Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:29
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 440 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. kvě. 2008 14:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Příkazy 32, 78333 Příkazy
máte prosím někdo zkušenost s velikostí haltiny na ridgebacka???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 07:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Příkazy 32, 78333 Příkazy
na Baronovi mají psáno u ridgebacka č. 4, ale nezdá se mi to...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 09:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Puzzle píše:
na Baronovi mají psáno u ridgebacka č. 4, ale nezdá se mi to...
Trojka je akorát.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě. 2008 01:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Ahojky.Může halti ohlávku používat pes,který se bojí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě. 2008 06:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bázlivé psy vodím raději na klasickém nestahovacím koženém obojku. Až když si psa rozchodím technikou "napnuté vodítko-chyba volné vodítko-vše ok", pak teprve uvažuji o haltině, pokud pes neskutečně tahá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 13:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě. 2008 08:41
Příspěvky: 20
Bydliště: Mnětice, Pardubice
Něco dělám špatně :?
Koupila jsem svýmu šarpejovi Haltinu o velikosti 2. Všechno v pohodě, je mu akorát, nedokáže si ji sundat, netlačí ho. Procházky jsou absolutně bez tahání, paráda. Máme ve vesnici problém s jedním psem, pokaždé když jdeme kolem jeho brány, může se cizí pes zbláznít, ten můj se tam řítí, strká čumák pod branku, štěkají (nevidí na sebe, brána je plechová). S halti se tam samozřejmě neřítí, protože mu otáčí hlavu, v tu chvíli se zmítá, dokud bránu neobejdem, ale jde. Nevadilo by mi to, kdyby v tu chvili nedocházelo ke zničení haltiny. Nejprve jsem koupila nějakou obyčejnou ohlávku u nás ve zveráku, tak jsem si myslela, že to bude tím, že není dost pevná. Koupila jsem tedy od Barona...ovšem to samé...procházka kolem brány a je po halti. V místě, kde se stahuje přes ten kroužek, je sedřená tak, že dalších pár průchodů by znamenalo úplný přetržení. Zaručený návod jak během 3 vteřin zlikvidovat halti...a musím podotknout, že se svým psem nějak necukám, netahám ho, prostě žádný podmět k tomu, aby se přetrhla. Čím to? Umí někdo, prosím, poradit :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No my už přesně tímto způsobem jednu taky zničili, nakonec jsem psa ještě přijišťovala vodítkem, nebo vodítko s tou haltinou protáhla pod přední nohou, tolik se pak ten popruh nenamáhá a pes s tím tolik jančit nedokáže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Připadá mi, že se psem na té haltině pořád přetahuješ, proto se ti haltina zničí. Měl by nechávat vodítko prověšené i když jdete okolo toho psa, ale bude potřeba ho naučit, že se vodítko nenapíná. Přečti si poradnu, je toho tady o tom dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 14:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě. 2008 08:41
Příspěvky: 20
Bydliště: Mnětice, Pardubice
Kdybychom dokázali mít vodítko prověšené i ty dva metry, co jdeme kolem toho psa, tak halti nepotřebuju a neřeším, že se mi hned zničí. Nepřetahuju se s ním, vodítko máme prověšené, jen občas ho napne nebo cukne, když jdeme kolem štěkajícího psa a díky haltině se hned stáhne zpátky. Proto jsem ji také pořídila. Jen by to chtělo nějakou bytelnější, protože právě ta cuknutí znamenají odírání haltiny v jednom místě. No snad se na další brzy naučíme netahat vůbec a čtvrtá už nebude potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 05:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
:idea: Když jsem před třemi roky kupovala haltinu( máme ji dodnes) od Barona, tak mi ten kroužek trošku opilovali, že prý má z výroby ostré hrany a právě se to potom ošupuje. Zkuste se nato mrknout, jestli na tom kroužku není drsný okraj.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 14:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
píšete že se zmítá dokud bránu neminete, tak před ní zustaňte tak dlouho, dokud se pes nezklidní, udělejte si precizní poslušnost bez odmlouvání na první povel (sedni, lehni, k noze, ke mně... prsotěco umíte). Posaďte si psa čelem k sobě, zády k urafanýmu psovy a svému "povězte", že jestli se zkusí jen otočit hlavou k němu, tak s nim provedete něco, se mu opravdu líbit nebude.

