Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:33
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: čůrání na pohovku
PříspěvekNapsal: čtv 06. bře. 2008 18:10 
Dobrý den, máme velký problém s 8letým mopsíkem, ktrý bydlí u rodičů. Poslední rok při každé možné příležitosti, ať už jsou nebo nejsou doma, očůrává sedací plochu a polštáře gauče. Doma jiné zvíře není-napadlo mě spojení s mou sestrou, která mopsíka od mala tahala a dodnes jí nemá pes v lásce. Trestání slovní i fyzické při činu pomůže tak možná na den, dva. Pohovku rodiče koupili novou - pejsek očůrává vesele dál... Situace je velmi vážná-rodina to nese těžce, považuje jeho močení za šikanu,.. S pejskem jinak žádné problémy nejsou-zdravotně je též v pořádku. Zkoušeli jsme pomočená místa nastříkat specialní směsí koupenou u zvěrolékaře, ale bez úspěchu,.. Předem děkujeme za radu, opravdu už nevíme jak dál..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. bře. 2008 18:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Znemožnit mu přístup k pohovce, když u toho nejste. Když jste doma, připravte si předem do ruky nebo k ruce něco, co mu neublíží, ale udělá rámus, třeba krabičku s knoflíky, řetízkový obojek, a tvařte se, že si ho vůbec nevšímáte. Když se začne stavět, že zvedne nohu, nekřičte, nevarujte ho, ale připravenou věc po něm hoďte a zkuste ho trefit. Jestli se vám povede ho načapat přímo při tom, bude to dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. říj. 2008 11:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Ahoj, mám dotaz za svojí kamarádku. Mají 5-ti měsíčního buldočka - fenku, která se občas chodí vyčůrat na křeslo. Prý se to zpravidla děje, když vyperou potah, tak jde a počůrá ho znovu, takže je to takový koloběh. Taky se počůrává na koberec, pokud přijdou někam na návštěvu. Jinak už umí normálně chodit ven. Značkuje si teritorium nebo se jedná o její rozmar?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. říj. 2008 16:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Podle mne přišla na to, že je bezva zábava, když něco takovéhio stropí, protože se jí začne hned někdo věnovat. I když je to napomínání, věnují se jí a to je právě to, co oni chtějí.
Psi dokáží přijít na mnoho způsobů, jak s námi manipulovat.
V tomto případě bych si fenku vyčíhal a v moměntě, kdy nastoupí na provádění louže, zastavila by se až venku, kde je provádění louží dovolené a kam bych ji hiodně rychle přemístil.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. říj. 2008 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Teď se nám to stalo taky.Arwen vyskočila na pohovku,přes kterou jsem dala prostěradlo,aby nehryzala čalounění a vyčůrala se.Když jsem jí viděla,šťouchla jsem jí do zadku/byla venku před hodinou/,aby přestala.U nás je problém,že bydlíme v 7.patře,takže se musí čekat na výtah,takže s tím rychlým přemístěním je to blbý.Má to smysl i když se neocitne venku hned?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. říj. 2008 19:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mellorn píše:
...Má to smysl i když se neocitne venku hned?
Nemám výtah, tak nedokáži posoudit účinnost, ale myslím si, že samotné striktní napomenutí s následným řešením "jedním tahem" význam má.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. říj. 2008 17:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Teď řeším,jestli to zařadit k Nečistnostnosti nebo nesamostanosti. Dnes ráno byla Arwen cca 2 hodiny sama doma,než přišel přítel z práce. Prý rozcupovala batoh a počurala postel. Myslím,že to je nesamostatností,od čundru se to nějak táhne,nejdřív vyváděla,když zůstala sama,dnes ráno byla potichu a hryzala klacek. Vlastně od té nemoci,kdy jsem si ji přivezla domů nebyla skoro sama,nechtěli jsme ,aby si hryzala stehy.Neloučím se s ní.,když odcházím. Jak z toho ven? Napadla mě i varianta prvního hárání,bude jí 9 měsíců,ale nevím,jak dlouho před ním lze tyhle projevy vysledovat.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. říj. 2008 18:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Neřeš to, dej jí čas, hodně si toho prožila, narkozy, pobyt na klinice, vážná nemoc, teď jistě i klid doma. Je to jedno z druhým.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. říj. 2008 11:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
já už si pomalu začínám nevědět rady,situace se nám začíná rapidně zhoršovat. běhemposledních dní několik louží na linu, z toho jednou jsem ji u toho drapsla za kožich a vyvedla aspon na balkon,neměla jsem na sobě ani boty,očividně to nepomohlo.před chvíli,asi půl hodiny po vyvenčení za mnou přišla do ložnice a když jsem ustýlala,vyskočila a vyčurala se na postel. To jsem ji drapsla rázně a vyvlekla za vchodové dveře,u toho na mě vrčela,tak jsem jipřitiskla do podřízené pozice,potom jsem to chtěla ukončit v dobrém,tak na vstan ještě vstala,ale na ke mě utekla k výtahu,tak jsem si pro ni došla s vodítkem.Nechci aby se mě bála.Nevím,co se s ní děje. Tyhle ty příhody,jsme odpozorovali se stávají,když jsme doma oba dva nebo já sama. Jde o nějaké vyjasnování pozic?Nebo je to opravdu hormonama před háráním?občas jí louže doma ujela,ale takhle často se to určitě nestávalo,chodím ji venčit co 2-3hodiny,když jsem doma.Nebo to může být po té operaci,ale to už bude skoro měsíc,na to to nechci svádět.Že je v pubertě,je asi očividné.Byla bych ráda,kdybyste mi poradili jak tuhle situaci zvládnout co nejlíp....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. říj. 2008 11:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ještě mě napadlo,jeslti by nemohla být nachlazená,má oholený břicho,protože po tom incidentu s postelí s ní šel Duck ven a tam čůrala znovu,ale kdyby se jí chtělo čůrat,tak by na tu postel nemusela skákat,mě to přišlo jako schválně..s jídlem dostává i vývar,takže má dost tekutin. Fakt nevím....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. říj. 2008 11:57 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pát 25. dub. 2008 18:59
Příspěvky: 21
Bydliště: Čechy
Začínáš si kazit vztah, něco ti sděluje nebo má zdravotní problém, dokud tomu neporozumíš, tak bych zatím - zatím ignorovala její počůrávání - čekala bych na víc informací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. říj. 2008 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Fatima píše:
Začínáš si kazit vztah, něco ti sděluje nebo má zdravotní problém, dokud tomu neporozumíš, tak bych zatím - zatím ignorovala její počůrávání - čekala bych na víc informací.


