Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:30
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivita po napadení jiným psem
PříspěvekNapsal: pon 09. črc. 2007 07:57 
Mame 3 leteho RR.Pred rokem jsme byli vencit v parku,dala jsem mu kosik aby kdyz bychom potkali policity,nemeli reci ze je na volno a bez kosiku.Potkali jsme jineho psa,ktery bez zavrceni vyjel na meho psa a prokousl mu bok.Muj pes jen odbehl.Zacala jsem se bat aby nezacal byt vuci jinym psum agresivni,tak dostaval kosik pri kazdem venceni,aby jineho psa nemohl kousnout.Za pul roku na to,ho napadla Nemecka doga,ktera mu prokousla krk.Od te doby je agresivni uplne na vsechny psy(na feny ne),krome 3 psu a to mojich rodicu a rocniho psa Argentinske dogy,kterou ma pritel.Kdyz na nejakeho psa vyjede,polzim ho k zemi a durazne rikam ze nesmi,ale rychle zapomene a priste to udela zase


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita na jiné psy
PříspěvekNapsal: pon 09. črc. 2007 08:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
bastif píše:
...Potkali jsme jineho psa,ktery bez zavrceni vyjel na meho psa a prokousl mu bok...
...Za pul roku na to,ho napadla Nemecka doga,ktera mu prokousla krk.Od te doby je agresivni uplne na vsechny psy...
Co seš to za pána, že dopustíš, aby se tvému psu něco takového stalo a ještě k tomu opakovaně? Jako alfa si totiž absolutně selhala a dokud to několikanásobně neopravíš, nikdy nevysvětlíš psovi, že to nemá dělat. Hlavně máš chybně nastavené priority, jen to ještě nevíš. Problém ridgebacků je totiž právě jejich ridge, proto se stávají terčem jiných psů, jelikož je považují za zježené agresory. Tvůj problém spočívá v tom, že se staráš o svého psa, aby nedělal, co bohužel dělat musí, protože na druhém konci jeho vodítka není ochranka, ale někdo, kdo mu spíše překáží v tom, vyhnat od sebe zdroj potenciálního nebezpečí. Jeden z vás dvou totiž musí zabezpečit, aby se vám ani jednomu nic nestalo, věř tomu, že pes má jano v tom, kdo to je. Dokud nezačneš se sebou něco dělat a nezajistíš, aby se tvému psu nic podobného nestalo a to navíc v naprostém klidu bez přílišných emocí, máš smůlu.
Poradím ti jedinou spolehlivou věc, aby ses v tom nemusela plácat dalších deset let, zavolej mi třeba zítra mezi 9. a 10. h. dopoledne a připrav si datum ve všední den, kdy s ním sem přijedeš. Jestliže se ti to totiž nepovedlo dostat pod kontrolu za tři roky, tak radami po netu to nevyřešíš. Naučím tě, co s tím. Universální rady na internetu jsou sice výborné, ale tak možná pro používání elektrických spotřebičů, u živých zvířat je to mnohem složitější, protože obvykle je problém na jiné straně vodítka, než si lidé myslí a to je to, co umím vyřešit, ale jenom osobní návštěvou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09. črc. 2007 08:53 
Dekuju za odpoved.Zitra zavolam...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 10:19 
Offline

Registrován: pát 24. lis. 2006 09:33
Příspěvky: 10
Co seš to za pána, že dopustíš, aby se tvému psu něco takového stalo a ještě k tomu opakovaně?

Chtěla bych se zeptat, jak přesně mám zabránil střetu dvou psů. Popíšu situaci, která se mi stala: V mládí mého psa napadl pes. Klasika. Stalo se, život jde dál. Na začátku můj pes napadal všechny psy, po našem usilovném snažení a dovoluji si napsat po měsících dřiny, s fenama byl Ok, malí psy (myslím samci) ho přestali zajímat a s velkým psem jak kdy.Nebylo to 100%, ale i tohle byl pro nás úspěch. Před měsícem jsme šli na procházku a zdálky vidím člověka s velkým psem na volno. Ve chvíli, kdy jsme se k sobě přibližovali, ten člověk na mě začal volat, ať svýho psa pustím. Zavolala jsem na něj, že v žádném případě a ať si psa chytí. Můj pes poslušně seděl u nohy.Než jsem dořekla poslední slovo, jeho pes přiskočil a chytil našeho psa za hlavu. Jsou to vždy otázky vteřin, snažila jem se toho psa odkopnout, ale bohužel dvě 40kg telata jsem od sebe neodtrhla. Samozřejmě můj pes rvaní opětoval. "Jen" se prostě bránil. Proto se ptám, jak mám útoku jiného psa zabránit, když jsme ve fázi, kdy to teprve trénujem, kdy mu teprve dokazuju, že ho "nedám" a pak se stane tohle? Pes si tímto potrvrdil, že ochránit ho nejsem schopná a teď začínáme zase od znova. A já se ptám, co jsem měla udělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 14:03 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
HankaS píše:
Co seš to za pána, že dopustíš, aby se tvému psu něco takového stalo a ještě k tomu opakovaně?

