Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:00
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 440 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 12:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
evina píše:
...Před tím jsem zkusila vodítko podvléct pod přední nohou ale to moc dobrý nebylo.Jednak nelze moc psa usměrňovat do stran(leda tak mu vykloubit nohu)a navíc mi pes po 3dnech začal kulhat.
To podvlečení pod nohou má také svá pravidla. Důležité je podvléct vodítko tak, aby jsi neměla vodítko na své, ale opačné straně, tudíž mu jde přes hřbet, pak mu nemůžeš nohu vykloubit, ale fakticky točíš psa při tahu do vrtule.
Haltina je při správném používání skutečně pevná, osmdesátikilového kavkazana Sata jsem vodil na hadrové čtyřce a dodnes je jako nová. Před tím měl pětku a ta vydržela jednu procházku, proto je dobré volit také správnou velikost a pořádně ji utáhnout kolem krku, aby nebyla volná. Když bude volná, snadno si ji sundá z čenichu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Od minulého týdne vodím Césara(40-ti kg labrador) tak jak Ruda píše pod tou nohou. Je to paráda, vůbec netáhne, na haltině je to taky v pohodě, ale já ji na obyčejnou procházku nenosím, jenom, když jdeme mezi lid.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. úno. 2007 07:34 
Ahoj všichni, jsem tady nová a mám i svého prvního pejska, takže hledám rady kde můžu. Mám 9měsíčního labrouše a strašně mi táhne na vodítku, tak jsem podle rad zkušenějších pořídila Halti ohlávku, včera mi přišla, tak jsem jí zkoušela a potřebovala bych radu, jak s ní správně zacházet.
Nechala jsem mu jí okouknout a očuchat a pak jsem mu zkrze ní podávala ňamky a pak jsem mu jí nandala, jenže v tom okamžiku sebou řízne o zem a Haltinu okamžitě packama sundá z čumáku.Tak jsem potřebovla poradit, jestli jí může sundat proto, že je málo utažená? Budu moc vděčná za jakoukoliv radu nebo odkaz.
Díky moc za rady


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. úno. 2007 07:44 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Jano, máš asi blbou velikost nebo je málo utažená. Můj pes po prvním nasazení asi minutu skákal, jak splašený koník co koník přímo Tajfun. Nasazovala jsem haltinu venku na vodítku a hned jsem rázovaly dál, moc jsem neřešila, co se děje na druhém konci vodítka. Teď už si to bez haltiny neumím představit, ani ne tak kvůli tahání, ale jsou líp ovladatelní, když třeba vidí běžící kočku, stačí jim stočit jenom hlavu, žadné přetahování. Nevzdávej to - je to bezva věc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. úno. 2007 07:49 
Díky moc za odpověď, ale jak poznám, jeslti mám špatnou velikost, kdybych jí teda měla, abych to třeba ještě mohla vyměnit za jinou velikost. Koupila jsem velikost č. 3, myslíte, že by to mohlo být?Díky moc


