Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Strach z pána
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2007 16:54 
Zdravím Vás pane Desenský,
asi před třemi měsíci jsme si s přítelem vzali pejska z útulku (Thajský Ridgeback, stáří zhruba 1,5 roku). Ještě nedávno byl vyplašený z každé maličkosti - praskání větví atd. Bál se vody, ale nyní se se mnou brodí každým potokem.
Máme ale trochu jiný problém. Asi po měsíci, co jsme si pejska pořídili, na mě začal při určitých činnostech vrčet - utírání tlapek, sundavání obojku, dávání žrádla. Dala jsem tomu čas a zjistila jsem, že pejsek na mě vrčí ze strachu. Když jsem mu včera ráno dávala žrádlo do misky, tak se přede mnou schoval na svůj pelíšek - naježený a s vyděšeným výrazem. Tak jsem si klekla na zem a s úsměvem jsem ho k sobě přivolávala. Bál se, ale přišel, tak jsem ho pochválila a nechala ho v klidu se nažrat. Pak už byl v pohodě. Nechápu jeho chování a je mi to moc líto, protože jsem mu nijak neublížila.
Prosím Vás, co mám udělat, aby se mě přestal náš pes bát?
Děkuji, s pozdravem Alena.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: sob 18. srp. 2007 23:11 
Offline

Registrován: ned 29. črc. 2007 16:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Kl
Fakt vemte ho na ovcary diskuse na internetu moc nepomahaji, leckdy je lepsi totiz videt nez to 20x cist :wink:

_________________
Když čtu zdejší fórum tak chápu proč pastevci prováděli a provádí selekci mezi psi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: sob 25. srp. 2007 12:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Alena-Dart píše:
...Nechápu jeho chování a je mi to moc líto, protože jsem mu nijak neublížila.
Prosím Vás, co mám udělat, aby se mě přestal náš pes bát?
Děkuji, s pozdravem Alena.
Pes vaše jednání bere úplně jinak. To, co vy považujete za samozřejmost, povětšinou pes považuje za křivdu. Už jen fakt, že vás nechápe a vaše jednání je pro něho nesrozumutelné, nebo jen neprůhledné. Už samotná změna intonace do lítosti nebo utěšování je pro psa varovným signálem k tomu, že se hraje "divadlo", které nepovažuje za jednání upřímné a přímé, což mají mnohem raději, i když pro ně výsledek nemusí být pro momentální situaci kladný, jako třeba v případě trestu. Raději si bude jist, že trest přijde, než když musí polemizovat z otázkou "přijde, nebo ne?...". V momentě, kdy například vyslovíte třeba frázi "neboj se", vyhodnotí situaci, jako že něco zákeřného chystáte. Těchto a dalších, z vašeho pohledu, abnormalit bohužel pes vyhodnocuje zcela suverénně, i když ve váš neprospěch, několik a věřte, že v reálném čase, hned za reflexním obloukem. Dokud se nepřizpůsobíte vy jemu, bude i pro psa nesnadné přizpůsobit se vám. Jestli se vás bojí při běžných aktivitách, je zřejmé, že používáte pedagogický, nebo jen mateřský přístup ze světa lidí, ne psů.
Další debata je skutečně na dlouho.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2007 13:33 
Dobry den pane Desenský,
děkuji, že jste si na nás našel chvilku a odpověděl mi.
Myslím si, že ke svému psovi se chovám dost upřímně a v žádném případě ho nelituji.
V určité situaci (když mu nesu žrádlo), vrčí a cení na mě zuby, tak nevím, jak se mám zachovat, aby to neskončilo tím, že po mě skočí. V této situaci při jakémkoliv povelu (nesmíš, na místo) se jeho agresivita stupňuje. Jinak tyto povely (nesmíš, místo) v běžných situacích plní.
Předem děkuji za odpověd.
Alena a Dart.
P.s. Přes jakoukoliv Vaší odpověď si stejně myslím, že nás druhá návštěva Ovčár, samozřejmě s vaším souhlasem, nemine.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2007 19:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Alena-Dart píše:
...nevím, jak se mám zachovat, aby to neskončilo tím, že po mě skočí. V této situaci při jakémkoliv povelu (nesmíš, na místo) se jeho agresivita stupňuje. Jinak tyto povely (nesmíš, místo) v běžných situacích plní...
Ani jeden ze zmiňovanýh povelů, jež považuji za "brzdné", nenapovídá nic o suverénním sebevědomí pána, ale naopak připomíná spíše štěkání ublafaného vesnického vořecha, co ječí na vše kolem sebe. Už z tohoto důvodu tyto ani podobné povely nepoužívám. Raději pronesu něco zvrchu ve stylu "...aby ses nepos..., uhni...", přičemž se mu nedívám do očí, ale skrze něho a je mi jedno, jak na to reaguje, stejně v klidu odcházím. Kdyby napříště stupňoval, už trošku ve své povýšenosti zvedám laťku, ale to bych předbíhal. Hlavně není dobré začínat hned druhým levelem a přeskakovat tak ten první.

