Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 06. úno. 2007 16:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. led. 2007 14:18
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 4
jakým způsobem odnaučit psa sbírat cokoliv cestou. Chutnají jí zaječí bobky, šípky, občas uloví i nějaký papírek nebo igelit... Chutnají jí žvýkačky. Je to tedy malé dvou a půl mesíční zlobidlo. :)


Zkoušel jsem následující:
1) pořád hlídat a včas zakročit "Nesmíš" - při procházce venku je to šíleně náročné na pozornost. Obvykle se mi to nevede. :oops:
2) když něco sebere, tak jí to vzít z tlamy - obvykle to začne hltat tak že to stihnu jen tak tak

Kolegyně odnaučila boxera sběru tak, že když něco sebral, tak mu nasadila košík. Naučil se že nesmí, jinak ten košík dostane na tlamu. To má podle mě nevýhodu v tom, že košík bude považovat za trest a potom budou problémy v MHD.

Co vy na to? Jak to řešíte?

_________________
-----------
iza<b>BELLA</b>, 18.11.2006
golden retrievka & světlý labrador
http://pes.bucek.org


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. úno. 2007 16:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No já to řeším ne se štěnětem, ale s dospělou fenou, a to právě tou pozorností a snahou o včasné zakročení. Ona až si ten povel FUJ vštípí do hlavy, pak to půjde mnohem líp. Myslím, že se ho musí ještě pořádně naučit a zafixovat, pak na něj bude reagovat k vaší spokojenosti. Zatím bych jí věnovala tu pozornost, čím víc do ní vložíte teď ze začátku, tím méně ji pak budete muset hlídat v dospělosti. Ale jak říkám, takhle bych se štěndou asi postupovala já a tak se snažím i se svou fenku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. úno. 2007 13:29 
Já jsem trénovala a trénuji takto:
Jdu po ulici, kde je fujtajbl, kost pohozená, různé takové laskominy...pochopitelně někdy to nestihnu, pak zařvu Fuj plus škubnutí, ale to je tak ostře řečeno, že ten pes se prostě lekne a nadskočí a nestihne polykat, tudíž jsem mu v tlamě dřív, než se vzpamatuje. Ale to už má tlamu otevřenou a já z ní sypu ten fujtajbl. Pokud ho má v krku napůl na spolknutí, tak ho vytáhnu, hodím zpět na chodník, ještě jednou na to ukážu a pohrozím a jdeme pryč. Pro trénink se jakoby nic pak ještě projdu třeba po cestě zpět znovu okolo tohoto "lákadla". pak je situace, kdy s tím předem počítám (tato situace u nás už převažuje, takže to předchozí není již tak často). Jakmile se chystá po tom skočit, zase Fuj, škubnutí. A projdem kolem toho několikrát a je-li vše ok, je odměna po každém dobře splněném úkolu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: pozieranie odpadkov
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 16:21 
Offline

Registrován: pon 13. srp. 2007 13:36
Příspěvky: 8
Bydliště: Tatranska 3 , Kosice
mam 2-rocnu fenku a od stenacieho veku pozierala odpadky a robi to az do teraz len nie v takej miere .Vacsinou ju mam na volno s kosikom .Lenze kosik ju nezastavi v pohode si ho da dole .Hovorim jej fuj , nesmies ale ona to tak ci tak ribi a nevsima si ma . Vtedy sa neda ani privolat a uteka mi proste neda sa chytit a nema zmysel za nou utekat .Pekne musim pockat kym dopapa.prooosííím poradte mi , neviem ako ju to mam odnaucit ked nechcem aby chodila na voditku .Mam onu strach , aby nieco zle nepojedla je pazrava .Velmi pekne dakujem za nejaku radu .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 16:27 
Bez vodítka to asi nezvládneš.Zkuste stopovačku,pak Ti neuteče a můžeš jí vysvětlit že co je venku se nepapá :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 16:36 
Offline

