Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:29
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Divokost
PříspěvekNapsal: stř 19. kvě. 2010 16:59 
Offline

Registrován: čtv 25. úno. 2010 11:38
Příspěvky: 3
Bydliště: Konice
Dobrý den, moc vás prosím o radu. Mám rok a 3 měsíce starého Labradora. Předem podotýkám, že je to můj první pes od štěňátka. Snažila jsem jej vychovávat od malička, ale někde jsem zřejmě udělala chybu, nevím. Rendy je strašně divoký, nedokáže chvilku posedět, pořád musí něco kousat, ať už hračky, nebo naše rukávy....To vše jsem přikládala tomu, že je ještě mladý a sklidní se. Dnes jsme byli po roce na očkování, ale byla jsem moc smutná, jak dopadlo Rendyho chování. Cesta autem byla jakš takš v pohodě, ovšem jakmile jsme vystoupili, táhl na vodítku jako blázen, skákal okolo sebe, nereagoval na povely, když si lehl, vydržel to jen tak půl minuty a zas chtěl někám jít a málem se na vodítku uškrtil, lidi se na nás ne moc lichotivě dívali...Bylo mi strašně. V takovou chvili vůbec nereagoval na moje povely, byl jak smyslů zbavený. Nevím, jakým způsobem ho zklidnit a donutit, aby mě poslechl. Fyzické tresty jsem nikdy nezkoušela,prosím poraďtě. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: sob 22. kvě. 2010 16:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Aký má pes režim, aktivity,činnosť? Ako prebiehala jeho výchova?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: sob 22. kvě. 2010 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
A taky socializace? Jak často se dostane mezi lidi?

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: sob 22. kvě. 2010 23:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
rea píše:
Aký má pes režim, aktivity,činnosť? Ako prebiehala jeho výchova?

Je velmi doležité,ako je pes zamestnaný a tým pádom to aj hodne ovplivňuje jeho chovanie.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. kvě. 2010 07:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Lucyyk píše:
Dnes jsme byli po roce na očkování, ale byla jsem moc smutná, jak dopadlo Rendyho chování. Cesta autem byla jakš takš v pohodě, ovšem jakmile jsme vystoupili, táhl na vodítku jako blázen, skákal okolo sebe, nereagoval na povely (...)

A tohle znamená, že se po roce dostal někam do města, mezi lidi, na výlet autem?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. kvě. 2010 08:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Silně mě to připomíná moji situaci s mým první psem. Takže nedůslednost, rozmazlování a polidšťování. Musela jsem tenkrát si to srovnat sama ve vlastní hlavě, protože rady typu "je v pubertě, to se pak uklidní", jsem rychle začala chápat jako cestu do pekel. Tak jsem se poradila s jedním kámošem - cvičitelem a začali jsme znova. Stopovačku, každý povel jen jednou a pak si ho mechanicky vynutit. Přestala jsem se psovi vnucovat, rozhodila jsem mu denní režim, jídlo jsem také trošku porozházela (časově). Prostě jsem to musela celé překopat a začít znova. Trvalo to skoro půl roku, než jsem dokázala napravit co jsem vlastní blbostí zkazila. Naštěstí mám kliku na bezva psy, kteří mě to nikdy nedali "sežrat", tedy moje chyby. Na tom prvním jsem se, ale zatraceně podepsala. Podle mě jsi udělala úplně stejné chyby jako já, takže ti taky nezbyde nic jiného než začít znovu a lépe. A pokud jsi to napsala tak jak jsme to pochopily, tak je navíc špatně socializovaný.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 10:42 
Offline