Jestli se k němu chováš jakkoli s vědomím, že po tobě skočí, tak věř tomu, že po tobě jednoho dne fakt skočí. Moje babička říkala "nemaluj čerta na zeď", já říkám "neřeš (nebo nevytvářej) problém, kde ještě není". Kdybych lezl do mých kotců s nováčky s tím, že mne sejmou, už s největší pravděpodobností dávno nežiju.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 11:28 
..a moje babička zase říkala "když něčemu nerozumíš, tak se zeptej".
Vaší kritiku přijímám, ale zní to asi tak, jako kdyby jste Vy za mnou přišel a poprosil mě, abych Vás naučila hrát na flétnu a má odpověď by zněla asi takto: "Prostě do toho foukej".

Ale stalo se něco mnohem horšího.
Za městem, kde bydlíme, je taková super velká louka, kam jezdíme, a kde se můze pesan na dlouhém vodítku vyřádit.
Dnes ráno jsem tam s ním jela také. Měla jsem ho na delším vodítku a cvičila s ním povel "ke mě". V tom se na horizontu objevila paní s kočárkem a s velkým psem - myslím, že to byl Bernský salašnický pes. Když jsem je spatřila, tak jsem okamžitě zavolala svého psa a odcházeli jsme od nich pryč. Ale pes té paní se okamžitě rozeběhl k nám a i přesto, že jsem ho snažila odehnat, tak napadl mého psa, a kdyz jsem chtěla svého psa ochránit, tak se ten obří pes pustil i do mě. Paní stála asi tak 20 metrů od nás a absolutně nereagovala, dokud jsem na ní nezařvala. Pak přiběhla a začala svého psa tahat za ocas, ale ten na to absolutně nereagoval. Najednou do mě vjel takový vztek, že jsem mezi psi skočila a nějakým zázrakem se přestali rvát.
Než jsem svého psa odvedla k autu, tak paní se psem zmizela kdesi v lesích.
A tak jsem tam zůstala sedět zklamaná a pokousaná se svým ještě více zklamaným a pokousaným psem.
Jsem na sebe neskutečně naštvaná, že jsem tu situaci nezvládla lépe.
S pozdravem A.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 11:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Škoda, tohle jsme tu probírali 4.srpna na free sobotě a na čundrování prakticky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 11:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Alena-Dart píše:
...Vaší kritiku přijímám, ale zní to asi tak, jako kdyby jste Vy za mnou přišel a poprosil mě, abych Vás naučila hrát na flétnu a má odpověď by zněla asi takto: "Prostě do toho foukej"....
Možná jsi nepochopila, co jsem napsal, máš v tom totiž základní uvažovací klíč, který tě dovede k cíli, ne jen pouhou zmínku o tom, co dělat. Jestli jsi však očekávala, že ti tu budu popisovat něco ve stylu za A)udělej přesně tohle, za B) udělej přesně támhleto, tak jsi na špatné adrese a nevíš, do čeho jsi se s thajcem pustila už tím, že ses ho ujala. Rozčilování nikomu neprospěje, chce to trochu samostatně myslet. Já jen napovídám, kterou cestou se můžete dát, neříkám nikomu, že nějakou musí bezpodmínečně jít.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 16:12 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Nebuď smutná, taky se mi to stalo a ještě když jsem chtěla po majitelce útočníka potvzení o zdraví jejího psa ,řekla že nemám svědky a že mi nic dávat nebude a že jí nedokážu ,že mě její pes kousnul.
Víš ono tomu vždy zabránit nejde ,taky jsem bulela nad psem ,že je pokousanej a myslím ,že jsem nemohla víc udělat. Možná jsem svýho psa neochránila ,ale jsem si jistá ,že respekt mám pořád.Jediná rada jak ochránit psa tu byla,že ho máš dát sednout a jít proti útočníkovi. To beru a samozřejmě by se mi to líbilo,ale za prvé když to stihnu ,což já nestihla a za druhé ruku na srdce,kdo má psa ,který zůstane sedět a nejde do toho.Možná Vás pár je ,těch fakt zkušených ,ale troufám si říct ,že obyčejný chovatel tuhle poslušnost nemá.
A s tím vrčením na tebe ,asi zažil něco nepěkného ,tak buď na něj hodná ,ale důsledná radši žádný povel než dovolit ,aby ho nesplnil. A když na tebe machruje ignorovala bych ho, neseš žrádlo,vrčí ,nedej mu nic. Přestane ,přivojej ho,povel sedni ,pochvala a podej misku.Měl by pochopit ,že nechceš aby vrčel.Nezvyšuj hlas ,u nás při zlobení zabrala ignorace ale musí vědět za co.Držím ti palce .
Možná,že mě tu teď někdo seřve ,co to kecám ,ale je to můj názor a s našim rhodezským ridgebackem nám to fungje už 4 roky . Hana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 16:42 
..já se nerozčílila. Asi to blbě vyznělo.
Každopádně jsme k našemu psovi změnili přístup a v určitých situacích začínáme pozorovat změny k lepšímu. Sehnala jsem si pár chytrých knih, tak doufám, že si to všechno co nejdříve vychytáme.
Teď si dáváme voraz - po tom dnešním boji, který jsem Vám popisovala a po sešití nás obou to potřebujeme jako sůl.
V tu sobotu 4.srpna jsem chtěla přijet, ale musela jsem neplánovaně být v práci. Prostě smůla.
S pozdravem A.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 17:06 
rmikar,
..no to přede mnou ta ženská raději utekla, než aby něco řešila. Nedá se říci, že bych byla smutná, ale spíše zoufalá z té bezmocnosti a totálně vytočená. Díky za užitečné rady a ta podpora je na místě. A ten názor je v pořádku - každý má svou důležitost a zapadá do mozaiky.
S pozdravem Alena a marod Dart.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. zář. 2007 16:37 
Ahoj Aleno, poslala jsem Ti SZ...drzim palecky s Dartem. S Aurou jsme docela casti navstevnici Rudy a free sobot. Vim, ze bychom meli jezdit casteji a stale, ale bohuzel to nejde tak casto:-(( Muzu jenom doporucit abyste zajeli k Rudovi a o vsem si popovidali...Aura je take pekne tvrdy orisek:-)) Drzim palce


