Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2007 15:26 
Dobrý den, mám problém stím, ze kdyz Bodíka pustím na volno tam se mi rozebehne za srnkou... Sice se vrátí, ale az potom co ji prozene a jelikoz unás jsou pole blízko silnice nebo hnedka u vesnice tak ho nemozu pustit na volno .Na 20 m stopovacce mi prijde hnedka a na zahrade taky, ale jakmile ví ze je na volno tak jde neco honit.
Prosím o radu
Díky Katka


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2007 15:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jedině nechat mu stopovačku permanentně, až jí přestane vnímat. Asi jsi jí sundala moc brzy. A přivolání na první povel za každých okolností.... .

Přeju trpělivost, také něco takového řešíme....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2007 17:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Essi píše:
Jedině nechat mu stopovačku permanentně, až jí přestane vnímat. Asi jsi jí sundala moc brzy. A přivolání na první povel za každých okolností.... .

Přeju trpělivost, také něco takového řešíme....
..... pokud ucimprivolani zacinam u jednoduchyh veci,po zvladnuti pak stezuji situace postupne jak pes veci zvlada,jinak viz co psala Essi.Zakladem je nic neuspechat.Nenechat psa vybehnout za zveri.Jde oto ze je dobre se naucit tak dobre znat psa ze poznam kdy zacina vetrit achce cvybehnout na lov.Vten okamzik psa privolat a nedat mu sanci vystartovat.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2007 20:10 
BinLadin píše:
Essi píše:
Jedině nechat mu stopovačku permanentně, až jí přestane vnímat. Asi jsi jí sundala moc brzy. A přivolání na první povel za každých okolností.... .

Přeju trpělivost, také něco takového řešíme....
..... pokud ucimprivolani zacinam u jednoduchyh veci,po zvladnuti pak stezuji situace postupne jak pes veci zvlada,jinak viz co psala Essi.Zakladem je nic neuspechat.Nenechat psa vybehnout za zveri.Jde oto ze je dobre se naucit tak dobre znat psa ze poznam kdy zacina vetrit achce cvybehnout na lov.Vten okamzik psa privolat a nedat mu sanci vystartovat.

Já kdyz ho mám na stopovacce a on vybehne tak mu reknu stan nebo sedni a on si fakt sedne, ale kdyz je na volno doma na poli tak to nefunguje,ale treba na chalupe ho pustim a on prijde na poprve i v lese (taky tam nejsou zajíci a rusná silnice...)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2007 20:14 
asi si koupim dlouhou snuru-tak 50 metru a budu ho na tom cvicit- snad to pude...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2007 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
grooggy píše:
BinLadin píše:
Essi píše:
Jedině nechat mu stopovačku permanentně, až jí přestane vnímat. Asi jsi jí sundala moc brzy. A přivolání na první povel za každých okolností.... .

Přeju trpělivost, také něco takového řešíme....
..... pokud ucimprivolani zacinam u jednoduchyh veci,po zvladnuti pak stezuji situace postupne jak pes veci zvlada,jinak viz co psala Essi.Zakladem je nic neuspechat.Nenechat psa vybehnout za zveri.Jde oto ze je dobre se naucit tak dobre znat psa ze poznam kdy zacina vetrit achce cvybehnout na lov.Vten okamzik psa privolat a nedat mu sanci vystartovat.

Já kdyz ho mám na stopovacce a on vybehne tak mu reknu stan nebo sedni a on si fakt sedne, ale kdyz je na volno doma na poli tak to nefunguje,ale treba na chalupe ho pustim a on prijde na poprve i v lese (taky tam nejsou zajíci a rusná silnice...)

