Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 06:12
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 30. říj. 2007 13:39 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
Dobrý den, náš nf pes začal krátce po jeho 2.roce vrčet na ostatní psy., které potkáme. Nikdo ho nedráždí a nikdy ho pes nenapadl.Nevím, zda je to tím, že měl v roce nehodu a operaci, kdy byl asi půl roku ,,izolován,, kvůli hojení a rekonvalescenci, a musím se přiznat i rozmazlován. Doma máme 12letého malého psa, který je mu podřízen. Možná je zvyklý šéfovat našemu psovi a proto to zkouší na cizí psy....? Venku se ho snažím otočit zády ke psu a zaujmout ho, ale někdy je jak v transu a neslyší nevidí.
Nedávno jsme šli na procházku s cizím psem, ze začátku byl opět jako šílenec, po chvíli už šel vedle toho psa a nevšímal si ho. Dokonce si lehl a byl klidný, ovšem jen do té doby, než se mu druhý pes začal dívat do očí...to se opět naježil a vrčel... Co si o tom myslíte?
Situace trvá asi půl roku. Na jednom kynologickém srazu takto vyjížděl po každém psovi, i feně, jak byl rozrušený, po nějaké chvíli se uklidnil. POkud se chová normálně chválím ho.Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. říj. 2007 20:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Podle všeho je nesprávně socializován s ohledem ke psům. Prostě nezná přesně psí jazyk. Nevěří si a používá častý psí vzorec chování "podle sebe soudím tebe", proto od sebe preventivně vyhání zdroj svého potenciálního strachu, jen ani v nejmenším netuší, že odhání vlastně sám sebe, své ego, svou iluzi strachu. Tohle sama nezvládneš. Jde to spravit jen naprostou vyladěností a seznamováním psa s těmi správnými vzory, což už měl mít dávno za sebou. Jestli budeš chtít, naučím tě, jak tohle rychle zvládnout, jenom ne po netu. Musela bys mi ho sem přivézt, abych si vás oba trošku "oťuknul", respektive, abys mi řekla, co už stejně vím, jenom to nechceš vyslovit a pak ti už můžu detailně radit i po telefonu. Neřeklas totiž všechno, co je důležité pro přesnou analýzu psychologického profilu tvého psa po netu. Nemám ti to za zlé, děláte to téměř všichni.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. říj. 2007 21:22 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
co myslíš tím, co nechci vyslovit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. říj. 2007 22:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hagyna já bych ti to řekla mám tentýž problém a než si to člověk uvědomí chvilku to trvá a je k tomu opravdu potřeba návštěva ovčár tam si to člověk uvědomí nejlíp:-), ale každej an to musí přijít sám :-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. říj. 2007 07:44 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
myslíš že nemám autoritu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. říj. 2007 20:43 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
jak toho psa teda naučit, jak se chovat ke psům? on to tedy neumí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 01:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hagyna jak? zajet k rudovi

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 11:11 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
ajka píše:
hagyna jak? zajet k rudovi


A nešla by nějaká rada ? K tomu Rudovi by bylo fakt dobrý ,ale každý tam nemůže. Jen jsem jako myslela něco zkusit ,pokud to je možné a Rudu nechat jako až kdyby to nešlo. Vy co tam jezdíte přece jen máte víc zkušeností tak poradte. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 11:55 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
rmikar to myslela tak, kdyby jste někdo věděl jak, tam zkusit poradit a kdyby to nepomohlo, tak potom k Rudovi. přece jen by každej chtěl vědět co pomáhá a zkusit to sám.možná proto, aby si sám dokázal, jestli na to má nebo jestli je to fakt tak tragický....nevím...jen mě to takhle napadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 12:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Promiňte, ale tady je jasná rovnice:
mám na to, aby pes byl šťastný a vyrovnaný = pes je takový
nemám na to = pes se podle toho chová (spíše nechová)
Nebo se mýlím?
A nemám -li na to, rady mi pomohou leda tak k tomu, abych několik měsíců zkoušela co pes a já vydržíme, ono se to nezlepší a...stejně odjedu na Vlčáry.
Jinak na těchto stránkách najdete X rad ohledně výchovy. Pokud chcete něco zkusit, čtěte v první řadě ty červené, Rudovo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 12:51 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
lenka apenzelka píše:
Promiňte, ale tady je jasná rovnice:
mám na to, aby pes byl šťastný a vyrovnaný = pes je takový
nemám na to = pes se podle toho chová (spíše nechová)
Nebo se mýlím?
A nemám -li na to, rady mi pomohou leda tak k tomu, abych několik měsíců zkoušela co pes a já vydržíme, ono se to nezlepší a...stejně odjedu na Vlčáry.
Jinak na těchto stránkách najdete X rad ohledně výchovy. Pokud chcete něco zkusit, čtěte v první řadě ty červené, Rudovo.


