Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 21. črc. 2008 21:01 
Dobrý večer,pane Rudolfe.Máme doma 3 pejsky.13letého labradora Oskara,5letého westíka Honzu a 3letého křížence labradora zřejmě s pitbulem Maxe.A právě s tím nejmladším nám začaly problémy.Asi poslední rok má občasné výpadky,kdy z ničeho nic napadne toho nejstaršího psa.Asi nerozumím tomu co tím myslí.Dnes večer,leželi všichni v klidu na zemi v obýváku a najednou Max vylítnul a chytil Oskara za krk.Manžel ho musel strhnout a držet,dokud se nezklidní,pak jsme ho vyhodili ven a jako trest byl v kotci.Řešili jsme ,kde byla chyba a jaký byl důvod napadení.Poslední dobou mám pocit,že mu nerozumím a vše se točí kolem něj.Bojím se,že nám bude toho starého psa napadat víc a víc.A já mu chci dopřát klidné stáří,byl to můj společník celá léta.Děkuji za radu.Brigita


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2008 09:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Podle mého, vytěsňuje svou konkurenci. Někteří z mých psů to také někdy zkusili, ale můj zásah byl v prospěch staříků natolik stručný a srozumitelný, že se o to víckrát nepokusili. Staré psy a štěňata si chráním jako vlci ve své smečce, útoky na ně od mladších naprosto striktně potlačuji.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2008 19:46 
Moc děkuji za odpověď.Potřebovali jsme znát názor od někoho zkušeného.Jak mám striktně potlačit útok na našeho seniora?Nevadí našemu nejmladšímu třeba to,že když jdeme do práce tak dva mladí psi jsou venku na zahradě a mají okýnko do chodby domu a ten náš senior je přímo v domě,kam oni nemají přístup?Už má rád svůj klid.Po příchodu z práce jsou všichni tři s námi pospolu.Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. črc. 2008 18:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Brigita píše:
...Nevadí našemu nejmladšímu třeba ...
Neptám se psů, co jim vadí, nebo nevadí. Co je mi po tom, co mým psům vadí? Podstatné je, co vadí mně u nich. Oni se musí přizpůsobit mně, ne já jim.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. črc. 2008 18:56 
A jak tedy striktně potlačit útok na našeho seniora,jak to udělat ,aby pochopil,že je to špatně.Moc děkuji za odpověď.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. črc. 2008 19:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Sorry, ale tyhle detaily na netu psát nebudu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. črc. 2008 19:08 
Dobrá,je-li možno zítra vám zavolám.Snad mi poradíte takto.Přesto děkuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: dvě feny a agresivní pes
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:13 
Offline

Registrován: pon 20. říj. 2008 20:51
Příspěvky: 12
Bydliště: poustka
Dobrý den mám jeden problém,jsem majitelem dvou středních kříženců fenek,čtyřmi dny jsme našli zřejmě křížence německého ovčáka asi tak rok starého,pejsek je velmi bázlivý.Pořád má ocas mezi nožičkama ,poprvé když se s čubama vyděl chvilku na sebe koukali a ty obludy moje na něj začaly vrčet,po chvíly to bylo v pohodě a chtěl si s nimi i hrát.Pejska jsme dali na zahradu a včera jsme tam vzali i čuby,on se však držel jen u mě a vrčel na ně. Potom co jsem ho okřikla na chvíli přestal ale začelo to na novo po té po jedné z nich chnapnul.K cizím psům se však chová submisivně.Přála bych si aby spolu vycházely čuby ho mají rády k jiným psům se chovají agresivně,on ale nemá zájem si je ani očuchat děkuji za odpověd.Bohužel jsem až z chebu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dvě feny a agresivní pes
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
simona.kissova píše:
Dobrý den mám jeden problém,jsem majitelem dvou středních kříženců fenek,čtyřmi dny jsme našli zřejmě křížence německého ovčáka asi tak rok starého,pejsek je velmi bázlivý.Pořád má ocas mezi nožičkama ,poprvé když se s čubama vyděl chvilku na sebe koukali a ty obludy moje na něj začaly vrčet,po chvíly to bylo v pohodě a chtěl si s nimi i hrát.Pejska jsme dali na zahradu a včera jsme tam vzali i čuby,on se však držel jen u mě a vrčel na ně. Potom co jsem ho okřikla na chvíli přestal ale začelo to na novo po té po jedné z nich chnapnul.K cizím psům se však chová submisivně.Přála bych si aby spolu vycházely čuby ho mají rády k jiným psům se chovají agresivně,on ale nemá zájem si je ani očuchat děkuji za odpověd.Bohužel jsem až z chebu

prioč je na zahradě a ne s váma a s čubama? jak si má pak zvyknout?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:23 
Offline

