Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:55
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 11:35 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Budu hovořit jen o skupině těch, jenž nejsou profesionálové ve sportovní kynologii, tedy nepatří do skupiny psovodů, jenž perfektně vědí, jak se psy špičkově pracovat a jen potřebují doladit poslední milimetry již hotového výcviku.

Nebudu tu hájit či hanět elektriku,nikdy jsem jí nepoužila a zatím to nemám v úmyslu,akorát že je celkem dost profesionálů,co kvůli rychlejšímu obratu či lepší pouštěčce jaksi utavilo docela dost psů.Co z nich činí profíky??To že startují na předních závodech či snad složili za život x zkoušek s několika psy co to ustáli??Mimochodem,fakt bych nepoužila elektriku kvůli pošahenejm řádům ÍPA,to jako fakt ne!Možná pokud bych nedokázala zabránit psu v činnosti ohrožující ho na zdraví či životě.Co mě ale docela točí je neustálá obhajoba oněch "profesionálů",jejichž psi jsou velmi často naprosto nepoužitelní v běžným provozu,někteří ani nikdy nestáli na normální ulici.No ale hlavně že to jsou profíci,že..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 11:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Renato, mám představu o tom, co jsou skuteční profíci. Ti co si jen myslí, že jsou profíci a taví elektrikou psy, ty namysli fakt nemám a nehodlám nikoho s elektrikou u práce se psy obhajovat. Jelikož mi sem nechodí ani jedna část ze zmíněné skupiny psovodů, zůstame raději u toho, jak vysvětlit ostatním lidem, jak se dělá se psy i bez "záchraných brzd" nejtěžšího kalibru, kam podobné věci řadím.
To co jsi napsala potvrzuje můj náhled na věc, že tyto pomůcky jsou dobré k práci se psy ve stylu snadno a rychle, hlavně za každou cenu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 12:06 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Desenský píše:
.
To co jsi napsala potvrzuje můj náhled na věc, že tyto pomůcky jsou dobré k práci se psy ve stylu snadno a rychle, hlavně za každou cenu.[/color]

no já Ti ho ale nevyvracím 8) ,mám stejnej názor,proto jsem se bez elektriky doted obešla :wink: Jen mne tak napadlo,že by někdy nebylo špatný konkrétně jmenovat nějaké ty profíky,aby jako lidi měli třá jasno a nedocházelo k tomu,že kdokoli je zmíněn,je automaticky označen za amatéra a hotovo.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 12:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
davidkova renata píše:
Jen mne tak napadlo,že by někdy nebylo špatný konkrétně jmenovat nějaké ty profíky,aby jako lidi měli třá jasno a nedocházelo k tomu,že kdokoli je zmíněn,je automaticky označen za amatéra a hotovo.


Jasno si asi urobí každý sám, každý môže mať o profíkovi iné predstavy. U niekoho je profík ten, kto donúti psa k výkonu, na ktorý ten pes nemá, pre niekoho iného je profíkom ten, kto dokáže rovinúť to, čo v sebe pes má aj za cenu, že nenaplní svoje sny. Záleží na tom, či si človek robí názor z počtu a výšky skúšok, alebo sa pozrie aj pod pozlátko. Názor o profíkovi má veľa dočinenia s múdrou vetou "podľa seba súdim teba..." Teda keby som mal byť profík, chcel by som to robiť, ako ten a ten.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 12:32 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
rea píše:
Jasno si asi urobí každý sám, každý môže mať o profíkovi iné predstavy. U niekoho je profík ten, kto donúti psa k výkonu, na ktorý ten pes nemá, pre niekoho iného je profíkom ten, kto dokáže rovinúť to, čo v sebe pes má aj za cenu, že nenaplní svoje sny. Záleží na tom, či si človek robí názor z počtu a výšky skúšok, alebo sa pozrie aj pod pozlátko. Názor o profíkovi má veľa dočinenia s múdrou vetou "podľa seba súdim teba..." Teda keby som mal byť profík, chcel by som to robiť, ako ten a ten.

To je vyhýbavá odpověd.Aspon já to tak chápu.Ale budiž...může tady tedy padnout nějaké jméno,které zapadá to představy Tvé či Rudy,je to tak formulováno srozumitelně?

