Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. srp. 2008 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Začala bych přiměřeně utaženým pevným nestahovacím obojkem. Dala bych povel k chůzi, který zná, nechala proběhnout reflexní oblouk a vykroč, pokud bude třeba, přes tu silnici jí přetáhla. Je důležité, aby měla přezku vodtíka při tom pod bradou, ne za ušima, aby se nevyvlíkla, a abych k ní nestála obličejem, spíš bokem. Chválila bych už za náznak spolupráce. Fyzické tresty jsou k ničemu stejně jako ty sladkosti, jak sama píšeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. srp. 2008 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. srp. 2008 09:42
Příspěvky: 11
Bydliště: Nové Město na Moravě
tohle jsem opravdu taky zkoušela...ale fakt nic nepomahá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. srp. 2008 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pokud psa vždyck yodtáhnu tam kam chci já, rychle mu dojde že to nemá smysl. Pokud mě naopak pes vždycky dostane tam kam chce on, proč by to nedělal?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. srp. 2008 08:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. srp. 2008 09:42
Příspěvky: 11
Bydliště: Nové Město na Moravě
ale ja tam s nísem fakt tak třeba 40 minut, někdy fakt tu hodinu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. srp. 2008 08:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ale proč tam s ní jsi? To nejsi schopná zabrat za vodítko a třeba po zádech ji odtáhnout? (karabinu codítka pod bradou!) Když jí to uděláš třikrát, tak počtvrté to vzdá. Popáté už to jen zkusí a pošesté se na to rovnou vykašle.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. srp. 2008 08:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. srp. 2008 09:42
Příspěvky: 11
Bydliště: Nové Město na Moravě
to je asi pravda...mě už pak jí je líto no...ale dám na vás a fakt už budu hooodně tvrdá...tak díky no;o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. srp. 2008 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Tady nejde o tvrdost, ale o tom, že rozhoduješ a vedeš psa ty, né on tebe...

A lítost ještě nikdy nikomu nepomohla! :wink:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. srp. 2008 10:10 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
Já bych to řekla ještě jinak, pesan jde na procházku s tebou...ne ty s ním...:-D...takže kam jdu já, tam jde ona, ne obráceně....možná bych si to zkoušela i jinde na jiných místech, náhle změnit směr třeba i s buřtem v ruce, aby sledovala tebe a ne to kam zrovna jdeš a pak bych jí ještě klidně za odměnu půjčila na vhodném místě třeba balonek, klacíček nebo něco co má ráda a chválila jí....a uvidíš, že pak půjde ráda kamkoliv za tebou a bez použití trestů.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. srp. 2008 13:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jedno texaské přísloví říká: Když chce jít kůň na jih, jdi s nim na sever. Myslim, že to můžeš v klidu aplikovat i na svojí čubís. A ne jen v tomhle problému, ale tipuju, že tě má celkově otočenou kolem prstu. Btw, kdybys měla naučeno už jen to, že pes nesmí napnout vodítko, nestalo by se to :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 18:29 
Dobrý den mám půlroční fenku Kavkazana, na vodítku netáhne..ale vodítko kouše, tak jsem se rozhodla koupit mu jí náhubek..chtěla bych se zeptat jestli je to dobré řešení? a jestli náhubek má být těsný ? nu kupuji ho poprvé tak nevím..děkuji za včasnou odpověd


