Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:59
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 13:13 
Offline

Registrován: pát 25. čer. 2010 12:21
Příspěvky: 4
Bydliště: Opava
Dobrý den,
Mám problém se svým sedmiletým zlatým anglickým kokršpanělem. Často agresivně vyjíždí po psech a lidech. Vždy je to ale na brusle, pokud někdo běží, určité typy psů a také pokud na mně někdo venku neznámý promluví. V poslední době se jeho agresivita začíná navyšovat a v některých situacích je opravdu nezvladatelný. Také začal vyjíždět po menších plemenech, ale štěněti neublíží.
Ještě bych dodala, že je kastrovaný. Osobně jsem si nekoupila psa, abych ho nechala kastrovat, ale muselo to byt ze zdravotních důvodů. Po kastraci se místo zklidnění jeho agrese a temperament zvýšil.
Nám nikdy neublížil. Když někdy zavrčel, chytla jsem ho za kůži na krku a uklidnil se. Nikdy jsem ho nebila, nechci ať má ze mne strach.
Umí na povel „ke mně“, pokud nevidí jiného psa anebo někoho, kdo se mu nelíbí.
Nevím jestli vyjíždí ze strachu anebo je agresivní a proto nevím jak správně postupovat.
V něčem jsem udělala chybu a nerada bych jí udělala zase.
Předem děkuji za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: sob 26. čer. 2010 06:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ivik píše:
...Nevím jestli vyjíždí ze strachu anebo je agresivní a proto nevím jak správně postupovat...
Bez osobní znalosti toho psa to tady také nikdo nezjistí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 28. čer. 2010 13:47 
Offline

Registrován: úte 15. zář. 2009 19:41
Příspěvky: 35
já mám to štěstí a vlastním :rolleyes: agresivního zlatého kokrouše :rolleyes: , jsou mu ale teprve tři, náš je agresivní ze strachu, byl taky ošklivě napadený, když byl štěně a asi úplně největší problém je, že je rozmazlený. Podtrženo sečteno - běsnící šílenec. Pan Desenský ho zvládá levou zadní, my se to pořád učíme, ale od té doby, co jsme se vydali cestou stopovačky, couračky a všech rad p. Desenského,jsme rozhodně dál než dřív. Držím palce a vlčáry pro zlostný kokří plyšáky můžu jen vřele doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 29. čer. 2010 16:42 
Offline

Registrován: pát 25. čer. 2010 12:21
Příspěvky: 4
Bydliště: Opava
Děkuji moc za radu, ale myslela jsem, že mi napíše více pejskařů.
Kde se jinam obrátit, než na poradnu p.Desenského. Podle mne je to opravdu odborník.
Hodně lidí zde napsalo své dotazy a dočkalo se více reakcí. Nemám pocit, že ten můj problém je tak vyjímečný, aby na něj nebylo více názorů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 29. čer. 2010 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ivik, co je nesrozumitelné na téhle větě?
Desenský píše:
Bez osobní znalosti toho psa to tady také nikdo nezjistí.

Sama nevíš co ti pes říká, tak jak to má posoudit někdo po internetu? A samozřejmě tvoje reakce (kromě naprosto základních obecných postupů jako je důslednost, používání stopovačky a náhubku apod.) se MUSÍ odvíjet od toho co a proč vlastně ten pes dělá - a to nejlíp zjistí Ruda na Vlčárech. Veškeré dohady tady by byly opravdu jen dohady a případné pokusy by v konečném důsledku by pravděpodobně vedly ke zhoršení vašeho problému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vyjíždění
PříspěvekNapsal: úte 13. črc. 2010 14:42 
Offline

Registrován: pát 09. črc. 2010 10:52
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Dobrý den,
máme 11měsíčního velkého švýcara. Odmala je zvyklý na psy i lidi, chodí s námi do restaurací, na výstavy, do centra, prostě všude. Od 4 měsíců chodíme na cvičák. Je to náš člen rodiny, kterého všichni zbožňují a on to vřele oplácí. :-) Poslední dobou mě ale trápí několik věcí. Tak se na vás obracím s prosbou o radu.
1. Od cizích lidí se nechce nechat pohladit. Venku k nám někdo přijde a zeptá se, zda ho může pohladit, nechá mu očmuchat ruku a zkusí ho pohladit. Náš pes couvne a začně štěkat. Dřív to bylo jenom u chlapů, teď je to i u ženských.Nikdo mu ale nikdy nic neudělal. Zkoušeli jsme i pohlazení mimo hlavu, ale nechá se jen od lidí, které zná. Podotýkám, že u známých lidí je zase Megamazel.
2. Když jdeme na procházku a proti nám jde jiný pes, zastaví se, přikrčí se a naježí. Jdu v klidu dál se slovy, že je všecko v pohodě a je to kamarád, on nechce jít, tak ho zatáhnu za vodítko, aby šel, v tu chvíli se rozběhne a po psovi vystartuje. Začne skákat a vrčet. Když následně škubnu vodítkem, zklidní se a už by si chtěl hrát. Ještě musím doplnit, že pokud na něho zavrčí jiný pes, nebo vystartuje, tak se hned stáhne a utíký pryč, a to jak u velkých, tak i malých pejsků. Zatím se nikdy neporval, jen ho jako štěně kousl do čumáku yorkšír. :( Tak nevím, zda ho to mohlo nějak ovlivnit.
Nevím, jestli se dá na tyto otázky nějak odpovědět, nebo by bylo lepší přijet k vám. Každopádně udělám cokoliv, protože je to pro mě hodně důležité, aby byl náš pejsek v pohodě! Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: sob 17. črc. 2010 05:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jsi ve stereotypech, které tě dohnaly do slepé uličky. Nejlepší je přijet sem na Vlčáry, kde to v pohodě vyřešíme.
O tomhle zrovna píši ve své nové knize, proto se o tom nebudu rozváděl tady. Brzy se detaily nápravy tohoto chování dozvíte všichni.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní Jack Russell Teriér
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 17:11 
Offline

