Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: sob 07. bře. 2009 15:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. pro. 2008 17:07
Příspěvky: 14
Bydliště: Nechanice (u HK)
Dobrý den,
mám 16měs. křížence a zajímalo by mě proč na psy reaguje kňučením.

Tady vám popíšu situaci: Jdeme s Ronýskem na procházku většinou na hřiště nebo do parku. Moc pejsanů tam nechodí, ale občas se nějaký objeví (většinou naštěstí s majitelem). Jdou proti nám a tak si Ronymu dám povel "k noze" a cízího psa obejdeme, protože většina se nechce kamarádit. No a když procházíme kolem toho psa tak Rony začne kňučet a chtěl by k tomu pejskovi. V tu chvíli ho nezajímá nic jiného, mě vůbec neposlouchá, na povel "k noze" se na mě ani nepodívá a chce jen za tím psem. Musím ho od psa odtáhnout a potom se za ním pořád ohlíží. Zajímalo by mě co tím kňučením a občasným vrčením říká.

Také nedávno jsem s ním chtěla jít ven a stavil se pro nás kámoš se štěnětem (asi 4měs.) . Očuchaly se čumáčkama a ten mrňousek si chtěl hrát takže na Ronyho skákal a dával si na něj pacičky no a já jsem čekala že si spolu budou hrát, ale Rony si dal hlavu na jeho hřbet a vrčel. Bála jsem se aby mu něco neudělal tak jsem mu nasadila náhubek,který nosím pro všechny případy s sebou. No a vrčel na něj dál, zkusily jsme ujít několik metrů ale nepomáhalo to, tak jsme raději šli domů no a jak viděl že to štěňátko jde pryč začal kňučet a chtěl běžet za ním. U tady toho by mě zajímalo co mělo znamenat to vrčení na takhle malé štěně.
Předem děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 20:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 11:14
Příspěvky: 109
Bydliště: HE
Ako vies ze sa vetsina psov nechce kamaradit s tym tvojim ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. pro. 2008 17:07
Příspěvky: 14
Bydliště: Nechanice (u HK)
protože většina pejsanů se chová agresivně - vrčí a majitelé mají co dělat aby ho udrželi , a pokud už se najde nějaký co je v pohodě tak zase má nepříjemného pána - prostě se zeptám jestli by si nemohli pejsani chvilku spolu hrát a řekne mi že nemá čas a pak ho potkáme jak s někým drbe :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 20:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 11:14
Příspěvky: 109
Bydliště: HE
Jana ja v tomto vidim skor nedostatocnu socializaciu... popis prosim ako ste spolu s psikom nazivali od steniatka ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. pro. 2008 17:07
Příspěvky: 14
Bydliště: Nechanice (u HK)
taky mě to napadlo :? no právě my úplně od malička nemáme, dostali jsme ho až v 7měs. a to už se k pejskům choval tekhle. Jinak jsme chodily skoro každý den ven s jednou fenkou a na tu si zvykl a vycházejí spolu v pohodě. Poslední dobou uvažuju o tom že s ním začnu chodit na cvičák jen kvůli socializaci myslíš že by to mělo cenu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 21:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 11:14
Příspěvky: 109
Bydliště: HE
Skus si prejst poradnu od zaciatku bolo tam prave o tomto probleme popisane dost a urcite si tam najdes aj riesenie, alebo skor navod na to ako si stym poradit....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. pro. 2008 17:07
Příspěvky: 14
Bydliště: Nechanice (u HK)
jj dobře všechno si pročtu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 21:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 11:14
Příspěvky: 109
Bydliště: HE
:D drzim palce, ale hlavne sa tes je to naozaj zazitok a nie len zbytocne zabity cas.... urcite si vela odnesies a vela sa dozvies , ked budes mat nejake nejasnosti kludne ich daj na stranku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. pro. 2008 17:07
Příspěvky: 14
Bydliště: Nechanice (u HK)
jj dobře :wink: a co myslíš mám si domluvit ten cvičák kvůli těm pejskům? U nás ve městě není bohužel nikdo kdo by se mnou chodil na procházku :( a pomohl mi s pejsanem. Pokud bych někoho takového našla poraď mi jak mám seznámit dva pejsky co se nikdy neviděli


