Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 25. dub. 2024 16:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:13 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
janie1989 píše:
ano přesně tak. náš pes je při seznamování hodný, nevrší, nestartuje a nic. je v pohodě, tohle udělal po třech hodinách kdy spolu lítali venku. třeba chtěl mít jen klid a prostě v klidu ležet aniž by ho áron otravoval. za to ho mám taky potrestat? to teda nevím... :?


Podobná věc se mi stala - můj pes chtěl umravnit asi po hodině pohody bígla. Vykecávala jsem se s paničkou, takže jsem přesně neviděla o co šlo, stalo se to těsně u mě, takže jsem svého psa akorát mechanicky stopla ( je tam velký váhový rozdíl ve prospěch mého psa ) a dál neřešila. A oni taky ne. Nenapadlo nad tím přemýšlet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
jenomže mě to už nebaví, můj pes si chce akorát hrát a ostatní jsou na něj agresivní úplně zbytečně. páníkům je zbytečný nadávat a rozličovat se a co mě už nebaví je strach, když vidím běžícího psa na volno, bez poslušnosti proti nám. proto bych chtěla, aby můj pes dostal "rozum" a takový ty malý šarvátky si řešit sám jako to dělají ostatní psi třeba na výběhu.nemůžu být od něj pokaždý metr abych dokázala zasáhnout. a když už se konečně něco stane tak to odnese můj pes, protože se neumí bránit a já zasáhnu třeba až moc pozdě a stojí mi to za to aby se pak můj pes ostatních bál? každý pes kerýho znám si to dokáže vyřešit sám, tak proč to náš nedokáže? :(

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:26 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
TAk teď už tomu nerozumim vůbec, popisujete tři naprosto odlišné situace.
1. váš pes je trouba a ostatní ho obskakují = obtěžují a on si to nechá líbit
2. váš pes si chce hrát a ostatní jsou na něj agresivní
3. váš pes je obtěžován a sám se chrání

Řešte ty věci s citem pro věc, pokud mi budou mého psa obtěžovat a jemu to nevadí, nechám je, pokud se to mému psu přestává líbit, pomůžu mu, ať vidí, že za ním stojíte, vy jste jeho ochránce. TAky necháte své dítě na pískoviště aby ho ostatní mlátili hrabičkami? Nebo necháte naopak svoje dítě, aby to tomu druhému oplatilo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
janie1989 píše:
jenomže mě to už nebaví, můj pes si chce akorát hrát a ostatní jsou na něj agresivní úplně zbytečně. páníkům je zbytečný nadávat a rozličovat se a co mě už nebaví je strach, když vidím běžícího psa na volno, bez poslušnosti proti nám. proto bych chtěla, aby můj pes dostal "rozum" a takový ty malý šarvátky si řešit sám jako to dělají ostatní psi třeba na výběhu.nemůžu být od něj pokaždý metr abych dokázala zasáhnout. a když už se konečně něco stane tak to odnese můj pes, protože se neumí bránit a já zasáhnu třeba až moc pozdě a stojí mi to za to aby se pak můj pes ostatních bál? každý pes kerýho znám si to dokáže vyřešit sám, tak proč to náš nedokáže? :(


jenomže ty toho psa musíšchránit za každé situace, i kvůli drobnostem. už jsem ti to říkal několikrát a nenechat to na něm. Když ho chráníš = důvěra. :wink:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:27 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Janie, ja mám takovou fenku. Nechá se od každého zvalchovat a jakmile na ni někdo vrkne nebo zahrozí, zdrhá nebo lehá na záda. Nechá se otravovat, užďubávat a duznit bez náznaku sebeobrany (stačí trochu dominantnější pes, fena než je ona a dlouho jí trvá, než se otrká a začne toho druhého psa aspoň trochu kousat a vracet mu drsnější způsob hry). Jen drží. Taky bych byla ráda, aby se začala trochu bránit sama, ale pokud to v ní nedozraje věkem, jsem bohužel smířená s tím, že budu do konce jejího života pacifikovat druhé psy, abych ji ochránila. Rozumím ti, že je to opruz. Zažívám to s ní denně :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:27 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
janie1989 píše:
jenomže mě to už nebaví, můj pes si chce akorát hrát a ostatní jsou na něj agresivní úplně zbytečně. páníkům je zbytečný nadávat a rozličovat se a co mě už nebaví je strach, když vidím běžícího psa na volno, bez poslušnosti proti nám. proto bych chtěla, aby můj pes dostal "rozum" a takový ty malý šarvátky si řešit sám jako to dělají ostatní psi třeba na výběhu.nemůžu být od něj pokaždý metr abych dokázala zasáhnout. a když už se konečně něco stane tak to odnese můj pes, protože se neumí bránit a já zasáhnu třeba až moc pozdě a stojí mi to za to aby se pak můj pes ostatních bál? každý pes kerýho znám si to dokáže vyřešit sám, tak proč to náš nedokáže? :(