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 13:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Chápeš to dobre, je to vyhýbavá odpoveď, odo mňa určite. Pri spomenutí konkrétneho človeka totiž vždy padne nejaké "ale" a to je debata nadlho aj osobne. To je potom lepšie prebrať konkrétne situácie a postupy za určitých podmienok a aj tak to bude vždy subjektívne podľa priorít toho, kto posudzuje. No a ešte jedna vec. Ľudia sa menia, aj tí profíci, pred rokom mohli byť inde, ako sú dnes. Preto pokiaľ nie som úplne v obraze, tak nehodnotím.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 13:12 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Ok,beru.No třeba se vyjádří Ruda,koho by tedy označil za profíka v tomto směru.A třeba taky ne.. :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pro mě o nebyla vyhýbavá odpověď. Je to asi o těch prioritách. Pro lidi, co se zabývají sportovní kynologií bude určitě profík někdo jiný než pro lidi, kteří mají psy jako společníky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 12:17
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno - venkov
Snažím se vycvičit svou fenku v IPO bez ostnáče na pamlsky, balónky, zatím je to puberťák, všechno ji učím a celé mé okolí tvrdí, že bez ostnáče nemám šanci dostat se nahoru. Nejsem žádný přeborník, ale můj názor je, že když s tím neumím pořádně zacházet, udělám více škody než užitku. Je mladá nepotřebuji ji srážet, ale zvyšovat sebevědomí, klidně ať mi skáče po hlavě, což ona dělá a zkouší si na mě pubertální finty s přivoláním spíš nepřivoláním, bavím se, těší mě to sní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 16:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Kdo a jak cvici psa je o priorytach a otom co chc e se psem delat....dosttohle ovlivnuje taky jak a kde clovek cerpa sve skusenosti. Plne socializovany pes schopny vrcholnych vykonu ktery je v pohode,nenapada a je snim mozno fungovat prakticky v beznem zivote je spis vyjimkou,a mnoho psovodu ani neciti potreba psa takhle sformovat..Tohlke je opravdu veci pristupu a toho co preferuji...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 16:56 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Essi píše:
Pro mě o nebyla vyhýbavá odpověď. Je to asi o těch prioritách. .

Pro mě ale jo.Je to snadné...asi všichni vědí jaké priority má Ruda a ípácký to nebudou,že :wink: Takže z tohoto úhlu pohledu by snad neměl být problém aby jmenoval někoho koho považuje z jemu známých důvodů za profesionála :idea: Je to srozumitelné? :?:

Citace:
Plne socializovany pes schopny vrcholnych vykonu ktery je v pohode,nenapada a je snim mozno fungovat prakticky v beznem zivote je spis vyjimkou,a mnoho psovodu ani neciti potreba psa takhle sformovat..

Tak to máš recht,bohužel.





Citace:
Snažím se vycvičit svou fenku v IPO bez ostnáče na pamlsky, balónky, zatím je to puberťák, všechno ji učím a celé mé okolí tvrdí, že bez ostnáče nemám šanci dostat se nahoru

Držím ti palce at se ti to povede..někdy (často) si kladu otázku co je to za zkušební řád,když jej nelze prakticky nacvičit bez ostnáče a elektriky :evil: .Bych řekla,že je něco špatně.. :roll:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Muj nazor je ze nekdy je lepsi pouzit zachranou brzdu nez kuli necemu prijit o psa. Ale tu zachranou brzdu je potreba pouzit tak aby to nadelalo co nejmene skody. Sam jsem elektriku nikdy pouzit nemuse, ale umim si predstavit situace kdy bych po ni sahnul. Podobne je to s ostnacem (ten uz jsem parkart pouzi a vozim ho v aute sebou) kdyz clovek presne vi co a jak chce podobnou pomuckou docilit je nekdy jeji pouziti pro psa lepsi nez nepouziti. Jako vzdy jde o to kdo ma ovladac/voditko v ruce.

Navetsine psu ale pri praci poznam ze byli tyhle pomucky pouzivany, reakce tech nejsou prirozeny.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 08:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 13:59
Příspěvky: 22
Bydliště: Bratislava, SR
Aj u nás na cvičáku mi hneď povedala výcvikárka, že vzhľadom na to že hafo je útočný voči iným psom tak mám kúpiť ostnáč... Má takmer dva roky a je fakt ostrý, ale pripadá mi to tak že skôr z neistoty... ale to už je na inú tému.
Tak cvičíme na ostnáči, aj keď nerada, a po pár skúsenostiach s "radami" od výcvikárok /nasilu prevracať na lopatky, stĺcť psa po útoku na iného psa aj v prípade, že bol napadnutý ako prvý..../ si ani s jeho používaním nie som istá.
Aj keď fakt je ten, že kde končí moja fyzická sila tam mi ostnáč pomáha, lebo ho s ním zvládnem ľahšie. Ale som z toho nešťastná, aj keď Axel sa s ostnáčom nikdy neťahá natoľko že by ho to nejak viditeľne bolelo...Kapku tam s výcvkárkami bojujem, lebo veľmi neuznávam takéto metódy.
Tchor, prosím, píšeš že ostnáč občas používaš... predpokladám že tiež na ťažšie zvádnuteľné psy...
Nenapíšeš mi prosím nejaké Tvoje skúsenosti, ako ti na to psy reagovali? A či ho používaš preto že psy boli útočné? Pre porovnanie s tým mojím potvoriakom...
Dík vopred...