Já jsem odnaučovala svého psa přesně tohle chování u konkrétní brány tim, že když hodlal vyběhnout tak jsem ho poslala do salta (přesně v okamžiku, kdy doběh na konec vodítka, takže se moje a jeho síla sečetly) - byl na obojku, když "přistál" předemnou tak jsem mu ironicky podotkla "čumíš co?" a udělala jsem si poslušnost. Totot jsem byla nucena udělat cca 3x (3dny) a je klid. Když se občas zapomene, stačí ho slovně napomenout nebo cuknout vodítkem a je klid


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 15:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Já jsem mívala doma něco podobného, ona se těžko dělá poslušnost a něco psovi vysvětluje když je v transu a vlastně ani nevnímá, pokud spolupracuje tak je to o něčem jiném, ale co v takovém případě?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 16:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evi nojo ale vono poslat do salta 25kg Bonnyho nebo 40kg třeba mojeho Blacka je dost obtížný. ruda mi na to radil pár fíglu doporučuju zavolat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 18:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ajka píše:
evi nojo ale vono poslat do salta 25kg Bonnyho nebo 40kg třeba mojeho Blacka je dost obtížný. ruda mi na to radil pár fíglu doporučuju zavolat

vím, ale šarpej nemá 40 kg nebo ne? a navíc má haltinu - proto jsem to tam tak rozvedla (součet sil a obojek)

Alčo, tím jsme si s Bonym také prošli. Totální tranz ale nakonec se mi ho z toho podařilo vychovat. A pokud u toho psa nezískáš pozornost - posadíš si ho před sebe čelem k sobě nebo nějak jinak, tak k těm dveřim bude startovat pořád. To si myslim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Evi, máš asi pravdu, nicméně mě se to tenkrát nepovedlo zvládnout, hlavně jsem nevěděla o nikom kdo by mi řekl jaké prostředky použít, takže každá vycházka byla horor, protože ta vrata nebyla jediná bylo jich po cestě docela dost. :?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 14. čer. 2008 22:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Také máme oblíbená vrátka - asitak dvě, naštěstí. Ostatní přecházíme i když za nima cokoli jakkoli běsní. A na ty dvě máme vodítko. 40 kilo sice nemáme, zato na "salta" sme jako stvoření. A protože už jsme poučení (po asi 3 měsících), tak sice vyrazíme, ale jakmile pocítíme konec vodítka okamžitě brzdíme - a přešlapujeme na místě jestli náhdou nebudeme puštěni uvolňovacím povelem ;-)

_________________
Louis (Lujs) - plavý hovawart - pes
Darina - kříženec kokršpaněla - čuba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. čer. 2008 07:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě. 2008 08:41
Příspěvky: 20
Bydliště: Mnětice, Pardubice
Eva Štemberová píše:
píšete že se zmítá dokud bránu neminete, tak před ní zustaňte tak dlouho, dokud se pes nezklidní, udělejte si precizní poslušnost bez odmlouvání na první povel (sedni, lehni, k noze, ke mně... prsotěco umíte). Posaďte si psa čelem k sobě, zády k urafanýmu psovy a svému "povězte", že jestli se zkusí jen otočit hlavou k němu, tak s nim provedete něco, se mu opravdu líbit nebude.