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 22:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 11:14
Příspěvky: 109
Bydliště: HE
Velmi zodpovedne zvaz cvicak.... na vetsine cvicakov ta nenaucia ako spravne volit pristup k zle socializovanemu psovi, ale samozrejme nepopieram ze su aj normalne organizacie, kde ta to naucia.... skor by som v tvojom pripade volila najspolahlivejsi pristup a riesenie a to dohodnut si konzultaciu s Rudom ... nechcem teraz akymkolvek sposobom znevazovat vyciky a cvicaky v cechach a na morave, ale podla mojho nazoru by bolo ovela poroduktivnejsie zavolat Rudovi Desenskemu a konzultovat tento problem priamo s nim...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 22:17 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Jano, nevím jak jsi na tom finančně a ,,mobilně", ale pokud nemáš vážně nikoho s kým ve svém okolí venčit a socializovat, tak tady se každou chvíli tvoří nějaké srazíky, společné venčení a u Rudy free soboty a věř mi, že to je ta nejideálnější společnost na socializaci. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 07:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. pro. 2008 17:07
Příspěvky: 14
Bydliště: Nechanice (u HK)
Dzedzy - no bohužel k Rudovi se rozhodně nedostanu :( je mi totiž 15let a když jsem se ptala rodičů tak mi řekli že ani náhodou, takže se ještě pokusím někoho sehnat na procházky a kdybych nesehnala zkusím se domluvit na cvičáku jen kvůli socializaci snad mi něco vyjde


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 20:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Taky bych se chtěla zeptat: náš pesan u každýho novýho psa postupuje úplně stejně -když deme venčit, čekáme třeba na místě srazu, příde druhej pesan a Boris se začne tetelit, má radost a zároveň ne, vrhá se k němu (nic mu neudělá ani to nezkouší), štěká, vrčí (taky ne zle) z toho přechází do kňučení, u toho pořád vrtí ocasem... jen co se rozejdeme na místo "vypouštění", už mu nevadí vedle pejska jít, jen si ho občas oňuchá a pokukuje po něm. Potom už je z něj zas "malinkatý" štěndo a chce si jen hrát a honit se. Když už je puštěnej, tak mu přichozí pes nevadí. Je to tím, že je na vodítku nervózní, že má omezenej prostor nebo je to taky socializace? Chtěli bychom se přijet podívat na fríčko do Liberce, jen nevim, co bych dělala, kdyby takhle vyváděl... navíc tolik psů pohromadě ještě neviděl :)

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: úte 10. bře. 2009 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Jana.Turková píše:
...No a když procházíme kolem toho psa tak Rony začne kňučet a chtěl by k tomu pejskovi. V tu chvíli ho nezajímá nic jiného, mě vůbec neposlouchá, na povel "k noze" se na mě ani nepodívá a chce jen za tím psem...
Tohle je typickej projev "já chci". Moji psi mi to dělaj občas taky. Odpovědí na já chci je nas.at nebo lépe zajistit si pozornost - pokud si dovolí mě ignorovat, pohrdá mojí autoritou.

Jana.Turková píše:
...Rony si dal hlavu na jeho hřbet a vrčel...
Důvěrná gesta jako packa na záda nebo téčko čumákem na záda zásadně nedovoluju žádným psům potkaným na ulici (a to ani svým), zvláště pak ne psům v pubertě. Nejspíš to chce mít dost zkušeností tato gesta přečíst správně a zastavit až když je problém - stále se učím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: úte 10. bře. 2009 18:49 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Citace:
Tohle je typickej projev "já chci". Moji psi mi to dělaj občas taky. Odpovědí na já chci je nas.at nebo lépe zajistit si pozornost - pokud si dovolí mě ignorovat, pohrdá mojí autoritou.

A jak si zajistím pozornost? Protože můj pes třeba začně kňučet a poskakovat, když vidí druhého psa a úplně stejně mě ignoruje. Zkoušela jsem zastavit před plotem, za kterým byl pes, otočit si mého psa k sobě, posadit ho (mechanicky, protože povel nevnímá), aby se uklidnil, držela jsem jeho hlavu tak, aby se na mě musel dívat, ale on na mě stejně vůbec nekoukal, pořád těkal okolo...tak mě jen zajímá jakým způsobem zajistit jeho pozornost v takovéhle situaci, aby mě fakt vnímal...(je mu 9 měsíců)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: úte 10. bře. 2009 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. pro. 2008 17:07
Příspěvky: 14
Bydliště: Nechanice (u HK)
Tereza22 - to popisuješ mého pejsana? :lol: :lol: můj se chová úúplně stejně taky mě naprosto ignoruje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: ned 15. bře. 2009 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Tak až dneska sem si zničeho nic vzpoměla, že když byl úplnej prťousek, kousnul ho jezevčík! :shock: Byl to tenkrát okamžik, ale mohlo by to způsobit to, že je kůli tomu nejdřív nervózní a neví co čekat? Nejvíc ho rozhoděj psi, co jen koukaj a vůbec nijak se neprojevujou... Prát se ale určitě nechce