No vidíš, můj pes by tak rád řešil, ale nesmí. Máš pravdu, že většina psů si honí triko a dokazuje si to právě na slabším, nekonfliktním psu. To na nás si doopravdy na tvrdo dovolí málokterý pes. Spíš na nás šňafou z uctivé dálky nebo na vodítku. Být tebou, tak ho ochraňuju a nenechám ho řešit, protože za čas bys z něj mohla mít stejného rváče. Myslím, že na fríčku by se vyblbnul do sytosti a Ruda by ti ukázal, jak se v takových situacích máš chovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:29 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Bluerider píše:

jenomže ty toho psa musíšchránit za každé situace, i kvůli drobnostem. už jsem ti to říkal několikrát a nenechat to na něm. Když ho chráníš = důvěra. :wink:

Přesně tak Bluerider =D> Máte štěstí, že máte nekonfliktního psa, většina lidí tady řeší naprosto opačný problém, neztraťte jeho důvěru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
JanaV píše:
TAk teď už tomu nerozumim vůbec, popisujete tři naprosto odlišné situace.
1. váš pes je trouba a ostatní ho obskakují = obtěžují a on si to nechá líbit
2. váš pes si chce hrát a ostatní jsou na něj agresivní
3. váš pes je obtěžován a sám se chrání

Řešte ty věci s citem pro věc, pokud mi budou mého psa obtěžovat a jemu to nevadí, nechám je, pokud se to mému psu přestává líbit, pomůžu mu, ať vidí, že za ním stojíte, vy jste jeho ochránce. TAky necháte své dítě na pískoviště aby ho ostatní mlátili hrabičkami? Nebo necháte naopak svoje dítě, aby to tomu druhému oplatilo?


tohle všechno je náš pes právě, jenže prioritní u mě je, aby dokázal aspon toho psa, kterej ho vojíždí shodit a ukázat mu že si to nenechá líbit, nechci aby se rval, ale aby si to dokázal vyřešit, přece jenom sundat 40kg psa kterej je nadrženej není zrovna lehký a majitelé s tím nic nedělaj, ještě se tomu smějou! samozřejmě že nenechám aby jiné dítě mlátilo moje, jenže děcka jsou něco jinýho a dítě vyroste a taky si bude umět udělat pořádek a když bude třeba tak někomu vrazit, ale jak to naučit psa?

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
Dorotka

no vidíš, ty máš psa, na kterýho si asi už od pohledu žádný jiný pes nedovolí, tak to máš v klidu, jenže my furt odháníme nějaký malý smetáky nebo sundáváme z něho těžký psy a mě to už prostě nebaví. chci jít taky někdy na procházku s tím, že se nemusím bát ostatních psů aby ho někdo jen tak nevojel nebo nezakousl, přece jenom tady je těch psů kolikrát víc než lidí a řešit to každý den třeba třikrát je fakt na palicu už :(

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:41 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Janie, jo to jo. Otrava to někdy je. Ostatní pejskaři hlavně nechápou, že ji nenechám zvalchovat. Kecy tipu že se tak nenaučí nikdy bránit už moc nedávám :-( Oni se mi na ni všichni ostatní psi prsí a ona se jde usmiřovat. Taky by si jen hrála, ale už jí vybírám kamarády na hraní a některým psům se prostě vyhýbáme. Zatím mi to přišlo jako nejlepší řešení pro ni i pro mě :-) Náhodným kontaktům se ale nevyhnu. Taky bydlím v místě s vysokou koncentrací psů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
PeKrato

přesně tak. tady je pes na každým kroku a ty blbouni je nemaj jak vycvičený tak vychovaný a proč bychom to měli řešit my? vysvětlovat jim, že to jejich pes nesmí je zbytečný a tvrdit že chci aby byl můj pes rváč jen kvůli tomu že chci aby dokázal na nějakýho psa pouze zavrčet a dát mu najevo že prostě o vojíždění nestojí je trochu blbost. nechci přece aby se rval na každým kroku, jen chci aby taky věděl, kdy je potřeba si ten pořádek udělat. :(

