Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 05:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 18. črc. 2014 15:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Indiánka: Jasne to je pravda, my mame tiez taku skusenost, nasho 13 rocneho am. pitbulteriera, mame ho od jeho 4 tyzdnov co sa k nam dostal od takeho nezodpovedneho "majitela" bol cely zacerveny, cely zivot ma problemy takmer s celou traviacou sustavou, este bol aj kastrovany a ma 13 a "drzi sa", sice ma problemy obcas ale zvlada, fenka mala 7 rokov, krizenec, ta mohla aj nohu si odrezat a isla dalej, vzivote nemala ziaden zdravotny problem, iba take fyzicke poranenia, ze si odtala ten vlci drap a tak...kazdy hovoril ze ju by neskolilo nic ze ona bude zit vecne a ze jej nikdy nic nebolo, v podstate u veterinara sme s nou boli s nejakym "problemom" asi dvakrat...a takto to dopadlo, cize mate pravdu - pes od psa, ale uz sme sa rozhodli aj s mamou ze ju nedame kastrovat ze az ked bude mat nejaky vazny problem ze to bude nevyhnutne, cize dakujem za kazdu radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 18. črc. 2014 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Hlavne nezanedbať nejaké príznaky,kamarátka nedávno dávala na fb fotku čubynho zadku (NO 3roky) že "čo jej tam tečie z análkov za tekutinu".A to bola otvorená pyometra ako Brno,už to tieklo von z vulvy.I mňa čo som to nikdy nevidela,ma to hneď trklo.Ešte že to dala na fb a všetci sme ju nahnali na veterinu lebo by čakala až dovtedy kým by nebolo neskoro :roll: Fena mala príznaky už asi mesiac,ale kedže to nikdy nezažila tak tomu nevenovala pozornosť.Ja radšej čubu vezmem na sono zbytočne než aby bolo neskoro.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 21. črc. 2014 16:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
indiánka: tak napríklad ja som o tejto pyometre tiez este predtym nepocula, ako som si to neprecitala tu, teraz si o tom citam, ale zas ja som taka ze hned ako sa mi nieco nezda utekam na veterinu, ako nie za kazdu banalitu zas, ale tak radsej idem dat skontrolovat to co sa mi nepozdava , ako na to potom doplatit, ako tak ale citam o tom clanok od veterinarov...tiez prevencia: kastrovanie. oni to kastrovanie odporucaju asi na vsetko :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2014 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Lidičky, možná je tu tu už psáno, ale raději se rovnou zeptám. Měli jsme zánět dělohy, je to asi rok a půl. A to z ní kapaly kapičky jedna za druhou. Ted jsem zjistila z ničeho nic, že to z ní teče, ale fakt dost :( Jak dlouho tak může být? Co můžu ted rychle sama doma dělat?
Mám doma 2 děti a nemám auto. Nemůžu s ní jet hned.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2014 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Mandarin, pokud vím, tak se dělají výplachy a pichají ATB...
Výplachy si někteří lidi dělají doma sami, ale chce to to umět a vědět jak na to, takže zkoušet to bych nedoporučovala. A nejezdí váš vet i k lidem? Zkuste mu zavolat...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2014 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Díky.. minule jsme to zachránili výplachama.. ale moc mi to nešlo. A tohle je daleko horší stádium :( Už jsem se dovolala na vet. Vezme mi ji večer na kastraci :(

Poradíte mi, na co všechno se mám připravit? Může chodit po schodech? A pokud ne, tak jak dlouho?


Naposledy upravil zbynek dne stř 22. říj. 2014 16:23, celkově upraveno 1
sloučení dvou po sobě jdoucích příspěvků


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2014 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mne čuby po kastrácii normálne chodili,niesť ich nešlo,jedna mala 60 a druhá 50kg,do auta sme pomáhali.Keby to šlo tak vezmem psa na ruky.Čuby po kastrácii stejne šli opatrne a pomali,za prvé boli ešte otrundžené z narkózy aj keď som si ich brala prebraté,a za druhé ich to bolelo.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2014 12:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pokud to jd eprvních pár dní bych jí nosila jinak muže vpodstatě cokoliv pod dohledem žádné divočení

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2014 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
No právě že má 50kg a jsme ve 4.patře bez výtahu :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2014 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Tak pomaličky,nech si určuje svoje tempo sama.Než sa vyberú štychy,ako písala Ajka žiadne divočenie.My sme tiež v baráku bez výťahu,ale teda našťastie len na prvom poschodí.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 08. bře. 2016 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Prostřední Poříčí-Brno-Líšeň
Prolítla sem červený.

