Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:10
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno. 2011 09:57 
Offline

Registrován: úte 25. led. 2011 13:11
Příspěvky: 13
Bydliště: Horšovský Týn
Ahoj, mame 4 mesicniho kluka RTW (neni to muj prvni pes, meli jsme s brachou chov sibirskych huskounu a pak jsem mel ja sarpeje a dogouse, oba kluky a najednou pri sobe - ale to neni podstatne), jak jsem se docetl, tak chybu pri vyberu stenat jsme udelali hned zkraje. Chovatelka neznala matku stenat, protoze ji importovala uz dospelou a navic nedavno a matka vykazovala znamky agrese vuci cizim lidem, ale drzkata byla pravdepodobne uz i na chovatelku, otec je raketa a nekolikanasobny mistr obranar (Vason Holubi dum, je ho plny youtube) ... stene odebrano v 8 tydnu ... mame 3 deti (kluky 12 let, druhy mimino 1 rok, devce 9 let) a socializujeme uz asi se 20 psimi kamarady ... takze vysledky chovani jsou ok, cizi lidi i psy vita a hned se mazli, po 5 sekundach se vse meni ve hru, pochopitelne zkouskari zrat veskere ruce a casti odevu, resime presmerovanim, potud ok.

Problem cislo 1) deti si obcas pri hrani a pri rozjivenosti nepekne podrzi, az musim zasahnout, zasahuji tim, ze mu dam povel, nebo pokud to jeste neni pro dite neunosne mu nacpu do huby nejakou hracku ... ovsem, tohle se slucuje s problemem cislo 2) tohle totiz je takto ok korigovano mnou, pokud jsem doma ...
3) 4x v tydnu odjizcim brzo rano a vracim se kveceru (se psem chodim i v tyto dny v 5:00, pak 17:00 po navratu jen vencit a pak jeste 18 dlouha prochazka a 23:50 konec dne, posledni venceni), ale pres den je s rodinou ... a to se vsechno vyostruje ... pritelku neposloucha, prestoze se tomu snazim predchazet tak, ze dozoruju to, ze v me pritomnosti mu dava prikazy a musi ji poslouchat a klika mu taky klikrem a dava pamlsky (cvicime klikrtrenink kombinovany s courackou a metodami pana Desenskeho - retizkac na vrh) a pochopitelne se pak hur resi i to, kdyz si usmysli tvrdeji pohrat s detmi ...

Nerad bych aby to prerostlo v sikanu "zbytku smecky", ale nejak nevim co ucine s tim ... psa mame do jara vevnitr pak bude dodelany plot, takze dostane ceou zahradu a boudu ...

Jeste dotaz, zminujete rizika nacviku obran zde v tomto tematu - ale jaka jsou tedy rizika cviceni obran? Chci psa normalne uchovnit, cili musi splnit IPO, ale to prece nevylucuje, aby byl i domaci mazel, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno. 2011 23:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Dôslednosť a zrozumiteľnosť... Ak aj poveluješ, je lepšie mať situáciu priamo pod rukami. Dôvody, ktoré si vymenoval, prečo je to raz tak, ako chceš ty a druhý krát tam nie si a je to tak, ako sa to páči psovi, má ten pes pod chvostom... Jednoducho urobí to, čo je zábavnejšie. Je šteňa, hrá sa a má na to plné právo. Je ďalšou otázkou, ako zrozumiteľne a efektívne zasahujete a vysvetľujete psovi, ale aj deťom, že ak nie takto, tak ako teda... To tu neposúdime a už len preto, že dieťa a pes je citlivá téma, kde sa naozaj neopláca skúšať a hádať. Iste ho baví aj to, ako si priateľka nevie v porovnaní s tebou rady.
Čo sa týka obrán, existujú obranári a zároveň mazlíci, ale nie je veľa figurantov a pomocníkov, ktorí ti pomôžu takto psa pripraviť, aj keď mnohí si to myslia, najprv by si mal do tejto problematiky vidieť ty a potom vyberať, koho necháš so svojim psom pracovať a ako. Ja mám doma takéhoto beaucerona, už teda na dôchodku na gauči. Stále ale platí, že bez dohľadu do určitej úrovne, schválne nepíšem vek, dieťa a psa bez dohľadu nenechám, ani s fenou, ktorá je canisterapeutickým psom s niekoľkoročnou praxou. Nie vždy urobí chybu pes...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 08:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
MadMajkl píše:
ale pres den je s rodinou ... a to se vsechno vyostruje ... pritelku neposloucha, prestoze se tomu snazim predchazet tak, ze dozoruju to, ze v me pritomnosti mu dava prikazy a musi ji poslouchat a

