Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je ned 05. kvě. 2024 08:20
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 14:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
já bych to naopak striktně nezakazovala, jen bych pořádně vybírala psi a brzdila svýho když už to začne přehánět, jak už tu Ruda psal, neni to jen "dominantní gesto", ale rozhodně bych počkala až co napíše Ruda


On Ruda Desenský ale napíše, že před počítač nevidí, jak to Kelly doopravdy myslí a jestli to čtu správně....

Ale aspoň mi jde teda o to, jestli o nějaké diferenciaci uvažovat nebo striktně nikdy ne. S čímž souvisí to, jak mu to budu zakazovat.

Kelly mi dvakrát dominantní nepřipadá (ale nemám dost zkušeností, abych to prohlásila) a rvačky nevyhledává, ale přijde mi hodně nepřiměřené, aby naskočil na cizího psa poté, co se chvíli očichávají. Podle čeho se o tom psovi rozhoduje, to jsem zatím taky nevypátrala - jeví se, že to jsou ti přátelsky se chovající. Když potkáme nějakého naježeného, jde radši dál. NIkdy ne malí, ti ho zajímají, pokud jsou přátelští, ale nenaskakuje, pokud se vztekají, jde dál.

Ale on to naskakování nedělá moc dlouho, a nebylo dost materiálu k vysledování, protože mu to nedovoluju. Sundám ho a okřiknu. Tvrdší jsem zatím nebyla a být nechtěla, protože nemám sama jasno, jak moc velký prohřešek to je.

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 14:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Rony píše:
Kelly mi dvakrát dominantní nepřipadá

myslela jsem to jako gesto machrovací, jako téčkování když to jeden na druhýho zkoušej, ne že je dominantní


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 14:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Alča píše:
Ahoj, se divím, že mu to ještě žádný pes či fenka nevysvětlila, naše čubiny by mu to vysvětlily velmi rychle. :smajlhihi:


Alčo, ona to ještě řádná fenka nevzala ve zlým. Skoro spíš mi přišlo, že je to bavilo. On se přiblíží, ona ho nechá skoro až naskočit, pak vyjede, Kelly odskočí, pak ho zas nechá přiblížit... a tak dokolečka... Když to trvalo moc dlouho, buď to vzdal, nebo před ní lehnul a začal ji přemlouvat štěkáním.
(No a pak ty, co ho nechají - tam ho sundám já...)
Takže žádné negativní zkušenosti. Navíc myslím, že by se nechal poučit akorát vůči té jedné fence a vůči jiným za dělal své.:)

No a psi... dávám hrozně bacha.

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 14:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
asi takhle - kdyby to zkusil na mého, jindy opravdu mírumilovného psa, tak mám pár vteřin na to abych ho sundala, jinak ho sundá sám. Fakt bych neriskovala že to jednou nějaký udělá.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 14:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Rony, tak to je opravdu sexuální loudil :D , ale když to fenky berou jako hru, tak bych to asi moc neřešila, oni si to vyřeší sami.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 17:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Teďka jsme byli v parku, potkali dva labradory, s náhubkem, tak jsem si řekla, jde se na věc a uděláme lekci.
První vypadal velice neutrálně. Kelly se s ním pozdravil a šel dál. Pochválila jsem ho a labrador za ním zavrčel. Kelly to ignoroval.
Ke druhému se Kelly odmítl přiblížit. Když si ho panička odchytila, dal se do zuřivého vrčení, Kelly to ignoroval.

Takže výchovná lekce se nekonala.:)

A fakt mám dojem, že si Kelly vybírá domněle přátelské psy, aby si zamachrovali, nic jiného. Jenže je mi jasné, že to může snadno blbě dopadnout, kdybych mu to běžně dovolovala...

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Anebo si to zbaběle dovoluje na domněle slabší/podřízené jedince... ale tak mi teda nepřipadají...