Dotaz : moment kastrace těsně před háráním, i kdyby jen tu dělohu, - asi nejhorší moment?

Budu muset vykastrovat ale je čas, jen by to bylo pohodlný, sou ji 2 roky, je ze řetězu, ale docela v pohodě, kondice už ujde.

_________________
Lenka,ČendaMiaBiba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2016 08:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud nechcete zvýšit rizika, že můžete o fenku přijít, nekastrujte před a krátce po hárání.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 21. čer. 2016 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. zář. 2011 17:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Vysočina
Mám rok fenku kavalírka, a je to už můj několikátý vysloužilý kavalír z množíren... Fenka měla bohužel zánět dělohy (zůstala v ní mrtvá malá štěnátka) a vypadalo to s ní zle, jediná možnost dle veta byla vše "vybrat".

po kastraci se vyhýbá kontaktu se cizími psy... jediný, se kterým dovádí je druhý pejsek, který je taky "adopťák". Ten je nekastrovaný. chvíli před kastrací se i k cizím psům chovala jinak po ulici se ke každému psovi vydala vstříc, což je pak změnilo... Jak jí pomoci? byliny, rostlinné estrogeny, nebo je to nesmysl?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 21. čer. 2016 19:22 
Offline

Registrován: ned 17. dub. 2016 14:00
Příspěvky: 2
Bydliště: Čr
Našeho 4 letého kluka akity jsme nechali kastrovat ve 3,5 letech kvůli agresivitě :( (vůči jinému nekastrovanému psovi ve smečce) a pak proto,že utíkal za fenama a máme ještě fenku Old English Bulldoga a s ní počítáme do chovu a nechtěli jsme,aby ji nakryl.No už přestal utíkat ale agresivita ve smečce pořád trvá.Zato se přestal chovat jako mrzout a začal si hrát. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2016 07:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Viggen píše:
... Jak jí pomoci? byliny, rostlinné estrogeny, nebo je to nesmysl?
Nasadil bych bachovky a akupunkturu. Ve zdejším vyhledávači najdete kontakt na našeho akupunkturistu a jeho manželka míchá solidní bachovky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2016 07:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Reno píše:
...už přestal utíkat ale agresivita ve smečce pořád trvá.
Kdyby byla kastrace funkčním výchovným prostředkem, ušetřil by svět miliardy peněz za věznění recidivistů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 25. led. 2017 16:54 
Offline

Registrován: úte 20. pro. 2016 22:04
Příspěvky: 2
Bydliště: praha
Dobry den, před měsícem nám zemřela fenka a rádi bychom si pořídili stěně z útulku max. 3 měsíce staré. Nechceme ale fenku kastrovat, nevíte náhodou o nějakém, kde nemají v adopcni smlouvě podmínku kastrace?
Naše důvody pro stěně z útulku jsou, ze bychom moc rádi nějakému poskytli domov a pak to, ze kříženci se nám zdají odolnější než cistokrevni psi. Zdravých kříženců máme okolo dost a zdravých papiraku opravdu málo :/
Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: sob 18. úno. 2017 21:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
misask píše:
Dobry den, před měsícem nám zemřela fenka a rádi bychom si pořídili stěně z útulku max. 3 měsíce staré. Nechceme ale fenku kastrovat, nevíte náhodou o nějakém, kde nemají v adopcni smlouvě podmínku kastrace?
Naše důvody pro stěně z útulku jsou, ze bychom moc rádi nějakému poskytli domov a pak to, ze kříženci se nám zdají odolnější než cistokrevni psi. Zdravých kříženců máme okolo dost a zdravých papiraku opravdu málo :/
Moc děkuji