Já se tomu právě snažím porozumět,ale nedaří se mi to.Ruda snad tazatelce předešlé psal,že to,že se jim čuba počůrá na pohovku,znamená,že se dožaduje pozornosti,ale to by snad neměl být náš případ. :roll: Abych byla upřímná,mě to nijak zvlášt nevytáčí,ale nechci,aby to dělala,doma se přece nečůrá.Byla jsem i u homeopata MVDr Jiřičky,viděl jí,ptal se jak se chová,jaká je a tak a slíbil mi na to počůrávání poslat homeopatikum,tak uvidíme.Na veterině se ve středu zmíním,aby se když tak koukli,jestli má v pořádku močák a ledviny.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. říj. 2008 13:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Mellorn ona sa pozornosti dožadovať môže, ale nemusí to byť s tým nádychom "trucu", môže ti niečo hovoriť, na niečo sa pýtať. Moja Ari toho tiež čuraním nakecá, ale rešpektuje, že takto sa kecá vonku. Ak nechceš, aby sa vyjadrovala takto, tak na to nereaguj, čím nemyslím neprerušiť to. Daj jej ale možnosť vyjadriť sa inak. Mne sa zdala "rozevlátá" :rev: , veku, aj tomu, čo sa dialo, to zodpovedá. Doslova chce vyvolávať reakcie, nasáva info, veľa sa toho pýtala pod stolom môjho Kenyho :wink: , možno si si to všimla. Niečo urobí a sleduje, čo sa stane. Podľa toho sa zariadi neskôr.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. říj. 2008 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Mellorn, snaž se to řešit s klidnou hlavou, nenechej do tvého jednání se psem proniknout emoce, z vlastní zkušenosti bohužel vím, co to způsobuje. Jen k tomu přerušení čurání bych si troufla napsat, že bych se snažila v rámci možností(vím, že neoblečená a bosá to nejde :lol: )ji VŹDY a v klidu vynést až ven, prostě tam, kde se má venčit. V klidu ji to trpělivě ukázat, ne jednou na balkon, jednou za dveře. Ale vím, že 7. patro, výtah, atd. je tak trochu problém....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2008 08:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Podle mého to s tou operací i vyholeným břichem souvisí. Po zlém bych do toho nešel, jinak vytvoříš víc než jeden problém. Zkus ten pátek před fríčkem přijet dřív, nebo mi zavolej.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2008 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Desenský píše:
Podle mého to s tou operací i vyholeným břichem souvisí. Po zlém bych do toho nešel, jinak vytvoříš víc než jeden problém. Zkus ten pátek před fríčkem přijet dřív, nebo mi zavolej.