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 12. zář. 2007 07:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:26
Příspěvky: 16
Desenský píše:
Alena-Dart píše:
...Nechápu jeho chování a je mi to moc líto, protože jsem mu nijak neublížila.
Prosím Vás, co mám udělat, aby se mě přestal náš pes bát?
Děkuji, s pozdravem Alena.
Už samotná změna intonace do lítosti nebo utěšování je pro psa varovným signálem k tomu, že se hraje "divadlo", které nepovažuje za jednání upřímné a přímé, což mají mnohem raději, i když pro ně výsledek nemusí být pro momentální situaci kladný, jako třeba v případě trestu. Raději si bude jist, že trest přijde, než když musí polemizovat z otázkou "přijde, nebo ne?..."


Aleno určitě máš plemeno povahou mnohem tvrdší než já ale ten suverénní přístup ke psu určitě funguje. Prostě se chovej suverénně a věcně, bez přehnaných emocí.
Pes kterého tu mám na rok je odchovávaný v kotci a ze začátku se obával nápřahu, do domu nechodil, když jsem já nebo muž jen naznačili že bychom prošli v chodbě kolem něj tak se pakoval ven...po čtrnácti dnech se už v klidu rozvaloval a nechal se překračovat jakobynic a přátelské poplácání po hlavě ve smyslu "ty troubo" bere jako príma hru a projev páníčkovy přízně :)
Jako dotvrzení Rudových slov výše jen ještě uvedu že náš povel "Pojď si pro facku" uvádí v nevíru široké okolí protože psi místo aby zdrhli tak si pro tu facku skutečně přijdou (no, když přijdou tak je to spíš už jen "facka" slovní než skutečná - prostě vědí že za "zločin" je teď čeká sprdunk, tak si pro něj radši přijdou a mají to za sebou a vědí že tím je to za nimi. Je to rychlejší a pohodlnější jak pro ně tak pro nás :)

_________________
http://www.fromtheheart.wz.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. srp. 2008 08:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Může strach z pána víst k pozdějšímu napadení pána? Kterej je ještě ke všemu považiván za "hlavu rodiny" a měl by tak mít největší respekt??

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. srp. 2008 08:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Řekla bych, že agrese ze strachu je jedna z nejsmutnějších věcí, co psa může potkat. Pokud si hlava rodiny vydobyde postavení jen díky strachu ostatních, neřekla bych, že jde o respekt. Respekt není o strachu, respekt je důvěře a spolehnutí se na "hlavu rodiny".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. srp. 2008 08:57 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Myslim si, ze urcite ano. Pokud ma pes moc velky strach vnima prioritne ten strach a ne okoli. Je to o tom, aby se nerozhodl "vysvobodit" utokem...

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. srp. 2008 09:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Gerda píše:
Pokud si hlava rodiny vydobyde postavení jen díky strachu ostatních, neřekla bych, že jde o respekt. Respekt není o strachu, respekt je důvěře a spolehnutí se na "hlavu rodiny".


Tím, že to je hlava rodiny, sem jako myslela něco jako hlavní živitel, respekt atd, ale ne respekt ze strachu, teda alespoň ne u lidi ale u toho psa to tak je....

Tohle chování mezi nima pozoruju teprve chvíli, i když je to už delší dobu, ale dřív sem tomu nevěnovala pozornost, zatim nevim jestli se jedná opravdu o strach, nebo jestli pes jenom trucuje, ale čím víc to pozoruju tím víc mi příde, že je to strach.
Třeba nedávno, táta psa seřval, tak se pes pakoval schovat na schody. Když sem si šla později pro pití, tak sem na něj zavolala aby přišel nahoru za mnou, tak chvíli váhal, ale potom pomalu přišel nahoru s vystrašeným výrazem, nechal se podrbat a když sem se otočila pro to pití tak se zase otočil a mazal zpátky dolů.....
Na nikoho jinýho takhle nereaguje, jenom na tátu, když ho sprdne, tak si myslim jestli z něj nemá strach, včera si házeli s talížem a když mu ho chtěl táta sebrat z tlamy, tak na něj pěkně zavrčel a nepřišlo mi to moc přátelsky, i když se můžu mílit, mohl to myslet ze hry....