Chtěla bych se zeptat, jak přesně mám zabránil střetu dvou psů. Popíšu situaci, která se mi stala: V mládí mého psa napadl pes. Klasika. Stalo se, život jde dál. Na začátku můj pes napadal všechny psy, po našem usilovném snažení a dovoluji si napsat po měsících dřiny, s fenama byl Ok, malí psy (myslím samci) ho přestali zajímat a s velkým psem jak kdy.Nebylo to 100%, ale i tohle byl pro nás úspěch. Před měsícem jsme šli na procházku a zdálky vidím člověka s velkým psem na volno. Ve chvíli, kdy jsme se k sobě přibližovali, ten člověk na mě začal volat, ať svýho psa pustím. Zavolala jsem na něj, že v žádném případě a ať si psa chytí. Můj pes poslušně seděl u nohy.Než jsem dořekla poslední slovo, jeho pes přiskočil a chytil našeho psa za hlavu. Jsou to vždy otázky vteřin, snažila jem se toho psa odkopnout, ale bohužel dvě 40kg telata jsem od sebe neodtrhla. Samozřejmě můj pes rvaní opětoval. "Jen" se prostě bránil. Proto se ptám, jak mám útoku jiného psa zabránit, když jsme ve fázi, kdy to teprve trénujem, kdy mu teprve dokazuju, že ho "nedám" a pak se stane tohle? Pes si tímto potrvrdil, že ochránit ho nejsem schopná a teď začínáme zase od znova. A já se ptám, co jsem měla udělat?



Taky bych byla ráda za odpověď jak v tomto případě psa ochránit, jsem v dost podobné situaci. Potkám-li někoho s velkým psem můj hned vrčí / až od doby co na něj zaútočil pes/ Taky nevím jak svého psa ochránit,zatím nám to vychází už 2 roky. Vím že nejlépe je jet na Ovčáry ,ale také nemohu. Snad se někdo ocitl v podobné situaci a dovedl psa ochránit ,tak ať dá nějaký příklad jak ochránit psa před 40ti kg útočníkem. díky předem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 20:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
postavim sa mu do cesty... pokial vidim ze cudzi pes je nezvladnuty, dam nasim povel sadni a vyberiem sa oproti pesanovi a odchytim ho majitelovi. len vas cudzi pesan nesmie obskocit a vas musi ostat sediet

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 21:15 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
eliska píše:
postavim sa mu do cesty... pokial vidim ze cudzi pes je nezvladnuty, dam nasim povel sadni a vyberiem sa oproti pesanovi a odchytim ho majitelovi. len vas cudzi pesan nesmie obskocit a vas musi ostat sediet


No přesně to jsem udělala , stoupla jsem před mého,nebyl čas jít proti a ten cizí mě kousnul, to bych přežila,ale další problém je ten ,že můj pes v takové situaci sedět nezůstane. Ale děkuji za příklad Hana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 16:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ja som takto zlapala od sarplenina ktory ma skoro zozral, ale fenka ma povazovala takmer za boha. a k tomu sedniu... budete to musiet docvicit :lol:

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 16:51 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
eliska píše:
ja som takto zlapala od sarplenina ktory ma skoro zozral, ale fenka ma povazovala takmer za boha. a k tomu sedniu... budete to musiet docvicit :lol:


Fakt nechci nic zpochybňovat ,ale opravdu jsem se nesetkala se psem ,který by zůstal sedět když bude metr od něj útočící pes a páníček do toho.Ráda bych tohle psa naučila ,ale nevím jestli je to v mých silách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 17:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
rmikar píše:
Fakt nechci nic zpochybňovat ,ale opravdu jsem se nesetkala se psem ,který by zůstal sedět když bude metr od něj útočící pes a páníček do toho.Ráda bych tohle psa naučila ,ale nevím jestli je to v mých silách.


