Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 07:47
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: pát 11. led. 2008 14:16 
Mám štěňátko staré 2,5 měsíce. Je to československý vlčák. Zatím nějaké neobvyklé problémy nemáme (sice rozdrbe všechno na co přijde a občas se ještě stane,že si nestihne říct že chce ven, ale to je asi zatím normální). Ale proč sem píšu. Největší problém máme s postelí. Když jsme si ho přivezli, uvelebil se pod postelí...cítil se tam dobře a v bezpečí. Nechali jsme ho tam, nevadilo nám to. Později se už naučil spát na pelíšku a všechno se zdálo být fajn. Jenže jak teď povyrostl, už dokáže vlést na postel. Když jsme doma, tak si to netroufne. Ale když je doma sám, tak pravidelně, každý den nacházíme po příchodu pročůraný pěřiny i polštáře. Když jsme mu jednou zavřeli dveře do obýváku, tak naříkal tak, že si pak stěžovali všichni sousedi. Když je totiž doma sám, tak spinká pořád pod postelí a když zjistil, že tam nemůže, tak naříkal až z toho pak chraptěl. Nejhorší je, že to dělá jen když nejsme doma, takže okamžitý trest přijít nemůže. A trestat ho po několika hodinách? To už nemá smysl. nevím si rady jak ho to odnaučit. Poradíte mi? Z věčnýho praní peřin a polštářů se asi za chvíli zcvoknu :roll:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. led. 2008 14:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
co přes postele přehodit velkej igelit? Mohlo by mu to klouzat a mohl by se na to vykašlat.. a když ne, tak aspoň jenom umejete igelit :wink:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. led. 2008 16:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nejdřív mu vysvětlete, co je dovoleno a co není dovoleno a pak můžete trestat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. led. 2008 20:00 
Essi píše:
Nejdřív mu vysvětlete, co je dovoleno a co není dovoleno a pak můžete trestat.


No právě když jsme doma, tak vi, že na postel nesmí...teda zkouší to, ale když mu řeknem "DOLU" tak na nás hodí ty svý provinilý očka a ty přední ťapky dá zase dolů. Je to náš lump. Asi ten igelit bude jediný východisko :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. led. 2008 01:51 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
A kdyby ten igelit samotnej nestačil, možná bych zkusila ještě na ten igelit fingovat nějakou deku nebo prostěradlo nebo něco, co když počůrá, tak jednoduše přemáchneš nebo hodíš do pračky a hotovo. Ono zakázané ovoce totiž nejlépe chutná. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. led. 2008 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Obávám se, že z igelitu se stane perfektní hračka, ale proč to nevyzkoušet, že jo :lol:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. led. 2008 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Obcas jsem kdyzjsem nechtel aby pes bil v postely v me nepritomnosti na postel naskladla napr. zidle,batoch,tezky kufr...apod.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. led. 2008 18:47 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
BinLadin píše:
Obcas jsem kdyzjsem nechtel aby pes bil v postely v me nepritomnosti na postel naskladla napr. zidle,batoch,tezky kufr...apod.

tohle já dělám naprosto běžne,ne teda kvůli psovi,ale kvůli kočce :evil: :twisted: ,na kterou neplatěj běžný fyzikální zákony :evil: :twisted: .Sedačku mám pokrytou igelitovejma pytlema a taškama z Delvity,páč to šustí a ta mrcha se toho bojí.Na posteli jsem měla svýho času i lux :shock: :shock: .protože toho se bojí naprosto děsně :D .Jinak bohužel nic nezabírá.Pro případné zapálené ochrámce dodávám,že třetí sedačku už si fakt zničit nenechám a nach*áno v posteli fakt mít netoužim.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. led. 2008 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Žádný ze psů, kteří s námi kdy byli, se do postele nevyvenčil. Všude možně jinde ano, ale do postele ne. Možná je to tím, že s námi v té posteli spali a považovali jí za svůj pelech. Zato nám to teď vynahradila kočka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: sob 12. led. 2008 22:43 
Offline

Registrován: čtv 15. lis. 2007 18:59
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Mám štěňátko staré 2,5 měsíce.