Registrován: ned 29. srp. 2010 10:41
Příspěvky: 1
Bydliště: Louny
Dobrý den,
prosím o radu..máme 2 letého Russella. Od malička jsme ho brali kamkoliv s sebou, do společnosti, na výlety apod. Zhruba v jeho 1 roku se změnil a začal být na všechny lidi a psi kolem nás agresivní. Vrčí, naježí se, úplně se klepe a je jako našponovanej. Když ho máme na vodítku, chová se hůř, než když je puštěnej na volno, to si i lidí ani nevšimne a jde si po svých. Vypozorovali jsme, že když ho nechám u člověka, na kterýho vrčel v mé, nebo manželově přítomnosti, otočí, a je na něj milej, ani nezavrčí.
Také se nám několikrát stalo, že když jdeme po městě a jde kolem něho dítě, okmažitě na něj vystartuje a to si ho to dítě ani nevšimne, kdybychom s ním nechodili s košíkem, tolikrát se už mohlo stát nějaké neštěstí. manžel je na něj hodně přísný, když něco provede je potrestanej, ale za chvíli mu to je jedno.
Když k nám přijde návštěva, nenápadně se k nim plíží a čeká až pohne někdo i jen palcem u nohy a vystartuje na něj. Zase dostane za vyučenou, ale stejně to za chvíli zase zkusí.
Také nám často udělá to, že když ho necháme doma, tak se vydělá, někdy oboje a dost často louži. a to i když si jen odskočím a za 15min. jsem zpět.
Čekáme rodinu a moc se bojíme, jak bude na dítě reagovat, když už teď je takovej hnusnej..
Jack poslouchá, umí základní povely, ale ta agrese je nevídaná.. :(
v žádným případě to nechceme nechat zajít tak daleko, že bychom se pejska museli zbavit, to pro nás není neřešením. Prosím, poraďte..

děkuji Petrlíková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 19:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dejte mu pernamentně pevný nestahovací obojek dobře utažený, aby se nevyvlíknul, couračku (tj hladké vodítko) která bue mít cca metr a půl na russela. To mu nebudete sundavat, max měnit za stopovačku venku nebo za obyčejné vodítko na ven. Natrénujte perfektně základní povely a pravidlo: přivolání, odvolání (vypadni, jdi pryč), odložení, odeslání na místo a netahání na vodítku. A to vždy a všude na první povel. Tzn jeden vyřknutý povel = jeden vykonaný povel. A dodržujte pravidlo, že povel trvá do dalšího povelu. V praxi to znamená (s nadsázkou) že když dám psu "sedni" a odejdu, tak když se vrátím k němu za týden, ten pes tam bude ještě sedět. A ovládejte psa přes tyto povely a couračku. Vše v klidu, s chladnou hlavou, důsledně. V sobotu je free sobota, zajeďte se tam podívat, tam uvidíte jak se chovat v praxi a jak řešit ne jenom přes povely. To je hodně o pocitech, to nejde moc popsat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 19:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Máš tam hodně šablon. Co znamená, že je manžel přísný?
Pořád je iniciativa na straně psa. Vy víte, jak se chová, co dělá, víte, že po návštěvě vyběhne, ale přesto ho to necháte udělat. Pak je potrestán, to je agrese z vaší strany. Kde je tam návod pro toho psa, jak se chovat má? Kdo mu to vysvětlil a jak postupoval? Protože on opakovaně dělá chyby, z vašeho pohledu, následně je potrestán - jde o to, jeslti to chápe - a co dál? Za chvíli mu umožníte tu chybu udělat znovu - kolotoč, šablona, nedivte se, že to nefunguje.
Jistěte si ho, mějte ho pod kontrolou a říkejte mu, co dělat má, směrujte ho k žádoucímu chování. Budete ho mít za co chválit, on pochopí, co má dělat. Tak, jak to děláte, je to opravdu o ničem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní Jack Russell Teriér
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
chabrik píše:
Když ho máme na vodítku, chová se hůř, než když je puštěnej na volno, to si i lidí ani nevšimne a jde si po svých. Vypozorovali jsme, že když ho nechám u člověka, na kterýho vrčel v mé, nebo manželově přítomnosti, otočí, a je na něj milej, ani nezavrčí.
Asi jste to vy, kdo v něm - třeba nevědomky - tu agresi podporuje
chabrik píše:
manžel je na něj hodně přísný, když něco provede je potrestanej, ale za chvíli mu to je jedno.
Asi manželovo trestání bere jako běžný prvek komunikace, a podle toho se pak chová k ostatním