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ma fenka se mne boji...
PříspěvekNapsal: čtv 18. pro. 2008 12:03 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
Ahoj! Mam taky problem. Myslim ze se mne ma fenky boji. Kdyz ji rano vypustim ven je cela rada hraje si se mnou....v pohode. Odidem a kdyz se vratim a jdu ji zavrit tak prikrcene sa jde schovat do budy. Kdyz se priblizim tak potichu zavrci. Je mozne ze sa boji lebo bola v minulosti zbytá? Mam pocit ze uz nema ve mne doveru. Jak si ji mam ziskat? Som na ni mila, nekricim po ni....Ale to vraj nestaci? muzete mi pomoci? Dekuji!!!! moc!!!!

_________________
Moj pes mi vrci pri hre a mam pocit ze sa ma boji. ked ho idem zavret do voliery skova sa a nechce vyjst von. Ako dosiahnut aby sa ma nebal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18. pro. 2008 21:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Lucia byť milá a nekričať naozaj nestačí. Pochopenie, rozhodnosť, spravodlivosť, dôslednosť, zrozumiteľnosť,... je toho viac, čo psík od svojho pána potrebuje. Fenka má problém s tým, že musí ísť do voliéry a pravdepodobne aj s tým, ako ste ju tam doteraz zatvárali. Možno k tomu, ako sa správa, prispievajú aj iné situácie, ktorým nerozumela. Skús napísať viac o svojej fenke, o tom, ako spolu žijete, atď.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 11:55 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
Tam nejde len o to zatvaranie ale celkové spravanie. Ked ma hracku....zavrci.....ked zere....zavrci.....neviem cim to je.... Mozno som nieco pri výchove zanedbala. Ano ked bola malicka tak dostala koli vrcaniu alebo som ju zdvihla za kozu a jemne s nou zatriasla.....ako odporucaju aj v knihach. Ale nebola som na nu zla, hned ako prestala som ju pochvalila. Neviem.

_________________
Moj pes mi vrci pri hre a mam pocit ze sa ma boji. ked ho idem zavret do voliery skova sa a nechce vyjst von. Ako dosiahnut aby sa ma nebal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 12:09 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
No je pravda, že momentalne vela casu s nou netravim, koli praci....ale vikendy sa jej plne venujem.....

_________________
Moj pes mi vrci pri hre a mam pocit ze sa ma boji. ked ho idem zavret do voliery skova sa a nechce vyjst von. Ako dosiahnut aby sa ma nebal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zdvihla jste jí za kuži? štěně tímhle jste si určitě dost pokazila vztah- je to výhružka nejtvrdšího kalibru vyhrožuje se tak smrtí. snažte se čubince víc věnovat aby ve vás tu duveru znovu získala

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 12:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mazlit, hladit, chválit, být co nejvíc s ní

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 12:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Lucia taký kontrast, ako je trest, ktorý popisuješ, s nasledujúcou pochvalou, psík nie je schopný vyhodnotiť tak,ako očakávaš,sú to pre neho príliš veľké extrémy. Keď si cez týždeň preč a cez víkendy sa jej venuješ týmto štýlom, prepáč mi úprimnosť, ale to je nepochopenie psa a nezrozumiteľnosť pre psa takého kalibru, na ktoré internet nestačí. Čítala si zlé knihy, alebo si si rady v nich zle vysvetlila. Potrebuješ zmeniť svoj pohľad na to, ako tvoja fenka chápe to, čo robíš. V poradni máš veľa užitočných informácií, popravde toho potrebuješ zistiť toľko, že ťažko povedať, odkiaľ začať, najlepšie hlavnou stránkou,popisom privolania, riešenia strachovej agresivity,atď., čítaj a rozmýšľaj, vnímaj psa a to, ako reaguje na to, čo robíš. Neobľúbená rada - potrebovala by si vidieť na vlastné oči...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20. pro. 2008 04:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vašková Lucia píše:
...Ano ked bola malicka tak dostala koli vrcaniu alebo som ju zdvihla za kozu a jemne s nou zatriasla.....ako odporucaju aj v knihach. Ale nebola som na nu zla
V těch knihách s touto teorií lžou! Vlk svá mláďata vytřepe jenom s úmyslem je zabít, proto je to vůči mláděti považováno ne za trest, ale za "konečnou stanici". Jestli tohle vytřepávání viděl kdysi nějaký pradědeček jako výchovný prvek své feny a poslal to dál jako spolehlivý výchovný prvek, pak je nutné podotknout, že ta jeho fena musela být nevyrovnaný nervák a hodně mizerně socializovaná. Je to srovnatelné, jako bys vychovávala děti ostrou pistolí. Tomu se říká parforsní výcvik.
Takže teď už víš, že máš vlastně pravdu, protože jsi na ni nebyla zlá,
... ale rovnou krutá.