Rady jsem četla všechny a dost jsem si z nich vzala .
K té rovnici ano ,ale myslím že jsem štastná já se psem a on se mnou,a přesto mám problém jako spousta jiných.Není to 100%.Stavá se ,že na psy vyjíždí,nikomu nic neudělal ,ale to proto ,že jsem to vždy stihla ho zavolat nebo ho měla na šnůře. Nikdy to neudělal na fenu nebo na mladého psa ani na malá plemena.Vždy to je pes velký. Myslela jsem jenom jak to odsranit,jestli trestat ,tak jak a aby pochopil za co,nebo mu to nějak vysvětlovat a jak atd. Vím ,že vše nejde po netu a spíš mi šlo o zkušenosti Vás ,komu se to podařilo odstranit a jak.
Např.u samostatnosti Ruda napsal ,že je chyba ve velkém loučení a vítání a tak jsme naše příchody a odchody od tohoto oprostily a je to dobré,hodně nám to pomohlo ,tak tohle jsem myslela nějak podobně s tou radou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 13:35 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
a jakou vidíš změnu, když se neloučíte? já například pokud chce vyjet po psu, tak s ním cuknu, nechám ho sednout a pokud to nepomáhá, tak ho otáčím zády ke psu a cukám s ním a ,,nadávám,, třeba by mě zajímalo, co dělám špatně...nebo co tedy dělat.... jistě je chyba i ve mě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 13:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hagyna co děláš špatně v tom co jsi právě napsala. nevím nemužu radit fundovaně ale mylsím si že do toho dáváš moc emocí- cukám s ním nadávám- taky jsem si touhlefází prošla a mužu ti říct učinek nulovej moje i psovi nervy nadranc a nic z toho.
naprosto souhlasím s Lenkou prostě když ti tu někdo něco porasdí budeš pul roku nebo rok zkoušet jeslti něco zabere- stejně nebudeš přesně vědět jak to rpovést protože dokud to sama nevidíš na vlastní oči nebudeš to umět a psa akorát vinervuješ protože na to pujdeš pokaždý jinak a stejně pravděpodobně špatně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 14:01 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
no ale takhle ti to poradí skoro na každém cvičáku....z čeho si má člověk vybrat... co člověk to názor....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 14:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hagyna no to já vím že ti tohle poradí na každém cvičáku nebo na každém druhém. ale moje zkušenost je ta že když sme se přestala stresovat- tím pádem i stresovat psa- nějakým řvaním cukáním a podobně který nemělo vubec žadnej smysl- pes se zlepšil- ale pomohla mi k tomu návštěva u rudy právě tam sme se taky dozvěděla že to jde dělat s klidem

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 15:04 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
hagyna píše:
a jakou vidíš změnu, když se neloučíte? já například pokud chce vyjet po psu, tak s ním cuknu, nechám ho sednout a pokud to nepomáhá, tak ho otáčím zády ke psu a cukám s ním a ,,nadávám,, třeba by mě zajímalo, co dělám špatně...nebo co tedy dělat.... jistě je chyba i ve mě...


No já jsem začínala psa učit doma sámotnýho až jako dospělýho a tak od 15minut až po celé dopoledne ,ale tak že když jsem odcházela tak jsem asi 20x řekla čekej ,já příjdu a hladila no jako pako,když jsem přicházela pes udejchanej,skákal a já zase jak je šikovnej ,hodnej a ostatní jako ta potvora tě tu nechala. Ruda tu psal ,někde v té samostatnosti.že pes v podstatě jen čeká,že ho tím stresuju ,že to má být jako samozřejmost,že ho nemáme upozornovat ,že se nco děje. Spíš si to najdi a přečti originál. Tak to tak dělám odcházím řeknu 1x bez emocí, čekej já příjdu a příchody řeknu čau a je to fakt v pohodě ,už mě ani nevyprovází zůstane ležet když jdu ,dřív jsem brala boty a už se cpal ke dveřím.Při příchodu mě přijde přivítat ,někdy i skáče ale není udejchanej je vidět že je tam to dopoledne v klidu. Jsou mu už 4roky tak je to jiný než štěně .

