Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Váľanie psa v exkrementoch alebo v iných nečistotách
PříspěvekNapsal: stř 03. pro. 2008 10:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. lis. 2007 12:34
Příspěvky: 12
Bydliště: Trnava
ahojte,
kúpila som si sučku zlatého retrievera, od tzv. pseudochovateľky - sučka bola zatvorená v koterci a jedinou jej úlohou bolo rodiť šteniatka určené na predaj.
Z nejakého dôvodu však prestala byť akraktívna na tento účel a pseudochovateľka sa jej chcela zbaviť - akousi riadenou náhodou som sa k nej dostala - mojím snom je totiž robiť canisterapiu práve so sučkou tohto plemena -
teraz však k problémom:
nakoľko bývam v byte je potrebné naučiť ju vykonávať potrebu vonku / v neďalekom lesíku - / pravidelným venčením dosahujeme dobré výsledky / igelitové vrecko na exkrementy je samozrejmosťou - putuje potom do smetného koša,
pojedanie vlastných exkrementov / to je otázka pre pána psychológa - čo je dôvodom takéhoto správania / to vieme ustrážiť - pri venčení odtiahneme psíka od výkalov
s čím si však neviem rady je, že sučka na prechádzke si ľahne a váľa sa - čo v takomto počasí / blato, mokré lístie, mokrá tráva ap. vôbec nie je vhodné - ako odnaučiť tohto zlozvyku?
ďakujem za odpoveď
hanka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váľanie psa v exkrementoch alebo v iných nečistotách
PříspěvekNapsal: stř 03. pro. 2008 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Hanelie píše:
s čím si však neviem rady je, že sučka na prechádzke si ľahne a váľa sa - čo v takomto počasí / blato, mokré lístie, mokrá tráva ap. vôbec nie je vhodné - ako odnaučiť tohto zlozvyku?hanka

No z toho ale nevyplývá, že se válí jen v exkrementech....Prostě se jen válí. Třeba moje čuba to dělá, když má radost, že je venku. Začne jezdit hlavou a pak už se válí celá....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. pro. 2008 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Můj zlatý retrívr se taky rád válí třeba v listí, v zabahněném potůčku, nebo v ranní zmrzlé trávě, vyjadřuje tím radost z procházky, ze života, prostě si to užívá..... :D
Pokud se fenka záměrně neválí v něčem voňavém (exkrement, hnijící ryby na břehu rybníka :lol: ) tak možná vyjadřuje totéž, obzvláště pokud před tím nepoznala mnoho volnosti a spontánní radosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. pro. 2008 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Já si teda myslím, že válení se psa v něčem není zlozvyk, ale normální chování..

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. pro. 2008 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Nám to jedna čuba dělá taky, někdy to vypadá že chce zkoušet kotrmelce. Jezdí hlavou po zemi pak sebou doslova plácne a válí se, myslím že to dělá že je šťastná.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. pro. 2008 13:28 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Lucie Kratochvílová píše:
Já si teda myslím, že válení se psa v něčem není zlozvyk, ale normální chování..

tož s takovým normálním chováním by holt musela jít bydlet někam jinam :lol:

Jinak jen dodám,že známá si taktéž vzala fenu ze stejných podmínek :evil: a ta dělala to samé..okamžitě se jala ty svoje výtvory požírat :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. pro. 2008 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Pokud se válí z čisté radosti v trávě nebo na sněhu, tak bych to neřešila, je to vyjádření radosti a jejich způsob očisty. Moji psi to dělají všichni. Jen vždy zkontroluju, jestli se fakt válí na čistém, ono je to vidět, když se pes válí v hnusu, tak občas čichem kontroluje, jestli je správně "vycentrovaný", jestli třeba nesjel mimo :-))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. pro. 2008 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. lis. 2007 12:34
Příspěvky: 12
Bydliště: Trnava
dôvod pre ktorý mi to vadí, že sa bojím, aby neprechladla, najmä teraz v upršanom počasí,
mám ešte jednu sučku malého špica, ale táto to nikdy nerobila /váľanie sa v nečistotách/- túto sme mali od šteniatka - / teraz má 17 rokov / - tam žiadne problémy nikdy neboli
ďakujem za odpovede,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. pro. 2008 14:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Stekacek píše:
Můj zlatý retrívr se taky rád válí třeba v listí, v zabahněném potůčku, nebo v ranní zmrzlé trávě, vyjadřuje tím radost z procházky, ze života, prostě si to užívá..... :D