Registrován: pon 20. říj. 2008 20:51
Příspěvky: 12
Bydliště: poustka
Pejsek je nalezenec,nepřijaly ho do ůtulku tak ho máme ve své péči než mu najdeme nového majitele,ráda bych si ho domů vzala a nechala si ho ale bohužel nemohu riskovat že je napadne když nebudu doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:26 
Offline

Registrován: pon 20. říj. 2008 20:51
Příspěvky: 12
Bydliště: poustka
Do předu píšu že u něj trávíme hodně času a pokud by se podařilo odbourat toto chování ráda si ho domů vezmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
simona.kissova píše:
Pejsek je nalezenec,nepřijaly ho do ůtulku tak ho máme ve své péči než mu najdeme nového majitele,ráda bych si ho domů vzala a nechala si ho ale bohužel nemohu riskovat že je napadne když nebudu doma.

tak to zkuste o víkendu, vemte to tak, že je stresovanej tim, že se ztratil..., apk ho najdete, dáte mu nažrat,máte dvě čubky.... super, pak ho ale necháte zase samotnýho, a pak tam za nim přijedete, vstoupíte mu na území (nemá naučeno že to neni jeho...).... je zase nejistej, bojí se....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:40 
Offline

Registrován: pon 20. říj. 2008 20:51
Příspěvky: 12
Bydliště: poustka
Děkuji,zkusím to pomalu,běhal tu déle jak týden,byl ještě s jedním pejskem toho se nám přilákat nepodařilo.Bohužel jsme se na něho strašně upnuli a tak hledám pomoc abych ho nemusela dát pryč.Co si myslíte o takové smečce v bytě mohlo by to fungovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
simona.kissova píše:
Děkuji,zkusím to pomalu,běhal tu déle jak týden,byl ještě s jedním pejskem toho se nám přilákat nepodařilo.Bohužel jsme se na něho strašně upnuli a tak hledám pomoc abych ho nemusela dát pryč.Co si myslíte o takové smečce v bytě mohlo by to fungovat?

pokud dáte psíka dohromady tak proč ne, jen bych nenechávala vázy a tak v dosahu ocasů a her. Kdžytak nejlepší možná bude, když si domluvíte osobní konzultaci (co je v Evropě neni daleko :wink: ) nebo aspoň zatelefonovat. A já osobně bych vzala všechny tři na procházku v pátek, psa na stopovačku a hladký obojek a pak normálně všechny odvezla domu. Pro vváš klid mu můžete dát košík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:52 
Offline

Registrován: pon 20. říj. 2008 20:51
Příspěvky: 12
Bydliště: poustka
Děkuji Mooockrát zkusím to pokud to nepůjde tak určitě zavolám!A ještě něco když jsme s ním na procházce nikdy se nevyčůrá ani nevykadí až na zahradě nebo v kotci , venku nečmuchá jen nás obýhá a pořád nás kontroluje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
simona.kissova píše:
Děkuji Mooockrát zkusím to pokud to nepůjde tak určitě zavolám!A ještě něco když jsme s ním na procházce nikdy se nevyčůrá ani nevykadí až na zahradě nebo v kotci , venku nečmuchá jen nás obýhá a pořád nás kontroluje

to mi čuba taky dělala když jsme ji vzala do města, nic jinýho ji pak nezbylo. to že vásk kontroluje je super, zkuste ho nalákat na aporty...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 21:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Simona lepšie, ako dúfať, že sa to nejak utrasie, je pomôcť trochu psíkovi v tom, ako sa má správať, keď už nevie čo a útočí.