No a s tím vyjížděním,já mu říkám důrazně ne ! hned jak začne na psa vrčet a to on poslechne i když je takovej napruženej a moc se mu poslechnout nechce ,mě šlo spíš o to jak to odstranit aby to nedělal .Může se stát ,že bude volně a že třeba pozdě zareaguji a mohl by být problém. Bylo by to příjemnější nemuset sledovat ,jestli nejde nějaký objekt a být připravená jestli se bude našemu pejskovi líbit nebo ne.
Myslela jsem si ,že to je od doby co nás napadl pes ,ale jak to tu pročítám ,tak to psi jak dospívají dělají i ti co napadení nezažili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 17:13 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
já teď přišla z procházky, potkali jsme asi 10 psů,sice malý, ale ani na jednoho nevyjel...nevím, možná to je fakt tím, že jsem mu nechala stopovačku a nechala ho zajít tak daleko ke psu, jak chtěl, k jednomu rotvajlerovi, psovi se přiblížil asi na 2 metry, to jsem koukala, přátelsky kroutil ocasem....mozek mi to nebere...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 18:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
ajka píše:
hagyna no na to se připrav .-)) je to tvrdý ale zase člověk to musí vzít protože když to pak začne dělat tak jak má ty pokroky sou vidět a až potom s to člověk kolikrát uvědomí jakej byl magor.-))
Ono to není tak hrozný, jde jenom o to " nechtít opravit psa", ale být připravená, že budete pravděpodobně muset v první řadě máknout na něčem u sebe- vím to z vlastní zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: mezipsí agrese
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 20:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
rmikar píše:
...No a s tím vyjížděním,já mu říkám důrazně ne !
To je právě ta zásadní chyba. Tímto slůvkem mu tak leda předvádíš, že umíš štěkat jak vesnický "Alík", ale tím svého psa nepřesvědčíš, že máš na to, vyřešit situaci, kterou on řešit nemusí.
Citace:
hned jak začne na psa vrčet a to on poslechne i když je takovej napruženej a moc se mu poslechnout nechce ,mě šlo spíš o to jak to odstranit aby to nedělal .Může se stát ,že bude volně a že třeba pozdě zareaguji a mohl by být problém. Bylo by to příjemnější nemuset sledovat ,jestli nejde nějaký objekt a být připravená jestli se bude našemu pejskovi líbit nebo ne.
Sama vidíš, že to nefunguje.
Citace:
Myslela jsem si ,že to je od doby co nás napadl pes ,ale jak to tu pročítám ,tak to psi jak dospívají dělají i ti co napadení nezažili.
Dělají to psi lidí, kteří neví, jak se dá řešit situace emotivním ovládáním se, nebo sebereflexí.

V podstatě princip tu zazněl, jenže se nedá popsat tak, aby seděl každému na míru, proto tu rovněž zaznělo zajet na Vlčáry. Buď to chcete řešit a já vás to naučím, nebo experimentujte, abyste zjistili, že pes už trošku dospěl a dost těžko to půjde dát dohromady. Pamatujte na jednu drobnost, mláďata se učí levačkou, u puberťáků už to chce trochu používat hlavu a důslednost a u dospěláků to vyžaduje skutečné znalosti, abyste změnili to, co už tam je. Moje babička říkala, že "zvyk je železná košile"... Jeden výborný etolog, se kterým jsem se kdysi sešel v rozhlase mi zase říkal, "ano, věřím, že všechnou se dá u psů spravit, ale s jakým úsilím"...
Já zase tvrdím, záleží na každém z nás, jak si seřadíme priority. Buď něco chci a fakt to chci, proto udělám všechno (fakt všechno) pro to, abych dostál toho, co chci, nebo o tom můžu jenom někde kecat...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 20:39 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Desenský píše:
rmikar píše:
...No a s tím vyjížděním,já mu říkám důrazně ne !
To je právě ta zásadní chyba. Tímto slůvkem mu tak leda předvádíš, že umíš štěkat jak vesnický "Alík", ale tím svého psa nepřesvědčíš, že máš na to, vyřešit situaci, kterou on řešit nemusí.
Citace:
hned jak začne na psa vrčet a to on poslechne i když je takovej napruženej a moc se mu poslechnout nechce ,mě šlo spíš o to jak to odstranit aby to nedělal .Může se stát ,že bude volně a že třeba pozdě zareaguji a mohl by být problém. Bylo by to příjemnější nemuset sledovat ,jestli nejde nějaký objekt a být připravená jestli se bude našemu pejskovi líbit nebo ne.
Sama vidíš, že to nefunguje.
Citace:
Myslela jsem si ,že to je od doby co nás napadl pes ,ale jak to tu pročítám ,tak to psi jak dospívají dělají i ti co napadení nezažili.
Dělají to psi lidí, kteří neví, jak se dá řešit situace emotivním ovládáním se, nebo sebereflexí.