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
připadá mi že v těch radách chybí ještě jedna věc - zaměstnání. Není totiž nic horšího než znuděný pes. Utahaný pes nemá chuť vymýšlet kraviny, utahaný pes je rád že je rád. Samozřejmě pak musí mít dostatek nerušeného odpočinku. Takže kromě toho že se ke psu začnete chovat srozumitelně a jasně vyjadřovat své požadavky, tak jak je to v předchozích příspěvcích (i těch starších) a že když pes dělá něco co nemá, netrestám, ale řeknu mu co dělat má a trvám na tom, tak bych se ještě postarala o to aby neměl chuť s něčím takovým vůbec začínat, aby prostě přišel domů, padnul do pelechu a neřešil kraviny. Když pak někdo přijde nebo když si naopak vy někam odskočíte, sotva to zaregistruje a rozhodně si rozmyslí jestli se mu fakt chce vstávat a nervovat se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní Jack Russell Teriér
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář. 2010 05:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
chabrik píše:
...Prosím, poraďte..
608623144, nebo free soboty.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní Jack Russell Teriér
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář. 2010 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
chabrik píše:
Dobrý den,
prosím o radu..máme 2 letého Russella. Od malička jsme ho brali kamkoliv s sebou, do společnosti, na výlety apod. Zhruba v jeho 1 roku se změnil a začal být na všechny lidi a psi kolem nás agresivní. Vrčí, naježí se, úplně se klepe a je jako našponovanej.

Uplně stejný příbeh prozili mí znamí:-( Naprosto stejný scénař. Nakonec se to vyhrotilo práve narozením dítete a ze si pejsek zacal dovolovat na mimino.-( Mel naprosto celou rodinu pod kontrolou. Obíhali veterináre, vycvikáre.Nakonec ho nechali na doporucení ruzných vetu vykastrovat. Sice zmírnil, ale nebylo to rešení. Pak nastrkali mraku penez ruzným vycvikárum, co si ho vzali na delsí dobu na převýchovu....ale pes se stejne vyrazne nezmenil. Ale naucili se s ním fungovat a nedali ho pryc.Urcite se u Rudy zastavte co nejdríve.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
Ahojda, včera jsem se dozvěděla, že rodina mého známého má psa. Bohužel v takovém stavu, že nesnese vodítko, poslechne pouze otce rodiny a ještě k tomu ne na 100%, jinak po každém startuje. Původně jsme se bavili o tom, že by jsme mohli chodit s jejich a mým psem na společné procházky, jenomže, jak zvládnout toho jejich psa? Míla je hodně nas..., jelikož toho psa si pořídili jeho rodiče a hafin se dál jak na zahradu nedostane a nikdo to u nich nehodlá řešit. Mílovi je 18 a teď dodělal školu, hraje fotbal a do toho má brigády, takže on vyloženě psa nestíhá, ale tak 3x do týdne by ho chtěl pořádně provětrat, když už teď má víc času. Říkala jsem mu, že by šlo, aby mu dal jeho táta košík a že to zkusíme, zatím bez Benjule, ale nevím kde chytnout za správný konec :dontknow: slíbila jsem, že se na to zeptám. Na Vlčáry je nedostanem, absolutně bez zájmu. :dozdi:

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 12:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lekce č. 1. naučit nenapínat vodítko a všechno psu říci jenom jednou, po vteřině mechanická nápověda, pak lehce povolit vodítko. Je to v mojí knize

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
Na knihu čekám. Jenže jde o to, že vodítko nesnáší a útočí, takže jak to udělat, aby se s vodítkem smířil?

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 12:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Couračkou

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 12:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
Hm, ale to by chtělo i doma, zkusim si s Mílou o tom promluvit, ale pes je permanentně venku. A až bude knížka, tak budeme studovat. Byla by škoda, nechat chudáka psa, takle znuděnýho a naštvanýho, když se může vesele proběhnout a mít radost ze života.
Dneska se jdu na něj pořádně podívat. Koupim mu cestou z práce mlsku a uvidíme.

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jack russel terier
PříspěvekNapsal: úte 19. říj. 2010 12:35 
Offline

Registrován: pon 18. říj. 2010 13:57
Příspěvky: 1
Bydliště: Kopřivnice
pred mesicem jsme si vzali s utulku fenku,veterinar nam rekl ze je mlada bude mit zasebou max.druhe harani,vsechno bylo v normalu,privezli jsme ji domu okoupali,dali ji nazrat.Pote jsme ale zjistili ze kdyz ji pohladime zacne cenit zuby a vrcet,dela to pokazde,kdyz ji hladime tak je stale v pozoru jako by jsme ji meli ublizit.Kdyz ji sahnem na pelisek,okamzite po nas vyjede a kouse.stalo se nam ze jsme ji chteli posunout misku s jidlem na sve misto a hned vyjela po pritelovi a zacala ho kousat do palce u nohou,to same nato udelala i mi. doma ma celou dobu ocas sklopeny,ma ho jen nahore pokud prijdem domu a vita nas.oba nejsme zastance mlaceni psu ,takze kdyz po nas vyjede tak ji bud poslem na misto a nebo zavrem za dvere.venku zezere vse co najde, staci jen kdyz to je i obal od hamburgru,z huby to ale nepusti,snazili jsme sme se delat cokoliv ale velmi silne se brani,kdyz se nam podari ji to z huby vyndat opet kouse.zradlo nam sezere rovnou i s ruky,sedela jsem na kresle a jedla rohlik,na chvili jsem jen otocila hlavu a ona okamzite zareagovala ze se na jidlo nedivam tak mi ho z ruky vytrhla.obcas je tak agresivni ze ji nemuzeme vecer sundat ani obojek s remenem.zvlastni ale je ze nam rada lezi v kline,vecer snama spi v posteli pod dekou,obcas kdyz pohnu nohama tak me kouse opet do palce u nohou,rano je ale jako vymenena,kdyz se probudime olize nam ruce,chce se mazlit a hrat si,pote ji vyvencime dame ji najist a je zas takova jako byla!bezduvodne vyjizdi po jinych psech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 19. říj. 2010 15:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Dixi riešenie tohto problému je komplexné a na veľa tvojich otázok tu odpovede v sekcii o agresivite nájdeš. Fenka sa bráni požiadavkám a určitému kontaktu z vašej strany a funguje jej to, čo problém ďalej prehlbuje. Nevidíme tu, ako jasne a isto dávaš najavo, čo očkávaš, ako zrozumiteľne vysvetľuješ a či vysvetlenie dokončíš do požadovanej formy, ale podľa opisu jednoducho nedostatočne, bez zabezpečenia dosahu na fenku a možnosti navigácie a istenia, napríklad pri zbieraní vecí vonku a následným bojom o ne, čím im znovu len prisudzuješ dôležitosť. Pokiaľ ide o boj s obojkom a vodítkom, tiež tu už napísané je, že do pochopenia psa, na čo slúžia za tvojej pomoci, je najjednoduchšie zvoliť vhodnú výstroj a jednoducho ju na psovi nechať a používať. Zamestnanie hlavy činnosťou a jasnými požiadavkami je tiež jednou z vecí, ktoré k tomu komplexnému riešeniu patria. Chcelo by to vidieť a posúdiť a poradiť na mieru osobne, inak by si sa spoliehala len na dohady.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agresivita a nepochopitelne spravanie
PříspěvekNapsal: čtv 20. říj. 2011 07:45 
Offline

