Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:23
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pon 16. led. 2012 12:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tady podrobnosti nehledej, najdeš je v mých knihách.
Osobně bych psy pro nevidomé vynechal. Nikde nemáš záruku, že se nesplaší s tvou fenkou a nevznikne tak velký problém.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: sob 21. led. 2012 11:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. pro. 2011 10:21
Příspěvky: 3
Bydliště: brno
no tak oni vodící psi bývají na tyto situace dobře připraveni..
knihu jsem si koupil (PSI), ale tohle konkrétně jsem tam nenašel.


Naposledy upravil rea dne sob 21. led. 2012 17:24, celkově upraveno 1
úprava OT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: ned 22. led. 2012 07:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
To bude asi tím, že všechny tři knihy na sebe navazují, jelikož jsou na pokračování. V této druhé knize hned v úvodu píši, že bez přečtení první knihy tam mnoho věcí nebude dávat smysl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: ned 22. led. 2012 20:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
antonio píše:
no tak oni vodící psi bývají na tyto situace dobře připraveni...

To sice ano, ale nikdo ti nezaručí, že tvůj plašan nepřenese svůj strach na ně. A mohl bys tím ty vodící psy znehodnotit a znemožnit pro další práci. Nebo aspoň majitelům či "uživatelům" nadělat spoustu starostí.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pon 23. led. 2012 16:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
antonio píše:
no tak oni vodící psi bývají na tyto situace dobře připraveni..


Jak kteří... a další věc, co takhle opačná reakce? Že pes "voďák" se naučí bát? A většinou to taky není tak jednoduché - psi spolu musejí mít nějaký "pevnější" vztah, než jen společné venčení, aby se od sebe učili, musejí být sehraní, věřit si bezmezně ... a ty to musíš umět korigovat, rozpoznat, ovlivnit apod.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 05. dub. 2012 00:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Indiánka píše:
My nacvičovať nemusíme,mám šťastie,že psi s tým negatívnu skúsenosť zatial nemali,tak sú v pohode,a taký menší tréning na sídlisku majú či chcú alebo ne,lebo to rachá teraz furt s každej strany. :evil:

Tak si to tu prečítam a musím konštatovať že aj my musíme.Adéla na Silvestra zažila poriadny šok keď sme v najväčšom silvestrovskom virvare museli von sa vyvenčiť a jej nervy ten nápor nevydržali hoci celý večer bola v pohode pri občasných svetelných a zvukových prejavoch :roll: Manžo už teraz hovorí že sa bude museť nadopovať práškami :hnev: Tak začnem s nácvikom pomaličky postupne už teraz,idem sa mrknúť na net na nejaké ohňostroje :book3:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z petard, raket a dělobuchů
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 21:17 
Offline

Registrován: pát 28. pro. 2012 18:08
Příspěvky: 4
Bydliště: Meziboří
Dobrý den pane Desenský. Mám 16.Měsíční fenku Irského setra. Začnu asi takhle, loni jsem s Enii prožily Silvestra v poodě vůbec se nebála dokonce jsem koukaly na balkoně na ty rachejtle a všechno byla v pořádku a vůbec se nebála, je pravda byly jí 3měsíce. Letos jsem si pročetla vše o srachu abych byla připravena kdyby náhodou. Byly jsem před půlnocí asi hodinku a půl venku, už se střílelo ale vůbec to nevnímala krásně jsem si hrály. Změna přišla s půlnocí šílený strach kam by mohla tam by zalezla, strašně se klepala a dokoce cvakala zubama. Pořád se za mě schovávala, snažila jsem se jí od toho odregovat hraním ale nic, druhý den celý prospala. Nežrala, nepila a zvracela. Pak už to bylo v pořádku ale teť jaká koli rána venku je konec, hrozně se lekne a ocas pod nohy. Vždy se jen ohlédla a pokračovala ale teť už né. Budu se snažit jí na to zvykat ale ráda bych se jednou objevila u vás na freesobotě. Byla by škoda kdyby jsem jí v tom srachu nechala, je přeci mladá. Každopádně děkuji za cokoli :-) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z petard, raket a dělobuchů
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2013 07:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud jste přečetla opravdu všechno, včetně mých třech knih, ve kterých popisuji detaily, pak je lepší mi zavolat a domluvit si termín návštěvy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: omlouvám se, ale nejde popsat ve zkratce
PříspěvekNapsal: čtv 05. pro. 2013 12:45 
Offline

