Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 26. dub. 2024 08:42
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2007 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Hele můj peso při blbnutí s jiným psem ( ale musí to být taky hravý jedinec) na něm taky občas jezdí a když se tomu znásilňovanýmu podaří uniknout, většinou se role obrátí. Vše bez jakékoliv agrese a strachu, musí to být hra pro oba! Ale jak už se tady psalo, naskakování může mít spoustu významů: např: pes, který naskakuje tím může vyjadřovat nadřazenost nebo třeba to, že je pro něj ten znásilňovaný vzorem :roll: Je možné, že pes, kterého jsi potkala, si tvého chtěl opravdu podřídit a tvému psovi to samozřejmě nebylo příjemné a dostal strach. Myslím, že tvoje reakce byla správná a žádný pes si na tvém nesmí chladit žáhu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2007 18:06 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
huanakr píše:
Hele můj peso při blbnutí s jiným psem ( ale musí to být taky hravý jedinec) na něm taky občas jezdí a když se tomu znásilňovanýmu podaří uniknout, většinou se role obrátí. Vše bez jakékoliv agrese a strachu, musí to být hra pro oba! Ale jak už se tady psalo, naskakování může mít spoustu významů: např: pes, který naskakuje tím může vyjadřovat nadřazenost nebo třeba to, že je pro něj ten znásilňovaný vzorem :roll: Je možné, že pes, kterého jsi potkala, si tvého chtěl opravdu podřídit a tvému psovi to samozřejmě nebylo příjemné a dostal strach. Myslím, že tvoje reakce byla správná a žádný pes si na tvém nesmí chladit žáhu :wink:


to by me zajimalo, jestli to tak fakt je i u psu (nefenek)

rudo, ojizdi se ti nekdy ve smecce psi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2007 19:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
argosek píše:
...
to by me zajimalo, jestli to tak fakt je i u psu (nefenek)
rudo, ojizdi se ti nekdy ve smecce psi?
Fredy na Badyho naskakoval docela běžně a bylo to přátelské gesto uznání autority a přátelství se svým největším vzorem. Nevím jak vy, ale já dělám s agresory denně a když mi tu naskočí nějaký pes na druhého, tak je to většinou nějaký rozlítaný nezkrotný úchyl, protože ti rvaví se jenom vytéčkují, když chtějí jít do sebe a vždycky tu rvačku takto hlásí předem. Spíše se mi tady psi, kteří neznají společnost druhých psů, nakrývají navzájem jak dva teplouši a neznamená to nic víc, než něco jako naše poplácání po rameni.
Myslím si, že řešíte zbytečně preventivní vlastní strach, který spočívá ve vaší neznalosti jazyka psů a následném pocitu tísně. Logicky, když vám ztuhnou rysy při naskočení jiného psa na vašeho, tak se vám to musí zvrtnout, protože tímto svému psu nahráváte na jeho zkopírovaný strach z vás a pak to mají tendenci řešit, čímž si z nich však sami děláte lajnované asociály.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2007 20:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Jak mám tedy případně příště reagovat?Nechat je ať si to vyřídí sami?

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2007 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Lada píše:
Jak mám tedy případně příště reagovat?Nechat je ať si to vyřídí sami?


Muj nazor je ze neresit kdyz si spolu psi mluvi (a tohle je mluveni) ale az v pripade ze zacnou pouzivat "pesti" nebo "vytahovat noze".

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2007 21:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tchor píše:
...Muj nazor je ze neresit kdyz si spolu psi mluvi (a tohle je mluveni) ale az v pripade ze zacnou pouzivat "pesti" nebo "vytahovat noze".
Souhlasím. Bav se jejich rozhovorem a zatrhni vulgarity, pokud k nějakým dojde.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. kvě. 2007 14:05 
Offline

Registrován: stř 03. led. 2007 12:24
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 5
A co znamená, když pes,který na mého naskakuje - docela zhurta,ale ne ostře a přitom ho neustále hryže do chlupů za krkem a někdy ho i dost přidrží pod krkem...jinak si spolu hrajou, lítají za míčkem, ale tohle se mi taky moc nelíbí, protože ten druhej pes - flat - je s tím docela otravnej...