Citace:
byl ještě s jedním pejskem toho se nám přilákat nepodařilo


na takéhoto kamaráta má ešte čas a ak riešiť, tak určite nie druhého psa lákať. Potrebuje byť v kontakte s vyrovnanými ovládateľnými psami. Ten psík má strachov a neistoty v sebe veľa, prečítajte si témy o stachu a fóbiách http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewforum.php?f=10.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 21:17 
Offline

Registrován: pon 20. říj. 2008 20:51
Příspěvky: 12
Bydliště: poustka
Pročítám si to postupně,včera jsem tu ztrávila skoro celý večer,doufám že mu pomůžu,moje druhá čuba čůrala ztrachy když na ní někdo zvýšil hlas nebo si jí chtěl pohladit(je z ůtulku)Ted je to psí dáma.Děkuji vám za váš čas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 15:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Z textu je patrné, že má z čubinek strach. Jak psala Eva, vzal bych je všechny ven, kde maj dost prostoru na sblížení se. Využil bych toho, že se drží u mě. Nedovolil bych čubám, aby se na něj jen křivě podívali (to dokážu povelama) a zároveň aby on neběsnil (to se dá například nadřazeným tónem "co blbneš, copak ti ty čubinky něco dělaj, nebo co?"). Ten pes musí dostat pocit bezpečí (který ztratil jak na něj čuby poprvý zavrčely) a zároveň musí vědět, že může pouze to co já mu dovolím.
Jinak nemohu než doporučit návštěvu Vlčár...

_________________
Louis (Lujs) - plavý hovawart - pes
Darina - kříženec kokršpaněla - čuba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 21:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
JirkaSi píše:
to se dá například nadřazeným tónem "co blbneš, copak ti ty čubinky něco dělaj, nebo co?"

ani ne tak nadřazeně jako udiveně, vysmát se mu ale ne ho sjet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 22:51 
Offline

Registrován: pon 20. říj. 2008 20:51
Příspěvky: 12
Bydliště: poustka
Dobrý den,asi to vzniklo z jejich strany,ony jsou takové šéfky,jednou je už napadla fena ovčáka tak si potřebovaly zkontrolovat co že to je za pejska,tak byly naježený a ta čuba co to od vlčačky zchytala trochu vrčela ,jí jsem vyhubovala a přestala,jenže on to asi špatně pochopil,seznamovačku nechám na výkend to budu celý den doma a uvydíme,je mi ho tam strašně líto když odcházíme tak hrozně pláče.Pokud to nevyjde tak na vlčáry dorazíme je pravda že to tak daleko taky není


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 17:09 
Offline

Registrován: pon 20. říj. 2008 20:51
Příspěvky: 12
Bydliště: poustka
Tak jsem to dneska zkusila vzala jsem je na dlouhou procházku,čuby byli v pohodě ale Sorbon na ně vrčel,tak po hodince zo bylo klidnější a na stopovačce jsem ho k nim na chvilku pustila už nebudil dojem že je chce zabít jako na začátku ale kdykoliv některá z nich ke mě běžela on utíkal ke mě a začal mě i s přítelem obíhat.Maliko měl chvílemi zájem si je očichat.Pustily jsme ho volněji ,(moje Konynka je dominantnější a Salynka podřízenější)čuby běžely do křový a on za nimi a začal honit Salynu,Konína jí běžela na pomoc a mi ho oddtáhli.Bojím se aby si nechtěl udělat pozici ve smečce a pokusil se napadnout Salynu která se bojí a konýna by jí běžela na pomoc a ztrhla by se rvačka ze které by čuby vyšli třeba pokousané.On je velikosti vlčáka a ony spíše kokršpaněla jak to vyřešit_?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 17:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
simona.kissova píše:
Bojím se aby si nechtěl udělat pozici ve smečce a pokusil se napadnout Salynu která se bojí a konýna by jí běžela na pomoc a ztrhla by se rvačka ze které by čuby vyšli třeba pokousané.On je velikosti vlčáka a ony spíše kokršpaněla jak to vyřešit_?