Registrován: stř 19. říj. 2011 09:21
Příspěvky: 1
Bydliště: SR
dobry mam 2r. rhodeskeho ridgebacka bol vedený k dobremu chovaniu nikdy mu nebolo ublizene,ziaden pes mu neublizil mal kopu kamaratov.Od pol roka bezdovodne zautocil na nasu tetu, nemal podnet vsetci sme len tak sedeli najskor ho hladkala zrazu jej skocil do ruky.absolvovala som s nim 3 vycviky na socializaciu aj na vycvik. ako nahle je na voditku ani na krok sa nepohne poslucha ako nahle ho pustim z voditka povel ku mne mu nic nehovori ani ine povely. ked bol maly musela som ho zoznamovat s kazdou vecou osobne napr. bal sa hadice musela som ist k nemu pomaly a ukazat ze mu nic nespravi bal sa vsetkeho noveho.potom zacal napadat aj psov na prechadzke musim byt ostrazita ci ziaden pes nie je na okoli neudrziava so mnou ziaden kontakt ale uprene sa zahladi na psov toci sa okolo mna dokolo a stale ho vyhladava ako nahle sa priblizi mam co robit aby som mu dala najavo ze to nesmie vrci a jeho srst nad chvostom je uplne zjezena. ci to je len strach a dava im najavo nech sa drzia dalej?neskor k nam do domu prisla rodina ako kazdy iny den po pol hod. co tam s nami stali a rozpravali sme sa zrazu znova skocil do mojej inej tety a o dva tyz.do jeho syna neviem si to vysvetlit co robime zle preco ma takuto povahu ci to je nami alebo..
o tyzden neskor nam vybehol z brany co nikdy predtym neurobil a rozbehol sa za malym chlapcom na bicykli nic mu neurobil len sa strasne pred nim rozstekal ale my sme sa bali aby niekomu neublizil ziaden povel pre neho nepomahal.
dakujem za akekolvek rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: čtv 20. říj. 2011 20:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ivana je otázka, či bol vedený správne a tiež to, ako socializácia psa prebiehala, čo nevieme my posúdiť a dôležité je, ako ste v týchto situáciách reagovali vy. Správne vedenie k dobrému chovaniu totiž nevedie k tomu, aby sa pes správal tak, ako opisuješ. Pre zorientovanie sa pomôžu témy o privolaní a témy o agresivite, ktoré si vzhľadom k dátumu registrácie a položenia prvej otázky pravdepodobne nečítala... Problém bude každopádne širší a preto je obtiažne dať bližšiu radu na diaľku, na príčiny buď prídeš sama prečítaním súvisiacich tém Pomôže tlačítko "Hledat" na hornej lište poradne, alebo telefonát priamo p. Desenskému, poprípade osobná návšteva.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 04. čer. 2012 18:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. kvě. 2012 12:08
Příspěvky: 1
Bydliště: Modletice
Dobrý den, mám nesnášenlivou (resp. nesocializovanou) čubinu hovawarta, která vyrůstala ve volnosti na zahradě u rodinného domu. V jejích necelých dvou letech jsem se přestěhoval do bytu, kde při venčení jeví známky agrese vůči lidem, psům. Na povely doma reaguje většinou napoprvé, venku však "zlobí", napíná vodítko, nesoustředí se na mne. Přibližně tři týdny se učím důsledně zejména zvládnout na 100% povely "ke mě" a nenapínání vodítka. Dnes při jejím venčení jsme potkali psa, kdy začala zase řádit a vysmekla se mi (mou blbostí) nedostatečně utáhnutým obojkem. K mému překvapení se s tímto cizím psem celkem snesla a po chvíli se uklidnila. Pár chvil na to jsme potkali pár s dalším psem a toho si očichala a byla také v pohodě. A za další moment se setkala se psem zhruba stejné velikosti, kdy občas zavrčela, ale řekl bych, že spolu skotačili. Myslíte, že toto dnešní chování může mít alespoň trochu vliv do budoucna na to, že už nebude příště vůči cizím psům tak agresivní? Přeloženo do lidské řeči: "Každý není zlý a tímto si vlastně najdu kamarády"? Pro mne to byl velice příjemný šok a chci čubinu vychovat. Jen pro upřesnění uvádím, že původní účel pořízení tohoto psa bylo hlídání zahrady a nejsem jejím přímým vlastníkem, ten se jí bohužel od začátku moc nevěnuje, proto se o ní starám já a beru ji za svou. Děkuji, hezký den, Eda M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 05. čer. 2012 20:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Emar je zbytočné opakovať to, čo tu už je napísané, čítaj, ale keďže najlepšie je vidieť na vlastné oči, ideálne je napríklad tzv. freečko-venčící sobota.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní na menší psi a děti
PříspěvekNapsal: čtv 17. říj. 2013 09:45 
Offline