_________________
Nika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. kvě. 2007 17:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Veronika Havlová píše:
A co znamená, když pes,který na mého naskakuje - docela zhurta,ale ne ostře a přitom ho neustále hryže do chlupů za krkem a někdy ho i dost přidrží pod krkem...jinak si spolu hrajou, lítají za míčkem, ale tohle se mi taky moc nelíbí, protože ten druhej pes - flat - je s tím docela otravnej...
To jsou právě ti nezkrotní sexuální loudilové. Není v tom zloba ani agrese, ale jen otravuje podle vzorců námluv. Většinou stačí toho psa jen trošku přibrzdit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Naskakování feny na naše ruce
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2007 19:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. kvě. 2007 11:57
Příspěvky: 6
Bydliště: Ústecký kraj
Dobrý den, naše fenka teriéra má již po ovulaci a končí nyní třetím týdnem své 1 hárání (11 měsíců). Asi od včerejška vyžaduje obskakování ruky a při tom dělá pohyby pánví a ruku si předníma nohama jakoby chce přitisknout a dostat na "pipinu". Co s tím? Máme to razantně odmítat?
Děkuji za info... :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. srp. 2007 18:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. kvě. 2007 11:57
Příspěvky: 6
Bydliště: Ústecký kraj
Prosím, co s tím, nechat či nenechat a co to znamená?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. srp. 2007 19:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Razance není ten správný postoj. Jelikož to není nepřátelské gesto, mohla by agrese způsobit následně nějakou depku. Z toho důvodu nijak zvlášť tohle neřeším, a když tak ne nepřátelsky.
Něco málo se řešilo o pár řádků níže v tématech zde.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. srp. 2007 19:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
men to obcas dela fenka taky a neresim to vubec.Kdyz ji necham volne ruku,tak ji to prestane bavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Obskakování psů
PříspěvekNapsal: stř 05. zář. 2007 19:27 
Dobrý den! Mám 3letého berňáka a mám problém s tím, že když potkáme nějakého psa, který není úplně malinký, tak můj pes ho chce hned oskákat a já nevím jak to mám řešit. Ono je hlavně problém v tom, že mu je jedno, jestli je to pes nebo fena! Já se bojím na jednu stranu o toho druhého psa, protože náš má 60kg, ale taky o toho našeho, jelikož když skočí na psa, tak se ten pes většinou pokouší toho našeho pokousat. Prosím o jakoukoliv odpověď. Já bych byla nerada, kdybych musela toho našeho držet od ostatních psů dál, a tak bych prosila o radu. Moc děkuji!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. zář. 2007 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Řekla bych, že ten druhý se nepokouší Tvého psa pokousat, ale pouze srovnat.
Já myslím, že "obskakování" je běžná součást psích her, může jít o pokus o nadřízenou pozici, nebo prostě o vyjádření sympatií.
U mých psů to neřeším a nikdy z toho nebyl konflikt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. zář. 2007 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
pardon, nechtěla jsem napsat "srovnat", ale "sundat" :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. zář. 2007 20:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
aren

Ja bych to tak nevinne nevidel muze to v klidu prejit do vaznyho konfliktu.

verýk

Ja bych to asi resil odvolanim ze hry pokud by to prerustalo prz beznou hru, ale lepe poradi urcite Ruda.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. zář. 2007 06:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Tchoř
Tak to jsem asi měla pokaždé štěstí, klepy klep.
Fakt maximálně se ten spodní ohnal, a nakonec z toho vždy byla dobromyslná hra. Asi to bude jak který pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. zář. 2007 07:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
aren píše:
Tchoř
Tak to jsem asi měla pokaždé štěstí, klepy klep.
Fakt maximálně se ten spodní ohnal, a nakonec z toho vždy byla dobromyslná hra. Asi to bude jak který pes.
Pleteš si pojmy s dojmy. V příspěvku výše nejde o vlastní psy, ale o svého vůči cizím a váhově jde o něco trochu jiného než tvé pětikilové psy, pokud tolik vůbec váží.

Naprosto běžně mi cizí psy, co sem jezdí s nejrůznějšími problémy, nakrývají kavkazáka Saťáka, protože něco tak velkého a přátelského běžně na ulici nepotkávají. Pravdou je, že Saťák se tím baví a leckdy jim to opětuje. Mám to však plně pod kontrolou spolehlivým přivoláním na první povel. Jeho váhu by na svých zádech ti psi také neunesli, většina z nich váží s bídou polovinu toho, co váží on.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. zář. 2007 18:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Desenský píše:
Pleteš si pojmy s dojmy.

