Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Scény s kavkazákem
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 16:11 
Při setkání s jiným psem se náš jinak snadno ovladatelný kavkazák stane psem naprosto neovladatelným. K malému psu se snaží dostat ,aby si ho očichal, ale ke psu velkému projevuje nezvladatelnou agresivitu. Nereaguje na nic, což mne vždy dost udivuje, protože jinak na procházce pečlivě dbá, aby nenašponoval vodítko a úplně mu na očích vidím, jak se snaží aby mi v čemkoliv vyhověl. K dětem je příjemný, k lidem, kteří k nám přijdou přátelský (až vtíravě).
Jak řešit tohle, ale opravdu nevím. Situace nakonec musím vyřešit vždy tak, že ho za kůži na hlavě a krku přimáčknu k zemi - přesněji přilehnu.
Když scéna skončí ,zase se omlouvá pohledem i chováním.
Moc prosím o radu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 16:38 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Myslím, že ideální by bylo si udělat výlet na Vlčáry. Po netu asi návod nedostanete bych řekla. Navíc je na Vlčárech psů až až, který si Ruda rozhodně sežrat nenechá, takže si s ním třeba ,,popovídá jako chlap s chlapem" a pomůže vám to společně zvládnout.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 19:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Co takhle čtyřka Halti ohlávka?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 20:51 
Jdu to objednat, zatim dík.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 21:07 
Ale teď mě tak napadá - ta jeho snaha dostat se ke psovi se projevuje často spíš snahou vysmeknout se z obojku pomocí jakýchsi zmítavých pohybů na všechny směry - vypadá to jako chytání býčků na rodeu. Pomůže v tomhle Halti ?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 21:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Haltina ti každopádně pomůže, aby pes netahal na vodítku a když s ní cukneš, otočí se hlava psa k tobě. Každopádně co dát pejskovi povel sedni, když bude sedět, nemůže se přeci zmítat...

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 21:23 
Martino, ten je v tu chvíli lehce nepříčetný , neslyší, nevidí ,tedy vidí ,ale jen svého "nepřítele". Kdo má kavkazáka doma asi ví o čem mluvím. Člověk, co je dřív choval mi říkal, že je to jejich přirozenost a nedá se s tím nic moc dělat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 21:48 
Offline

Registrován: ned 29. črc. 2007 16:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Kl
Bárt píše:
Martino, ten je v tu chvíli lehce nepříčetný , neslyší, nevidí ,tedy vidí ,ale jen svého "nepřítele". Kdo má kavkazáka doma asi ví o čem mluvím. Člověk, co je dřív choval mi říkal, že je to jejich přirozenost a nedá se s tím nic moc dělat.


Daj se naučit že tolerují ostatní velké psy ale není to 100%, je to daň za to že tihle psi museli přežít v divočině a jsou zvyklí používat hlavu :)

_________________
Když čtu zdejší fórum tak chápu proč pastevci prováděli a provádí selekci mezi psi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 22:08 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Bárt píše:
Člověk, co je dřív choval mi říkal, že je to jejich přirozenost a nedá se s tím nic moc dělat.


Po té co jsem poznala Rudovo Saťáčka a slyšela jsem co ,,uměl" a dělal a jakej byl u Rudy, tak si troufnu s tím nesouhlasit. Dělat se s tím jistě dá, minimálně do nějaké míry určitě, ale musí se vědět jak a to ti nejlépe asi řekne jen Ruda.
Ale sama přiznávám, že kavkazáka jsem nikdy neměla a poprvé jsem poznala až Saťáčka, takže já rozhodně radit nemohu a nebudu, jen říkám co si myslím a co jsem měla možnost poznat.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. říj. 2008 19:43 
Ahoj, máme křížence kavkazáka a tuhle "nezvladatelnou agresivitu" jsem několikrát zažila... U našeho pesana se mi to stane jednou za čas (tak 1xměsíčně nebo míň), že mi - pro mě z nesmyslného důvodu - vystartuje po psovi, který si ho ale v té chvíli podle mě vůbec nevšímá, většinou je to menší pes a jde třeba po druhé straně silnice... Přiznávám, že v tu chvíli nejsem schopná řešit nic jinýho, než jak to ustát a nepustit vodítko - všechno ostatní jde stranou... Pes se v tu chvíli po mě ohání, ačkoli jinak na nás nikdy nezavrčí... Jakmile se mi podaří ho otočit tak, aby psa neviděl, je okamžitě zase úplně klidný a v pohodě... Jinak je pes pohodář, pokud běžně potkáme psa, koukne se po něm, pokud je pes nekonfliktní, můžu je k sobě pustit, očuchají se a náš jde pryč... Jen nemůžu přijít na to, co tuhle reakci spouští...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. říj. 2008 20:29 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
Jak je starý tvůj kavkazák?Já ho měla taky a dělal přesně to,co popisuješ,ale kolem roku a půl ho to přešlo a potom už jen štěkal,když se mu někdo vyloženě nelíbil.Ale zase je pravda,že mu vadili jen určité typy psů.S některými tento problém nebyl.Někdo mi říkal,že je to tím,že tvůj pes neumí přečíst mimiku toho psa a to je ten spouštěč.