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 18:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
zkuste dát mezi vodítko a obojek řetízek - pžeiměřeně dlouhý a silný. ten je psum většinou nepříjemnej na zuby a tak kousat přestanou. A ještě si s sebou vemte třeba uzel nebo míček na šnůrce a zkuste ho vyměnovat za vodítko. Jinak košík by neměl bejt těsnej. Na tvářích nesmí psa tlačit a měl by v něm mít doist místa na dejchání s otevřenou hubou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
My jsme to nakonec vyřešili košíkem, bo fena a chutí kousala i řetízek a míček na šňůrce ani pešíka neakceptovala. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Já teď řeším trochu jiný problém, snažím se naučit dvě 3. měsíční štěňata naučit chodit na vodítku aniž by při tom táhli jako saňoví psi.
Chodím s nima jednotlivě, velmi svižnou chůzí , jakmile napnou vodítko, škubnu, změním směr chůze, občas dám povel sedni, takže jsme vlastně nikam nedojdeme, protože při přímé chůzi směrem vpřed se zapřou a šíleně táhnou, na škubání nereagují, poradí mi někdo něco lepšího abych s nima mohla dojít třeba na louku je vyběhat:?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2008 06:54 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Alča píše:
Já teď řeším trochu jiný problém, snažím se naučit dvě 3. měsíční štěňata naučit chodit na vodítku aniž by při tom táhli jako saňoví psi.
Chodím s nima jednotlivě, velmi svižnou chůzí , jakmile napnou vodítko, škubnu, změním směr chůze, občas dám povel sedni, takže jsme vlastně nikam nedojdeme, protože při přímé chůzi směrem vpřed se zapřou a šíleně táhnou, na škubání nereagují, poradí mi někdo něco lepšího abych s nima mohla dojít třeba na louku je vyběhat:?


Spíš bych je trenovala, až půjdeš z té louky - až budou vyběhaný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2008 09:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Jo jasně, když jdeme z té louky tak je to podstatně lepší už jsou trochu unavený, ale dojít tam je hrůza. :?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2008 19:10 
Díky moc za radu,už sem koupila koženej náhubek a Sandy je akorát..jenže je tu problém že si ho vůbec nechce nechat nandat.. a na procházce začne bláznit dokud si ho nesundá.. tak jestli máte nákou radu jak zvyknout psa na náhubek moc díky..:)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2008 19:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ak pojdes dostatocne rychlo, bude mat tolko problemov s prekladanim noziciek ze nebude mat cas si ho z huby davat dole :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. zář. 2008 05:56 
sem zkoušela jít ryhle jenže ona se prostě zastaví .. a začne bláznit.. nebo si lehne a nechce jít dál..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. zář. 2008 07:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Ona chce, ona nechce a co chceš ty? Můžeš Ty vůbec něco po ní chtít??? :wink:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. zář. 2008 07:26 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Lucie Kratochvílová píše:
Ona chce, ona nechce a co chceš ty? Můžeš Ty vůbec něco po ní chtít??? :wink:


To bych byla štěstím bez sebe na místě iWety za takovou radu- neradu, kór když je tady teprve měsíc přihlášená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. zář. 2008 07:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Dorotka - tak raď!

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. zář. 2008 07:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Od čeho mám v banneru na každé stránce svého webu telefon...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. zář. 2008 13:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dorotka to je náhodou dobrá rada kteoru pochopí kdekdo. prostě se jí neptat na to co ona chce nebo nechce prostě to udělá a basta

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22. zář. 2008 20:44 
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Máme čtyřletou fenku. Je to kříženec kokršpaněla. Když byla malá, naučili jsme ji chodit na vodítku u nohy a zvládala to bez problému. Jenomže potom si ji začala brát ven babička, která si pořídila takové to navíjecí vodítko, aby ji nemusela pouštět na volno a tak se nám fenečka naučila letět tak daleko kam až jí vodítko povolilo. Teď když ji vedu na vodítku, táhne jak blázen a nepomáhá ji napomínat. Ani mě moc nevnímá. Tak nevím.. Mám dávat povel aby šla pomalu, nebo jí cuknout vodítkem?
Moc děkuji za odpověď. Veronika


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22. zář. 2008 22:42 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
Veronika P. píše:
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Máme čtyřletou fenku. Je to kříženec kokršpaněla. Když byla malá, naučili jsme ji chodit na vodítku u nohy a zvládala to bez problému. Jenomže potom si ji začala brát ven babička, která si pořídila takové to navíjecí vodítko, aby ji nemusela pouštět na volno a tak se nám fenečka naučila letět tak daleko kam až jí vodítko povolilo. Teď když ji vedu na vodítku, táhne jak blázen a nepomáhá ji napomínat. Ani mě moc nevnímá. Tak nevím.. Mám dávat povel aby šla pomalu, nebo jí cuknout vodítkem?
Moc děkuji za odpověď. Veronika


