Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:05
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: ned 17. bře. 2013 19:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. led. 2012 20:38
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
Potřebuju se v tom nějak vyznat. Jak moc může být nebezpečná přítomnost dítěte u psa? Myslím tím teď psa, který je na rodinné osazenstvo zvyklý. Je potřeba být na pozoru? Upřímně - docela mě "zvedají ze židle" fotky psů a dětí, které jí např. hrabou do tlamy. Pro mě bude pes vždycky PES a tyhlety rádoby roztomilé kousky mně prostě vadí. Já ani moje fenka s dětma problém nemáme, tudíž za tímto mým názorem není špatná zkušenost. Někteří lidí se domnívají, že vychovaný pes zkrátka od děcka odejde, pokud mu bude jeho přítomnost vadit. Tak že bych byla paranoidní?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: sob 23. bře. 2013 14:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Pokud máš dobře vychovaného psa, hlídala bych pouze dítě, aby mu neublížilo, pak není problém vzít psovi i míček z tlamy. http://weaving.rajce.idnes.cz/2013_2.18._Magda/

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: sob 23. bře. 2013 15:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Po zkušenosti s vyražením psa na dítě (1 rok) musím říct, že pokud se nenacházíš přímo mezi psem a dítětem, nebo pes neni jištěnej vodítkem, tak v případě útoku nemáš šanci vůbec nic stihnout. Samozřejmě to riziko je u většiny psů minimální, ale zas ty následky pak fakt stojí zato. Ať si dítě psovi do tlamy klidně šmátrá, ale ty tam musíš mít tu ruku taky. Pokud teda tomu psovi nevěříš víc, než si ceníš zdraví toho dítěte.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: sob 23. bře. 2013 15:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
samozřejmě se musí hlídat nálada a zda ve vzduchu nevysí nějaké napětí, nicméně pokud psa znáš, víš, že umí být citlivý (stisk), nemá majetnickou agresi, a vůbec má z dítěte dobrou náladu, není třeba zasahovat, stačí jen lehká korekce, pokud je živější (dítě i pes) :-) každopádně vždy se musí sledovat každá vteřina. Svojimu psu třeba věřím, stačí lehká korekce, jelikož ráda děti umývá a ty to většinou moc nemusej. Je to každýho zodpovědnost. Nedávám nikomu návod, pouze zprostředkovávám vlastní zkušenost s vlastním psem.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: sob 23. bře. 2013 22:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Trochu mimo mísu: Weaving, doost bych si rozmyslela, dávat kamkoli veřejně na net fotky nahatých dětí... i sem má přístup prakticky kdokoli :? .

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: sob 23. bře. 2013 23:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Darovi hodně věřím, miluje malé děti, můžou mu sahat do tlamy pro hračku, vždy jim ji pustí, narozdíl od dospělých, tam má někdy tendenci se přetahovat. Myslím, že normální pes ví, že se jedná o malé dítě, a podle toho se chová. Přesto jsem vždy poblíž a nenechávám s ním malé děti samotné. Rozhodně ale věřím víc tomu psovi než dětem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: ned 24. bře. 2013 21:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
11 psů, z toho se musí kontorlovat jen neurotickej JRT pokud jde o kontakt s dětma. Synovec je s nima osamotě asi od 3 let, ted mu bude 5 let. všichni ho respektujou, on je (už) netrápí. Všichni ho milujou. Stejně tak dětské kroužky. Není absolutní problém, děti musejí respektovat pravidla (jako psy nehodíme, když odchházej, neobjímáme je, nekopeme do nich. Ale to je asi tak vše. jo a nelízt za nima na pelech).Všichni to jsou vychovaní, vyrovnaní psi, kteří se nebojí, nejsou majetničtí, poslouchaj, a děti ctěj prostě stejně, jako štěnata = můžou cokoli.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: ned 14. črc. 2013 19:02 
Offline

Registrován: úte 19. čer. 2012 23:30
Příspěvky: 3
Bydliště: Odolena Voda
chtěla bych se zeptat, jaká je normální reakce psa, když mu batole omylem šlápne na ocas nebo nohu. Máme křížence novofundlanďáka/tibetské dogy 2 roky a téměř dvouletou dceru a dnes mu omylem stoupla na tlapku když ho hladila a on se ohnal a jakoby jí zafuněl zblízka do obličeje, malá se lekla, já teda taky, nic víc neudělal a teď nevím jestli to bylo přiměřené a jednou ho plácla před pár dny, já tomu bohužel nestačila zabránit a on se ohnal hlavou a zavrčel. Zdá se mi to přiměřené je to tak? děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: ned 14. črc. 2013 20:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. říj. 2011 13:36
Příspěvky: 266
Bydliště: Uherské Hradiště
Já bych nenechala dítě a psa spolu, pokud nevím, jaké budou jeho reakce. Tj. pokud si pes nechá lozit dítě po hlavě a ani nemrkne, nemám problém, pokud vrkne jako Váš, radši bych dohlížela na každou reakci a byla stále v dosahu. Jsou psi, kteří děti milují a jsou jiní, kteří je sice tolerují, ale nejsou z toho nadšení, tam bych to s kontaktem nepřeháněla. Taky mohl být Váš pes už unavený nebo chtěl mít svůj klid a zareagoval jinak, než kdyby byl v naprosté pohodě.

