Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kastrovaný pes, lemtá vodu ze stresu?
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 14:53 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Zdravím všechny,

ráda bych získala nějaké rady či zkušenosti,jak vyřešit náš problém. Krátka anamnéza pejska... Vzali jsme si ho v jeho půl roce z kotce od chovatelů, žil víceméně na zahradě a když jsme byli doma,tak s námi.Tehdejší přítel byl ale na něj dost agresivní až zlý.Já jsem tehdy vůbec nerozuměla psům,ale intuitivně jsem ho bránila. Když se schylovalo k potrestání,tak jsem stála mezi nimi a Doník se za mnou schoválal.Neříkám, že by byl vyloženě tyran,ale později jsem pochopila,jak moc špatné to bylo (i z mé strany). Píšu to ve zkratce.Po rozchodu jsem si ho vzala do bytu.Sžívali jsme se, ja se učila,nepůčrával se,rychle se učí...Prostě v tomto směru byl pohodář.Po roce se k nám nastěhoval nový přítel.Mají spolu moc hezký vztah, nemohlo to dopadnout lépe.Nicméně, od 3mesíců soužití nás trápí, že se pejsek počůrává. Nejdřív jsem to řešila i tady.On nikdy neznačkoval,ale vyloženě se vylil.Začal hodně pít, a i p. Desenský na freečku říkal,že ledviny. Byli jsme na vyšetření, ta dopadla v pořádku.Další, že má špatné žrádlo,proto víc pije.Takže výsledek je, že má jiné žrádlo,ale pořád hodně pijde, pořád se občas počůrává.Zašla jsem potřetí k vet a tam po důkladném vyšetření opět zjistili,že je zdravý,že je problém v psychice.Každé vysvětlení,které jsme za půl roku slyšeli naráží na nějaké to ALE.. např. že je divné,že i po 1/2 roce to trvá,že obr louže, že si neřekne ... Určitě jsem nasekala hodně chyb a má toho hodně za sebou.Nicméně, prosím o nějakou zkušenost,co teď s tím?Oba dva,celá rodina ho milujeme, snažíme se i být i důslední.Ale také nevíme co dál. Prý musíme od znova...Je to teriér, má 3 roky.

Děkuji
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 17:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
znám středoasiata, kterej když byl štěně a nestíhal rychlejšim psům, tak se šel napít. Nevěděl co se děje, co má dělat, tak se šel napít. Kdykoli, třá 3x běhěm půl hodiny. Takže si myslim, že to může bejt u vás z nervozity. Co děláte, když udělá louži?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 18:04 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
No,zkousela jsem ignoraci (ale to moc nejde,vzhledem k tomu,ze se kaluz rozleva), ale nejcasteji jsem prisna, dam mu znat,ze to nesmi.Az se docura,tak ho postavim mimo a zacnu s uklidem. Nevsimam si ho. Vetsinou mu placnu jednu pres zadek.Ale ne moc.Do ted jsme si spis mysleli,ze je to zradlem (viz veterinar) a tak jsme se to snazili vychytat castejsim vencenim.Minuly tyden ale neslo nez chodit 2x pred odchodem do prace apod....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 18:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a nechcete zkusit krmit masem? a ne granulema? Jo a vyčurá se když si ho nevšímáte nebo i během hry?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 18:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Předpokládám že veterinář vyloučil cukrovku. :?:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 19:58 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Ano,vyloucily se vsechny lehci i tezsi nemoci, hormonalni poruchy...Masem jsme to nezkouseli.Nicmene posledni veterinar mi rikal,ze je zdravy a ze zradlem to nebude.Ze bude nutna resocializace...A to presne nevim,jak udelat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:09 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Cura spis, kdyz si ho nevsimame. Dam priklad. V 8.30 jdem ven, vratime se v 9. V 10h vesim pradlo, on stoji tesne za mnou a cura...Kouka na mne a cura...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jana-m píše:
Cura spis, kdyz si ho nevsimame. Dam priklad. V 8.30 jdem ven, vratime se v 9. V 10h vesim pradlo, on stoji tesne za mnou a cura...Kouka na mne a cura...