_________________
dalbull...alebo pitmatín? :)))) Proste kríženec pitbulla s dalmatínom Axel...
http://picasaweb.google.com/prettyhate. ... SkaChlpatD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 10:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Miiishka

Vymen cvicak, to je jedina rada kterou ti muzu dat. A cim driv to udelas tim driv budes mit po problemu se psem.

Jinak si vem normalni sirokej kozenej obojek psovi nasad kos a kazdyho psa kterej by ho chtel ohrozit zen svinskym krokem. Kdyz tvuj pes zacne verit tomu ze ho dokazes ochranit ty nebude se snazit chrani sam preventivne.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 13:59
Příspěvky: 22
Bydliště: Bratislava, SR
Myslím že som tam ani nemala začať chodiť...
A peniaze mi samozrejme nevrátia.
Ako zabrániť psovi aby sa mi z toho koženého obojku vyvliekol?
Popisovala so jednu takú situáciu v inej téme, tak to sem skopčím, snáď ma nikto nezabije:
Najprv som výcvikárke povedala že to v žiadnom prípade na neho nenavlečiem, chodím predsa sem do poradne a na cvičák som prišla preto aby mi toho psa naučili zvládnuť aj bez ostnáča...
No a hneď v ten večer mi Axel napadol čuvača, a zatiľ čo môj drahúšik si len príjemne zdvihol adrenalín, ten čuvač bol šitý v narkóze, mal roztrhnuté ucho a krk. Mala som ho na koženom obojku z ktorého sa mi napriek mojej snahe vyvliekol (netuším ako sa mu to podarilo), košík šiel hneď za obojkom a ja som si zaplatila veterinárne náklady pánečka toho čuvača, ktorý sa mi prišiel vyhrážať so zbraňou za opaskom.

Axel neútočí na každého psa, len na väčšie plemená, a aj to nie na každého. Mám taký pocit že sa mu proste ten pes niečím nezapáči,a už ide po ňom. Snažím sa ho vždy preventívne posadiť, upokojiť, väčšinou to zaberá, ale v spomínanom prípade boli majiteľka čuvača so psom za dodávkou a vôbec som nevedela že tam sú.


Fakt neviem ako sa vyvliekol, obojok mám dotiahnutý na dva prsty a predtým sa mi to nestalo. Na košíku surovo roztrhol kožený popruh keď sa začali biť.

_________________
dalbull...alebo pitmatín? :)))) Proste kríženec pitbulla s dalmatínom Axel...
http://picasaweb.google.com/prettyhate. ... SkaChlpatD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 13:59
Příspěvky: 22
Bydliště: Bratislava, SR
Toto s tým čuvačom bol presne ten prípad, že prvotným agresorom bol Axel bez akejkoľvek zjavnej príčiny. Toho čuvača mala jeho panička na Flexi vodítku a chcel môjho psa len očuchať... Ale bol z toho mela s takýmito následkami.
Na ten cvičák sme začali chodiť preto, že od roku a pol mi ide Axel po psoch, a potrebujem ho lepšie socializovať... :roll:

_________________
dalbull...alebo pitmatín? :)))) Proste kríženec pitbulla s dalmatínom Axel...
http://picasaweb.google.com/prettyhate. ... SkaChlpatD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Miiishka píše:
Myslím že som tam ani nemala začať chodiť...
A peniaze mi samozrejme nevrátia.


Pro tebe i pro psa bude vyhodnejsi kdyz ty penize ozelis


Citace:
Ako zabrániť psovi aby sa mi z toho koženého obojku vyvliekol?