Registrován: pon 13. srp. 2007 13:36
Příspěvky: 8
Bydliště: Tatranska 3 , Kosice
Pelesná Vendula píše:
Bez vodítka to asi nezvládneš.Zkuste stopovačku,pak Ti neuteče a můžeš jí vysvětlit že co je venku se nepapá :lol:
Lenze ja som to skusala aj som je hovorila fuj na odpadky ktore zrala aj vyberala z papule a ona stale sa nepoucila tak ja neviem :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. črc. 2007 16:12
Příspěvky: 135
Bydliště: Poprad, Slovakia
možno Vás nerešpektuje, nevidí vo Vás vodcu tak jej nemáte ani čo rozkazovať...musíte jej dokázať, že vy ste pán, vy rozhodujete o tom, čo sa smie a čo nie, ona Vám nemá čo dirigovať...vy máte dať jasné pravidlá, nie ona...skúste to z maškrtami, chodte s ňou von, na stopovačke...a keď pôjde k smetiam, tak jej dajte povel fuj...a privolajte ju k sebe, ak pridte dajte jej maškrtu...al. sa snažte zaujať jej pozornosť, tak aby si nevšímala žiaden odpad...snaď pomože

_________________
avatar Aron, Fergie a Caesar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 16:49 
Jo souhlasím s Mishel,nechod k ní ty ale ona k tobě.Postrč si jí stopovačkou,pak pamlsek a veelká pochvala.Jen trpělivost....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 16:57 
Offline

Registrován: pon 13. srp. 2007 13:36
Příspěvky: 8
Bydliště: Tatranska 3 , Kosice
Ja uz som to skusala a musim povedat ze zrala toho menej a stale nieco hoci nie tak casto zozrala .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 17:01 
Offline

Registrován: pon 13. srp. 2007 13:36
Příspěvky: 8
Bydliště: Tatranska 3 , Kosice
No tak to skusim este raz asi to musim dlho robit nie kym sa to uplne nenauci nie ? No ja mam obavy ztoho ze ked uz nebude potrebovat tu stopovacku ze to zacne robit zase ?!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 17:13 
No asi dlouho,uvidíš jak jí to půjde.Až to budete mít vychytaný už to neudělá,neboj.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 18:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nauč jí přivolání - návod je na hlavní stránce - a od fujtajblů jí nekompromisně odvolej. Ona si tvoje FUJ nevykládá jako zákaz brát něco do huby. A tím, že se jí podaří ti utéct a nepřijít, dokud nesežere a případně si sundat košík, nad tebou pořád vyhrává. Tak proč by měla poslechnout něco, co si nedokážeš vynutit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 18:29 
Offline

Registrován: pon 13. srp. 2007 13:36
Příspěvky: 8
Bydliště: Tatranska 3 , Kosice
budem trenovat dufam ze sa nam to podari


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. srp. 2008 09:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
Ja sa snazim moje 7 mesacne stena odnaucit zrat vonku tak, ze ked vidim ze blizi k niecomu na zemi tak najprv zasycim fuj co vacsinou na 80 % ucinkuje. V pripade ze neposluchne tak pridem k nemu a kusnem ho a naslednemu mu 2 jednoduche povely sadni a lahni a po splneni pochvalim. Je to tak dobre alebo nie ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ukradne co může
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 07:50 
Offline

Registrován: úte 23. zář. 2008 12:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 10
Dobrý den, prosím o radu. Vzala jsem si pejska-fenku z útulku, nedříve byla hodně bázlivá a nedůvěřivá, ale po dvou měsících mi věří, je hodná. K cizím lidem je stále nedůvěřivá a nenechá se pohladit, hodně se bojí. Nemá ráda chlapy a malé děti. Pravděpodobně si musela zažít hodně zlého. Mám s ní ale obrovský problém, ukradne ze stolu všechno jídlo, vypije i černou kávu. Když si někdo nedává pozor ukradne i jídlo z ruky. Je za to trestaná, chytnu ji za kůži a řeknu důrazně "ne, nesmíš". A dostane košík na tlamu. Venku je to stejné, sežere "úplně všechno". Od března se mi stále nepodařilo ji to odnaučit. Pokud venku něco najde a žere, nenechá se přivolat a utíká mi dokud vše nesežere. Zkoušla jsem jí dávat "návnady" na stůl.. kus šunky s feferounkou nebo obalenou něčím hořkým a NIC jí nevadí. Prosím o radu.
Díky Lucyna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 07:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jde o správnou sílu a srozumitelnost použitých argumentů k zakázání nežádoucí činnosti. Píšeš, že to dělá pořád, potom jí to evidentně stojí za to. Pravděpodobně jsi nesrozumitelná, t.j. nezasáhneš v reálném čase, ale až pak někdy, kdy už je po všem a jí to prostě vyšlo, což byl její cíl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 08:12 
Offline