Pokud mi pes bezpecne nezvlada privolani psa nepostim.Pes je trvale na stopavce.Nenecham ps avubec vybehnout a uz reaguji v okamziku kdy mi pes zacina vetrit nebo bistri.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2007 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
grooggy, doporučuju k důkladnému přečtení tenhle článek. :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 05:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Mozna jeste mala poznamka na konec,to podstatne vystihuje odkaz od Tinta 76 -pokud je fenule zrava,nebo ma sklony bit fixovana na majitele je mozne tohoto vyuzit prave pri problemu s lovem.Cvicne navozuji situace kdy se psovy na chvily ztracim a nutim jej aby si mne hlidal,v okamzikum kdy mne najde velika a jasava pochvala,odmenit ,pohrats i a jdem dal.Takze v okamziku kd ymi pes zacne projevovat prvni naznaky pritomnosti zvere naznacim ze prave ted zmizim.....pri vyuziti pamlsku je postup zhruba stejny.At se bude delat cokoliv je velmi dulezite nacasovani+provedenim a nic neuspechat.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 09:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
groogy:taky mám lovce.U nás je průšvih o to větší,že už se mu jednou povedlo zdrhnout úplně(na 2dny)a od té doby se choval vůči zvěřï jak v tranzu.Chodíme zatím na 30m šňůře.Vzhledem k tomu,že pes startoval ihned,tak si několikrát naběhl a mohla jsem šňůru použít.Nicméně já při vystartování používám "fuj",pak silné trhnutí a následně psa přivolávám.Po 3měsících práce už pes alespoň nestartuje a klidně kouká i když mu zajíc vystartuje pod nosem.Ještě není ale vyhráno...na zkracování šňůry je to ještě předčasné,určitě by se zachoval jako ten tvůj.A pokud po zvěři "jen" čumí" nebo se snaží vystavovat,tak mu výhružně řeknu "ani na to nemysli"!

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2007 12:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Zaujalo mě jedno Felči chování, když je puštěná, tak prohání všechno od srnek přes zajíce a myši až po veverky, ale když jí mám na vodítku a potkáme srnky, tak se za nima podívá, ale vůbec neni napružená ani nemá snahu vyrazit. Když jsme vyplašily zajíce, tak popoběhla i na vodítku. Myslím si že když doladíme přivolání, tak jí srnky přestanou zajímat úplně, je to možné? Někde jsem četla že psi instinktivně umí lovit jen malá zvířata, to proto jí srnky na vodítku nezajímají?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2007 20:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
videla som rr strhnut srnu, tak neviem, ci je srna male zviera,alebo ten ridgeback neprecital tu knizku :yawinkle:

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2007 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Eliska a si si jistá že jí ztrhl napoprvé? Feli neumí ulivit ani potkana, všechno jenom prohání, možná je to tim že je to borderka (ovčácký pes).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2007 20:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ano, bohuzial som to videla na vlastne oci. pes skocil srnke po krku, strhol ju na zem a drzal ju hrdlo, aby ju zadusil. majitelka sa tvarila ze sa nic nedeje, lebo pes je absolutne neovladatelny..... hlavne ze je skvely na chov chjo :-(

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2007 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
elisko takovej zážitek ti nezávidim.
To lovení jsem myslela tak že ten pes už asi lovil delší dobu a postupně se to naučil, ale v tomhle si opravdu jistá nejsem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2007 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Feli,

myslím, že jí srnky na vodítku nezajímají právě proto, že je zrovna na vodítku. Není přece hloupá, ví co vodítko znamená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2007 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Essi to jo, ale mě překvapuje že zajíci jí zajímají i na vodítku a ty srnky vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Este jedna moznost:-) Skuste priviazat na kratsie voditko (tak4-5m) psovi nejaku vetvu zo stromu (to sa mu bude tazko chodit, nieto este behat) alebo nejake velmi hlucne cinkajuce predmety:-) A psovi dajte este k tomu aj kosik:-)

Nevyriesi to sice privolanie, ale tak na ten cas, ked nemate chut stale sa hadzat po stopovacke a zabijat psa, by to mohlo zabezpecit prijemnejsiu prechadzku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
zuzulka píše:
Este jedna moznost:-) Skuste priviazat na kratsie voditko (tak4-5m) psovi nejaku vetvu zo stromu (to sa mu bude tazko chodit, nieto este behat) alebo nejake velmi hlucne cinkajuce predmety:-) A psovi dajte este k tomu aj kosik:-)

Nevyriesi to sice privolanie, ale tak na ten cas, ked nemate chut stale sa hadzat po stopovacke a zabijat psa, by to mohlo zabezpecit prijemnejsiu prechadzku.

No neviem, ci je pre psa prijemnejsie tahat za sebou haluz... ja by som bola rada, keby z tej prechadzky pes aj nieco mal. To som asi divna, co? Dostala som par rad od polovnikov napr. o palici priviazanej o obojok, aby pes o nu potkol zadnymi nohami alebo gumove popruhy na nohy, aby si ich do gumy zamotal a spadol. Lenze podla mna je to blbost, nechcem, aby mi pes lovil zver a nie aby mi prestal behat. :?