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. úno. 2007 07:54 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Na stránkach baron.cz ( od nich je mám ) je přesný popis, jak máš psa změřit, aby byla správná velikost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. úno. 2007 08:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na labíka je trojka správná velikost, ale problém máš asi v tom, že jsi mu tu Haltinu málo utáhla okolo krku, pak to totiž dělá nemalé problémy. Utaženo to má být jen na jeden prst, u hodně velkých psů na dva prsty.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. úno. 2007 18:24 
Tak už to máme za sebou. Dneska jsme to zvládli podstatně lépe.Dala jsem na vaše rady(za které vám všem děkuji) utáhla Haltinu, takže už jí nesundal, i když se o to dost snažil.:-)Nasadila a hned jsem vyrazila, sice mi párkrát skoro lehnul, ale já jsem šla dál, takže on mě musel následovat, po chvilce asi přestal Haltinu vnímat a já poznala, jak je krásné chodit s pejskem, který netáhne jako blázen.Ale vždycky, když si jí zase uvědomil, tak se pořád snažil ji sundat. Ale myslím si, že mu to za nějaký ten den ani nepřijde a já a hlavně moje záda, se budeme těšit na krásné a dlouhé procházky bez tahání:-) Už se těším na zítra, až vyrazíme někam dále:-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 08:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. črc. 2006 07:37
Příspěvky: 9
Bydliště: Plzen
H A L T I - naprostá bomba!!!!
Už poměrně dlouho jsme se snažili vysvětlit našim tahačům (Evr. saňovým psům), že při procházce na obojku se nerve... všemi možnými způsoby (vycukáním, okřiknutím, pamlsky atd.) nic nepomáhalo nebo působilo velmi omezenou dobu. Na zdejších stránkách jsem našla doporučení na Halti ohlávku a hned objednala příslušnou velikost pro naše miláčky.
NIKDY jsem nezažila procházku jako s Halti ohlávkou. Psa můžu vést na jednom prstě! Což nikdy předtím nebylo možné. Pes téměř okamžitě ohlávku akceptoval.
Takže vřele všem doporučuju! Je to vážně neocenitelná pomůcka. Věřím, že časem se psíci naučí chodit jenom na obojku, ale zatím u Halti určitě vytrváme.

_________________
Milovat znamená nalézt a dovršit sebe sama v něčem mimo sebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 09:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
s tou haltinou souhkasím naprosto klidové procházky bez stresu :-))) a ta imitace náhubku taky některejm lidem zacpe hubu ačkoli efekt to nemá :-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 09:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ajka píše:
...ačkoli efekt to nemá :-))
Jakto, že ne? Při správném zacházení s haltinou, ti pes kousnout nemůže, tudíž to nahrazuje i ten náhubek.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 10:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ajka píše:
rudo to jo ale já ho s tou haltinou pouštím i na volnoaby se proběhnul takhle jsme to mylsela .-))
když je na tom vodítku tak jo

Citace:
Při správném zacházení...
Haltina není na volné běhání, na to jsou obojky. Chytrý pes si ji mistrně "odloží" do nejbližšího křoví.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18. črc. 2007 11:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Heluša píše:
Uvažujem o koupi Halti ohlávky, je k ní zapotřebí kupovat i to speciální vodítko a nebo postačí normální obyčejné. Není na haltinu moc těžké?
Na Haltinu používám klasická hladká vodítka bez zbytečných kroužků a jiných ozdobiček.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Halti
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2007 06:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zopakuji základní pravidla pro první práci s Haltinou, ať o ni nepřijdeš. Obojková část, tedy ta, která se zapíná kolem krku, musí být napevno utažená, protože vymezuje vzdálenost horního řemínku na nose psa od uší. Kdyby byla obojková část volná, shodí si řemínek z čenichu a jedním kousnutím tě může svého problému zbavit. To stejné platí o packách, žádného psa nenechám skákat po třech nebo po zadních za účelem sundání si Haltiny. V těchto případech zrychlím a krátkým rychlým cuknutím přiměji psa běžet se mnou a nezastavovat se, jinak to znamená, že jsem zrychlil málo. Ovšem musí pes pochopit princip, což je voná Haltina, pokud spolupracuje. Z toho důvodu dávám přednost krátkému rychlému trhnutí před plynulým dlouhodobým tahem. Ve finále by měl pes vědět, že mu Halti nebude překážet, pokud se do ní sám neopře a půjde vedle nohy. Mně to trvá u psů asi tak minutu a pár osmiček po place.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2007 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. zář. 2006 09:35
Příspěvky: 45
Bydliště: pm
a da se Haltina sehnat i jinak než přes net?

_________________
Nelidští mohou být jen lidé...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. zář. 2007 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
mykee píše:
a da se Haltina sehnat i jinak než přes net?