Registrován: stř 02. říj. 2013 22:54
Příspěvky: 1
Bydliště: Nedvědice
Dobrý den,

máme druhorukového křížence kokra a asi labradora (původní majitelka si nebyla jistá, protože psa našla jako štěně). Jimmovi je pět, my ho máme 5 měsíců. Jimmy je poměrně vycvičený. Umí základní povely, na procházce přiběhne, ale poslouchá jen když se mu chce. To by nebylo tak hrozné, kdyby nebyl útočný. Původní majitelka říkala, že je na psi a na děti hodný, ale já tu zkušenost nemám. Už se nám několikrát stalo, že zaútočil na menšího psa. Poprvé jsme to vůbec nečekali a neměli jsme ho na vodítku. Druhý pes naštěstí vyváznul jen s vytrhanými chlupy. Od té doby si dáváme pozor a když vidíme menšího psa, vlastně teď už jakéhokoli psa, tak ho poutám na vodítko. Výhodou je, že když vidí psa, lehne si a já mám čas ho chytit. Ráda bych ho ale naučila neútočit... A pak jsou tu ty děti. 1,5 starý chlapeček Jimmovi omylem stoupl na ucho a on se poněm ohnal. Když na Jimma šlápnu já, nebo jiný dospělý, kníkne. Kdykoli se pak chlapeček přiblížil, raději jsem Jimma držela. Ten chlapečka neustále sledoval. Nebyla jsem jistá, co udělá. Se zhruba stejně starým chlapečkem jsme měli podobný incident, aniž by Jimmovi cokoli udělal. Chtěl ho pohladit a on se po něm ohnal. A zase ho sledoval a chtěl jít k němu. Shrnu-li to, útočí jen na menší psi a děti cca do 3 let. Jelikož se mi právě narodilo miminko, mám obavy, abychom to s Jimmem zvládli a nemuseli ho dát pryč, přeci jen se o prtě bojím. Můžete, prosím, poradit? Děkuji Jana z Nedvědice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 22. říj. 2013 14:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Agresivní chování psa vůči dětem neřešíme po netu, viz. nadpis poradny:
Agrese vůči lidem
Je-li váš pes agresivní na vás, na vaše přátele, kolemjdoucí a prostě lidi jako takové, pak hledejte odpovědi právě v této sekci poradny. Jedná-li se však o agresivní chování vůči dětem, pak se nezdržujte zbytečnými dotazy a odpověďmi, které zde stejně nenajdete, jelikož se jedná o příliš "vysokou hru" a raději mi zavolejte. Číslo na mne najdete všude na tomto webu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní na psy a na lidi...
PříspěvekNapsal: pon 17. úno. 2014 20:37 
Offline

Registrován: čtv 09. srp. 2012 15:30
Příspěvky: 5
Bydliště: Zbůch
Dobrý večer,
snad nepíši už pozdě, máme skoro roční fenu Německého ovčáka, do nedávna byla uplně skvělá, klidná, poslechla na slovo, ale poslední dobou se u ní projevuje jistá míra agrese vůči naší druhé fence, křížence knírače, mam dojem že se nad ní pořád snaží povyšovat, nenechá ji v klidu, strká do ní, vráží a tak dále, naše malá na to reaguje chnapáním, jenže to si ta velká nenechá líbit a pustí se do ní.
Další trable je to že začíná být agresivní na kolemjdoucí lidi, zrovna nedávno hupla na kolem procházejícího pána, napřed mu okusovala ruku, a pak mu skočila do obličeje. Ztím se tak chovala jen k mužů. Nevím jak v ten moment reagovat, v momentě kdy se pustila do té menší fenky jsem se mezi ně postavila, aby se uklidnily, malá se mi schovala pod nohy, tím pádem jsem ji branila před tou velkou. Nevím zda li jsem udělala dobře...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: stř 19. úno. 2014 14:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
V první řadě to chce zamezit už počáteční šikaně vůči kníračce - tzn. nenechat ovčandu do ní šťouchat, navazovat upřený provokativní oční kontakt atd. Řešení až rvačky je pozdě. Jak to řešit se po netu fakt blbě popisuje. Pokud byste to špatně pochopila, jen to zhoršíte. Jak jste se zachovala u pokousání pána? Jak to řešíte, když to chce zopakovat? Myslím, že psát aby chodila s košíkem a na stopovačce je zbytečné, že je to samozřejmost.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno. 2014 09:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestli jde i po lidech, bylo by dobré to dostat pod kontrolu dříve, než se někdo zpětně povozí po vás a odnese to ta fenka. Doporučuji alespoň zavolat, číslo a čas je nahoře v banneru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno. 2014 10:21 
Offline