Myslím, že to není úplně cvik, ale spíš to, jestli pes respektuje tvé postavení tak, aby se nechal přesvědčit, že se do ničeho nemá vměšovat, že ty to pořešíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 21:33 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Myslím, že to není úplně cvik, ale spíš to, jestli pes respektuje tvé postavení tak, aby se nechal přesvědčit, že se do ničeho nemá vměšovat, že ty to pořešíš.[/quote]

No já ti rozumím,ale to u nás nefunguje.Nevím jak na to ,stále víc je mi jasné ,že budu muset něco dělat,asi začnu zavoláním panu Desenskému se žádostí o návštěvu u něj. Můj pes není agresívní,ale pokud potkme psa,který na něj zavrčí hned to opětuje a snaží se k němu dostat.Zatím se mi daří ho udržet u nohy a i přivolat je-li volně,ale teď se mi stalo že án svého pitbula držel za obojek na kolenou ,aby ho .Fakt nevmurval


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01. srp. 2007 09:04 
Offline

Registrován: ned 29. črc. 2007 16:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Kl
rmikar píše:
Myslím, že to není úplně cvik, ale spíš to, jestli pes respektuje tvé postavení tak, aby se nechal přesvědčit, že se do ničeho nemá vměšovat, že ty to pořešíš.


No já ti rozumím,ale to u nás nefunguje.Nevím jak na to ,stále víc je mi jasné ,že budu muset něco dělat,asi začnu zavoláním panu Desenskému se žádostí o návštěvu u něj. Můj pes není agresívní,ale pokud potkme psa,který na něj zavrčí hned to opětuje a snaží se k němu dostat.Zatím se mi daří ho udržet u nohy a i přivolat je-li volně,ale teď se mi stalo že án svého pitbula držel za obojek na kolenou ,aby ho .Fakt nevmurval[/quote]
Taky bys zahucela na cloveka ktereho neznas a on by si dovoloval :wink:
Pokud pes nejde resit problem (nejde se porvat) tak je to v poradku zvladla jsi to a neni co resit. Proste odpovedel a jde se dal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01. srp. 2007 10:55 
[[/quote]
Taky bys zahucela na cloveka ktereho neznas a on by si dovoloval :wink:
Pokud pes nejde resit problem (nejde se porvat) tak je to v poradku zvladla jsi to a neni co resit. Proste odpovedel a jde se dal.[/quote]

Ona měla asi na mysli kdyby toho pitbulla neudrželi, ten evidentně jít dál nechtěl podle toho jak to popisuje. To bych taky nevěděla co dál.Měli jste kliku.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01. srp. 2007 11:12 
Offline

Registrován: ned 29. črc. 2007 16:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Kl
Švarcová Hana píše:
[

Taky bys zahucela na cloveka ktereho neznas a on by si dovoloval :wink:
Pokud pes nejde resit problem (nejde se porvat) tak je to v poradku zvladla jsi to a neni co resit. Proste odpovedel a jde se dal.[/quote]

Ona měla asi na mysli kdyby toho pitbulla neudrželi, ten evidentně jít dál nechtěl podle toho jak to popisuje. To bych taky nevěděla co dál.Měli jste kliku.[/quote]

čti pořádně a několikrát :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01. srp. 2007 12:10 
staki píše:
Švarcová Hana píše:
[

Taky bys zahucela na cloveka ktereho neznas a on by si dovoloval :wink:
Pokud pes nejde resit problem (nejde se porvat) tak je to v poradku zvladla jsi to a neni co resit. Proste odpovedel a jde se dal.


Ona měla asi na mysli kdyby toho pitbulla neudrželi, ten evidentně jít dál nechtěl podle toho jak to popisuje. To bych taky nevěděla co dál.Měli jste kliku.[/quote]

čti pořádně a několikrát :wink:[/quote]

Číst snad umím, šlo o to jak ochráni psa ,to tu je vysvětleno,ale ona psala ,že potkali nějakého pitbulla ,kterého majitel držel za obojek a asi měl co dělat a ona měla problém z toho co by se stalo ,kdyby ho neudržel. Její pes byl asi v pohodě,jen hučel jak píšeš. Hlavně nechápu neposlušného pitbulla na volno. Měl aspoň náhubek ?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 06:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tato forma mechanických a psychologických triků se na webu popisovat nedá, proto chci na freesobotě ukázat některá z praktických řešení těchto problémů.
Je to o tom, umět číst signály svého i druhého psa a reagovat na ně v reálném čase a to vás na netu nikdo nenaučí, alespoň já to neumím.
Kdybyste znali mé psy z řad zabijáků, věděli byste, kdo je to Baddy a Sato. Rvačka těchto dvou psů by znamenala boj na život a na smrt, přesto trvalo několik sekund dostat je od sebe. Sám bez pomoci druhého.