Ahoj Veroniko!
Já mám bígla a osobně používám to, že když pes napne vodítko, povolim a škubnu. Zároveň vyslovim klidně "pomalu". Je fakt, že to musim udělat tak 3x a pak už to funguje. Poslední půlrok ale používám spíš stopovačku. Pes má rozeběh a já ho mám pod kontrolou a když chce přece jen někam zrdhat, stopku mu prostě zašlápnu a on má utrum. Sice vyrazí znova, ale po několikáté ho to přestane bavit a běhá kolem mě.
Myslim, že to chce hlavně odhodlání a trpělivost. Tak hodně zdaru.
Jana a Ron


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. zář. 2008 07:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Problém je právě ten že flexina (navíjecí vodítko) psa učí táhnout, takže jestli ji babičká stále takhle venčí budete to mít těžké.
Klidně bych spojila povel pomalu s rozumným cuknutím (nepřehánět, nemůže za to pes ale babička!) a nejlépe ještě se zpomalením nebo úplným zastavením. Je to na prášky když za půl hodiny ujdeš pár set metrů, ale pejsan si tak uvědomí že taháním u cíle fakt rychleji nebude.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. zář. 2008 13:12 
Děkuju za rady. :-)
Takže dát psovi najevo, že bude po mém a nikam mě nedotáhne. Jasně, srozumitelně a s klidem. Klidně doblba...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 00:49 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. črc. 2008 20:07
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Petra píše:
Problém je právě ten že flexina (navíjecí vodítko) psa učí táhnout, takže jestli ji babičká stále takhle venčí budete to mít těžké.
Klidně bych spojila povel pomalu s rozumným cuknutím (nepřehánět, nemůže za to pes ale babička!) a nejlépe ještě se zpomalením nebo úplným zastavením. Je to na prášky když za půl hodiny ujdeš pár set metrů, ale pejsan si tak uvědomí že taháním u cíle fakt rychleji nebude.


flexina učí tahat????ale no tak..co psovi dovolím to dělá ne??tzn,že i na flexe mi pes netahá..pokud zkusí dostane vynadáno a je klid..a vcelku rozezná kdy je na flexe,kdy na vodítku a kdy na volno...dle mýho je to o tom že babička psa tahat nechává a jedno na čem...to zastavení když chce táhnout se zvládá i s felxi :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 06:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S tím s tebou nesouhlasím. Téměř každému, kdo mi sem přijde se psem na flexině, pes neskutečně tahá a jelikož má plnou ruku té krabice, není možné toho psa účinně zpomalit. U flexiny je ten problém, že pes permanentně přetahuje pružinu uvnitř flexiny a brzy přestane rozlyšovat, co je tah proti pružině a kdy už jde o protitah proti člověku. Už z toho důvodu lidi raději učím odnaučovat tahání na klasickém vodítku než na flexině, protože to není taková dřina a nehrozí, že nějaké ty mechanické části v té krabici poškodíme. Něco jiného je vychovat si už od začátku psa netahat na čemkoli a něco jiného je odnaučit tahání na flexině nebo na vodítku. Na hladkém vodítku se totiž srozumitelněji učí vodítko nenapnout, než na flexině rozlyšení kdy jde o jaký protitah.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 08:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Flexina učí tahat.
Barouš, naučený odmalička nezatáhnout, mi na flexině popošel na konec toho půlmetru co z ní visí volně a dál už ani krok - protože aby šel dál, musí TAHAT, což se přece nesmí!
Navíc s flexinou se dost blbě provádí i obyčejné cuknutí (dobré načasování je prakticky nemožné), pes nikdy neví kde má konec vodítka (u normálního to pozná) a zaráží se opravdu až to s ním na konci cukne - jenže zjistí že tohle cuknutí páník neřeší, takže pak neřeší ani když cuká páník... prostě flexiny zahodit!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Petra píše:
prostě flexiny zahodit!

