Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 26. dub. 2024 16:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. čer. 2008 19:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nevšimla jsem si, jestli ste byli na free nebo ne ... ?
k tomu nakrývání o Silvestra bych řekla, že se bojí a že tak žádá o ochranu, myslim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09. čer. 2008 11:06 
Bohužel nebyli, ale příští by jsme se rádi zúčastinli. S tím Silvestrem to asi tak bude, k manželovi si to jinak nedovolí, jen když má strach.......On se tím nakrýváním nejspíš vyjadřuje celkově.
Zatím bydlíme v bytovce, ale prospěla by mu nejspíš velká zahrada, aby se mohl pořádně vylítat:)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09. čer. 2008 11:17 
to jo, ale u nás není moc kam jít, nemáme tu žádný les nebo louku poblíž a všude jsou lidi, když na ně takhle skáče, tak ho nepouštíme z vodítka.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09. čer. 2008 11:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak to jo, tak pořiďte stopku a venčete na stopce (lze to i v Praze takže u vás taky, jen to ze začátku bude náročné než si zvyknete :wink: ), když an někoho bude chtít skočit tak ho přivolejte - přivolání si vynutíte stopovačkou pokud nebude chtít přijít, nebo dejte jiný povel (třeba sedni a tak). Během vycházky se s nim přetahujte o míček, cvičte poslušnost za pamlsky... prostě ho zaměstnejte aby se unavil´, neměl takovej zájem o lidi.... já když venčim ve městě tak používám i lavičky, zíďky a pod. ako překážky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09. čer. 2008 11:43 
Jakou stopku?
On mi přiběhně když ho zavlolám, ale nejdříve se rozhlíží, jestli tam někdo nejde a když ano.........tak tam letí jak splašenej a neslyší nevidí, to můžem volat jak chcem. Loni jsem ho cvičila venku na piškoty, ale je hodně mlsnej, tak ani nikam nešel a stále mi loudil u nohy o pamlsky. To se nám vic osvědčil proutek a někde jsem i četla, že na tyhle psy je potřeba výchova cukru a biče. Je fakt, že když vidí, že mám proutek, tak šlape jak hodinky ( až na pár vyjímek ) ale já u toho vozím ještě kočár, tak je to náročný.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09. čer. 2008 11:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
proutek? tak to se ani nedivim že se chová tak jak se chová. Nejlíp bude když si domluvíte osobní konzultaci u Rudy. Ono se totiž nesmí brát doslova to "metoda cukru a biče". Přečtěte si tu témata: přivolání (na hlavní starně je úplný základ), jak trestat psa (doví te se že základ je vysvětlení a ne trest) a pak taky vodění na vodítku (pokud to nemáte zvládnuté, tak když máte kočár tak by vám asi prospěla Halti ohlávka - dočtete se tu o ní taky a sehnat jí můžete třeba na Baronu - odkaz dole na stránce na obsahu poradny)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09. čer. 2008 12:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vojtechova píše:
...To se nám vic osvědčil proutek a někde jsem i četla, že na tyhle psy je potřeba výchova cukru a biče. Je fakt, že když vidí, že mám proutek, tak šlape jak hodinky...
Jakékoli nápořahové tresty nepoužívám, protože odnaučit strach z nápřahu je poněkud pracnější, než do toho strachu psa dostat. Metoda cukr-bič je jen lidový obrazný termín pro kontrastní metodu výcviku, ne že se to používá doslova. Psi jsou pak lekaví na pouhé zvednutí ruky a podobně. Lekaví psi nejsou zrovna psi, kteří by byli v pohodě.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. črc. 2008 19:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Dneska jsme potkali 8měsíčního labíka. Ozzy nejdřív hodil číro, ale pak začal vrtěl a labík se mu dost líbil. Jenže mě zarazilo, že se mu pořád snažil naskakovat na zadek a to zpravidla, když běželi - labík před ním, Ozzy za labíkem pelášil a snažil se na něj naskočit. Občas se mu to povedlo, ale v tý rychlosti běhu a naskočení labíka docela slušně povalil, což mi už nepřipadalo zrovna v pohodě. Brzdila jsem ho tedy povelem pomalu. Ale pokaždé když jsem ho přibrzdila tímto povelem, jakoby o labíka ztrácel zájem, přišlo mi (a možná špatně), že šlo Ozzymu snad jen o to naskakování. Takovéto kočkování na zadních, hru nahoněnou, hravé kousání jsem skoro ani jednou nepostřehla. Nevím co si o tom myslet...