Registrován: úte 23. zář. 2008 12:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 10
Myslím, že zasáhnu okamžitě. Vždycky ještě žvýká nebo má to jídlo v tlamě. A snažím se jí ho vzít, držím za kůži a třesu s ní. Pořád je jak nedožraná a je v ní strach, že nedostane nikdy nažrat. Žrát dostává denně přibližně ve stejnou hodinu, tj. cca kolem 18 hodiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 08:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
přešla bych na krmení 2x denně a zastavila bych se u Rudy na konkrétní ukázání JAK a CO s fenou dělat

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 08:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Lucyna píše:
Myslím, že zasáhnu okamžitě. Vždycky ještě žvýká nebo má to jídlo v tlamě. A snažím se jí ho vzít, držím za kůži a třesu s ní.

Když už má jídlo v tlamě, je to podle mě pozdě. Vyčíhala bych si okamžik, kdy se teprve chystá vzít to do huby a hodila po ní třebas řetízkáč. Jde o to, že i když psovi po tom, co to ukradl vynadáš (třebaže ještě zvýká) je to pozdě, protože stejně vyhrál on a to jídlo do sebe prostě dostal.
A vzít jí za kůži a třást s ní? Hrozíš jí v psí řeči rovnou zabitím......dítěti bys taky dala pistoli k hlavě, kvůli tomu, že si bez dovolení vzalo něco ze stolu?
A propo, když nechci, aby mi pes cokoli kradl ze stolu, tak to tam prostě nenechávám :wink:

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 08:47 
Offline

Registrován: úte 23. zář. 2008 12:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 10
Ozzy píše:
Lucyna píše:
Myslím, že zasáhnu okamžitě. Vždycky ještě žvýká nebo má to jídlo v tlamě. A snažím se jí ho vzít, držím za kůži a třesu s ní.

Když už má jídlo v tlamě, je to podle mě pozdě. Vyčíhala bych si okamžik, kdy se teprve chystá vzít to do huby a hodila po ní třebas řetízkáč. Jde o to, že i když psovi po tom, co to ukradl vynadáš (třebaže ještě zvýká) je to pozdě, protože stejně vyhrál on a to jídlo do sebe prostě dostal.
A vzít jí za kůži a třást s ní? Hrozíš jí v psí řeči rovnou zabitím......dítěti bys taky dala pistoli k hlavě, kvůli tomu, že si bez dovolení vzalo něco ze stolu?
A propo, když nechci, aby mi pes cokoli kradl ze stolu, tak to tam prostě nenechávám :wink:


Díky za radu, takže za kůži ne. Bude chodit ven jen s náhubkem :( . Taky na stole nic nenechávám, kafe si pořád nosím s sebou po bytě :lol: ... ale přeci jen, když přijde návštěva a dám něco na stůl, musím jí stále hlídat, aby na ten stůl nevlezla....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 08:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a venku choďte se stopovačkou když nemáte přivolání :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jinak já právě sbírání venku řešila tím že jsem to psu vytáhla třeba z krku - rychle si spojili že jim to nestojí za to (ale občas to bylo :toimonster: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:29 
Offline

Registrován: úte 23. zář. 2008 12:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 10
Petra píše:
jinak já právě sbírání venku řešila tím že jsem to psu vytáhla třeba z krku - rychle si spojili že jim to nestojí za to (ale občas to bylo :toimonster: )



Tak to bych musela ven nosit pro sebe gumový rukavice... když mi žere lidský .....ho :shock: a buhužel mi s tím utíká a v křoví je mrcha rychlejší než já... jen nadávám a házím po ní vodítko #-o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:30 
Offline

Registrován: úte 23. zář. 2008 12:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 10
Eva Štemberová píše:
a venku choďte se stopovačkou když nemáte přivolání :wink:


Celkem ráda přiběhne na zavolání, stále si mě hlídá a neuteče... teda pokud si nenajde nějakou "ňamku" (ho...) :x


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Lucyna píše:
... teda pokud si nenajde nějakou "ňamku" (ho...) :x

Právě proto bych taky doporučila stopovačku a naučit přivolání za každé situace, tedy i v případě, že něco sebere na zemi. Ono v podstatě, když ji s tou mňamkou v hubě začneš honit, tak tím spíš to do sebe rychleji nasouká, protože to pro ní bude mít větší cenu... Připomíná mi to mého psa v souvislosti s aportem - když si věci nevšímám, tak na ní taky prdí, ale jakmile o ni projevím zájem, vezme hračku do tlamy a utíká pryč a ohromě se u toho utíkání baví...