a tim, že to pak dete uklidit - musíte mu říct ať jde pryč (o tom plácnutí se rači ani nezmiňuju) se mu věnujete. Neni to tak, že si tímto způsobem vynucuje pozornost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:25 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Urcite jsme to s tim spojovali drive.Ze je to klasicke vynucovani si pozornosti.Davala jsem ho pryc a snazim se ho pak ignorovat,ale samozrejme..uklidem se venuju jenom jemu. Jenom chci rict,ze jsme se to naucili resit castejsim vencenim,ale i tak,je to na prd. Jsme z toho ve stresu neb ho porad hlidam,kolik toho vypije, kde je a co dela. Taky jsem si rikala,ze proste zjistil,ze jsme mu hlavu neutrhli a tak v tom jede dal.Jedine,co se odlisuje nebo to zkomplikovalo bylo a je caste piti. To se objektivne zmenilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jana-m píše:
Urcite jsme to s tim spojovali drive.Ze je to klasicke vynucovani si pozornosti.Davala jsem ho pryc a snazim se ho pak ignorovat,ale samozrejme..uklidem se venuju jenom jemu. Jenom chci rict,ze jsme se to naucili resit castejsim vencenim,ale i tak,je to na prd. Jsme z toho ve stresu neb ho porad hlidam,kolik toho vypije, kde je a co dela. Taky jsem si rikala,ze proste zjistil,ze jsme mu hlavu neutrhli a tak v tom jede dal.Jedine,co se odlisuje nebo to zkomplikovalo bylo a je caste piti. To se objektivne zmenilo.

a co zkusit mu dát místo vody čaj, hořkej, aby mu to nechutnalo. Pokud potřebuje opravdu pít, tak to vypije, pokud to má jen jako zlozvyk, tak to omezí. Ale chtělo by to tenhle "experiment" vydržet dělal aspoň týden


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a popravdě, kdybych se otočila a pes lil ze sebe vodu a ještě mi při tom koukal do očí s drzym výrazem, tak by asi letěl jak namydlenej blesk. Ale to by u vás asi nepomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:34 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
No,to zni celkem rozumne. Vyzkousime.Vet radil,omezit prijem vody celkove.Jenom si tak rikam,pokud je to jeho zpusob komunikace,ze se mu neco nelibi,jak to resit vic do hloubky?Nebo se mam spokojit s tim,ze min vody=mensi potreba curani?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:36 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
On se snad ani nekoukal drze,ale celeto je dost nadrzle :) A to vis,letel... na balkon,byl v izolaci, jina mistnost...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jana-m píše:
No,to zni celkem rozumne. Vyzkousime.Vet radil,omezit prijem vody celkove.Jenom si tak rikam,pokud je to jeho zpusob komunikace,ze se mu neco nelibi,jak to resit vic do hloubky?Nebo se mam spokojit s tim,ze min vody=mensi potreba curani?

to omezení násilim - jako příděly, mě taky napadlo, ale co když je to opravdu ze zdravotních důvodů. Proto ten čaj. Jinak to může bejt vypěstovanej zlozvyk, podle mě, a proto když se naučí, že nemusí vše řešit pitim (když mi to nechutná) tak začne řešit jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jana-m píše:
On se snad ani nekoukal drze,ale celeto je dost nadrzle :) A to vis,letel... na balkon,byl v izolaci, jina mistnost...

já jsme myslela ven na trávu, ale pokud bydlíte v paneláku, tak by to dost dobře nešlo :oops: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:38 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Hm,jasne. Vypada to tak,ze zlozvyk.Vet prave rozhodl,ze je zdravy a ze nemusi tolik pit,takze omezime.Treba se pak bude vyjadrovat jasneji.Horky caj je take dobry napad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:40 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Ven jako ven na travu to bohuzel nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
Náš pes , když byl starší tak začal taky hrozně pít, hlavně večer a pak samozrejmě nevydržel do rána. Taky jsme si mysleli, že je to ledvinama, nebo cukrovka, ale vet nic takového nezjistil, krev i jiné vyšetření měl v pořádku, ale já jsem vypozorovala, že když jsem mu dala odpoledne něco sladkého, tak ten večer hodně pil. Stačil piškot, nebo vylízání kelímku od pribiňáčka. Nevím, jestli dáváte vašemu psovi něco sladkého, pokud jo, můžete zkusit sladké vyrušit. U nás to pomohlo, i když teda cukrovku podle vyšetření neměl. ( Vypil za noc několik misek vody a když mu mamka misku schovala, protože , když ji měl prázdnou, dělal s ní rambajs, aby nás vzbudil a my mu ji doplnili, tak šel a našel umělohmotný květináč a dělal rambajs, že chce vodu do něj - nojo, byl to chytrý pejsek :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 05:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jana-m píše:
Ven jako ven na travu to bohuzel nejde.
Několikrát jsem si to celé přečetl a jsem přesvědčen, že právě tohle je tím klíčovým bodem.
Mám tady teď například akiťáka, kterému stačí říci nebo udělat v kotci něco, co nečeká a jde se hned napít. Dělám mu překvápka záměrně, protože dobře vím, že chce ven teď hned a jen postupně hraju trochu o čas, aby se naučil ovládat. Stačí najít tu hranici mezi nervozitou a naučenými streotypy, tu hranici postupně pomalinku posouvat a je klid. Za tu dobu, co je tady u mne, se to hodně zlepšilo a už zbytečně nelemtá.
Většině psů, kteří nebyli čistotní, když se mi sem dostali, stačilo říci během provádění louže "dem ven" a nechali páchání louže, letěli ke dveřím a z nich vyběhli až na trávník, kde se dál věnovali svému. Hodně rychle se naučili říkat si o vyvenčení. Postupem času jsem je učil, že se půjde o něco déle, než oni chtějí, aby se naučili chvilku si počkat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 07:21 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Jeste k tomu sladkemu- nedavame mu skoro nic navic,ale kazdopadne zajimavy postreh.