Obávám se, že uvést do pořádku tyto křivdy vůči fence po netu nepůjde.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. pro. 2008 12:03 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
a čo mám teda robit? Ako niektorí pisu mazlit sa hladit venovat sa.... ale to vraj nestaci tak co potom? Aspon mi prosim napiste nejaky postup ako si ziskat doveru....ste zlaty ludia a verim ze mi pomozete dakujem vam velmi, velmi, velmi pekne. Prajem stastne a vesele nech aj ty nasi najvernejsi a najoddanejsi si najdu nejaku tu kosticku :-)

_________________
Moj pes mi vrci pri hre a mam pocit ze sa ma boji. ked ho idem zavret do voliery skova sa a nechce vyjst von. Ako dosiahnut aby sa ma nebal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. pro. 2008 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Na to je strasne tezka odpoved. Duvera psa se ziskava jednoznacnosti a "vlidnou" duslednosti nikoli podlejzanim psovy a uz vubec ne

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. pro. 2008 13:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vašková Lucia píše:
a čo mám teda robit? Ako niektorí pisu mazlit sa hladit venovat sa.... ale to vraj nestaci tak co potom? Aspon mi prosim napiste nejaky postup ako si ziskat doveru....ste zlaty ludia a verim ze mi pomozete dakujem vam velmi, velmi, velmi pekne. Prajem stastne a vesele nech aj ty nasi najvernejsi a najoddanejsi si najdu nejaku tu kosticku :-)


Důvěru si získáš klidem, důsledností, srozumitelností pro psa. Nepodbízej se psovi, nelez mu někam. Na dálku ti asi návod typu 1. -10. nikdo nenapíše. Chce to praktickou ukázku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 01:33 
Offline

Registrován: pát 08. úno. 2008 10:28
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
ahoj, mam problem.. moje cuba 13 mesicu madarskej ohar...je desne bazliva..jede to v takovejch vlnach,. chvili posloucha jak robot pribehne na prvni pisknuti, bezi ke me s viditelnou radosti, vsechno v pohode..no ale pak se stane, tak jednou za dva mesice to proste udela, ze nemusi mit ani zadnej sposteci impulz ze by se lekla, mluvim na ni klidnym vyrovnanym hlasem, ale ona proste neprijde.. stahne ocas mezi nohy a kdyz se priblizim tak uskakuje.. je to dost vycerpavajici takhle ji nahanet..nekdy musi pro me prijet i nekdo s autem aby sme ji odlovili...je to vetsinou tak, ze treba neposlechne povel a boji se ze bude potrestana pritom ja ji fyzicky uz davno netrestam (i predtim to bylo spis lehky placnuti) pac presne vim, ze je bazliva a ze by pak neprisla.. nebo se neceho lekne a vztahne si to ke me.....venuju se ji hodne, venku v lesoparku jsem s ni porad, doma je sama maximalne tri hodiny denne...cvicim ji zatim sama, pac sme byli na cvicaku kdyz byla mala a byla z toho dost rozhozena...ale chystame se po kastraci...nevim co mam delat, pac ji toho hodne obetuju a mam pocit ze mi neduveruje i kdyz ji nic nedelam..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 01:34 
Offline

Registrován: pát 08. úno. 2008 10:28
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
pritom jinak se lisa skace radosti vrti ocasem kdyz me vidi, vzdycky je desne stastna a pak je proste prochazka kdy ji cvakne a je konec.. po dnesku uz se ji fakt bojim pustit pac je to o prusvih..nejhorsi je ze je strasne nepredvidatelna.. jeden den je takhle bazliva a pak muze bejt treba dva mesice uplne normalni.. lidi miluje, nikdy nemela problem se psama, je spis submisivni, jen kdyz je na voditku tak vrci, asi ma pocit ze se nemuze branit nebo nevim...mam takovej pocit ze si ten strach vztahuje k mistum, kde se ji stalo neco neprijemnyho,..ale vubec nechapu proc si to vztahuje ke me, jelikoz vetsina psu se naopak chodi v pripade nebezpeci k panicce schovat .. dekuju moc za vas cas a budu vdecna za jakoukoli radu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 07:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Johanko,
tam je problémů opravdu hodně, podle tvého psaní. Nejlepší rada - domluv se s Rudou na osobní konzultaci a moc dlouho s tím neotálej, fakt to spěchá.

