Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 10:44 
Offline

Registrován: ned 26. črc. 2009 18:43
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
já bych se chtěla zeptat, moje pul roční holka RR včera na přítele dosti zavrčela a podle něj i chtěla chňapnout, když po ní chtěl aby šla z postele. V posteli může být jen s dovolením, jinak má pelech....ležela vedle mě a když ji přítel řekl dolů ( tak jí to říkam i já ) tak vrčela. vrčení dělá v tomto případě pouze u něj nikoliv u mě...pár krát se mi stalo že to zkusila i u mě, ale to bylo spis takovy mruceni jako nechce se mi ted spim....dodrzujeme zasadu povel - splneni povelu...u me bez vyjimek, pritel nekdy polevuje, ale v tomto pripade je nekompromisni a kdyz zavrcela letela dolu z postele( ne nasline )...ja ja se vas zkusenych ptam co ted :( jak postupovat jak si to vysvetlit :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 12:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
pipo píše:
já bych se chtěla zeptat, moje pul roční holka RR včera na přítele dosti zavrčela a podle něj i chtěla chňapnout, když po ní chtěl aby šla z postele. V posteli může být jen s dovolením, jinak má pelech....ležela vedle mě a když ji přítel řekl dolů ( tak jí to říkam i já ) tak vrčela. vrčení dělá v tomto případě pouze u něj nikoliv u mě...pár krát se mi stalo že to zkusila i u mě, ale to bylo spis takovy mruceni jako nechce se mi ted spim....dodrzujeme zasadu povel - splneni povelu...u me bez vyjimek, pritel nekdy polevuje, ale v tomto pripade je nekompromisni a kdyz zavrcela letela dolu z postele( ne nasline )...ja ja se vas zkusenych ptam co ted :( jak postupovat jak si to vysvetlit :(

Patrne slo o vynucovani si toho ji v danou chvily vyhovovalo.....tj. postele.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
pipo: zkouší co si na vás může dovolit a je to kdo z koho :finga: , projde jí-li to.....spí příště v pelíšku přítel [-X

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 12:33 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
Mňa keby niekto budil a chcel aby som odišla z vyhriatej postele tiež by som vrčala....Teraz vážne tak ja by som jej tú postel zatrhla celkom. Pekne by spávala v pelechu a tam by som jej určite dala pokoj a nebudila ju keď oddychuje. Pokiaľ ju priateľ vyhadzoval aj mechanicky a chňapla po ňom /myslím, že to tak píšeš/ tak by bolo asi lepšie privolanie za pomoci "couračky". Ona to asi "slečna" začína na vás skúšať....Pokiaľ píšem hlúposti tak ma niekto skúsenejší prosím zastavte....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 12:46 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
pipo píše:
V posteli může být jen s dovolením, jinak má pelech....ležela vedle mě


Takže to měla dovolené pro tuhle chvíli od tebe? Připadá mi to jako nejednotný a nesrozumitelný přístup ke psovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 12:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A taky to, že manžel není tak důsledný jako ty, tak to na něj zkouší.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 13:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud dá manžel povel, klidně ho vynuťte vy sama. Jste blíž. Fence tak odpadne spousta zbytečných otázek.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 16:37 
Offline

Registrován: ned 26. črc. 2009 18:43
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
povoleni dostala ode me, lezela tam asi pul hodiny a vzdycky kdyz jee cas aby sla do pelisku dostane povel dolu ( vi co to znamena ) tak musi z postele slezt. a myslim si ze nevadi kdyz ji ho da on. samozrejme ze nespala, jen proste lezela....kdyz by spala, tak ji nebude nikdo z postele shazovat. Pelisek ma velkej a tam ji nikdo nerusi. Jen jsem chtela vedet jestli kdyz se toto bude opakovat a bud ja nebo on ji mechanicky sunda z postele ( kdyz na povel neposlechne ) a odkaze na pelech jestli je to tak spravne....nechci rozvijet nejaky nezadouci chovani....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 17:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tohle ale nežádoucí chování je. Mechanicky jí sundavat dolů ona může považovat za útok a proto vrčí. Když jí necháš doma couračku, sundáš jí dolů za tu couračku a nemusíš se s ní přestrkovat fyzicky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 17:38 
Offline

Registrován: ned 26. črc. 2009 18:43
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
jestli je to opravdu tak, tak to zkusime...jen mi prijde divny ze na me nevrci....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 17:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nejsem moc pro tohle podmiňování - teď nahoru můžeš, ale teď už se mi tam nelíbíš, tak běž dolů. Čili pes buď v posteli vždycky ano, nebo vždycky ne. Nedávat k tomu žádnou podmínku.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 17:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
nejsem moc pro tohle podmiňování - teď nahoru můžeš, ale teď už se mi tam nelíbíš, tak běž dolů. Čili pes buď v posteli vždycky ano, nebo vždycky ne. Nedávat k tomu žádnou podmínku.

