Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: žárlivost?
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 08:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tady to nebude o poslušnosti založené na pamlscích, ale o poslušnost založenou na respektu. Měli byste to být vy, kdo bude mít iniciativu a fence včas a srozumitelně řekne, co má dělat. Podle tvého popisu vy čekáte, co udělá ona, a pak to ne zrovna šťastně řešíte. Proč cukat a říkat - co to je? Tím jí nevysvětlíte nic. Chtělo by to jí směrovat do toho, co dělat má.
Jestli se to chcete naučit v praxi, přijeďte na nějakou free sobotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žárlivost?
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 09:14 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 10:04
Příspěvky: 7
Bydliště: Čáslav
Tak ted tedy opravdu nevím, co dělat a co ne.. :rolleyes: Dnes budu mít tři psí návštěvníky.. a s každým dalším by se to mělo zlepšovat, ale jak..? Mám jí tedy poslat na "místo" a trvat na svém!?
Nejhorší je - a myslím, že to dalo taky své podněty k jejímu chování - že fenka byla často přes týden u manželových rodičů, kteří mají tedy také pudlici, ale ta je rozmazlená, až to hezký není, vše co chce si vynucuje kňouráním a vše taky dostane. Naše Jess je úplně jiná, nic si nevynucuje, ale myslím, že tím, že tam přes týden pár hodin bývá a rodiče se k ní chovají pravděpodobně stejně jako ke své, všechno jí povolí atd., i přes naše námitky.. ale člověk u toho není. Přemýšlíme, že jí tam vůbec vozit nebudem. Myslím tak aby tam byla s nimi sama, s námi tam samozřejmě jezdit bude.
Přečtu si více o vašich free sobotách a popřemýšlíme o tom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žárlivost?
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Nemyslím, že by rozmazlování u rodičů mělo až takový vliv - náše čuba je třeba odmalička učená u stolu nežebrat a taky se našemu jídlu nevěnuje. Ale chodí tu jeden známý, který psy miluje a dává jí "potajmu" od svého jídla - a toho otravuje vždycky, může sedět u stolu 10 lidí a sedí jen u něho. Pes se chová ke každému tak, jak mu to dovolí.

Proč necháváte feňuli lozit na klín a vrčet? Měla by okamžitě letět dolů, aby věděla, že v tomhle nemá podporu. Ale myslím, že to není jen rozmazlenost, ale taky nejistota.

Mimochodem, mám pocit, že "cotoje" je univerzální povel, aby pes sklopil uši a ocas a odplížil se do bezpečné vzdálenosti...Cindy to dělá, i když v životě nebyla fyzicky potrestaná a vlastně ani neví, o co mi jde, ani to nepoužívám nějak často, aby si vytvořila reflex. Asi to slovní spojení samo o sobě má podmíněnou nepříjemnou intonaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žárlivost?
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 11:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jess píše:
... poslušnost má jinak výbornou...
Ano, tohle slyším několikrát denně, nejčastější hláška je "on je jinak hodný...". Ještě že moji psi jsou vždy poslušní, ne jen ...jinak..., tedy jen za určitých okolností.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žárlivost?
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 14:54 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 10:04
Příspěvky: 7
Bydliště: Čáslav
Tak máme dva psy za sebou. Musim říct, že se lepší.. Je pravda, že je to spíše na manželovi, protože já se musím plně věnovat mému zákazníkovi a nemůžu při tom ještě vychovávat svýho psa, takže jí usměrňuje manžel. Dokonce když jsem pak hafana dala na zem, když byl hotový, aby se očuchali, tak nevrčela ani nijak nevyváděla. Chce to prostě čas. Nezmění se ze dne na den. Ted přijede poslední dnešní zákazník, tak uvidíme. Je to taky pudlice. Jinak všem děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Žárlivost psa z útulku
PříspěvekNapsal: úte 29. pro. 2009 12:03 
Offline