Tak ze ho dostatecne utahnes z dobre utazenyho kozenyho obojku se pes fakt nevyvlikne to se snaze vyvlikne z toho ostnace. Mezi obojkem a krkem psa by mela byt vule asi na tri prsty ktery se ti tam povede tesne vsunout obojek pri tom zkouseni musi byt v horni casti krku. To ze se ti s tim cuvacem vyvlik znamena ze nebylo dotazeno nebo ze byl dotahovan na dolni casti krku. Kosik je nutny osadit hvalitnima reminkama u sedlare (ty se kterejma se dodavaj nic nevydrzi) a mjusi byt dobre natvarovanej podle hlavy psa, pripadne jeste zajistenej reminkama k obojku (to ale vetsinou neni nutny)

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Jeste neco pokud nemas u psa autoritu jinak ostnacem ji tam nikdy nedostanes.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 11:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Miiishka píše:
Toto s tým čuvačom bol presne ten prípad, že prvotným agresorom bol Axel bez akejkoľvek zjavnej príčiny. Toho čuvača mala jeho panička na Flexi vodítku a chcel môjho psa len očuchať... Ale bol z toho mela s takýmito následkami.
Na ten cvičák sme začali chodiť preto, že od roku a pol mi ide Axel po psoch, a potrebujem ho lepšie socializovať... :roll:


Udelej si cas a domluv se s Rudaou kdy za nim muzes prijet ukaze ti jak tohle resit sama nebo s radama na tom cvicaku to opravdu nevyresis jen znervis psa jeste vic.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 11:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 13:59
Příspěvky: 22
Bydliště: Bratislava, SR
Ďakujem za odpoveď.
Je mi jasné že tie prachy mi môžu byť ukradnuté, ak mi ich nevrátia,
Axelito za to stojí. Snáď sme tými pár hodinami čo tam chodíme nenarobili príliš veľa zla.
K tomu že u neho nemám autoritu- začal na mňa vrčať až od cvičáku... Čiže chyba sa stala zrejme tam. Dovtedy som nemala problém, okrem toho jeho "vyjíždění" /my Slováci na to nemáme lepšie slovo/ po psoch.
Vtedy nevidí, nepočuje, nevníma. Ani mňa, ani priateľa, nikoho. Od menších psov ho bez problémov odvolám, ale s tými sa chce len hrať... U väčších stačí aby sa na neho škaredo pozreli a je mela.
MYslím že je to od doby čo sa ako malý pobil s RTW /tých odvtedy neznáša/ a vtedy som si ho nezastala... Akosi nebolo ako lebo páneček toho RTW sa na tej bitke príjemne bavil a ja som úplne spanikárila. :oops:

_________________
dalbull...alebo pitmatín? :)))) Proste kríženec pitbulla s dalmatínom Axel...
http://picasaweb.google.com/prettyhate. ... SkaChlpatD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 13:59
Příspěvky: 22
Bydliště: Bratislava, SR
Tchor píše:
Jeste neco pokud nemas u psa autoritu jinak ostnacem ji tam nikdy nedostanes.


A nemali by to na cvičáku vedieť? Prečo sa na našich cvičákoch ostnáče stále používajú? Ten na ktorý chodím nie je jediný... Bola som na troch a všade to isté.
Potom také blbky jak já to na svoje psy navlečú a výcvikárky sa tvária aké je to super... :(
Nie že by som nemala vlastný rozum, od začiatku mi tam niečo nehralo, ale šla som za nimi po profesionálnu radu a dostala som toto... :evil:

_________________
dalbull...alebo pitmatín? :)))) Proste kríženec pitbulla s dalmatínom Axel...
http://picasaweb.google.com/prettyhate. ... SkaChlpatD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Miiishka píše:
...MYslím že je to od doby čo sa ako malý pobil s RTW /tých odvtedy neznáša/ a vtedy som si ho nezastala... Akosi nebolo ako lebo páneček toho RTW sa na tej bitke príjemne bavil a ja som úplne spanikárila. :oops:


Je to velmi pravdepodobne jedna z hlavnich pricin, jedina cesta z toho je vratit mu duveru v to ze to vyresis za nej a ze ho ochranis. do te doby preacuj na celkove duvere psa v tebe a na ovladatelnosti stim ze psa zajisti tak aby vyjizdet nemoh.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Miiishka píše:
Tchor píše:
Jeste neco pokud nemas u psa autoritu jinak ostnacem ji tam nikdy nedostanes.