Je strašně malý. Trpělivě uč kam má chodit na potřebu a naučí se .Třeba mu není úplně jasné kam se může venčit v bytě. Takhle malý štěně moc dlouho nevydrží.
A do postele chodí ,protože se mu stýská a tam vás nejvíc cítí,tak je mu tam nejlépe.Dej mu do pelíšku třeba tvoje použité triko nebo něco na čem bude mít hodně vašich pachů..
.
Našemu psovi jsou 4 roky a když je doma sám tak spí taky v posteli a jinak tam přes den nechodí .Teda nedělá si tam potřebu ,ale ten tvůj se to taky naučí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2008 08:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ve štěněcím věku se vyčůrali všude, kromě do svého pelechu. Důslednou čistotnost všichni měli kolem 5. měsíce, s výjimkou jednoho nalezence. Tomu to trvalo o dost dýl a našli jsme ho ve věku asi 8 měsíců. Když se asi po 14 dnech dokázal konečně udržet na nohou, začali jsme opatrně s výchovou a pak pochopil asi za měsíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 09:49 
Essi píše:
Žádný ze psů, kteří s námi kdy byli, se do postele nevyvenčil. Všude možně jinde ano, ale do postele ne. Možná je to tím, že s námi v té posteli spali a považovali jí za svůj pelech. Zato nám to teď vynahradila kočka.


:D :D :D No je pravda že v pelíšku má naše zlatíčko čisto a ani by mi nevadilo, kdyby TED prespaval v postýlce, ale az by vyrost, tak by sme spali na zemi my a Seth na naší postýlce :P Zkusim tam nakupit nějakej ten nábytek...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 09:55 
anina0 píše:
Je strašně malý. Trpělivě uč kam má chodit na potřebu a naučí se .Třeba mu není úplně jasné kam se může venčit v bytě. Takhle malý štěně moc dlouho nevydrží.
A do postele chodí ,protože se mu stýská a tam vás nejvíc cítí,tak je mu tam nejlépe.Dej mu do pelíšku třeba tvoje použité triko nebo něco na čem bude mít hodně vašich pachů...Našemu psovi jsou 4 roky a když je doma sám tak spí taky v posteli a jinak tam přes den nechodí .Teda nedělá si tam potřebu ,ale ten tvůj se to taky naučí.



Dík za nápad...s tím trikem to určitě zkusím. Zkoušela jsem i noviny, ale ty pečlivě roztrhal a nejhorší je, že má tendenci je i žrát. :? Každopádně dík všem za rady...všechno zkusím, uvidím co bude na to naše zlobidlo milovaný fungovat. :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. led. 2008 12:29 
Ahojky. Tak jsem zkoušela všechny vaše rady. Bohužel neuspěšně. Všechno co bylo na posteli novýho byla hrozná zábava. Židle atd. z postele stáhnul a stejně tam rejdil. Igelit šustí a suprově se tam pak hrabe (pak už sem ho tam nedavala, mohl by kousek sežrat, jak je jeho zvykem žrát všechno-což sem nechtěla) Tak sem to včera udělala tak, že sem uklidila doskříně polštáře, peřiny i prostědadlo, takže nebylo na posteli nic s čim by si mohl hrát. Doadlo to tak, že jsme neměli další flek na posteli...uvidíme jestli mu to vydrží a pustí ho to...budu ještě informovat. každopádně dík za rady :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. led. 2008 20:54 
ráda bych se taky přidala. Já mám ale už 7-mi měsíční fenku jorka a ta potvora se mi 3krát s odstupem asi dvou týdnů, taky počůrala do postele. Vůbec nevím proč to dělá. Spinkat s námi může a do postele může taky kdykoliv. Dvakrát to udělala po koupání tak nevím jestli to od ní není pomsta. Co s ní?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
naše mrňavé skoro dvouměsíční ČV se taky občas počůrá do postele - spí tam s námi,někdy jsem ji u toho načapala, většinou tam skočila záměrně a udělala loužičku,přišlo mi,že rozrušením ze hry nebo tak,tak jsem jí hned potom drapsla a odnesla na plenu do chodby. když je sama,má do ložnice přístup,dlouho nic,ale v posledních dnech,se takhle vyčurala asi 3x a z toho pročurala jednou peřinu durch. taky jsem si myslela,že to považuje za svůj pelíšek,do kterého se nečůrá,ale asi to ještě nepochopila.takže když bude sama,ložnici zavřeme abych se neuprala k smrti :roll: jo,a taky se uvelebila pod postelí,když jsem si ji přivezla,asi jí to připomínalo noru.už se tam skoro nevejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 10:54 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Mellorn píše:
tak jsem jí hned potom drapsla a odnesla na plenu do chodby. .