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 01:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ako to tak čítam,vidím tvoj problém následovne- chodíš venčiť na miesto,kde vela psov nechodí.Ako sa má tvoj pes naučiť s nimi vychádzať,keď tam žiadni nie sú,alebo len málo?To je to isté,akoby si sa chcela naučiť plávať na suchu.Keď tam už na nejakého narazíte,nenecháš ho sa s ním ani očuchať.Ako vieš že sa s ním nechce ten druhý pes kamarátiť,keď ho k nemu ani nepustíš?Tvoj pes kňučaním a vrčaním len odráža tvoju neistotu,ktorú k nemu vysielaš.Chce sa to viac uvolniť,a na druhé psi pozerať ako na parťáka na vyblbnutie,a nie adepta na psí zápas.Všetko je v nás,pánoch. :wink:

Jana.Turková píše:
jj dobře :wink: a co myslíš mám si domluvit ten cvičák kvůli těm pejskům? U nás ve městě není bohužel nikdo kdo by se mnou chodil na procházku :( a pomohl mi s pejsanem. Pokud bych někoho takového našla poraď mi jak mám seznámit dva pejsky co se nikdy neviděli

Si priamo na jeho stránkach :D Akurát ty musíš za ním. :wink: Čo za ním niekedy zájsť na free sobotu?Rudo ti názorne všetko predvedie.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 19:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. pro. 2008 17:07
Příspěvky: 14
Bydliště: Nechanice (u HK)
Citace:
Si priamo na jeho stránkach Akurát ty musíš za ním. Čo za ním niekedy zájsť na free sobotu?Rudo ti názorne všetko predvedie.


Bohužel za panem Desenským se rozhodně nedostanu :cry:
Dneska jsme byli na prochajdě a potkali jsme kámošku mojí ségry a teď nově si pořídili pejsana - Kavalíra. Ronyho jsem s ním nechala očuchat a bylo to v pohodě.Už jsme se domluvily na spol. procházkách. Také už konečně může chodit kámoš s fenkou ven protože měla štěňata. Takže je to super :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 22:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
S fenou sa može zniesť v pohode,ale čo so psami-samcami?Tí bývajú agresívnejší ako čuby.Ale je fajn,že máte parťáka na venčenie. :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pát 27. bře. 2009 09:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Indiánka píše:
S fenou sa može zniesť v pohode,ale čo so psami-samcami?Tí bývajú agresívnejší ako čuby...
To je hodně odvážné tvrzení, spousta fen si psy nepodřizuje, ale rovnou je vraždí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pát 27. bře. 2009 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. bře. 2009 07:59
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
a je pravda, ze vetsina pejsanu je k fenam gentlemoun?

_________________
muj pes mi dal vice, nez kterykoliv clovek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pát 27. bře. 2009 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Desenský píše:
Indiánka píše:
S fenou sa može zniesť v pohode,ale čo so psami-samcami?Tí bývajú agresívnejší ako čuby...
To je hodně odvážné tvrzení, spousta fen si psy nepodřizuje, ale rovnou je vraždí.

Tak to som mala šťastie,že som sa s takouto fenou ešte nestretla. :wink:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pát 27. bře. 2009 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
ZDe píše:
a je pravda, ze vetsina pejsanu je k fenam gentlemoun?