Pojmy s dojmy si nepletu, v rámci smečky se mi z kluků nikdo nenakrývá. Vždy je to s cizím psem v souvislosti se seznamováním a hrou.
Jiná velikostní kategorie jsme, to jistě, ale vzorce chování snad budou stejné, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. zář. 2007 23:00 
Offline

Registrován: ned 29. črc. 2007 16:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Kl
aren píše:
Jiná velikostní kategorie jsme, to jistě, ale vzorce chování snad budou stejné, ne?


Jestli očekáváš stejný vzorec chování u palácového psíka a psa který chrání stádo před vlky a medvědy tak pámbů s tebou.............

_________________
Když čtu zdejší fórum tak chápu proč pastevci prováděli a provádí selekci mezi psi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. zář. 2007 07:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
staki zákládní vzorce chování má každej pes at váží 5-20-50kg podobné- nebo alepson si to myslím- samozřejmě záleží na socializaci daného psa

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. zář. 2007 09:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ajka píše:
staki zákládní vzorce chování má každej pes at váží 5-20-50kg podobné- nebo alepson si to myslím- samozřejmě záleží na socializaci daného psa
Tak to se tedy dámy hluboce mýlíte. Souhlasím se Staki, lépe bych tu hlášku ani nenapsal.
V dnešní době už málokterý pes umí po psím, bohužel domestikačním a v současnosti i polidšťovacím procesem si zachovali psí dialekt jen primitivní plemena a někteří psi, kteří nejsou tak moc mezi lidmi, jako jsou mezi psy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. zář. 2007 09:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rudo no to ano smaozřejmě že ty primitivní plemena a plemena která ještě nedávno opravdu pásla ovce jsou na tom jinak než naši domácí mazlíčci nicméně to není otázka velikosti- protože mezi rpimitivní plemen patří i poměrně malí psy. tohle jsme spíš psala jako že doga bude mít podobné vzorce chování jako srnčí ratlík a podobně
a v původním článku se jedná o bernáka- který už je mylsím dosti zdomácnělí a polidštěný pes stejně jako ten jork a podobně.-)- vynechmechávám z týhle hypotézy pastevecký plemena a primitivní plemena

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. zář. 2007 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
staki píše:
Jestli očekáváš stejný vzorec chování u palácového psíka a psa který chrání stádo před vlky a medvědy tak pámbů s tebou.............