Řekla bych, že pes by do feny jít neměl, resp ze svých nedostatečných zkušeností neznám psa, co by naostro napadl fenu....Myslim si, že by si naopak svoje místo ve smečce najít měl, a zaroveň si nemyslím, že by to měl dělat násilně tím, že by "hlavní" fenu napadl. Řekla bych, že si na sebe jen potřebují zvyknout, trávit spolu co nejvíce času, možná se pro začátek vyhýbat konfliktním situacím (jedna hračka na 3 psy, jedna miska se žrádlem na 3 psy..) a naopak zvýšit množství příjemných společných zážitků....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 18:08 
Offline

Registrován: pon 20. říj. 2008 20:51
Příspěvky: 12
Bydliště: poustka
Já právě taky neznám psa který by je někdy chtěl napadnout,nejlepší jejich kámoš je Ozzy 10let sarý Am.staf ,kterému Saly ukáže bříško popusinkují se konýna na něj vrčí ale jemu by bylo jedno kdyby mu na hubě vysela nikdy by jí neublížil.Také bulíci,dobrmani atd.všichni chápou že jsou to čuby ale Sorbon když na ně vrčí zní to jako prostě ti dám za vyučenou.Piškoty nedávám aby na sebe nežárlily.Pejsek je v kotci na zahradě tak nehrozí ani ta miska,všimla jsem si že nečůrá jako pes ale stále jako fena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2008 20:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
simona.kissova píše:
Já právě taky neznám psa který by je někdy chtěl napadnout,nejlepší jejich kámoš je Ozzy 10let sarý Am.staf ,kterému Saly ukáže bříško popusinkují se konýna na něj vrčí ale jemu by bylo jedno kdyby mu na hubě vysela nikdy by jí neublížil.Také bulíci,dobrmani atd.všichni chápou že jsou to čuby ale Sorbon když na ně vrčí zní to jako prostě ti dám za vyučenou.Piškoty nedávám aby na sebe nežárlily.Pejsek je v kotci na zahradě tak nehrozí ani ta miska,všimla jsem si že nečůrá jako pes ale stále jako fena

nespoléhejte na to, že je to pes a čuby nenapadne. Třeba neví že to jsou čuby. Že je to takový deprivant, že se to musí naučit. Zavolejte Rudovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2008 21:34 
Offline

Registrován: pon 20. říj. 2008 20:51
Příspěvky: 12
Bydliště: poustka
Rudovi jsme již volali,dnes jsme byli zase na společné procházce,bylo to super!Ani jedno zavrčení a ani jeden špatný pohled,očmuchal je,čuchal s nima,všechno ho zajímalo,byl volně a bylo to super,jen doufám že ho to nepřejde protože pokud to tak půjde dál ,budeme mít doma o miláčka na víc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: boj o postavení ve smečce - 2 hovíci
PříspěvekNapsal: úte 23. pro. 2008 13:10 
Potřebuji poradit jak se postavit k situaci která nastala u nás doma.
Popis situace: máme 2 hovawarty - psy, starší má 2,5roku (blonďák, povaha závislák na paničce, není příliš dominantní, občas trochu citlivka a nervák), mladší 1,5 (černý, miluje lidi, definitivně dominantní vůči ostatním psům, jinak pohodář, občas až trochu přidrzlý - ale co byste čekali od puberťáka).
Doteď situace naprosto v pohodě, mladší se zatím bez problémů podřizoval. Před 14 dny se ale staršímu postavil. Zatím se parkrát poprali a občas rychle vyhraje ten, občas druhý. Někdy ale začnou natvrdo a to s manželem zasáhneme. Odtáhneme je od sebe, oba dostaneme na zem a podržíme pod krkem než se uklidní. (já u toho i vrčím). Naštěstí jsou na to od malička zvyklý, že je tímto způsobem trestám (jinak bych asi 45kg pod sebe na zem nedostala), když se mi něco nelíbí - ukážu jim svou dominance. Neukazuju ani jednomu, že byl v právu a na oba se dívám zuřivě.:evil:
Teď moje otázka. Mám jim já určit, kdo má být na jakém místě ve smečce a bez ohledu nacokoli to vyžadovat, nebo jim nechat ať si to určí sami? = nechává vůdce psy si vybojovat postavení mezi sebou? :?:
V budoucnosti bude černý určitě dominantnější - teď ale musíme přežít ten přechod, než si to vyjasní. p.s. mám teď docela problém jim to vysvětlovat psím způsobem a jít do nich, protože jsem v pátém měsíci a manžel ten zase neví jak do toho a nedokážu ho to naučit = psa by do čumáku nebo do ucha nikdy nekousl :-).