Když jsi jí v minulosti trestala po příchodu, nediv se, že k tobě nejde. I když to bylo jen plácnutí. Prostě ti nevěří. Nikdy jí nenaháněj, když k tobě nechce přijít (pochopitelně situace od situace), nedělej pohyb směrem k ní, nedívej se na ní. Jestli to půjde, tvař se, že jí vůbec nic nechceš, že máš něco, co tě moc zajímá a tvař se, že na ní kašleš. Ona bude zvědavá, co to děláš a pomalu příjde. Pak se po ní nevrhej a nechytej jí jako kořist, ale normálně jí pochval a udrž pohodu. Když není spolehlivá, jisti si jí stopovačkou. Návod tu je podrobně popsaný.
Zapomeň na úvahy tipu, kolik jí toho věnuješ. To že sis pořídila pejska, byla tvoje svobodná volba a ona má nárok na to, abys jí prostě dala všechno to, co jí dát můžeš a vděčnost není její povinnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Můžu se jen zeptat, proč ji chcete nechat kastrovat? Je nějak nemocná?

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 17:22 
Offline

Registrován: pát 08. úno. 2008 10:28
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
essi: mluvila jsem o tom se slecnou, ktera ma psi hotel a psi skolu, venuje se intenzivne etologii zvirat a rikala, ze pry to neni pripad, ktery vyzaduje cas pana Desenského.,,ze je to pry akorat nedocvicenost...nicmene dekuju moc za rady, zkusim to skloubit s radami, ktere jsou tu popsane od R.D a doufam ze se vse da opet do poradku i kdyz samozrejme pocitam s tim, ze je to dlouhodoba prace...s tim obetovanim, plne souhlasim, a mam na ni casu opravdu dost, pri porizovni psa, jsem s tim pocitala,akorat clovek taky nekdy musi vydelavat penize a chodit do skoly, asi tak jsem to myslela... :wink:
afra: nechceme dale mnozit fenu bez PP..s povahou ktera se nehodi do lovu,.. navic je to i prevence rakoviny a jinych onemocneni...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 17:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Johanka píše:

afra: nechceme dale mnozit fenu bez PP..s povahou ktera se nehodi do lovu,.. navic je to i prevence rakoviny a jinych onemocneni...

s tim prvnim plně souhlasim ale stim dalším nikoli. Kastrace je, pokud fenu uhlídáte 2x doroka zbytečná a navíc takový radikální zásah u bojavýho jedince.... může se to hodně změnit i nemusí, ale.... Co se týče té rakoviny, je to pověra. Rakovina je u psů asi stejně rozšířená jako u lidí. Když ji vykastrujete, tak je jasné, že nedostane rakovinu dělohy, nicméně pokud má k ní predispozice, tak jí stejně dostane, ale jiného orgánu. Jinak na tohle téma je tu několik stránek diskuze v sekci "zdraví", doporučuji přečíst. A to, že fena by měla mít šťěňata, jinak dostane rakovinu je taky nesmysl :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 17:42 
Offline

Registrován: pát 08. úno. 2008 10:28
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
prijde mi pochopitelne, ze nechci neplanovane mnozit psy..o tom ze nechtenych psu je v utulcich dostatek se snad nemusim zminovat...mluvila jsem o tom s vetem kteremu duveruji, pracuje zroven jako veterinar v prazske zoo a nevidel v tom zadny problem...taky jsem puvodne chtela aby mela aspon jednou v zivote stenata, ale vzhledem k jeji povaze i prestoze ma krasny exterier mi nerijde fer k potencialnim budoucim majitelum.. takze asi tak to vidim ja.....to s tou rakovinou mam spise odpozrorvane z okoli, jelikoz vim ze je to u fen caste onemoceni a znam spoustu lidi kteri s tim meli problemy, nicmene falesne brezosti apod.. nevim vidim tam vic duvodu proc to udelat...,
btw: taky mam rada fulghuma:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 20:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Johanka píše:
essi: mluvila jsem o tom se slecnou, ktera ma psi hotel a psi skolu, venuje se intenzivne etologii zvirat a rikala, ze pry to neni pripad, ktery vyzaduje cas pana Desenského.,,ze je to pry akorat nedocvicenost...nicmene :wink:
afra: nechceme dale mnozit fenu bez PP..s povahou ktera se nehodi do lovu,.. navic je to i prevence rakoviny a jinych onemocneni...


S tou slečnou, se kterou si mluvila, absolutně nesouhlasím. To není o nedocvičenosti, to je o výchově, o tom, že ti čuba z nějakého důvodu absolutně nevěří. A když ti nevěří, nemá důvod tě respektovat. Cvičením si její důvěru nezíkáš. Skoro bych si troufla říct, že ta slečna je vedle jak ta jedle.
Podle toho, co jsi psala, tam vidím několik velmi velkých problémů v přístupu z tvé strany. Ještě jednou opakuju svoji radu, volej a domluv si konzultaci co nejdřív, je to nejlepší, co pro čubinu můžeš udělat.
Kastrovat fenku, která je psychicky v háji už před kastrací, považuju za velice špatné, vysloveně škodlivé pro čubu. Hodně jí tím poškodíš. Množit nemusíš, stačí ohlídat si ji přibližně dva týdny v roce. To by snad mělo jít zvládnout, ne? Poptej se veta i na druhou stránku kastrace - možné změny povahy, tloustnutí, dost častý únik moči.... . Já bych tohle psovi nikdy neudělala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 20:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Johanka aký postup navrhla tá slečna? Ten problém nespočíva v samostatnej nedocvičenosti, tá nedocvičenosť vyplýva z chyby v prístupe, čo je trochu širší pojem, ako samotný výcvik.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 00:29 
Offline