V podstatě princip tu zazněl, jenže se nedá popsat tak, aby seděl každému na míru, proto tu rovněž zaznělo zajet na Vlčáry. Buď to chcete řešit a já vás to naučím, nebo experimentujte, abyste zjistili, že pes už trošku dospěl a dost těžko to půjde dát dohromady. Pamatujte na jednu drobnost, mláďata se učí levačkou, u puberťáků už to chce trochu používat hlavu a důslednost a u dospěláků to vyžaduje skutečné znalosti, abyste změnili to, co už tam je. Moje babička říkala, že "zvyk je železná košile"... Jeden výborný etolog, se kterým jsem se kdysi sešel v rozhlase mi zase říkal, "ano, věřím, že všechnou se dá u psů spravit, ale s jakým úsilím"...
Já zase tvrdím, záleží na každém z nás, jak si seřadíme priority. Buď něco chci a fakt to chci, proto udělám všechno (fakt všechno) pro to, abych dostál toho, co chci, nebo o tom můžu jenom někde kecat...


Děkuji Vám ,určitě to řešit chci . Takže si to zařídím a zavolám hned jak budu moci.Opravdu se nevymlouvám


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 20:40 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
chápu,nedá se vše aplikovat na jakohokoli psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. lis. 2007 19:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2007 07:14
Příspěvky: 18
Bydliště: Kysuce
No ja mám ten samý problém. Čuvík má 18 mesiacov, od malička vyrastá so staršou fenou - tej je doteraz podriadený, chodili sme na výstavy, aby si zvykal na ruch, pachy, množstvo psov, dotyky cudzích a pod. Všetko bolo ok, v podstate výstavy predriemal, psov a ľudí sa nebál, ani na ne neútočil. Problém nastal v zhruba v 11 mesiacoch, keď sa čuvík osamostatňoval. Fena si ho naďalej drží "pod papučou", z rodiny rešpektuje len mňa a manžela, vrčí ale na ostatných - svokrovcov, švagrinú, i deti (tam sa nečudujem, pretože mi ho ako šteňa v mojej neprítomnosti dosť dráždili-keď som to videla - mysleli, že nie som doma - tak ma skoro uchytilo od jedu). Keď môže, radšej sa im vyhne, dvor má niekoľko častí, tak to zas nie je problém. Horšie je, že začína byť agresívny aj na psy. Fena mala šteňatá, s tými sa hral, no naposledy na výstave hučal na každého psa a fenu, ktorá sa pri ňom zdržala dlhšie ako dve minúty. Keď len prešli, alebo my sme sa vonku s niekým minuli, nedialo sa nič. Zrejme je to celé o strachu z jeho strany a tak sa snaží robiť preventívne bu-bu-bu, ale je to problém, pretože svokra už nadhadzuje, aký je nebezpečný, nech ho dáme preč, lebo ona ho nemá rada. Pritom sa na prechádzke nechá pohladiť aj cudzím ľuďom, deťom, no musí to byť mimo dvor. Vnútri je agresívny. Mysleli sme, že pôjdeme za Rudym, ale veterinár trvá na tom, že musí mať cez hranice čip a PET PASS - a cenu ženie dosť vysoko, a len tetovanie s PP nám nestačí. No uvidíme, ale už som z toho namraky.
Aha - pred týždňom na nás vybehol jeden opilec a pes sa dal štekať, no čo ma prekvapilo, mal snahu stiahnuť sa za mňa.

_________________
retrívročuvač :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jde my po psech
PříspěvekNapsal: stř 04. čer. 2008 16:47 
Ahoj lidičky mám pomalu 2roky starého amstaffa a do nedávna byl naprosto vpohodě s každým pejskem ale tet v neděli 1.6.2008 večer se my naroloval pod sebe pejska stejně vysokého jako je on a to se očenichaly a bez jakého koliv naznaku se my po něm vrhnul nic se na štesti pejskum nestalo byl jsem rychlejší nežli paníček pejska který eventuelně vubec neměl zájem o to co se stalo.Rocky žije s jezevčíkem ktrému je 15 let.Říkal jsem si že se pejsek nezamlouval ale včera 3.6.08 jsme šly jen kolem pejska a on se ježí a bručí.Myslíte že by mohlo mít za nasledek to že ho v pul roce kousnul do hlavy bulterier a ono se to vněm tetkon probudilo a nemá rád pejsky který jsou stejně vysoký nebo větší.Potřebuji trošku poradit abych se nezachoval špatně.Když jdeme ven tak ho i pustím z vodítka aby se proběhl a koukám aby někde nevyšel pejsek chci předejít tomu aby my neakého pokousal.Děkuji moc za odpovědi Dan[/b]


