Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 15:16 
Zdravím všechny,mám dvouletou fenu rotvika a na voditku tahla jako blazen.Tak jsem koupil Halti ohlávku z Barona a zdá se mi,že rozdíl je minimální.Táhne dál a tím jí okraj ohlávky na čenichu začíná tlačit pod okem (na straně,kde mám přichyceno vodítko).Staženou Haltinu kolem krku má na tři prsty.Nechci jí tím působit bolest,velikost Haltiny jsem si nechal z Barona poradit,tak nevím,jestli je to špatná technika? (vše jsem dělal dle návodu Halti)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 15:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
georgi haltinu utáhni klidně i víc a vwelikost na rtw mylsím že by měla bejt 3 aby psovi správně seděla. určitě se s tím i musí umět takže jestli se s ní chceš naučit zajed k rudovi nebo na freečko

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 15:31 
3 má a utažené se mi to taky zdá dostatečně,asi budu muset za p. Desenským :-(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Koukni se na tohle, na konec tématu: http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... 7911#77911

Proč se mračíš? Uděláte si bezvadnej výlet, ty se naučíš pracovat s fenou, ona si tam zadovádí s ostatníma psama, tak se netvař tak nešťastně :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. kvě. 2008 22:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. bře. 2008 21:08
Příspěvky: 12
Bydliště: Šluknov
Mám ten samý problém, Halťák můžu utahovat jak chci, můžu ho mít připnutý přes obojek i rovnou na vodítku, ale vlčanda se stejně tak těší, že mě vleče celou cestu, i přesto, že jí leze Halťák do oka. Je asi moc aktivní.. Nic nezabírá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 06:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jak to, že se necháš pasivně vléct celou cestu? S haltinou se musí pracovat. Domluv si praktickou ukázku na Vlčárech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 07:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eve píše:
...vleče celou cestu, i přesto, že jí leze Halťák do oka. Je asi moc aktivní.. Nic nezabírá.
Haltina bude v pořádku, problém bude s rukama. Přijeď na fríčko, něco tu s tím provedeme.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 08:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. bře. 2008 21:08
Příspěvky: 12
Bydliště: Šluknov
On možná nebude problém ani s těma rukama, spíš v respektu. Když jí napomenu (a ona moc dobře ví, že tahat nemá), schválně napne krk, abych ji jo nemohla otočit hlavu, většinou ještě přídá, a ani se na mě nepodívá. Druhý problém je, že když jsem přes týden ve škole, chodí s ní taťka a ten bere Halťák jako mučení a nedá jí ho. Přivolání taky nemáme, schválně nás ignoruje a jasně ukazuje, že má jiné, mnohem zajímavější činnosti na práci. Vím, že by se s tím mělo vážně něco dělat, zkusila jsem snad všechno, jenom to mám k vám přes tři hodiny cesty autem a vzhledem k tomu, jaký dělá náš pes bengál v autě při desitikilometrové jízdě, neumím si představit, jak bychom jí k vám dostali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 08:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eve píše:
... neumím si představit, jak bychom jí k vám dostali.
Tak to já zase ano, prostě bych dal povel, následovala by vteřinová pauza na proběhnutí reflexního obloku, pak jen hodit do auta, zavřít, ...
Takhle jsem jel asi deset hodin do Humenného a pak zase zpátky i se psy, kteří vídí auto a zdrhají.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 08:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. bře. 2008 21:08
Příspěvky: 12
Bydliště: Šluknov
Dostat ji do auta problém není, jezdí ráda, jenomže celou dobu štěká a snaží se lézt zezadu z kufru přes sedačky(těší se, že bude navolno). Poslední dobou nám navíc přibyl nový problém - ve stresových situacích (jakýchkoli - když má radost a i když ví, že něco udělala) si začně honit ocas. V autě to dělá taky, což jízdu ještě "zpříjemňuje"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: cesta autem
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 09:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud mi nějaký pes v autě "magoří", přibouchnu jeho vodítko do dveří na krátko.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eve píše:
Dostat ji do auta problém není, jezdí ráda, jenomže celou dobu štěká a snaží se lézt zezadu z kufru přes sedačky(těší se, že bude navolno). Poslední dobou nám navíc přibyl nový problém - ve stresových situacích (jakýchkoli - když má radost a i když ví, že něco udělala) si začně honit ocas. V autě to dělá taky, což jízdu ještě "zpříjemňuje"...