Registrován: pát 08. úno. 2008 10:28
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
essi: problem si uvedomuju, ale nechapu jak muzes rict ze mi cuba absloutne neduveruje,,.tohle neni pravda, kdyby mi absolutne neduverovala, neprijde ke me nikdy, nenecha si ode me vycistit usi, vykapat oci, nenechala by se drzet v naruci u veterinare apod... to co nechapu je ze vetsinu casu v pohode a pak to proste najednou udela,..

essi: ad kastrace: uprimne ti dekuju za rady, ale neptalal jsem se te na tvuj nazor na kastaraci,.. jsou veci ktere bych psovi nikdy neudelala, ale kastrace k nim rozhodne nepatri,,....myslim ze kdyby tvoje fena onemocnela, nebo mela neustale falesnou brezost, tak bys to udelala jeste rada...

rea: navrhovala stopovacku a klidnou, vyrovnanou vychovu pozitivni motivace,..a taky abych ji trenovala na dotek, casto ji sahat na obojek atp..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 06:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Johanko,
já vím, že jsi se na to neptala. Jenže to úzce souvisí s problémem, na který jsi se ptala. Podle tvého popisu je fenka psychicky ve špatném stavu ještě před kastrací. Ty si s tím moc nevíš rady. Kastrací velmi ovlivníš psychiku feny a to tím nežádoucím směrem, její problém se hodně, hodně zhorší. Proto jsem ti na to odpovídala.

Btw, kdyby moje fena měla falešnou březost, našla bych dost jiných způsobů, jak jí pomoct. Mám sedmiletou fenku, ne první. Ani jedna z nich nebyla kastrovaná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 13:23 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
strach psa sa prejavuje viacerymi sposobmi bud pes ujde staihne sa alebo vrci prinajhorsom moze zo strachu aj zautocit. Moja fenka pri zradle vrci. Tak isto je to pri hracke. Aj ked lezi na svojom mieste a chce mat pokoj niekedy preventivni zavrci. Najhorsie je to pri tom zradle. Inac je hrava poslucha povely. Ale ked ide o zradlo a niekedy aj po nom....ked ju idem pohladkat odtahuje sa a zavrci. Nechapem. skusame aj metodu ze ked zerie a idem okolo nieco jej tam prihodim aby vedela ze jej nechcem nic zobrat ale ze prinasam dobrotu.

_________________
Moj pes mi vrci pri hre a mam pocit ze sa ma boji. ked ho idem zavret do voliery skova sa a nechce vyjst von. Ako dosiahnut aby sa ma nebal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 13:27 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
Na cvicaku nam poradili aby sme ju povalili na zem. co nebolo dobre iba sa to zhorsovalo. Viem bola to chyba. Lenze aj surodenci mojej fenky a taktiez jej matka to robili a na nich to vraj zaucinkovalo. Asi zme to spravili zle....neviem. Uz to trva dlho ze tak vrci. skusame si to nevsimat a mozno to casom prejde. Netusim. Co mam robit? ako mam postupovat?

_________________
Moj pes mi vrci pri hre a mam pocit ze sa ma boji. ked ho idem zavret do voliery skova sa a nechce vyjst von. Ako dosiahnut aby sa ma nebal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 17:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Falešky jsem měl ve smečce několikrát a žádná z těch fen není kastrovaná. Osobně to lze léčit i jinak, třeba alternativní medicínou na úrovni celostní harmonizace. To, že to řeší veterináři hned kudlou, ještě neznamená, že na to musím přistoupit.
Problém u této formy léčby ovšem spočívá v mnoha faktorech, kde hlavní z nich přímo souvisí se vzájemnými vztahy člověka s tou fenkou a s její celkovou psychikou. Jestliže to máš někde postavené na "partneringu" nebo nesprávném nastavení osobnosti či osobitosti, pak je ten problém jiný než zdravotní. O faleškách se umím rozepsat hodně do hloubky, ale to už patří do jiné části poradny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 18:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vašková Lucia píše:
Na cvicaku nam poradili aby sme ju povalili na zem. co nebolo dobre iba sa to zhorsovalo. Viem bola to chyba. Lenze aj surodenci mojej fenky a taktiez jej matka to robili a na nich to vraj zaucinkovalo. Asi zme to spravili zle....neviem.
Agresí řešit strach není podle mne ta správná volba.

Citace:
Uz to trva dlho ze tak vrci. skusame si to nevsimat a mozno to casom prejde. Netusim. Co mam robit? ako mam postupovat?
Že by to přešlo samo, to si nemyslím, spíše bych věřil tomu, že se to bude zhoršovat. Vymyslet optimální způsob, jak docílit srovnání respektu s důvěrou do jedné roviny, je poměrně složité i v případě, že psy a jejich majitele znám osobně a přijedou za mnou, natož když je neznám.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 12:03 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
strach zacala mat az potom povaleni. asi. najprv zacala vrcat a potom ked sme ju zacali riesit s tym pvalenim a tak zacala mat strach. Raz ma uz aj skoro uhryzla.