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. črc. 2008 20:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Martino, já tady myslím výše píšu, že když svýho psa při hře přibrzdím nebo okřiknu, tak poslechne a současně ztrácí o toho psa zájem. Já sama nevím, jestli proto, že neví, co přesně dělá špatně, jak jde radši od toho úplně, aby měl jistotu, anebo proto, že ho baví právě to, co nechci, aby dělal, ale nějak jsem nad tím dosud nehloubala, hlavní, že poslechne...

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pes obskakuje psa. Pak je agresivní
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp. 2008 13:44 
Dobrý den,
mám dvouletého jezevčíka a nyní jsme se přestěhovali do domu po dědečkovi, kde již jeden pes je. Je to asi šestiletý kříženec, který tam byl dlouho sám. Psi se k sobě chovali hezky, ale pak začal kříženec obskakovat jezevčíka. Prvně jsem si myslela,že to snad přejde, ale když se to stupňovalo, snažila jsem se našeho nového psa okřiknout. Zavrčel a vyjel na mě. Když se podařilo jezevčíkovi vysmeknout, začal se s ním rvát a kousat ho. Všechny moje pokyny byly k ničemu, naštěstí ho po chvíli pustil. Přesto jezevčíka stačil pokousat. Jezevčíka jsem dala do domu a druhého psa nechala venku. Když jsem chtěla jít do domu i já, stoupl si kříženec ke dveřím a vrčel na mě, odmítl mě pustit dovnitř, na pokyny nereagoval. Když přišel přítel, zavolal si ho, psy jsme znovu pustili k sobě, ale znova jezevčíka začal obskakovat...Jezevčík byl už dopředu naježený, byl to přátelský pes, ale teď se bojí, drží se pořád u mě.

Potřebovala bych poradit:

- jak odtrhnout psy od sebe, když se rvou
- co dělat, když mě pes prostě odmítá pustit do domu
- a hlavně co dělat pro to, aby našeho psa neobskakoval. Nedělá to jen tak že by si hrál, je u toho agresivní a jezevčíka přitom nepustí, je silnější a větší...

Předem děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. zář. 2006 09:35
Příspěvky: 45
Bydliště: pm
stopovačka by vam pomohlaa si myslim

_________________
Nelidští mohou být jen lidé...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 10:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
- nenechat je servat, pak je nemusim oddělovat
- neptám se psa, jestli můžu do domu. Když se mi snaží zabránit, suveréně du a řeknu "uhni" arogantnim tonem, nebo třeba povel sedni (ale musí oboje znát).Pokud vim že kousne, nebo je větší váhová kategorie, rači mu dám košík
- naučim ho striktní přivolání na první povel (ostatně ho naučim základí povely na první povel,což jsou přivolání, odvolání, tzn. vypadni ode mě, odložení, tzn. povel trvá do dalšího povelu, odeslání na místo a chůze na vodítku bez napnutí vodítka

kříženec by měl mít pernamentně hladké vodítko dlouhé dvě a půl délky psa, aby se dalovládat. Pokud už na jetevčíka teda naskočí, nehysterčit, ale v klidu k jezevčíkovy prohodit "stuj v klidu, du ho sundat" a v klidu sundat křížence a třeba ho poslat na místo(kde ovšem musí bejt, dokud mu nedám volno nebo si ho nezavolám...)

jak naučit základní povely je tu napsané na poradně, důležitá je důslednost, klid, dodržení reflexního obllouku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nymfoman
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 10:05 
Zdravím všechny,
já mám 4letého LR, v dospívání se taky pokoušel nakrývat všechny členy rodiny. Jenže takové to jejich "co to děláš ty lumpíku, fuj, to nemůžeš" a měli z toho legraci... Myslím si že to dělal i trochu proto, že se nudil. Všichni totiž koukali na telku. Pak volali, kde jsu, že co dělá, tak jsem přišla, stáhla jsem ho na zem se zvedlým ukazováčkem a přísným "fuj co to děláš" a pak jsem dodalala "tam máš aportek". Kouknul na mě, stáhnul ušiska a šel si pro svoji hračku. Následovala pochvala a pohrání si spolu. Takhle to proběhlo asi ještě 3x do té doby než zjistil, že mu jsou ukradeni. O mě se pokusil asi před rokem1x. Skočilo na mě skoro 50kg tak jak stál na zadních jsem ho chytla za hlavu, aby mi hleděl do očí a přísně řekla "tak mimina s tebou fakt nechci!"a postavila ho na zem. Otočil se a lehl si k nohám. Od té doby je klid. A k tomu kastrování. Kdyby rozhodovali pesani, kolik by bylo vykastrovaných páníčků, že si šli někam užít, než aby šli s nimi ven? Asi žádní, protože nás milují a chtějí chránit, ne ubližovat. Ze :heart: velký dík R.Desenskému za tyto stránky. :hello: HAF