Registrován: čtv 25. úno. 2010 11:38
Příspěvky: 3
Bydliště: Konice
Děkuji za reakce :-) Samozřejmě jsem udělala jistě ve výchově chyby, ale věřte mi, od začátku jsem se snažila dělat vše pro to, abych ho dobře vychovala. Četla jsem knihy, odebírám časopis o psech. Svého psa mám velmi ráda, a samozřejmě beru to, že jsem za něj odpovědná do konce života. No jeho režim je zhruba takový: Má okolo domu velkou zahradu spojenou se svým kotcem, kde si může volně běhat, jak chce. Na asi hodinovou procházku do přírody chodíme každý den. Jídlo dostává 2 krát denně, zhruba v 10 hod (mám přestávku v práci) a pak večer mezi 19-20 hod. Do větší společnosti lidí se často nedostává, ptz bydlíme na vesnici, při procházkách potkáme pouze jednotlivce, na lidi i pejsky reaguje neagresivně. Pokud si ho chce někdo cizí pohladit, je rád ale bere to jako výzvu zřejmě k hraní a začne na dotýčného skákat. To se ho snažím odnaučit odmalička,ale zatím se nepodařilo....Problém je, že je pořád jako na trní, člověk mu řekne lehni, a on si lehne, ale uplně se třepe a čeká na další povel, a dlouho ležet,ani sedět nevydrží, musí pořád lítat, ale pohybu má přitom dost. Na procházce když ho mám na volno lítá a házím mu třeba klacky a tak, zkoušíme poslušnost atd. Musí být pořád v pohybu.Na vodítku strašně táhne, opravdu jsem ho to učila od štěňátka, ale někde jsem udělala chybu, nevím ale kde. Všude mi byla doporučena ohlávka Halti, tak jsem ji koupila , ale problém je v tom, že mu ji nejde nasadit. Brání se, kouše, trhá hlavou a utíká, nasadit mu ji skrátka nejde....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 10:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
ale pohybu má přitom dost

no jak vidíš, nemá :wink: labíci jsou velmi energičtí psi, zvlášť, pokud máš ten lehčí typ. Takže místo jedné hodinové vycházky aspoň dvě, začít s ním dělat třeba stopy, učit ho nové cviky a triky, aport do vody, běh u kola (pozor na vedro).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 10:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Lucyyk píše:
problém je v tom, že mu ji nejde nasadit. Brání se, kouše, trhá hlavou a utíká, nasadit mu ji skrátka nejde....

Jestli mě můj pes něco naučil, tak že "nejde" neexistuje... Přece si nenecháš od psa rozkazovat co chce a nechce :wink:

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a zapomeň na to že se vylítá sám na zahradě, potřebuje unavit fyzicky i psychicky, takže výcvik, dlouhé procházky, stopy,... hodina denně rozhodně nestačí, dvě hodiny jsou naprosté minimum!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 18:30 
Offline

Registrován: čtv 25. úno. 2010 11:38
Příspěvky: 3
Bydliště: Konice
Nemyslela jsem to tak, že jsem s ním jen hodinu denně, jako že tu procházku má každý den hodinu ale mimo to sním ještě lítám třeba dalších 40 minut na zahradě, házíme aporty, schovávám se mu a tak, pořád pohyb. Samozřejmě bych sním byla venku třeba 3 hodiny, ale to bych nemohla chodit do práce...bydlíme kousek od rybníka, takže skoro každá procházka je spojená i s tím, že plave ve vodě.Nevím, myslím,teď s odstupem času , že jsem na něj asi byla málo přísná a tak mě bere jako kámoše, ale jako autoritu jen když se mu zachce. Je to hloupé srovnávat, ale znám několik lidí, co na svého psa mají daleko míň času, věnují se mu dost málo, jako že má zahradu, tak ať je tam, a procházky nic, ani aktivita, a ti psy jsou poslušní, pán zařvě a pes se ani nehne, u mě to neplatí, a to se Rendymu snažím opravdu věnovat.:-((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 21:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Lucyyk, já teda chodim i s 11 letym vořechem několikrát tejdně na tak 3 hodinovou procházku a věř mi, že potom unavenej neni ani náhodou... jiný dny chodíme na kratší. Ale mladej labrador tohle asi potřebuje vážně denně, unavit celkově...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě. 2010 07:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Lucyyk píše:
pán zařvě a pes se ani nehne