V tvém příspěvku mi hodně " zaznělo tohle- pokud dozoruješ a štěndo přítelkyni na poprvé neposlechne, kdo ve finále zařídí, aby štěndo příkaz vyplnilo? Přítelkyně podle tvého návodu nebo ti nedá a dotáhneš povel dokonce ty?

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 10:30 
Offline

Registrován: úte 25. led. 2011 13:11
Příspěvky: 13
Bydliště: Horšovský Týn
Az do pochvaly dotahuje pod mym dozorem moje druha polovicka ... cili mysleno vcetne pochvaly :)

Chybu dela v tom, ze nepocka na reflex ani sekundu a vypali ty prikazy strasne rychle za sebou, upozornuji ji na to porad, ale nak to nezabira, musim ji to nejak odnaucit ... ale faktem je, ze ma Any neskutecnou kadenci povelu a nepocka na vyplneni ... ale to az ted, co je "vynervena" z toho, ze ji neposloucha ... drive to delal ja jsem ji to rekl v klidu ... tady se mi rysuje jasna chyba ...

Citace:
najprv by si mal do tejto problematiky vidieť ty a potom vyberať, koho necháš so svojim psom pracovať a ako.


Proto se na to ptam ... ja mel predtim psy, kteri se tohle neucili, dogous i sarpej byli oba spolecensti mazlove a s haskounama se jezdilo a anich ceskym lesem :) ... potreboval bych trochu konstruktivnejsi odpoved, precetl jsem knihu RTW a asi 100 000 for o rtw, ted jsem bohuzel narazil na brutalne vyprodane knihy pana Desenskeho, ktere jsem se pokusil objednat primo u nej, ale nevyslo ... coz chapu ... na cvicaku mi reknou, ze mam psa brat u huby a ze z nej udelame perfektniho obranare ... a to je vsechno co se na vycvikaci dovim ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Respekt psa se ale nezískává dáváním příkazů, v tom bude asi ten problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 11:05 
Offline

Registrován: úte 25. led. 2011 13:11
Příspěvky: 13
Bydliště: Horšovský Týn
Nezlob se, ze se opakuju, ale prave proto se ptam :) ... me napadlo ji jen pomoci, jak muzu ja, tzn. pomoci ji ovladat psa pri moji pritomnosti a nekecat ji do toho, ale kdyz je drzkatej, tak potvrdit, ze chci, aby udelal to, co chce ona.

Cili, jak pomoci Any ziskat respekt u naseho rotvika? Drzkatosti myslim projevy vzteklosti, chnapani po rukach, kdyz po nem neco chce a vede ho k tomu, aby to udelal ... pregnantni ilustrace ... "SEDNI" - nic, "POMUZE RUKOU" - chnap, chnap, vrrrrrrr. vrrrrrrr .... srovna si ho, klikne mu, pochvali ho, kpamlsek, a ja ho pak pochvalim taky ...

Vadi gestikulace? Kdyz u toho jsem, tak se na me po prikazu od Any pes jako obcas podiva, nacez ja mu zagestikuluju, ze to opravdu ma udelat .. tohle asi muze byt taky chyba, co? Co mam tedy delat v tomto pripade ja? Jen tam byt a vubec se na nej nedivat a nechat to na nich dvou a skocit po nem jen, kdyz se pokusi "porvat", nacez mu stenacky vycinit sprdakem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:10
Příspěvky: 25
Bydliště: MS kraj
Tak já nevím, ale přijde mi zbytečné takhle drilovat 4měsíční štěndo.. Ať si s ním přítelkyně hraje, když už to bude přehánět, ať přestane, štěně pochopí, že to přehnalo a že to panička myslí vážně.. Sedni a takové věci jsem učila psa na pamlsek, ne zbytečným tlakem, když to ještě pořádně neumí. Když hodně kouše tak pomáhají takové ty žvichlací bůvolí kost a tak.. :dontknow:

_________________
http://roxy.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 12:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč pořád příkazy? Proč ne hra, společná činnost, společný život, vzájemá srozumitelnost a důvěra? Proč to pořád stavíš na příkazech? Mě kdyby někdo pořád buzeroval, pošlu ho do tmy. Když už chceš povelovat, postupovala bych takhle:hra, společná činnost, jméno psa, povel, reflexní blouk, mechanická příjemná dopomoc, pochvala, lidské ruce udržují příjemně psa v požadované poloze do zručení povelu, zrušení povelu, hra..... . V praxi - pejsku, sedni, reflexní oblouk, v rámci hlazení jedna ruka na hrudníku, která drbe, druhá v pohlazení sjede po hřbetě a na zadečku mírně zatlačí, pochvala, pomazlení. Nebo navedení psa pamlskem a pamlsek daný v momentě, kdy se ocásek dotkne země, pochvala.
Tlak budí protitlak a jestli mu nedáte dost času na zpracování požadavku, bude se bránit, protože nechápe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 12:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
MadMajkl píše:
Vadi gestikulace? Kdyz u toho jsem, tak se na me po prikazu od Any pes jako obcas podiva, nacez ja mu zagestikuluju, ze to opravdu ma udelat .. tohle asi muze byt taky chyba, co? Co mam tedy delat v tomto pripade ja? Jen tam byt a vubec se na nej nedivat a nechat to na nich dvou a skocit po nem jen, kdyz se pokusi "porvat", nacez mu stenacky vycinit sprdakem?

To, co tam vnímám, je, že Any má respekt díky tobě, ne sama za sebe. A nejspíš podle toho co píšeš jí tam už hraje i nervozita , možná obava o děti tak že bych si tipla že její sebejistota taky nebude asi moc velká. Tak že je to otázka, jak Any naučit komunikovat či zacházet se štěndem tak,aby zvládla jeho i děti po dobu tvojí nepřítomnosti aniž by kterákoliv strana přišla k úhoně. To, že bude stát a v případě krize zakročíš situaci neřeší. Radit po netu, když to nikdo nevidí je taky vachrlatý. Tak že se buď domluv po telefonu s Rudou nebo s někým zkušeným ve výchově psů, kdo to ovšem nebude řešit jako tebou zmiňovaný člověk.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 12:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
My jsme Cindu zhruba do čtyř, pěti měsíců neučili žádné povely kromě přivolání, všechnu činnost jsme soustředili na to, aby se naučila mít cit v zubech, uměla se chovat v přítomnosti jakékoliv osoby, od dominantního chlapa až po batole, neměla snahu ani potřebu ubližovat a ničit věci a aby nereagovala agresivně na nepříjemné podněty. A to všechno hrou. Žádný výcvik. Dneska ji naučím jakýkoliv povel do půl hodiny, bez nátlaku, pes ochotně spolupracuje a snaží se mně pochopit, nečeká žádné nepříjemnosti a hlavně doma 100% pohoda a důvěra a to je pro nás nejdůležitější. Vím, že rotvik je trochu něco jiného, než boxer, ale štěně je vždycky štěně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 13:19 
Offline

Registrován: úte 25. led. 2011 13:11
Příspěvky: 13
Bydliště: Horšovský Týn
Essi píše:
Proč pořád příkazy? ...