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Obskakování (nejen) lidí
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 17:03 
Dobrý den,
mám 10 měíčního berňáka, dobře socializovaného, vychovaného (v rámci možností 8) )...
V poslední době má tedenci nás "obskakovat" nebo nakrývat (nebo jak se to říká) a to i našeho šetiletého syna (syn má 22 kg, pes přes 40...). Chci ho to odnaučit, ale vzhledem k tomu, že bych ho v budoucnu ráda uchovnila, tak bych nerada udělala někde chybu. Teď ho chytnu za obojek, odtáhnu a "NESMÍŠ", ale příště to udělá zase. Co s tím?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování (nejen) lidí
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 18:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jsou tu témata, kde se právě toto chování probírá. Najdi a pročti si je.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes obskakuje psa. Pak je agresivní
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 18:50 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
Ahoj!
Chci se ujistit. Jestliže cizí pes naskočí na mého, mám ho z něj hned sundat, i když je neagresivní a můj haf to neřeší?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes obskakuje psa. Pak je agresivní
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 22:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nevidim důvod, pokud to ani jednomu nevadí a vyhovuje jim to, tak neni co řešit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes obskakuje psa. Pak je agresivní
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2009 23:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Jana Blahová píše:
Ahoj!
Chci se ujistit. Jestliže cizí pes naskočí na mého, mám ho z něj hned sundat, i když je neagresivní a můj haf to neřeší?


Tohle gesto může znamenat děsnou fůru věcí, včetně vyjádření obdivu:o) Takže pokud je ten pes neagresivní a ten tvůj to neřeší, tak bych ho taky nesundavala:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: naskakování
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 22:43 
Ahoj. Mam dvouletého novoskotského retrievra. Našim problémem je tohle. Pes se snaží naskakovat na štěňata jako na fenu. Je u toho jako vygumovanej. Přivolám ho, ale po povelu volno opět běží ke štěňátku a dělá to znova. Pokud ho k malé fence vedu na vodítku, tak to neudělá. Za čtrnáct dní k nám přibyde štěně a já se bojím, aby mu tím nějak neublížil. Prosím, poraďte, děkuju.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 15:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
julyz píše:
Niekde som citala, ze ked pes v tomto veku obskakuje tak kastraciu to urcite nevyriesi, ide uz skor o zvyk ako o hormony....

tiez som toho nazoru, Aris to robi vtedy, ked sa nazerie a to vencenie pred jedenim nebolo nic moc, napr. strasne prsalo. to je potom taky nevybureny, ze sa ma snazi nakryt. ja to riesim vrcanim. akonahle na mna skoci, skaredo nanho zavrcim a mam pokoj :wink: alebo ho pride ovrcat moj otec a to sa zo mna dekuje jedna radost. radsej si vedla mna lahne, da si hlavu na nejaku cast mojho tela a zaspi tam.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: fenka naskakuje na paničku
PříspěvekNapsal: pát 27. bře. 2009 21:06 
Offline

Registrován: sob 21. bře. 2009 13:29
Příspěvky: 4
Bydliště: ostrava
Mám dotaz: mám fenečku roční pitbulky. Poslední dobou na mne začala naskakovat. Dá se jen těžko odehnat, většinou to trvá několik minut než zchladne. Ani by mi to nevadilo, ale vadí mi samozřejmě to, že nevím, PROČ to dělá. Už pár dní je to vždy večer kolem osmé po venčení nebo když stojím u umyvadla a chystám se ven - ať už s nima nebo bez nich. (Mám dvě fenky). Chtěla bych vědět, jak se mám zachovat..?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fenka naskakuje na paničku
PříspěvekNapsal: sob 28. bře. 2009 11:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Je to prejav spokojnosti, vďaky, obdivu, blahobytu, radosti z toho, že ste spolu, skrátka môže to byť zmes pocitov, ktoré sa takto na diaľku ťažko definujú. Môže to byť aj upútanie pozornosti, dokonca aj istý prejav úzkosti, žiadosti o podporu, občas dokonca až nejakého "samožerstva". Pokiaľ ti toto správanie prekáža, je vhodné ho citlivo, primerane a zrozumiteľne previesť do inej formy správania, ktorá je podľa teba vhodná.

