Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tahání + nemocné nohy
PříspěvekNapsal: pát 11. črc. 2008 16:11 
Ahoj,
mám dobrmana, 6 měsíců. Chodil jsem s ním normálně na cvičák a do té doby všechno celkem v pohodě.
Pak mi ale onemocněl a od té doby nesmí téměř nic a jde to s ním od desíti k pěti... Měl dost často problémy s kulháním, podle posledního veterináře jde o zánět okostice. Teď měl např. režim 10 dni bez pohybu a po kontrole mi oznámili, že to ještě není dobré a že máme dalších 10 dní chodit jen na vodítku cca na 20 minut. Už ani nevím, kdy naposledy lítal bez vodítka, táhne se to s náma cca 2 měsíce... Mezitím ale značně zesílil a já už ho skoro neudržím...např. když jdeme kolem jiných psů...

Už mě to vážně štve, jak pořád tahá i jak se mu kvůli té nemoci zhoršila ovladatelnost, ale na druhou stranu je pořád nemocný...

Myslím, že není moc rozumné např. s ním škubat, ale co když se to takhle bude pořád zhoršovat...poraďte mi někdo prosím, co s tím...jestli ho mám nechat být a na procházkách za ním vlát a až bude v pořádku, jestli vůbec někdy:-(, tak ho teprve začít drilovat nebo jestli mám začít i přes tu nemoc.

Je to o to horší, že ta nemoc nás přerušila zrovna když jsme na cvičáku dělali chůzi u nohy, takže vím jak na to, ale určitě v tom dělám i nějaké chyby a nemá mě kdo opravit...

Díky všem...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. črc. 2008 16:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ucila som chodit na voditku 55 kiloveho goldaka so stvorkami displazkami. ked som cukla voditkom pes to takmer nikdy neustal a okamzite isiel na zadok alebo k zemi. ako najlepsie riesenie mi prisla haltina. pes prestal tahat a panickovia trhat so spom. inak vasa diagnoza je bezna pri velkych plemenach v raste takze neboj nic mlady z toho urcite vyrastie. z mojich skusenosti je najlepsie ked sa zviera sice nepretazuje ale necha sa mu dostatok pohybu ktory si reguluje samo. samozrejmostou ale je ze zver nesmie byt na liekoch proti bolesti :-) vela zdaru

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. črc. 2008 16:57 
Léky proti bolesti bohužel bere....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. črc. 2008 07:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud pes necítí bolest, automaticky se přetěžuje, tudíž se stav rapidně zhoršuje, proto nic takového nepodávám. Proti tahání takto handykepovaných psů je vhodná Halti ohlávka.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!