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 18:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Rony, třeba jen tvůj pes zkouší, co si na kterého může dovolit, vybere si k tomu ty, kteří u něj vyvolávají pocit jistoty, že žádný konflikt nebude, potom na ně vyzkouší, co se stane, když naskočí, a pokud vše OK, můžou si vesele hrát....jen mě to napadlo, protože moje fenka dělá něco podobného, obvykle si ale jiné fenky takto testuje, jestli to ustojí, pokud ano, má je docela ráda, nebo naopak nakrývá háravky a ty, které má opravdu moc ráda - jak psy, tak feny (teda jen dvě).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 18:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Gerda píše:
Rony, třeba jen tvůj pes zkouší, co si na kterého může dovolit, vybere si k tomu ty, kteří u něj vyvolávají pocit jistoty, že žádný konflikt nebude



ano, mám docela toto "podezření"... jenže spolíhat se na jeho pocit jistoty asi opravdu nemůžu.:)
tím se vracím k původní otázce, jestli je toto chování vždycky fuj anebo někdy, s prověřeným psem ok a jindy "nesmíš".



Gerda píše:
a pokud vše OK, můžou si vesele hrát.....



to je ale ten problém - jak předem poznat, že to bude OK a že ten druhý pes nerozpoutá opravdovou rvačku.

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 18:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
A to je právě to, co ti na netu nikdo nevysvětlí tak, abys to dokázala vůbec správně pochopit. Musela bys to vidět, nejlépe někdy na free sobotě... ;)))

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 18:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Rony píše:
to je ale ten problém - jak předem poznat, že to bude OK a že ten druhý pes nerozpoutá opravdovou rvačku.

No myslim, že poznat se to dá z chování obou psů, pokud bys jim tedy nedůvěřovala, pak by asi měli mít nějaký jisticí prvek, který rvačce zabrání - třeba prověšené vodítko a psa pomocí něj korigovat, nenechat porvat...nevím, vesměs to takhle dělám, protože své feně ve vztahu k jiným fenám nedůvěřuji a vím, že pokud by přiběhla puberťačka, co se s ní pozdraví a skočí jí na záda, rvačka by prostě přišla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Lucie Kratochvílová píše:
A to je právě to, co ti na netu nikdo nevysvětlí tak, abys to dokázala vůbec správně pochopit. Musela bys to vidět, nejlépe někdy na free sobotě... ;)))


No však já takový popis ani nechci!

Já jen chtěla vědět, jestli lze rozlišovat - v rámci naskakování na psy, nebo v rámci naskakování vůbec, anebo prostě je líp striktně nikdy ne.
Pokud bych rozlišovat měla/mohla, je mi jasné, že už na netu nejde napsat, jak, pokud se necítím na to mít intuici.

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 20:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Gerda píše:
Rony píše:
to je ale ten problém - jak předem poznat, že to bude OK a že ten druhý pes nerozpoutá opravdovou rvačku.

No myslim, že poznat se to dá z chování obou psů, pokud bys jim tedy nedůvěřovala, pak by asi měli mít nějaký jisticí prvek, který rvačce zabrání - třeba prověšené vodítko a psa pomocí něj korigovat, nenechat porvat...nevím, vesměs to takhle dělám, protože své feně ve vztahu k jiným fenám nedůvěřuji a vím, že pokud by přiběhla puberťačka, co se s ní pozdraví a skočí jí na záda, rvačka by prostě přišla.



No a bez šňůry či vodítka v této fázi taky ani ránu, pokud to není pes, kterého známe a víme, že je všecko v pohodě.

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 23:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Myslíš, že je tohle problém? Já ne, když jsou oba v pohodě.
Obrázek

Obrázek

Oba psi jsou převychovaní agresoři s nesnášenlivostí vůči psům. Pravdou je, že je třeba si hlídat ty, kteří ještě nesnášenliví jsou, nebo jsou prostě "cíťouši"

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 09:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
[quote="Desenský"]Myslíš, že je tohle problém? Já ne, když jsou oba v pohodě.

Takže nesnažit se principelně odnaučit, a netrestat jako za něco, co je vždy "fuj", (protože od Kellyho agrese není), jen dávat pozor, s kým ho pouštím do kontaktu, a abych ho včas odradila tím, že nesmí, - protože cíťoušů běhá docela spousta.

Takový závěr jste myslel, pane Desenský?