O nakrývaní je tu toho viac, použi funkciu "Hľadať".

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes obskakuje psa. Pak je agresivní
PříspěvekNapsal: sob 28. bře. 2009 14:25 
Dobrý den,
tohle je i náš problém...(krom jiných)
půj pes vleze na cokoli..fena si to líbit nenecha,zavrčí a můj pes(labrador-10,5roku) odejde,pak se snaží o hru..ovšem pokud vleze na psa a ten si to líbit nenechá a ožene se po něm,tak se náš do něho pustí a je z toho rvačka....
co s tím???


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes obskakuje psa. Pak je agresivní
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 19:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Přivolání. Nenechat ho to dělat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes obskakuje psa. Pak je agresivní
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2009 18:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Obtěžuje psa a ještě se do něho pak pustí? To by u mne udělal jenom jednou...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes obskakuje psa. Pak je agresivní
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 13:42 
díky za odpověď....
přivolání bohužel nefunguje,už je hluchej....bude holt muset bejt furt na vodítku.
asi nemá cenu už ho na starý kolena převychovávat...
zpackala jsem spoustu věcí(včetně výběru cvičáku),ale všechno tu pročítám a na dalšího psa už půjdu jinak :yawinkle:

díky za tyhle stránky!!!
:potlesk:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: naskakování na nohu a ruku
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 09:29 
dobrý den, měla bych dotaz. mám 5a půl letou fenku pudlíka. Asi od jednoho roku mi stále naskakuje na nohu nebo ruku stejně jako pes na fenku. nevím jak ji to mám odnaučit jelikož to je nepříjemné mi i návštěvám které obtěžuje stejně. nepomohlo pokárání, plácnutí nic. může to být zúpůsobeno velkým sexuálním pudem nebo tím že ještě neměla štěňátka? děkuji za váš čas a odpověď

Marcela


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: naskakování na nohu a ruku
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Co předchází tomu, že na vás naskočí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naskakování na nohu a ruku
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 10:36 
někdy tomu předchazi to že si spolu hrajeme a najednou se to zmení tady v to a někdy prostě začne obcházet kolem a olizovat mi nohu nebo ruku