Ono to moje popisovani je samozrejme vytrzene trochu z kontextu, kdybych psal uplne presny postup, tak by se mi to sem neveslo, snazil jsem se vystihnout klicovy provlem ... hra, pretahovana, pak povel, kdyztak oprava ... to vse se deje ... fakt Faxouse nedrilujeme ... hodne prochazky s courackou, kdy padnou za celou prochazku dva prikazy, jinak samej klacik ... ale musim dat Any za pravdu v tom, ze jak ona, tak i decka maj porad roztrhany veci a skrabance, protoze on je Faxous rychlej - i me obcas trefi, coz samozrejme beru klasickym pokaranim stenecim stylem - cili ho sprdnu na dve doby, ale vzdy staci slovem a pak mu dam za sebou treba 2 povely ... ale fakt je ten, ze se chova tak, ze si hraji s detmi anebo Any ... najednou skok-trh a uz je nekde dira nebo i tece krev a pak je zas klid ... to neni jakoze by se to stupnovalo, ale jako ze klid jemna hra a najednou hop, lup, skub ... a je to ... proste je to drak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 13:19 
Offline

Registrován: úte 25. led. 2011 13:11
Příspěvky: 13
Bydliště: Horšovský Týn
Hyena píše:
To, co tam vnímám, je, že Any má respekt díky tobě, ne sama za sebe. A nejspíš podle toho co píšeš jí tam už hraje i nervozita , možná obava o děti tak že bych si tipla že její sebejistota taky nebude asi moc velká. Tak že je to otázka, jak Any naučit komunikovat či zacházet se štěndem ...


Ano, tohle je presne to, v cem potrebujeme poradit.Ja s Faxousem problem ve vychazeni nemam a na ty skodolibosti nereflektuju nijak ostre, ale klasicky stylem "co blbnes, pako?",ale presne ten strach o deti a oooohromna nejsitota je myslim to, co z Any vyciti a podle toho se snazi prokousat se v hierarchii a ted s nastupujici pubertou to lepsi nebude, pokud nebude s Any vychazet OK s velkym O i K-Jeste dodateek, muze hrat roli i to, ze ty vetsi dve deti nejsou moje vlastni?Protoze on se chova k nim mnohem ostrejc nez jak k miminu,ale mimino absolvuje to hrani s nim pod nasim dozorem uplne stejne jako decka,k nemu je citlivy,ale k Any,Slavkovi i Sime ne...to vydrzi chvilku,pak zacne stipat.Slavek si to udelal castene sam, protoze si s nim hral dost neomalene cca mesic zpatky (takove to zaklapovani a drzeni cumaku a roztaceni na klacku,do kteryho je stene zakously,to byste museli mit oci i na zadech,abyste tohle proste vsechno uhlidali),ale treba Sima mu nikdy nic skodolibyho neprovedla a je k ni sice jemnejsi nez ke Slavkovi,ale moc ne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Nechceš si s rodinkou udělat výlet na Vlčáry? Takhle z popisu nikdo nemůže odhadnout ty konkrétní chybky, které můžou dohromady způsobit velký problém. Dominanci u čtyřměsíčního prcka fakt vypusť, ale jinak - může to být přehnaná hra stejně jako obrana. Samozřejmě není dobře že se manželka psa bojí (co bude dělat až to nebude čtyřměsíční prcek ale roční puberťák?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 13:27 
Offline

Registrován: úte 25. led. 2011 13:11
Příspěvky: 13
Bydliště: Horšovský Týn
vida.loca píše:
My jsme Cindu zhruba do čtyř, pěti měsíců neučili žádné povely kromě přivolání, všechnu činnost jsme soustředili na to, aby se naučila mít cit v zubech, uměla se chovat v přítomnosti jakékoliv osoby, od dominantního chlapa až po batole, neměla snahu ani potřebu ubližovat a ničit věci a aby nereagovala agresivně na nepříjemné podněty.Vím, že rotvik je trochu něco jiného, než boxer, ale štěně je vždycky štěně.