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. čer. 2008 17:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pročtěte si ostatní vlákna, a začněte těmi nejstaršími, tam bude nejvíc základních principů a vysvětlení jako 100% přivolání, v žádném případě nenatažené vodítko a pod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. čer. 2008 19:37 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Eva Štemberová píše:
pročtěte si ostatní vlákna, a začněte těmi nejstaršími, tam bude nejvíc základních principů a vysvětlení jako 100% přivolání, v žádném případě nenatažené vodítko a pod.


Asi budu vypadat natvrdle ,ale pořád píšete ,jak je důležité nenapnuté vodítko. Nepochpopila jsem ,co to vyřeší. Teda kromě toho ,že pes nemá tahat ,jde mi o to ,že se to píše i v souvislosti s agresí na psy. Díky za trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. čer. 2008 19:39 
Tet my začína hlavně blbnout s přivolanim a tahne na vodítku jako byk jako by me testoval jestly jsem nepovolil.Je strašně paličaty občas na nej musím zavolat i třikrát dělá že nesliší asi se budu muset dojet na free sobotu třeba my někdo poradí.Rady jsem tady pročítal ale moc moudry stoho taky nejsem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. čer. 2008 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
rmikar píše:
Eva Štemberová píše:
pročtěte si ostatní vlákna, a začněte těmi nejstaršími, tam bude nejvíc základních principů a vysvětlení jako 100% přivolání, v žádném případě nenatažené vodítko a pod.


Asi budu vypadat natvrdle ,ale pořád píšete ,jak je důležité nenapnuté vodítko. Nepochpopila jsem ,co to vyřeší. Teda kromě toho ,že pes nemá tahat ,jde mi o to ,že se to píše i v souvislosti s agresí na psy. Díky za trpělivost.


nenapnuté vodítko dle mého znamená,že pes se neškrtí,tudíž je lépe ovladatelný a vnímá. když je vodítko napnuté,je přiškrcený a nedokrvuje se mu mozek,je mimo. Snad jsem to nezvorala a napsala to jakžtakž dobře. Zkušenější opraví....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. čer. 2008 20:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Spíš je to tak, že tah způsobuje protitah. Pokud máte psa na našponovaném vodítku, tak ho vpodstatě hecujete a podporujete v něm agresivitu... myslim

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. čer. 2008 20:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
huanakr píše:
Spíš je to tak, že tah způsobuje protitah. Pokud máte psa na našponovaném vodítku, tak ho vpodstatě hecujete a podporujete v něm agresivitu... myslim

přesně, tim že je na naplym vyvoláváte u něj i pocit že se má o co opřít, že v tom neni sám, nebo u jiných psů třeba to, že nemá naopak kam utéct a tudíž je agresivní


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. čer. 2008 07:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
s tím protitahem,tak to jsem zapomněla,i když to vím. :( Ale to,že se pes na naplém vodítku trochu dusí,je pravda,nebo ne? :?:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. čer. 2008 08:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
rmikar píše:
...Asi budu vypadat natvrdle ,ale pořád píšete ,jak je důležité nenapnuté vodítko. Nepochpopila jsem ,co to vyřeší. Teda kromě toho ,že pes nemá tahat ,jde mi o to ,že se to píše i v souvislosti s agresí na psy. Díky za trpělivost.
Sice tady tyto definice už jsou, ale povím vám je znovu:

Co první udělá pes, když jde po krku jinému psovi? Napne vodítko! Může jít pes proti druhému psovi, když striktně nesmí napnout vodítko?...
Čím rychleji mi pes vyběhne do druhého psa na vodítku, tím rychleji přiletí zpátky, protože dálkové ovládání na psa zvaném VODÍTKO je moje a tudíž si s ním já mohu dělat co chci, ale pes ne. To, že ho má připlé na mém obojku, který on nosí, neznamená, že je jeho. Ať mi od něho ukáže účtenku a můžeme se spolu bavit o tom, jestli si s ním může dělat co chce. A jestli se mu nelíbí nějaký pes a hodlá ho sejmout, ať mi to dá třeba písemně, ale bez toho, že se mnou bude vorat mojím vlastním vodítkem. Vodění psa na vodítku spočívá v tom, že já jdu, pes mne doprovází. Považuji za neskonalý projev pohrdáni autoritou a krutý projev drzosti, když já jdu a pes se mnou vodítkem voře, zvláště pak jenom proto, že chce sežrat nějakého psa, ulovit si kočku, a já nevím co ještě.
Každý z mých psů má obavy z napnutého vodítka, vědí totiž, co se stane, když ho napnou a to tak, že ihned. Proto mi ho nenapínají ani u psů, ani u koček, ani nikdy. Pokud chtějí jít jinam, než je vedu já, používají dotazové gesto, rád bych šel tam a tam... Pak jim buď vyhovím, anebo také ne. Ale nikdo z mých psů mi tu nezkouší, "já chci! sežrat támhletoho psa a ty za mnou poletíš na vodítku, protože já chci!"...

Volné dodítko patří u psa k dobrým mravům. Tolerovat jiné psy také.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 14. čer. 2008 19:59 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
rocky,
tebe prekvapuje, ze tvuj pes - stafford - ma trosku problem vuci druhym psum? nez sis ho poridil, nebo i potom, sis o specifikach tohoto plemene nic nezjistoval?? krom toho, zes vedel, ze ma ctyri nohy a kratkou srst?
:oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. čer. 2008 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no nevím Křižáku, mě taky překvapilo když mi bígl začal zdrhat za zvěří (protože ten MŮJ to přece dělat nebude :lol: )
Věřím že se s tím Rocky (stejně jako my) úspěšně popere a s pejsanem to zvládnou :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. čer. 2008 21:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
no moje řeč, já se včera taky divila, že to tu mou potvoru loveckou už musí přejít,/bohužel nepřešlo/ když je stále na stopovačce a taky jsem se divila, když byla na chvíli na volno...A kupodivu nadávala úplně stejně jako Ty, jak jsi psala na svých stránkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. črc. 2008 22:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Dobrý večer...mám pocit, že tahle diskuse i odpovědi p. Des. se týkají přesně naší situace:( Chování, který popisuje Hagyna přesně sedí i na mého psa - kříženec labradora a chesapeake bay retrivra. Teď má 13 měsíců. Před cca 2-3 měsíci to dělal přesně tak. Pak to znenadání ustalo a byl v pohodě...nepamatuji si přesně, ale nemohu se zbavit dojmu, že to bylo po naší návštěvě free soboty v červnu (naše první). Všechno bylo v pohodě, až do včerejška...kdy to znova začal zkoušet a dnes pokračoval. Možná je to blbost, ale já se nemůžu zbavit myšlenky,že na to má vliv minulý týden, kdy jsme byli v cizím prostředí a já jsem tam byla strašně nervozní, nejistá a jakoby "bez něj", i když tam byl se mnou. Asi znova přijedem, protože takovýhle vycházky jsou děs a hrůza :(

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2008 08:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě. 2008 08:41
Příspěvky: 20
Bydliště: Mnětice, Pardubice
chtěla bych se zeptat, jak mám pokračovat. Jsme agresivní ze strachu na ostatní psi, naučili jsme se netahat na vodítku, takže to vypadá tak, že pejsek jakoby skáče na místě, aby nezatáhnul, ale stejně štěká. Když mu dám povel sedni, pomůžu mu sednout, protože sám si nesedne. Sedí, přidržuju ho v sedě, vodítko volně, mluvím na něj v klidu, ale on pořád štěká směrem k psovi. Neumím zaujmout jeho pozornost. Když ho vezmu za hlavu, aby se na mě podíval, tak ztichne, ale pak začne znovu. Mám to tedy dělat tak, přimět ho aby se na mě koukal, aby mě vnímal, pomalou opuštět a když uvidím jen náznak toho, že je jeho objektem zas ten pes, znovu ho chytit za hlavu, koukat do očí a mluvit na něj? Mám ho v tu chvíli chválit, že dělá právě to co chci? a jakmile by kouknul na psa, tak říct ne, chytit, koukat do očí a zase chválit? Je to správný postup?
Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2008 08:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vždycky si posadím psa zády k tomu druhému psu (nestačí mi bokem nebo tak nějak) a ten můj mne musí povinně sledovat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2008 08:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
já bych to řešila povelem k noze - bude muset hledět po tobě a ne po psovi - pokud by jakž takž ťapal u nohy, ale koukal kam nemá, tak dělej vlnovky a jinak měň směr aby se koukat musel. Já osobně bych klidně ze začátku ukazovala odměnu aby měl pes snadnější rozhodování (odměna x natáhnutí vodítka a trest).
Barda sice nikdy nezkoušel agresi, ale taky měl období kdy uviděl psa a MUSEL si ho jít očichat, nebo aspoň zastavil a nevnímal. Pořešila jsem to právě povelem k noze, kdy jsme to časem dokonce převrátili tak, že když uviděl psa, automaticky se přiřazoval.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2008 08:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě. 2008 08:41
Příspěvky: 20
Bydliště: Mnětice, Pardubice
Desenský píše:
Vždycky si posadím psa zády k tomu druhému psu (nestačí mi bokem nebo tak nějak) a ten můj mne musí povinně sledovat.