A nemali by to na cvičáku vedieť? Prečo sa na našich cvičákoch ostnáče stále používajú? Ten na ktorý chodím nie je jediný... Bola som na troch a všade to isté.
Potom také blbky jak já to na svoje psy navlečú a výcvikárky sa tvária aké je to super... :(
Nie že by som nemala vlastný rozum, od začiatku mi tam niečo nehralo, ale šla som za nimi po profesionálnu radu a dostala som toto... :evil:


cvicaky jsou ruzny dobry i spatny. Vycvikare muze delat kdokoli bez jakekoli kvalifikace spousta "vycvikaru" ma za sebou jednoho psa s upatlanou jednickou a mysli si ze jsou nejchytrejsi. proti tomu se da "bojovat" jen tim ze se tem lidem ukaze ze to jde i jinak a lip. Zeptej se Rey ta stim ma bohate zkusenosti.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 13:59
Příspěvky: 22
Bydliště: Bratislava, SR
Tak ze ho dostatecne utahnes z dobre utazenyho kozenyho obojku se pes fakt nevyvlikne to se snaze vyvlikne z toho ostnace. Mezi obojkem a krkem psa by mela byt vule asi na tri prsty ktery se ti tam povede tesne vsunout obojek pri tom zkouseni musi byt v horni casti krku. To ze se ti s tim cuvacem vyvlik znamena ze nebylo dotazeno nebo ze byl dotahovan na dolni casti krku. Kosik je nutny osadit hvalitnima reminkama u sedlare (ty se kterejma se dodavaj nic nevydrzi) a mjusi byt dobre natvarovanej podle hlavy psa, pripadne jeste zajistenej reminkama k obojku (to ale vetsinou neni nutny)[/quote]

Fakt je že som skúšala na spodnej časti krku, a keďže je môj pes samý sval po pitbullke-maminke, je tam veľký rozdiel. Mea culpa.
A k tomu košíku, máme kožený, aby kovovým neublížil sebe eventuelne druhému psovi keby sa náhodou ešte niečo zomlelo, je lepší kožený s tými novými popruhmi alebo kovový?

_________________
dalbull...alebo pitmatín? :)))) Proste kríženec pitbulla s dalmatínom Axel...
http://picasaweb.google.com/prettyhate. ... SkaChlpatD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 12:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Ja pouzivam kovovy kosiky, ale mam jina plemena

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě. 2008 07:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Argosku pokusím se být stručný, ale srozumitelný. Nedovolím zde nikomu, aby na mém webu propagoval nějakou pomůcku, která dokáže psům ublížit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: El. obojek?
PříspěvekNapsal: ned 07. pro. 2008 16:49 
Offline

Registrován: čtv 04. pro. 2008 08:50
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Zdravim
pokud jsem z vaseho rozhovoru postrehl takovy el. obojek na nejnizsi stupen je mirne zabrneni. Pokud je to tak, tek chapu, ze to psa jen "vyrusi" z jeho dosavadni cinnosti a ne ze ho to kopne. V te chvili je to preci jako by dostal hozenym kastanem, proste to prerusi jeho cinnost, ale nijak drasticky silne. Pokud neni tedy to preruseni silne, neda se jednoduse nahradit treba pistalkou?

Podotykam, ze o tom nic nevim, psa nemam, chystam se ho poridit a nemam tu pravo kohokoliv poucovat, protoze po precteni tohoto fora, jsem zjistil, ze u predchoziho psa jsem se choval jak totalni idiot a vubec jsem to nezvladl, ale stejne me zajima vas nazor, protoze vim, ze tyto veci budu zanedlouho resit taky. Opravdu se pes neda "nakopnout" jinak, nez elektrickym obojkem? Diky za osvetleni teto veci.

_________________
Život je takový jaký si ho uděláme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. pro. 2008 18:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestli zde chceš obhajobu el. výcvikových obojků, pak jsi na nesprávném webu. Moje názory jsem napsal a nemíním se k nim neustále vracet.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. pro. 2008 21:53 
Offline

Registrován: čtv 04. pro. 2008 08:50
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Desenský píše:
Jestli zde chceš obhajobu el. výcvikových obojků, pak jsi na nesprávném webu. Moje názory jsem napsal a nemíním se k nim neustále vracet.


Pokud to bylo na mne, tak ne, nechci obhajovat vycvikove obojky. Jen se ptam, proc nepouzije dotycny k posileni povelu pistalku? Jestli se ptam blbe, tak me prosim odkazte na nejakou literaturu, at si to dostuduju. Budu rad za kazdou informaci. Co se tyce webu, tak je to presne to co jsem hledal, proto uz ho nejakou chvilku procitam ,ucim se a pripravuji se na male stene, nechci at je to stejne jako s byvalym psem......