Presne tohle delame ... ty povely se rotvik naucil jen tak z nudy pri hre, taky me to sokovalo - zadnym drilem, on je chytrej jak mi dva psi dohromady v pul roce :) ... tak kdyz uz je umi, tak je obcas pouziju ... jinak je to presne to same ... ucime ho poradne jen privolani kdekoli a kdykoli a beru ho i to haly na florbal za detma, kde hraje slavek, aby se osahal a musi dodrzovat kazen ... jen prosim, jak pises tu vychovu k tomu, aby se umela chovat ... muzes mi to nejak priblizit pro inspiraci? treba neco nedelam ... ale "umela" taky znamena, ze to je fenka, vid? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 13:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jsou to děti a štěně, tzn hraje si s nima jako s partákama. Nemá ještě přezubíno, tak hry se budou i stupnovat. Zvlášt, pokud ho děti rozdováděj. Naučila bych dětri, jak zařídit, aby kousal jen do hraček, do nich ne. A pokud to ti starší nebudou respektovat, klidně bych nechala, at ty jeho jehličky ucítěj o něco víc, aby pochopili - aby se "spálili". A co se týče ženy. vykašlete se na to. Pejsek je podle popisu znechucený. Jak povelováním od někoho, kdo na to nemá, tak dozorem. Žena at si s ním hraje, nic víc. Na klikr at se taky vykašle - očividně s ním ani neumí. A užívejte si štěně. Ono až bude starší trošku, taky začne vnímat jinak, a když nebude mít spojenou paničku s nepříjemnostma, začne jí pomalu taky brát (samozřejmě s dodržením pravidel chování, když už bude po psu něco chtít, tak to dodržet). A je to pes, ne čuba, takže si ho získá třeba i jenom tím. A je třeba se asi i smířit s tím, že pani na to nemá a bude jen "rozmazlovací panička přes žrádlo - jako je moje mamka, Bony jí miluje, pokud má v ruce piškot, udělá "cokoli", tzn ne co ona po něm chce, ale co on chce a mohlo by za to něco kápnout. Ale tím veškerý vliv na psa končí. Postupně se už jí i občas poslechne, že se nesmí přibližovta k želvám. Ale "poslouchá jí až jako dospělej).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 13:33 
Offline

Registrován: úte 25. led. 2011 13:11
Příspěvky: 13
Bydliště: Horšovský Týn
To Petra: Jojo, budu se tam snazit dostat co nejdrive ... ale uznej sama, ze to neni pri 5ticleny rodine s cerstve rocnim miminem uplne az takova sranda, tenhle vejlet ... ale budu se snazit toho 12 nebo 26 tam dostat, protoze je mi jasny, ze tohle je chyba ... nikdy jsem nevidel tak vyplasenou osobu ze stenete a nejak ji neumim sam vysvetlit, ze o nic nejde, a ze duslednost (napriklad vzdy mit po ruce hracku, kterou mu muzu misto ruky strcit do mordy) a trpelivost (treba ve vyhazovani z kuchyne na jeho misto - ma celou chodbu pro sebe) je prakticky to jediny, ale zaroven to hlavni, co je ted potreba ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 13:52 
Offline

Registrován: úte 25. led. 2011 13:11
Příspěvky: 13
Bydliště: Horšovský Týn
Eva Stemberova:
Eva Štemberová píše:
A co se týče ženy. vykašlete se na to. Pejsek je podle popisu znechucený. Jak povelováním od někoho, kdo na to nemá, tak dozorem. Žena at si s ním hraje, nic víc. Na klikr at se taky vykašle ...


Myslis, ze je znechuceny, kdyz ji chodi jako vylozene provokovat? Ze leze tam, kam nesmi atd ... cili jakoze i za ni do kuchyne ... a pak na sebe necha hulakat "mistooo" a kdyz ho vezme mechanicky, ze ho treba vystrkava do chodby na misto, zacne cvakat zubiskama a ohanet se po ni a vrrrrrcet .. (tohle jsem nevidel, jak rikam, pri me se tohle nedeje), ale verim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
MadMajkl píše:
Eva Stemberova:
Eva Štemberová píše:
A co se týče ženy. vykašlete se na to. Pejsek je podle popisu znechucený. Jak povelováním od někoho, kdo na to nemá, tak dozorem. Žena at si s ním hraje, nic víc. Na klikr at se taky vykašle ...