Naučím vás jak na to, ale jen tady a prakticky. Neumím vysvětlit teoreticky něco, co není v reálu stejné podle šablon. Každý váš pes do toho jde trochu jinak, proto potřebujete pro začátek znát alespoň chování a brždění toho svého psa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2007 12:18 
Mám 7letou fenu chodského psa a pokaždé když vidí jineho psa tak by se mohla zbláznit.Nereaguje vůbec na nic. Když je na volno a vidí psa, tak je to hrůza.Rychle utíka ke psovi a pak ho buď honí nebo očuchává.Zatím teda nemá tendenci kousat. Co s ní mám dělat aby takhle nereagovala na psy????A abych se z našich procházek vracela bez vytahaných ruk???


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2007 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:20
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
Dáša18 píše:
Mám 7letou fenu chodského psa a pokaždé když vidí jineho psa tak by se mohla zbláznit.Nereaguje vůbec na nic. Když je na volno a vidí psa, tak je to hrůza.Rychle utíka ke psovi a pak ho buď honí nebo očuchává.Zatím teda nemá tendenci kousat. Co s ní mám dělat aby takhle nereagovala na psy????A abych se z našich procházek vracela bez vytahaných ruk???
koukni do téma přivolání je tam toho dost

_________________
Kdo se směje, místo aby zuřil, je vždycky silnější. :kult:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2007 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. črc. 2007 16:12
Příspěvky: 135
Bydliště: Poprad, Slovakia
Desenský píše:
Tato forma mechanických a psychologických triků se na webu popisovat nedá, proto chci na freesobotě ukázat některá z praktických řešení těchto problémů.
Je to o tom, umět číst signály svého i druhého psa a reagovat na ně v reálném čase a to vás na netu nikdo nenaučí, alespoň já to neumím.
Kdybyste znali mé psy z řad zabijáků, věděli byste, kdo je to Baddy a Sato. Rvačka těchto dvou psů by znamenala boj na život a na smrt, přesto trvalo několik sekund dostat je od sebe. Sám bez pomoci druhého.

Naučím vás jak na to, ale jen tady a prakticky. Neumím vysvětlit teoreticky něco, co není v reálu stejné podle šablon. Každý váš pes do toho jde trochu jinak, proto potřebujete pro začátek znát alespoň chování a brždění toho svého psa.


A nie je iná možnosť ako poučiť sa na tom prakticky? Pretože som zo Slovenska a do Čiech by bol problém dôjsť a už duplom dochádzať na každé Free soboty :( a tak sa chcem spýtať, či by sa nedalo urobiť tak, že by ste vaše znalosti v olbasti psov, vaše praktiky nemohli nakamerovať a trebars prístup povoliť len registrovaným (aby to nemuselo byť zneužívané)..veľmi by mi to pomohlo...chcem byť veterinárkou al. kynologičkou a času nie je nikdy dosť, takže sa chcem učiť už teraz...a vlastne mám tiež psa, lenže je to malé plemeno (west highland white terrier) a dá sa povedať, že je agresivný, ale len na niekt. psy, na fenky ani šteniatka agresivný absolútne nie je, fenkam pekne "dvorí" a šteniatka skôr ignoruje, správa sa ako taký tatino...no ale vrátim sa k tomu, že jednoducho s niekt. psami sa neznesie (nie všetci sú si sympatickí, tak ako je to aj u ľudí)..a dokonca si dovolí aj na väčšieho psa...alebo oén naňho..ked sa mi stalo, že som videla vypusteného nejakého psa (nevediac ešte o tom akého pohlavia je) okamžite som ho zdvihla na ruky...ale práve dnes sa mi to zdala ako chyba, pretože zdvihla som svojho psa na ruky a pesc (stredného vzrastu, pravdepodobne kríženec) sa ešte väčšmi roštekal a ešte rýchlejšie ku mne pribehol, aspoň sa mi to tak zdalo...a tak nechcem riskovať pri väčších psoch...nechcem aby dohrýzli mňa a ešte väčšmi nechcem, aby musel utrpieť nejaké zranenia môj pes...a tak sa vás pýtam, čo mám v takej situácií robiť? Ak sa to nedá vysvetliť písomne, textovo...tak by ste to nemohli ukázať na nejakom videu? Prosím vás, ak je to možné..fakt by mi to pomohlo, nechcem byť žiadna hrdinka, ale myslím si, že by som svojho psa vedela obraniť aj proti veľkému psovi, lenže svojim vlastným telom... :?