Já s tím aspoň vždy počítám, že pes se k feně chová vždy galantně, řekla bych, že pes, co napadne fenu, neni úplně v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pon 07. úno. 2011 19:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. lis. 2009 20:12
Příspěvky: 32
Bydliště: Zlin, Luhačovice4
Ráda bych se na něco zeptala. Máme doma dva pejsky kavalíra a choďáka, kavalir už je starší a docela rozumný, teď už sním nejsou žádné problémy, jen náš choďáček má 10měsíců začal poslední dobou při setkání sjinými pejsky docel řádit, šíleně štěká a snaží se dostat k nim. Jenže se ho většina ostatních páníčků bojí a svoje pejsky k němu ani nepustí, protože to je někdy opravdu řev. Když už se najde nějaký otrlejší a pustí nás k sobě tak si vždycky pejska jen očichá a chce si hrát, ale ten projev je někdy fakt hrozný. To sním chodím od 3.měsíců na cvičák tak se psy je vkontaktu pořád. Myslím si že to určitě není agrese, zatím to nikdy na nikoho nezkusil ani žádnou špatnou zkušenost nemá tak nevím jestli by to řvaní nešlo nějak šetrně odnaučit. To když jdu venku s obouma tak řvou samozřejmě oba dva tak nevím. Dá se s tím něco udělat? Mockrát děkuji za vaše rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pon 07. úno. 2011 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
na tom cvičáku si může se psy i pohrát, nebo jen cvičíte? Na cvičáku taky vyvádí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pon 07. úno. 2011 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. lis. 2009 20:12
Příspěvky: 32
Bydliště: Zlin, Luhačovice4
Jo na cvičáku je vždycky před cvičením, teda hned jak přijdem necháme chvilku vyblbnout a vylítat nedělají to všichni ale je nás tam dost co to dělají a vždycky jenom lítá a honí se sostatníma nemá snima žádný problém. Taky když jedeme v autě a uvidí z okna psa tak je plno křiku. A ještě někdy chodíme k rodičů ti mají zahradu a taky na oplocený výběh kde volně lítají a vždycky kdzž vidí přes plot psa tak řve a řve. Přitom to vypadá že by si chtěl opravdu jen hrát ale proč to dává tak hrubě najevo tomu nerozumím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pon 07. úno. 2011 23:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Pavlína píše:
... ale proč to dává tak hrubě najevo tomu nerozumím.

Pretože ho to nechávaš robiť.Moje psy by si bez dovolenia skúsili otvoriť hubu... :nunu: (obrázok je čisto ilustračný,psy samozrejme nemlátim :wink: )

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: úte 08. úno. 2011 01:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nenechávej ho, aby to dělal. Přivolej ho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s jinými psy
PříspěvekNapsal: úte 08. úno. 2011 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
Citace:
Důvěrná gesta jako packa na záda nebo téčko čumákem na záda zásadně nedovoluju žádným psům potkaným na ulici (a to ani svým), zvláště pak ne psům v pubertě. Nejspíš to chce mít dost zkušeností tato gesta přečíst správně a zastavit až když je problém - stále se učím.


proč zvláště pak psům v pubertě? co je na těch gestech špatného? mě to tedy dělá fenka jen na našeho kocoura, s kterým žijeme v bytě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: úte 08. úno. 2011 13:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Protože se psama v pubertě mlátěj hormony a musej se naučit "slušnému chování".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: úte 08. úno. 2011 17:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. lis. 2009 20:12
Příspěvky: 32
Bydliště: Zlin, Luhačovice4
A jak mám teda zakročit když už se chystají začít štěkat okřiknout je nestačí,to mě vůbec nevnímají někdy když teda opravdu zařvu tak zmklnou ale stejně to příště zkusí zas. Zkoušela jsem je odlákat a pochválit třeba piškotem když zrovna neštěkali ale nevím jestli vůbec chápou co po nich chci. že ho dostali zrovna za to že mlčeli. Chce to vydržet, pochopí to časem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: úte 08. úno. 2011 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Jestli s kavalírem nejsou jinak problémy, jen se štěkáním přidává k mladýmu, tak bych socializovala mladíka zvlášť. Budeš mít volnější ruce a nebudou ti řvát oba zároveň. Dle mých zkušeností okřikování na štěkot fakt nezabírá - pes štěká, panička se přidá a štěká taky - jak z toho má pes pochopit, že zrovna štěkání je to, co se po něm momentálně nechce? A když zařveš hodně, tak tím jen přebiješ dojmy z cizího psa dojmem z nasr. paničky, pes se přenese pocitově někam jinam, a proto zmlkne. Ale tím mu nevysvětlíš, jak se má chovat, když je myšlenkama u psa.
Na moje holky třeba funguje obyčené "Pšššt" s prstem před pusou. Chytila bych psa, ve chvíli kdy už nabírá vzduch, zacpala mu tlamu, otočila ho na sebe a udělala na něj to gesto. Je to pro ně odlišné od ostatních povelů, upoutá je to. Pak bych ho klidně nechala sedět (nebo stát nebo i jít) zabezpečeného proti štěkání, dokud se nezklidní nebo dokud cizí pes neprojde / nepřijde k vám.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: úte 08. úno. 2011 19:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. lis. 2009 20:12
Příspěvky: 32
Bydliště: Zlin, Luhačovice4
Díky za rady vyzkoušíme a uvidíme co zabere, zrovna teď jsme se vrátili z procházky a potkali jsme tak 6 psů řvali asi jen na dva ti co už byli hodně blízko. A kavalír to začal dnes kňučením on si totiž chce každýho očichat a s každým hned pohrát, ale když do toho choďák spustí ten jeho řev tak si to každý paníček hned rozmyslí a svojeho psa knám nepustí ani na krok. Se ani moc nedivím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 14:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
Eva Štemberová píše:
Protože se psama v pubertě mlátěj hormony a musej se naučit "slušnému chování".