Já jsem odnaučovala svého psa přesně tohle chování u konkrétní brány tim, že když hodlal vyběhnout tak jsem ho poslala do salta (přesně v okamžiku, kdy doběh na konec vodítka, takže se moje a jeho síla sečetly) - byl na obojku, když "přistál" předemnou tak jsem mu ironicky podotkla "čumíš co?" a udělala jsem si poslušnost. Totot jsem byla nucena udělat cca 3x (3dny) a je klid. Když se občas zapomene, stačí ho slovně napomenout nebo cuknout vodítkem a je klid


děkuju, vypadá to, že dneska budeme dělat salta. ještě se musím naučit správně načasovat ten okamžik, kdy je na konci vodítka...a pokud dobře čtu, tak místo haltiny mu mám dát obojek...tak to bude série salt a přemetů
jinak máme rovných 20kilo, takže by to neměl být problém, ačkoli když už táhne mám co dělat ho udžet a neletět za ním, jakou má sílu, nebo spíš jakej jsem slaboch
:roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. čer. 2008 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dej mu halti i obojek vodítko- pokud máš tu možnost připni na oboje.-). 20kg bys měla zvládnout na haltině levou zadní

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13. srp. 2008 18:31 
Ahoj Lidičky a Pejsci!

Jsem tady nová a hned mám dotaz. Máme šteníka zlatého retrievera. Jsou mu 3 měsíce. Je ještě moc brzy začít používat HALTINU?

Dík za odpověď!
Rybka


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 11:14
Příspěvky: 109
Bydliště: HE
Potebujem poradit , na cvicaku mame 7 mesacnu fenku stafora.. jej majitel ju na klasickom obojku a voditku nezvlada..... doporucili sme mu halti ohlavku, ale ked jej ju nasadi tak sa fenka jednoducho hodi o zem a nic nezabera.... jednoducho s nou nepohne ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jak se chová na košík?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 11:14
Příspěvky: 109
Bydliště: HE
Snazi sa dat si ho dole ( vecsinou sa jej to podari aj ked ho ma dost napevno utiahnuty ) a tiez sa vala po zemi. radila som jim aby jej napriklad aj doma nechavali trebars haltinu , len na chvilocku, potom jej dali nieco za odmenu, a skusli to snou cca tak niekolko krat opakovat bez nasilia, nech si zvykne ze haltina, ani kosik nieje nieco neprijemne, ale majitel tvdri ze nic nezabera , na cvicaku to predvadza v plnej parade, neviem si s tym poradit... skusame to aj na cvicaku nasadit - nejako ju zaujat- pochvalit- odmenit, ale nefunguje to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak košík bych připevnila k obojku - pevnýmu nestahovacímu třeba klarabinou. A jako nouzová haltina lze použít i vodítko připlé právě zespoda na košík (kovový). A pokud nechce jít, tak psa prostě za pevnej obojek pár metrů táhnu po břiše (musim mu ale dát šanci se zvednout). Jo a ten košík bych psovi nechala, jištěnej za obojek - ať se vzteká, stejně mu to nepomůže :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
eurocanis píše:
Dakujem skusim to

to jestli nechat vyvztekat se nebo jestli psa táhnout po břiše záleží na typu psa, asi bych košík nasadila doma a nechala ho vyvztekat, na cvičáku kdyby se rozhod stávkovat co už byl doma v pohodě, bych ho protáhla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Mně napadla ještě jedna věc. Když se mu ten košík nebo ohlávka nandavá, tak ještě pejsek neleží nebo už ano? Pokud ne, tak možná hned po nasazení, než sebou stačí plácnout na zem, tak prostě začít utíkat, aby neměl čas myslet na kraviny. Chvíli běžet, pochválit za ochotu a za nevstekání se a košík (ohlávku) sundat.