Registrován: čtv 09. srp. 2012 15:30
Příspěvky: 5
Bydliště: Zbůch
Když hopla na pána tak jsme se ji snažily odvolat, jenže byla jak hluchá, tak jsem pro ni šla a dala ji na vodítko. jenže nemyslím že by to pochopila. na vodítku je těžko ovladatelná, napadlo mě pořídit na ni ohlávku, pro lepší ovladatelnost. Jinak je fenka velice komunikativní, snaží se zavděčit.
jenže je tu ještě jeden problém, fenku si pořídil můj otec, už od štěněte, jenže já u nich nebydlím a tím pádem fenka nemá každodení výcvik, tatka ji neřeší, prostě ji rozmazluje, zase ale na druhou stranu, když sní jde ven on, tak je uplně jak vymeněná, netahá, jde u něj.
Ono krátce po tom co si ji pořídil dostal mrtvici, takže na tom je ted zdravotně hůře, tím pádem si myslím že ona si to uvědomuje že by mu ublížila kdyby třeba tahla na vodítku. Nevím, jen spekuluji...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno. 2014 11:55 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
Spíš než výcvik je důležitější v tomto výchova a správná socializace. Fungující povel není sice špatný jako brzda, ale nemuset být závislý na brzdách je mnohem lepší.

Vidím to teď úpně zřetelně na mých psech.
Fíně je přes dvanáct a vzala jsem si ji před dvěma měsíci z útulku po zemřelém majiteli. Neuměla ani jeden povel a přesto se chovala a chová k lidem a psům vzorně. Asi tam někdo postavil dobré základy právě výchovou a socializací.
Berty už mám skoro šest let. Přesto s ním jsou stále problémy. Naposledy vyběhl štěkající na nějakého pána. Nechal se sice odvolat, ale to přece řeší jen tuto situaci a nic víc. Příště zase vyběhne a nebo dostane povel zavčasu či bude na vodítku, ale v jeho hlavě to nic podstatného určitě nevyřešilo. Nemusím dodávat, že u něj socializace ani výchova patrně do jeho tří let neproběhla a my se s tím pořád potýkáme.

Takže za nás je výcvik sice super věc, ale nezapomeňte hlavně socializovat a vychovávat. Fenka má rok, tak se to dá zvládnout snáz než u staršího psa.

Ještě to doložím jedním čerstvým zážitkem ze cvičáku. Okolo šli dva důchodci s holemi. Vrhl se k nim nejprve jeden štěkající a posléze všichni psi cvičitelů. Fína si v klidu řešila svoje psí věci a pak se přišla podívat za mnou, co se to jako děje. Ti psi byli všichni pravidelně cvičení (a nedá mi to i připsat, že i uchovnění...) a Fína výcvikem téměř nepolíbená a přesto se chovali takto.

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: stř 15. dub. 2015 16:49 
Offline

Registrován: úte 14. dub. 2015 18:09
Příspěvky: 3
Bydliště: Žatec
Dobrý den, mám 3letou vykastrovanou fenku jorkšíra Biewra. Máme problém s agresivitou a asi i strachem dohromady. Doma je vše ok. Společně s ní, máme v domácnosti i druhého jorka (psa) a 3kocoury. Všechny snáší dobře. Pusinkuje je, prostě mazel. Jen vyjdeme ven, tak začne na všechno štěkat. Ať je to zrovna procházející chodec, děti, popelnice, a největším problémem jsou psi a to i štěňata. Nikoho k sobě nepustí. Začne hysterčit a tak s ní škubu na vodítku až dělá skoro salta. Nemá to na ní žádný vliv. Jen se přikrčí jako že ví, že něco dělá špatně a jede si svou dál. Už se nám všichni venčitelé z okolí raději vyhýbají. Na veterině v čekárně se na ní žádný pes nesmí koukat, jinak zase hysterčí.Mám jí při venčení na flexi vodítku, což je asi chyba jak jsem vyčetla. Tento problém má odmala a nedaří se mi to změnit. Ráda bych aby ze psů neměla takový strach a aby naše procházky probíhaly v klidu když potkáme psy. Přijde mi, že útočí ze strachu. Když je nějaký pes blízko, má tendenci ho cvaknout. Pokud chcete, můžu Vám přidat video jak to vypadá venku, když vidí psa :) . Přemýšlela jsem i o návštěvě ale máme to k Vám přes dvě hodiny a fenka nám zvrací během 15ti minutové jízdy 4x. Nepomáhají nám ani podpůrné léky proti zvracení. Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2015 07:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Tohle evidentně sama nevyřešíte. Fenku dejte do přepravky, tam většina psů snáší cestu líp, nebo si najděte někoho, kdo vám pomůže, blízko bydliště.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2015 15:53 
Offline

Registrován: úte 14. dub. 2015 18:09
Příspěvky: 3
Bydliště: Žatec
A mohli byste mi prosím někoho blíž doporučit? Nemám vůbec tušení jestli někdo takový blíž je :/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2015 05:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Podle mých zkušeností psi zvládají delší cesty lépe než ty krátké.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jak zvykat na lidi?
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2015 08:18 
Offline