Da, ale hodne malo kde. Parkrat jsem uz ji v kamenym kramu videl, ale nez ji schanet je mnohem pohodlnejsi ji objednat pres net ( pokud jsem dobre koukal tak i levnejsi) a pri objednavce pres baner na tehle strankach jeste podporite Ovcary. Nedoporucuju kupovat napodobeniny - maji mnohem horsi material a drou psy.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Z mé vlastní zkušenosti nemám na haltině problém s normálním vodítkem.Ale chtěla jsem se zeptat stalo se vám že vám i na halti pes tahá.Ten můj poslední dobou to vodítko prostě prověšené mít nebude, drží hlavu zpříma a jak kdyby všechnu svou sílu zaměří na krk tak, že se mu při chůzi vlastně ani skoro neotočí hlava směrem ke mě, pokud jde moc po předu. Je to tím, že ji špatně používám nebo co???

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2007 07:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lada píše:
...Je to tím,že ji špatně používám nebo co???
Zkus prudké trhnutí, adekvátní k povaze psa a účinnosti Haltiny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vodítko k halti
PříspěvekNapsal: pon 05. lis. 2007 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Na jak dlouhé vodítko maximálně jde halti využít?

Používám na chození vyloženě nakrátko - když fakt potřebuju, aby 100% netahal (jinak ho to učím jen na obojku) - ale napadlo mě, jestli by se nedala využít i na trochu delším vodítku, když jsme na procházce někde, kde nemůže být úplně na volno (tj. v našem případě na stopovačce, přivolání zdaleka ještě nemáme)? Nebo radši ne, protože kdyby se stihl rozběhnout, tak už by to s ním škublo za čumák moc? Předpokládám, že na takové užití to děláno není, ale ptám se, co kdyby - bodlo by to.

A když se naučí netahat na halti, znamená to, že bez haltiny, jen na obojku, tahat bude pořád? někdo se ptal už výše, ale nějak jsem nenašla na to odpověď. Bojím se, aby to tak nebylo, že bych nás odsoudila k nošení haltiny napořád, což nechci, tak ho učím na vodítku převážně jen v obojku. Snad děláme i pokroky, ale má pořád sklon táhnout aspoň mírně - připadá mi, že snad byl zvyklý na flexi vodítko nebo co, protože toho vláčení se mnou nechal velice brzo, po řádném vyškubání (ze začátku úplně ignoroval, že je někdo na druhém konci), ale jakoby nechápal ten rozdíl mezi vodítkem prověšeným a napjatým jen tak lehce, že ho můžu mít na jednom prstě, ale prostě prověšené není. Tak mě i napadlo, jestli se na to nevykašlat, jestli to nestačí tak... ale asi má takto pořád sklon se do toho kdykoli opřít, větší sklon, než kdyby netáhl vůbec - jestli je to správná úvaha?

Díky za odpověď.

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Halti
PříspěvekNapsal: úte 06. lis. 2007 06:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Cílový princip práce s Halti ohlávkou spočívá v tom, že se "zjemňuje" ovladatelnost psa s vyšší citlivostí na lehoučké trhnutí. Je to podobné, jako u pokažených koní. Napíši to trochu laickým pohledem, aby to bylo pochopitelnější i pro nekoňáky. Nejprve začínáš kovovým udidlem, to je ten kus železa, co má koňouch v hubě, kdy ho sotva zatočíš pořádnou pákou přes koutky, to znamená začneš silou, na kterou je zvyklý a bez které na otěže (voďáky) nereaguje. S trochou šikovnosti a za použití šedé kůry mozkové ho postupně naučíš, že lehké zatáhnutí znamená totéž a po čase můžeš vyrazit jen na Pareliho ohlávce, což jsou pouhé špagátky kolem huby a hlavy bez toho kusu železa v hubě. Stejně totiž učím lidi dělat u psů s Haltinou. Zjemnit psa tak, aby s ním nebylo třeba se prát o vodítko, ale aby na konci stačilo jen lehké brnkutí o vodítko dvěma prsty a on to vodítko dobrovolně povolil.
Pokud budete chtít, můžeme se někde v Praze sejít a udělat tam v nějakém parku free sobotu, kde vás naučím s tou Haltinou dělat tak, abyste ji brzy nepotřebovali. Jen potřebuji znát nejméně měsíc dopředu termín. Nebo se několik z vás domluvte a brnkněte mi, pak můžete přijet sem na Vysočinu.
Jestliže vodítko neudržím hladce mezi palcem a ukazovákem, je všechno špatně a já vás naučím, jak to udělat tak, aby to bylo dobře.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. pro. 2007 21:49 
Dobrý večer, asi už to tu bylo zmíněno, ale chtěla bych se zeptat, zda halti ohlávka nahrazuje obojek, nebo naopak je nutno ji k němu nějak připnout...