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 11:14
Příspěvky: 109
Bydliště: HE
Placne zo sebou na zem len ked vidi ze sa k nemu blizia ci uz s Haltinou, albo s kosikom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 06:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
eurocanis píše:
Placne zo sebou na zem len ked vidi ze sa k nemu blizia ci uz s Haltinou, albo s kosikom
To je cílená manipulace, se kterou se dá poradit. Stačí psa ignorovat, klidně ho vzít po břiše nebo po zádech a v momentě, kdy začne spolupracovat, okamžitě povolit tah, ale pokračovat. Mám tady teď šprajcířku, která zase blokuje při nastupování do auta. Docela nechápala, jak rychle se dá po prvním povelu a vteřinovém zpoždění reflexu do auta letět vzduchem. Už to na mě nezkouší, protože páníci jí to sice trpěli, já však ne.
Více než polovina psů, kterým jsem dal poprvé haltinu, začala dělat stojky, chodili po zadních, váleli se po zádech a tak. Všechny jsem je rozchodil. Nejvíce to trvalo asi pět minut. Narozdíl od těch psů se totiž vůbec nerozčiluji a tvářím se zprvu, že nevidím, co vyvádějí. Prostě si jedu svoje, dokud není po mém a navíc se tím psem nesmírně bavím, což mu samozřejmě neunikne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 09:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 11:14
Příspěvky: 109
Bydliště: HE
Dakujem vyskusam , len je teraz na majitelovi aby dodrziaval pravidla a hlavne aby bol dosledny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 07:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
U takto malých štěňat by mne nenapadlo Haltinu používat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Poprvé na halti
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 20:23 
Offline

Registrován: sob 22. lis. 2008 21:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Dneska jsme byli poprvé na haltině. Pořídila jsem ji kvůli svým zdravotním problémům. Arno chodí na vodítku v pohodě, netahá, ale občas si v poslední době podle mě neznámého klíče vybere člověka nebo psa k bouřlivému seznámení a vyrazí za objektem své touhy jako blázen. Takže chci být prostřednictvím ohlávky Halti jistější, že psa za všech okolností udržím. (Navíc ti lidi se pochopitelně leknou, když se k nim žene a já za ním vlaju, protože chudáci netuší, že je chce maximálně umazlit k smrti.) Já chci hlavně zabránit tomu, aby získal zkušenost, že si tyhle výstřelky může dovolit. Zvykání na nový způsob vodění nám asi nějakou dobu potrvá. Arno měl problémy i se zvyknutím na obyčejný obojek. Snažila jsem se odvést jeho pozornost od haltiny pamlskem a míčkem, když nezvládám použít zrychlení chůze, které by asi bylo nejefektivnější. Snad se to brzy poddá a díky haltině mu vymluvím ty jeho nové výstřelky.

_________________
Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zkus se sněkým domluvit kdo ti ho na haltině rozhchodí- já jendoho zpurnýho hovíka rozchodila během asi 15min paničce už pak šlapal v pohodě

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 18:10 
Offline

Registrován: sob 22. lis. 2008 21:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Kdyby s tím měl někdo v okolí zkušenosti, určitě bych ocenila pomoc. Tady ale halti nikdo nezná. Musím to zvládnout sama. Přes noc jsem dala haltinu do sáčku s Arnovým zbožňovaným pamlskem - rybími střívky. (Podobně jsem mu "navoněla" i jeho první štěněčí obojek, se kterým válčil, aby mu nepřipadal tak cizí.) A na procházku jsem se dnes vydala do míst, kam normálně nechodíme, aby neměl tolik času na sledování svého čumáku a musel víc dávat pozor na mě a na cestu. Šlo to nečekaně dobře, mám radost.