Díky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. pro. 2008 13:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím si, že jste udělali zásadní chybu v tom, že jste je nechali, aby se párkrát poprali. Tím, že zasahujete jenom někdy, jim v tom děláte pěkný zmatek. Já bych sejmula útočníka, kteréhokoli.
To, jak jsi popsala svůj trest - to se mi zdá zatraceně přehnahné. A navíc, ono to nefunguje - je od malička zvyklý, že ho tak trestáte. Jak pro Boha může být pes zvyklý na trest?
Svou dominanci jim neukážete tím, že je otočíte na záda, ale srozumitelností, pevnými nervy, důsledností a tím, že budete sprravedlivá. Trestáním dominantní postavení opravdu nezískáte.
Praktická rada - zavolejte Rudovi a domluvte si osobní konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. pro. 2008 06:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle je tady už dva roky:
Psa na záda jako trest?
Myslíte si, že hodit psa na záda a chytit ho pod krkem je jednoduchá záležitost?
(ti, co to viděli před lety na Nově, nebo to někde slyšeli zřejmě ano, alespoň o tom čtu věčně na různých chatech, diskusích nebo vidím výsledky „práce výcvikářů-amatérů“).
To je teda OMYL!!!Je to procedura, o které vám tu mohu rozepsat čtyřstránkový elaborát, ale pokud nevíte jak na to, nedělejte to! Já než drapnu psa pod krkem, dávám si hodně pozor, zda to bude mít jen pozitivní efekt. Tento postup mě vlčice s Beta psem jménem Zuno učili téměř čtyři roky!!! Pokud to totiž zvořete, budu s tím mít dost práce dát vašeho psa dohromady.

Znáte pořekadlo "jak se dolesa volá,..." nebo jak se s čím zachází,..." ? To přesně dokumentuje to, co se bude tímto přístupem dít. Zacházejte se psem tvrdě a pak se budete hrozně divit, že on je vůči druhým TAKÉ tvrdý.

I tato moje odpověď je tady dva roky. Pročti si to. Správně se dělá se psy rozumem, ne silou.
:wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. pro. 2008 12:33 
Asi jsem to popsala špatně - na to hodit psa na záda bych se svými 50kg rozhodně neměla fyzickou sílu. Začnu tím že tlačím psovi čumák dolů a počkám až se mi podvolí a lehne si na zada.(To jsem myslela tím že jsou na to zvyklí - že jim nedělá problém se mi podvolit a lehnout si přede mnou na záda a ukázat mi břicho) Nikdy s ním netřepu a rukou ho držím pod krkem ale ne tak abych ho dusila ale jen ho držím a používám výhružný tón hlasu. Chvíli počkám až se zklidní a pak ho pouštím. Dále ho sleduju pohledem.
Také to není tak, že bych tento trest používala denně. Na normální trest stačí výhružné Fuj! nebo Nesmíš! a mimiku tváře. Nápřahové tresty nepoužívám vůbec. Možná to co jsem popsala v příspěvku vypadalo příliš drsně ale já se soustředila na popis problému, že se mi začali prát a já nevím jestli si je to mám nechat trochu vyříkat, aby si sami zjistili, kdo je silnější nebo ne (Není to ani fena ani štěně ani senior, kterého bych měla chránit, ale 2 testosteronem nabití mladíci)
Jinak tento trest používám vyjímečně - např. pokud napadne jiného psa, nebo teď když se začnou natvrdo prát a není absolutně jiná šance, že by mi jinak věnovali pozornost.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 09:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Beztak mi připadá, že to řešíte v nervech a ne suverenitou. Tohle se po netu moc naučit nedá, protože s tím souvisí spousty dalších věcí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vlčí špic a francouzský buldoček-jde to dohromady?
PříspěvekNapsal: pon 01. čer. 2009 11:56 
Offline