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
přesně - nedat psu šanci s tím utíkat. A dobrá lidské trousky z ní netahej, ale všechno ostatní jo. I to co zkusí ukrást doma - sebereš = vytáhnu. Ale začíná to právě tím že nesmí zdrhnout.
Další možností je nechat ji hnusy přinášet a nabízet za to lepší odměnu a pochvalu, ale musíte mít aspoň základy aportu.
PS: Nejlepší situace: jeden pes něco najde, chystá se to sežrat - PUSŤ! - pustí... lapne po tom druhý pes - PUSŤ! - pustí... ale zase to zkusí ten první... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Lucyna pokiaľ si to založíš na tom, že zasiahneš, až keď s korisťou uteká preč, je to neskoro a bude to opakovať, kým jej to bude stáť za to.
Petra nepovedala by som nedať šancu s tým utekať, ale nedať šancu niečo vziať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:41 
Offline

Registrován: úte 23. zář. 2008 12:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 10
A ještě aportek jí naučit?? Sice má moc ráda aportek, ale z huby to nepustí, ale šťouchá mi s tím do ruky. Tak to mám před sebou hromadu práce... a já jen chtěla "zachránit" týranýho psa, udělat z něho gaučáka a moje 2.dítě... teda byl to dárek pro dceru. Budu na ni pracovat a zase se ozvu, až jí budu chtít roztrhnout jak hada. Pes je to stejně velký jako veliký koucour, zezadu vypadá stejně :-), ale nevěděla jsem, že je křížená se satanem .-). Díky za rady!!!!! A pobavení. L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Lucyna píše:
A ještě aportek jí naučit?? Sice má moc ráda aportek, ale z huby to nepustí, ale šťouchá mi s tím do ruky.

Připrav si nějakou dobrotu a až tě s tím aportem bude šťouchat do ruky, taktu dobrotu za něj vyměň :wink:

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 18:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Ahojte lidičky. Když se na pažraní podívám z psychologického hlediska, možne být ve psu zakořeněn po předchozí zkušenosti pocit, že hlad je něco strašného, tak žere co najde. Doma bych to řešila jako s botama-když chci mít boty celé, uklidím je do botníku. Když nechci aby mi pes snědl jídlo, jím tam kde není pes. Nevšímám si jeho projevů ve druhé místnosti, nevěnuji mu svoji energii, třaba to přestane dělat. Je to jako s dětma. Čím více se jim věnuji když vyvádí, tím více budou dělat vylomeniny. Venku bych nasadila náhubek. Je to přece jen nebezpečný zlozvyk. Zkuste zkontaktovat Rudu, třeba si s tachyonama bude vědět rady. :-)

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 20:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
nasa barbora ma tiez v hlave blok a sprava sa presne ako pises, zozerie vsetko co nezozerie ju. ja si myslim ze pri utulkacoch je toto vyrazne horsie odstranitelne ako pri psoch ktore mame od mala. tiez som na nu skusala vsetko, od vrieskania, obalovania zradla chili paprikami az po hadzanie retiazkacom. nic nezabralo, len s tym zdrhala prec ako pises. tak sme to skusili inak. ked nieco zacala zrat dala som jej ku mne a trvala som na tom aby prisla. kludne aj s tym fujtablom v hube. prestala som za to na nu vrieskat a vzdy ked prisla este aj dostala piskotu. jasne ze na zaciatku mala tendencie to najskor co najskor zozrat , ale casom som ju presvedcila o tom, ze jej to neukradnem a prestala odo mna zdrhat. po styroch rokoch sme sa dostali do stadia, ze je odvolatelna aj od ho...na a hlavne uz predomnou neuteka. takze doma by som vsetko schovala, ked pride navsteva cuba ma miesto a vonku kosik, aby sa neotravila a prestat po nej kricat a trestat ju. stopka na krk, retiazkac do vrecka a ide sa

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Máme se 4.měsíčním štěnětem úplně stejný problém, něco tak pažravého jsem ještě nezažila, sežere v šílené rychlosti naprosto všechno igelitem a papírem počínaje a hov..m konče. Máme už kolikátého psa, ale tohle nedělal ani jeden.
Doma se ohlídá, ale na vycházce je to docela problém. Někdy je prostě rychlejší.
Doma taky zfutruje na co přijde, je schopna sundat i hrnce z kamen natož talíře se stolu, ale to se dá ohlídat, jídlo jím ve stoje, ale zajímavý je, že tohle dělá jenom mě, dcera může jíst úplně normálně, hezky vedle ní hajá a kouká. No asi jí to starý čuby řekly že od ní nic nedostany, dcera totiž od talíře zásadně psy nekrmí. :D