Neřekla bych úplně zahodit, ale neučit na nich netahání. Flexu používám na venčení po sídlišti, sem s ní maximálně spokojená. Pokud ovšem jedeme na výlet, jede pevné vodítko. Mařena netahá, i když na flexe chodí. Bylo to možná i tím, že jsem ji neučila na vodítku na flexe, ale na pevném. Myslím, že to pes dokáže rozlišit, kdy je na pevném vodítku a kdy na flexině. Tak bych tu navíječku úplně nezatracovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Souhlas, mám kamaráda bíglaře, samozřejmě s bíglem na flexině, s touto jsem jeho fenu vedla pouze jednou a stačilo mi. Lítala jsem od obrubníku k obrubníku, rameno málem vykloubené, fena totálně nenaučená netahat. Radši si od něj beru místo flexi, když si ji odvádím, 10m stopovačku(normáĺní vodítka nevede ) nebo si beru na cestu pro ni své vodítko. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 17:29 
Já abych pravdu řekla nemám flexu ráda, protože kdykoliv vidím člověka se psem na flexině, vypadá to jako boj o život. Sama vím co to se psem udělá :? Taky bych řekla, že si ji lidi pořizují proto, že jim pejsek neposlouchá na zavolání a tak si ho přitáhnou, což jde u flexy dost blbě. To lanko je akorát tak na to, aby si s nim člověk pořezal ruku, když potřebuje rychle jednat.
Ale na druhou stranu lidi na sídlištích, když berou ven psa proběhnout, jsou s ní spokojení. Pokud jim mazlik poslouchá tak proč ne..
A co se týká naší fenky, ta včera ještě bojovala. Cestou zpátky pochopila že si fakt ruce utrhnout nenechám :D a dneska už šla skoro ukázkově.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 22:14 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. črc. 2008 20:07
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Gerda píše:
Petra píše:
prostě flexiny zahodit!

Neřekla bych úplně zahodit, ale neučit na nich netahání. Flexu používám na venčení po sídlišti, sem s ní maximálně spokojená. Pokud ovšem jedeme na výlet, jede pevné vodítko. Mařena netahá, i když na flexe chodí. Bylo to možná i tím, že jsem ji neučila na vodítku na flexe, ale na pevném. Myslím, že to pes dokáže rozlišit, kdy je na pevném vodítku a kdy na flexině. Tak bych tu navíječku úplně nezatracovala.

jj souhlas...
Petro můj pes možná cejtí že "tahá"ale opravdu prostěnetahá jestli si rozumíme..prostě nesmí..je fakt že flexi dostal dospělej pes co věděl co je pomalu a jiný k tomu potřebný věci..štěně na ní nechodilo vůbec:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18. pro. 2008 13:18 
Ahoj,já mám taky problém.Jak sundám vodítko Amy(10měsíců,boxerka) a dám jí volno,tak se snaží do něho zakusovat a tahat za něj.Když jí řeknu že nesmí začne na mě dorážet,štěkat a i skákat.Asi si chce hrát,ale já jí to nechci dovolit.Dám jí pár příkazů,dám volno a za chvíli doráží na novo.Taky mám problém,když jdeme ven a procházíme kolem lidí a jsou pro ní známí i neznámí,má tendenci k nim běžet a v návalu radosti skáče.Strhnu jí,posadím a dokola,nepomáhá to.Co mám dělat?Dělá to i když přijde někdo na návštěvu.Když nepomůže sedni,jde na místo.Předem děkuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
k tomu přetahování se o vodítku když jí pustíš- nos nějaký pešek míček na rpovázku nebo tak a přetahuj se o to. cce si s tebou orpavdu ejn rhát tak se neboj upevnovat svuj vztah s ní má radosta energii potřebuje jí nějak vybít

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 12:43 
Je to pěkná divoška.Ráda se s ní honím.Jinak nevím jak odnaučit to skákání na lidi.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
to chce taky i čas a duslednost

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
jestli umí dobře leni, můžeš to zkusit :wink:... z lehu se špatně vyskakuje

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Ahojky.Začínáme mít nový problém.Chůzi dopředu docela zvládáme.Ale začal mi dělat to,že jdeme po ulici a najednou se zapře předníma nohama a nechce mě následovat.Zkrátka zastaví se a nic s ním nehne.Trhnu vodítkem zezadu dopředu a nepomáhá to.Začal mi to dělat asi tak 3 dny.Prosím poradíte mi??? :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 20:59 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
Mně se často stává, že se pesan začmuchá a byl by schopnej zůstat na tom místě do druhýho dne. Dám povel "jdeme", počkám sekundu dvě a když nereaguje (teď už většinou ano) tak rázně škubnu vodítkem a prostě vyrazim. Jestli máte zvládnutý povek "k noze", můžete mu dát tento.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 23:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
annie píše:
Ahojky.Začínáme mít nový problém.Chůzi dopředu docela zvládáme.Ale začal mi dělat to,že jdeme po ulici a najednou se zapře předníma nohama a nechce mě následovat.Zkrátka zastaví se a nic s ním nehne.Trhnu vodítkem zezadu dopředu a nepomáhá to.Začal mi to dělat asi tak 3 dny.Prosím poradíte mi??? :(