Nechci ti do toho kecat :oops: ,ale nechápu,proč někdo učí psa a navíc tak velkýho jako ČV doma na plenu :shock: .Vede to akorát k tomu,že pes v tom má slušnej guláš a nácvik hygieny je docela komplikovanej.Když si člověk fakt dá tu práci,má ve třech měsících naprosto čistotnýho psa.Ale je to makačka,to uznávám,leč platí :co dáš ,to dostaneš :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
proč guláš? :? doma bývá taky někdy pár hodin sama,3dny v týdnu maximálně a myslím,že je lepší,když ví,že doma se může,když potřebuje,vyčůrat na plenu, je to savé,slyšela jsem ,že to psi upřednostnují, než na koberec/ložnici asi budeme zavírat/ nebo lino,které jí tam tedy zbude.Přčdpokládám,že čistotě se dřív nebo později naučí a tohle odstraníme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 11:16 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Mellorn píše:
proč guláš? :? .

aha,tak nic :wink: ,jakobych nic neřekla :D

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: stř 07. kvě. 2008 12:42 
dobrý den, my máme skoro stejný problém. náš 9 měsíční maltézáček se začal počurávat do peřin když s náma spí a nevíme jak ho to odnaučit a představa že bysme spávali na igelitu... a když ho s postele sundáváme dolu aby tam nespával vždycky v noci za náma skočí a spí tam s nama znova


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Spí v posteli
PříspěvekNapsal: stř 20. srp. 2008 20:11 
Dobrý den,
náš pes se sice uz do postele nevenci, ale mame jiny problem. A to, ze pejsek s nami spi i proti nasi vuli.
V nasi rodine pes nikdy do postele nesmel, a tak se ho to snazime odnaucit i ted. Ovsem marne. Asi jsou nase metody spatne. Pres den klidne spi na svem pelisku, ale jak se zhasne, tak nas Alina zacne obchazet, zjistovat, jestli spime a okamzite se kybluje pod perinu. Na zacatku, kdyz jsme si ji vzali, jsem se snazila v noci budit a z postele ji vyhazovat, ovsem ve spanku to clovek jaksi vzdycky nezjisti, ze je pes v posteli a taky je to dost vycerpavajici, spat cely tyden na pul oka.
Samozrejme by se to dalo resit tim, ze bychom ji zavreli a nemohla by do loznice, ale rada bych, aby mohla spat pod posteli a nemuseli jsme porad hlidat dvere. Pejsek, ktereho jsme meli pred timto do postele vubec nelezl (pokud nebyla bourka), takze tohle je pro me vychovna novinka.
A tak prosim, poradte, jak to udelat, abych se nebudila tim, ze me tlaci pes (nebo suchy chleba, ktery prinesl) do zad?