Registrován: pát 02. říj. 2015 10:42
Příspěvky: 3
Bydliště: Nechanice
Dobrý den,
máme doma dvouletou borderkolii (psa) a před nedávnem jsme se ujali dnes již 11měsíčního dalšího borderáka. Tento pes je ovšem velmi útočný na cizí lidi, psy, kočky...
Kluci si mezi sebou už zvykli, na členy rodiny si zvykl Ben také poměrně rychle a je velice milý. Pokud ale dojdeme na cvičák, začne "peklo". Po 4 návštěvách se situace trochu uklidnila, ale jakmile se objevíme na cizím místě nebo přijde nový člověk, je zase zle. Dle ch.s. jejich štěnata neodchází s agresivním chováním, dle PP také nemá agresivní předky. Mám podezření (protože útočí hlavně na muže), že ho puvodní majitel bil.
Začala jsem ho brát do zaměstnání (prodejna stavebnin), aby se hodně potkával s cizími lidmi a zvykl si - je to ale dobrý nápad? Situace se zatím moc nezlepšila... Naštěstí měl každý pochopení, kleknul si a nechal se očuchat, Ben se tak nechá i pohladit, ale bojí se a když se člověk pohne, začne ze zhruba metrové vzdálenosti vztekle štěkat, nekouše.
Přivolání už většinou zvládá, chodíme převážně bez vodítka, nebo na 10metrovém, aby se cítil volněji.
Mockrát děkuji za názor a radu


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: sob 17. říj. 2015 06:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Resocializace je převážně o praxi, což zvládnu předvést jedině osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita,naprosta neposlusnost ,napadani,utoceni nezvladat
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2015 18:55 
Offline

Registrován: pát 20. lis. 2015 21:19
Příspěvky: 4
Bydliště: Jesenice-Horni jircany
Dobrý den potrebuji poradit ohledně rotvika naprostý prusvih pes je nezvladatelný vše ničí napadá mého psa nejde odvolat od nikoho a ničeho má záchvaty útočí na mě zezadu nic nenechá na pokoji potrestat nejde nelze ho chytit pokud ho chytnu útočí.Ani to nelze popsat co vše dělá.Jsem zoufalá pes je tchyně je neasocializovany nechodí ven 3 roky je na zahradě,na veterinu pouze v případě dvou nahubku pokud ho chytneme když má dobrou náladu.Napadá mi labradora musí se nahanet do kotce a zavřít.Absolutně nezvladatelný.Nevím co s ním staví se mi mám z něho strach když jdu domů napadá mě musí pro mě chodit partner.Asi si chce hrát ale nejde odvolat skáče věci obíhá mě a napadá zezadu.Poradce prosím co s ním.Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita,naprosta neposlusnost ,napadani,utoceni nezvl
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2015 19:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. dub. 2013 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Tohle je podle mě velmi závažné a po internetu se to těžko vyřeší.

Podle mého názoru je v takovéto situaci nejlepší vše řešit osobní konzultací s panem Rudolfem Desenským, přivézt s sebou i rotvíka a nejlépe i majitele, tedy Vaši tchyni. Kontakt viz výše v záhlaví této Poradny (banner).

_________________
Pes přítel člověka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita,naprosta neposlusnost ,napadani,utoceni nezvl
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2015 07:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Tohle opravdu nereste pres net...

Vzhledem k tomu ze uz se ho bojite a to ze se ho nebudete bat (doopravdy neze si budete myslet ze uz se ho nebojite) je prvni a zasadni podminka toho to vyresit se obavam ze reseni z vasi strany bude velmi obtizne.
Vyresit se to jen tim ze se psovi nastavi pro nej pochopitelnym zpusobem pevna pravidla, takze psovi nasadte pevny kos (takovy pres ktery se dokaze nzrat, ale ktery nesunda a nebude moct pres nej pokousat - nutne pro vasi duveru v nej bez kose to nemate sanci zvladnout), k pevnemu obojku utazenemu tak aby psa neskrtil, ale aby pevne drzel na krku prpnete cca 10-15m dlouhe hladke (bez uzlu a smycek) voditko ktere i s kosem bude mit trvale. Psa v zadnem pripade nenahanejte, ale pokud od nej neco budete potrebovat tak ho pomoci toho voditka "privolejte" k sobe. Voditko neni trestaci ale navadeci pomucka vse musi probihat tak aby jste oba k sobe ziskali duveru pes ve vas a vy ve psa a bude to narocne.

Durazne doporucuju nalozte psa (v kosi a s tim voditkem) do auta a po telefonicke domluve prijedte za Rudou...

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita,naprosta neposlusnost ,napadani,utoceni nezvl
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2015 11:19 
Offline

Registrován: pát 20. lis. 2015 21:19
Příspěvky: 4
Bydliště: Jesenice-Horni jircany
Dobrý den děkuji za pomoc tak nějak vím co dělat ale zrealizovat to je těžší on vážně na nic nereaguje vůbec na nic!!!Cokoliv se mu nelíbí řeší agresivitou a záchvaty trháním čehokoliv probíhanim útočenim vrcenim na všechno.Můj labrador se ho boji on je vychovanej není vydrilovanej ale je poslušnej mazel.Je úplně ve stresu když se s ním vrátím z procházky nechce vejít do brány když je venku rotvik.Musím ho tahat dovnitř.Není to tak snadné využít Vaše rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita,naprosta neposlusnost ,napadani,utoceni nezvl
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2015 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. dub. 2013 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
marley2822 píše:
Dobrý den děkuji za pomoc tak nějak vím co dělat ale zrealizovat to je těžší on vážně na nic nereaguje vůbec na nic!!!Cokoliv se mu nelíbí řeší agresivitou a záchvaty trháním čehokoliv probíhanim útočenim vrcenim na všechno.Můj labrador se ho boji on je vychovanej není vydrilovanej ale je poslušnej mazel.Je úplně ve stresu když se s ním vrátím z procházky nechce vejít do brány když je venku rotvik.Musím ho tahat dovnitř.Není to tak snadné využít Vaše rady.