_________________
Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 09:05 
Offline

Registrován: sob 03. led. 2009 00:23
Příspěvky: 1
Bydliště: Hořice
Ahoj, mám ročního staforda, který poslední dobou začal dost táhnout. Objednala jsem teda z internetu halti, ale ještě nějak nemám úspěch. Nevím, jak na ni psíka naučit, protože ten jakmile ji dostane, změní se v klokana a skáče po zadních a předníma si ji snaži stáhnout...na základě toho pak dělá kotrmelce....no prostě cirkus. Vůbec nemůže jít o nějaký vodění psa, když dělá artistický kusy, že? Můžete prosím poradit? Moc díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 12:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
uz sa to tu parkrat preberalo, ak pojdes dostatocne rychlo, hafan bude mat co robit aby prekladal nohami a neostane mu cas na robenie blbosti. v pripade vacsich pesanov sa celkom slusne prebehnes :lol:

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pere se s halti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 20:32 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 10:23
Příspěvky: 6
Bydliště: slovensko
Dobry den..mam psa NO..a ked ideme na prechadzku s halti tak ide pri nohe..ale ked si chce nieco ocurat zacne trepat hlavou a tahat sa k tomu stromu..mam mu to dovolit a ist za nim..ale skor mu to zakazat???diki z aodpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: s halti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 20:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
deš na procházku ty se psem ne on s tebou tudíž ty určiješ kterej strom si očurá- tohle dovoluje jen psovi když vím že už fakt nutně potřebuje a to azse poznám

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 22:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Zítra nám také přivezou halti, tak jsem moc zvědavá, jak nám to půjde. Jen jsem tu nenašla úplně jasnou odpověď na to, jestli lze halti použít i na stopovačce (mám asi 10m) - mám strach, že když se mi rozeběhne, aby mu halti na konci nezlomila vaz :oops: Taky mě zajímá, jestli když se Sam (berňák)zapomene (zaneprázdněn čmucháním) za mnou, jestli můžu za tu haltinu zatáhnout, abych ho donutila mě následovat, pokud neposlechne na zavolání. Nemůže mu to ten čumák nějak přiškrtit? Nemám s halti žádné zkušenosti, tak se omlouvám za možná hloupé otázky. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 06:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Halti bych v kombinaci se stopovačkou nepoužívala. Tu bych dala na normální obojek. Halti bych použila jako pomůcku při odnaučování tahání na vodítku, ale opravdu bych jí nenahradila klasický nestahovací obojek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 18:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Katka K. píše:
..., aby mu halti na konci nezlomila vaz ...
Ještě jsem za svou praxi ani neslyšel, že by si nějaký pes na vodítku zlomil vaz. Nějakou fámu jsem slyšel o yorkách, ale to není podložené důvěryhodným zdrojem. Pes si může zlomit vaz leda při čelní srážce s autem, ale ne na vodítku. Na to je od přírody příliš dobře anatomicky vybaven, narozdíl od nás.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 20:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Radši ji teda nebudu používat na stopovačce, máme i 3m vodítko, tak mu to musí stačit :-) Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 08:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 08:16
Příspěvky: 33
Bydliště: Chomutov
Desenský píše:
Katka K. píše:
..., aby mu halti na konci nezlomila vaz ...
Ještě jsem za svou praxi ani neslyšel, že by si nějaký pes na vodítku zlomil vaz

Je tedy vhodné halti použít i se stopovačkou? :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Já ji používám normálně na vlčáka ,jednou viděl stádo srn a vší silou se rozeběhl.Sice udělal kotrmelec přes hlavu ,ale nic se mu nestalo . A asi mu to nevadí ,pokaždý když vidí srny nebo psi atd. tak jde vší silou a nic .

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 11:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
pedy píše:
Je tedy vhodné halti použít i se stopovačkou? :yawinkle:
Jak u kterého psa. Určitě se toho nebojím u běžných psů s dobře stavěným krkem, ale asi bych měl obavy dát ji chrtům nebo štěňatům a zaručeně bych se vyhnul thnutí kontra ve chvíli napnutí, jako se to dělá na krátké šňůře. Nejčastěji na stopovačku jen prostě šlápnu a je to takřka jedno, k čemu je připnutá. To, že si nakonci občas pes namele, je po opakovaném napomenutí většinou žádoucí, zvláště pak u neřízených lovců.