Psovi bych nasadila postroj a nějak bych ho v autě připoutala. Stejně takhle na delší trasu psy v autě poutáme kvůli bezpečnosti ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Eve píše:
schválně napne krk, abych ji jo nemohla otočit hlavu, většinou ještě přídá, a ani se na mě nepodívá.

Asi bych jí schválně vodítko i s tou haltinou protáhla ještě pod přední nohou, ono se s tim už pak tahá dost blbě a otočit hlavu prostě musí, to už krkem neutáhne. Zároveň bych asi učila chůzi u nohy na prověšeném vodítku s výraznou odměnou za splnění. Stanoušek (NO) tohle dělá taky, táhne i s haltinou, ale jen do té doby, než zjistí, že by ta procházka byla tak nepříjemná, že je lepší fakt netáhnout. A že by se rozhodl, že se nepodívá, když je k tomu vyzván....už pomalu zjišťuje, že je mnohem výhodnější poslechnout a otočit se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 12:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. bře. 2008 21:08
Příspěvky: 12
Bydliště: Šluknov
Pod přední nohou?? Tak to teda nevím.. Myslím, že by zastavila, a mlela sebou tak dlouho, dokud by to se jí nepodařilo to vytáhnout.. s tím by neudělala ani krok.. Už takhle, když jdu přes město, se na mě lidi koukaj jako na trapiče (kdykoli to jde, tak si rve halťák z hlavy), tak myslím, že takhle by mě rovnou ukamenovali. Živě si umím představit ten tanec...
(Než se do mě někdo pustí: Ano, vím, že na lidi se můžu vykašlat a že jde hlavně o psa, jenom mi je jasný, že by opravdu s vodítkem protaženým pod nohou prostě nešla.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
A co třeba nést v levé ruce míček (pokud ho má ráda) tak, aby ti pes šel u nohy a na míček viděl, to by mohlo to táhnutí zmírnit, tím by se mohla naučit chůzi u nohy, když bys jí potom nechala s tím míčkem vylítat...anebo - moje čuba je hoooodně žravá, takže chůzi u nohy jsme učili na pamlsek v ruce a za správnou chůzi ho dostala, teď, když má jít u nohy, kouká přitom na mě, jestli teda jako bude nějaká odměna....Prostě je něco, co můžeš mít u sebe, aby to psa přimělo netáhnout, ale jít vedle tebe? Přiznám se, že Stanoušek měl cukr a bič - když táhl, měl to strašně nepříjemný, cukalo se s nim, i vodítko přes slabiny měl uvázaný, když netáhnul, ale šel pěkně, dostal odměnu...Jinak to nešlo, je to velkej a silnej pes a nikdo nemá chuť se s nim přetahovat na vodítku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
štěně mi taky někdy táhne na vodítku,teď jsem před ní nesla klacek,/šjako oslíkovi mrkvičku / tak kousala do něj a vlastně jsem ji táhla na klacku.Na freečku bych chtěla do Rudy ukázat,jak na to aby netáhla nikdy. ...Zdá se mi, Eve,že už předem vidíš v metodě haltiny pod přední nohou neúspěch,ale třeba by tě čuba přijemně překvapila :wink:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 13:33 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Eve píše:
:D :D :D Tak přesně těmhle poznámkám jsem se snažila to závorkou vyhnout, ale jen klidně do mě...