Predem diky nejen za tyto, ale i za ostatni rady, ktere tu ctu. (Vázne to funguje a celkem rychle jsou videt pokroky :shock: )


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. srp. 2008 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. pro. 2007 20:17
Příspěvky: 206
Bydliště: Praha 5 - Smíchov
Nejsem zrovna školený odborník, ale 20 let soužití s NO v garsonce přece jen dá nějakou zkušenost.
S námi vždy pes spal v posteli - ano, znamenalo to samozřejmě častější převlékání postele, ale nic nenahradí ten užasný pocit teplého kožíšku spokojeně dýchajícího tvora vedle vás. Ale chápu, že přítomnost psa v posteli může být pro někoho problém.
To, že pes chce do postele, zřejmě souvisí s jeho pocitem sounáležitosti se smečkou. Hlavní noční doupě smečky je přece ta postel, proto se tam cpe. Zkuste dát do pelíšku svého psa nějaké vaše nošené oblečení, např. stará "voňavá" trička, aby pes měl pocit, že vás má oba vedle sebe.
A naučit psa povel "na místo" nebo "místo", kde "místo" doma je ten jeho pelíšek. A pak se jen obrnit trpělivostí a důsledností a vydržet. Určitě nenechávat psa někdy v posteli a jindy ho vyhánět nam místo.
Určitě i p. Desenský poradí nějaké lepší fígle.
Hodně úspěchů. Pajda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 18:42 
Dobrý den, máme podobný problém z postelí. Mám doma dva pejsky Staffbula (Charlie) a Pražskýho krysaříka (Babetka) oba mohou do postele na pohovnku no skoro kamkoli po bytě. Charliemu je 11měcíců a už měsíc vždy poté co odejdem a je jedno na jak dlouho, vždy skočí do postele a počůrá jí. Zkoušeli jsme snad skoro všechno. Dávali jsme na postel všelijaké věci ale bohužel zdvihá nožičku a postel byla počůraná víc než normálně, různé igelity které byli dobrou hračkou, přehoz, spacák dokonce jsme ho i nepouštěli do postele ale vydrželi jsme to asi 4 dny. :oops: dokonce jsme kokupili i ten smrdutý sprej :Hangman: Bohužel máme malý byt 1kk a nemáme mu jak zamezit aby nechodil do postele v naší nepřítomnosti. Bohužel co se ještě nestalo aby toho nebylo málo začal čůrat i na sedačku. Vůbec nic na něj nezabírá a to jsou doma dva a člověk by řekl že si s polu vystačí :oops: Po příchodu domů je netrestáme, ale když něcou provedou tak si jich tak dset minut nevšímáme. Nevím co děláme špatně, proto vás prosím o pomoc jsem z toho už zoufalá každý den převlékám postel, a peru sedačku :bee: Moc vám děkuji za rady, vše co vás napadne vyzkouším.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 19:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
u veterináře jste byli?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 19:35 
Ne to je spíš na psychologa než na veterináře ne??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 19:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
klidně může mít problém s ledvinama, nejdřív bych vyloučila zdravotní problém

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No to může, ale nepíše, zda to dělá i v době jejich přítomnosti. Nebude to spíš truc? Nebo nevyjasněné pozice s druhým psem? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
víš co, než dlouho řešit psychiku a nechat přitom psa trpět zánětem močáku, tak radši vypláznu nějakou tu kačku na veterině a až když vet potvrdí že fyzicky je pes zdravý, začnu řešit psychiku. A pokud by to byla opravdu psychika, tak zase než zkoušet všechno co koho napadne, raději bych jela na výlet na Vlčáry... protože tohle mi přijde jako hodně velkej problém, ve kterým bude buď právě ta fyzická chybka nebo nějakej pořádnej psychickej blok, který takhle po netu jen tak neodhadneš. Něco to před měsícem odstartovalo, ale co??? Je k ničemu řešit následky, je potřeba vypátrat příčinu...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 21:56 
Pes je z fyzického hlediska v pořádku, žádný zánět v těle, ledviny vše ok. I s druhým psem se zdá být vše v pořádku, žádné zobroje mezi nimi nejsou a nikdy nebyli. Charlie byl vždy jako starší, starostlivej brách. Proto jsem myslela spíš na psychiku psa. Bohužel nevím jak to na tomto foru chodí a jestli házíš všecny nováčky do jednoho pytle ale moji psi jsou mojí prioritou a vše hned konzultuji s vetem, kterýmu důvěřuji a který mi doporučil tuto stránku....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 22:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pavlíno je to jen základ pokud to pes začal dělat zničeho nic je logické nejprve vyšetření a pak až hledat jinde. jinak zavolej rudovi takhle těžko říct