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 09. dub. 2009 20:58 
Ahoj všichni,
přišla jsem na způsob jak vyvolat v mém psovi ztrátu zájmu lovit pohyblivý cíl a ráda bych se s Vámi o něj podělila. Největší problém u mého křížence chrta byly kočky, srny a zajíčci.
Začala jsem s kočkami, které potkáváme nejčastěji.
Jak psal p. Desenský, venčení je hra na postřeh. Základem je vidět cíl dříve než pes. Psa přivolám radostným hlasem (typu teď bude velká legrace) k sobě. Ta moje na to neskáče a začne se okamžitě rozhlížet, protože ví, že vidím co ona ne, co jí bude zajímat, ale přijde.
Upnu jí na vodítko, pohladím a ukážu jí cíl. V počátcích se vzpínala a kňučela, chtěla vyrazit. Řeknu, že nesmí. Dřepnu na bobek, posadím si jí vklidu mezi stehna. Vodítko je položeno na zemi, neznatelně držím jeho konec. Když pes vyrazí, trhnu a přivolámzpět, znovu jí posadím a nutím jí vklidu se na cíl dívat, neštěkat, nevstávat (chovám se tiše, nehubuju, jen jí jemně posadím a ukážu ticho). Je to přece zábava, jen se dívat :P Pes se zprvu tvářil "Zbláznila jsi se? Pojď to honit!". Ignorovala jsem to a do ucha jí šeptala slova co zná: "nesmíš lovit, kočička je fuj, kočička není papů". Prostě to co Váš pes zná, aby pochopil. Seděly jsme tam třeba 15 munit, když kočka/srmy také. Zprvu se pes vzpínal a chtěl běžet. Cca po 4 opakováních si již klidně dřepla a koukala na kočku, po chvilce se začala nudit a chtěla odejít. Nabídla jsem jí tedy jinou "lepší" zábavu - běh v podobě sprintu, zájem o kočku byl rázem ta tam.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 09. dub. 2009 21:00 
Nedávno jsme koukaly na kočku přes plot, my na jedné straně, kočka na druhé, poté šla do domu. Psovi jsem šeptala, že jde za páníčkem, bude mít papů z mističky a jde spinkat na pelíšek (činnosti, které pes zná a má spojeny s činnostmi, které dělá). Možná fantazíruji, ale přišlo mi, že pes pochopil, že kočka není kořist, ale tvor s páníčkem a pelíškem jako ona. Od této příhody jako když utne.
Dnes jsme potkaly 4 srny. Byly od nás cca 40 metrů. Posadily jsme se a dívaly se na ně. Vodítko jsem již nedržela. Po chvíli začala očichávat a spásat trávu namísto zájmu o srny. Ještě jsme si 3x poposedly blíže. Poté již chtěla jít. Pustila jsem jí s vodítkem na couračku. Prošla kolem srn, které netuším proč se také nijak neplašily a šla si po svém.
Byla jsem jak v Jiříkově vidění, ale funguje to. Určitě to nebude platit na všechny psy, p. Desenský jistě uvidí chyby kterých jsem se dopustila, ale udělalo mi radost, že domněnka, že čím více budu psa s kořistí vklidu konfrontovat, tím dříve se jeho zájem otupí u nás zafungovala. :clap3:

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, zkrátila jsem ho co to šlo, ale vyzněl divně, tak jsem ho raději rozdělila do 2, aby dával smysl. Příště zkrátím.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 05:42 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Jinny, nechci ti brát iluze, ale psi nejvíc bere, když ta srna běží...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 06:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a to okecávání - ono jaksi kočka za plotem x slova "páníček, papu, mistička" (pes to fakt nechápe tak jak jsi řekla, myslí že se to týká jeho)... A už to že se ti po přivolání začne rozhlížet co je kde zajímavého je špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 07:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Připadá mi to, že jsi čubině nevysvětlila, že srnka a kočička jsou FUJ, ale že jsi jí tak zmátla svým chováním, že si raději vybrala nějako jinou, pro ni jistou a vyzkoušenou činnos.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 09:00 
Offline

Registrován: pát 13. bře. 2009 14:39
Příspěvky: 16
Bydliště: Stochov
Jinny a Jess

