Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:06
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Afgánská chrtice - karcinom plic / plicní metastázy
PříspěvekNapsal: sob 18. čer. 2016 09:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2012 09:24
Příspěvky: 2
Bydliště: Sadská, okr. Nymburk
Dobrý den,
ráda bych poprosila o názory zkušenějších. Mám afgánskou chrtici, věk 11,5 let. Před rokem operována na nádory na mléčné liště, léčena cca půl roku na srdeční selhání (dilatační kardiomyopatie - Vetmedin), úspěšně, pokud mohu soudit (tj. srdce se významně nezhoršuje). Tento týden byl pro jistotu udělán rentgen plic kvůli zvýšené únavě, který ukázal plíce v podstatě celé pokryté nádorky (možná metastázami z nádoru na mléčné liště), dle veterináře nemá smysl léčit. Před rokem (při operaci nádorů na mléčné žláze) byl rentgen čistý. Prozatím vypadá relativně dobře, hodně spavá, mírná dušnost, mírný kašel, chuť k jídlu a chuť ke kratším procházkám stále má, jen je méně aktivní a neprojevuje radost z věcí, které pro ni dříve byly velkým zdrojem potěšení, především toulání se po lesích (proto se také teď dělal ten rentgen, je to u ní významná změna).

Já se kloním k tomu ji nechat dožít beze změn, až by se stav zhoršoval, doplnit podle možností léčbu dušnosti a bolestí, pokud budou - a až už ztratí chuť do života, nechat ji odejít - doufaje, že ten okamžik rozpoznám, pokud neodejte sama. Ale je možné, že existuje něco jiného, čím bych jí mohla prospět, nejsem znalá. Prosím tedy o vaše případné názory, případně rady.

Předem se omlouvám, pokud otevírám téma, které zde již bylo diskutováno - poradnu jsem prohlédla a toto téma u daného plemene nenašla. A všem předem děkuji za případné vyjádření.

Magdaléna Kolínová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Afgánská chrtice - karcinom plic / plicní metastázy
PříspěvekNapsal: ned 19. čer. 2016 22:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Možná odpoví někdo znalejší. Já bych použila Drags Imun, tím nic nezkazíte. Možná jí to život prodlouží, možná ulehčí. Sledovala bych její stav a pokud vás o to požádá, přijmula tuto žádost a nechala ji odejít. Těžké rozhodnutí, většina majitelů ví.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Afgánská chrtice - karcinom plic / plicní metastázy
PříspěvekNapsal: pon 20. čer. 2016 11:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2012 09:24
Příspěvky: 2
Bydliště: Sadská, okr. Nymburk
Dobrý den,

děkuji za reakci a cennou podporu. O Drags Imun a Bi-obran (nebo jak se teď jmenuje) a dalších preparátech jsem přemýšlela, nakonec jsem to vzdala a sáhla jsem po konopí... Psice teď opravdu hodně spí, dnes po záchvatu kašle se na mě podívala velmi smutně a prázdně - obávám se, že jsme za hranicí, kdy by nějaká léčba mohla tento stav zvrátit.

Po důkladnějším sebezpytu myslím, že jsem psala hlavně proto, že jsem se potřebovala podělit o svoji bezradnost, a že uvnitř vím já i psice, že skutečně čekáme již jen na konec. Netušila jsem, jak je to velmi těžké. Určitým způsobem umírám s ní. Chtěla bych projevit uznání všem, kdo si takové období prožili.

Zdravím všechny přátele zvířat.

Magdaléna Kolínová


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!