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 22:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mmt, jak víš že jsou v pořádku? Pokud byl pes vyšetřen a zánět nebo jiný problém vyloučen, pak je samozřejmě v tomto směru vše ok a je potřeba opravdu hledat problém v psychice. A v tom případě bych se hodně zamyslela nad tím co se před tím měsícem stalo a i pak bych to řešila přímo s Rudou. Pokud si jen myslíš že má ledviny a vůbec močové ústrojí v pořádku, tak se klidně může stát že pes opravdu trpí fyzicky a nic jiného než louže všude mu nezbývá.
Není to o házení do jednoho pytle, ale nikdo přes internet nevidí jak se ten pes jinak projevuje, jestli ho něco bolí nebo se mu zbláznily hormony nebo soused odvedle v pracovní době tluče do zdi a psa to stresuje natolik že očůrává.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 22:21 
Charlie se v naší přítomnosti doma nevyvenčí, chodím na ranní a odpolední směny tak aspoň zhruba vím co se v baráku děje jak odpoledne tak i dopoledne a nejsem pryč déle než pět hodin a načůráno je jen v posteli a nikde jinde. Zdá se mi že je to spíš jak na truc že nejsme doma. Myslela jsem že mi tu někdo poradí a ne že mě tu bude někdo moralizovat. Děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 22:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pavlíno v tom případě si přešti témata o nesamostatnosti. a myslím že tě tunikdo nemoralizuje

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 22:53 
děkuji za radu, každopádně se na to podívám, opravdu mě nenapadlo že by to mohla být nesamostatnos. A každá rada mi může pomoci.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 23:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mě to zrovna na nesamostatnost nesedí - to by přece nezačal v 10ti měsících... spíš mohlo nastat to, že to jednou opravdu nestihl a od té doby se jeho čůrání věnuje zvýšená pozornost, tak raději venku udělá jen to nejnutnější a zbytek řeší doma v klidu. Mohlo se mu venku při čůrání něco stát z čeho si odvodil že venku to není dobré nebo bezpečné... může to souviset i s tou fenkou - nezačíná třeba hárat? Může to mít opravdu hromadu důvodů a odstranění důsledku se dost dobře nemůže podařit pokud nezjistíš příčinu. A pokud si v tom zjišťování nevíš rady, tak přes net na to fakt nikdo nepřijde...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 23:14 
No je možné že začíná Babeta hárat ale to až teď poslední domou když třeba čůra venku tak to po ní hned očuchává a občas i olizuje, ale to je tak poslední týden. V sobotu když venku čůrala tak jí to evidentně chtěl přeznačkovat a počůral i Babetu. Jinak si neuvědomuji že by se venku při venčení něco stalo a to s nimi jsem před odchodome docela dlouho veknu aby vše zvládnul v pohodě. Snažím se nespěchat a nechat je vklidu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 23:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pavlíno psi případné začínající hárání vycejtí i měsíc předem takže možné to je. je to puberták a ty hormony se v něm hromadí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 23:25 
jj to máš pravdu. Je pravda že mě to vůbec nenapadlo. Chodíme hodně často mezi pejsky a zatím ždnému nevoňěla tak aby se o ni zajímali, tak je prada že mě to vůbec nenapadlo. Doufám že to bude tím uvidíme a jestli se to po hárání nezmění tak určitě ještě napíšu nebo pojedu rovnou na Vlčáry