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 05:57 
V listopadu mu budou 3 roky... My jsme do nějakých 2 let neměli vůbec problémy, nikdy na nikoho nezavrčel, pokud na něj nějaký pes vrčel, otočil se a šel pryč, ale pak se to někde zlomilo... Nikdy ho žádný pes nenapadl. Nevím, co se mu na těch pejscích nelíbí, je to pro mě nepochopitelná reakce. Každopádně mám pak problém tu situaci zvládnout, což určitě není dobře. Nevím, co by udělal, když bych ho neudržela - ale podle jeho reakce by toho druhého roztrhal na kusy... ale třeba taky ne... fakt nevím...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 07:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lena a Kim píše:
... Nevím, co by udělal, když bych ho neudržela ...
Minimálně by ho našlapal pod sebe.
Pokud ti to dělá opakovaně, máš nesprávnou techniku k jeho zastavení, nebo jsi pomalá, abys předvídala jeho útok, připadně jsi pro něho příliš čitelná.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 07:08 
Určitě někde dělám chybu já, to je mi jasné... Je pravda, že on vždycky vyrazí ve chvíli, kdy to nejmíň čekám a pak už je pozdě... Pod sebe ho nakonec dostanu, ale vždycky je to chvíli boj, než ho povalím...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 07:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Špatně sis to přečetla. Ten pes by si toho druhého našlapal pod sebe, ne že já bych...
Už to, že to řešíš takto razantně a používáš hned "trumfová esa", dostáváš se do pozice slabšího.
Když už bych musel dostat kavkaze k zemi, trvá to se správnou technikou méně než jednu vteřinu, z toho důvodu to ti psi na mne příště už raději nezkouší. Ovšem tyhle "esa" si nechávám až po tom, co není zbytí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 07:27 
jo, ještě asi trochu spím... Máš pravdu, asi by to tak dopadlo, protože není moc psů v našem okolí, kteří by byli větší a silnější..
Jakou formou mám teda tuhle agresi řešit? Pes se ve chvíli, kdy už vyrazí, ohání po všem, co mu stojí v cestě - je úplně nepříčetný, ačkoli běžně je to kliďas...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 07:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stav se tu s ním, předvedu ti pár triků.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 07:31 
Moc ráda, přijedeme na freečko... Díky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. říj. 2008 00:03 
My máme asiata 2 a půl roku. Bez Halti si procházku nedovedu představit. Nemám ji kvůli tahání na vodítku, ale abych toho "klokana" udržela v krizové situaci. Člověk musí být připraven a vidět všechno pokud možno dřív než on, aby stačil zareagovat. Každopádně Halti pomůže, ale musím ho držet uplně u huby a nedát mu šanci. Stane se, že ho taky vedu po zadních. Když je hodně běsný a snaží se ohlávku sundat, tak se někdy dostane to co má mít pod čumákem do huby a to jsou pak perné chvilky. O nějakém sedni nemůže být řeč. Jediné co pomůže je manévrovat ho tak, aby toho druhého psa neměl v zorném úhlu. A je mu uplně jedno, jestli je pes malý, nebo velký. Jen dvakrát se stalo, že pes skončil pod ním, ale nezkřivil mu ani chlup, tak nechápu, proč kolem toho dělá to šílený divadlo.Včera na procházce jsme šli kolem zaparkované dodávky. Pes vystartoval, nikde nikdo, pak jsem si všimla, že na zadním okně ve výšce 1m50 je velká samolepka hlavy bílého švýcarského ovčáka. Jsme zralí na Vlčáry. Procházka - žádný relax, ale pěknej adrenalin.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. říj. 2008 00:27 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Janys píše:
Jsme zralí na Vlčáry.