Jdu do tebe :D
Tak si s tím psem pohraj na nějakém prostoru, kde nemusíš nikam dojít.
A po každém náznaku zatáhnutí škubneš vodítkem ( dřív než ti stačí napnout vodítko ). A třeba i s udiveným komentářem. Nevím, jestli bych mu tu ohlávku nezkusila sundat, když ji pořád sundavá.
Mě se osvědčilo ( to jsem trenovala chůzi u nohy bez vodítka ) chodit mezi stromy nebo na náměstí mezi sloupy u podloubí. Nebo chodit podél zdi a mírně si ho tělem k té zdi tlačit.
Taky je dobrý ho před tím nechat vyběhat a pak zkoušet cvičit. Ale jenom chvilku a střídala bych to s něčím, co ho baví. A ty dobroty, tak to u nás zabírá taky - dej si do vzdálenější ruky něco voňavého a uvidíš, třeba ho začneš zajímat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 13:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
já to choďáka odnaučila tím, že když zatáhnul, tak přišlo cuknutí zpět současně s povelem "netahej", taky jsem se často zastavila a pokračovala až když zvládl mít vodítko prověšené. Až když už je jasné že ví o co mi jde jen se občas zapomene, tak pokud to nepřehání tak jen upravím hlasema lehkým cuknutím, pokud se hodně zapomene a vyletí tak ho zatáhnu za kožich ve stylu "taháš, tak tahám taky". Před půl rokem u něj prověšené vodítko neexistovalo, dnes zatáhne opravdu vyjímečně.. bez haltiny, na normálním obojku. Bez nějakého provlíkání. Ale je to o tom že NIKDY nesmí táhnout.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jo, pochopitelně nejde celou vycházku psa jen cukat a zastavovat, takže netáhnutím dojít na místo kde můžeš psa pustit (aspoň se stopovačkou), pořádně vylítat, pak případně další netahací úsek a ještě jedno vyblbnutí a zase netaháním domů. Pokud bys ho dvě hodiny jen buzerovala ať netahá tak se zblázníte oba.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 13:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. bře. 2008 21:08
Příspěvky: 12
Bydliště: Šluknov
:D Já ze sebe přece nedělám boxovací pytel. Jenom jsem si všimla - po přečtení různých rad - že jak se nějaký hříšník, co potřebuje poradit, moc brání a ospravedlňuje, většinou se na něj pár lidí slétne jako vosy a pustí se do něj a to dost ironicky. Já přece vím, že někde dělám chybu - proto jdu s kůží na trh a vážně moc děkuju za rady. :-) Jenom jestli mi někdo nenápadně a kousavě říká, že jsem úplně blbá a on to dělá líp, tak ať to řekne na rovinu, já to zvládnu.
Co se týče rad - míček a klacek jsme zkoušeli - to nefunguje, protože se tak těší, až jí pustím, že jí nic nezajímá (problém je, že se těší pak i domů, takže vlastně táhne celou cestu). Piškoty (které normálně miluje) nefungují už vůbec - řekla bych, že moc dobře ví, že je to jakoby úplatek. Halťák jsem nedávno vzdala, když ho rve dolů - máme klasický obojek. Je to celý o respektu a je to moje chyba, že jsem to nechala zajít tak daleko. Prostě se mnou spolupracovat nechce a jede si po svým. Nejvíc se mi zatím osvědčilo nepustit jí z vodítka (nechtěla si sednout, abych jí pustila) celou cestu a přitom jí ignorovat za to, že neposlechla. Pak se docela zklidnila a cestou zpátky šla opravdu chvílemi s prověšeným vodítkem. Akorát si to neumím představit každou cestu. Přece jen je to vlčanda, je to fyzicky náročné a nemáme z toho nic ani jedna.
Jinak opravdu všem moc děkuju za rady, všechnou zkusíme a pak dáme vědět
:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 13:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. bře. 2008 21:08
Příspěvky: 12
Bydliště: Šluknov
Abych nezapomněla - zastavovat jsme taky zkoušeli. Ví moc dobře, proč zastavíme (sama od sebe si poslušně sedne), ale když vykročím, ona vyběhne a jsme tam, kde jsme byly..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 14:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Eve píše:
Abych nezapomněla - zastavovat jsme taky zkoušeli. Ví moc dobře, proč zastavíme (sama od sebe si poslušně sedne), ale když vykročím, ona vyběhne a jsme tam, kde jsme byly..