_________________
Život je takový jaký si ho uděláme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. pro. 2008 22:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
proč? no nejčastěji rpotože bud o tom neví nebo rpot že si to chce zjednodušit

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 07:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Kamikadze píše:
Desenský píše:
Jestli zde chceš obhajobu el. výcvikových obojků, pak jsi na nesprávném webu. Moje názory jsem napsal a nemíním se k nim neustále vracet.


Pokud to bylo na mne, tak ne, nechci obhajovat vycvikove obojky. Jen se ptam, proc nepouzije dotycny k posileni povelu pistalku? Jestli se ptam blbe, tak me prosim odkazte na nejakou literaturu, at si to dostuduju. Budu rad za kazdou informaci. Co se tyce webu, tak je to presne to co jsem hledal, proto uz ho nejakou chvilku procitam ,ucim se a pripravuji se na male stene, nechci at je to stejne jako s byvalym psem......


Nevím, co přesně myslíš tím posílením povelu. Píšťalka může pomoct upoutat pozornost psa, ale už mu nevysvětlí, co se od něho chce. Když pracuješ dobře se stopovačkou (přečti si popis na hlavní stránce), upoutáš pozornost psa, pokud je potřeba, vysvětlíš mu pomocí té stopovačky, co má vlastně dělat. Můžeš reagovat na konkrétní situaci - pokud pejsek spolupracuje a přichází k tobě, povolíš okamžitě tah, pokud se zastaví nebo začuchá, přitáhneš a tak dále. Tuhle možnost s elektrickým obojkem nemáš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 14:14 
Offline

Registrován: čtv 04. pro. 2008 08:50
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
O to mi presne slo o upoutani pozornosti a preruseni konani psa. Prijde mi ze ta pistalka je vhodnejsi, protoze ten zvuk aspon prichazi z nejake strany, kdezto el. impulz proste nastane. Proto jsem se ptal proc dotycny radsi nepouzije pistalku.

_________________
Život je takový jaký si ho uděláme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 17:18 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 19:09 
Offline

Registrován: čtv 04. pro. 2008 08:50
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
isdpch píše:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Jsem rad, ze jsem nekomu zlepsil naladu, pokud to tu nechcete rozepisovat, navedte me prosim na misto, kde si o tom muzu neco precist, posle te mi to jako soukromou zpravu nebo jakkoliv poradte, chci si udelat uceleny obraz.

_________________
Život je takový jaký si ho uděláme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. pro. 2008 16:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Co hovorite na Vibratrainer? Kamos-polovnik si to doniesol z USA na svoje kopovy a celkom ma to zaujima, co to ma byt zac. Hladala som to na nete, ale nejako som to nenasla, asi som skomolila nazov. Udajne je to zalozene na vibraciach odstupnovanych podla intenzity, nieco na principe ako je vibracne zvonenie v telefone. Elektricky impulz to nedava. Inak princip pouzitia je rovnaky ako u el. obojku. (aspon si myslim). Navod pise v skratke toto: naucit psa doma, ze vibracia - pamlsok, resp. krmenie. Ked pes doma spolahlivo prichadza, aby dostal jedlo (uvadzaju cca 2-4 tyzdne), potom sa pripoji pistalka, impulz a zase jedlo (opat uvadzaju cca 2-4 tyzdne), potom moze ist do zveri. V terene po vystartovani po zveri zazne privolavaci signal pistalkou, ak pes nereaguje, prichadza korekcny impulz, ale to uz je vibracia vyssej intenzity, aby doslo k preruseniu cinnosti. Po prichode velka odmena. Co vy na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. pro. 2008 16:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
myslim že je to zamotaný - jak má pes poznat která vibrace je pochvala a která korekce?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. pro. 2008 16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
hm, tak to neviem, citujem navod...

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 12:39
Příspěvky: 62
elektrinu nepodporujem , aj ked ma vela lui presviecalo , ze je dobra ak ju vie clovek spravne pouzit
na vycvik mi nevadi , teda ak ju ma fakt skuseny vycvikar , odpudzujema na nej to , ze si ju moze objednat uplny lajik, ktory neberie ohlad na dosledky sposobene jeho pristupom

ostnac pouzivam iba na stope s Beky, lebo ona strasne taha a ide rychlo , takto je ovela preciznejsia a s bernakom na prechadzke , lebo stahovak pri jeeho hustote srsti takmer nezabera