Nenech se otrávit, výsledek skvělý. Pokud to tak cítíš :heart: , bude to tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 13:04 
Jejda, to je překvapení, chtěla jsem se podělit, co se mi povedlo, těším se na kladný ohlas a dostanu za uši, jako by se mi nic nepovedlo ups - moje hloupost, nemám se rozepisovat :P
Nebudu se přít, důležitý je výsledek, že neloví, osvědčilo se mi psa posadit a na zvěř se jen dívat (samozřejmě i tu v pohybu). Rady si ráda poslechnu, žádný učený z nebe nespadl.
Nejsou to události jednoho dne, zmatená není. Můj pes lépe reaguje na mluvené slovo než na gesta, byl to pokus, člověk pořád zkouší nové. Každý ať to dělá po svém. Když vezmu v potaz zmíněné názory, bez řečí by byl výsledek pravděpodobně podobný, jestli nerozumí, alespoň díky tónu hlasu ví, že takhle je to ok. Člověk se stále učí, je lepší napsat podstatu, která zafungovala a vyvarovat se omáčky - tak příště :wink: . Marsé - děkuji za povzbuzení.

p.s. hezké Velikonoce :rock:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
neloví = nevyběhne když jí srna vylítne před čenichem i když je navolno. Opravdu tvá fena neloví?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 16:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč "za uši"? Jen mi podle tvého popisu připadá, že z toho musí být naprosto zmatená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 10:07 
Petra:
asi jsme to přivolaly, na velikonoční pondělí jsme byly ráno na volno běhat v lese, přes cestu nám přeběhly 2 srny, po povelu zůstala u mně a pokračovaly jsme. Nech to plavat :ink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
gratuluju =D>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2009 19:32 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
Ahoj! Prosím vás, poraďte mi, jak jsem se měla zachovat v této situaci:
Byli jsme s Ronem ve známém lese. Měl stopku, jenže já nedávala pozor a zrovna v tu chvíli mu před čumákem vystřelil zajíc. Nestihla jsem vůbec nic a v tu chvíli na přivolání nereagoval. Oba byli v trapu. :Hangman: Asi pět minut jsem slyšela jen typický bíglí štěkot, pak běžel kolem, tak jsem ho přivolala a on přišel. Pronesla jsem něco v tom smyslu: To je dost, že jdeš. Je mi jasný, že jsem ho nemohla kárat - přišel. Ale chci vědět, jestli je možný mu dát nějak najevo, že se mi nelíbí, že nejdřív utekl. :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2009 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Jana Blahová píše:
Ahoj! Prosím vás, poraďte mi, jak jsem se měla zachovat v této situaci:
Byli jsme s Ronem ve známém lese. Měl stopku, jenže já nedávala pozor a zrovna v tu chvíli mu před čumákem vystřelil zajíc. Nestihla jsem vůbec nic a v tu chvíli na přivolání nereagoval. Oba byli v trapu. :Hangman: Asi pět minut jsem slyšela jen typický bíglí štěkot, pak běžel kolem, tak jsem ho přivolala a on přišel. Pronesla jsem něco v tom smyslu: To je dost, že jdeš. Je mi jasný, že jsem ho nemohla kárat - přišel. Ale chci vědět, jestli je možný mu dát nějak najevo, že se mi nelíbí, že nejdřív utekl. :evil:

Už ne.Pes totižto za 3 sekundy nevie,že niečo urobil špatne.Buď to nabudúce stihneš včas,alebo keď príde po honění,nijak to nerieš,ako teraz.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2009 13:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Jana Blahová píše:
Ale chci vědět, jestli je možný mu dát nějak najevo, že se mi nelíbí, že nejdřív utekl. :evil:

Je to ta ista situacia, ako je navrat psa z lovu. Dovolim si povedat, ze zvlast v pripade bigla, psa tak samostatneho a nezavisleho, by akykolvek naznak, ktory by si vylozil ako tvoja nevola, pokarhanie, ci hnev v suvislosti so svojim prichodom, by mal nepekne nasledky. Ci uz som na jeho navrat cakala 5 hodin alebo mi trochu odbehol a prisiel na zavolanie az po malej, niekolkominutovej exkurzii po okoli srnke v pätach, strasne chvalim, ze sa vobec rozhodol vratit sa ku mne. Poradit sa da jedine lepsie sledovat, ale to si sa asi dovtipila :P