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 10:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Asi tak nějak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Obskakují mě psi
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 07:48 
Chtěla bych se zeptat, jak se zachovat v situacích, kdy na mě pes naskočí. Není to vždy příjemné a i když na něj pán zavolá, on to zkusí znovu. Nejedná se jen o jednoho psa- v mém okolí jsou většinou psi a fenek málo a to nemluvím o tom, že jde o ND. Psi mám prostě ráda a nehodlám se jich zdát.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 08:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na mne psi také často naskakují, jednak mám kolem sebe smečku fenek a ještě k tomu jsem pro většinu psů někdo, koho považují za svůj vzor. V klidu s přátelským úsměvem jim vtlačím palec zepředu pod lopatku těsně nad ramenní kostí, což je donutí ze mne slézt a nechat se mazlit raději v pozici, kdy mají všechny čtyři na zemi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 08:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Citace:
sem pro většinu psů někdo, koho považují za svůj vzor.


znamena to, ze psi naskakaju na ludi, ktorych si vazia alebo ich maju radi? nie aby "machrovali"? a ako je to so psami/fenami navzajom medzi sebou? alebo je to proste prejav, ktoreho vyznam sa meni v zavislosti od situacie?

toto spravenie ma dost zaujima, lebo ho casto pozorujem u nas medzi psami navzajom plus kamoskina sucka to zvykne robit niektorym navstevam, takze sa rada dozviem viac, ako "tradicne" vysvetlenie, ze sa jedna o dominantne gesto


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 09:01 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Já myslím,že naskakování,tak jako i většina jiných psích projevů,má mnoho různých podob. Od toho vzoru,přes přátelské gesto nebo poděkování až po tu dominanci,ale té bych řekla,že je z celkového počtu naskakování nejméně a hlavně takové naskakování provázejí i jiné "dominatní" projevy,takže člověk na pochybách o co jde,nezůstane:-))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 09:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Asi takto. Za posledních deset let na mne takto naskočili 2, slovy dva psi s úmyslem dominovat a pak už jsem měl co šít na vlastmím kožichu. Těch několik stovek psů, nebo i fenek mezi tím to udělalo proto, že mi tím dávali najevo, jak mne mají rádi.
Měl jsem u sebe smečku čévéček, kde byl jeden větší rváč než druhý. I oni mezi sebou používali gesta naskočení jeden na druhého a vždycky to byl podřízený na nadřazeného, kdy v podstatě ten nasakakující podlézal tomu, kterého považoval za svůj vzor, taťku, bose a tak podobně. Pravdou je, že pokud ten nadřazený dal packy kolem ramen někomu z lidí, vycenil zoubky a velice potichočku zavrčel, nešlo ohru, ale o to vzdát se. Jenže s takovým psem se běžný smrtelník na ulici nesetká.
Mezi lidmi se už hodně dávno vytvořila fáma, že naskočení psa vždy znamená nadřazování, protože většina těch, "co to pustili do éteru", byli poserové, kteří zbledli, když si chtěl pes souseda, ke kterému přišli, jen hrát a oni to neustáli, pes to vyhodnotil jako nepořátelství a tak je "osolil".