Registrován: sob 26. pro. 2009 01:18
Příspěvky: 1
Bydliště: Družstevní Čtvrt 26, Hodonín
Dobrý den.
Manželka si před deseti dny vzala z útulku ročního srnčího ratlíka. Pes byl hodně nachlazený a asi i týraný. Po třech dnech jsem se seznámil se psem i já, protože jsem byl na služební cestě. Bohužel si na manželku vytvořil tak silné pouto, že na ni strašně žárlí a při každém přiblížení k ní na mě vrčí, cení zuby, jako by mě chtěl sežrat. Nevím, co s tím, pokud jsem se psem sám, chová se jako nejlepší přítel a je hodně mazlivý a vděčný. Jakmile ale přijde manželka a třeba mi jen dá pusu, je zle. Na radu chovatelů z internetu jsem se s ním zkusil asi 3krát porvat(při útoku na mě, jsem ho chytil za krk a přitiskl hlavu k zemi a vrčel a cenil na něj zuby, dokud ho agrese nepřešla), abych mu ukázal, kdo je vůdce smečky. Bohužel nezabírá nic. Jinak se do rodiny adaptoval dobře, máme ještě fenku srn.ratlíka, snášejí se v pohodě a máme oba moc rádi a nerad bych ho do útulku vracel, protože v těchto mrazech by to byl pro něj asi konec.
Moc vás prosím o radu a předem za ni moc děkuji a přeji šťasný vstup do nového roku.
Přemek z Hodonína.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žárlivost?
PříspěvekNapsal: stř 30. pro. 2009 20:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Telefon na mne je nahoře v banneru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žárlivost? a nesamostatnost
PříspěvekNapsal: ned 14. čer. 2015 02:13 
Offline

Registrován: stř 11. bře. 2015 18:42
Příspěvky: 2
Bydliště: Staré Smrkovice
Dobrý den,
já mám maličko jinej problém.
fence budou 3 roky, samostatnost nic moc ale snažím se jí to učit. Prodlužujeme intervaly a půlhodinka v pohodě, bez štěkání, ničení věcí a bajdování odpadků...
Nicméně 8hodin v práci je utrpení pro ni i pro sousedy, lépe to snáší venku ale vzhledem k tomu že máme docela zlý děti sousedů jsem klidnější, když je doma.
Když jsem ve vaně a nechám pootevřeno (jinak bych omdlela) tak si mě musí asi 2x zkontrolovat, jestli jsem jí neutekla a nic mi není.
Co se týká auta je v pohodě na zahradě, jinak štěká a několikrát mi překousala pásy, ani jí nemůžu uvázat u obchodu, překouše mi vodítko.
Je dobrá na poslušnost, na cvičáku v boudě být nemůže protože jakmile jí vyndam tak nezná ani sedni, a když jí tam necham po cvičení tak bych musela čekat asi 5 hodin než se vyštěká a unaví abych si ji mohla v klidu vzít.
Prostě je to docela závisláček....
Starost mi dělá ale ještě její žárlivost, když si pohladím cizího psa kterého nezná okamžitě dostane sodu a je snad schopná se kvůli mě ještě poprat. Se psy které zná je to v pohodě, ale stejně si mě musí kontrolovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žárlivost? a nesamostatnost
PříspěvekNapsal: ned 14. čer. 2015 02:14 
Offline

Registrován: stř 11. bře. 2015 18:42
Příspěvky: 2
Bydliště: Staré Smrkovice
2/2
Jednou mě velice překvapilo když jsme byly na procházce, ona šla kousek za mnou na volno. Naproti nějací lidé s malým štěňátkem, na které jsem zareagovala rozněžnělým hlasem jeee miminó:-) a ona ihned přispěchala na nebohý štěně výhružně zavrčela a šla dál...
Možná je to blbý ale zase jsem ráda, že když jí chce hladit někdo cizí dělá jako by nic a jde dál.
Prosím o rady ohledně té samostatnosti a agrese pocházející ze žárlivosti.
Miluje děti ale je možné že až budu mít vlastní bude taky žárlivá?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!