To rozhodně ano, protože když máte halti a přesto máte takovéhle problémy, rozhodně je něco špatně a to něco se musí jedině ukázat, jinak to nevyřešíte. Tak doufám, že tam pojedete co nejdřív. Ideální by bylo zítřejší freečko, které je na to tentokrát tématicky zaměřené.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. říj. 2008 00:36 
Děkuji za reakci. Teď jsem si přečetla v jiném oddělení o napnutém vodítku. No tak to je jasný. Mám rozmazlenýho fracka a můžu si za to sama. On byl zlatej, vzornej, dokud k nám nevtrhla puberta, jak podzim do krušnohoří. Do té doby a do těch 50 kil - OK. Jak měl přes těch 50, začal kravit. Tedˇuž ho puberta zdá se opouští, ale s těma čoklama je to fakt horror. Jenže s tímhle nosoržcem jen tak necuknete. Jak jsem psala, dokud byl cukatelnej, tak to nedělal. Nemám ty Vlčáry zrovna nejblíž, ale pokusím se ukecat své druhé já a přijet.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. říj. 2008 02:10 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Janys, teď budu rochu vyloženě papouškovat, páč osobně s tím nemám zkušenost ani praxi vůbec žádnou, ale Ruda umí škubnout i psem, který váží i tolik co on, ne-li víc. Sice jsem to na vlastní oči neviděla, ale vzhledem, že zvládá psy aĺa Sato, co měl zřejmě na tom něco bude. A Ruda mi řekl, že při správném triku s takovým psem škubne i holka jako jsem já s 54kg. Jen se prý musí vědět jak. Jelikož to nebylo nic co bych já potřebovala, protože takovýho habana nemám, tak nevím jak se to dělá, skutečně jsem to neviděla. Přesto tomu věřím, že to tedy asi lze, ale pro to si skutečně budeš muset na Vlčáry dojet. Ikdyby ti ten trik Ruda detailně popsal, nikdy to nebude rovno tomu, když ti to názorně ukáže. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. říj. 2008 20:52 
Díky Dzedzy, já tomu taky věřím a vím , že si pro radu musím dojet na Vlčáry. Dnes to bohužel nešlo. Má polovice choří a sama tam jet si netroufnu, ani na tu cestu, ani na společnost tolika psů. Ohlávka neohlávka, on s ní umí pracovat zřejmě líp než já, protože když potřebuje, tak udělá takový manévr, že ji má s čumáku dole, ale ani se jí nedotkne. Je to šikula.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27. říj. 2008 16:14 
Offline

Registrován: čtv 28. zář. 2006 11:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Klimkovice
Mám doma také asiaty, ale to co popisuješ je pro mě nepochopitelné. Dle mého nemáte zvládnuté zakladní povely. Náš má 3 roky a od malička chodíme na procházky se stopkou bez problému i pokud vidí cizí psy, bez dovolení se k nim nepřiblíží. Asiati potřebují důslednost a zase důslednost a pak jsou opravdoví miláčči a mazliví kocouři.
Hanka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27. říj. 2008 16:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kubzova píše:
Mám doma také asiaty, ale to co popisuješ je pro mě nepochopitelné. Dle mého nemáte zvládnuté zakladní povely. Náš má 3 roky a od malička chodíme na procházky se stopkou bez problému i pokud vidí cizí psy, bez dovolení se k nim nepřiblíží. Asiati potřebují důslednost a zase důslednost a pak jsou opravdoví miláčči a mazliví kocouři.
Hanka

taky píše, že je to rozmazlenej fracek. Ale prvním krokem vždy je, problém si uvědomit a začít ho řešit. Což udělali :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!