Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 11. črc. 2013 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. čer. 2013 18:11
Příspěvky: 9
Bydliště: Nové Zámky
Zia píše:
Já mám vždy chuť odejít z domu a vrátit se až po 2 týdnech :lol: :roll:

... dobrý nápad :D :lol:
Zita píše:
Obávám se, jestli jste na toho psa nenaložili trochu moc - háravá fenka v nejlepším a k tomu nepochopitelné ochlazení vztahů ze strany paničky? Notabene puberťák v nejcitlivějším období...

... no, to som si uvedomila trošku neskôr, takže sa to snažím korigovať, aby to bolo tak, akurát a je pravda, že sa neviem dočkať freečka, aby som dovtedy ešte viac vecí nepokazila...
vďaka za reakcie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 12. črc. 2013 04:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že z této poradny nemůžeš mít informace o tom, že respekt se získá tak, jak jsi se začala chovat k maliňkovi. Tak radikální změna v přístupu - ode zdi ke zdi - je pro něj maximálně tvrdým trestem on neví, za co je trestán. Tak ti chtěl po svém vyjádřit náklonnost (nějaké hormony v tom určitě byly také) a ty jsi ho uhodila...., pak tvrdě shodila. Proč se neřídíš tím, co vidíš v psích očích, jak sama píšeš, proč hledáš návody a šablony? Měj ho ráda a buduj respekt na své čitelnosti, komunikaci, důslednosti a dobrém vedení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 12. črc. 2013 07:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tento týden mám moc práce, ale příští týden mi zavolejte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 12. črc. 2013 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. čer. 2013 18:11
Příspěvky: 9
Bydliště: Nové Zámky
Essi píše:
Proč se neřídíš tím, co vidíš v psích očích, jak sama píšeš, proč hledáš návody a šablony? Měj ho ráda a buduj respekt na své čitelnosti, komunikaci, důslednosti a dobrém vedení.

Essi, máš do bodky vo všetkom pravdu a ja viem, že môj najväčší problém je vychovávať zo seba dobrú majiteľku tak inteligentného psíka, ako je Maliňák. Až pri ňom začínam vidieť, aká vlastne som. Ďakujem Ti za kritické, ale pravdivé slová.
Desenský píše:
Tento týden mám moc práce, ale příští týden mi zavolejte.

OK, dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 12. črc. 2013 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. čer. 2013 18:11
Příspěvky: 9
Bydliště: Nové Zámky
Essi píše:
Myslím, že z této poradny nemůžeš mít informace o tom, že respekt se získá tak, jak jsi se začala chovat k maliňkovi.

Isteže nie, jeden z mojich problémov však je, že kým sa zameriavam na jednu vec, podarí sa mi pokaziť niečo iné. V tomto prípade som do zblbnutia čítala o zvládnutí privolania, chôdzi pri nohe bez napínania vodítka a hlavne o agresii voči iným psom, s ktorou začíname mať problémy. A to, ako si u neho budovať rešpekt som odflákla a riadila som sa iba slovami manžela, ktorý mi sústavne vyčítal že som na neho príliš mäkká, že ho nemám stále hladkať a chváliť, že mi vyskočí aj na hlavu - a keď sa niečo nevydarilo - tu to máš .... manžel to nemyslí zle, má ho tiež veľmi rád, len sa príliš nezaoberá psychikou psa - skôr to berie tak čierno-bielo a na pochvalu je strááášne skúpy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 24. črc. 2013 06:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Já vím že jsem asi :mimo tému: ale zajímá mě, jak vnímají psi ženu po přechodu ?
Včera mě sousedovic Alík začal nakrývat nohu, což je pro mě divné, protože jsem právě už ve " věku ". Pak mne napadlo, že je to noha, která je nejvíc pachově plná Amálky. Leze mi s oblibou předníma na klín a dělá štěndo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 24. črc. 2013 06:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mnoho psů tímto způsobem pouze vyjadřuje své nezkrotné sympatie k danému člověku. Vliv hormonů na takovéto "abnormálně přátelské" chování bych hledal jen na straně toho psa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: olizování a uspokojování se
PříspěvekNapsal: stř 07. srp. 2013 23:22 
Offline

Registrován: stř 07. srp. 2013 20:29
Příspěvky: 1
Bydliště: Chrášťany
Dobrý den,
jsem muž a má spolubydlící má 4 letého anglického stafordšírského bulteriéra a pořád mi nedá pokoj, olizuje mě a je vidět že se chce uspokojit, čím déle mě olizuje tím je neodbytnější. Spolubydlící mi říká že ho mám pořádně plácnout přes čumák, že se nemám bát, že mi nic neudělá. Zatím jsem to neudělal, radši se před ním vždycky někam zavřu abych měl klid. Děkuji za Váš názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 08. srp. 2013 06:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Otázku jsem přesunul do příslušného tématu, kde jsou odpovědi

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2014 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Po precteni, jsem tak trochu nasla odpoved., ale nevim zda chapu dobre. Mam smecku dvou psu a jedne feny. Po vecernim nazrani mladej pes 2 roky, pronasleduje starsiho 9 let. do pelechu a chce ho nakryvat. Dle prispevku jsem usoudila, ze mladsi ma potrebu nekde vybit energii a je tedy vhodne ho prevest na jinou cinos, treba aportovani, coz me neprijde zrovna po jidle idealni.Byla jsem v domeni ze se chce timto chovanim nadradit nad starsiho psa, dela to obcas i mimo jidlo, ale po vecernim jidle je to rutina.Starsi vzdy drzi kouka jestli ho uz jdu spacifikovat z neho pokud bych to neudelala po chvili by jednal sam a sundal ho, je mu to neprijne. Takze to vypada tak mladsi dozere prvni, ceka na starsiho az dozere, starsi odchazi do pelechu a mlady za nim, ja jdu za mladym a koukam. Mlady vi o me a nedovoli si obskakovat, presune cinnost a starsiho olizuje. Je schopny ho olizovat i hodinu, kdyz zmizim z dohledu tak nekdy neodola a jde na vec :-/
Otazka zni: mam mladeho nechat olizovat starsiho i kdyz je mu to po case neprijemne, ale trpi mu to, ja ho po case od neho odkazu jinamna misto, jednam spravne? Nebo mam vymyslet po jidle uplne jinou cinnost, aby vubec nedoslo k pronasledovani starsiho a olizovani. Jednou bych rada docilila aby myslenku na obskakovani vypustil uplne aniz bych je musela pohledem hlidat, coz si rikam zda presunutim na jinou cinnost je reseni?


Naposledy upravil Johule dne sob 08. lis. 2014 15:01, celkově upraveno 1
spojení příspěvků


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2014 12:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud to přehání, je lepší ho zaměstnat čímkoli jiným.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!