Registrován: pon 23. úno. 2009 22:03
Příspěvky: 1
Bydliště: Třebíč
Dobrý den, jmenuji se Jarmila, jsem ročník 49, žiju sama se dvěma psy. Mám 7 let fr.buldočka a vlčího špice- jako hlídače. Špic byl od 3 měsíců na dvorku, ale vážně onemocněl a musel být v budově, aby neprochladl a tak je s námi v domku. Cvičila jsem ho sama, dnes poslechne tak na 80%.
Špic stáří 1,5roku- zuřivě štěká na každého psa, který běží okolo plotu. Na procházkách si nevěřím, že zvládnu situaci - náhodně běžící pes a můj uvázaný špic. Jak mám zacházet s takovýmhle psem, když on určitě ví, že já mám takovéhle obavy? K cizím lidem, za mé přítomnosti, se chová dobře, jen 1x začal na návštěvu dost ve zlém - bála jsem se, že ho kousne, nakonec pokousal mého buldočka, nevím proč. Občas špic pokouše buldočka- kvůli žrádlu, nebo ho vyprovokoval bul. Každý říká, je potřeba ho potrestat, myslejí tím zmlátit, ale do toho se mi nechce, zpřísním hlas, někdy nadávám a hned ho vyhodím z domku ven a řeknu mu proč a nechám ho venku-on tomu rozumí-ví proč, ale vím, že za čas se poperou zase. Jak se správně zachovat, aby jak špic stárne, neměl sklony se prát? Když jsou oba psi v pohodě, vše je v pořádku, ale pak nastane zkrat a už se perou. Máme v rodině miminko a když ke mně přijedou na návštěvu, nevíme, jak špice zvládat, aby neohrozil mimino, můžete mi v tomto také poradit? Ono zmlátit psa a říct mu to nesmíš bych ve zlosti také dovedla, ale já bych to chtěla jinak-v klidu, ale důrazně. Předem děkuji za radu. Jarmila


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vlčí špic a francouzský buldoček-jde to dohromady?
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 11:51 
Offline

Registrován: ned 19. črc. 2009 20:22
Příspěvky: 10
Bydliště: km
:censored2: Takto znějí amatérské a zcela škodlivé rady, které tady nemají co dělat, jelikož dokáží napáchat mnoho škody a žádný užitek.
Nechám zde tento neupravený příspěvek jen proto, že je to vzorový odstrašující příklad toho, jak to nemá vypadat. Autorce tohoto příspěvku bych doporučil se nejprve něco naučit, než začne učit druhé.
musel jsem se ještě hodně držet, protože jsem chtěl původně začít tím, že by si měla sama naplácat novinama a do zrcadla zařvat NESMÍŠ!
R.D.


Dobrý den paní Jarmilo. Špic kouše buldočka možná proto, že na něj žárlí. Ale v každém případě je velice dominantní a temperamentní -a je také možné, že si chce dát bul. pod sebe. Tak proto to kousání...
A co se týče toho štěkání na ostatní psy za plotem - tak bych řekla, že je to normální - hlídá a chrání své teritorium - což je pochopitelné. A jak reaguje na cizí psy venku? Je totiž i možné, že je agresivní hlavně na cizí psy - protože na ně není zvyklý. A co se týče vašeho buldočka jak jej špic kouše - tak určitě špice potrestat - (SRULOVANÝMA NOVINAMA ho plácnout přes zadek) - a pokud se bojíte špice pouštět na volno - doporučuji stopovačku ( např. 10m) - a učit ho - zavoláte ke mně - a pokud nepůjde zatáhnout ho k sobě a pochválit. A určitě byste ho měla nechávat ve styku i s cizími psy - (na vodítku - prozatím) a pokud bude vyjíždět tak zase plácnout novinama a pokárat - NESMÍŠ!
A to samé s miminkem - nebo ostatní návštěvou -musíte mu dát najevo, že vy jste jeho pán.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 25. pro. 2009 14:48 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
Nevím, kam tohle téma zařadit, tak snad je to dobře.
Mám jeden příběh a zajímal by mě názor