neviem kto tu pisal na p.Desenskeho, ze ma fenu z utulku a elektrinu chce pouzit , ked jej fenca rozkusava dvere , ked su prec ...k tomu mam ties vyjadrenie
: a co takto koterec?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Používáš ostnáč jako protitahací zařízení :shock: a na stopě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 18:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
mám zhruba stejný dotaz a měl Kamikadze. Ale položím ho trochu jinak. Jak mám vysvětlit člověku že to mírné zabrnění ho možná brní, ale když on váží skoro 100 kg a jeho pejsek sotva 10, tak už to musí být nepříjemné. Ještě by mne zajímalo jak (třeba 80kg psa) vystresuje to "zabrnění". Je to tím že se pes lekne že z ničeho nic dostane "ranu" a bojí se že může přijít kdykoliv další? Jak to ze psa dělá strašpytla a kousavce? Ještě chci dodat že opravdu nesouhlasím s el. obojky. Jen bych tomu chtěla porozumnět abych to dokázala líp vysvětlit člověku který ho používá, proč s tím nesouhlasím a co se pejskovi děje a probíhá v hlavě. Díky moc

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Citace:
...ale když on váží skoro 100 kg a jeho pejsek sotva 10, tak už to musí být nepříjemné...

no ono je to o dost jinak. to jak to zabrni rozhodne neni zavysle na hmotnosti psa, ale na vodivosti a pronerveni tkani spojujicich elektrody (vzdalenost elektrod je stejna) obojku. Vzhledem k nekolika vecem (nizsimu pronerveni podkozi, mensimu prokrveni podkozi, mensi fixaci podkozi a v neposledni rade nizsimu prahu bolesti u psa) citi pes to brneni pravdepodobne vyrazne mene nez clovek.

Citace:
...Je to tím že se pes lekne že z ničeho nic dostane "ranu" a bojí se že může přijít kdykoliv další?...

pokud je elektrika pouzivana tak jak popisujes je pouzivana spatne.
1) Zadna korekce by psa nemela "vystresoval", ale naopak uklidnit
2) hlavne korekce nesmi prijit "z niceho nic" a jeuplne jedno jestli je pritom pouzitej el obojek nebo "krivej pohled"

Citace:
...a co se pejskovi děje a probíhá v hlavě...


To zalezi na tom kdo ma ovladac v ruce pokud ho ma clovek ktery dokaze s presnosti na zlomky vterin spravne ten inpuls nacasovat nic zavadneho se psovi v hlave nedeje. pokud clovek ktery neni schopnej cist sveho psa a presne nacasovat pouziti muze se mu pes rozsipat pod rukama. (ale zase to neni o tom obojku, ale obecne u jakehokoli korekcniho zakroku)

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 07:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
No a z toho pro mě vyplývá, že to nepatří do ruky tomu, kdo neumí, a ten, kdo umí, si poradí bez toho. :D .

Btw., snížený práh bolesti u psa bych nikde moc nezmiňovala, aby se to nestalo oblíbeným argumentem pro používání nátlakových prostředků. Jako u jednoho nejmenovaného vedoucího cvičáku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 08:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 00:37
Příspěvky: 39
Bydliště: Austria
Ostnac? to ste este v stredoveku? Kto pouziva este ostnac? Sa mi stavaju vlasy na hlave ked to pocujem (citam). A elektirka..... ](*,) Jedine......fakt jedine co by som ja tolerovala na dialkove ovladanie je: ak je pes HLUCHY tak mu clovek na dialkove zavybruje (ale len ako mobil, ziadne silne volty to NIE.....to staci, ako ked vybruje mobil - to neboli a havino sa obzrie ze co je....), ked sa obzrie, tak uz mu mozem mojim gestom naznacovat co chcem......alebo zoberem leserpoint - a privediem si ho tou malou cervenou bodkou ku mne.......len ak by som mala hlucheho psa....musim si nejako pomoct inak som absolutne proti niecomu takemu.......

_________________
Srdecny pozdrav: hav hav
mARTina
http://amti.ohost.de
Zi svoj sen, nepresnivaj svoj zivot!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 09:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Essi píše:
No a z toho pro mě vyplývá, že to nepatří do ruky tomu, kdo neumí, a ten, kdo umí, si poradí bez toho. :D .


Ten kdo na to ma ten obojek (nebo jakoukoli jinou pomucku) pouzije pokud to bude pro psa v dane situaci lepsi nez pomucku nepouzit. Na posouzeni tohoto jsou ale potreba taky velke zkusenosti.