Já do toho po zlém v souvislosti s čůráním nejdu,jak jsem psala vnitřně mi to až tolik nevadí,vadilo mi jen to její vrčánkování a odpor,když jsem ji vedla za kožich ven,což jsem chtěla ukončit v dobrém,ale nějak se to nezdařilo,když mi utekla.Moje chyba asi...ale v pátek přijedu dřív určitě,mám volno....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2008 19:44 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Mellorn píše:
...když jsem ji vedla za kožich ven....


Já bych řekla, že právě v tomhle jen ten problém. Alespoň já si to tak myslím. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2008 19:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Dzedzy píše:
Mellorn píše:
...když jsem ji vedla za kožich ven....


Já bych řekla, že právě v tomhle jen ten problém. Alespoň já si to tak myslím. :wink:


a zaco bys ji chěla teda vzít? za obojek asi ne,předpokládám. Ruda tohle dokonce v jedné odpovědi tazateli radi,přímo cituji :"Vyvedl bych ho rázně za kožich až ven hned, jak bych ho nachytal při činu." my stejně pojedeme na Vlčáry před fríčkem dřív a tam to probereme,tuším v tom něco víc,jsem zvědavá,co se mi snaží sdělit a bez tlumočníka to asi sama zatím nepřeložím.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2008 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
A bylo to psáno na jaký problém? Hm, nevím, ale na Tvůj bych asi tohle nevztáhla. Ale už mlčím, protože to je jen má, možná úplně scestná momentální myšlenka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2008 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Ano, na problém s čůráním v bytě.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2008 23:14 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Mellorn píše:
my stejně pojedeme na Vlčáry před fríčkem dřív a tam to probereme,tuším v tom něco víc,jsem zvědavá,co se mi snaží sdělit a bez tlumočníka to asi sama zatím nepřeložím.


To bude rozhodně nejideálnější. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štěně čůrá do postele
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 11:57 
Offline

Registrován: čtv 02. pro. 2010 14:41
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den, potřebovala bych se poradit. Mám 4 měsíční štěně - pejska- křížence - labrador a ridgeback. Výchova k čistotnosti je myslím v pořádku, vzhledem k věku štěněte. Když jsme doma venčíme po každém jídle, hře, spánku, v noci vyydrží cca 8 hodin, ihned po probuzení jdeme ven a pejsek vždy úspěšně vykoná potřebu. Když jsme v práci, jdeme s ním ráno v 7, potom kolem poledne ho venčí mé dospělé děti a ve 4 ihned po návratu z práce. Někdy se stane v této době, kdy je sám "nehoda", což je ale u 4 štěněte úplně normální. Chci se ale zeptat na jednu věc. Pejsek spí někdy s námi v posteli, někdy u sebe v pelíšku, jak se mu chce. Poslední týden jsem si všimla, že chodí k nám do postele čůrat, několikrát jsem ho i přímo přistihla "při činu", tak jsem ho pokárala FUJ a ihned vynesla ven. Četla jsem, že pejsek nikdy nevykonává potřebu tam, kde spí, tak se chci zeptat, jestli to nemůže být nějaký projev protestu, za to, když ho necháme doma samotného. Jestli je to možné u tak malého štěněte. A popřípadě, jak tomu zabránit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čůrání na pohovku
PříspěvekNapsal: ned 02. led. 2011 19:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Savé povrchy, na ktorých je pach majiteľa, sú často pre psov, hlavne, ak ide o upútanie pozornosti a pri nábehu na nesamostatnosť časté. Odporúčam prečítať témy súvisiace s týmito problémami a pokračovať vo výchove, tieto nehody sa jednoducho stávajú a záleží na celkovom správaní majiteľa, čo zo strany šteniatka zafunguje a ako, ktorá strana ktorú si vychová. Informácií je tu veľa, napríklad aj o zákazových poveloch a pod...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Čůrání na gauč, vrčení při trestání
PříspěvekNapsal: ned 29. črc. 2012 15:50 
Offline