Majitelka má 2yorkšíry, 2york. feny a bišonku
Obě dvě feny měli často štěnda, jedné je kolem 2 let a té druhé kolem 5 let. Starší fena, žárlila, dávala to najevo a napadala ostatní(menšíma útokama). Mladší porodila štěnda a ta starší ji jedno sežrala- stalo se to poprvé (min.týden). Majitelka ji nechala utratit. Pořídila si druhou bišonku. :-k
Zajímalo by mě, jestli by se stou fenou dalo něco dělat a co si myslíte o tom, že jí nechala utratit :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 25. pro. 2009 14:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Sebrat majitelce všechny psy a pořídit jí tamagoči.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 25. pro. 2009 17:11 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
No asi tak, ještě jeden dotaz, vzalo mě to proto se ptám. Myslíte, že to ten pes cítil? že ho panička zrazuje? Bylo to spontální: Sežrala štěně- majitelka zavolala veterinářce- ta jí řekla, že to bude dělat pokaždé- odvezli ji.
JE mi toho psa líto, doufám, že to nevěděla, že jde na smrt :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 25. pro. 2009 17:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Hierarchii ve smečce by měla nastavit majitelka a když to neumí,měla by zajistit čubině a štěníkům bezpečí a klid. Veterinářka taky zaperlila... proč to odnese ten pes? Určitě by se tou čubinou dalo něco dělat, ale určitě né u téhle majitelky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 25. pro. 2009 21:05 
Offline

Registrován: sob 12. pro. 2009 09:41
Příspěvky: 37
Bydliště: doma
Asi lze tedy utratit zdravé zvíře jen tak?
Právě u tohoto psa by přece nebyl problém ho umístit do rodiny bez štěnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 26. pro. 2009 07:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle není neobvyklý model chování množitelů, setkávám se s tím až příliš často, proto množitele nesnáším. Měli utratit tu majitelku. K ostatnímu se raději nebudu vyjadřovat. Kdo zná můj web, zná i moje názory.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 26. pro. 2009 07:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Cedrovnik píše:
Asi lze tedy utratit zdravé zvíře jen tak?
Právě u tohoto psa by přece nebyl problém ho umístit do rodiny bez štěnat.


Určitě, jen by to tu dámu muselo vůbec napadnout a ta čubina by jí za to musela vůbec stát. Takovýmhle lidem upřímně přeju, aby se jim vrátilo jen to, co oni sami do světa vysílají. Nic víc. A jsem si jistá, že to bude stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 26. pro. 2009 11:38 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
Já tu majitelku znám osobně a znala jsem tu fenku, milovala svoji paničku, pořád se k ní tulila a žárlila na ostatní fenky. Taky nechápu, že to mohla udělat a určitě ji někomu dát by bylo lepší,, proč by to dělala, že? když už ji potrácela štěnata". Myslím, že to byl třeba i ten důvod, přinášela by jí akorád problémy a už by nenesla peníze. K té veterinářce jsme taky kdyby chodili a taky nerozumim tomu, že ji mohli utratit, když byla fyzicky zdravá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 26. pro. 2009 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Já bych zveřejnila jméno jak té množitelky tak té veterinářky všude tam, kde by se dalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 26. pro. 2009 16:48 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
To bych určitě měla, ale bohužel ta ženská je majitelka u které máme podnájem. Takže to nechám, až budeme ve svém, doufám, že už brzy :pray


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 26. pro. 2009 16:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Držím palce, aby se to rychle vyřešilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář. 2009 15:58
Příspěvky: 14
Bydliště: Dolní Tošanovice
Zdravím vespolek, nebudu zakládat nové vlákno, jelikož se můj problém asi týká tohoto tématu. Máme doma dva zlaťáčky Lord - větší - a Eldar (viz avatar). Je jim 5 měsíců a jsou celý den doma sami. Povahově jsou zkrátka jako štěňátka. Hraví. Mnohdy po sobě i hodinu skáčou, honí se navzájem, ale pak si k sobě lehnou a usnou :-)
Problém nastává, když jim dáme nějakou kost z buvolí kůže. Každému jednu, ale po chvíli to Lorda přestane bavit a chce tu Eldarovu. Ten si svoji kostičku v klidu žvýká, ale Lord stojí a vydrží na něj i 10 min štěkat, z čehož mi už jde hlava kolem, takže jim oběma kosti vemu a je klid. To ale pak maří moji investici do těch kostí a také mou snahu o péči o jejich chrup, který je teď ve vývinu.

