Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:06
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 19:04 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Jestli je to tady někde řešené, tak se omluvám, ale našla jsem spousty příspěvků, ale žádné ucelené rady. A já jsem už opravdu zoufalá. Goyoškovi - rok a půl starý BSP - selhávají ledviny. Je po léčbě ATB (2x za 2 měsíce) Momentálně je na druhém kole Renolu. Už byl dobrý, lítal, žral normálně, ale po měsíci se to vrátilo. Chodí nahrbeně, zpomaleně... Občas popoběhně, reaguje na mě normálně, ale prostě je na něm vidět, že mu fakt není dobře. Nemá příznaky vyloženě nějaké bolesti ani nemá horečku, ale pořád mi nastavuje záda a chce se mazlit. A já nevím, jak mu pomoci. Studovala jsem diety, ale jsem z toho jelen. Granule SC naprosto odmítá(normálně ráno sežere celou misku), večer vypije vývar a vyžere vařené maso. Dostanu do něj tvaroh a mléčné výrobky, ale je strašně hubený. Prosím vás zkušené o radu, protože je vidět, že chce a nemůže a to mě naprosto ubíjí. Děkuji

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 19:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Ti je mi líto, že se to zas vrátilo :( ...

Zkus kontaktovat přímo Rudu, domluvit se na Bowenky, nebo akupunkturu u Pavla, případně zavolat do Energy a poptat se na nejlepší kombinace jejich produktů, aby ho to zas nahodilo...
Teda pokud jsi ochotná jít touto alternativní cestou, když klasická medicína do teď selhává.

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 20:03 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Děkuji, Terko. Energy pořeším. Renol mu dělá evidentně dobře. Jde mi hlavně o složení té stravy, abych do něj nervala to, co mu to zhoršuje. Zkusím zavolat Rudovi během týdne o nějaké rady, protože se tam bohužel nedostaneme. Kdybych mohla, přistavím i tryskáč, ale teď to nejde. Tak koupím, seženu, uvařím cokoliv, aby mu to pomohlo. Protože tohle je fakt šílené. Pije normálně, čurá normálně, ale nedaří se mi ho nakopnout.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Uvidíš, jestli ráno Ruda odepíše, když ne, tak mu zrovna zavolej, myslím, že zkušeností má tolik, aby Ti řekl, co do něj v první řadě narvat, jak mu co nejrychleji ulevit (třeba Ti popíše nějaký bod na promasírování) a poradí další postup...
Ledviny jsou potvory, nečekala bych dýl, než nezbytně nutnou dobu :wink: ...

Držím palce, ať je brzo líp :yawinkle:

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 21:32 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Snad bude líp. Když jsem doma, tak ho mám doma. Už spolu i spíme. Což je pro něho, který je zvyklý hlídat venku, nezvyk. Ale je šikovný, čístotný. Dokonce mu nejde ani pořádně štěkat a to ho bylo vždy slyšet na celou dědinu a poznal ho každý. A Falkoš vždycky spal, protože věděl, že je tam Goyoš, který nás ohlídá a vstal, až když se něco dělo a teď je chudák po té samostatné noční šichtě vždycky unavený.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 21:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hele a cpeš ho ho brusinkama?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 21:40 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Vidíš, to mě nenapadlo... Začít cpát?

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 21:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No já osobně bych je dávala a klidně fakt ve velkém.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 22:07 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Ok. Děkuji za tip. Zítra je koupím. A teď se omlouvám, za možná hloupou otázku. Ale myslíš, že bych do něj mohla cpát normálně ten kompot? Po dnešní večeří budu ráda, když do něj cokoliv nacpu, protože se začínáme dostávat do fáze, kdy mi začíná odmítat jakékoliv žrádlo. I když na tavený sýr se ještě chytá, tak bych ty tabletky mohla cpát do něj v něm.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 22:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kompot mě nenapadl, to jím jen ke svíčkový :laughing7: já kupuju sušený (a pro sebe v čokoládě) :hura:

Jinak co přesně má s těma ledvinama? A taveňák na ty ledviny moc dobrý není ....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 09:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S vývarem bych byl opatrný, co vím, na ledviny není nic moc. Najdi si na netu "renální dieta". Je třeba omezit tuky a snížit bílkoviny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 15:53 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Děkuji moc za radu. Nastuduji to a snad ho "rozjím". Dnes jsem do něj dostala asi tak 5 piškotů. Jdu tahat z mrazáku zásoby králka apod. A Evi, sušené brusinky jsem sehnala dokonce i u nás ve Slavičíně ve zdravé výživě :yawinkle: A Energy mám přímo v Luhačovicích, kde pracuji, tak zítra tam naklušu. Podle veta to bylo v prosinci celkové prochladnutí a zánět ledvin. V lednu se to vrátilo. A ledviny nefungují tak, jak by měly. Ale to stále žral a pil, tak jsme si říkali, že to dá s podporou Renolu a klidového režimu. Jenže on se mi začal zhoršovat. Stále věřím, že to půjde. A to už raději ani neřeším peníze. Co jsem měla odložené na zuby, tak už je fuč...

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 18:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. bře. 2009 12:19
Příspěvky: 123
Bydliště: Bouzov
zzzuzzza píše:
...V lednu se to vrátilo. A ledviny nefungují tak, jak by měly. Ale to stále žral a pil, tak jsme si říkali, že to dá s podporou Renolu a klidového režimu. Jenže on se mi začal zhoršovat....


V tomhle stavu bych Renol nedávala. Má silné detoxikační účinky, tudíž přetížené ledviny ještě více zatíží, proto se začal horšit. Zaměř se na okruh plic a sleziny, aby se jim ulevilo.
Ani piškoty bych nemocnému psovi nedávala, byť malé množství, obsahují pšeniční lepek a cukr. Což pesanovi neprospěje.

_________________
Martina a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 23:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Pejska je mi líto. Vzhledem že tu nikde není napsáno co znamená podle vás "selhání ledvin" , jsou veškeré rady jen střílením naslepo. Podle toho, že pes hubne, to vidím na neschopnost ledvin správně filtrovat. Močovina zůstává v krvi a pes se pomalu otráví. První pomoc je snížení dávek masa a nahrazení nízkobilkovinnou dietou (omezení tuků nevidím jako nutnost když je pes hubený)-tedy rozvařit do kaše 20deka masa, do toho nadrobit kus chleba, klepnout 2 vejce, nechat zatáhnout bílek, žloudek nechat syrový, nastrouhat kousek vařené mrkve...a jiné ledvinové recepty. Kromě upravení stravy je jako první pomoc nutná transfůze krve od zdravého psa! Opakovat jak nejčastěji to jde-netuším jak často to jde.... Zároveň udělat sono (ultrazvuk) ledvin a močového měchýře někde, kde mají zkušenosti a přístroj s velmi dobrým rozlišováním. Tím vet zjistí jak vlastně ledviny vypadají. Jestliže mají správný tvar i velikost, ok, transfůzema, lékama, dietou a akupunkturou můžete psa ještě vyléčit. Jestliže nemají velikost odpovídající věku nebo správný tvar, je mi líto, pravděpodobně má váš pejsek vrozenou vadu při které se nevyvíjí jeden typ buněk v ledvinách a celé psí tělo tuto vadu (tedy i špatnou filtraci ledvin) ustojí do 1,5-2let psa. Záchrana psa není možná. :-( Je to bohužel u BSP častější jev...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jakémá krevní hodnoty?
nežravost je zpusobena tím že když možovina v krvi stoupne nad určitou hodnotu tomu psu je fakt hodně zle- takž eon by žral ale ví že mu pak bude zle- je dobré ty eldviny nahodit kapačkama- dva až tři dny a pak udržovat ledvinovou dietou a tím zbytkem co se tu radí, ale pokud ti pes přestává žrát tak ho ejn tak nerozjíš- většinou je to právě zpusobený těma vysokejma hodnotama.
jiinak jak už bylo napsáno snížit bílkoviny a sůl takže ty tvraohy a tavenáky nejsou zrovna pro něj to pravé