Evo a co tedy ty gesta znamenají?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Nadřízenost

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 16:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Lenka a Aira píše:
Evo a co tedy ty gesta znamenají?


Sice nejsem Eva, ale snad neva :)
Vetsinou jsou to dominantni gesta. Samozrejme zalezi na celkovem vyrazu tela - neco jineho je, pokud pes hrave tlape packou na zada ve stylu "pojd si hrat" a neco jineho kdyz tam doslova vidis, "Ja sef". Samozrejme, spousta psu to hlavne v puberte zkousi (nebo to na ne nekdo zkousi) a spousta psu to neustoji a vyjede. Taky nevidim duvod, proc by se nejaky uplne cizi pes mel prihrnout k memu a zacit si ho podrizovat, nebo opacne.
Jen je opravdu dulezite rozeznavat co uz vadi a co jeste ne. A taky, jestli je to opravdu dominantni gesto nebo ve hre.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 18:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dovolím si oponovat :wink: není to dominantní gesto ani náhodou. Je to "jen" pubertální dacan co zkouší: Hele co dělám! Co ty na to?! No ukaž se!

To je jeden z možností, ale i ta může začít čistou a bezelstnou hrou, ale pak puberták třeba znejistí a ztuhne a čeká co bude. Je přesně v té situaci, proč se nedoporučuje používat zákazové povely, řekne si "a co teď". Ale zase u čubin je to jinak než u samců, s těma víc mlátěj hormony v tom negativním poli. Je to jako u lidí. když nějaký namachrovaný kluk tě plácne přes zadek - nejdřív to považoval třeba za žert, pak mu dojde, že okolo má partičku, tak začne machrovat. A ted vše záleží na tobě popřípadě na tvém příteli. Pokud jste oba vyrovnaní, přejdete to. Pokud je tvůj přítel, nebo ty vyloženě vůdčí typ s přirozenou autoritou (tedy dominantní) stačí jeden pohled a celá partička se zdekuje beze slova, pokud jsi ty nebo přítel nervák a vlastně podobný jako onen puboš, tak vznikne problém - hádka, rvačka....

A to je zase jen určitá úzká možnost, jak a proč. Jsou i jiné možnosti. Třeba to, že puboš to myslí v dobrém, ale to ještě neznamená, že je to "společensky přijatelné".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 23:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Všimla som si,že Ashon keď zbadá vonku pred nami nejakého psa,celý sa natiahne do výšky,uši našpicatí hore a naježí sa.Keď ku psovi príde a zistí že je to fena,je to v pohode.Ale pokial je to pes (na 95%) ostane pri ňom stáť,snaží sa o očný kontakt alebo téčkuje.Pokial je pes kludný,tak po ňom neskočí,ale akonáhle druhý pes čo len opätuje pohlad,skočí do neho.Ja ako vidím že pri psovi stojí celý stuhnutý s vyvalenými očami,privolám si ho k sebe a skludním ho nech nie je tak napnutý.Potom mu dám volno a okolo psa pobehuje a o nič sa nesnaží.Dobré je keď si ho druhý pes nevšíma,horšie je keď je to stejný prudič ako on,to by sa porvali len čo by prišli k sebe.Viem že si musí ukočírovať psa aj druhá strana,to sa ale málokedy stane.Keď to ide,robím to ja,keď sa pániček nemá k činu.Je to čo robí Ashon,pubertálne machrovanie,alebo dominancia? Má 19mesiacov.Jedna kamoška tvrdí že je dominantný pretože všetky teriéry sú dominantné (čo si myslím že je blbosť) [-(

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno. 2011 07:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je to teriér a už to samo o sobě je "diagnoza". :wink: Já osobně zasahuji dřív, než dojdem ke psu, ale už v okamžiku, kdy se začne vytahovat nadálku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno. 2011 08:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Eva Štemberová píše:
A to je zase jen určitá úzká možnost, jak a proč. Jsou i jiné možnosti. Třeba to, že puboš to myslí v dobrém, ale to ještě neznamená, že je to "společensky přijatelné".


