Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 12:07
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 10letý pes (Quip)-komplexně krmení, bolest a podpora orgánů
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2012 01:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. říj. 2012 15:54
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha
Dobrý den,
ráda bych slyšela názory na celého psa dohromady:
Quip, 10 letý hovawart, mám ho pár měsíců, brala jsem si ho z útulku v srpnu lehce podvyživeného, se strachovou agresí. Chování máme jakžtakž pod kontrolou. Celou dobu co je u mě dostává koňský alavis a zvlášt ještě MSM. Ze začátku na to MSM hezky reagoval a pěkně se rozchodil, v útulku se skoro nezvedal. Ale tak v listopadu začaly bolesti - při rychlejším pohybu (za balónkem), najednou zakňučel bolestí. Zároveň začal pajdat na pravou přední, řekla bych že asi rameno.
Začala jsem mu po dohodě s vetem dávat čtvrtku Meloxicamu. Na bolest to zabralo hezky (nekňučí), ale pajdá venku pořád, když kluše. Při pomalé chůzi to skoro není vidět, ale na vycházce mu to nebrání se rozběhnout.
Bohužel mu to asi nedělá dobře na játra a ledviny, pan Desenský mi doporučil Ostropestřec na játra a obleček na záda. Psí vesta je objednaná, přijde za pár dní. A posledně říkal, že má i pocit že ho bolí kosti a že mu mám dát i něco na ledviny z obchodu www.prozdravi.cz/?d=69878. A tam je toho fakt moc, jen když jsem si to filtrovala podle jater a ledvin ...
Zároveň bych ho chtěla převést na jiné granule, doteď byl na Britu (byl na to zvyklej z útulku a nic jiného ze začátku nechtěl). Poslední věc kterou řeším je taky změna krmení pro druhého hovíka, 2 letý Kubík. Doteď na ProPlanu. Míval jako mladý záněty třetího víčka, teď nemá sice žádný zánět, ale oči mu trochu tečou pořád, není to spíš alergie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10letý pes (Quip)-komplexně krmení, bolest a podpora org
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2012 01:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. říj. 2012 15:54
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha
Moje otázky:
1. Jakou značku nekomerčního krmiva máte ozkoušenou pro staroucha? Ideálně budu dávat stejnou značku (jiný pytel) i Kubíkovi (trochu teče z očí a ucpaly se mu dvě kožní mazové žlázy), ať si moc nezávidí.
2. Jaké konkrétní léky byste podávali dlouhodobě na bolesti? Ten Meloxicam je jednak na bolest a dobře pomáhá i na zánět a údajně zlepšuje vstřebávání MSM. Ale před pár dny si trochu ublinknul, tak jsem na chvíli vysadila (dle info od veta). Osobně nejsem moc ochotná kupovat šílenosti typu Trocoxil, umřela mi po něm fena. To ty peníze radši vrazím do nějaké přírodní podpory.
3. Které je to "koňské čisté MSM", které pan Desendský doporučuje?
4. Jaké konkrétní přípravky na podporu jater a ledvin mu mám dávat? (Pozor, nedostanu do něj nic násilím, musí se to umět schovat do něčeho, nebo nakapat na piškot)

Díky moc za názory, chtěla bych to vzít celé takhle se vším všudy a pro oba.
Lucka Kovářová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10letý pes (Quip)-komplexně krmení, bolest a podpora org
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2012 04:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pro staroušky i nestaroušky můžu doporučit Fromm Family, chutná jim to a prospívají po tom. Případně nějakou bezobilnou řadu First Mate. Koňské MSM koupíš skoro v každých jezdeckých potřebách, takový malí kbelíček asi tak za 500 korun. Dobře a levně vychází kombinace chondrosulfu (léčivo, ne potravní doplněk), ke koupi v lékárně, s glukosaminem - také z lékárny a toho koňského MSM. Můžeš občas přidat C vitamín. Na bolest jsme používali u starého ovčouna homeopatikum Tramadol (neplést s Tramalem).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10letý pes (Quip)-komplexně krmení, bolest a podpora org
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2012 10:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokud kulhá na rameno, nevolila bych obleček jen přes záda. Třeba v Equiservisu (koňské potřeby) mají i deky pro psy a ty zvládnou překrýt i rameno a při tom pro chlupáče jako je hovík nejsou moc teplé.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10letý pes (Quip)-komplexně krmení, bolest a podpora org
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2012 17:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. říj. 2012 15:54
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha
Tak obleček už mám objednaný tenhle: http://www.krmivo-chester.cz/krmivo-che ... mcem-65-cm
ze zkušeností hovawartích majitelů doporučeno, odzkoušeno ... a na to jedno rameno mu tam udělám "zástěrku" na druky, aby šla sundávat, případně do ní strčím nahřívací polštářek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10letý pes (Quip)-komplexně krmení, bolest a podpora org
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2012 20:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
to je ZeroDC, ta je hodně teplá ... :? no uvidíte ...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!