No tak podmínka, teď si mokrý, zabahněný... je u nás jasná. Nebo když mám na posteli rozložené věci.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 18:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Petra píše:
nejsem moc pro tohle podmiňování - teď nahoru můžeš, ale teď už se mi tam nelíbíš, tak běž dolů. Čili pes buď v posteli vždycky ano, nebo vždycky ne. Nedávat k tomu žádnou podmínku.

Proč podmínka? Pes, který respektuje svého pána přece sleze z té postele kdykoli.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 18:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mokrý & zabahněný pes = vysušení a odbahnění hned po příchodu, pokud by byl jiný důvod, tak prostě do ložnice zavřu.
pe3ce - na jednu stranu máš pravdu, na druhou stranu psa vcelku chápu - pozvou tě někam kde je teploučko, příjemňoučko, ležíš si u paničky, klimbáš... a najednou povel dolů. Poprvé vzdychneš a slezeš. Podruhé se podivíš co se děje, proč? Potřetí přemýšlíš co pořád děláš špatně. Počtvrté (popáté, podesáté) jsi přesvědčená že chybu neděláš, tak prrrrrrrrroč mě vyhazujete? Jasně, když psu vsvětlíš že je lepší držet hubu a slézt, tak se časem ptát přestane... ale myslet si to bude.
Přijde mi to dost podobné jako dám psu kost a za 5 minut mu ji seberu. Jo, taky by ti ji měl odevzdat, ale prrrroč mu to bereš?
Pokud jej odvoláš k jiné zábavě, ani ho nenapadne zavrčet...
pipo - co aby místo "dolů" dal manžel přivolání (+pochvalu) a pak psa poslal chrnět do pelechu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Petra píše:
pe3ce - na jednu stranu máš pravdu, na druhou stranu psa vcelku chápu - pozvou tě někam kde je teploučko, příjemňoučko, ležíš si u paničky, klimbáš... a najednou povel dolů. Poprvé vzdychneš a slezeš. Podruhé se podivíš co se děje, proč? Potřetí přemýšlíš co pořád děláš špatně. Počtvrté (popáté, podesáté) jsi přesvědčená že chybu neděláš, tak prrrrrrrrroč mě vyhazujete? Jasně, když psu vsvětlíš že je lepší držet hubu a slézt, tak se časem ptát přestane... ale myslet si to bude.

Myslet si může co chce, po pár sundáních dolů....to holt musí vzít za svý a basta.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 19:03 
Offline

Registrován: ned 26. črc. 2009 18:43
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
to by slo taky, ale myslim ze to bude stejne...protoze zase ho z te postele "vyhazuju", ne?jinak ale vyhazuju...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
vezme, otázka je nakolik je to správné a jestli by nebylo jednodušší, srozumitelnější,... nezatěžovat psa podmínkami a stanovit jednoznačné ano/ne

pipo, je otázka jak ten povel "dolů" pes vnímá - já jej taky mám, ale pes to právě bere jako "vypadni", tedy negativní, zatímco přivolání je pozitivní