_________________
avatar Aron, Fergie a Caesar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. srp. 2007 13:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
MisheliQ píše:
...A nie je iná možnosť ako poučiť sa na tom prakticky? Pretože som zo Slovenska a do Čiech by bol problém dôjsť a už duplom dochádzať na každé Free soboty :( a tak sa chcem spýtať, či by sa nedalo urobiť tak, že by ste vaše znalosti v olbasti psov, vaše praktiky nemohli nakamerovať a trebars prístup povoliť len registrovaným (aby to nemuselo byť zneužívané)..veľmi by mi to pomohlo...chcem byť veterinárkou al. kynologičkou a času nie je nikdy dosť, takže sa chcem učiť už teraz...
... :?
Odpovím ti takto. Každý se dostaneme k informacím, které považujeme za prioritní a jsme ochotni si je zasloužit, ovšem nikdo nám je nedá zadarmo. Přinejmenším si pro ně musíme přijet, aby za nás nemusel někdo dělat něco, co nemusí, zvláště pak, když už tím, co druzí chtějí, sám pracně prošel. Myslíš, že jsem si své informace koupil na tržišti, nebo mi je dokonce někdo naservíroval na stříbrném tácku?
Pošli mi typ své pračky, pošlu ti sem podrobný návod, jak s ní zacházet. Vážně si myslíš, že stejně tak to funguje i s prací se psy?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: problem s Riou
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2008 10:18 
Dobry den :D
doteraz som len citala forum ale teraz by som sa aj ja chcela "zdoverit "so svojim problemom. Mame doma fenku RR, minuly tyzden oslavila 2 roky. Jej problemom je agresia voci inym, hlavne malym psom. Viem ze hlavny problem je na 99 percent vo mne a snazim sa prist na to co robim zle. S riou sme byvali do jej 14 mesiacov v bytovke. Zlaté steniatko, nekofliktné a velmi hravé, no us odmalicka bola dominantnejsia napr. voci svojim surodencom. Aj pri hrach to bola vzdy ona ktora skladala ostatnych na lopatky. V pol roku ju nestastne kusla fenka dogy (ria zrala a tato fenka bola asi 20 metrov od nej, sedela pri svojom panovi no ria na nu zacala vrcat a pustili sa do seba, ria schytala len malicky kusanec a hned potom sa spolu hrali ale uvedomujem si ze to bolo moja chyba pretoze v prvom rade som mala zabezpecit aby zrala v klude sama) Neviem vsak ci prave od tohto momentu zacala byt agresivnejsia.
Najhorsie obdobie bolo okolo 8 mesiacov. Vencit okolo sidliska vecer som ju chodila us len s kosikom pretoze akykolvek maly pes mohol byt vonku us po nom utocila. Niekolko krat ked us sme si nevedeli rady dostala aj poriadne po zadku ale skor som ju prevratila na chrbat(to mi poradila jedna chovatelka rr) S velkymi psami nikdy nemala problem.

Po prvom harani isla na sterilizaciu a asi dva mesiace na to sme sa prestahovali do mensieho mestecka do rodinneho domu. Viacej som s nou cvicila ale aj tak sa akoby z mesiaca na mesiac zmenila, voci malym psom ziadna agresia a vacsinou to boli oni co stekali. samozrejme nevie skvele posluchat, ved koniec koncov vzdy sa da lepsie no myslela som ze je to dostatocne, na cvicaku patrila k tym "lepsim" psom, najlepsie mala zvladnutu privolavackuz, odkladanie a chodzu pri nohe ale bavilo ju ucit sa novr povely takze vie aj take co v zivote nebude potrebovat :-)

V poslednom case sa to ale zacina zhorsovat...je uplne skvela a zrazu z nicoho nic akoby jej preskocilo sa pusti do nejakeho psa. Naucila som sa nikdy si nebyt ista na 100 percent svojim psom a som celkom obozretna davam pozor aj ked us bola prakticky bezproblemova ale tu niekde robim asi chybu. Dnes sme napriklad boli na cvicaku, mala nahubok, ovoniavala sa s inymi psikmi, mala som ju na voditku. Dala som jej povel k nohe, zozadu ma chcela obist a sadnut si k nohe a bola to asi stotinka sekundy ked na seba vystartovali s kokerspanielkou.(neiem kto zacal) Ria ma zhodila, ja som si ju pritiahla k sebe a postavila sa no ta mala sa na nu pomaly zavesila a rozkusla jej remienok na nahubku. Nakoniec sme ich od seba oddelili a nikomu sa nic nestalo. Mna to ale dost vzalo pretoze Ria aspon na vonok nie je agresivny pes, jej proste z nicoho nic obcas preskoci alebo co.
Takisto asi dvakrat vystartovala na stena (nekusne ho len steka a zvali ho na zem) ked som sa k steniatku sklonila a pohladkala ho.

neviem co robim zle ale dost ma to trapi :?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2008 11:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přečti si okolní témata od nejstarších, brzy přijdeš na to, kde děláš chyby a jak je vyřešit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2008 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Nevím, kam jinam svůj dotaz šoupnout, tak se zeptám tady. Mám dělat něco s tím, když se mi pes naježí, když potká neznámeho psa a teprve se očuchávají a oťukávají? Poté, co se seznámí, je vše v pohodě, číro opadne.