Citace:
Btw., snížený práh bolesti u psa bych nikde moc nezmiňovala, aby se to nestalo oblíbeným argumentem pro používání nátlakových prostředků. Jako u jednoho nejmenovaného vedoucího cvičáku.


Prumerny pes ma proti prumernemu cloveku ten prah bolesti snizeny ma. Na obo stranach jsou vyjiky z tohoto pravidla.

amti píše:
Ostnac? to ste este v stredoveku? Kto pouziva este ostnac?


No vidis ja ho vyjimecne cas od casu pouziju, kdyz potrebuju dorovnat neco tak abych psa neznervil. Pri situaci kdy je pes na jednu stranu ohrome motivovanej na to co bude delat a zaroven od nej potrebuju v tu chvili plnou ovldatelnost (typicky zadni doprovod pri obrane). Nekdy je pro psa lepsi jedna razantnejsi korekce nez nekolik slabych.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
kolik % lidí kteří používají ostnáč jej používají při pilování zadního doprovodu a podobných vychytávek a kolik % ho psu nasadí prostě proto že psa neuměj zvládnout :?: .. a vo tom to celý je...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
O tom prahu vím, jen bych to nepsala na poradnu ani na diskusní fóra právě proto, že se toho chytí každý trouba, který neumí vymyslet nic jiného než nátlak a ještě se s tím obhajuje.

Na použití pomůcek tohoto typu mám jiný názor, i když jsme o tom prokecali hodiny, nevidím pořád důvod pro to, abych ho přehodnotila. Možná je to proto, co vidím často kolem sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 13:17 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Za sebe musím říct, že elektriku asi ostnáč bych nepoužila asi v žádném případě. Nebo pokud ano, tak až v momentě, kdy by zklamaly všechny ostatní metody. Znám spoustu "pejskařů", kteří se k tomu ale uchylují jako k prvnímu a rychlému řešení a dopadá to pro psy děsivě. Příkladem za všechny jsou pes a fena RR, kteří zdrhají za zvěří a to tak, že zmizí i na několi hodin. Holka to řeší hned elektřinou a tak nešťastně, že docílila jediného. Větší útěkář pes má na krku elektriku a je tak ve stresu, že už se od ní nehne na metr a při každým kroku trochu dál od ní už se přikrčuje a čeká pecku :-( Je mi ho děsně líto, ale bohužel s tím nic neudělám. Že je to volně prodejné je fakt tragédie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 13:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Ja zanm spoustu psu znervenych "klasickejma" pomuckama ono to opravdu neni o tom jakou pomucku clovek pouzije, ale o tom jak ji pouzije.

Jinak svama souhlasim ze naprosta vetsina lidi, pouzivajici zminovane pomucky, je pouzivat neumi a tedy by je pouzivat nemela. Ja jenom nemam rad kdyz se neco plosne odsuzuje, aniz by se o tom neco vedelo.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 13:36 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Souhlas, je to hlavně rukama a hlavou na straně psovoda, to je víc než jasný. Věřím tomu, že tahle holčina by byla schopná psa zdeptat čímkoliv i běžně nezávadným. Zrovna na ty útěky bych tu elektriku i byla za určitých okolností schopná brát v potaz, ale opravdu velice opatrně a nezbytný je tam zdravý rozum a znalost psa. To bohužel není případ téhle slečny, pořádně ani neví, co to znamená mít doma RR :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 13:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Tchor píše:
Ja zanm spoustu psu znervenych "klasickejma" pomuckama ono to opravdu neni o tom jakou pomucku clovek pouzije, ale o tom jak ji pouzije.

Jinak svama souhlasim ze naprosta vetsina lidi, pouzivajici zminovane pomucky, je pouzivat neumi a tedy by je pouzivat nemela. Ja jenom nemam rad kdyz se neco plosne odsuzuje, aniz by se o tom neco vedelo.


Pokiaľ vidíš, aké otázky tu padajú, ako sú formulované, ak sa 4 mesačné šteňa, ktoré sa hľadá v hre, rieši tým, že sa mu dá po papuli, je riziko napísať tu toto a posúdenie seba samého a svojich schopností nechať na tom, kto sa takto pýta. On totiž robí všetko najlepšie, ako vie, len ten pes je divný... Túto stranu tam nevidíš? Na pochopenie veci je ponúkaná možnosť prísť osobne. Len ten, kto chce pochopiť, pre to musí niečo urobiť a to sa chce málokomu. Nesúhlasím s extrémom, ale nesúhlasím ani s povrchným vysvetlením problému bez možnosti účinne reagovať. Účinne reagovať sa dá v reále.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!