Ve svém prvním příspěvku jste zmínila Vašeho partnera. Tak mě napadá, že by Vám mohl s transportem rotvíka na Vlčáry k panu Desenskému pomoci (dostat psa do auta atd.). Navíc by bylo fajn, aby tam jela osobně také Vaše tchyně, aby zjistila, co při výchově psa udělala špatně či zanedbala a jak má v kontaktu se psem postupovat dál.

Opravdu si prosím domluvte individuální výlet na Vlčáry za panem Rudolfem Desenským, a to co nejdříve. Pro dobro vás všech (převýchovu nezvladatelného rotvajlera, nápravu chyb co při jeho výchově udělala Vaše tchyně, bezpečnost a klid Váš i druhého psa labradora).

Jestli není možné na Vlčáry jet, tak v tomto vyostřeném případě (agresivita psa, nezvladatelnost apod.) bych na Vašem místě psa vrátila zpět Vaší tchyni, pokud to je možné. Obávám se, že když by u Vás byl rotvík trvale, tak to bude jen ke škodě (stres Váš, Vašeho druhého hodného pejska, možná i Vašeho partnera).

_________________
Pes přítel člověka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita,naprosta neposlusnost ,napadani,utoceni nezvl
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2015 16:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
V prvni rade si velmi dobre rozmyslete zda mate moznost si toho psa vzit k sobe, ci mate moznost presvedcit vasi pribuznou ze to takhle nejde a ze se to musi resit (s tim ze se to musi naucit vase pribuzna a resit to ona). protoze tohle nejde resit obcasnymi navstevami. Neni ani resenim si psa vzit docasne k sobe ukazat mu ze se da zit v pochopitelnem a stabilnim prostredi a pak ho vratit do nestability a nepochopeni...

Pokud to chce resit i vase pribuzna a je ochotna neco se naucit (nebo pokud si jste ochotna toho psa vzit k sobe) tak mu dejte obojek s voditkem ze ktereho se nemuze vyvlect (pri tvaru RTW hlavy to takovy problem neni) a kos ktery si nemuze sundat (to uz je problem u RTW vetsi). Neptejte se ho co si on o tom mysli a proste ho nalozte do auta a jedte i s pribuznou za Rudou - nejlepe na nekolik dni.2

PS: mylim ze tam uz po hodine toho psa nepoznate...

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita,naprosta neposlusnost ,napadani,utoceni nezvl
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2015 18:12 
Offline

Registrován: pát 20. lis. 2015 21:19
Příspěvky: 4
Bydliště: Jesenice-Horni jircany
V domě s tchýní bydlime rok psovi jsou 3 roky kdyz ji neco reknu zacne brecet ze ho necvime ze za to muzeme my nechape ze vychovu podelala ona je mi pejska lito zustane mi tchyni je 73 let.Ona si myslí že je chudák a že není zlej a když ji nekam vezu zavíram ho aby ji nesrazil.Neposlouchá ani ji.Jakákoliv snaha s ním nějak pracovat se ji líbí ale pouze pokud to nezasahuje do jejich představ já hodná a on vlastně nic muzikant je přece hodnej.Nasadit mu košík to brečí i na veterine když pes žere doktora.Asi s ním zajedu za pánem Desenskym sama.Děkuji za prispevky a rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita,naprosta neposlusnost ,napadani,utoceni nezvl
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2015 18:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
V tomto pripade prevezmnete psa uplne do sve rezie - napravit se to da, ale neni to jednoduche. Zaklad jiz zaznel - dat psovi jistoty a rad. Jde to jen v pripade ze dokazete sama sobe verit ze to zvladnete a dokazete verit tomu psovi.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita,naprosta neposlusnost ,napadani,utoceni nezvl
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2015 19:10 
Offline

Registrován: pát 20. lis. 2015 21:19
Příspěvky: 4
Bydliště: Jesenice-Horni jircany
Psovi nevěřím vůbec je nevyzpytatelnej.A sobě věřím do ty doby než mě asi kousne.On vážně nemá žádné návyky vůbec nic na něj neplatí vůbec!!Dělá si co chce a my se přizpůsobuje ke jeho chování.Přečetla jsem stránky pána Desenskeho celé velmi zajímavé a zajímavý člověk je.Kontakt je přes email?Těl kontakt má jen hodinu to se asi nedovolam-((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2015 19:28 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Přesunuto do odpovídající kategorie. Prosím, při zakládání témat čtetě starší témata a používejte dělení poradny, umožňuje snažší vyhledávání řešení potíží. Agrese vůči všemu opravdu nepatří do "Výživy a krmení"!

Pan Desenský má docela dost práce, právě proto má kontakt jen hodinu. Emailem s ním tohle nevyřešíte. Je potřeba to v onu hodinu zkoušet, dokud se netrefíte. Není to nijak nemožné.

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2015 19:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Problem je ze bez duvery ve psa se to vyresit neda...
Ten pes se srovna v okamziku kdy bude mit kolem sebe stabilni prostredi a lidi kteri mu veri a zaroven jsou schopni nenasilne nastavit nemenne mantinely ve kterych muze pes byt v klidu. To co zpusobylo chovani toho psa je nestabilita ne nejistota kolem nej...

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2015 07:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Problémy se psem jsou příliš komplexní, než aby se daly vyřešit po internetu. Zavolejte, domluvíme si osobní konzultaci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!