No, já mám oříšky, tam žádná extra specializace není. Prostě pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. zář. 2007 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Zdá se mi ale, že ty psí komunikační prvky jsou stejné v mé smečce, i u vlastně všech psů, co znám. Bez rozdílu velikosti a plemene.
Pravda, jsou to jen mé vlastní zkušenosti, a ty mohou být ještě dost zelené :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. říj. 2007 21:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
A když háravá fenka " ojíždí " neháravou? A doma manžela? (naskakuje na ruku a dělá kopluační pohyby)? Jak reagovat? Proč to dělá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. lis. 2007 21:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ne, vážně, mohl by mi to někdo napsat? Máme háravku, 2.týden hárá, takže má své dny, a na všechny začíná doma naskakovat. Jak to řešit? Nechat, převést pozornost jinam, napomenout? Proč to dělá?Potřebuje partnera a na nás si to jako nahrazuje alespoň formou kopulačních pohybů? Asi DD(debilní dotaz), ale spíš se mi jedná, jak to řešit. Aniž bych zase něco pokazila. Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2007 05:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lenka Krejčířová píše:
...ale spíš se mi jedná, jak to řešit...
Lepší je to neřešit. U mne když to začne všechno hárat nakrývá jedna druhou, lezou mi až na hlavu, hormony jim "tečou snad i ušima" a prostě to neřeším. Stejně je to bere jenom dvakrát do roka, tak se to ty dva kritické týdny dá přežít.
Prozradím ti jeden opačný extrém, který tu dost často řeším. Lidé mne vyhledají, že mají chovnou fenku a ona jim nechce zabřezávat ani třeba po násilném nakrytí. Nedávno jsem tu měl jednu takovou pár dní na pozorování, protože páníci jsou mí známí a neměli se čeho chytit, když chtěli od své fenky štěňata a ono nic. Nakonec jsem přišel na zajímavé "bonzy" od té fenky, kdy vyšlo najevo spousty zajímavých informací. Jednou znich byla trošku puritánsky laděná forma výchovy a hlavně pořád někde něco řešili. Stačilo nechat tu fenku samu sebou a dost se rozpovídala o svých partnerských vzorech, také co si o tom myslí všeobecně, ... Prostě mi "napráskala všechno, co sice páníkům doma také pověděla, ale nikdo ji "neslyšel", nebo nechtěl slyšet.
Zastávám v tomto ohledu názor, že projevům žádného přirozeného instinktu se nemá příliš bránit, jinak dojde k psychickým poruchám. Tím nemyslím ho třeba nesměrovat, kdy všeho moc škodí, ale není špatné používat zdravý selský rozum.
Když to v zmíněné otázce dost hrubě převedu do našeho světa, aby to bylo pochopitelnější, předvedl bych to na příkladné situaci z nějaké hodně puritánsky nebo i nábožensky laděné rodinky, kdy se spustí poprask při nalezení cíleně zaměřených "zábavných" časopisů a robertka pod postelí dcerky, tu začnou řešit div ne inkvizicí a ona z toho bude mít tak leda doživotní trauma, kdy se bude bát přirozeného projevu při sexu a mluvit o tom, o čem se mluvit má. Máš představu, kolik vyrostlo lidí v rodinách, kde otázka na toto téma byla zakázaným až štítivým tabu a v dospělosti se z nich stali úchylové, agresoři, nebo i kriminálníci?
Dokud si vnitřně nemyslíš, že je něco skutečně vážný problém, neřeš ho. Jinak ho sama vytvoříš.
Dost lidí mi tady zrudlo až na zadnici, když se dívali na "grupáč" mých fenek, které se rozhárali současně a které jsem nenechal osamotě se psy samečky a myslíš, že jsem něco řešil?... Vždyť jsou normální. Normálně balí samečky, když se k nim nedostanou, tak se balí mezi sebou, nebojí se projevovat své pocity, za pár dní je to stejně vždycky přejde, tak co na tom řešit...
Když je něčeho moc, jenom jim převedu zájem trošku jinam, jako to dělám u každé jiné aktivity psů. Živelná ani jiná energie se nedá zastavit, jenom přesměrovat a když jsou v tom hormony, nezastavíš ji ani tankem...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2007 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ahoj, moc díky za utvrzení to neřešit, jen převádět při přemíře na jinou činnost. Jen mě udivuje, z čeho usuzuješ, že bych já zrudla na té zadnici při tom grupáči Tvých fenek a že bych ji v tom chtěla bránit? ? Fakt se tu opravdu směju, od srdce, tak ne, já puritánka tedy rozhodně nejsem, s dětmi (dle věku samozřejmě, že jo) vedu normálně rozpravu o sexu bez nějakých ruměnců na tváři, jen tedy někdy nemám termíny, abych nějak do dětské řeči převedla ty fakta tak, aby to správně pochopily.
Ale prosím Tě, nějak jsem o fyziologii nepřemýšlela, až manžel mě na to navedl poznámkou, že to mají fenky jinak než lidi. Ten cyklus, když pominu u fen 2x ročně a u lidí-žen, měsíčně. Proč napřed odchází slizniční krev z dělohy a pak je teprve u fenek ovulace? U lidí je napřed ovulace, a pak teprve v případě neoplození odejde děložní sliznice s menstruační krví nebo jak se mám správně vyjádřit.Byli u vás v Praze bílí vlci v ZOO? zase jsme navštívili ZOO Kopeček(Olomouc) a zase je viděli. Mám i foto, jen nevím, jak Ti je sem dát, už mi to tu kdosi kdysi radil, tak kdyby jsi chtěl, pokusím se o to. Tak se měj na Vlčárech moc pěkně, počasí Ti snad přeje(ikdyž Vysočina je Vysočina, já vím, u nás je ale stále teplo).
Děkuji za odpověď, šlo mi jen o ujištění, že fakt naskakování neřešit, po našich počátečních hrubých chybách ve výchově, kdy jsme málem špatně skončili, se raději víckrát "blbě" zeptám, než zase něco zkoním špatným zásahem. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 22:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Lenka Krejčířová píše:
...Jen mě udivuje, z čeho usuzuješ, že bych ...

