Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. dub. 2008 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Včera jsme šli kolem plotu, byl tam pejsek velký asi jako Ozzy, který se na něj šel hned podívat. Pejska jsem taky pozdravila, chvíli na sebe přes plot čučeli a pak začal Ozzy vrčet - ne nahlas, ale velice hluboce, zuby necenil. Bafla jsem ho za obojek a nacpala mu hlavu k plotu, seděla jsem zády k plotu jakoby na straně toho cizího pejska. Ptala jsem se ho jestli s ním má nějaký problém a co to jako dělá, řekla jsem mu, že cizí hafan je můj kamarád. Přestal vrčet. Šli jsme se projít, potom jsme se zase zastavili u toho pejska. Ozzy už nevrčel. Řešila jsem to správně nebo to přitažení huby k plotu bylo moc a stačilo jen slovně?
A ještě jeden dotaz: když se mému psovi nějaký jiný pejsek pro mě bez důvodu nelíbí a já si stoupnu na stranu cizího psa a takto psovi "vynadám", mám se mu přitom dívat do očí nebo ne?

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. dub. 2008 16:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ozzy píše:
...Řešila jsem to správně nebo to přitažení huby k plotu bylo moc a stačilo jen slovně?
To netuším, nebyl jsem u toho. Obecně platí pravidlo, pokud se pes po zákroku bojí, bylo to moc, pakliže si z toho nic nedělá, bylo to nesrozumitelné nebo málo.

Citace:
... mám se mu přitom dívat do očí nebo ne?
Dívám se jim u toho do očí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 08:26 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Ráno při venčení se na nás vyřítili dva NO - pán nikde. Byla tma, těsně za zatáčkou, dost nepřehledná situace. Moji psi byli ještě na vodítkách. v takovéhle situaci neřeším jaký mají úmysl, snažím se cizí psy k nám nepustit.
Celá akce trvala jednu, dvě možná tři vteřiny. Než se stačili s námi zkontaktovat, holky zavrčely - spiš zaduněly, já taky, něco ve smyslu padej a Břeťan mě překvapil - žádný zvuk nevydal, ale postavil se na zadní jako medvěd ( stačila jsem si všimnout, že je větší než já :D ) no v ten moment milí NO to otočili a pádili k neumětelům.
Pak jsme je ještě viděli kousek od nás, to už byli moji psi na volno, ale neměli zájem k nim chodit, jenom na ně koukali a ti psi si nás taky už nevšímali. Asi si už všechno řekli. :wink:
Tady se píše, že bych to celé měla řešit já ( vím, moje chyba je, že vedu tolik psů - špatná manipulace ), ale mě se líbilo, jak jsme to celé vyřešili - jako tým. Co myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 09:08 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
ale mě se líbilo, jak jsme to celé vyřešili - jako tým. Co myslíte?

Co si já myslím jistě není důležité :lol: ,ale mě se to líbí přesně jako tobě a přesně z těch důvodů.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolo to správne?
PříspěvekNapsal: pát 23. led. 2009 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. bře. 2008 18:09
Příspěvky: 9
Bydliště: Kamenicky u Trhové Kamenice
dobrý den,
prosím poraĎte, jak bychom měly postupovat správně...přijela k nám na návštěvu kamarádka, která má 3letého psa (takový typ německého ohaře), který je přý hodný, ale já s ním mám tu zkušenost že vrčí aj útočí. Protože se snažím naše psy naučit, že nesmějí na druhé psy útočit, domluvily jsme se, že zkusíme ty naše psy zkamarádit. protože já mám psy dva, nechala jsem jednoho zavřeného a jala jsem se seznamovat nejprve akélu (2 roky - kříženec husky-labr-vlčák). kamarádky pes i můj pes měly náhubky a byli na vodítkách. Postavily jsme se k sobě a zkoušely, co budou psi dělat. ti vrčeli a startovali, tak jsem postupovala dle popisu od pana Desenského - nejprve psa přivolala škubnutím (aha napadá mě, že jsem skubala i přivolávala najednou a to je k ničemu) -takže tedy spíš jen přindala jsem psa ke mě a když nepřestal, chytla jsem ho mezi ušima a na zadku, ale ani za boh se mi nedařilo dát ho na zem. psi na sebe řvali tedy dál a při druhém pokusu jsem byla razantnější a psa povalila, držela ho mezi ušima a za čumák a koukala mu do očí až se uklidnil nechala jsem ho zvednout. pak si sedl za mě a čekal. nicméně druhý pes -se kterým celou dobu bojovala jeho panička stále dorážel. moje otázla zní, co dělat dál?dali jsme je každého jinam a nechali toho pro ten den, ale jisté je, že když se potkají znovu, bude se situace opakovat -tj. naši psi nám nevěří:(jak bychom měli příště postupovat?děkuju moc

_________________
psi Eda a Akéla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolo to správne?
PříspěvekNapsal: ned 25. led. 2009 08:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vidím, že si moje rady tady přebíráš, jak chceš, aniž bys respektovala, kam patří a k čemu slouží.
Kdybych takto agresivně seznamoval všechny psy u mne, budou se bát nejen těch ostatních psů, ale i mne. Celý tvůj postup seznamování je jedna velká chyba, nemyslíš u toho, jen se snažíš je k něčemu silou dotlačit.
Pokud začínám seznamovat psy, hlavně já tam musím být příkladem, tedy budu naprosto v klidu. Pakliže bych tam byl za nerváka, vynervím tam všechny psy.

Mohu ti doporučit přestat tady kdeco zkoušet a experimentovat s dobrými vztahy se svými i dalšími psy a raději přijeď alespoň na jedno nebo několik fríček ke mně na Vysočinu. Třeba se tu něco naučíš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolo to správne?
PříspěvekNapsal: ned 25. led. 2009 14:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. bře. 2008 18:09
Příspěvky: 9
Bydliště: Kamenicky u Trhové Kamenice
dobrý den
děkuji za odpovědi, je mi to líto, ale já to takhle pochopila:(a nejhorší je, že jsem to tak udělala, protože jsem si myslela, že to tak má být:(a taky sem to pochopila, že se právě nesmí pes tahat (že to zvyšuje agresivitu), ale škubat aby letěl....tak já nevím, evidentně jsem pochopila všechno špatně...např. to, že když svému psu nevěřím (mám zkušenost, že se s tímto psem nemají rádi) - dám mu náhubek a mám ho na vodítku a snažím se mu vysvětlit, že se prát nemusí, že situaci za něj vyřeším já (nicméně naši psi mi nevěří-dá se to pochopit, věří jen "alfoj":)...tak proto ten cirkus...ach jo
ráda dojedu na další free, teď jsme nemohli porouchal se nam vuz, tak snad do příští free soboty budeme mít nějaký nový...moc ráda se vše naučím, protože se čím dál tím víc cítím kompetentní leda k výchově psa plyšového
přeji všem ať jim to jde lépe než mě

_________________
psi Eda a Akéla


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!