Ale jistě Vám tady lépe poradí zkušenější lidé. :-)

_________________
..Sae


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: ned 14. črc. 2013 23:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Chodíme hodne medzi deti (i cudzie),moje psy na prišlapnutie od kohokolvek reagujú len ucuknutím prišlapnutou končatinou a vyčítavým pohľadom "au to bolelo",pri plácnutí prižmúria oči,odvrátia hlavu a pohľadom povedia "vemte si to někdo" :D Keby moje psy reagovali tak ako váš pes,bez dozoru by som ich s deťmi nenechala,u detí predsa len viac hrozí nejaký ten šťuchanec,aj keď nevinný.Pes ani nemusí dieťaťu ublížiť úmyselne,stačí keď sa zdvihne a dieťa porazí a to sa o niečo udrie,pokial je velkosť dieťa-pes viac rozdielna,ale dieťa zvládne poraziť aj 10kg pes.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: pon 15. črc. 2013 14:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Nedovolím si povedať, či je to normálne chovanie, alebo nie, ale v každom prípade to nie je bezpečné. Moja fena sa nechá malou, tiež 2-ročnou otĺkať, len zavrie oči, aby to náhodou nedostala do oka :D (fenka je ešte mladá a občas dcérku dosť otravuje, chce sa s ňou hrať a tá ju potom občas za to vycápe),ale aj tak ich nenechávam spolu samé. Hoci už "zvládla" aj rozbitie ňufáka kameňom od cudzieho ročného chlapčeka... Ono totiž pes nemusí hneď chcieť to dieťa pohrýzť, ale hoci aj taký úder papuľou alebo labou, nedajbože do tváre, môže skončiť nepekne... Na druhej strane... ako ďaleko, alebo resp. blízko nich by som musela byť, ak by k niečomu došlo? Myslím, že ak by pes zaútočil na tak malé dieťa, tak by som mohla byť od nich hoci na pol metra a tomu útoku asi nedokážem zabrániť. V každom prípade, ak by mi pes na dieťa už zavrčal, tak by som mu viac neverila, ale to je len môj pocit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: pon 15. črc. 2013 20:34 
Offline

Registrován: úte 19. čer. 2012 23:30
Příspěvky: 3
Bydliště: Odolena Voda
děkuji moc za odpověďi,měli jsme ted na zahradě velkou oslavu mámy narozenin, hodně lidí a po nich na ní tak zareagoval. dnes už byl klid a zas mu nějak zavadila o nohu a jen tak cuknul hlavou. tak nevím, sami nebívaj nikdy, ale zas nejsem úplně mezi nima. zdá se mi že se hlavně teprve na sebe zvykají, že až teď pořádně malá běhá po zahradě a jsou spolu pořádně ve styku. dříiv vamimálně očuchával kočárek nebo byly malá u mě na zádech.musím je nechávat víc si hrát pod dozorem a být ve střehu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: pon 15. črc. 2013 22:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Nepsala jsi, jak reaguješ, ale hlavně psa za tyhle varovné reakce netrestejte! On dává najevo, že se mu to nelíbí, znervózňuje ho to, a vy byste to měli buď nějak vyřešit, nebo zajistit dítě, aby po něm nelezlo. Kdyby se vám podařilo odnaučit ho varovat, může příště kousat rovnou natvrdo, což je u novofunlanďana celkem problém :?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc. 2013 08:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V podobných situacích učím své psy uhnout, anebo sebrat se a odejít. Jakékoli klasické psí reakce považuji za nepřijatelné. Z toho jsou pak ve zprávách na Nově maléry, kde to začíná ohnáním se a končí nějakým šitím, v lepším případě. Když mi sem přijedou klienti se psem, který poslal děcko do špitálu s pořádným úrazem, také to vždy začalo nenápadným ohnáním se.
Detailní analýzu, čeho je tento konkrétní pes schopen, tady po netu nikdo neurčí, neznáme ho.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: (Ne)bezpečná přítomnost dítěte u psa
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc. 2013 19:03 
Offline

Registrován: úte 19. čer. 2012 23:30
Příspěvky: 3
Bydliště: Odolena Voda
moc všem děkuji. byli jsme s ním za Vámi pane Desenský i s dcerkou a říkal, jste, že to je plyšák a, že jí respektuje, bere a že nemá v plánu jí ublížit. Přijeli jsme protože mi zvyklávala pořád rodina, že jí pokouše ať se k ní nepřibližuje apod. A hodně jste mi v tom pomohl. Ale to je tak 3/4 roku ta návštěva.Na společná venčení už ze zdravotních důvodů dcery jezdill už jen sám manžel bohužel.Jako ona Čakyho miluje a on jí taky, problém je, že by si s ní rád hrál, ale je moc veliký a porazí jí,tak ho většinou někdo odhání, což je podle mě velká chyba. Snažím se dceru co nejvíc zapojovat do toho, že se s ním mazlím a když vidím, že je šťastný, nadšený, tak ho dcera hladí. Chystaly jsme se na společné venčení v sobotu, ale skolila nás viroza tak to musíme odložit na další setkání.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!