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 22:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
zkuste opravdu ty kapačky, to dost pomáhá, pokud to ještě je možné...
transfuze bych neviděla jako řešení, jedna možná, ale pak stoupá riziko reakce organismu, až anafylaxe
dělala se vyšetření krve? biochemie? to je hladina močoviny, kreatininu a fosforu v krevní plazmě? příp. ionty draslík, chlor, sodík?
i dieta jak psala Lenka pomůže, hlavně, aby se rozjedl..
já mám s BSP a ledvinama nedávno špatnou zkušenost :(

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2015 22:58 
Offline

Registrován: ned 01. bře. 2015 21:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
vím, že je tato diskuze už docela stará, ale pro ty, co třeba hledají aktuálně co nejvíce informací bych ráda doporučila na podporu chuti k jídlu Regavet - je to zároveň i první krok k regeneraci ledvin, teprve pak možná zkusit Renovet - ale s ním opatrně. S Regavetem máme výborné zkušenosti, pejsek se rozjedl a brzy byl celkově živější a v mnohem lepší formě, výsledky krve se výrazně zlepšily (močovina i fosfor). Co se týče diety a dalších rad, tak zkuste vyhledat i cizojazyčné stránky,je tam mnohem více informací. Hodně záleží na výsledcích krve a podle toho teprve zvolit dietu. Nám se osvědčilo v případě chronického selhání ledvin a akutního nechutenství našeho křížence jezevčíka nejprve nalákat na nějakou opravdovou mňamku (byť to byl třeba kousíček naprosto nevhodné klobásy), to v něm vyvolalo zájem o jídlo, tak pak snědl i pár kousků toho co měl. Nebo využít toho, že má radost, že jste přišli domů a hned mít připraveno pro něj něco k snědku. Vymýšleli jsem spoustu fint, ale stálo to za to! Přeji hodně štěstí a zdraví!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: pát 24. dub. 2015 06:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Ahoj :-) ,
aktuálně mám fenu s vrozenou vadou ledvin, které už začaly selhávat (urea přes 100, fosfor 40), na kapačky v podstatě nereaguje.
Je na dietě v podstatě podle Novosádové (knížka BARF), dostává Ipakitin a Famosan je na tom něco přes měsíc od ukončení kapaček a funguje téměř uplně stejně jako dřív (včetně toho, že je jak kyselina :-) ).
Ale kdyby jsi měla nějaké konkrétní jídelníčky třeba z těch cizojazyčných zdrojů a byla ochotná sem nějaké napsat, tak bych byla ráda. Já teda co jsem kde študovala, tak to bylo fůrt všechno na jedno brdo...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Selhávání ledvin
PříspěvekNapsal: sob 25. dub. 2015 19:07 
Offline

Registrován: ned 01. bře. 2015 21:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
A kolik je fence let a jakou má tu vrozenou vadu? U BARFu bych zůstala, to je určitě to nejlepší, co jí můžeš dát (náš pejsek bohužel syrové nejedl, tak jsem mu vařila). Jen bych si prostudovala přesné složení masa a všeho ostatního čím jí krmíš (tzn. především obsah fosforu) a vybrat jen ty nejvhodnější potraviny a v dobré kvalitě (nejlépe bio). Dneska už se ani moc nedoporučuje výrazně nízký obsah bílkovin, protože pes ty bílkoviny prostě potřebuje a bez nich strašně hubne, což taky není dobré. Je rozumné trochu bílkovin ubrat, ale rozhodně dát co nejkvalitnější bílkoviny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!