Myslis, ze je znechuceny, kdyz ji chodi jako vylozene provokovat? Ze leze tam, kam nesmi atd ... cili jakoze i za ni do kuchyne ... a pak na sebe necha hulakat "mistooo" a kdyz ho vezme mechanicky, ze ho treba vystrkava do chodby na misto, zacne cvakat zubiskama a ohanet se po ni a vrrrrrcet .. (tohle jsem nevidel, jak rikam, pri me se tohle nedeje), ale verim


Jestli to probíhá tak, jak popisuješ, že na něj hulákáte a vystrkujete, nedivím se, že se ohání a brání. Nic neřešte a udělejte si výlet na Vlčáry, než to pokazíte ještě víc. Protože podle tvého popisu si tvoje paní o to vysloveně říká. Zavolejte Rudovi hned v pondělí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Přesně jak napsala Essi - tímhle ses totiž doteď "nepochlubil". Proč nesmí za ní? Je to zdravý zvědavý štěník, logicky chce být tam kde se něco děje. Pokud tam fakt nesmí, vyřeště to mechanicky - dveřma. Jestli chci aby pes něco splnil - v tomto případě povel "místo", pak pes musí povel znát a když už, tak vydám povel, bez řvaní a opakování psa odvedu do pelechu, pochválím, chvíli počkám, propustím. Je to prcek, nemůžeš chtít aby hodinu ležel na pelechu a koukal do zdi. Nechtěla bych to ani po dospělákovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Nebylo by jednodušší dát do kuchyně kobereček nebo kus deky a dát tam psa ležet, když chce být s někým v kuchyni? My to teda tak máme, Cindy se vždycky přemisťuje do místnosti, kde je někdo z nás, i když si myslíme, že spí, po pár minutách vstane a jde za náma. v každé místnosti má svoje "dočasné místo", místo na povel samozřejmě jen jedno, ale když jde za náma tak na povel "lehni" , když otravuje, lehne automaticky na to "dočasné". Tyhle obávané "bojové" plemena jsou ve skutečnosti dost závisláci.
Jinak ještě o tom kousání - když nepočítám tu násilnou manipulaci - ví ten pes, že to ty děti bolí? Já jsem nutila svoje puberťáky - v době štěněcí 14 a16 let - aby při silnějším stisknutí ječeli "auau" a ukončili hru, aby pes věděl, vždycky okamžitě přestala kousat a začala děti olizovat. Dnes přesně ví, kde má kdo práh bolesti. Chce si přece hrát, ne ubližovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 18:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Hele brzděte, strašně záleží na tom, jak štěníka vystrkují, jak ho posílají na místo a to je něco, co je potřeba vidět v reálu. Myslím, že je normální, že štěník nemůže všude, jen hodně záleží na tom, jak se to děje. Psaná komunikace má svá omezení a pod mechanickým vystrčením nebo povelem "místo" si každej zřejmě představíme svůj obraz toho, co se děje a ten se nemusí shodovat s realitou.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 19:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Přesně, jak píše Hyena. Dohromady si to musíš přebrat ty a filtrovat :wink: tím "znechucením" jsem myslela pocit: někdo po tobě něco chce a on sám ani neví, co chce a neví jak to docílit. Pes to proto taky neví. Pak nastane mechanická manipulace, kterou štěník bere jako - a te´d je víc možností, záleží na situaci: jako vstup do osobní zony a bojí se, bere to jako hru a tak začne hryzat, bere to jako zbytečné omezování a tak dá najevo nelibost atp. Ale snad ve všech případech je to pro štěně nepříjemné. A proto může být buď už ted, nebo časem znechucené, když po něm tvoje žena něco chce a už "preventivně" je v opozici. A ted, kdy je pes nejvnímavější, je tohle dost nebezpečná situace, bych řekla. Takže rozhodnopádně naučit pani si věřit. Návštěva na vlčárech by mohla i pomoct - děti si to tam užijí s vělkýma psama.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: sob 05. úno. 2011 08:58 
Offline

Registrován: úte 25. led. 2011 13:11
Příspěvky: 13
Bydliště: Horšovský Týn
To Hyena, Eva: JJ, ja se vcera vratil s Faxem od dreva vecer a nestacil se divit :) ... jak me holky roznesly :) ... a diky, me vyse napsane stacilo, takze uvidime, jestli vyjdou ty vlcary, ale i tak na tom zapracujeme/respektive ono uz na tom pracujeme - cela rodina :)

To Petra:
1. nepochlubil? ... a ze jsem to psal vyse zrovna tobe :)

Navic na tom, ze Fax ma chodbu 5 x 3 m a verandu a NASE MIMINO vytira tim padem pravidelne jen kuchyni a obyvak, ktere jsou relativne bez chlupu a je to tak mnohem hygienictejsi, nevidim zhola nic spatneho (navic se tim Fax pripravuje pomalu na boudu a zahradu) ... a to hulakani bylo napsano nadnesene - nevyhoda pouze pisemne komunikace ...