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2008 12:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
I tenhle problém tu je několikrát popsaný.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2008 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Tak jsem si dala do vyhledávače slovo "ježí se" a přečetla jsem všechno, co mi na toto téma vypadlo, ale všude se píše o psech, kteří napadají druhé psi, sice se ježí, což já vidím u svého psa jako problém, ale navíc u toho štěkají a čení zuby, což můj hafan nedělá.
Většinou se naježí, když se ježí i ten druhý. Že by ze mě cítil nervozitu, to těžko, vždycky se moc těším na seznámení s novým pejskem. Vždycky si sednu na bobek a druhého pejska si podrbu a něco mu přitom přívětivě povídám. Chci aby můj pesan věděl, že to není žádnej nepřítel, ale kamarád, a že když ho drbe panička, tak není důvod se tímto pejskem znepokojovat.
Teď mě napadlo, jestli on není nervózní z toho mého jásavého vítaní cizího pejska?!
Zeptám se ještě jednou, protože jsem asi hloupatá a řešení konkrétně mého případu jsem prostě nějak nenašla, co tedy dělat a jak se ke svému psovi zachovat když se mi ježí na jiné psi? Cuknout vodítkem a vysvetlit z oči do očí v klidu či s ironickým výsměchem, že o nic nejde? Nebo být nepříjemná? To mi ale přijde jako blbost, nezhorší se to tím? Prosím poraďtě, předem děkuji....

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2008 19:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ozzi mne to robi mlada cubina pri kazdom novom velkom psovi s ktorym sa ide zoznamit. snazi sa vyzerat velika a ze sa nikoho a nicoho neboji :-) podla mna je to pociatocny prejav neistoty, ja na to nereagujem smerom k nej, ale smerom k cudziemu psovi stylom cau jak sa mame, presne ako pises. ak sa cudzi pes tvari priatelsky snazim sa ich este trosku rozohrat a zachvilu je po jezeni urcite by som za to pesana nekarhala, bol by este neistejsi ako je. treba im cas sak su to este len vyrastene deti

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 17:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Já v tom začínám mít guláš můj pes je horší a horší ,já ho mám na haltyně a když sám chce prudit psa a já ho štípnu nebo natočim k sobě tak je ještě vostřejší a zkazil mi i mladýho psa ,kterej začíná dělat to samí.Když jsem ho skládala až na zem ,tak jsem to musela dělat u každýho kolemjdoucího psa a on mne začal odepisovat ,tak jsem si ho přestala všímat a vždy když potkáme psa tak je jako mrskající se ryba na udici na tý haltyně a oči pořád odvrací odemne i když je fixovanej a ten mladší se přidává .Toho mladšího stačí zatim jen vyškubat ,ale začíná mne ignorovat i při přivolání, které měl perfektní . Teď mu byl rok. Co dělám špatně a jak si je oba získám ?Asi ze mě cítí vztek ,když neposlechnou a já nevím jak se v této situaci chovat.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 17:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no v první řadě bych začala chodit s každým zvlášt byla yb škoda aby se tohle naučil i mladas a za druhé bych se s druhým spem naučila zacházet v klidu bez emocí bez agrese

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 18:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
No já právě chodím na vycházky až na 3 hodiny ,aby se pořádně vyběhali a dvakrát za sebou na to není čas po práci právě. A taky vytvořili smečku a mlaďas má velice silné pouto k tomu staršímu,silnější než ke mě.Jsou spolu 24 hodin denně a já jen ty 3 hodiny po práci a o víkendech. Jinak jsou pořád spolu,aby netrpěli samotou. Potřebuji toho mlaďase nějak na sebe upnout ,ten starší je teď mazlivější a vtíravější než když byl sám,ale za to ignorovat umí pěkně ,když mu o něco jde . Když zdrhne ,tak mlaďas s ním . Krmím ho,hraju si s ním,ale asi mu vadí ,že chci po něm cvyky které se mu nelíbí i když ho odměňuji pamlskama , nebo v čem je háček fakt nevím . Nerozumím tomu.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 18:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
právě proto bych ho vodila ven zvlášt

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 18:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Možná jim vadí ta agrese ode mě a proto mě odepisují, ale jak se mám k nim chovat ,když takhle šílí na psi?na nic jinýho totiš nereaguje ten starší.A po mé agresi(složení na lopatky,štípání )je ještě agresivnější .