tak zastavím zas. víš kolikrát jsme takhle šli krok za krokem? Ostatně proto taky používám i scuknutí, protože hlavně v začátcích bysme takhle nikam nedošli.
A dnes vedu psa na jednom prstě.. nabo na dvou prstech dvě vodítka. Prstech, ne rukách! (když už teda musím použít vodítko, nebo dokonce když použiju obě!)
Není to nějaké machrování, jen ukázání že to jde i u čtyřletého, v tomto směru dokonale zkaženého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 14:04 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Eve, možná mi nebudeš věřit, ale když mi Ruda ukazoval "prověšené vodítko" na mém psu, tak mu to skutečně trvalo pár minut. Takže jedna jízda k Rudovi a mám pohodové vycházky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 14:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Zkus právě najít nějakou vychytávku, co by jí bavila víc než proběhnutí, aby se držela u tebe, anebo jí prostě to táhnutí co nejvíc znepříjemnit. Vim, snadno se to řekne, mnohem hůř udělá. Ale pokud na to přijdeš, co jí zbrzdí, budete mít parádní chůzi u nohy!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 14:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Eve,

tohle je, jak píše Dorotka, na praktickou ukázku. Podle toho, co čteš, to nebude jen o tahání na vodítku, ale asi v celkovém přístupu. Balonek a piškoty - no, nevím, já bych to takhle neřešila, připadá mi to jako uplácení toho psa. Z tvého psaní mám dojem, že iniciativa je na straně tvojí čubinky a ty s určitou pasivitou čekáš, co ona udělá/vymyslí/odmítne/přijme..... . Měla bys to být ty, kdo tohle bude určovat a nepřipouštět o tom žádnou diskusi. Ona v minulosti několikrát "vyhrála" - naschvál otočí krk..., nechtěla si sednout, tak jsem jí nepustila...., takhle to opravdu nepůjde. Opravdu bude nejlepší dojednat si konzultaci a vidět v praxi, jak na to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 14:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. bře. 2008 21:08
Příspěvky: 12
Bydliště: Šluknov
Neber to osobně, to byla reakce na to, že pejskaři tady psům nerozumí a že na vodítku se chodit nedá.
Dobrá, obrním se trpělivostí (a asi začnu posilovat svaly na levičce) a budu zkoušet dál. Většinou taky dělám to, že zpomalím na co nejmenší možnou míru, jenže na kritických úsecích - kdy už ví, že jí brzo pustím - sebou začne škubat a snaží se vyvléct hlavu z obojku.. Ještě otázka - jak lze posilovat respekt? (Pan Desenský uvádí ignorování, ukazování nezájmu a odmítání, když pes náhodou přijde sám - jde to ještě jinak?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. bře. 2008 21:08
Příspěvky: 12
Bydliště: Šluknov
A Essi, máš naprostou pravdu, nevím, jak na ní... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Eve, opravdu, tohle je na osobní konzultaci.