Hm, bydlime v 1.patre a ven to nemame moc daleko,nicmene me bavi predstava,jak s nim bezim ven a z neho crci voda :)) Tak to zkusime,jak rikate. Porad jsem prekvapena, co si na nas jeste vymysli :) Hlavne,aby byl v pohode a my taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 08:43 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
Jana-m
zkus to lépe popsat, myslím tu situaci, kdy se to stává a můžu pár otázek
je kastrovaný ?
je to "obr louže" i když jdete ven třeba za hodinu ?
Stává se to pravidelně nebo v nějakých cyklech, myslím jako, že týden, čtrnáct dní to neudělá a pak třeba 2x týdně ?
Reaguje tak v nezvyklé situaci ?
Jakou má povahu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 10:00 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Je kastrovany-mel jedno varle v brisku.Take to opravdu zacalo az po ni,ale VSICHNI VET mi tvrdi,ze to s tim nema nic spolecneho. Pak to prestalo a zacalo az s nastehovanim pritele

- ano,je to velka louze,i kdyz je venku. Jsem to i pocitala a cura az 15sec. Stoji v te louzi a pak uz treba cura jen 2x malinko.Obcas samozrejme i znackuje a probiha to normalne,ale to je tak 2:10.Ma 10kg.

- No, zacalo to spis plizive. Na zacatku treba 1x tydne, pak se to zhorsilo,potom jsme s nim zacali chodit vic ven, takze jsme predchazeli curani v byte,ale jeho navyky se nezmenily.Porad hodne pije a porad cura dlouho.Nevim,zda to hraje roli,ale i venku cura jako fena,obcas.Ale to delal vzdy.Doma pouze tak.V podstate se u toho jako napne, obe zadni dole a asi 3x dokonce cural v lezel na boku...

- v lete ho hlidala moje mama 14 dni, take v byte.nepocural se ani jednou.Sama mi rika,ze se chova porad stejne u ni.(je tedy fakt,ze ho tam lehce rozmazluje)

- klasicky den probiha tak,ze jsme museli prehodit ranni zradlo, takze ted se nazere, lemta. Jdeme ven, vratime se lemta (toto drive nedelal), takze s nim pritel musi do hodiny neb by to nevydrzel. Prijdu z prace, lehce se napije, jdem ven a pije. Dam zradlo a pak behem hodiny je schopen vylemtat i pul litru vody, takze musim do hodiny a pul znovu jit.Potom vydrzi do vecera, jdeme s nim kolem 9-11, zalezi na situaci.Pote samozrejme zase pije,ale vydrzi do rana. Stalo se, ze nez jsme prehodili ranni zradlo,tak treba pritel vstal,dal mu zradlo a nez si vycistil zuby,ze jdou ven,tak louze.

- drive, rano jsme sli ven, pak dostal zradlo,po prichodu z prace se lehce napil, po zradle taky a pak jsem s nim sla treba v 9 a vydrzel do rana.Naprosta pohoda. V lete jsme chodili 4x, v zime 3x.reagovala jsem na jeho potreby.Prichodem mrazu stacilo 3x,doma nic.Nedokazu asi dobre specifikovat,zda byla nezvykla situace.Snazila jsem se dodrzovat jeho rezim.Ziju porad stejne,jenom s pritelem.Ale to je samozrejme muj pohled.