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
ajka píše:
právě proto bych ho vodila ven zvlášt


To by šlo v případě ,že bych s jedním šla ven jeden den a s druhým druhý den.Ale když toho jednoho nechám doma tak úplně šílí vyje a snaží se zdrhnout,prokousat si díru do dveří apod.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hele byly ste už u rudy? ruda ti k tomu určitě hodně řekl nebo by ti řekl- na psa nikdy nesmíš agresí - agrese plodí zase agresy

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Byli ,ale asi jsem ho špatně pochopila .

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 20:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kopkonwin píše:
To by šlo v případě ,že bych s jedním šla ven jeden den a s druhým druhý den.Ale když toho jednoho nechám doma tak úplně šílí vyje a snaží se zdrhnout,prokousat si díru do dveří apod.

o to víc bych je učila samostatnosti - tohle je jen na škodu. chtěla bych se zeptat, když ho teda štípneš a on se na tebe otočí jak se tváříš, co řikáš, jakým tónem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 20:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kopkonwin píše:
Byli ,ale asi jsem ho špatně pochopila .
Pokud se nemýlím, byli jste s nima naposledy na fríčku na Ovčárech. Jenže na fríčkách neřeším detailně systém u žádného psa, jen některé situace.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Po napadnuti psom
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
Dnes sa mi stalo ze po mojom 7 mes. steniatku asi po 10 minutach normalnej hry zautocil jeden 1,5 rocny pes madarskej vyzle. Nestihol ho kusnut ale agresivne po nom vystartoval so zubami a moj maly sa zlakol a ostal v soku knucat a lezat na zemi. Po 15 min sa trocha spametal a hral sa s ostanymi psikmi normalne. Ako postupovat v takomto pripade ? Ako sa chovat k mojmu psikovi po takomto utoku ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 20:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Hlavně nelitovat!

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
To viem.... len som si ho potom zapol na voditko, pohladkal po hlave a normalne sa tvaril akoby sa nic nestalo aj ked som sa zlakol asi viac ako on...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Tvářit normálně ses mohl, ale jak ses cítil uvnitř? Vydýchal jsi ten šok, to leknutí? Jestli jsi z toho byl ještě vyplašený a řešil si přitom svýho psa, tak on byl v šoku ještě víc.
Stala se mi podobná věc. Když bylo Ozzouchovi asi půl roku, tak si hrál se 4letým rotwikem. Bavila jsem se zrovna s kamarádem, když v tom slyším kňučet svýho psa. Rotwik ho kapku kousnul do tlamy, ale nic strašnýho. Psa jsem si přivolala, okoukla jestli mu nic není přičemž jsem jen prohodila: "hele v klidu, na to se fakt neumírá, utíkej si zase hrát" a pes to neřešil a zase šel otravovat toho rotwika.

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 22:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
Snazil som sa to predychat , a ked so ho pozrel a videl ze neni pokusany tak som sa ukludnil a zacal srandovat ze ...a uz mas o jedneho kamosa menej Dasty.
Ale krpaty bol dost vyplaseny chnapal mi po ruke s tlamou zo strachu este asi 10 minut potom....ale vyzera ze uz je v pohode romalne sa hra a kuse kosticku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. srp. 2008 06:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
powerlifter píše:
Zabudol som vsak este dodat ze ta vyzla sa par minut predtym ako k nej dosiel moj Dasty pobila s retrieverom a bola este dost v strese "po boji" takze si nemyslim ze to bol "vychovny" utok
Ty necháváš bez dozoru štěně u rváče? Jakmile bych viděl, že mám v blízkosti svých psů nějakého ranaře, nehnul bych se od nich. Ať si klidně hrají, ale ten ranař by k nim neměl přístup. Pokud ti ho takhle ohulil, začne se psů podobného chování bát do té doby, dokud s něčím takovým ještě před kontaktem v případě útoku nevytřeš zem, aby tvůj pes viděl, že ho uchránit umíš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. srp. 2008 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
Ano viem ze to bola chyba...ale bola to sekunda kym sa moj Dasty k neme priblizil (stal som asi 2 m od nich ) a zomlelo sa to v sekunde takze som nestihol zaregovat. Nabudce uz viem ze musim davat bacha !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: drzoun
PříspěvekNapsal: pát 24. dub. 2009 12:27 
Offline