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2009 14:24 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
Ahoj a díky moc za vaše zkušenosti. Takže příště budu pozornější a psovi nedám možnost zdrhnout. Ptala jsem se, protože pan Desenský psal, že si psa, který utekl, jakoby nevšímá. Netrestá ho, ale přehlíží. Jenže když se Roňák vrátil, tak mi přišlo, že ani nemůže chápat, proč s ním "nemluvím".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2009 14:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Lindchen strašná pochvala po takomto príchode môže spôsobiť,že nabudúce ťa bude mať pes na háku ešte viac. V prvom rade treba predchádzať tomu, aby si pes takto vyrážal na prieskumy. Inak len naprávaš predošlé chyby a robíš provizóriá, chyba sa stane, ale nemal by byť na nich založený výcvik psa.

Jana rozdiel medzi prehliadaním psa a jeho pochvalou po návrate je. Úplné pochopenie ale dosiahneš, len ak zabezpečíš aj to ostatné.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2009 16:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Přehlížet můžeš závisláka, ne psa co zareaguje slovy "no tak když o mě nestojíš tak já zase jdu" a jsi nahraná....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 01:16 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Petra píše:
Přehlížet můžeš závisláka, ne psa co zareaguje slovy "no tak když o mě nestojíš tak já zase jdu" a jsi nahraná....


Já nevím mám teda psa těžkýho závisláka, tak tohle neposoudím, ale ani takovéhlemu psovi přeci není jedno, když je po opuštění své směčky z té smečky vyhoštěn ne?

Pro Rokýna nejhorší trest ze všeho bylo právě vyhoštění ze smečky a ty bylo ta útěky, protože v Janově na sídlišti (už to samo vypovídá o mnohém) bylo nezdrhání priorita číslo jedna: Momochodem ve vedlejší hospodě se psy běžně konzumovali pokud vím, alespoň se to říkalo. Takže po jeho návratu já teda rzohodně nechválila, ale naopak jsem se k němu chovala jako k tomu nejprašivějšímu vořechovi z ulice:,, Jdi. Tak si táhni. Zmiz. Jsi se toulat když chceš. Kšššššc." Klidně jsem i na něj dupla. A to teda se neotočil a neutek ani omylem a to vážně pro něj byl horší trest jak kdybych ho zbila nebo já nevím co. Ale říkám... Můj pes závislák JE, tak nevím no.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 07:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Dzedzy, o tom to právě je - závislák to bude brát jako obrovskej trest, zatímco nezávislák tě prostě poslechne a půjde.
Se mi taky stalo že Barda chtěl doprava, já chtěla doleva, tak jsem zastavila a řekla "no když myslíš tak se seber a běž si kam chceš"... a on šel... :shock: Víckrát jsem mu to neřekla...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 12:52 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
Takže ještě jednou. Když mi bígl zdrhne (Udělám všechno proto, aby se to už nestalo.), na první přivolání neposlechne, ale na to další už se vrátí, tak mám chválit a útěk neřešit.? A co když se vrátí až za hodně dlouho, ne na povel, ale sám od sebe?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
rozhodně netrestej ani neposílej do háje. Pokud přijde na přivolání tak bych pochválila, pokud přijde "jen tak", volila bych spíš něco jako "příště by ses mohl obtěžovat dřív", ale počítej s tím že když to přeženeš, příště si může říct že se vlastně ani vracet nechce.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
rea píše:
Lindchen strašná pochvala po takomto príchode môže spôsobiť,že nabudúce ťa bude mať pes na háku ešte viac. V prvom rade treba predchádzať tomu, aby si pes takto vyrážal na prieskumy. Inak len naprávaš predošlé chyby a robíš provizóriá, chyba sa stane, ale nemal by byť na nich založený výcvik psa.

Jana rozdiel medzi prehliadaním psa a jeho pochvalou po návrate je. Úplné pochopenie ale dosiahneš, len ak zabezpečíš aj to ostatné.