Jasne, tak nejak jsem to myslela. Muze to byt uplne v pohode gesto v ramci hry, muze to byt provokace, muze to byt vyzva.. Zavisi na celkove reci tela. Ja to neresim, pokud vyslovene nevidim, ze ten druhy pes to dela v agresivnim stylu.
Raist to nedela. Maximalne v ramci hry, kdyz hrabe packou (a u toho se uklani, naklani hlavu..) a obcas se trefi i na zada :) Nerous to nedela taky, vsechny ignoruje, s nikym si nehraje a chce at mu vsichni daji pokoj. Vetsina psu to respektuje a kdyby chtel nekdo na neho neco zkouset, tak ho v klidu nasmeruji jinam. Nerous je proste hajeny.
Pokud pri podobnych hrach psi ztuhnou a civi na sebe ("Co to bylo?" "Ja nevim, ty neco resis?" "Ja taky nevim, mam to resit?") , tak akorat vesele zavolam treba Jdeme, oni se odpoutaji a zas jsou v pohode.
Ale pokud vidim, ze druhy pes je napruzeny, upreny pohled, teckuje a jeste by u toho tlumene bublal.. tak tam vlezu a nepustim ho ke svemu psovi a sveho poslu pryc.
Par takovych psu jsme uz potkali a prave tim, ze jsem jim nedovolila si neco zacit, muj pes podobne veci neresi a nebere je jako problem k reseni, pokud to na neho nejaky pubertak jenom zkousi - ve stylu "Co udelas ted?" = Raist si s nim porad hraje.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pát 11. úno. 2011 00:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Eva Štemberová píše:
Je to teriér a už to samo o sobě je "diagnoza". :wink: Já osobně zasahuji dřív, než dojdem ke psu, ale už v okamžiku, kdy se začne vytahovat nadálku.

Tak ja keď psa nepoznám dám si ho k nohe a prejdeme okolo neho.Našťastie sa dá odvolať už v prvej sekunde keď do psa skočí a som pri nich.Horšie to je keď okolo seba lietajú ako blbci,minule schytal šrám na hlavu a druhý krát mal dírku v pysku od labradora,lítali hore dole a boli v ten moment ako hluchý a nemohla som medzi nich skočiť. :roll: Ale dneska sme stretli psa,pouličnú zmesku čo sa ťahala za háravou Shanti,Ashon k nemu prišiel,očuchali sa a nič.Pes k nemu nevysielal nič,zaujímala ho len háravka a bol celkovo priatelský,tak ho Ashon nechal tak.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pát 27. kvě. 2011 16:24 
Offline

Registrován: stř 06. říj. 2010 07:12
Příspěvky: 12
Bydliště: SK
Neviem, ci uplne dobre zaradena otazka, ale je o stretavani sa so psami a gestami, tak skusim. Moja casto pri zoznamovani sa s inymi psami ocuchava ich kohutik. Nie je to typicke Tcko, moze stat akokolvek a nucha a nucha, vrti chvostom a potom sa bud zacnu alebo nezacnu hrat (podla situacie). Vonia tam pes nejak inak? Vyraznejsie? Znamena to nieco v psej reci?
A co olizovanie papuliek aj uplne cudzich psov?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: úte 31. kvě. 2011 08:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Takto se pes vtírá jinému.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: ned 22. led. 2012 17:21 
Offline

Registrován: stř 18. led. 2012 21:39
Příspěvky: 2
Bydliště: Horní Jadruž
Ráda bych se zeptala na jednu věc. Když venčím svojí fenu Beaucerona Honey a setkáme se s jiným psem a druhý pes jí nechá aby ho očichala tak ona mu to nedovolí a odstrčí ho zadnicí. Pokud pes dále naléhá tak na něj zavrčí, ale nikdy nezaútočí. Většinou na ní pak vystartuje ten druhý pes nebo fena. A jestli je to pes nebo fena je jí jedno čuchnout nedá ani jednomu. Když venčím se sestry fenou tak si spolu normálně hrají, ale jakmile to sestry fena zkusí tak jí odstrčí. Mám s tím něco dělat? A co tím Honey říká?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: čtv 26. led. 2012 08:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je to netykavka a patří to k asociálnímu chování vůči psům. Ovšem i tohle by měl mít člověk obousměrně pod kontrolou, než se fenka naučí ovládat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: sob 28. led. 2012 20:52 
Offline