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Alča noj tou psolední větou to všechno vysvětluješ .-)) mamka mi taky dneska říkala at Deušce řkenu at neškemrá- škemrala uní tak sme jí řekla at jí to řkene sama že u mě neškšmerá :-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 23:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Jo je to tak, vím to, jsem nedůsledná a nevydržím ty prosící psí pohledy.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 09:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
alca a nemoze byt mala cuba fakt hladna?raz som nieco podobne zazila, stenuch bol ako vysavac, tak sme skusili krmit kazde dve hodiny co donho vliezlo a pomaly to ustalo. asi mal chudak sialeny metabolizmus, lebo sa to na nom vobec neodrazilo :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 10:16 
Offline

Registrován: úte 23. zář. 2008 12:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 10
Hladová myslím není, krmím granulema a na její váhu 4,7kg má 10-12 dkg... dávám 10 protože tu a tam jí něco dáme mimo nebo dostane odměny. Mám obavu, že kdyby mohla žrát co sama chce, asi by praskla. Jednou mi vlezla do kýble s granulema a tu už tahala břicho po zemi, když jsem jí načapala. A v době, kdy jsem si ji vzala z útulku měla mít 3-6 měsíců a krmila jsem ji 2x denně, byla tlustá jak prasátko... pravděpodobně musela být starší 7 měsíců. Měla už 2. zuby a začla hárat. Ale bříško měla ještě částečnš holé. Jak mohla být asi stará? Na veterině mi řekli, že je jí přes rok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 09:42 
Offline

Registrován: úte 23. zář. 2008 12:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 10
včera jsem zkoušela té mé malé žroutce dát ke granulím i maso a vůbec jsem žrádlo rozvrhla do dvou dávek (ráno+večer). večer byla o to horší a žrala jak nezavřená a žrala i igelity z odpadkového koše (do koše nikdy moc nelezla) a kousla mě do zadku, protože v kapse cítila "odměnu" co jsem měla na ven :-((... ta pro kus žvance udělá trojitý salto....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 10:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lucyna píše:
včera jsem zkoušela té mé malé žroutce dát ke granulím i maso a vůbec jsem žrádlo rozvrhla do dvou dávek (ráno+večer). večer byla o to horší a žrala jak nezavřená a žrala i igelity z odpadkového koše (do koše nikdy moc nelezla) a kousla mě do zadku, protože v kapse cítila "odměnu" co jsem měla na ven :-((... ta pro kus žvance udělá trojitý salto....

zvykne si. Ještě bych jí zkoušela během dne sávat granule jako odměnu - sedni odměna, popros odměna, trojitý salto odměna. Ať si zvykne že ty jí dáváš a poměrně zadarmo než aby si sháněla sama. Sice si z ní uděláš nevyslovitelnýho loudila, ale mysim si, že si zvykne a nebude shánět žvanec jinde. Samozřejmě dodržovat "tresty" když jde na stůl a tak. žrádlo 2x denně. Jen vydržte. Brzy pochopí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
klidně i zvyšte dávku toho krení aby se zaplácla. jstli už je fenka dospělá možná bych koupila pytel laigt granulí a pytel nromálních a na oběm jí tam namíchala tu laigtku aby byla prostě zaplácnutá ale nepřibírala

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 10:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Eva Štemberová píše:
Sice si z ní uděláš nevyslovitelnýho loudila, ale mysim si, že si zvykne a nebude shánět žvanec jinde.

evi u nas to nezabralo, doma dostavala ale vonku sa tiez obsluzila. s tymito utulkacmi je to na dlho, proste sa im to blokne v hlave. treba vydrzat za seba mozem povedat ze po 4 rokoch je to vyrazne lepsie ako na zaciatku. nam najviac pomohla zmena krmenia z granul na maso. to sa vonkajsie zbieranie zredukovalo o 90 percent.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 10:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
eliska píše:
Eva Štemberová píše:
Sice si z ní uděláš nevyslovitelnýho loudila, ale mysim si, že si zvykne a nebude shánět žvanec jinde.