Moje leonka Mufka, když si zamiluje nějakou fenku, tak to vypadá, že jí chce sežrat, jak na ní naskočí a úplně se "přetočí" do afektu kdy vrčí a nakrývá tu pod sebou. Jenže moje holky to už znají a vědí, že je to projev přízně, tak ji nechají, ono jí to brzy přejde. Podobně naskakuje i na mne a vrčí u toho tak, že si přítomní myslí, že je každou vteřinou po mně. Jenže její problém, dá-li se to tedy nazvat problémem, je, že mi tím dává najevo, že by mne chtěla za partnera.
Ve výběhu, kde mám vlka Macka, sleduji pořád, jak na něho malina Aiša naskakuje a tím ho "balí". Podobně to má tendenci dělat fenka čévéčka Bája, jenže tu on striktně odmítá. Dokonce natolik, že je teď pěkně potrhaná a ona si "potvora" stejně nedá pokoj. Beru ji tam s ostatníma holkama pod dohledem, Mackovi skáče až na hlavu a ten už neví, jak jí má vysvětlit, že jí prostě nechce.
Jak říkám, v devadesáti devíti případech jde o projev něčeho víc, než jen důvěry.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 09:35 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Ježiš já si vůbec nemyslím,že jsem zkušená,ale vycházím z pozorování a chování našich třech psů a blízkých psích kamarádů. Naši se obskakují často během hry nebo když prostě blbnou, a to jak psi fenu,tak fena psy. Fena má tendence obskakovat nás,když dožere plnou misku žrádla a je spokojená (zakázali jsme jí to,ale jen proto,že se bojíme torze a chceme,aby pesani po jídle automaticky zalehli). Vořech má tendence obskakovat nás,když se rozpumprlíkuje během hry a je doslova vysmátej. Kamarádka má fenku a ta doslova miluje našeho labradora a může se zbláznit za jakýkoli projev jeho přízně, když se mu vnucuje,tak se ho taky snaží obskakovat. Labroš má zase tendence obskakovat psy,kteří se mu líbí,pokud se takový pes ožene, labroš kolem něj tancuje a vyzývá ho ke hře (u cizích psů mu to samozřejmě z bezpečnostních důvodů zakazujeme). Opravdu dominantní naskakování jsem viděla několikrát, nám se to stalo jen jednou - na procházce k nám přilítnul malamut (zjevně zdrhnul,neměl ani obojek) a vlítnul na labradora, naskočil, hlavu měl nataženou až k jeho kohoutku a vrčel s vyceněnejma tesákama (stála jsem u toho,takže jsem malamuta strhla a s přítelem jsme ho zahnali) - takže tam nebylo pochyb o tom,o co jde.
Jinak to vysvětlit moc neumím, určitě ti k tomu napíše něco Ruda,ale tohle jsou moje zkušenosti získané spíš pozorováním než čímkoli jiným.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 10:12 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Jak popisuje Ruda Mufinu, tak se rozvášnil Břeťa při bowenkách na pana Francla, akorát u toho nevrčel. Měla jsem plné ruce práce, abych pana Francla uchránila. Tímto Vás zdravím - tam nahoru - pane Francle, mám na Vás milou vzpomínku. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Moje Mařka naskakuje taky z radosti, třeba na týhle fotce jí strašně bavilo cvičení, měla z něj super náladu. Většinou po tomhle naskakování (nechávám jí, protože mi to nevadí a jí to baví) následuje válení se po trávě na zádech a kroucení se s vrčením.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 13:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle byl také velice dominantní pejsek Dinárek:
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 14:48 
Tak proti přátelskému vyskočení výhrady nemám, ale přijde mi dívné, že na mě skáčou i psi, které jsem viděla poprvé v životě.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 14:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Teja píše:
Tak proti přátelskému vyskočení výhrady nemám, ale přijde mi dívné, že na mě skáčou i psi, které jsem viděla poprvé v životě.