Zkouším Lorda odtáhnout stranou a dát mu kost, kterou dostal on, ale on se po chvíli zase přitočí k Eldarovi a začne dorážet. Poraďte mi, prosím, jak ho usměrnit.

_________________
Lord - Zlatý Retrívr - *2.8.2009
Eldar - Zlatý Retrívr - *2.8.2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 17:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Já se s nima nemažu, prostě nedovolím, aby si vzali cokoli co je toho druhého. Používám povel "vypadni", když se mi zdá, že jeden nebo druhý zbytečně čumí na "něco". Oni to nějak pochopili a není v tom nejmenší problém. Pokud se někdy objevil náznak nějakého problému, tak hříšník měl smůlu, prostě on nemá nic a ten druhý má to svoje. Rychle chápou, jak říká Ruda 1+1.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 19:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Souhlas, když jeden civí dostane vypadni nebo (protože je Kšandik bázlivější a rozhodí ho to) ho vyhodim beze slov tak, aby o tom prcek ani nevěděl. Můžeš zkusit mu dát vodítko a když začne, tak ho prostě vypadnout mechanicky :wink:

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 20:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mechanicky to dělám třeba vytlačením psa z prostoru nakročením proti němu a pokud by se mne pokusil obejít, vynesu ho pryč za kožich. Příště už by mi do druhého nedělal. 10 minut štěkání? ... za deset vteřin by byl ticho, jak rychle bych mu to vysvětlil. Ovšem tak, aby se to nedotklo toho hodného.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 26. dub. 2010 07:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Máme vícero známých s pejsky, kteří k nám jezdí na návštěvu. Moji dva psi (3 1/4 a 10 RR) se chovali naprosto v pohodě a bez problémů, až do včerejška. Kastrovaná fena, 3 měsíční štěndo. Pátek, sobota naprostá pohoda. V neděli se můj starší pes začal chovat, pro mě zcela nepochopitelně. Na mladšího vyjel dost tvrdě, neustále na něj vrčí, je naježený, když ho potká, na fenu předvedl to samé. Psa jsem odvolávala, při sebemenším náznaku vrčení a známky agrese v tu chvíli se okamžitě uklidní. Noc proběhla naprosto v pohodě, oba respektovali svůj prostor (spí se mnou v ložnici). Ráno malý přiběhnul (tak jako pokaždé) k pelechu velkého a submisivně mu chtěl olizovat uši a tlamu, opět se ozvalo vrčení jako hrom. Venku jsem musela velkého dát k noze, pak radši na šňůru, protože se chystal očividně malého "sejmout". Vůbec nechápu co se stalo, protože malý neprojevuje sebemenší známku agresivity, naopak je značně submisivní, i když při napadení starším psem se bránil velice vehementně. Do dneška neměli žádné problémy, ani při jídle, ani při spánku, hrách prostě vůbec, nechápu reakci toho staršího resp. nevím co tím ten starší sleduje. Jezdíme s nima (s každým zvlášt) cvičit, pokaždé je ten druhý co tam zůstane, jak zařezaný a projevuje neuvěřitelnou radost, když se ten druhý vrátí. Prostě tomu nerozumím.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 28. dub. 2010 07:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Třetí den je v jakémkoli oboru soustavné činnosti kritický, jelikož dochází k útlumu. Prostě to tak je. Nechtěj po desetiletém psu, aby vydržel to, co vydržel zamlada. Moji psi jsou v neděli při fríčku, které bývá náporem po celý víkend už od pátku, také protivní a dávají tak najevo svou únavu. Neřeším to, jen se snažím, aby měli kde a jak odpočívat a jejich protivnosti "házím do autu". Ty jsi z té návštěvy nebyla v neděli unavená?... Ber v potaz, že psi vydrží mnohem méně. A jestli to zdolával, když byl mladší, popřemýšlej, co u psa znamená věk deset let.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!