děkuju, to bude ono, sedíme totiž vždy čelem, já mezi psy, takže má tendenci přes mě pokukovat po tom druhým.
...povinně sledovat...jasný!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2008 08:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petro, tohoto psa neznáš. Nebude to tak fungovat. U psa, který má žrádlo jako vysokou prioritu možná, ale tady ne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 10:59 
Náš bígl se začal chovat podobně jako Rocky. Na vodítku jde sice spořádaně, netahá, ale jakmile uvidí velkého psa, začne se ježit a štěkat.
Manžel ho většinou uklidní slovy "nech toho, vykašli se ně něj". Stejně velkého psa vždycky přivítá a malých psů se nevšímá. Je ale u nás na sídlišti jeden pes (bultík - fena), který je dokonale zvládlý, absolutně poslušný, který si chce hrát snad s každým psem kterého potká. K jeho lítosti si s ním žádný pes hrát nechce. Náš pes se ho absolutně bojí. Když ho potkáme, okamžitě zacouvá k noze a jde namačklý potichu okolo. nevím jak si to mám vysvětlit. Je to absolutně milý a zvládlý pes.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 19:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
zkuste si s čubinou hrát sami, a až se bíglík odhodlá si ji očuchat, korigujte čubu ať neni hrr. Já, když se nějaký pes bojí mýho, dávám mému lehni, aby se zmenšil a zárověň ho tak uzemnim, že neni tak zbrklý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nedostatek sebevedomi ci duvery v pana? Dominance?
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 23:32 
Offline

Registrován: ned 20. črc. 2008 02:28
Příspěvky: 4
Bydliště: Plzeň
Zdravim mame fenu csp rok starou. Asi posledi tri mesice, a ted po harani to je jeste evidentnejsi, pri priblizovani se ke psum obecne se bud jakoby prikrci a plizi se primo kupredu s uprenym pohledem na objekt. Pak bud normalne vstane a dojde ke psu nasponovana a zjezena, nebo se nekdy k nemu i jako rozbehne a pred nim zastavi zas na spickach a zjezena. Nekdy pozoruju ze teda uhne pohledem a nebo se zacne olizovat. Take obcas udela to, ze jakoby se pririti priskoky ke psu a tesne pred nim zastavi nebo obehne. Obcas pri tom lehce ceni zuby nekdy i vrci. Pokud se cucha s fenou tak mi prijde ze staci naznak vrceni a zacne taky a snad by sla i do pracky. Prijde mi, ze to dela spis na vetsi a velke psy. Drive to delala jen ojedinele ale ted mi to prijde castejsi. Co si o tom myslite? jak to odstranit? Diky za jakoukoli reakci

_________________
Misa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05. srp. 2008 07:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lidi sežeňte mi, prosím, někdo seznam zkratek plemen psů i se slengovým pojmenováváním, ať to nemusím pořád dohledávat. Netrávím celé dny čas četováním s lidmi od veškerých jednotlivých plemen, abych věděl, co která zkratka znamená.

Marcela Haasová, dominance fakt ne. Dej si tohle slovo ve všech pádech do zdejšího vyhledávače, ať víš, co to je.
Je to klasická nedůvěra vůči psům, protože jste nějakým způsobem nezvládli zcela správně socializaci v tomto ohledu a hlavně mezník skrze hárání, kdy se postoj fenek vůči psům může dost podstatně změnit, případně upevnit v tom, v čem už měly před tím jasno.
Moje fenky jsou vůči druhým psům také nedůvěřivé a hned tak si je nepustí k tělu. Není divu, chodí mi sem více psů problémových než pohodářů, tak je cíleně učím opatrnosti. V případě přátelských a neškodných psů to řeším tím, že se s těmi psy sám kamarádím. Můj kámoš se tak stává jejich kámošem, což chápou i bez zbytečných komentářů nebo přesvědčování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05. srp. 2008 07:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
CSP bude asi Český strakatý pes

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05. srp. 2008 07:48 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Desenský píše:
Vždycky si posadím psa zády k tomu druhému psu (nestačí mi bokem nebo tak nějak) a ten můj mne musí povinně sledovat.