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:50 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Podívej se, to mi připomíná jak u nás doma u baráku, jak nemohli pochopit, že já jsem si nepořídila hlídacího psa. Když byla psice malá, tak vždycky blafla na návštěvu a ostatní ji za to chválili, že hlídá. No dobrý, ale ona se dost bála a proto štěkala až se z toho vytvořila slušná strachová agrese a to už bylo jejda, ona jde po nohavicích, fuj je to, nyní má u nás každá návštěva za úkol rozdávat piškotky a psice se mazlit, žádný hlídání, štěkání, to je tabu, ale vrtění ocasem a vítání. Druhý případ, kdy ji nadměrné na malém prostoru otravovalo štěně, vždy jsem ho umravnila a majitelé štěněte, jen jí nechte ať mu ukáže a poučí se a není to takový trouba důvěřivý, co leze ke každýmu psu, no chvilka nepozornosti, čubě došla trpělivost a po štěníkovi se ohnala, ale dost drsně, že jsem musela zasáhnout a všichni najednou čuměli. Prostě já to nemám ráda. Moje čuba má zakázáno vrčet, ohánět se, štěkat a to tak že provždy, alespoň ví, co se po ní chce a pokud má problém, ať mi ho přijde říct a já jí pomůžu, ale nebude to řešit sama. Ona je totiž ta hranice strašně tenká, můžeš si sjednat pořádek, ale nevyvolat rvačku. Navíc váš pes je mlaďoch tuším, může vám z něj na dvou letech vyrůst naprosto jiný pes, pak se taky spousta lidí strašně diví, dyk on byl takovej mírumilovnej, ale to bych vám nepřála, protože pak byste měli mnohem větší problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:53 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Jenže ono ti fakt nic jinýho nezbyde. Protože očekávat od ostatních odvolatelnost svých psů a někdy i soudnost je zbytečný. Včera mě dostal jeden pán s fenkou RR. Reda se dle svých zvykolstí nechala očuchat ležením na zádech a vstala, že si teda budou hrát. RR na ni začala řvát a jala se ji okusovat na můj vkus příliš razantně. Zkrátka a dobře si na ní začala zvedat sebevědomí. Tak pánovi říkám, že teda jdeme, že to nemá smysl. Začal tam vykládat, že když ta moje si hned podřízeně lehne, tak co čekám, že bude jeho fena dělat. Že je přesi jasný, že na ni začne být zlá. To je na facku. Nakonec jsem se s ním chytla, protože jsem RR strhávala já a on se jen blbě tlemil :-( Jak jí ale zvednou sebevědomí tak, aby se nebála se ohnat při pro ni nepříjemné záležitosti netuším :-( Ona se jinak psů nebojí, spíš naopak. Ale vše se snaží řešit podřízeností a trpělivě se nechá okusovat. Obávám se, že s tím nic moc nenadělám :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 12:59 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
janie1989 píše:
Dorotka

no vidíš, ty máš psa, na kterýho si asi už od pohledu žádný jiný pes nedovolí, tak to máš v klidu, jenže my furt odháníme nějaký malý smetáky nebo sundáváme z něho těžký psy a mě to už prostě nebaví. chci jít taky někdy na procházku s tím, že se nemusím bát ostatních psů aby ho někdo jen tak nevojel nebo nezakousl, přece jenom tady je těch psů kolikrát víc než lidí a řešit to každý den třeba třikrát je fakt na palicu už :(


Chápu, taky jsem dělala ochranku mojí submisivní feňulce, když jsem ještě neměla psa. Nevím, jestli je to přítomností psa ( asi jo, to fakt nevím ), ale dneska si už na ní nikdo nedovolí. Věř mi, že po netu ti s tím nikdo nepomůže.
Ruda mi hodně pomohl s feňulí i se psem, ovšem v reálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 13:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Bojíš se, že ho někdo vojede nebo pokouše. Myslím, že to pokousání je horší. A když se tvuj pes ohradí, je z toho bitka, protože jak píšeš, ostatní jsou nevychovaní. A je jednoduší sundavat jednoho psa než oddělovat dva a víc rvoucích se psů. Bony má přísný zákaz řešit a sundavat ze sebe psy, vždy musí přijt ke mě (i kdyby měl jinýho psa na sobě a snažil se o štěnata) nebo alespon ziustat stát, a já ho z něj sundám, ale takovym stylem, že už na naskočení pouze pomyslí, ale neuskuteční to. A když to přece jen zkusí, už na něj stačí jenom syknout.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 13:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Eva Štemberová píše:
Bojíš se, že ho někdo vojede nebo pokouše. Myslím, že to pokousání je horší. A když se tvuj pes ohradí, je z toho bitka, protože jak píšeš, ostatní jsou nevychovaní. A je jednoduší sundavat jednoho psa než oddělovat dva a víc rvoucích se psů. Bony má přísný zákaz řešit a sundavat ze sebe psy, vždy musí přijt ke mě (i kdyby měl jinýho psa na sobě a snažil se o štěnata) nebo alespon ziustat stát, a já ho z něj sundám, ale takovym stylem, že už na naskočení pouze pomyslí, ale neuskuteční to. A když to přece jen zkusí, už na něj stačí jenom syknout.