evi u nas to nezabralo, doma dostavala ale vonku sa tiez obsluzila. s tymito utulkacmi je to na dlho, proste sa im to blokne v hlave. treba vydrzat za seba mozem povedat ze po 4 rokoch je to vyrazne lepsie ako na zaciatku. nam najviac pomohla zmena krmenia z granul na maso. to sa vonkajsie zbieranie zredukovalo o 90 percent.

no u Rikky to pomohlo, ty odměny dostávala hlavně venku. Prostě - vyskoč na lavičku, piškot. Sedni, piškot; volno, piškot (ten jsem jí hodila), ke mně, piškot. Nicméně je Rikky jediná, u který jsem to zažila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 10:51 
Offline

Registrován: úte 23. zář. 2008 12:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 10
já vydržím .-). "voříšci" jsou vážně chytří, když chce během chvilky pochopí, co se od ní chce... lidi mi poznává podle jmen, včera večer během půl hodiny jsem jí naučila dělat "lajdáka", tj. lehnout na bok a dělat mrtvou. jen venku si ze mě dělá fakt srandu a zkouší co vydržím a jak dlouho jí budu nahánět v křoví :-(.
jen se mi nechce pro ni vařit, radši bych jí nechala na granulích. ale co se dá dělat. kombinovat maso a granule asi není nejlepší. hlavně když dostane víc lidskéh jídla má "zažívací potíže"... krká a ... .-). vzorový útulkový pes - vychoval se sám :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 10:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no a co zkusit syrový? Jinak i to vaření neni tak složitý - v papíku je to během půl hodiny - záleží na možství, mžete si taky navařit na celý týden


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Jak píše Eva, odměny odměny a odměny. Máš v ruce skvělej způsob jak jí naučit co tě napdane. Až bude umět trojitý salto, tak můžeš zkusti stojku na ocasu :lol: Protože běhat po třech a čtvrtou kynout už umí (jak sem tak četl) :LOL:
Teď vážně. Myslím, že pokud jí venku dost zaměstnáš, třeba učením blbin třeba i za úplatu, tak nebude mít čas na pochutiny ulice...

_________________
Louis (Lujs) - plavý hovawart - pes
Darina - kříženec kokršpaněla - čuba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 12:52 
Offline

Registrován: úte 23. zář. 2008 12:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 10
Eva Štemberová píše:
:LOL: jak může zatknout psa? a ještě proto že má dlouhý vodítko :roll: proboha kde to žijem.

Jinak pokud vaše procházky budou probíhat stejně, tak pochybuju že se problému zbavíš


Takhle procházky probíhají jen na chalupě, v Praze moc lesů není. Stějně ji mám většinou na vodítku. Má "své" místo, kde si nachází ňamku, hned u svého čuracího místa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
My s tím máme taky problémy. Dřív, když běhala s pejsky, tak si ničeho takového nevšímala, ale teď se to naučily se svojí kámoškou, že chodí a hledají, co se dá sežrat. Mám ji navolno, takže ví, že ji kdyžtak nedohoním. Tak to řeším tak, že zařvu fuj, hodím do její těsné blízkosti klíče a ona jak se lekne, tak to pustí... Nevím, jestli je to dobře, ale funguje to...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 10:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nicol píše:
My s tím máme taky problémy. Dřív, když běhala s pejsky, tak si ničeho takového nevšímala, ale teď se to naučily se svojí kámoškou, že chodí a hledají, co se dá sežrat. Mám ji navolno, takže ví, že ji kdyžtak nedohoním. Tak to řeším tak, že zařvu fuj, hodím do její těsné blízkosti klíče a ona jak se lekne, tak to pustí... Nevím, jestli je to dobře, ale funguje to...

jen bych neházela klíče, je průšvih když se ztratěj - a takovejch už bylo, nebo když se zloměj. Jo a neřvala bych, jen bych hodila. A pak bych prohodila něco jako "čumíš co? :twisted: "


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 11:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
to, že se mi ztratí nemám strach - jsou totiž na křiklavě ružový šňůrce :-) a co, klidně obětuju klíče, než mít neposlušnýho psa... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 11:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
dočetla jsem se, že je pejsovi pět měsíců, možná trošku drsný na psí mimino. Jinak se dá házet i něco jinýho - míček, šiška.... až se nedostaneš domů, vzpomeneš si :wink: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
abych to uvedla na správnou míru. Ten "svazek" klíčů obsahuje pouze 2 klíče. Spíš mi šlo o to, aby to trochu dělalo rámus...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!