A tohle bys fakt chtela? Uprimne receno ja teda ne. Taky mam doma mladocha retrievera - flata, je to sileny torpedo a kdyby mel hodinu prochazku, tak mi zbori byt. Zahrada je bohuzel nedostacujici, ono je to vetsinou pak jedno jestli byt nebo zahrada, pes se sam stejne nijak nevyradi. Chodim do prace a i tak proste musim stihat minimalne hodinu rano a dve hodky po praci, pokud mozno, tak i vic. Plus hrani si doma a tak. Proste mam mladyho psa, takze na nej padne absolutni vetsina myho casu, to se neda nic delat. Mozna by bylo pomohlo psa vzit na dobrej cvicak a zacit pekne s poslusnosti od zacatku a naucit se spolu pracovat. Na psa nema smysl kricet (tim narazim na vetu na zacatku, nemyslim tim, ze ty bys na nej nejak kricela) a vynucovat si poslusnost tim, ze se bude bat. Labici jsou aktivni a spolupracujici psi, urcite ho to bude bavit a navic cvicenim se i unavi. A jestli ma v pohode klouby, tak bych pridala treba kolo :)

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě. 2010 10:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
K tomu, co psali ostatní bych ještě dodala svůj postřeh: my máme 2 labradorky. Jedna na vámi popisovaném režimu vyrostla a je tak celý život spokojená (málo temperamentní, neagresivní zvíře), ale ta druhá by nám pravděpodobně zbourala domeček a jít někam do civilizace by se s ní nedalo, prostě divoška. Její současný režim je průměrně 2,5 -3h procházek denně (je nás na to víc), na různá místa, jezdíme na běžkách, jsme spolu celé dny v terénu. Plus tomu (třeba o víkendech) výlety se psími i lidskými kamarády, vlakem, autem, tramvají, do hospody...
Hlavní věc je ale - podle mě - výcvik, co s ní dělám. LR je pes, co se vám potřebuje zavděčit, pracovat pro vás. Nestačí mu jít si jen tak vedle vás na procházku a pokud je chytrý a šikovný, tak ho neuspokojí ani házení klacků. A když mu VY neukážete, co pro vás může dělat, vymyslí si něco sám (a většinou něco dost příšerného)...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 18:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Ahoj, potřebovala bych poradit.
Jsem si vědoma, že mám poměrně rozmazlenou pokojovou boxerku, ale snažím se pracovat...útěchy některých chovatelů, že se po "pubertě" zklidní nějak nevyšly...

No ale teď k problému. Dcera začala chodit do 1.třídy a já jsem si myslela, že když ji budu vodit do školy, budu sebou zároveň brát psa. Jenže Cindy má k dceři dost zvláštní vztah, venku prakticky nejde ničím zaujmout, pokud je dcera poblíž. Když jdeme do školy, Cindy poskakuje jak jojo kolem dcery, chytá vodítko do tlamy, chce si hrát, já s aktovkou na rameni, v jedné ruce psa a za druhou vedu malou...náledí nebo sníh....cesta dlouhá nějakých 700 metrů je pro mně utrpením. Když jdeme domů - bez dcery, už jde způsobně vedle nohy na prověšeném vodítku. Jestli máte někdo nějaký nápad, jak odpoutat venku pozornost psa od dcery, prosím, pomožte. Nechci nějak omezovat kontakt psa s dětmi, hlavně malá je doslova fyzicky závislá na psovi, stejně jako pes na ní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 08:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Občas se hodí psa utahat dřív, než se po něm něco chce. Jestliže chcete ukázněnost psa při doprovodu dcery do školy, měl by být pes dostatečně utahaný, aby se po něm mohlo vyklidnění chtít.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 19:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
No to samozřejmě chápu, jenže je dost těžké mít v sedm ráno utahaného psa, kterému stačí po dvou hodinách aktivního pohybu a práce deset minut odpočinku a kýbel vody, aby byl zase fit :-(