Děkuji, taky dobrá rada. :wink:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 14:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jen dodám, že to co jsem pala, platí když ty psy moc neznáme, pokud je to vyloženě kámoš, může ho Bony sundat sám, ale zase přiměřeně, nehistericky, "bezkontaktně" (uvozovky jsou proto, že ho třeba vezme za zadní nohu a prostě ho během hry stáhne, aniž se hra zastaví) :oops:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 17:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
však já nechci aby z toho vznikla bitka, já jen chci aby si ti psi na něj tolik nedovolovali, vždyt to je něco strašnýho, co si kolikrát dovolí. podle mě co udělal áronovi bylo taky nekonfliktní. prostě mu ukázal, že už nechce a za pár minut hra zase dál pokračovala. nechci aby byl agresivní, jen chci, aby těm malým smetákům třeba ukázal, že oni nejsou ti dominantní.a já si nedovedu představit, že bych musela nějakýho cizího psa složit,protože vždy když s ním jdu, tak si chce s tím agresorem hrát a představte si, že ronyho nechám a psa složím. víte jak by to dopadlo? rony by přiběhl a začal si hrát, nebo narazím na blba, kterej na mě zavolá policajty, že mu taky neprávem pokládám psa, protože hodně majitelů výchově nerozumí a věřte, že takový jsou, znám je. a bohužel na ně mám hodně štěstí. kamarádka mi říkala, že měla takovýho psa taky a kolem druhýho roku se změnil a žádnej pes si na něj nedovolil, ne že by ho obcházeli, ale hráli si bez nějaký náznaku agresivity nebo objíždění. a tohle bych chtěla taky. pustit psa na výběhu beze strachu, že přiběhne nějakej trhač a bude problém. tedka musíme vybírat kamarády a já teda osobně chodím na výběh se strachem, že se něco stane a můj pes se jich bude bát. :(

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 17:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
janie1989 píše:
však já nechci aby z toho vznikla bitka
Ty ne, ale co ten cizí pes?

Citace:
jen chci, aby těm malým smetákům třeba ukázal, že oni nejsou ti dominantní.
Oni dominantní nejsou, jsou je vystrašení rozmazlení chudáci a pěkní prevíti, a ten tvuj jim ukazuje, jak by to mělo správně vypadat

Citace:
si nedovedu představit, že bych musela nějakýho cizího psa složit,protože vždy když s ním jdu, tak si chce s tím agresorem hrát a představte si, že ronyho nechám a psa složím...
to je i o poslušnosti

Citace:
nebo narazím na blba, kterej na mě zavolá policajty, že mu taky neprávem pokládám psa
ať to zkusí, buď než přijedou už tam nebudeš, nebo si přece jen bráníš svůj majetek né?

Citace:
kamarádka mi říkala, že měla takovýho psa taky a kolem druhýho roku se změnil a žádnej pes si na něj nedovolil, ne že by ho obcházeli, ale hráli si bez nějaký náznaku agresivity nebo objíždění.
To bude pravděpodobně tím, že dospěl. Jak že je starej ten tvuj pes?

Citace:
...pustit psa na výběhu beze strachu, že přiběhne nějakej trhač a bude problém.
Tohle hrozí každému

A taky nechtěj dopadnout jak kámoška, ta má psa, kterej se ohradí a taky když venčí, tak přemejšlí, kolik asi tak stojí ten malej smeták, kterej se k nim řítí...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 18:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
janie1989 píše:
kdyby si z toho taky něco brali.

to bohužel závisí hlavně na druhym konci vodítka :cry:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 18:39 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
. Bony má přísný zákaz řešit a sundavat ze sebe psy,