Rudo, prosím, mohl bys víc vysvětlit tento manévr? Ne jak, ale proč. Pochopitelně jsem to taky v krizových situacích dělala, ale nevím, co se odehrává. Je mi jasné, že v tu chvíli to pomůže, pes se sklidní, nedojde ke střetu, vnímá mě, ne cizího psa - v podstatě si odpovídám, ale zajímá mě delší časový horizont - jestli je to směr k odbourání problému nebo jenom řešení pro tu chvíli. Pořád mám pocit - z příspěvků, že psi co napadají jiné psy a páníčci to takhle dělají, tak problém zůstává, ale možná se pletu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05. srp. 2008 08:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já si myslím, že psovi tak dokazuješ, že ho ochráníš, on je totiž bezmocný když k "nebezpečí" sedí zády. Znám jednoho psa, u nějž to takhle dělali a pomohlo to, teda nedělali jenom to, ale neřšili...... prostě to byl jeden z prvků, který tvořily celek převýchovy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05. srp. 2008 08:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Desenský píše:
Lidi sežeňte mi, prosím, někdo seznam zkratek plemen psů i se slengovým pojmenováváním, ať to nemusím pořád dohledávat. Netrávím celé dny čas četováním s lidmi od veškerých jednotlivých plemen, abych věděl, co která zkratka znamená.



našla jsem asopň tohle:
http://www.hafici.cz/encyklopedie-psu/k ... slovnik/A/

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05. srp. 2008 08:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dorotka píše:
...Pořád mám pocit - z příspěvků, že psi co napadají jiné psy a páníčci to takhle dělají, tak problém zůstává, ale možná se pletu.
Pak to nedělají pořádně. Jestliže můj pes vnímá mne, nemůže vnímat toho druhého psa a zároveň ho neprotvokuje do bitky. Jde o to, aby mi můj pes nepřekážel v jeho případné obraně, pokud bude nutná a hlavně aby neřešil zbytečnosti. Prostě chci mít v jedné lajně svého i druhého psa, abych na oba viděl s tím, že můj do toho nebude kecat.
Lidem to nefunguje především proto, že se jim pes pořád otáčí po tom druhém psu, čímž jim právě překáží, nechají se zbytečně rozhodit nebo vytočit, že není po jejich a tím situaci spíše zhoršují.
Mizerně se popisuje něco, co dělám intuitivně a ani nepřemýšlím u toho co dělám, protože nemusím. Jsem schopen spíše okomentovat situaci v reálném čase než popisovat něco, co je pokáždé malinko jinak.
Hlavně tohle je pouze příklad jednoho manévru, používám jich mnohem víc. Nejčastěji hladím svého psa po čenichu tak, abych mu jakoby zastínil zorné pole s tím, že ho mám u nohy nebo kousek za sebou a mám u toho komentáře potřebnou intonací. A pak další a další manévry.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. srp. 2008 15:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
V poslední době začali Dennymu (13 měsíců) vadit psy. Když potkáme malého psa, tak Denny chce jít hned k němu, vrtí ocáskem, já ho nepustím a on jak na něho nemůže, tak se naježí a vrčí. Pak vypadá jak největší agresor, puste mě a já z vašeho psa udělám dva. Ale já vím, že kdyby nebyl na vodítku, tak vrčet nebude. Je taky pravda, že když po něm vyjede jiný pes, tak si to nenechá líbit a zavrčí taky. Tohle většinou dělá u menších psů. Hodně se mi teď stává, že když potkáme psa, tak buď se nelíbí on Dennymu a nebo se nelíbí Denny jemu a ten druhý na něho vyjede. Zrovna v pátek jsme z Dennyho strhávali zlaťáka, Denny byl pod ním a ležel na zádech, naštěstí to bylo bez újmy.
Když potkáváme psa, tak se mu stavím do cesty, ale on se snaží využít každou škvíru, aby ho viděl. Zaměstnání typu míčku, dummíka nebo mlsky, na to nereaguje.
Taky dělá to, že když někde jsme, tak on jak cítí různé pachy psů, tak má čumák u země, čuchá a povrkává si. To mu na to jenom řeknu "nesmíš" a jdeme dál.
Nevím co s tím.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!