Jde to ještě jinak - jde to tím, jak se chováš, jestli jsi pro psa čitelná, jestli jsi důsledná...., je to spousta věcí. Ale v knžce nebo na netu je sice vyčteš, ale můžeš je praktikovat nevhodně načasované, v nevhodných situacích a tak. A tím můžeš udělat víc škody než užitku. Vím, že se opakuju, ale tohle je fakt na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 14:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eve, to co píšeš o tom respektu, jsi jistě vyčetla z textů po opakovaném prohřešku, pravděpodobně agresivního chování. U tahání na vodítku se na tom takto ale stavět nedá. Zajeď sem, tohle po netu dohromady nedáme.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. kvě. 2008 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 12:17
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno - venkov
Ty jí lituješ Už takhle, když jdu přes město, se na mě lidi koukaj jako na trapiče (kdykoli to jde, tak si rve halťák z hlavy), tak myslím, že takhle by mě rovnou ukamenovali. Živě si umím představit ten tanec... Je to vyčůraná ovčanda, která si dělá co chce. Teť jsem ve středu Brna viděla dva pejsky vzorně chodící na haltině a nikdo si jich ani nevšiml. Naopak nepejskaři si myslí, že je to náhubek a jsou úplně spokojení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. kvě. 2008 09:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jen malá poznámka když se tak hrozně těší že už jí pustíš co jí trošku občurat a ono místo vypuštění prostě projít na vodítku a just se snažit aby netáhla a až by šla normálně jí teprve pustit? nebo jí pustit až někde uplně jinde?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. bře. 2008 21:08
Příspěvky: 12
Bydliště: Šluknov
My bydlíme na náměstí, takže musím kousek cesty nejdřív ujít a než tam dojdu, tak mám ruku vážně vytahanou.. A takhle se moc nevyvenčí.. Pak zase když není vylítaná, tak dělá alotria na zahradě. Když nejde ven (a myslím, že zahrada je dost velká), tak schválně hrabe, i když ví, že jí nic pěknýho nečeká.. Dneska zrušila nově koupený vistárie :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ona určitě nehrabe schválně, ale z přemíry energie, jak jsi sama psala.
Je tu dost praktických rad, jak na to tahání. Ale i když je dobře použiješ, chce to trpělivost, nebude to zlom ze dne na den.
Nějak získávám dojem, že začínáš mít pocit boje s tou čubinou, ne spolupráce, ty naschvály a tak. Tahle cesta ale vůbec nikam nevede, jen k tomu, ž se naučíte jedna druhou nesnášet.
Domluv si tu konzultaci, čím dřív, tím líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 21:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nehrabe schválně, hrabe proto, že neví co má s tou spoustou energie dělat - ten pes potřebuje vybít, makat! Coursing, běhání u kola, aporty, agility, cokoliv!
Zkus si napsat psův "rozvrh hodin" a spočítej si kolik pohybu, práce, zábavy vlastně má - a zapomeň na to že by se sama vylítala po zahradě - tak co, nebylas bys na jejím místě stejně divoká? i můj Barouš flegmouš po třech lenivějších dnech začíná vymýšlet a když jsem měla výron v kotníku tak po týdnu už málem lezl po stropě - flegmatik! Co by dělal praštěný choďák (kříženec kachny tryskáčem) radši ani nechci vědět.
3x denně vycházka, z toho jedna aspoň na dvě hodiny, s aportíky pro choďáka, s výcvikem. Každý víkend pryč. PAK psy ani nenapadne něco rozkousat, vyhrabat apod.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 21:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
přesně jak píše Petra
mám tedka taky doma 9ti měsíční torpédo a to když se prostě nezabaví tak vymejšlí voloviny. byly jsme o víkendu na šumavě v sobotu ušla 25km a večer elhla a usla nicméně rano v 7 hurá jdeme znova akdyž jsem jí řekla že ne že ještě spím tak začla tahat věci a tak všelijak. ikdyž dospěláci byly utahaní ještě celou neděli- ona by si to dala znova lidně dvakrát :-)
ale ono stačí pár minut cvičení během dne nějakej ten aprotík- naučit něco nového zastopovat si a tak těch aktivit muže bejt spousta a nejlíp je psovi zaměstnat mozek

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. bře. 2008 21:08
Příspěvky: 12
Bydliště: Šluknov
:D Až tak bát se o ní nemusíte, ona je vážně každej den venku.. Akorát jeden den to nešlo... Napsala jsem to jenom jako příklad, proč nemůže bejt celou cestu na vodítku.. A k tomu:
ale ono stačí pár minut cvičení během dne nějakej ten aprotík- naučit něco nového zastopovat si a tak těch aktivit muže bejt spousta a nejlíp je psovi zaměstnat mozek
No, to bych ráda, jenže ona mě nevnímá. Na zahradě (podotýkám v domácím prostředí) absolutně nevnímá, když jí zavolám - pokud nemám v ruce něco dobrýho. Lítá jak trdlo a tváří se, že něco očuchává. Na procházce to máme zmáknutý, to má určitý úseky, kdy ví, že se nehnu, dokud se nenechá chytit. Že by utekla nehrozí, beze mě by nikam nešla..Aporty zásadně nevrací, ale i tak je to legrace, to já jí zas proženu...[/img]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 20:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Eve dle toho co píšeš tě ta čubísová má pěkně na háku a ty nevíš moc dobře jak na ní.
určitě by ti pomohla brzká návštěva ovčár