Registrován: sob 28. črc. 2012 14:10
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha 4
Dobrý den,
snažila jsem se najít ve vaší poradně podobný problém, ale stejný jsem nenašla, proto se na vás obracím s radou o pomoc takto. Doma máme skoro 4-letého pejska shih-tzu. Vím že za to jak je teď rozmalený si můžu jen sama, ale potřebovala bych radu jak to napravit. Od mala je naučený chodit se venčit na plenu když nejsme doma. Tu má k dispozici pořád. Důvodem proč jsme ho to učili bylo aby nezadržoval čůrání než přijdeme domu a neničil si tak ledviny. Ven se chodí venčit odpoledne a večer. Je to asi tak půl roku, co začal v době, kdy nejsme doma očůrávat pohovku jak z boku, tak svrchu. Dali jsme na ní igelit, ale očůrává i kadí na ní poříd vesele dál. Ví dobře že to nemá dělat, vždy když vidí že se k počůrané pohovce blížím zkamení a číhá co se bude dít. Snažila jsem se použít snad všechny tresty co znám, vymáchat mu čumák v čůránkách, dostal na zadek, ignorovala jsem ho, vynadáno dostane pokaždý, nic nepomáhá, stejně když jsme přes den v práci, zase to počůrá, takže chytit ho při činu nejde. Při tom když mu nadávám, nebo mu dám na zadek vždy na mě vrčí. Evidentně mě vůbec nebere za autoritu. Prosím o radu jak ho to odnaučit, už nevím jak dál. Dostala jsem už i ultimátum že ho to bu´d onaučím, nebo že půjde do útulku. Tam ho za žádnou cenu nedám, takže prosím o radu jak ho to odnaučit Předem moc děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čůrání na pohovku
PříspěvekNapsal: ned 29. črc. 2012 20:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zaradila som do príslušnej témy. Nabudúce prosím pred založením novej témy použi funkciu Hledat... V ostatných témach o nečistotnosti nájdeš ďalšie informácie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čůrání na pohovku
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2012 08:38 
Offline

Registrován: sob 28. črc. 2012 14:10
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha 4
rea píše:
Zaradila som do príslušnej témy. Nabudúce prosím pred založením novej témy použi funkciu Hledat... V ostatných témach o nečistotnosti nájdeš ďalšie informácie.


Dobrý den, můžete mi prosím poradit kde tam najdu můj problém? Prohledala jsem to znova nemohu nic najít. Přístup k pohovce zamezit nejde, chytit při činu abych po něm něco hodila, to taky ne, protože to děla když nejsme doma, a nikdo taky nepíše o tom, že jeho pes chodí čůrat přes den na plenu, což si myslim jestli není taky problém


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čůrání na pohovku
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2012 15:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Naozaj si pouzila funkciu Hledat na hornej liste poradne?Mne vyhodilo 14 vysledkov po zadani "na plenu"... Tak isto by som vyhladala "znackuje" a pod. Som si ista, ze najdes odpovede. Ucenie psa na plenu casto sposobuje prave to, co opisujes, je na tebe, ako vysvetlis psovi, co je neziaduce, ale bez pristihnutia pri cine to jednoducho nepojde, pes nema schopnost pochopit ziadne tresty "po". On nemoze za to, ze ty nevies najst moznosti.
napr.: search.php?keywords=znackuje&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!