Normálně je Cindy zvyklá na "utahání" odpoledne...nejlíp bude asi do odpolední práce zapojit i vycházky s malou, aby jsme to natrénovali.....to budou mít obě holky velkou radost a utahaná budu nejvíc já :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 08:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
vida.loca píše:
a utahaná budu nejvíc já
To je součástí nevýhod hyperaktivních psů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 17:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. čer. 2013 08:08
Příspěvky: 16
Bydliště: červený kostelec
(edit moder)
přikládám foto našeho psa.Problém který máme je,že nevíme co v něm je.Máme ho od dvou měs.z ůtulku a udajně je to kříženec seveřana.Tahat se mu moc nechce,ale pokud se dostane ven,tak ihned jde na povrch jeho divoká povaha být v přírodě.Hlavně je na tom špatně s přivoláním a honěním zvěřě.Kdybychom věděli jak mu pomoci,tak jinak by to byl skvělý pes.Občas je plachý k lidem a chová se jak vlk.Je chytrý a vnímavý a žádné tresty..cukání a pokládání k zemi nemá smysl.Nikdy nikoho nenapadl jen občas se psi k němu chovají agresivně,jako kdyby byl jiný.Líbí se mu ve smečce a hlavně v přírodě. :D byli bychom rádi za radu nebo zkušenost člověka se psem který v sobě divokost má.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 18:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jestli je to kříženec seveřana, tak bych to tipovala na ruskoevropskou lajku nebo možná i kareláka. To nejsou tažní psi, ale lovečtí, takže do zápřahu to moc nebude. Já sice se svoji karelačkou jezdím na běžkách, ale že by to byl nějaký dříč, to tedy ne. Zato ten lov má v krvi a odbourat ho bude opravdu oříšek. Já jsem zvolila ovládnutí loveckých pudů a dopřání práce, která je těmto plemenům vlastní. To bohužel s křížencem nemůžete. Doporučuju přečíst důkladně vlákno o nežádoucím lovení, třeba tam nejdete nějaký tip i pro sebe.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 19:15 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Krásný zvíře :-) Divokost já na psech potřebuju. Není to jeho nevýhoda, že je to velký aktivista pes.
Je váš, je to vaše zodpovědnost, jak to udělat, abyste byli psokojení všichni.
Kolik psu je, že "tahat nechce" ? jak ho to, kdo učil -zkušenosti, nebo ne? ono "roztahat" psa není uplně jednoduchá věc, některej to v sobě má, některej vůbec a spoustě se dá vysvětlit, že je to fajt akce. Tahání je dobrá věc na utahání psa a "divokost" při tahu /se schopností používat hlavu/ je žádoucí pro opravdovou práci.
Já mám borderu a tahá. Měla jsem nalezence, který byl dospělý. velice rádolovící a tahal. Samozřejmě nelze čekat od borderky, že se budeme umisťovat v závodech..
Jaký sport byste si představovali? pes bude určitě potřebovat nějaké vybití. je toho docela dost, kam se dá energie psa nasměrovat žádoucím směrem..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 19:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lucía píše:
je toho docela dost, kam se dá energie psa nasměrovat žádoucím směrem..