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tak jí přestaň uplácet a oblbovat něčím dobrým, přečti si poradnu a začni s přivoláním podle návodu na hlavní stránce.
A s tou navštěvou Vlčár si pospěš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. čer. 2008 16:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. bře. 2008 21:08
Příspěvky: 12
Bydliště: Šluknov
Tak jsem vám chtěla říct, že nejlíp kupodivu zabrala rada podvlíknout vodítko pod nohou (děkuji mockrát).. :( A je mi to líto, ale na konzultačku se nedostanu, nikomu se se mnou takovou dálku nechce.. Ach jo.. Ale nevzdám to, teď na ní mám plno času a snažím se jí cepovat - výsledky jsou zatím nepatrný, ale jsou.. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2008 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Já po vyzkoušení všeho jsem se rozhodla, že koupím ohlávku. Doufám, že nebude táhnout i s ohlávkou, to už by mě fakt švihlo. Je to moje poslední šance.
Akorát jsem koukala na ten obchod, kde můžu koupit ohlávku a tam je rozdělení podle psů a podle obvodu krků. Poraďte čeho se mám držet?
Já mám křížence labradora. Velikostně je stejnej jako labrador, ale je buhenější a tím pádem má hubenější krk. Čím se teda mám řídit?

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2008 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě. 2008 08:41
Příspěvky: 20
Bydliště: Mnětice, Pardubice
nejlepší bude zeptat se přímo prodejce, poradí ti.
Nebo rovnou při objednávce můžeš dopsat, co máš za pejska, jaký má obvod krku, v případě, že by sis vybrala špatnou, měli by ti taky poradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2008 13:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. bře. 2008 21:08
Příspěvky: 12
Bydliště: Šluknov
A nechceš ohlávku po tom mým drakovi? Velikostně bude odpovídat!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. črc. 2008 06:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Zuzka \":o\") píše:
Já po vyzkoušení všeho jsem se rozhodla, že koupím ohlávku. Doufám, že nebude táhnout i s ohlávkou, to už by mě fakt švihlo. Je to moje poslední šance.
Akorát jsem koukala na ten obchod, kde můžu koupit ohlávku a tam je rozdělení podle psů a podle obvodu krků. Poraďte čeho se mám držet?
Já mám křížence labradora. Velikostně je stejnej jako labrador, ale je buhenější a tím pádem má hubenější krk. Čím se teda mám řídit?


Tipla bych to na č.3

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. črc. 2008 14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Taky si myslím,že to bude 3.Za ušima se dá krásně stáhnout,takže to bych neřešila.

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. črc. 2008 06:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Tak haltina objednána i s vodítkem. Nakonec jsem objednala vel č. 3. Ráno jsem mu měřila krk a má 45 cm, což je taková blbá velikost, protože se to vejde jak do dvojky, tak do trojky. Ale vzhledem k tomu, že snad bude mohutnět a nebude hubnout, tak to bude ideální.
Jenom nevím, jestli by šla dotáhnout. Uvidím co přijde.
Eve, škoda, že jsem si to přečetla až teď, když je objednáno.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 08:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Včera přišla haltina. Akorát je blbí, že tam není návod nebo ten komentář v češtině. No nevadí.
Dneska ráno jsme už vyzkoušeli. Chudinka z toho byl tak vykulenej, že ani neudělal bobek. Taky si to zkouší sundávat, ale vždycky jsem přesunula jeho pozornost jinam. Takže uvidíme.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 13:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Zuzka \":o\") píše:
Včera přišla haltina. Akorát je blbí, že tam není návod nebo ten komentář v češtině. No nevadí.
Dneska ráno jsme už vyzkoušeli. Chudinka z toho byl tak vykulenej, že ani neudělal bobek. Taky si to zkouší sundávat, ale vždycky jsem přesunula jeho pozornost jinam. Takže uvidíme.


Návod na co? Jak ji používat?

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Ale jsou tam dvě jakoby příručky. Jedna je u halti ohlávky a druhá u halti vodítka, tak by mě jenom zajímalo co tam asi tak píšou.
Jenom jsem fakt zvědavá, jak bude vypadat chůze (mezi lidma) a už se moc těšim, že nebudu z procházky zplavená a mít vytahaný ruce :-) Akorát se bojim, aby jsem mu tím nic neudělala. On je to janek. Ale praxe ukáže.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Podrobný návod v češtině je přímo na baronu.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Zuzka M píše:
Podrobný návod v češtině je přímo na baronu.

Jo tak, tam jsem na to koukala.
Ještě se zeptám tak blbě a každý pes je jiný, ale jak dlouho tak trvá než se přejde zase na obojek klasický? Protože doufám, že haltinu nebude muset mít už pořád.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!