hele já psa taky tahám z postele, prakticky každý večer na poslední venčení a ráno na první, ale tam ten pes vidí jednoznačný důvod (nikoliv "vypadni z postele", ale "pojď se venčit"), navíc si jej nejdřív mazlením probudím a pak teprve zavolám (případně stačí nahlas říct "piškot" a pes je hned na nohách :mrgreen: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 22:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Oba moji psi umí zabručet, když mají pocit, že je zbytečně někdo ruší ve spánku. Situaci, aby bručeli na toho, kdo jde spát jako druhý, řešíme s manželem tak, že člověk zalehne blíž ke středu postele a psi spí na té vnější straně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Člověk taky nesmí být z každýho psího zavrčení hned vyplašenej, hned si to přebrat jako agresi vůči pánovi. Bára je děsnej ukecánek a ze začátku jsme z toho taky byli dost vyhukaný, naštěstí už jsem chodila na tuhle poradnu, takže pohoda. Věřím, že kdybych sem nechodila, tak si vztah s Bárou pekně poděláme, páč ona si třeba vrkne, když leží a člověk do ní nechtěně šťouchne, třeba. Neznat pár věcí, tak už si to přeberu jako vrčení vůči sobě a proč jako a to se nesmí atd. atd. a už bych to s ní nějak řešila, nejspíš samozřejmě blbě a už bysme v tom byli. Takhle jsem jí řekla aby se náhodou nepos..... a byl klid. Dávno jsem zjistila jaký všechny významy její vrčení má...když chrní v posteli a člověk se točí moc blízko k ní nebo na ní, tak upozorňuje, že tam je. Taky bych se nechtěla nechat zalehnout. Další bručení je nechte mě spát, další je ve hře, další ze spaní, další při strachu atd. Chce to jen porozumět svýmu psovi co tím vlastně říká a doma pak vládne pohoda :mrgreen:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Taky jsme ukecaní. Také jsem si ze začátku myslela, že je agresivní, naštěstí mě moje chyby odpustil a pak jsem také narazila na tuto poradnu. Zrovna včera večer ho manžel dost nešetrně probudil na večerní venčení a hezky si "zanadával". Reaguji stejně jako Albi, dokonce stejnýma slovama "aby si se nepo....." Stejné protesty se ozvou, když má dojít na venkovní sprchování. Čím víc "kecá" tím je to delší. Už to pochopil a protesty jsou čím dál menší.
Ten mladší to zkusil zatím jen jednou, to se rozhodl, že gauč je jeho a nikdo jiný tam "bydlet" nebude. Tak letěl dost rychle dolů a je klid, teď už neřeší jestli tam ještě někdo je, prostě si najde místo, bez keců.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Mám to podobně,můj předchozí pes také hodně vrčel a protože jsem tuhle poradnu neznala,vždycky jsem to od něj vzala jako projev agrese a neřešila jsem to dobře a tím jsem náš vztah totálně zničila.Teď už je v psím nebi a já mám nového psa,který vrčí úplně u všeho.Ale protože už jsem si tu lecos přečetla,vím že je prostě jen ukecanej a tak to řeším úplně jinak.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 09:15 
Offline

Registrován: ned 26. črc. 2009 18:43
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
všechny vas chapu, ale vrceni beru jako prostredek komunikace, ale chnapnuti nikoliv....takze mi je jasny ze me utesujete ze vrceni jeste nic neznamena....to ja vim. a co se tyka upozorneni na sebe, nez na psa sahnu tak na sebe slovne upozornim, a kdyz vidim ze ma otevreny oci a vnima me tak resim dal....a do postele leze i sama a kdyz neni zadouci aby tam byla, myslim ze mam pravo ji rict dolu, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Mám 5ti měsíčního RR, tohle zkusil opravdu jen jednou (tedy na mě). Také to bylo na posteli, když zabral celou mojí polovinu, tak jsem ho chtěla posunout stranou. Převedla jsem to na hru a začala ho kousat taky. Od té doby to na mě nezkusil, jen jsem si všimla, že na staršího RR to dělá běžně. Je to sice v rámci hry, kdy na něj zavrčí a pak cvaknou zuby. Starší si to nechává běžně líbit, jen když už to mlaďoch přehání si na něj "vrkne" a ten toho okamžitě nechá a někam se uklidí. Zpravidla na svůj pelech (tak jsem to okoukala a funguje to naprosto spolehlivě).

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
pipo píše:
všechny vas chapu, ale vrceni beru jako prostredek komunikace, ale chnapnuti nikoliv....takze mi je jasny ze me utesujete ze vrceni jeste nic neznamena....to ja vim. a co se tyka upozorneni na sebe, nez na psa sahnu tak na sebe slovne upozornim, a kdyz vidim ze ma otevreny oci a vnima me tak resim dal....a do postele leze i sama a kdyz neni zadouci aby tam byla, myslim ze mam pravo ji rict dolu, ne?


To určitě máš. Jde o to, jestli ona chápe, co ten povel znamená, pak jak se u toho tváříš a jakou formou si ten povel případně vynutíš. Nejlepší by ve tvém případě byla couračka.A absolutní klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčanie, vrčanie a ešte raz vrčanie.
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 10:01 
Offline

Registrován: ned 26. črc. 2009 18:43
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
myslím, že chape...pač normalne když ji řeknu dolů,nasleduje seskok dolů z postele a ja ji slovně pochválím a pohladim. klidna jsem ...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!