Ale rozhodně nelze potlačit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 19:46 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
no, to jsem snad nikomu neslibovala :laughing7:
ale dá se toho využít pro můj prospěch... například velmi pracně bordeří naučené lovení cyklistů, když jsme v zápřahu.. povolené vrahovo maximální zrychlení v zápřahu při něčem zajímacím pro jeho nos, oko.. ale v každým případě, pes, co může běžet za tím, co ho zajímá, běžet na max, ale pouze VPŘED /aby mě nevyrakvil/.. je to dohoda, která fungovala velmi dobře :-"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 19:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já to taky nepsala tobě, ale tazatelce :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. čer. 2013 08:08
Příspěvky: 16
Bydliště: červený kostelec
Díky za odpovědi,je to takový náš démon.Nikdo neví,jaké plemeno v něm převládá.Není agresivní,ale občas na něj ůtočí psi,tak taky nevím čím to je.Jinak dobře mu dělá koloběžka :hura:
http://misulkaf.rajce.idnes.cz/Argo/#CIMG1032.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 21:04 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
a jak je to teda staré zvíře? že to tahání vás zaujalo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 21:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. čer. 2013 08:08
Příspěvky: 16
Bydliště: červený kostelec
18 měsícu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 21:41 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
jo, tak to už se dá začít pracovat :icon_thumright:
ale není to tak, že psu nasadíš kšír a jdete na věc...
jestli vás tahání zajímá trošku víc, tak doporučuju fórum mushing.cz , stejně jako nic, ani tohle nejde naráz a pes předtím by měl umět dost věcí, než ho vůbec zapřáhneš.. a tahání jako takové se nejlíp učí ve dvoučlověčím týmu k jednomu psu, pokud to ten pes nemá, kde nakoukat sám.. pokud totiž neví, co je to GO, těžko pochopí, že má jít, i když to za ním drhne..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 21:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Co se týče tělesných znaků a podle popisu i povahových, tak tam nějaký lovecký seveřan je zcela určitě. Jen je to zvíře teda ušatý, takhle moc naše Aika nikdy nebyla. Těžko říct, s čím to je mixlý, ocas nemá severský ani náhodou, a tlapky jsou taky jiné. Z jakého útulku ho máte? Řekli vám tam něco aspoň o matce, nebo ta je taky inkognito? Co sourozenci, jak vypadají? Nebo tedy jak vypadali, pokud jste měli možnost vidět celý vrh?

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 22:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. čer. 2013 08:08
Příspěvky: 16
Bydliště: červený kostelec
Do papírů mu napsali,že je to kříženec huski,labrador a ovčák.Sourozenci jsou menší.O matce nevíme nic,ale muj dojem je,že se narodili v utulku,kde mají seveřany s kauzy Mostek.Je to utulek toulavé tlapky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 22:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. čer. 2013 08:08
Příspěvky: 16
Bydliště: červený kostelec
jinak už by zapřažen i do saní,ale pokud ve sněhu nevidí stopu,tak je zmatený a neví kam jít .Na koloběžce to jde líp :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 22:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
To je to, co tu už všichni psali - nelze předpokládat, že si to pes domyslí, jak tahání funguje, ale je potřeba ho to NAUČIT... a začátkem "nějak to zkusíme a nějak to dopadne" se toho dá hodně pokazit a dost si ztížit budoucí práci. Stačí, aby psa např. jednou skřípnul nevyhovující (tj. "dělaný na něco jiného než tahání") postroj nebo aby z nějakého důvodu znejistěl či lekl se a motivace pro příští pokusy je v háji.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 22:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
V Mostkách byli seveřani jiného typu, než loveckého, tam byli většinou kříženci husky, ale s čím, to se taky pořádně nevědělo. Takže barvu může mít spíše po otci, tam může být například bordera.

-------------

Toulavé tlapky produkují štěňata? Místo, aby se snažili bojovat proti přemnožení psů, tak tomu ještě napomáhají? No to je blázinec.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divokost
PříspěvekNapsal: pon 24. čer. 2013 05:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Tak ono je celkem jedno, co je v něm za plemena, během let toho psa líp poznáš a podle povahy třeba budeš umět říct, která asi plemena by to mohla být. Primární je ale naučit se mu rozumět. Pročíst témata o přivolání a lovení a pracovat na tom, najít zábavu, která ho baví, jezdit na freečka, kde pochopíš víc atd. ...

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!