Registrován: stř 04. pro. 2013 11:58
Příspěvky: 1
Bydliště: Česká republika
Dobrý den,
mám 2,5 letého německého ohaře. Loňský rok jeden chlap místo petard, začal bouchat cvičnými policejními dělobuchy, asi 100 m od boudy mého psa. Začal skákat do okna, škrábat, okusoval plot, snažil se podhrabat. Musela jsem ho zavřít do garáže. Petard se vždycky trochu bál, ale zalezl si do boudy a spal. Na Silvestra ho zavírám do garáže, kde je se starším psem. Po čase začly dělobuchy znovu, nebyla jsem ale doma, tak ho mamka pokaždé vzala dovnitř, do obývacího pokoje. Od té doby při každé ráně začne reagovat stejně. Jedná se o bouchání koberce, skládání dřeva, výstřel v lese, popeláře, atd. Řešila jsem to po dobrém i po zlém, beze změny. Další okolnosti: starší pes, se kterým je Gordy od malička, je teď měsíc doma v obýváku, po těžké operaci a Gordy je na zahradě sám. V srpnu jsem se odstěhovala, ale za Gordym jezdím každý den. Náš společný čas vychází nastejno. Možná tak reaguje, protože si spojil, že když začne vyvádět, znamená to jistý kontakt s námi, ať už dostane vynadáno nebo ne. Když jsem vylezla ven, za chvíli si hrál. Zvuky doma z repráků mu nevadí. Stříleli jsme na zahradě ze startovací pistole a hned se začal bát, venku s ním ale stejná rána nic neudělala, jakoby byl hluchý. Pouze na krátkou vzdálenost sebou trhne, a na střelce začne skákat, ale vrtí ocasem a během chvíle jde zas čuchat stopu. Domácího psa z něj udělat nemohu, mám malý byt a jsem alergik. Nevím, jak Gordíka toto chování odnaučit. Prosím, poradťe, budu Vám moc vděčná. Zdraví Karolína

Přesunuto tam, kam dotaz patří. Co se týká odpovědi, viz předchozí Rudův příspěvek.


Naposledy upravil zbynek dne čtv 05. pro. 2013 15:45, celkově upraveno 1
přesun


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z petard, raket a dělobuchů
PříspěvekNapsal: ned 29. pro. 2013 22:49 
Offline

Registrován: pát 08. říj. 2010 09:43
Příspěvky: 63
Bydliště: Náchod
Dobrý den, bylo toho hodně napsané, přesto to zkusím.. moje fenka taky špatně snáší rány z petard ale to co dělá ted je fakt zvláštní-.. leží na pelechu spí.. venku pod okny něco bouchne .. frn a už utíká do koupelny.. stočí se k záchodové míse a třeba 3 hodiny nevyleze... dělá to i když se doma já. někdy si tam vleze i jen tak bez toho aby by podnět ke strachu ale většinou dusledkem toho rámusu. Mám to řešit? Mám ji nějak zkoušet odbourávatstrach výše popsanou metodou zvykání na zvuky a rámus z petard? Když je koupelna zavřená mám pocit že by snad proškrábala i dveře ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: petardy strelba
PříspěvekNapsal: pon 30. pro. 2013 20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. bře. 2013 07:55
Příspěvky: 4
Bydliště: Povaýžská Bystrica
Potreboval by som poradit ahladom masirovania akupresurnich bodov ked je moj pes v strachu az soku ked zacnu strielat petardy.
Ked padne vystrel moj pes sa zacne triast dycha len tak tak akoby sa topil je v tomnto momente v hodne ukludnovat ho pomocou masze alebo toto si nechat na dom a vonku ked sa striela postupovat tak ako je to tu popisovane?)
Jeden krat som to skusal psa celeho traslo ja som postupoval tak ako je to popisovane aj v knihe vyzeralo to ze to celkom pomaj po kratkom case som si psa priradil knohe a isli sme dalej a on uz toko na to nereagoval.Mozem to teda skusat aplikovat dalej alebo vobec.
Dakujem za rady
Filip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z petard, raket a dělobuchů
PříspěvekNapsal: čtv 02. led. 2014 09:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
To jste nevěděli v létě, že se pes bojí Silvestrovských petard, že to řešíte až teď? Co čekáte, .. že napíši zmáčkněte tento vypínač a bude všechno OK? Vždyť tato terapie trvá několik měsíců, v některých případech i déle.

gabca a sara 2 píše:
...Mám to řešit?
Neřešit toto chování, znamená, souhlasit s ním a prohlubovat důsledky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z petard, raket a dělobuchů
PříspěvekNapsal: pon 06. led. 2014 13:03 
Offline

Registrován: pát 08. říj. 2010 09:43
Příspěvky: 63
Bydliště: Náchod
Jestliže mám 4 letého psa, který všechny silvestry zvládl v rámci možností v pořádku jen za mé přtomnosti a v půlce prosince se mi začne chovat takto, tak sem to opravdu nemohla tušit. Každopádně děkuji za odpoveď, přečkaly jsme to a za rok se uvidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z petard, raket a dělobuchů
PříspěvekNapsal: úte 07. led. 2014 22:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nečekala bych na "zarok", ale zjistila si, jestli tu ten problém je stále a řešila ho včas :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!