cizí psi se nemůžou přátelit se sympatickým člověkem :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 14:58 
Eva Štemberová píše:
Teja píše:
Tak proti přátelskému vyskočení výhrady nemám, ale přijde mi dívné, že na mě skáčou i psi, které jsem viděla poprvé v životě.

cizí psi se nemůžou přátelit se sympatickým člověkem :wink:
Mám to brát jako lichotku ? Možná to taky bylo tím, že to je pes mýho strejdy takže asi poznal, že že nejsem nijak nebezpečná...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2008 19:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Napadlo mě když jsme u toho naskakování...není to sice úplně naskakování,ale stává se mi,že po mě Max strašně rád"leze"když jsem třeba na zemi na čtyřech a vybízím ho ke hře.S kočí na mě z boku a v podstatě na mě visí a vrtí ocasem:o).
Taky se stává,že občas vyskočí(když sedí na studně a já příjdu)dá mi packy na ramena a "povídá"mi do ouška,nebo mi ho olizuje.Myslím,že oba případy jsou gesta přátelství...???

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 07:45 
Lada píše:
Napadlo mě když jsme u toho naskakování...není to sice úplně naskakování,ale stává se mi,že po mě Max strašně rád"leze"když jsem třeba na zemi na čtyřech a vybízím ho ke hře.S kočí na mě z boku a v podstatě na mě visí a vrtí ocasem:o).
Taky se stává,že občas vyskočí(když sedí na studně a já příjdu)dá mi packy na ramena a "povídá"mi do ouška,nebo mi ho olizuje.Myslím,že oba případy jsou gesta přátelství...???
Jo to se mi taky stává, že když sedím na zemi, tak po mě začne lozit nakonec si na mě sedne nebo lehne. Představte si holčinu a na ní Něm. Dogu :roll: :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Obskakování psů ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 20:11 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
Mám dva velké psy , 3 letého křížence a ročního novofundlanda. Ten 3 letý dost často obskakuje mladého, nejčastěji po krmení, jen co dožere, je na něm.
Mladý buď drží nebo se ožene, či si lehne. Starší hodně vyhledává společnost mladého, líže mu uši , přirození, prostě jak kdyby to byla čuba.
po chvíli obskakování si lehne, líže se a občas se stane že i ejakuluje. i vícekrát.
Zajímalo by mě, proč to dělá a dost mi to vadí.
Nevím, zda ho nechat nebo zakazovat, zatím zakazuju, ale když nejsem s nima, tak myslím, že to dělá dál. Má chutě nebo v tom je něco jiného?
Nebo máme něco špatně ve smečce? staršího i nadále upřednostňuju, nezanedbávám ho.
díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 20:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Hagyna ak mladšiemu obskakovanie prekáža, alebo je to zo strany staršieho častý komunikačný prvok a je nutkavý a obťažujúci a oni sami si nevedia slušne stanoviť hranice, je vhodné staršieho usmerniť, treba odhadnúť, o čo ide. Skús pre predstavu použiť funkciu "Hledat".

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. kvě. 2008 19:09 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
Mladýmu to asi zas tak nevadí, ale mě jo, protože to u nás vypadá jak v teplárně, dělá to poslední asi 2 měsíce, napadlo mě, jestli to není tím, že si není jistý svou pozicí, mladý ho přece jen už dorostl a prostě má potřebu ho pořád nakrývat.
Snažím se zastávat dobře funkci vůdce smečky, neříkám, že to je dokonalé, pořád se učím.
Starší mě poslechne a nechá ho, pokud mu řeknu, ale ne na furt, jen na dobu mé přítomnosti. Nebo je fakt úchyl a má choutky... nevím:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 10:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
hagyna píše:
Mladýmu to asi zas tak nevadí, ale mě jo, ...
Proboha co to řešíš? Máš představu, co umí způsobit potlačená sexualita? U lidí to vyvolává i vražedné nebo nekontrolovatelně agresivní sklony. Jestli to nevadí tomu nakrývanému psovi, tak si jdi třeba pustit nějaký seriál a neřeš je.
Měl jsem tady nejednoho psa, který mi věčně nakrýval "medvědoidního" kavkazáka a brzy tu zapomněli i na to, že byli vlastně agresivními psi. Řeknu ti to asi takhle, lepší blbá zábava nežli žádná, protože znuděný pes, kterému není dovoleno ani dýchat, je horší než nevybouchlý granát z druhé světové.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 19:26 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
ok, přála jsem si tohle slyšet, nechám ho být. dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 08:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
U nás je to tak, když hárá Cindy, obskakuje Black ji, zbytek roku Cindy jeho.To mu dává najevo, že šéfuje ona nebo je to puberta?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 07:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stanislava Horáková píše:
...To mu dává najevo, že šéfuje ona nebo je to puberta?
Proč si myslíš, že je to projev šéfování? Najdi si na toto téma ode mne starší příspěvky a dozvíš se, jak to je.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 07:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tady jsou zase pro změnu dvě čubiny