Každý útulok má vo svojich pravidlách uvedené či sa musí adoptovaný pes kastrovať,tie si prečítate na webovkách útulku,dnes má stránky vačšina útulkov.Jeden útulok poznám osobne a viem že podmienku kastráce nemajú,je to útulok v Ústí nad Labem.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 29. čer. 2017 13:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Ahoj.
Prosím také o radu ohledně nádorku na mléčné žláze. Při ručním vyšetření jeden o velikosti cca 1cm. Doporučena kastrace a vyndání nádorku. S kastrací jsem nesouhlasila, ale nevím, abych neudělala chybu. Fena kříženec labradora, 7 - 8 let, pravidelné hárání, 5 let bez výrazných falešek.
Na operaci jsem již objednána a ještě se rozhodnu po předoperačních vyšetřeních. Bude se dělat sono, krev a rtg.plic.
Nádorek se pošle na hystologii. Začala jsem podávat 3x denně Drags Imun ( tak půlku kapátka).
Co když se za půl roku udělá další nádor. Mám strach jestli jsem se rozhodla dobře - nekastrovat.
Máte s tím někdo zkušenost.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 29. čer. 2017 19:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Ahoj Péťo, já bych do kastrace nešla, znáš to, veti by kastrovali furt. Já bych nechala makat Drags a viděla bych. Bess byla na velké operaci, je kastrovaná, má hodně velkou inkontinenci. Je z toho dost nešťastná včetně mě. Myslím si, že je to způsobeno tím, že mela 2x rozřezané břicho. Druhé řezání bylo nevyhnutelné, ale to první bych dnes dělala pouze z důvodu zachování života. Poradila bych se ještě na klubu energy pro veťácké přípravky, je tam taky vetka a z mého pohledu je rozumná. Zkus to. Držím palce, aby to dobře dopadlo. Dej vědět.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 29. čer. 2017 19:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Verca_Pardubice píše:
Ahoj Péťo, já bych do kastrace nešla, znáš to, veti by kastrovali furt. Já bych nechala makat Drags a viděla bych. Bess byla na velké operaci, je kastrovaná, má hodně velkou inkontinenci. Je z toho dost nešťastná včetně mě. Myslím si, že je to způsobeno tím, že mela 2x rozřezané břicho. Druhé řezání bylo nevyhnutelné, ale to první bych dnes dělala pouze z důvodu zachování života. Poradila bych se ještě na klubu energy pro veťácké přípravky, je tam taky vetka a z mého pohledu je rozumná. Zkus to. Držím palce, aby to dobře dopadlo. Dej vědět.



Ahoj. Díky za povzbuzení, taky se spíš přikláním k tomu nekastrovat. Ještě čekám na vyjádření jednoho veta z Jesenice, toho mi doporučila H. Bučková a Mašková. Tyhle dámy jsou super, takže věřím, že se dozvím něco pozitivního.
Dám pak vědět. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 19. črc. 2017 14:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Verca_Pardubice píše:
Ahoj Péťo, já bych do kastrace nešla, znáš to, veti by kastrovali furt. Já bych nechala makat Drags a viděla bych. Bess byla na velké operaci, je kastrovaná, má hodně velkou inkontinenci. Je z toho dost nešťastná včetně mě. Myslím si, že je to způsobeno tím, že mela 2x rozřezané břicho. Druhé řezání bylo nevyhnutelné, ale to první bych dnes dělala pouze z důvodu zachování života. Poradila bych se ještě na klubu energy pro veťácké přípravky, je tam taky vetka a z mého pohledu je rozumná. Zkus to. Držím palce, aby to dobře dopadlo. Dej vědět.