Máme 6. měsíční štěně které na vodítku taky zkouší kde co, ale pokud by se mi pes během chůze začal zasekávat jako že dál nepůjde, tak bych na to reagovala tak že bych dál pokračovala v chůzi i kdybych ho měla za sebou táhnout jako gumovýho kačera. Prostě by pes dělal co chci já a ne co chce on. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Když mi nechce jít.Tak mu dám povel "jdeme" vyčkám vteřinu a vykročím.Snad to zabere... :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Annie, myslím, že to děláš dobře. Když se ti zapře, dej určitě nejdřív povel, než ho za sebou zatáhneš. Nestůj přitom k němu čelem a nedívej se mu upřeně do obličeje. Když ho budeš muset potáhnout, dávej pozor, aby měl karabinu pod bradou a ne za ušima a přiměřeně utažený obojek. Dej mu po několika krocích možnost se nadechnout. Když začne spolupracovat, tah vodítka hned ustává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Ahoj...taky máme problém s naší Bárou - 5kg, kříženka,útulek od štěněte, nic neuměla - málokdy chodí na vodítku, má spíš stopku, ale když už na vodítku jít musí, tak tahá. S jejíma 5 kilama to není nic zabijáckýho, ale i tak to nepotěší...nevím jestli vám to dělal pes taky, ale já jakmile Bárou cuknu, tak má podle mě klasickou strachovou reakci...uši sklopený, shrbená, kouká na mě se sklopeným pohledem. Když cuknu, řeknu jí klidně "netahej", nikdy jsem na ní nevztáhla ruku, vodítka se nebojí. Přesto se mi pokaždý přikrčí jak uzlíček nervů. Necukám nijak silně, je to fakt prcek....co s tím?díky za radu :yawinkle:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 04:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Albi píše:
....co s tím?
Naprosto přesně načasovat a trhnout zároveň s prvotním napnutím. Přidal bych patřičný přátelský komentář ve stylu "o tohle sis řekla sama...". Jde o to, aby si uvědomila, že při napnutí vodítka má zpomalit, nebo udělat krok zpátky ne dopředu do protitahu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 16:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Já nevím, možná je to blbost, ale co prostě zastavit a počkat, až přestane napínat vodítko a až potom zase pokračovat? Ale možná to bude na dýl...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 09:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zita píše:
Já nevím, možná je to blbost, ale co prostě zastavit a počkat, až přestane napínat vodítko a až potom zase pokračovat? Ale možná to bude na dýl...
Tohle funguje jenom u dobře vychozených psů, kteří mají naučeno sednout k noze bez povelu hned při zastavení, jinak to bude podle té věty: "...a jestli neumřeli, čekají dodnes..."

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 23:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Essi děkuji za odpověd.Vypadá to,že povel "jdeme" začíná pomalu chápat.Dneska se zkoušel vykroutit s tím,aby nemusel jít,že se na chodníku zastavil zvedl přední nebo zadní tlapičku k tlamičce a začal si tlapičky olizovat.Možná to bylo tím,že byli chodníky posolený nebo na mě zkoušel novou taktiku.Myslel si,že mu na to naletím...Jenže já jsem vydala povel,počkala jsem vteřinku a vykročila jsem.Nic mu nezbývalo než jít dál. :lol:
Až jsem viděla,že jde a nemá tendenci zastavovat,tak jsem odbočila na trávník se sněhem a tam běhal a dováděl jako,kdyby se praštil do hlavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 23:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
:shock: annie, tohle nepřeháněj, ta sůl psy fakt bolí, takže pokud můžeš vyhni se jí. Jezevčíka bych přes sůl klidně i přenášela, přečti si téma o rozlízaných tlapkách


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!