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 09:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petro no tak, chtěl bych jednou zažít, že pubertální pes, co začne kdeco značkovat, má něco s ledvinami. Je to projev klasického machrování, kdy se cítí být králem po odchodu šéfů smečky a přivlastňuje si to tam jak umí. Kromě toho to hárání fenky v tom bude mít také svůj podíl, ale to neznamená, že s tím po hárání feny přestane.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
vzhledem k počasí jsem to brala jako první možnost - i s tím že by mi přišlo hodně blbý řešit psychický problém a pes by přitom uchcával bolestí... samo že po vyloučení fyzických obtíží následuje řešení psychiky... což ale stejně po netu jen tak nepůjde - ostatně ani tys jim nenapsal co s tím mají dělat...
Navíc co jsem poznala stafbulíky, tak je nějaké šéfování (ani když žije pes s fenou) ani nenapadlo... čímž neříkám že to tak v tomto případě není, jen že mě při čůrání jako první napadne fyzický problém, ne machrování.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
na druhou stranu kdyby byl opravdu nemocný, proč by záměrně chodil na určité místo jako je postel nebo křeslo?

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 17:37 
takže z toho vyplívá že pro nás není pomoci a musíme doufat že toho nechá sám?? Nechci ho nijak trestat aby jsme něco nepokazili je to oravdu skvělej pes který je strašně hodný jak k lidem tak ke zvířatům.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 17:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nějaká pomoc je vždycky ideálně přímo na vlčárech

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 17:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
zkuste si pročíst poradnu o nesamostatnosti, nenajdete sice přesný návod, protože na každého pejska platí něco jiného, ale může vás to navést správným směrem jak postupovat. Pokud budete chtít konkrétní rady je lepší zajet na Vlčáry a řešit to osobně.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 10:49 
tak náš vet říkal že to zatím na žádné hárání nevypadá. Tak nevím koupila jsem nalší nepromokavý přehoz na postel a budu doufat že si to časem rozmyslí. Moc vám děkuji za rady a za to že jste se tím chvilku zabejvali.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
pokud se spolu opravdu nezabaví zkus jim vymyslet neco,co je bude bavit nez prijdete domu. Kdyz jim zabavis mozek nebude cas na lumparny.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: sob 21. bře. 2009 06:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Moje Cindy má po půl roce zace destruktivní choutky,občas jí rupne v hlavičce a něco rozkouše,máme novou díru v sedačce.To přičítám jaru,nahromaděné energii,to zvládnu.Ale objevil se nový problém.Už 4x se vykadila do naší postele a vždy na manželův polštář.Nikdy předtím to neudělala.Black i Cindy s námi spí a postel je vlastně jejich pelíšek,o pelíšky v předsíni absolutně nejeví zájem.Takže si kadí do pelíšku a na místě, kde cítí mého manžela.Za páníčka asi spíše považují mě,on se jim moc nevěnuje.Co to znamená?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 09:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Znamená to příliš demokratický styl výchovy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 06:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Jsem na ně měkká,vím to.Ale proč kadí na páníčkovi na polštář?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štěně začlo čůrat do peřin
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 18:50 
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Rodiče mají 6 mesíční štěně jezevčíka, fenku.Vcelku okamžitě a bezproblémově začala už od přinešení domů automaticky chodit na noviny. Jelikož čůrá velmi nepravidelně, přes noc už většinou normálně vydrží, přes den třeba i 4 hodiny nic a někdy se počůrá po půl hodině po vycházce, kde se také kyčůrala. Předpokládám, že v tomto věku je to asi normální a proto má noviny stále doma k dispozici. Teď se nám ale asi 3x za poslední týden stalo, že se vyčůrala do postele. 2x z toho byly peřiny čistě polečené, jde o značkování? Dnes se to opakovalo opět a to asi hodinu po vycházce. Je těžké jí trestat, když už objevíme mokrou deku a nepřistihnem přímo při činu. Proto píšu, jak na to? A v kolika měsících by už měla zvládat vydržet úplně bez novin? Moc děkuji všem za názory a odpovědi a přeju hodně zdraví a krásné léto majitelům i všemu štěkacímu:-)

Eva


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!