Rea, ja ale nepisem, ze pustam psa lovit a potom som cela happy, ze sa mi vratil. Pisem o tom, ze so psom, ktoremu sa podarilo zdrhnut, uz nic neurobim, len to, ze nabuduce budem lepsie sledovat stopku. Pri mojom psovi je prehliadanie kontraproduktivne, podobne ako v pripade Petry, pretoze mne sa pes asi po 10 minutach vratil a na radu RD som so skusila. Na to, ze je to fakt tenky lad, som prisla az potom, co sa mi pes v okamziku otocil a prisiel o 2,5 hodiny a vobec sa ku mne nehlasil.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 14:27 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
Díky moc vám všem. Jsem ráda, že tu jste. =D>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 16:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
S karelákama je to stejný, jako s bíglama. Před čtrnácti dny šla Aika na výlet, vrátila se po třech hodinách a jediné, co jsem si mohla dovolit, ji asi deset minut lehce napínat za vratama. Koutkem oka jsem ji sledovala, vždycky, když už se otáčela, že zas půjde, tak jsem vykročila směrem k vratům, ona k nim přiběhla, já jsem ale vrata minula a věnovala se jakoby něčemu jinému na druhé straně od nich, po těch deseti minutách už i to začalo být nebezpečné, tak jsem vrata otevřela, vyšla z nich, nechala je otevřené, aby mohla dovnitř, cosi jsem chvíli "kontrolovala" venku, pak beze slova vešla dovnitř a na zabezpečené zahradě mohla teprve nastat pořádně okázalá ignorance.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 09:46 
Mám 2letého křížence Čsv a fenku(jeho mámu) křížence No, poslední měsíc začínají lovit, do té doby se vždy nechali odvolat. Koupali jsme se v lomu a běhěm mžiku mi utekl za srnou, fena stála u mě povel nebrala v úvahu a než jsem po ní čapla utekla, naštěstí už bylo pozdě a hned se vrátila, ale bohužel než jsem doběhla za druhým psem srnu strhl a roztrhal. Musela jsem ho od ní odtrhávat, absolutně nereagoval. Myslím, že si moc dobře pamatují co udělali, je to týden a ještě teď se mi chodí omlouvat a na prochácze aniž bych cokoli řekla jde u nohy i když ostatní psi lítají kolem.Navíc začínají být agresivní na jiné psy. Poraďte prosím co s tím?Stopovačka,dlouhý provaz se dvěma psy? Jak jsem v tu chvíli měla reagovat? Nikdy předtím to neudělal natož aby jí sám ztrhl. Už to nikdy nechci zažít, chuděrka ještě žila :cry: , takže jsem musela obvolat myslivce..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě. 2009 22:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ovládat čévéčko není totéž jako ovládat smečku čévéček. Dva psi už jsou smečka. Začal bych znovu s přivoláním a to na absolutní respekt.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
elishka
ty jo, tak to musel být dost smutný zážitek :-(
docela by mě zajímalo, jak se tyhle věci řeší. co ti pak ti myslivci za to udělali? já bych se bála, že by mi toho psa rovnou zastřelili, kdybych je zavolala...

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 20:22 
Znám nějaké myslivce kousek od toho místa, ale bohužel už to nebyl jejich revír. Řekli ať jí tam nechám, že už s tim stejně nic neudělají.Psa by určiťě nezastřelili, ale mě by to stálo cca celou mou mateřskou, nebylo to nic lehkého jí tam nechat, ale co se dá dělat. Byla v takovém stavu, že..Už na to nechci myslet. Je to špatná zkušenost a hodně poučná. Máme to teď s nima těžký, narodila sem nám holčička a pesani se hodně mění..potřebuju radu jak na ně. Musíme to zvládnout! :roll:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 20:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
To si jí tam nechala umírat a šla sis klidně domů? :shock:

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 20:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Klidně asi ne, ale co mohla dělat? Být tam u ní a ještě jí svojí přítomností víc stresovat? Pochybuju že u sebe měla nůž a i kdyby, zda by se odhodlala. Ale to je jedno, hlavně ať to tu nepřeroste v diskuzi... :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 20:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Njn :( ale stejně... já bych to nezvládla odejít... to bych jí radši fakt nějakým způsobem "pomohla" :? ale lepší se do takový situace nikdy nedostat :prayer:

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 20:46 
Asi tak nějak...jen nevím jak v tu chvíli zareagovat?Vždy fungoval na odvolání atd. , ale v poslední době mě oba ignorují čímdál víc..teď to jeden z nich završil( jinak jak pomoct srně uprostřed ničeho v kopřivach se dvěma psy a kočarem na cestě...?Pro příště...)


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!