Na podobné otázky existuje jediná universální odpověď a tou je používat hlavu, být soudný a spravedlivý. Základní pravidlo práce se psem spočívá vždy v tom, že se na psa nikdy nemá "přitlačit" víc, než kolik je nezbytně nutné, protože pak by se to celé začalo ubírat nesprávným směrem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 19:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Haltinu už nějaký ten pátek používám. Na košík si Burák zvykal už od mala takže mu problém nedělal, když jsem mu dala haltinu tak se mu nelíbila a snažil se jí sundat, myslela jsem si, že si na ní časem zvykne, ale on si stále nezvyká a to už jí máme docela dost dlouho na to aby mu nevadila. Já s ním nechodím na procházky každý den protože to holt někdy nestíhám a nebo nejsem doma, takže s ním potom jde buď brácha a nebo mamka, Brácha mu jí nedává protože se mu s ní špatně chodí (to teda nechápu proč) a mamka mu jí přestala dávad zase z důvodu že se bojí že něco sežere takže mu raději dává obojek a košík. Já mu haltinu dávám vždy, jenomže od okamžiku kdy mu jí nasadím se začne válet, strkat čumák všude možně a snaží se jí dostat dolů, když jdem na vodítku tak ho držím nebo s ním trhnu pokud se o něco takovího pokusí, ale jakmile ho pustím tak už má zase hlavu dole, sice to už nedělá tak často jako dřív, ale dělá to pořád.
To mu to tak vadí? Proč? Jak ho mám přesvědčit, že tohle je pro nás pro oba lepší?

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Každý pes si asi na haltinu zvyká jinak. Je to 14 dní, co jsem ji taky začala na mýho berňáka používat a je v pohodě. Poprvé jsem nasazovala s piškotkou v ruce a ihned jsme šli na procházku, teda spíš běželi - hned si to chtěl packama stáhnout, ale nedala jsem mu šanci, tak jsme několik set metrů běželi. Potom jsem ho chvíli na vodítku následovala, kam chtěl on a nechala čenichat, aby věděl, že ho to nebude nějak výrazně omezovat. Teprve potom jsem si ho začala na haltině korigovat a během výletu druhý den už bylo všechno v pohodě.
Mám trochu jiný problém, jako by Sam přišel na to, že když očekává napnutí vodítka, otočí hlavu na druhou stranu, než mám zavěšené vodítko a že tak má větší sílu, než když drží hlavu rovně. Jedná se hlavně o situace, kdy si za každou cenu chce něco očichat a na vodítku tam nedosáhne. Sice mě nevyvede z rovnováhy (jako bez haltiny), ale nevím, jestli ji třeba nepoužívám špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 20:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Benick píše:
tak za ním přece nebudu pořád běhat a strkat do něj aby se nevrtal hlavou v hlíně nebo ve sněhu :roll:

tak neběhej, máš přece ruce a házet umíš ne? Btw, ty mu jí necháváš když je navolno? To bych jí pro jistotu sundala

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Katka K. píše:
...otočí hlavu na druhou stranu, než mám zavěšené vodítko a že tak má větší sílu, ...

Vychytej okamžik, kdy začíná natáčet hlavu a jít do tahu a těsně před tím zatáhni. Je to tak trochu hra na postřeh, ale vyplatí se...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2009 23:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. úno. 2009 19:09
Příspěvky: 7
Bydliště: Vysocina
ahoj, zdravim vas vsechny, dnes jsem se registrovala :yawinkle:

premyslela jsem, co poridit vhodneho k vychove me rocni labradorky, ktera tahne jak protrzena.. a uz jsem mela zalusk i na ten stahovak, ale zacinam premyslet o Halti ohlavce.. jen si rikam, jestli ji nezalomim krcek, az nekam zase poleti :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 05:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Už jsi někdy zažila, aby si pes zlomil na vodítku vaz? Já ne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Halti ohlávka
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 11:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Nevíte někdo jestli se Halti dělají i kožené? Na Baronovi mají jen látkové, máme ji už dost "jetou"

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 440 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!