Nepoznam retrievera, ktory toto nerobi :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. pro. 2008 15:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Hanelie - tak si jí jednoduše zavolej, když k tobě půjde, tak bude na nohou.. :-)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. pro. 2008 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Hanelie píše:
dôvod pre ktorý mi to vadí, že sa bojím, aby neprechladla, najmä teraz v upršanom počasí,
mám ešte jednu sučku malého špica, ale táto to nikdy nerobila /váľanie sa v nečistotách/- túto sme mali od šteniatka - / teraz má 17 rokov / - tam žiadne problémy nikdy neboli
ďakujem za odpovede,


Jak je fenka stará? Můj pesan se klidně i v tomto počasí každý den brodí desítky metrů v potůčku po bříško ve vodě, pak ještě dělá kotrmelce ve zmrzlé trávě a v hlíně, ve sněhu.... Domů jdeme úplně mokří a špinaví... Já myslím, že je důležité mokrého pejska udržovat v pohybu, aby neprochladl a nechat usušit v klidu doma... Špínu a bahno na něm už neřeším. Jakmile se po procházce usušený doma vzbudí, otřepe se, bahno opadá, já to vysaju - není problém. Co na něm zůstane nalepené vyčešu... Ještě jsem ho ani jednou nekoupala.
Je pravda, že jednou to neodhadl (asi před 3 týdny - byla zima), protože na hladině jedné zátoky bylo napadané listí a myslel si, že je to pevná zem, tak HUP a zmizel celý pod hladinou. Už jsem ho šla vytáhnout, ale vyplaval... :lol: Tak z tohoto zážitku si odnesl zelený sopel, ale jitrocelový sirup umí zázraky, za týden bylo zas dobře. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. pro. 2008 22:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Já teda válení psa v lecčems moc neřeším jako problém, podle mně to balení pachů je pro psa normální...jen holt vždycky pak musí podstoupit koupelnu, pokud se chce válet s paničkou v posteli:o) Co se týče toho prochladnutí, záleží na tom, jak moc je choulostivá, ale pokud byla u nějaké pseudochovatelky v kotci celoročně, tak by to neměl bejt takovej problém.....

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. pro. 2008 07:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lindchen píše:
Nepoznam retrievera, ktory toto nerobi :lol:
Pár jich sice znám, ale to jsou psi, co nemají příležitost. U zlaťáků mne tohle chování naprosto nepřekvapuje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. pro. 2008 10:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 14:19
Příspěvky: 31
Bydliště: HE
http://vrabcak.album.cz/mik/

keď je príležitosť...
a keď to bude pýtať heslo: micek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váľanie psa v exkrementoch alebo v iných nečistotách
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře. 2011 12:24 
Offline

Registrován: stř 05. led. 2011 12:59
Příspěvky: 7
Bydliště: Dolní Zálezly
Ahojky, mě by prosím zajímalo, jak odnaučit válení v ******? Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váľanie psa v exkrementoch alebo v iných nečistotách
PříspěvekNapsal: sob 06. srp. 2011 20:26 
Offline

Registrován: stř 20. říj. 2010 22:12
Příspěvky: 76
Bydliště: CV
Taky by mě zajímalo, jestli se to válení v mršinách a exkrementech dá odnaučit, nebo jenom usměrnit na "společensky přijatelnou míru" - jestli má smysl po ní třeba házet klíče, když se v něčem začne válet (resp. nejlépe těsně předtím) a nadávat jí za to, nebo prostě jenom dávat bacha a v případě, že to včas podchytím, tak jí přivolat s tím, že když to včas nepodchytím, tak to prostě udělá a nedá se svítit... Jedná se o flat coated retrívra a protože je čuba jinak fakt naprosto bezproblémová, tak jí nechci zbytečně drilovat za něco, co se zas až tak moc nedá ovlivnit... Jaká je vaše zkušenost - povedlo se to tady někomu svého retrívra zcela odnaučit?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!