Člověče tohle je těžký na vysvětlování,asi mi to moc nepůjde se vyjádřit nějak srozumitelně Samosebou,že souhlasím s tím,že svýho psa musíš chránit a taky jsem to celou dobu dělala a dělám,ale...nemůžu si pomoct,ale přijde mi divný a i nepřirozený řešit naprosto všechno a vůbec mu nedat prostor aby se prosadil a "vyjádřil"po psím.Moje čuba je zcela nekonfliktní,ale tak cca kolem 3.roku si přestala některý věci nechat líbit.Právem ale! ,ne že by prudila,to by dostala čočku.Jak píše janie nemůžeš ale nad psem stát pořád,to je nereálný a občas k nedorozumění dojde.Stalo se párkrát,že na ní vlítla dělat ramena nějaká přizdis*áčka.Nevim esi to Nána poznala nebo ne,ale vlítla do ní taky a oplatila stejnou mincí.To stačilo a dotyčná se hned stáhla.Nána okamžitě zanechá akce a během vteřiny funguje naprosto normálně.Přiznám se,že jí za to pochválím,já nestojím o psa co se ptá i zda se může vyčůrat :evil: ,přece má taky právo se ohradit "po psím".Není pak ten pes spíš na nervy,když nesmí ani říct "vypadni,už mě nebavíš " nebo "tohle si nedovoluj"?Přece oni spolu taky komunikujou..tak proč jim to znemožnit,jak se pak má pes naučit správně se "vyjadřovat?Chápu,že to asi chce psa už dospělýho a hotovýho a nekonfliktního..Zrovna tak vyřve díru do hlavy psovi,co si umane,že jí nakreje ,taky jí to toleruju.Měnit to nemíním :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 18:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Renčo souhlasim, ale jaksi u psů samců je ten problém, že se většinou do sebe pak pustěj, že to nezustane jen u toho dialogu. Taky píšu, že pokud je to kámoš, kterýho známe a vim, že se to nezvrhne do rvačky, tak se Bony může ohradit (i ten druhej). Nechávám ho, aby se tyhle situace naučil řešit v klidu bez histerie, on je totiž ten konfliktní týpek. Sice už ne tak moc, ale stále mu občas ujedou nervy. A taky díky tomu ho už většinou nechává klidným, když ho chce cizí pes nakrejvat, ví že ho z něj sundám.
jinak odskočim od tématu, Bony může i zahučet na psa, když si po hře zalehne a začne si ohryzávat klacek, taky dává najevo, ted na tebe nemam náladu, ale zase, nesmí vyjet nebo si hlídat klacek kdykoli kolem něj někdo proijde.

Proti tomu, že její pes řek druhýmu, se kterym jsou v pohodě, že už toho má dost, nic nemam. Ale jsme rozhodně proti tomu, aby sundaval cizího psa. To je podle mě moc nebezpečný. A navíc ten pes na to nemá podle popisu, tak aby se nestalo, když by byl nucenej se jednou opravdu bránit, aby se z nesebevědomýho psa nestal ten samej hajzl, co si bude honit triko na jinejch. I proto jsem se ptala kolik že mu vlastně je, bylo by dobrý zvýšit mu sebevědomí.

A víš co, ono je to těžký, každej máme jiný zkušenosti a já jsme pesimista :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 18:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Omlouvám se za další příspěvek, ale pro upřesnění k první větě, bavim se právě o sídlišťovejch psech, který jdou z vedení právě jenom na ohrazenym výběhu, neuměj se chovat... těch je totiž naprostá většina.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 19:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
davidkova renata

přesně tak, tohle bych chtěla taky. našemu je rok, takže pokud víte, jak mu zvýšit sebevědomí, tak sem s tím. nechci z něho rváče, jen chcio, aby poznal, kdy se může bránit sám a kdy má dojít za mnou třeba. chtěla bych aby poznal agresivního psa, protože on ty malý smetáky bere jako hru a podle mě ty malí taky dokážou pořádně kousnout a pokud na něho pes přímo necení zuby z metru, tak si fuirt chce hrát. už jednou jsme ho málem měli rozthanýho od hovíka a nechci aby se to opakovalo tohle. rony tam stál, uši dole, ocas mezi nohama a já držela hovíka, kterej ho chtěl rozthat, místo aby rony utekl nebo něco tak čuměl, jak na něho vrčí :( v tomhle bych chtěla aby třeba utekl a nestál tam jak dřevo a nechal se pokousat, ale když jde o přímo vlezlý otravování, tak aby ho usměrnil sám. nemůžu přece pořád chodit a pokládat psy. možná ještě dospěje a změní se, ale teď je to taková trouba a když ho vidím, tak mám pocit, že se v tomto nezmění a bude pořád spolíhat na nás, nechci aby na to někdy doplatil.

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 20:17 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Já bych jen chtěla přidat zkušenost mě kamarádky...má fenku,které už teď bude sedm let...jakou mladou jí nechávala bránit samotnou,sama ze sebe sundávala psy,sama řešila veškeré konflikty a ona taky byla ráda,že si dokáže sjednat pořádek...ale na druhém roce nastal obrovský zlom,najednou měla doma hysterku,která nesnesla ani když se k ní pes zezadu přibližoval,natož aby jí k tomu zadku čuchnul...a to už se jí naštěstí rozsvítilo a uznala,že tohle je pořádný průšvih a začala to řešit..trvalo jí dlouho,než si opět získala její důvěru a bylo to pro ní obrovským poučením....teď je skvělá,se psy nemá absolutně žádný problém a když na ní nějaký trouba naskočí,tak si prostě lehne,koukne na ní a ví,že jí v tom nenechá...a takhle by to podle mě mělo vypadat :-)