Děkuji za odpověď


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. pro. 2007 06:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Haltina je prostředek samostatného vodění, nezávislý na obojku. Ovšem u všech psů, se kterými chodím ven, obojky mám, protože na Haltinu se jaksi moc nedají připnout známky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. led. 2008 17:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Chtěla bych se zeptat, jaký rozdíl je mezi "klasickou" a Halti ohlávkou? A dále by mě zajímalo, to co tady řešíte-zda se tedy dá pomocí Halti tahání odnaučit? Díky, J.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2008 08:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
anina0 píše:
Halti používáme taky jen ,když jdem mezi lidi nebo někam do provozu ,jinak na procházky do přírody ne. A tahání se s ní taky neodnaučil,když jí nemá táhne...
Při výchově i převýchově psů je jedno zásadní pravidlo, jestliže chci něčeho dosáhnout, musím důsledně dodržovat směr svého cíle. Pakliže budu sám k sobě nedůsledný a občas se na něco vykašlu, nemá vůbec význam s čímkoli začínat. Psát, že se pes s Haltinou neodnaučil tahat, když ji nosí v úterý a v srpnu?... Pokud budu chtít, aby se pes odnaučil tahat, nedocílím toho tvým postojem k věci, ale důsledným dodržováním pravidel metodiky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. led. 2008 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Dobrý den.Mám dotaz.Když má pejsek haltinu a když se zastaví a nechce jít dál(zapře se) nemůžu mu nějak ublížit,když malinko silněji zatáhnu za vodítko?Děkuji za odpověd a nezlobte se jsem tu nová.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. led. 2008 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Myslím, že ublížit mu nemůžete, ale spíš cukejte než tahejte. Princip je stejný ať už tahá dopředu nebo nechce jít,tj. táhne jakoby dozadu.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Ozzymu se haltina moc nelíbí - pořád mi leze zezadu nebo zepředu mezi nohy, otírá si o mě hlavu a snaží se jí sundat. Nevím, co s tím. Zkoušela jsem ji cvičně nasazovat s prostrčeným piškotem a pak zase sundat, ale pořád si na ní nějak nemůže zvyknout. Dělám něco blbě... :(

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:17
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha 4
U nás to bylo to samé. Vydržet. Teď si jen občas drbe hlavu o křovía nebo o zem. Já cuknu, aby to nedělal. Ale už to není tak časté.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. bře. 2008 10:30
Příspěvky: 24
Bydliště: Jiřice 40,Zruč nad Sázavou
Monttymu se taky nelíbí.Nechá si jí teda normálně nandat,ale občas mu rupne v kouli a za chůze si jí chce sundat packama.Tak mu řeknu co blbne,zatáhu za vodítko a de se dál.Nejvíc mě ale štve,že jak občas popotahne musím mu tu ohlávku pořád rovnat jinak mu leze do pravého oka.