Registrován: ned 23. říj. 2011 22:25
Příspěvky: 320
Bydliště: Trutnov
Chtěla bych také radu ohledně mého psa Wilouše, jak jsem z diskuze pochopila, téčko znamená podřizování si jednoho psa druhému - byli jsme na návštěvě u kamarádky, která má 3 letého belgičáka a ten téčko dělal na wilyho a u toho vrtěl ocasem a celkově se choval kamarádsky, wilouš bohužel jak ho známe to neustál a vyjel - belgičák se nedal vykolejit a vyzíval ke hře, ale raději jsme je drželi od sebe, jelikož můj starťák se už nedal uklidnit a vrčel a celý se třásl.. a já nevěděla jak reagovat a jak ho dostat do pohody. Příště bychom chtěli provést druhý pokus, ale určitě na neutrálním území, jak se tedy dál chovat? Nedovolit gesta jako jsou téčka a tak, ale jakým způsobem uklidnit psa když už je tzv. rozvrčený? A vlastně jakým způsobem ty téčka nedovolit? Psy odtáhnout? Nebo se mezi ně postavit?
Nedávno jsme totiž šli kolem jednoho domu kde byl na volno puštěný malamut - já si dala Wilyho k noze a on šel, jen po očku malamuta sledoval, ten nás ale doběhl a začal téčkovat - v té době jsem nevěděla co to ještě znamená. Wily se stáhl a jal se odcházet, bohužel se oddalil ode mě a téčkováni přešlo ve vyjetí a chňapnutí malamutem po zátylku. Zařvala jsem na něj ale to chňapnutí s hrozivým zuřením bylo prostě asi míněno jako výstraha, další agrese po něm nenásledovala a malamut důležitě odkráčel a přitom si ještě povrkával.. Tak nevím.. Už jsem si všimla že mi v těchto ohledech chybí tolik zmiňovaný SELSKÝ ROZUM a prostě nevím jak reagovat :-(

_________________
Zuza & Wily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: sob 28. led. 2012 21:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Wilybald píše:
jak jsem z diskuze pochopila, téčko znamená podřizování si jednoho psa druhému

Tak to moc pozorně nečteš :wink: Téčko má totiž milion a jeden význam. U toho belgičana šlo pravděpodobně (podle popisu) o balení a ne o podřizování.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: sob 28. led. 2012 21:21 
Offline

Registrován: ned 23. říj. 2011 22:25
Příspěvky: 320
Bydliště: Trutnov
Vau, balení? To mě fakt nenapadlo a abych pravdu řekla, tak už druhou noční místo toho abych pracovala tak čtu a čtu a snažím se alespoň z každých příspěvků trošku pochytit, ale je toho tááák moc.. A co ten malamut? Ten už asi nebyl potenciální nápadník ;-) No jo Evi, tak dobrý, ale jak teda Wiloušovi vysvětlit, že není potřeba vrčet a celý se třást? Nevím si s ním v tomhle ohledu rady.

_________________
Zuza & Wily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: sob 28. led. 2012 21:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
vikiskka píše:
Ráda bych se zeptala na jednu věc. Když venčím svojí fenu Beaucerona Honey a setkáme se s jiným psem a druhý pes jí nechá aby ho očichala tak ona mu to nedovolí a odstrčí ho zadnicí. Pokud pes dále naléhá tak na něj zavrčí, ale nikdy nezaútočí. Většinou na ní pak vystartuje ten druhý pes nebo fena. A jestli je to pes nebo fena je jí jedno čuchnout nedá ani jednomu. Když venčím se sestry fenou tak si spolu normálně hrají, ale jakmile to sestry fena zkusí tak jí odstrčí. Mám s tím něco dělat? A co tím Honey říká?
Tak já bych si hlavně přečetla něco málo o plemených znacích,bosíci jsou přezdívaní venkovský šlechtici a jak známo"K princezdnám se nečuchá" jakže je to pravá dáma. Vložila bych sem videjko,ale bohužel to tu není možné :cry:

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!