_________________
Moj pes mi vrci pri hre a mam pocit ze sa ma boji. ked ho idem zavret do voliery skova sa a nechce vyjst von. Ako dosiahnut aby sa ma nebal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 17:43 
Offline

Registrován: pát 08. úno. 2008 10:28
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
ahoj vsem, s uprimnou radosti hlasim, ze jsme s cubou udelaly obrovsky krok (spis skok) :-) :-) kupredu..uz se nestane ze by ze strachu neprisla..zacly jsme spolu komunikovat na jine bazi a muzu potvrdit ze uprimny smich a pohoda vyresi vic nez si clovek mysli,.. mam dojem ze jde hlavne o to nejdriv zkrotit sebe a pak teprve psa..ceka nas jeste spousta prace s cvicenim a poslusnosti, ale citim ze uz mi duveruje..je to podes,ale myslim ze uz ji zacinam rozumet..preju vsem co maji nebo meli obdobny problem hodne sily, protoze to stoji za to!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 20:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Gratulace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dominance,strach
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 16:25 
Offline

Registrován: sob 06. bře. 2010 20:47
Příspěvky: 1
Bydliště: Jihlava
Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Mám cca dva a půl roku starého Pitbulla. Dle mne asi má nějakou psychyckou vadu. Už od malička při hře vrčel a byl vzteklý. Asi jsem to hodně podcenil, jelikož teď mám pocit,že asi brzy otestuje moji autoritu. Nejde o to, že by mě neposlechl, naopak venku ho přivolám napoprvé. Ale doma je problém, když začne zlobit a já ho chci třeba poslat na místo, tak začne dost vrčet a povel plní velice neochotně. Navíc jde vidět, že má ze mě strach. Důvod mi není jasný, neubližoval jsem mu. Ani nepřipadá v úvahu teorie, že si nějaký hlupák zase koupil psa na kterého nemá. Musím říct, že s Pity mám zkušenosti a můj předchozí"otec stávajícího" byl zvládnutý ve všech směrech tak, že ti kdo ho znali stále tvrdí,že lepšího kamaráda psa neviděli.
Mám pocit,jako by mě tenhle neuznal jako vůdce a uznává družku.Ale i na ni již zavrčel. Musím ještě dodat,že nejvíc problému je když někdo zazvoní, nebo zaklepe. To je pak neovladatelný,musel jsem koupit klec, kde návštěvu přečká. Dovézt ho ale do ni, občas vypadá jako kdyby mě chtěl sežrat. Zatím nekousl, i když náznak bez stisku jednou byl. Mám ale 8letou dceru ke které se chová naprosto skvěle a strpí od ní vše. Mít ho ale s pocitem nejistoty asi nehodlám a dát ho pryč proto že jsem chyboval taky nechci. Mám šanci ho změnit? Ke komu bych se měl vydat na konzultaci,žiji u Jihlavy,tak někde poblíž. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 11:58 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
Dobrý den! Uz je to davno co som sem nepisala. Davnejsie som ziadala o radu co sa tykalo vrcania. Pokusala som sa o napravenie vyzeralo to ze uz je v poriadku, boli dni a chvile kedy zavrcala ale nevsimala som si to a snazila sa jej na to len smiechom odpovedat..... Neviem co sa stalo ale zacala byt poslednou dobou prehnane bojazliva. Nechapem preco sa mne pohladit nenecha a zacne hned vrcat ale priatelovi sa bude tisnut dolslova az v tierat a on ju hladit moze....Uz aj nan ho zavrcala ked prisli napriklad s cvicaku a cel jej dat dole kosik...Pokazili sme asi vsetko co sa dalo na nej....je velmi chytra, povelom rozumie....moze na nu vplyvat aj ked sa hara alebo ze by mala svoje obdobia ????

_________________
Moj pes mi vrci pri hre a mam pocit ze sa ma boji. ked ho idem zavret do voliery skova sa a nechce vyjst von. Ako dosiahnut aby sa ma nebal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dominance,strach
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
hmcs píše:
Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Mám cca dva a půl roku starého Pitbulla. Dle mne asi má nějakou psychyckou vadu. Už od malička při hře vrčel a byl vzteklý. Ke komu bych se měl vydat na konzultaci,žiji u Jihlavy,tak někde poblíž. Děkuji


Udělejte si teď 13.3 v sobotu čas a přijeďte k Rudovi na Vlčáry na Free sobotu.
Nebo se neostýchej mu zavolat .. lidi mu volají kvůli mnohem menším prolémům.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 15:20 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Tohle není na freečko,ale na individuální konzultaci,kdy bude na psa i pána čas.
Rozhodně nemáš psa s nějakou psychickou vadou, máš psa,který se tě bojí,ať už z jakéhokoliv důvodu a neumíte spolu komunikovat. Opravdu nejjednodušší je domluvit si termín na Vlčárech,máte to kousek :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!