_________________
Zdraví Vás Montty s Tomem!

Každá lidská bestie,která ubližuje psům a jiným zvířatům,by měla být utracena,aby si uvědomila jak ti chudáčci trpí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Nasazování máme taky v pohodě. A s tím rovnáním, no ani mi o tom nemluv :)

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 10:45 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Nemáte ji špatně utaženou? - na dva prsty vzadu na krku. A co velikost, je správná?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 11:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nikdy jsem Halti rovnat nemusel. U leona je velikost 4 a je-li pořádně utažená, není třeba cokoli řešit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. dub. 2008 13:47 
Dobry den,
docetla jsem se o pouzivani haltiny a tak jsem ji pred tydnem nasemu hafanovi koupila. Je mu sedm let a hodne taha na voditku. Potrebovala bych ale prosim poradit, co se tyce pouzivani. Pejskovi jsem ji nasadila, to nebyl zadny problem, haltinu hnedkom prijal a nema zadnou tendenci si je sundavat.
A tak jsme vyrazili ven. Ale jako by mu haltina nevadila. Kdyz zacal tahat, tak jsme za haltinu trosku zatahla aby se na me podival a dala jsem mu povel pomalu. Chtela jsem mu dat dobrotu, ale tu vubec nevnimal (jeste musim dodat, ze pejsek posloucha temer na slovo, bez voditka chodi krasne pomalu a na privolani pribiha, ale jak je na voditku, tak je to konec). Je u neco problem, ze i kdyz mu haltiny stahne cumak a ja mu otocim hlavu, tak vali porad dopredu a kdyz vidi psa, tak se jeste na ni zacne cukat.
Budu velice vdecna za nejakou radu, jak bych mohla na haltine pejska naucit netahat...Moc vam dekuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. dub. 2008 16:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:37
Příspěvky: 16
Bydliště: Děčín
dneska jsem si nechala přivést Halti ohlávku domů. Jamie jak jsem předpokládala si jí začala hned sundávat. Po chvilce už jsme si hráli i s Halti na čumáku. Když jí ovšem zkusím dát vodítko, tak se začne celá vlnit, skákat, snaží se sundat ohlávku a mrská hlavou. To jsme zatím zkoušeli doma. Ven se s ní bojím jít, když si na ní nezvykla ještě doma. To souvisí trochu s otázkou nahoře... jak psa naučit, aby si nemyslel, že to je něco špatného a aby chodila na tom v pohodě. Je možnost, že nikdy tuto ohlávku nepřijme?

_________________
Vláďa a Jamie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. dub. 2008 17:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
vladko vytáhni ho s tou ohlávkou vklidu na procházku a prostě jděte- pokud bude blbnout rpostě přidejte at na to enmá čas

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. dub. 2008 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Noo, praktická ukázka vydá za tisíc slov, jako tohle asi na netu těžko popsat... ale prostě bejt suverénní, buď si blbnutí nevšímat nebo zrychlit chůzi, případě popoběhnout, dát povel sedni a tak různě... já svým způsobem chápu, že se hned nemůžete rozjet k Rudovi, ale na netu ti to nikdo neukáže... ;)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. dub. 2008 17:45 
Je mi uplne jasne, ze prakticka ukazka vyda za tisic slov, ale jak jiz jste napsala, bohuzel se k panu Desenskemu v nejblizsi dobe nedostanu :-(. Vite, mozna jste me spatne pochopila nebo jsem to spatne napsala, ale to neni vylozene, ze by na tom blbnul. Jenom i na te haltine priserne taha a zadne cukani a stahovani cumaku a otaceni hlavou ke mne nepomaha...Blbne na ti pouze tehdy, pokud vidi psa...Povely mu ani davat nemusim, protoze ty splni bez problemu :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. dub. 2008 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
monisek a je takovej rpoblém psa teda posadit a počkat až se uklidní? a pak pokračovat?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. dub. 2008 18:15 
ajka, to problem neni, ale to bych ho asi posazovala kazdych pet sekund, protoze taha porad, a to bych se potom moc daleko nedostala :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. dub. 2008 19:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
monisek82 píše:
ajka, to problem neni, ale to bych ho asi posazovala kazdych pet sekund, protoze taha porad, a to bych se potom moc daleko nedostala :-)

