večer.Romana


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 22:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
azuritka píše:
ahojte obracím se s prosbou,máme 6tiletého zlat.retvívra který tak půl roku si s ničím nehraje ani s hračkami které předním používám já,a ani ho nějak nezajímají ostatní psy,zajímáho pouze kdy přijdu z práce a pak se ode mne nehne na krok,budu ráda za každou i sebemenší odpověd.Děkuji a přeji Tobě i psým přátelům hezký večer.Romana

A na co přesně se ptáš? To, že si přestal hrát může být způsobeno tím, že dospěl.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!