Ahoj,
tak jsme den po operaci. Nejdřív kompletní vyšetření, kde se ukázalo, že má všechny orgány, srdce i krev v pořádku. Navrženo odebrání půlky mléčné lišty ale nakonec pan doktor odebral jen kousek kolem nádorku, protože se nikam nerozrůstal. Nádor byl odeslán na histologii, výsledky budou až tak za měsíc. Tak se budu modlit, aby to bylo dobrý. Rituška je v pohodě, jen ji musím hlídat, aby si ránu nerozlízala a nelítala jak střevo :) Doktor co ji operoval byl poměrně rozumný. Taky říkal, že se občas doporučuje v další fázi provést kastraci, ale to v věku 7 let už nemá vliv na tvorbu nádorů a uznal, že kastrace není 100 % jistota, že fena bude zdravá a nic se jí nevytvoří. Takže za mě spokojenost. Díky a mějte se krásně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 19. črc. 2017 20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Ať vám to dobře dopadne.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: ned 15. črc. 2018 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
Zdravím.Mám 2letou goldenku z CHS.Nedávno na veterině se zjistilo,že má falešku.Nedokáži určit,zda poprvé,nebo opakující se,protože feňule je od mala velmi kontaktní a umazlená.Bylo mi v případě opakující se falešky doporučeno přemýšlet nad kastrací.Moc se mi do toho nechce,protože jinak nemá žádné zdravotní problémy.Hárání probíhá pravidelně.Bohužel během hárání není moc čistotná.Jediný problém je,že nemůžeme během hárání nikam jít a feňule to těžce nese.Sotva výjdem z baráku,tak za náma utíkají psiska nezodpovědných majitelů a vytáčí to nejen mě,ale i ji,protože nesnáší naskakování na záda.A jít s ní do lesa je ještě větší problém,protože během hodiny hledám min.3 majitele zaběhnutých psů,kteří za námi utečou.Feňulka extrémně voní psům i mimo hárání.Když nepočítám kastrované psy,tak není žádný,který by si s ní normálně pohrál,aniž by na ni nenaskakoval.Občas si to vyřeší sama,že se po psu ožene ale většina má zatemněno,takže se přijde za mnou se schovat.Od mala je taky dolekaná a bojácná.Štěňátka rozhodně nechci z důvodu DKK 2.+3.stupně :( Tudíž i to naskakování je pro ni z tohoto důvodu nepříjemné.Proto by mě zajímal váš názor,zda o kastraci přemýšlet spíš z důvodu možné větší psychické pohody fenky nebo ji rovnou zavrhnout.Nerada bych, aby se jí změnila povaha. Netuším do jaké míry by kastrace ovlivnila to,že voní psům,ale myslím,že by dost uvítala,kdyby měla od těchto nadrženců klid a mohla si normálně pohrát i s jinýma psama a ne jen s fenama.

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 16. črc. 2018 02:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
janie1989 píše:
...Feňulka extrémně voní psům i mimo hárání...
Podle mých zkušeností se nejedná o nic neobvyklého a kastrace to nevyřeší. Naopak bude s největší pravděpodobností ještě větší "netykavka".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2018 13:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 11:01
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha
Není to zatím aktuální téma, ale chci být připravena...

až přijde ten správný čas, budu shánět nějakou fenku, na rase netrvám, takže z útulku... ale odrazuje mě, že u většiny útulků u mladých fen mají jako podmínku adopce kastraci (po prvním hárání, v lepším případě v dospělosti). je toto právně vymahatelné? rozhodně nechci produkovat štěňata, mám fenu 15 let, z toho 10 let ve společné domácnosti s nekastrovaným psem a prostě si to umím ohlídat. Když útulku odkývu kastraci někdy v budoucnu, kterou ale nemám v úmyslu provést... co se stane? já chápu jejich snahu neplodit další a další štěňata kříženců... v tom jsme za jedno. máte někdo zkušenost? mám jít s pravdou ven a slíbit, že nebudou štěňata nebo prostě zalhat? předpokládám, že ke mně domu kastraci nikdo kontrovat nepůjde. asi bych je nepustila přes práh :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2018 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
eldorado píše:
Není to zatím aktuální téma, ale chci být připravena...

až přijde ten správný čas, budu shánět nějakou fenku, na rase netrvám, takže z útulku... ale odrazuje mě, že u většiny útulků u mladých fen mají jako podmínku adopce kastraci (po prvním hárání, v lepším případě v dospělosti). je toto právně vymahatelné? rozhodně nechci produkovat štěňata, mám fenu 15 let, z toho 10 let ve společné domácnosti s nekastrovaným psem a prostě si to umím ohlídat. Když útulku odkývu kastraci někdy v budoucnu, kterou ale nemám v úmyslu provést... co se stane? já chápu jejich snahu neplodit další a další štěňata kříženců... v tom jsme za jedno. máte někdo zkušenost? mám jít s pravdou ven a slíbit, že nebudou štěňata nebo prostě zalhat? předpokládám, že ke mně domu kastraci nikdo kontrovat nepůjde. asi bych je nepustila přes práh :D

Já bych se z principu vyhnula těmto podivným útulkům, a cíleně bych si vybrala takový, kde tuhle podmínku mít nebudou. V obyčejných "obecních" útulcích by to snad ještě mohlo být možné...