A já třeba nenechávám nikdy svou fenku bez dohledu,natož když jsme někde,kde můžeme narazit na psy,které neznáme...vždy jí mám pod kontrolou,abych kdykoliv mohla zasáhnout,je-li to třeba...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 20:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
však já mám svýho psa taky u sebe, ale nemůžu u něj přece být celých 15let metr od něj...nechci aby VEŠKERÝ věci řešil sám, ale jen to, aby mu dal pes pokoj, když už si nechce hrát, aby mu třeba ukázal, že není fena na ojíždění a ty základní věci. píšu už po stý, nechci z něho mít rváče ani histerku, jen chci aby ty základní věci dokázal řešit sám, ne aby se rval, když na něho pes vyjede, ale aby toho vojížděče dokázal sundat a ve vteřinu mu říct že takto prostě ne a šel si po svým zase třeba....

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 20:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ale právě to vojíždění je tak vošemetná věc když se jedná o samce... protože právě může velice lehce sklouznout k tý rvačce (ne ze strany tvýho psa, ale toho druhýho). A i proto počkej s timhle až dospěje, 2. - 3.rok

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 20:27 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
janie -prosím tě pochop,že to není tak jednoduché,ta hranice je tak tenká,že buď ráda,že je takový jaký je a nechává tě tyhle situace řešit a neřeší to sám...on možná tvůj pes to bude myslet uplně jinak,ale co ten druhý???Ty pořád nevidíš i tu druhou stránku věci..dobře,i kdyby se z tvého psa nestala hysterka a chtěl v mezích a normálně situaci vyřešit,kdo ti zaručí,že to tak pochopí i ten druhý pes??Sama jsi řekla,že se setkáváte se samými nevychovanými psy...a co když ti na tvého jednou naskočí pes,který si to jeho vysvětlení přebere po svém a udělá ti z toho tvého sekanou?

To si radši svého psa budu vždy chránit a řešit situace ho nechám jen se psy,které dobře známe,než riskovat napadení a mít svého psa na kousky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
a myslíte, že když dospěje tak se něco změní? já už tomu totiž zrovna moc nevěřím. samozřejmě že pokud by se to zvrtlo ve rvačku za kterou by mohl ten druhej pes, tak mu pomůžu, to je jasný. ale ne třeba každej. některý by to třeba pochopil a dal mu pokoj.já nevím. :oops: mám na ty vojíždějící psi a nezodpovědný pány takovou alergii za tu dobu, že to už není možný

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 20:41 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
A co máš za psa?

To víš,že věkem se to změní... :wink: Ale teď ho braň,nedopusť,aby na něho vůbec nějaký pes naskočil,když ti dělá problém je sundávat...a nauč se sledovat jeho řeč těla,aby jsi poznala,kdy už mu chování druhého není příjemné a zasahuj...a jednou z něho bude sebevědomý pes,který ví,že se na tebe může spolehnout...

Moje fenka taky občas někoho umravní,ale ne,pokud to nedovolím...a rozhodně ne hystericky,vše musí být s klidem :wink: A pokud vidím,že pes by to nepochopil,nebo by si to mohl vysvětlit jinak a napadnout mi jí,tak to prostě řeším za ní....a když vidím,že už jí něco není příjemné,tak toho druhého prostě zbrdím...vše se dá vyčíst z řeči tvého psa,jen se musíš dobře dívat :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
janie1989 píše:
místo aby rony utekl nebo něco tak čuměl, jak na něho vrčí :( v tomhle bych chtěla aby třeba utekl a nestál tam jak dřevo a nechal se pokousat...

kromě toho co ti píšou ostatní (naprostý souhlas!) vypichuju ještě tohle: KAM měl proboha utéct??? To měl vylézt na strom? Nebo snad bezhlavě vystřelit pod nejbližší auto? Vždyť ten pes udělal to nejrozumnější - držel se svého ochránce a čekal až to vyřešíš (pokud se ti u toho teda nepletl pod nohy). Kdyby začal zdrhat uděláš co - pustíš hovíka a poběžíš za ním? Hovík by vyhrál. Nebo necháš svého psa ať v panice zdrhne kdovíkam? Mimo tvou ochranu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 06:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě. 2009 15:58
Příspěvky: 76
Bydliště: brno
ježiši ale takhle jsem to vůbec nemyslela, nechci aby utíkal kilometry daleko, ale podle mě když na psa někdo agresivně vrčí tak aspon ustoupí nebo se trošku vzdálí, ale ten náš trouba stojí metr od něj a nechá si vrčet přímo do xichtu aniž by měl nějakej odstup od něj. hovard stál na zadních a rony přímo u něj, kdybych hovarda postavila na všechny čtyři, tak našemu s radostí může ukousnout hlavu. :oops:

_________________
Lepší ztratit důvěru přátel než důvěru vlastního psa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 06:48 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Janie, to co napsala Renata, je směr, kterým by ses chtěla ubírat, asi co?
Ona má dospělou, vyrovnanou čubu, která poslechne na první povel, takže ona si to může dovolit. Počkej, až tvůj pes bude dospělý, nebudeš stačit zírat. Je hodně důležité, co do něj vložíš teď, jestli ho budeš učit, aby se sám bránil a v dopělosti ti vybije půlku města nebo ho naučíš, že se nemá čeho bát, že má tebe. Zhruba před dvěma lety jsem se potkala se svým psem, který chtěl pobít všechno, co se hlo a řeknu ti, není to nic příjemného, dokonce jsem uvažovala, že ho budu muset dát pryč.
Jak jsem ti psala, že by ti Ruda ukázal, co dělat, když na tvého psa naskakují - jde o to, aby už to ti psi neopakovali, to je, myslím, pro tebe důležité. A právě v tomto ti po netu nikdo neporadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 07:06 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
janie1989 píše:
ježiši ale takhle jsem to vůbec nemyslela, nechci aby utíkal kilometry daleko, ale podle mě když na psa někdo agresivně vrčí tak aspon ustoupí nebo se trošku vzdálí, ale ten náš trouba stojí metr od něj a nechá si vrčet přímo do xichtu aniž by měl nějakej odstup od něj. hovard stál na zadních a rony přímo u něj, kdybych hovarda postavila na všechny čtyři, tak našemu s radostí může ukousnout hlavu. :oops:


No tak mu ukaž, co má dělat. Dej si svého psa za sebe a hovíkoj něco řekni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 07:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
janie - ty na svýho puberťáka kladeš moc velký nároky a neumíš mu je vysvětlit a po netu ti nikdo nenapíše, jak to máš dělat a vůbec nevíš, jestli tvůj pes bude schopen tvoje požadavky plnit. :?

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 07:47 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Navíc u VAšeho psa také ta ovladatelnost nebude na jedničku. Nevidím důvod proč by se měl k nějaké ječící hysterce řítit a chtít si s ní hrát, v takovém případě si ho přivolám a nemusím řešit, že se přiblíží ke psovi, ke kterému nechci, aby se přiblížil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 08:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Janie1989, podle mne máš nesprávné informace a nemáš tak správně seřazené priority. Přijeď na nějaké fríčko, kde ti vysvětlím, co a jak má a nemá být. Vyřeší to spousty tvých otázek a pes tím také hodně získá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Karin píše:
A co máš za psa?

To víš,že věkem se to změní... :wink: Ale teď ho braň,nedopusť,aby na něho vůbec nějaký pes naskočil,když ti dělá problém je sundávat...a nauč se sledovat jeho řeč těla,aby jsi poznala,kdy už mu chování druhého není příjemné a zasahuj...a jednou z něho bude sebevědomý pes,který ví,že se na tebe může spolehnout...

Moje fenka taky občas někoho umravní,ale ne,pokud to nedovolím...a rozhodně ne hystericky,vše musí být s klidem :wink: A pokud vidím,že pes by to nepochopil,nebo by si to mohl vysvětlit jinak a napadnout mi jí,tak to prostě řeším za ní....a když vidím,že už jí něco není příjemné,tak toho druhého prostě zbrdím...vše se dá vyčíst z řeči tvého psa,jen se musíš dobře dívat :wink:


Od té doby, co se to stalo s tím howíkem, už si dáváme pozor a nenecháme, aby mu někdo ubližoval. Hodně na tohle téme s mojí mladou hovoříme, ale já mám názor ten, že se pes musí bránit za každou cenu ( a na procházkách jsem já, kdo si tkato děvá pozor, odhání potencionální hrozby, cvičí, atd, atd... ) Mladá je spíše pasivní a chce se prostě na procházce odreagovat, ale mě tohleto baví. Baví mě ho cvičit, řešit různé věci, atd. Když jseme si kupovali pejska, tak jsem v sobě objevil tohodle koníčka. :wink:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: obskakují mi mého psa :(
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 11:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Někdy někde jsem slyšela, že je ideální stav království, když podřízení ani netuší, že je sousední král ohrožuje výpadem. Tak tohle je podle mě ideální případ správného vedení a starání se o podřízené. Já nepotřebuju aby mi ten pes za to děkoval, aby věděl, že teď jsem ho zachránila (smozřejmě pokud je ten pes v pohodě a nenapravuju nějaké boty ve výchově) před tamtim pse, zatímco si hezky žvejkal klacík. Pro mě je super, že si toho ani nevšimnul. To pro mě znamená dobře odvedená práce ochranky z mé strany.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nakrývání fenkou psa
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 07:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Mám takový dotaz, někde jsem tu četla, že pokud nakrývá např. fenka psa znamená to něco v tom smyslu že si psa váží nebo mu takhle dává náklonost. Mám trpasličího jezevčíka fenku která to dělá kříženci NO( většinou no leží a fenka nahopne na jeho nohu) , ale pokaždé když to dělá se na mě NO podívá jako v tom smyslu že se mu to nelíbí ať s tím něco udělám, tak vždy jen fence řeknu ať toho nechá a je to ok, ale dělá to hodně často. Mám fenku upozorňovat ? Nebo nechat NO když se mu to nelíbí ať si vstane a jde pryč? A proč když to znamená náklonost fenky tak se mu to nelíbí ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 12:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Heny čítala si správne. Pre tvojho psa je tej náklonnosti možno príliš veľa, alebo preberá tvoj postoj, teda nie je si istý, čo to znamená. Fenku by som namiesto upozorňovania jednoducho privolala, alebo ak vie pes vyjadriť, že má toho dosť slušne, môžeš to nechať na ňom. Otázku som presunula do témy, kde je prebraná dosť podrobne.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 18:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proč Rikky vždy nakrejvá Bonyho po nažrání? Je to pravidlo ať už po sežrání nějakého sušeného pišingru nebo po normálním krmení. Když si jinak hrajou, nevzpomene si na to.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 18:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ja tomu hovorím tanec hojnosti. Sme radi, že sme nažraní a že sme spolu a všetko je super...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 18:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
rea píše:
Ja tomu hovorím tanec hojnosti. Sme radi, že sme nažraní a že sme spolu a všetko je super...

Super, děkuju. Já jak je to jedná čuba "v rodině" tak mě občas něco takhle překvapí :P

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Eva Štemberová píše:
Proč Rikky vždy nakrejvá Bonyho po nažrání?.

Mi fenka zase nakrývá psa když je vemu večer ze zahrady a jdou do pelechu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 18:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mě nakrejvá čuba Blackouše když přijedu domů a ona má radost nebo při jakýmkoliv projevu ,,přehnané,, radosti je to docela sranda

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 14. led. 2010 09:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Tak mám dotaz ohledně nakrejvání.... Bydlím teď sama se Zorákem. Včera jsem mu "oficiálně" představila přítele, kterej za mnou přijel. Zorro ho zatim viděl jenom na procházce, kde si ho nevšímal. Tak nejdřív přítele seštěkával, pak se s nim pomazlil, pak si nechal dát piškot za splnění nějakýho povelu no a pak už se od něj nechtěl hnout. On celkově o hodně víc respektuje chlapy. Já jsem s nim víc parťačka, než že bych pro něj byla nějaká velká autorita. Poslouchá mě, ale mám dojem, že o tom někdy dost přemejšlí. Chlapa třeba moc neposlechne, ale hrozně mu "leze do zadku". Tak byla jsem ráda, že se mu nakonec přítel zalíbil, hrozně na něm visel očima a už asi tak po 10 minutách, co tam byl, mu chtěl nakrejvat ruku... Co to mohlo v tomhle případě znamenat? Fakt ho znal asi 10 minut a předtim ho vyštěkal... no, nakonec jsem psa odkázala na místo, protože přítel neni "psí", nikdy psa neměl a ani jeden jsme moc nevěděli, jak reagovat. Když jsem mu dala jinej povel, třeba ať si lehne, sedne.... tak tam vydržel 5 vteřin a zase šup na přítele :)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 14. led. 2010 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Dorotko a proč myslíš, že tohle dělaj? Kdyby ho znal dýl, tak ani neřeknu, ale sice se viděli asi po třetí, ale poprvý doma, kde ho fakt pes pěkně oštěkal, tohle dělá teda často cozím lidem, co nezná, až pak se uklidní. Ale fakt za dvě minuty na něm visel oddaně pohledem a za dalších 3 by ho oš*kal, kdyby mohl... :)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 14. led. 2010 10:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pročetla jsi si to tu od první stránky?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 14. led. 2010 11:02 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Rynn píše:
Dorotko a proč myslíš, že tohle dělaj?


Napíšu, co si myslím, proč to dělá můj pes - on miluje a uznává chlapy, ženský bere spíše jako doplněk. Dogy tímto způsobem často dávají najevo svoje sympatie. Osobnost mého šéfa je hodně silná, přirozená autorita, kterou má každý rád a váží si jí. To asi cítil z něj můj pes a ze mě cítil, že to je náš kámoš. Sice můj šéf projevil obavy - o (cituji) to nejcennější, co má - a držel si ruce pod páskem, ale já jsem ctila zásadu, že když se dva chlapi baví, tak se ženská nemá do toho plést. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!