Obrázek

ani jedna to nijak neřeší.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Desenský píše:
Stanislava Horáková píše:
...To mu dává najevo, že šéfuje ona nebo je to puberta?
Proč si myslíš, že je to projev šéfování? Najdi si na toto téma ode mne starší příspěvky a dozvíš se, jak to je.
Tak pak jde o projev přátelství a nebo nudy...,někdy Blacka ještě olizuje na zádech.Dohárala začátkem dubna a falešku jsme naštěstí neměli,tentokrát nejedla jogurty a odstranila jsem všechny plyšáky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 11:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stanislava Horáková píše:
... pak jde o projev přátelství ...
...,někdy Blacka ještě olizuje na zádech...
To je hodně zřejmý přátelský projev.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Desenský píše:
Stanislava Horáková píše:
... pak jde o projev přátelství ...
...,někdy Blacka ještě olizuje na zádech...
To je hodně zřejmý přátelský projev.
Pak nechápu to, že Black se někdy vzteká, když tohle Cindy provádí....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 14:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Asi bude Black pěkný cíťouš, co nic nevydrží. Pes gentleman by se nechal dvořit. To's neviděla našeho vlka Macka, co si k němu může malina Ajšena dovolit a ještě je rád.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 14:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
On je mazlík malej,Cindy nad ním prakticky stojí,asi se mu to nelíbí ,ten výškový rozdíl.Chlap by měl být větší,no....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 14:29 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
zajímalo by mě, jestli takto přátelské projevy- olizování se, čištění uší... dělají jen psi vysokého postavení, jestli vysoko postavený by tohle někdy udělal třeba tomu na posledním místě, dejme tomu kdyby byli ve smečce 4 psi. třeba náš jezevčík (13let ) to dělá nejstaršímu, ale ten se o něj vůbec nezajímá a přehlíží ho. ale naopak s tím ročním se opečovávají navzájem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 14:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
hagyna píše:
zajímalo by mě, jestli takto přátelské projevy- olizování se, čištění uší... dělají jen psi vysokého postavení, jestli vysoko postavený by tohle někdy udělal třeba tomu na posledním místě, dejme tomu kdyby byli ve smečce 4 psi...
I dvanáct psů. Dej si do zdejšího vyhledávače Čenda Zuno a najdi si něco ze starších příspěvků, kde tohle chování popisuji.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 07:19 
Dobrý den, máme pětiletého psa labradora. Asi od dvou let a je to rok od roku horší obskakuje, ale bohužel nás nebo jiné lidi, které potkáme a nemámeho na vodítku, já už ho z něj raději nepouštím, protože už nám obskákal skoro celou ulici, ale manžel ano, protože se potřebuje někdy taky vyběhat bez vodítka. Často také skáče po mě, uděláte hlavně když se děje něco nepředpokládaného a je u toho hodně agresivní, když se ho snažím strhnout, tak na mě skočí znovu a s jeho skoro 50 kg mám co dělat, musím počkat až se trochu sklidní a pak ho sundám a dám mu nějaký povel. Nohy mám zas samou modřinu a bojíme se aby nešel také po našem ročním dítěti. V tu chvíli je to úplně jinej pes a nepomáhá žádnej povel nic, je v tranzu a je to vidět i na jeho výrazu. Když budete mít někdo radu, budem rádi:)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 07:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
100% přivolání i ostatní poslušnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 07:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Také bych navrhoval ovladatelnost na první povel. Lidé, kteří sem za mnou s podobnými problémy jezdí, učím několik mechanických triků, kterými lze zvládat podobné chování pomocí jednoho prstu bez síly. Pokud se chcete naučit psa ovládat bez ohledu na jeho váhu a vaší slílu. Máte na mne telefon.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 08:18 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Eva Štemberová píše:
100% přivolání i ostatní poslušnost


Kdyby to bylo takhle jednoduché, tak není o čem se bavit... :wink:
Perfektní přivolání ( úmyslně nepíšu 100%, protože pes není stroj ) je dlouhodobá záležitost a ten problém s agresivním naskakováním je potřeba vyřešit asi hned...

Ze začátku mi to můj pes dělal taky, měla jsem ho pár dnů, žádné povely neuměl, ale dávala jsem mu dost najevo ( i pomocí fyz. síly ), že ne a dal pokoj.
Ruda si dokáže toho psa doslova obtočit kolem sebe ( bez ohledu na váhu a výšku ), že zjihne jak beránek. Když tohle udělal mému psu ( věř, že mám většího psa než ty ), tak jsem jenom koukala a trochu jsem se "strachovala", protože měl zamotané snad i kouličky. Fascinuje mě, jak Ruda dělá vše naprosto s klidem, snad ani u toho nemluví a když je pes v poho, tak ho poplácá a jsou kamarádi. Ten pes od něj odchází naprosto spokojený, je to asi tím, že mu konečně někdo srozumitelně ukázal, co má dělat. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. čer. 2008 12:14 
No to by asi ten náš taky potřeboval, on je jinak moc hodnej, ale když začne s tímhle tak ho vůbec nepoznávám. U veterináře říkali, že to může být i psychická porucha, protože to dělá třeba i manželovi když se bojí třeba petard ......máme veselého sivestra:)
Rádi se free soboty zúčastníme, mohlo by nám to hodně dát, ale tuhle sobotu už to asi nestihnem:(


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!