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 22. led. 2020 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
Ahoj,
Mam dotaz. Adar 6let. Jakmile zacne harat fenka, tak zacne krvacet, prostata se zvetsi na dvojnasobek a momentalne ma 3 cysty. Jsme ve fazi,ze uz je to chronicke a bohuzel po antibiotikach vydrzel max 2tydny a rvu do nej dalsi- s tim, ze to ma jeste horsi nez predtim. Krystalky v moci, zvysene ph ía to i po dobrani antb.
Takze nam byla doporucena kastrace. Akorat se s tom nemuzeme nejak srovnat.
Dalsi varianta je chemicka kastrace ( dost draha,ale proste muzstvi zustane)

Antb porad je napor na ledviny a jatra, takze jsou jen dve moznosti a to chemicka kastrace nebo normalni. Nemuzu toho na netu moc najit- vsude pisou hlvne veteriny.
Nejsem si uplne jista co se po te kastraci muze vyklubat- pisou ze pes bude klidnejsi, pritulnejsi ale zravej? Je to tak? Nebo me muze cekat neco horsiho?
On je uz dost labilni takhle ](*,)

Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: ned 23. úno. 2020 21:58 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Chemická kastrace určitě ne. Zadej si ji tu do vyhledávání - na Vlčárech byl jeden pes, kterej jí prošel a naprosto ho to zlikvidovalo, stal se z něj magor ojíždějící naprosto všechno - psy, lidi, koně, boudu, kyblík... Jasně, může být výjimkou, ale vyhnula bych se jí za každou cenu.
Já bych vždycky zkoušela nějaký alternativní cesty - akupunktura, bylinky a podobně, ale pokud je to tak vážný, jako píšeš, tak už bych se asi smířila (ač velmi nerada) s kastrací. Možná ještě zavolej Rudovi, třeba by posoudil, jestli by nějaký ty alternativní cesty mohly pomoci...
Ohledně toho co tě čeká - těžko zjednodušeně říct - je dospělej, takže těm nejhorším změnám v psychice byste se měli vyhnout. Z mýho pohledu vidím největší problém ve vnímání tvýho psa jinejma - poznají, že je kastrovanej, někteří samci ho můžou chtít nakrývat, někteří (i feny, hlavně primitivní plemena) po něm kvůli tomu můžou jít...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: ned 23. úno. 2020 22:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
Dekuji za nazor.
Uz je mesic po kastraci :oops: muselo se to resit hned. Byl 6tydnu na antibiotikach. Ve stredu nas ceka kontrola...
Se psama se nevidame-je dost pos.anej a po vsech vyjizdi. Pritom mu nikdy nikdo nic neudelal (teda nasli jsme ho hako stene privazanyho-tak tezko rict). Hraje si se psama jako idiot-takze je par psu, ktere ma od malicka a jedou si to spolu. Tak uvidime, zatim mi prijde porad strjnej-uvidime az hormony vyprchaji uplne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 13. úno. 2024 10:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. úno. 2011 21:16
Příspěvky: 1
Bydliště: Vítězná,Kocléřov
Dobrý den, prosím o radu mám 7-letou fenku stafordšírský bulteriér.
Vždy jsem se řídila tím, že ji nenechám kastrovat nevidím důvod řezat do zdravého psa a vždy mi to přišlo jako nejjednodušší řešení pro majitele aby nehrála. (Pokud je zdravá)
Každé hárání je přesné jako hodinky vše v pořádku ale po každém hárání má falešnou březost a veterinář říká že by kastraci doporučil.
Teď se to ve mě pere jestli zvolit svoji teorii nebo uvážit její věk a nechat bohužel kastrovat děkuji za rady hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!