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: naskakování na nohu a ruku
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 19:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Záleží na dalších gestech, které u toho dělá. Může to být poděkování za něco, vyjádření toho, že vás považuje za vzor, má to spoustu významů. Podle toho, co jste popsala, to vypadá na vyjádření sympatií. Proto bych jí netrestala ani neplácala, jen bych jí sundala dolů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes obskakuje psa. Pak je agresivní
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
A má pes právo se po druhém psu ohnat, když ho ten pes obskakuje? Můj pes se teď proti tomu začal docela ostře bránit - ke rvačce zatím nedošlo byla jsem vždycky blízko toho, ale vypadal, že by se snad i pral - ještě se nikdy nepral (1 rok). Tak nevím jestli mu to mám zakazovat nebo nějak usměrňovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes obskakuje psa. Pak je agresivní
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 20:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Naskakování na psa je velice důvěrné gesto, které psi hned tak někomu netolerují. Je to jako plácnout dámu po zadku. Vyplývá z toho tedy zásadní pravidlo, znemožnit druhému důvěrnosti, pokud o ně tvůj pes nestojí. Jít svému psu po krku za to, že si nenechá líbit podobné důvěrnosti je stejné, jakobys profackovala dámu, kterou plácli po zadnici a ona si to nenechala líbit. Když to necháš být, aby byl nucen se sám bránit, nebo ho navíc ho za to ještě potrestáš, docílíš zcela jistě toho, že z něho bude buď hysterik netykavka, nebo se bude bránit hodně razatně ještě před tím, než se o něco podobného k němu nějaký pes pokusí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes obskakuje psa. Pak je agresivní
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 21:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zaznamanela sem v psoeldních asi dvou týdnech že když přijdu domu a psi mě vítaj Dea obskakuje Blacka ten si to teda líbit nechá nějak to neřeší ale zajímalo by mě jestli to muže bejt jen projev čiré radosti nebo to nazančuje i něco víc v daný situaci.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes obskakuje psa. Pak je agresivní
PříspěvekNapsal: stř 15. dub. 2009 06:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud fena naskakuje na psa, absolutně fenu neřeším. Jenom psi histerky, asociálové a cíťouši to neustojí. Je to čistý projev pokory, přízně, lásky a tak podobně. Nic negativního v tom rozhodně nehledej.
V poradně "Co tím chce pes říci" máš několik témat, kde jsou rozebírány detaily okolo tohoto chování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
dobrý den,
pročítala jsem tuto sekci a nikde jsem nenašla toto téma (pokud není někde jinde). mám křížence labradora se zlaťákem - psa. jako štěně ho obskakovalo jen pár psů, ale teď už má rok a skáče na něho každej druhej pes. když se mě z dálky majitel psa zeptá, jestli moje údajná fenka hárá a já odpovím, že je to pes, tak na mě jen koukaj, jak kdyby mi nevěřili. potíž je v tom, že můj pes toho většího psa nad sebou nedokáže sundat, tak musím nastoupit já a psa shodit. majitel jen čumí a nic neudělá. mám si nechat vojíždět psa a čekat že si s ním poradí sám? už od štěňátka ho chráním proti agresivním psům, kterých je taky dost. jakmile na něj cizí pes zavrčí bez důvodu tak si stoupnu před mýho a cizího odstrčím nebo donutím nějak odejít. taky mi říkali, že může mít nemocné varle a tak psům voní jinak, jak to ale poznám? našemu psíkovi nic nebolí a chová se pořád stejně. taky mě napadlo že je gay, doma taky nic nevojíždí a ani se nijak nesnaží, fenky ho taky moc nezajímají,ale když na něj skočí pes, tak se mu to moc nelíbí. poradíte mi co s tím? docela mi to vadí :(

Jana

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 16:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Na to, aby se sám začal sexuálně projevovat je klidně ještě čas. Psy z něj sundavejte vy, kdyby se o to pokusil sám, mohlo by to přerůst ve rvačku třeba. K otázce proč se ale musí vyjádřit jiní.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 18:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
mě právě na diskuzích říkali, že ho mám nechat, at si poradí sám, že je to špatnou socializací, že dobře socializovaný pes si poradí sám.že to aji doporučují na výcvikách a když někoho vidí jak jde svýmu psovi pomoct tak je seřvou.mě je tohle ale proti srsti. nedokážu se dívat na svýho psa,jak si neví rady. já si ale myslím, že kromě toho mám psa socializovanýho výborně. žádné jiné problémy nemáme, na ostatní nevrčí, není dominantní, pořád si chce hrát a nikomu a ničemu by neublížil. už jsem z toho zoufalá :cry:

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 19:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Svého psa si ohlídej a ojížděče sundej. Jak bys mohla chtít, aby tě tvůj pes uznával a respektoval, kdybys mu nedala přiměřenou ochranku? Jesti tě někdo bude chtít seřvat, pošli ho s přehledem někam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
však to dělám, dyt jsem to psala. akorát mi příjde uhozená myšlenka kynologa abych nechala svýho psa všechno řešit samotnýho. já tohle nedělám, chráním ho a on to moc dobře ví. už několikrát jsem ho "zachránila" od agresivního psa.
ale vratme se k tomu, proč to ostatní psi dělají? proč mi ho ojíždějí? a jak mám nejlíp odklidit psa,kterej na něm visí? protože když ho shodím už tak, že si zalítá, tak stejně přiběhne a obskakuje ho znova....a majitelé jen čumějí a nic neudělají.... :(

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě. 2009 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Dneska sme potkali miniaturní štěňulko staforda, Boris ho chvíli očichával jako ten nejvoňavější fujtajbl :D nejdřív na zádech, pak na bříšku a když se prcek zvednul, šťouchnul do něj opatrně packou a najednou se ho pokusil nenápadně obskočit -vůbec nevim, jak ho to napadlo, zvlášť u takovýho mimina :) Ještě nikdy to neuděl, ani doma :-k Často si ho s klukama "mejou", ale tohle nikdy... Tak nevím, co ho k tomu vedlo