Špatně čteš, nebylo tam nic o tobě.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2007 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Ahojky,
tak jsem tady pátrala,ale nenašla jsem odpověď na to proč se mě poslední dobou můj pes v určitých situacích snaží nakrývat.
Má svou oblíbenou deku se ktrou se rád takto baví(myslím,že jeho noci můžou být občas zajímavé:o)).Jde ale o to,že jakmile si s tou dekou začneme společně hrát(povětšinou sedím u něj),on se o ní se mnou tahá a když mu ji pustím popadne ji do tlamy a vrhne se mi na rameno.V tu chvíli ho ze sebe sundávám snažím se o mírný tón a říkám něco ve smyslu,že dneska z toho štěňátka nebudou...nebo něco v tom smyslu .
Druhá situace..zvednu se a odcházím,po pár krocích mě nejprve začne chytat za boty a když nereaguju a dělám jako že nic skočí na mě,obejme mě tlapama skoro kolem pasu a zase "jede".Teď v zimě s ním zatím trávím čas venku,protože domů nesmí tak mě napadlo,že mi to příjde buď jako by cítil,že se chci jít domů ohřát a chce mě zadržet,nebo(trávím s ním teď tak 3-4 hodiny denně)je vděčný za to že tam s ním jsem.Možná jsou mé teorie blbosti tak by mě zajímalo jak to asi doopravdy je a hlavně jak mám reagovat,protože už začínám mít kapku od drápků podřená stehna.
kuju moc všem

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2007 08:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Z tvého dotazu příliš nevyplývá, jak moc ti to vadí a čeho chceš docílit. Jelikož jsou jen dvě účinná řešení. Buď mu to úplně zatrhnout, nebo mu ostříhat drápky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2007 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Vadí mi to celkem dost.Neznám ale příčinu toho proč se tak chová tak bych nerada zasáhla třeba příliš razantně.Kdyby to byl projev lásky a já ho poslala někam...nevím jak se zachovat

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2007 18:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Desenský píše:
rara píše:
Chci se zeptat co znamená pokud mi pes naskakuje na děti...
Je to pokus o nakrývání těch, co si to buď nechají líbit, nebo nejsou schopni účinně zakročit.
Můžete mi prosím napsat, co tohle naskakování vypovídá o povaze psa? Předpokládám, že je to projev srabáctví a zavání šikanou a mělo by se takovému chování zabránit, nebo se pletu?

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2007 08:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lada píše:
Vadí mi to celkem dost.Neznám ale příčinu toho proč se tak chová tak bych nerada zasáhla třeba příliš razantně.Kdyby to byl projev lásky a já ho poslala někam...nevím jak se zachovat
Jde o to, jak nízko ho chceš v hierarchii dostat. Ve smečce vlků má právo krýt jen alfa jedinec, ti nižší ne. Pravdou je, že retrívři už jsou hodně zdomestikovaní, až polidštěni a zvláště pak psi, kteří se nepokouší o fenky (boužel většinou ani nemají příležitost), ale o lidi. Takoví psi zákazy k potlačení tohoto instinktu příliš nechápou, často ani chápat nechtějí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2007 08:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
huanakr píše:
... Můžete mi prosím napsat, co tohle naskakování vypovídá o povaze psa? Předpokládám, že je to projev srabáctví a zavání šikanou a mělo by se takovému chování zabránit, nebo se pletu?
Nemyslím, že by v tomto konkrétním případě šlo o projev srabáctví, jen nekontrolované sexuální chování. Prostě se pes jen neovládá ve svých vášních. Domestikace psů s přehnaným polidštěním s sebou přinesla hromady průvodních jevů. Toto je je jedním z nich.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2008 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Tohle náš pes (dědy pes) dělal až do svejch 8 let (ořech- boxer s českym fouskem), dělal to skoro odmalinka, na určitý lidi si netrouf, protože když to zkusil, byl potrestanej (žádný bití). Vybíjel si to na psem, polštářích, dekách.... všechno rozkousaný, promáčený... fuj, no. Teď je mu skoro 10 a udělá to jenom občas. Do kastrace bych taky nešla, teda u psa, pokud to neni nutný. Což v tomhle případě asi nebude, ne?

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výchova
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2008 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Ve většině případů je to o ovladatelnosti psa a o přiznání si páníčků, že na to tak trochu dlabou... jednou tak, podruhý onak... Když je někdo důsledně nedůslednej, tak jak je to potom s tou důsledností? :wink: :smajlhihi:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Kelly občas chce nakrýt psa. Většinou ne nepřátelského (když na něj nějaký pes vrčí, spíš se mu rovnou vyhne) a nepřátelsky to taky nemyslí (on by ho nakryl a pak si hrál nebo šel dál), rvát se pak nechce (když na něj nakrývaný pes vyjede, vypadá spíš, že se lekl a že se diví)... Nicméně spousta psů, co potkáváme, by ho za nakrývání roztrhala, a nechci riskovat rvačky ani s jinými.