Registrován: stř 15. dub. 2009 09:38
Příspěvky: 9
Bydliště: hradec králové
Dobrý den, tak sem si to tu vše pročetla a napěchovala se informacemi a chtěla je v praxi použít. Šli sme s tim mým maltézákem večer na procházku na vodítku a opět se k nám z ničeho nic přiřítil franzouzský buldoček na volno a bez pána(jako již po několikáté můj hafan už je na něj alergický) já si ho nidky nevšimnu páč se připlíží zezadu až když se můj Hugo zašprajcuje celý se napne a hypnotizuje ho. Tak sem si mezi ně sedla snažila se Huga posadit a odvrátit jeho pozornost ale nezdařilo se. Absolutně mě nevnímál a začal hystericky startovat na buldoka a ten blb místo toho aby pelášil pryč tak se mě furt snažil obejít aby se k Hugoj dostal. Vyloženě provokoval a chrochtal si tam. Huga málem ranila mrtvice a mě taky. Musela sem ho zase vzít do náruče ačkoliv sem to už dělat nechtěla, protože sem se bála že ho Hugo ťafne když nehodlal utýct a ještě za náma pořád lez. Buldoček samozřejmě svýho pána absolutně neposlouchal takže si pro něj musel přijít a odnest si ho a za chvíli byl u nás zas!někdy mám sto chutí toho svýho rapla pustit z vodítka taky, jenže se bojim co by následovalo.Aspoň že mě poslech, když se za ním chtěl rozběhnout a na povel "ke mně" bez caviků přiběhl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita po napadení jiným psem
PříspěvekNapsal: pát 24. dub. 2009 14:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No na tvym místě bych asi toho buldočka poslala někam do háje (hlasem nebo ručně), aby ten tvuj věděl, že se opravdu nemusí bát.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita po napadení jiným psem
PříspěvekNapsal: pát 24. dub. 2009 14:33 
Offline

Registrován: stř 15. dub. 2009 09:38
Příspěvky: 9
Bydliště: hradec králové
Asi příště budu muset jak buldočka tak jeho páníčka i s paničkou ten jejich buldoček k nám pořád leze a je neposloucha vždycky si pro něj vyděšeně přiběhnou aby mu ten můj náhodou něco neudělal div že mě ještě nevynadaj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pitbullka vrči na feny
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 15:16 
Offline

Registrován: ned 10. led. 2010 20:25
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den,máme 3 lettou pitbullku křiženou se stafordem, je to mazel , ale v některých věcech je hodně bázlivá, od mala se bojí některých věcí, je to trošku hypochondr.
Ale se psy vychází dobře až na feny a to od té doby,kdy ji před pul rokem napadla fenka a kousla ji na oko.
Ted kdykoliv vidí fenku většího zrůstu,začne vrčet,myslím, že je to ze strachu.
Protože když je puštěňa navolno,ty fenky si nevšimne nebo pujde pryč,ne že by s ní šla do konfliktu,ale jdeme li na voditku po chodniku nebo po louce a vedle nas projde fena,vrčí na ni a cuká se.

Snažim se fenu spatřiz prvni a zabavit naši fenku mičkem nebo čimkoliv jiny,někdy se to povede,někdy ne,musim s sebou mit piskaci miček,pamlsky a snažim se ji odpoutat pozornost.

Myslim si ale,že kdybych měla někoho,kdo ma fenečku a vzala tu moji k fence a ukázala ji,že ji nic nehrozi, v klidu si tu nepřitelkyni začla hladit, třeba by ji došlo, že to neni protivnik a že ji každa fena nechce kousnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita po napadení jiným psem
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 17:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesunul jsem dotaz do tématu, kde se tato otázka probírala.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita po napadení jiným psem
PříspěvekNapsal: úte 09. lis. 2010 19:37 
Offline

Registrován: čtv 23. zář. 2010 11:59
Příspěvky: 6
Bydliště: Kralupy nad vltavou
Máme doma STB. V srpnu mu byli 2 roky. V červnu ho napadl vlčák a prokousl mu stehno na zadní pacce :( . Od té doby, když viděl psa, tak byl naježený, ale neútočil. Nedávno jsme potkali francouzského buldočka, který běhal volně a když přiběhl k nám, tak Torres najednou vystartoval. Poslední dobou, když vidí jakéhokilov psa, hned vrčí a je naježený :x . U nás na vesnici běhá strašně psů volně. Košík mu nechci dávat, aby se kdyžtak mohl bránit, kdyby ho nějaký pes napadl. Vždycky jsme ho učili, že nesmí po ostatních psech startovat, ale po tom napadení začal docela tvrdě. I když když po nějakém vyjede ho usměrníme, dělá to pořád dál. Myslíte, že to může být něco jako sebeobrana dopředu?!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita po napadení jiným psem
PříspěvekNapsal: stř 10. lis. 2010 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. črc. 2009 21:45
Příspěvky: 68
Bydliště: Bělkovice/Brno
Odhaduju, že po tom útoku si myslí, že už ho neochráníte a musí se chránit sám, začal tedy uvažovat stylem "sežeru je dřív, než se oni pokusí sežrat mě.." už se to tu také několikrát probíralo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!