-jeho povaha.. Kdyz byl stene,tak byl strasne hodny,nestekal, takovy boban,nechal si vse libit. Kdyz jsem s nim pak zila sama,tak jsme chodili vice ven mezi psy a po jedne blbe zkusenosti zacal vyjizdet.Toto jsem hodne resila i tady. Doma je hodne tulivy, mazlivy, venku hodne aktivni,spis rezervovany vuci ostatnim psum i lidem. Tohle jsem asi nepopsala dobre...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 10:20 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Jeste ke te povaze..premyslim o ni.Je vlastne porad takovy- necha si hodne libit,hodne se s nim mazlime a blbnem.Deti v rodine s nim delaji psi kusy,ale on je hodny.Nikdy nespal v posteli s nami ani se mnou.Pelisek mel vzdy spis mimo dosah postele,tzn. ze neusiname tak,ze ho hladim az do usnuti.Ale je fakt,ze je to nas mazel.Kdyz spim nekde pres noc,kde je poprve,tak vetsinou leze porad do postele za mnou/nami. I pres nekolik vyhnani, vzdy se vtirne.Po 3 pokusech jsem to vzdy vzdala.Taky je u nej videt,kdyz povolim,tak hned ubere na poslusnosti.K cizim je rezervovany-neni to vitaci typ, pokud nemaji piskot.. :) Zda se mi pomerne chytry.I kdyz jsou mu 3 vypada jako stene-rikaji temer vsichni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 14:03 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Jano a čím krmíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 16:37 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Nejdriv proplan losos,to bylo v pohode. Potom jsem presla na jehneci proplan a na to nam vet rekl,ze muze byt treba slanejsi nebo vadny pytel.Potom jsme to zmenili na kureci proplan a ten byl uplne jehorsi,ten jsme vyhodili.Ted mame britcare jehne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 17:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
A co takhle vaší šelmičce naordinovat přirozenější stravu? :-) Zkuzte to probrat s vaším vetem..

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 19:25 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Urcite vyzkousime vše probrat.Jdem tam zitra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 20:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lucie Kratochvílová píše:
A co takhle vaší šelmičce naordinovat přirozenější stravu? :-) Zkuzte to probrat s vaším vetem..

právě proto jsem se ptala jestli to zkoušeli. Neni to vysušený. Nebo minimálně zalejvat granule vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Podle mě to s krmením nemá nic společného. Je sice pravda že když jsou psi krmení granulemi tak podstatně víc pijou, ale čůrají pořád stejně, tu vodu co vypijí navíc si do sebe pojmou ty suchý granule.
Když přejdou na přirozenou stravu, bude možná pít míň, ale problém s čůráním se tím nevyřeší a pokud je lemcání vody zlozvyk. tak toho z něj vyjde ještě o něco víc. :?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 23:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Překvapilo mne, že dokonce "čůral i v leže na boku" jak napsala autorka tohoto tématu. Kdysi jsem znala pejska, u kterého se přišlo (až u pátého veteriáře) na mechanický problém v močovém měchýři a ten se taky počůrával i v leže, ale byl z toho spíš nešťastný, měl výraz spíš "nezlob se, fakt to nešlo vydržet"..... Mohu se zeptat, jaká pejsek prodělal vyšetření?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. říj. 2008 07:27 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Ja mam taky dojem,ze se tvari spis takto - jakoby to neslo vydrzet...Jenze ho zas nechci vyvinovat.Urcite ho vnimam subjektivne.

Pred cca pul rokem moc - OK. Za mesic na to-zakladni vysetreni krve-OK. Pred tydnem detailni vysetreni hormonu, stitne zlazy, nadledivnek apod. take z krve-a vyslo,ze je zdravy.

K tomu zradlu - problem je,ze on zere cely svuj zivot suche granule,takze porad zustava otazka - proc pred tim byl naprosto pohodovy a ted lemta?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. říj. 2008 08:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ještě se nabízí otázka, jestli při kastraci nesáhli skalpelem i někam vedle.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. říj. 2008 08:26 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Ještě se nabízí otázka, jestli při kastraci nesáhli skalpelem i někam vedle.



Ano,to je mozne. Tento vet se nad tim taky zamyslel.Uvidime,co vymysli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. říj. 2008 08:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Jana-m píše:
Desenský píše:
Ještě se nabízí otázka, jestli při kastraci nesáhli skalpelem i někam vedle.



Ano,to je mozne. Tento vet se nad tim taky zamyslel.Uvidime,co vymysli.


Spíše bych se přikláněla k ultrazvuku, na tom lze poznat hodně. Ale určitě napište, jak jste dopadla. Držíme pěsti i tlapky!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. říj. 2008 08:57 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Diky moc.Urcite napisu.A diky vsem za rady a podporu. Ufuf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. říj. 2008 12:16 
Offline

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Po navsteve vet...

Takze jsme se pobavili o anamneze a dostali jsme homeopatika. Zkracene receno, ze je to jen psychicky problem. Vyznelo to tak,ze se mu musime vic venovat, unavit ho a ze buh vi,jak je to s tim mym pritelem.A omezit davky vody.

Musim si to srovnat v hlave. Urcite bychom se mu mohli venovat vic (ale opet,kdyz to porovnam,tak ted ma vic pohybu i zabavy nez kdyz jsme spolu byli sami, napr.). Nema smysl se obhajovat, spis se musime s pritelem zamyslet,jak to vylepsit...

Zradlem to pry neni.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!