Chtěla jsem se zeptat, jestli je na místě ho naučit, že na ŽÁDNÉHO psa se NIKDY nenaskakuje (protože ať to myslí jak chce, je to dominantní a rvačka se tím riskuje - a i když zabráním jemu, aby se rval, problém nastane s tím, jak rvačce zabrání cizí páneček), tedy za každý pokus ho potrestat - - anebo jestli to mám brát spíš tak, že to spíš normální a dbát prostě na to, ke kterému psovi ho pustím a ke kterému ne, a abych ho včas odvolala, když na něm vidím, že si chce naskočit? Tj. jinými slovy, ptám se, jestli je toto chování v zásadě vždy špatné (fuj) nebo podle situace (smíš nebo nesmíš, jak rozhodnu).

A jak v případě nakrývání fen (které si s tím neporadí samy dřív, než naskočí)? Opět zásadně nikdy nedovolit, nebo situačně? Setkala jsem se s názorem, že nedovolit nikdy, že před vůdcem smečky si nesmí podřízený člen dovolit nějaké nakrývání kohokoliv, nakrývá jedině alfa - ale nevím, kde se k tomu dočíst něco opravdu odpovědného.

Snad na mé dotazy půjde odpovědět i takto obecně. Předem děkuji.

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 11:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
u fen nevím, ale u psů bych to rozhodně odnaučila

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Petra píše:
u fen nevím, ale u psů bych to rozhodně odnaučila



Mně totiž překvapilo, jak tady RD píše, jak mu běžně psi nakrývají kavkazáka a jemu to minimálně neva...
Jinak já odnaučuju - ale teprv chvíli, on to zezačátku nedělal. Kdoví, odkud pochytil takovou nepraktickou informaci.

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No pokud by takový pejsek zkoušel nakrývat mou fenku, zřejmě by ho pokousala, minimálně by ho hnala dost daleko, proto bych asi odnaučila i to skákání na fenky. Jak je starý? Teda ten pes - Kelly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Gerda píše:
No pokud by takový pejsek zkoušel nakrývat mou fenku, zřejmě by ho pokousala, minimálně by ho hnala dost daleko, proto bych asi odnaučila i to skákání na fenky. Jak je starý? Teda ten pes - Kelly.



Dva a půl roku.
Mám ho od listopadu.
Máme řadu psů a fen na našem "venčícím území", kde se s fenama shodne (a nesnaží se nakrývat) a psy ignoruje... takže sociální život má hojný. Ale komunikaci s cizíma jsem dost omezila od doby, co jsem zjistila jeho nový zvyk, a ujasňuju si, jak na to.

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Já bych to naskakování určo odnaučila, u psů i u fen. Otázka je, jak dobře to půjde... ;)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 13:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já bych to naopak striktně nezakazovala, jen bych pořádně vybírala psi a brzdila svýho když už to začne přehánět, jak už tu Ruda psal, neni to jen "dominantní gesto", ale rozhodně bych počkala až co napíše Ruda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Takže zatím, prosím tě, nedělej nic... :D :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Ahoj, se divím, že mu to ještě žádný pes či fenka nevysvětlila, naše čubiny by mu to vysvětlily velmi rychle. :smajlhihi:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Já bych ze svýho psa jinýho sundala, kdyby ho nakrýval, ale nevím jestli je to dobře.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 14:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kockoterier píše:
Já bych ze svýho psa jinýho sundala, kdyby ho nakrýval, ale nevím jestli je to dobře.

když to bude úchyl nebo si bude chtít uspokojit ego tak jo, ale v zápalu hry, dokud to oba aktéři berou jako hru tak nevidim důvod


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
kockoterier píše:
Já bych ze svýho psa jinýho sundala, kdyby ho nakrýval, ale nevím jestli je to dobře.

když to bude úchyl nebo si bude chtít uspokojit ego tak jo, ale v zápalu hry, dokud to oba aktéři berou jako hru tak nevidim důvod



Důvod je, že ten druhý pes to může vzít zle a být z toho rvačka...

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!