je to hra kdo vydrží dýl a on vede na plný čáře - copak ty musíš ujít 5 km do půl hodiny? je čas přece, on se potřebuje vyvenčit né ty :wink: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 09:06 
To mate pravdu. Tak ja to zkusim. Moc vam dekuji za radu, snad to neco prinese :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 19:18 
Ahoj Evo, tak jsem to s tim sedanim zkousela a musim rici, ze pejsek velice rychle pochopil, co po nem chci. Jsem moc rada a jeste jednou dekuji. takze uz ani tak moc netaha a postupem casu, se to urcite nauci...:-)
Jenom mame jeden veliky problem. Kdyz vidi psa, tak to je k neudrzeni. To se mi na haltine rve a je tu jedno, ze mu hlavu otacim k sobe a v te chvili, ho ani pamlsek nezajima :-(. Az se skoro na te haltine dusi. Nemate i na tento problem nejakou radu???


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč mu nabízíš pamlsek, když rve za psem? To mi tam vůbec nesedí. Považovala bych to za podplácení psa a docela bych se bála toho, že u něj klesnu docela hluboko ve vážnsti. Neotáčej mu k sobě hlavu, ale otoč ho k sobě celého, aby byl zadkem k tomu, na co se chce koukat a donuť ho, aby sledoval tebe. Nedávej do toho agresi a nedělej to formou trestu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 11:54 
Essi, ja jsem to nemyslela s tim pamlskem tak, ze ho podplacim. Kdyz jde na haltine krasne a splni povel dostane pamlsek. Pak uz me i sleduje sam. Ale myslela jsem to tak, ze jak vidi psa, tak ho nic nezajima.
Takze myslis, ze ho mam posadit pred sebe a cekat, az pes prejde kolem. On mi ale stejne po tom psu vyjede. Nechce si hrat, ale rvat se....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 12:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
monisek82 - já si myslím, že takovýhle dílčí rady na netu ti budou stejně k ničemu, když je nedokážeš správně aplikovat... chtělo by to zajet na Vlčáry, nebo aspoň k tomu nějak směřovat... ;)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 12:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jak píše Lucie, domluv si návštěvu na Vlčárech - jednou vidět je lepší než 10* číst.
Nemyslela jsem posadit a čekat, budeš se s ním muset prát, on se bude chtít otočit zpátky k tomu psovi. Domluv si návštěvu na Vlčárech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. dub. 2008 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. pro. 2007 14:32
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Chtěla jsem se zeptat, jestli bude menší problém se zvykáním na halti, když je naše čubina zvyklá na košík? Nikdy neměla tendence si ho sundavat, takže by ji teoreticky nemělo vadit na čumáku něco trošku jiného, ne? :nknw:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 11:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jana Součková píše:
Chtěla jsem se zeptat, jestli bude menší problém se zvykáním na halti, když je naše čubina zvyklá na košík? ...
Samozřejmě, že ano. U takových psů je to otázka minuty.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 16:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Ústí nad Labem
Také jsem si koupila Halti, protože mě pes docela vláčí při procházce, ale nejspíš jsem koupila špatnou velikost nebo ji neumím správně nasadit. Okolo krku jsem to dost utahla,ale přesto jí padá z čenichu dříve, než se stihnu postavit na nohy.Mám křížence čuvače,vzala jsem vel. 4, dle obvodu krku. Takže zatím z toho žádnou radost nemám a nevím, jestli jít do velikosti 3, aby to nebylo to samé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 17:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kucerova.maja píše:
...vzala jsem vel. 4, dle obvodu krku. Takže zatím z toho žádnou radost nemám a nevím, jestli jít do velikosti 3, aby to nebylo to samé.
Nebude to to samé. Pokud si nejsem jist velikostí, zvláště mezi velikostí 3 a 4, dávám menší. Na kavkazáky mi také píší, že má mít číslo 5 a na čtyřce se vodí lépe, kdy pětku do hodiny trhají.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 440 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!