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě. 2009 09:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
no to taky nevím, nevím co je k tomu vede, ale byla jsem celý den u kamošky co má dobrmana. chovali se k sobě krásně, pořád si jen hráli a kamošla se nestačila divit, protože její pes si se psama prostě nikdy nehaje, akorát s fenama, to mě utvrdilo v tom, že můj pes je asi fakt cítit ostatním jako fena. ale po čase už to Ronymu nebylo příjemnýa tak se začal trošinku ohánět. byla jsem ráda a tak jsem ho nechala. dokonce začal ojíždět i on. a kamoščin pejsek se nečekaně přiblížil a čuchl si k jeho zadku, rony vyjel, pes se lekl a kdyby tam nebyl plot, tak spadne z 3m zídky dolů :lol: ronyho jsem pochválila, že si konečne umí sjednat pořádek a áron mu dal konečně pokoj a už ho nevojížděl :lol: takže doufám, že to takhle bude dělat i u cizích psů

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě. 2009 14:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Pokud ho v tom budeš podporovat zaděláváš si na ošklivý problém, to že vyjel, když si mu jiný pes chtěl čuchnout k zadku je známka nejistoty a při tom je to normální psí seznamování......pročti si poradnu a možná pochopíš.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě. 2009 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Odpovím za janie1989 ( jsme její přítel ).

ale oni se už očuchali, když se viděli a v pohodě. nikdo nevrčel a nikdo nebyl agresivní. Tak proč teďka vyjel už? Náš pesan nemá problémy se seznamováním. Nebo už má? :mrgreen:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě. 2009 20:16 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Nevím,proč byl vůbec pes za takové chování pochválen...jestli z něho chcete mít hysterku,která jen se mu někdo přiblíží k zadku,začne startovat tak to děláte správně...a věřte,že se to bude jen stupňovat a jednou to ten druhý neustojí a máte zaděláno na problém....pes vůbec takové situace nemá řešit,od toho jste tam vy,aby jste ho chránili a zabraňovali pro něho nepříjemným věcem...jen vám takhle přestane věřit ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Takže pokud to chápu správně, tak pokud můj pes, rony, začne vrčet na toho, kdo ho chce očuchat, mám ho nějak sklidnit, aby nedělal hlouposti? Prostě je to seznamování a pes by neměl prostě vrčet, atd... . Ano?

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
On to teda udělal poprvé tohle, takže snad se to dá ještě "zachránit". :roll: :wink:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
nepochválila jsem ho jen za to, že po něm vyjel, ale i za to, že se ho snažil zbavit, když ho vojížděl. nebaví mě sundávat každýho vojíždějícího psa.

poradte mi spíš radši co dělat, aby se konečně začal sám bránit, já nad ním přece nemůžu pořád stát, musí se o sebe taky někdy postarat sám, když já budu dál někde. tam nešlo ani o to že vyjel, ale že se ten druhej pes lekl, protože to nečekal a už se ani neopovážil ho vojet. o to mi jde. a jak přítel říkal, už se očuchali, byli spolu asi tři hodiny. stalo se tohle jednou, jinak nevyjíždí a nechává se normálně očuchat, takže bych v tom zase tak velký problém neviděla... :-)

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:02 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Afra píše:
Pokud ho v tom budeš podporovat zaděláváš si na ošklivý problém, to že vyjel, když si mu jiný pes chtěl čuchnout k zadku je známka nejistoty a při tom je to normální psí seznamování......pročti si poradnu a možná pochopíš.


Oni se přeci neseznamovali - hráli si spolu celý den - a to že se mezi nima cosi stalo, je fakt, který nepostřehli ani pánici, kteří u toho byli, tak jak jim může někdo účinně poradit po netu. Akorát si nadělají další problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
ano přesně tak. náš pes je při seznamování hodný, nevrší, nestartuje a nic. je v pohodě, tohle udělal po třech hodinách kdy spolu lítali venku. třeba chtěl mít jen klid a prostě v klidu ležet aniž by ho áron otravoval. za to ho mám taky potrestat? to teda nevím... :?

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:08 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Nejde až tak o to trestat vašeho psa, ale předejít nadměrnému obtěžování druhým psem, osobně budu radši psovi za chůvu, než řešit následné problémy a případné spory.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!