Tak packo zatim, kdyztak dodam nejaky ten link na naseho Faxouse :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: sob 05. úno. 2011 18:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Držíme palce :-)

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 10:39 
Offline

Registrován: úte 25. led. 2011 13:11
Příspěvky: 13
Bydliště: Horšovský Týn
rea píše:
... ako zrozumiteľne a efektívne zasahujete a vysvetľujete psovi, ale aj deťom, že ak nie takto, tak ako teda...To tu neposúdime a už len preto, že dieťa a pes je citlivá téma, kde sa naozaj neopláca skúšať a hádať.


JJ,delame co muzeme,ono obcas to vysvetlis psovi snadneji nez detem-to co a jak, ale jaks napsal,pod chvostom pes urcite ma i na cvicaku si vsimli,ze uz je osobnost na to,ze je stene :)

rea píše:
Ja mám doma takéhoto beaucerona ...


Cvicit obrany by mel s nami,az prijde cas,primo predseda klubu, byvaly cvicitel PCR-a mam z nej pomerne dobry pocit, protoze jak jsem vypozoroval, tak na cvicaku je jediny, ktery na me usobi duveryhodne a psi ho "zerou":)Jinak presne jak pises,nechat psa a dite bez dozoru je hovezina.

Chtel jsem se zeptat: Mas beaucerona?Jak je na tom s povahou?Pry je to oblibene francouzske strazni plemeno,to by mohlo povahou byt rotakovi podobne,co?Nebo je to povahou spis do ovcaku?Ja si rotvajlera vybral hlavne pro jeho popisovanou vernost jedne rodine a vybornym vlastnostem jako psa do rodiny obecne,chytrost,rozhodnost,libi se mi, kdyz pes ma taky svoji hlavu, coz teda rotak ma mozna az moc :) ... udajne byli rotaci vyrazovani ze sluzeb policie a armady kvuli tomu, ze tezce nesli/prakticky spis nesnesli zmeny pana, coz jsem se docetl i primo v knizce Rotvajler


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 22:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro. 2010 21:48
Příspěvky: 13
Bydliště: Česká Skalice
Kdysi jsem zdědila RTW po svým bývalým a bylo to v pohodě, byl to nakonec můj skvělý pes. Loni mi umřel, ještě se mi občas stýská.
Myslím, že Vaše štěně Vaší paní nerozumí co po něm chce a pak se takhle chová. A s dětma to dělám tak, že nejdřív nastavím pravidla dětem, jak se mají při hře chovat a pak se dá dobře usměrnit i štěně. Myslím, že není možné nechat děti bláznit a chtít jen po štěněti aby bylo rozumné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno. 2011 08:42 
Offline

Registrován: úte 25. led. 2011 13:11
Příspěvky: 13
Bydliště: Horšovský Týn
rejka: jj, jasne, deti maji pravidla jasna, jen jak je vyse popsano, je jasne, ze uplne vse se uhlidat neda pri 5clenne rodine s miminem + stekne :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno. 2011 09:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro. 2010 21:48
Příspěvky: 13
Bydliště: Česká Skalice
To je fakt všechno se nedá, měla jsem taky období, kdy jsem z toho nevěděla kde mi hlava stojí a ještě mi občas někdo z vesnice zavolal, ať si příjdu pro RTW a já toho svýho měla doma a tak jsem hlídala i cizího než se našel páníček. Sranda to zrovna nebyla, ale zvládli jsme to s tím psem bez úhony. Na současného psa mám konečně čas, tak si to oba užíváme, uvidím jak se nám spolupráce povede. Držím ti pěstě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW a zbytek rodiny
PříspěvekNapsal: úte 31. kvě. 2011 17:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Debatu o obranách som presunula do príslušnej témy

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!