Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Obskakování
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2008 16:38 
Hezký den, chtěla jsem se poradit ohledně obskakování. Máme 10měsíčního psa, stafbula. Jediným problémem je, že mne neustále obskakuje. Vím, že psi obskakováním ukazují svou nadřazenost, u našeho psa mi to nepřijde tak jednoznačné. Situace, kdy to dělá jsou poměrně odlišné: 1 když se děje něco, co se mu nelíbí návštěva u veterináře - to se snaží mne obskakovat, ale nechá se shodit dolů a poslechne na slovo NESMÍŠ . 2 to dělá v různých situacích - např. přijdeme z venku nebo jen tak. Má u toho "vysmátý" výraz, vrtí ocáskem, při obskakování během dvou sekund stříká semeno a nenechá se žádný způsobem odradit - otáčení se zády, obrana kolenem nepomáhá. Když se mi podaří jej shodit a jdu pryč nebo jen tak stojím,"pronásleduje mě" klidným krokem, opět vrtí ocáskem, "směje se" a snaží se skákat zase. Začal to dělat teprve nedávno, jsou to tak dva týdny. Dělá to jen mě, žádný jiný problém s ním nemám. Už jsem se setkala /u vlastního psa s takovýmto chováním, ale bylo to typické nadřazené chování. Toto mi přijde trochu jiné, hlavně kvůli tomu _stříkání semene_. Nevím, co mám dělat - co pes potřebuje, jak já mám reagovat. Moc vám děkuji za případnou odpověď. S.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2008 19:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Silvík píše:
Vím, že psi obskakováním ukazují svou nadřazenost,

nakrývání má "milion a jeden význam", zkuste použít vyhledavač na horní liště :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2008 19:59 
Už jsem si pár článků přečetla, pořád mne mate ten jeho přístup. Co se týče mého vztahu k psovi, jako jeho majitelka a člověk, co s ním tráví 24hodin denně si nepřipadám jako objekt jeho zájmu, kde by si měl dokazovat nadřazenost (můj subjektivní dojem :wink: ). Jak jsem již psala, jiný problém s ním nemám. Naopak bych čekala, že se bude takto chovat k jiným jeho blízkým lidem, ke kterým se naopak chová stylem "dělám si co chci". Má pár takto vytipovaných jedinců :twisted:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2008 20:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tebou popisované nakrývání je naprosto typické pro nakrývání na partnerské úrovni. Tato hierarchická pozice má hodně výhod, ale v běžném životě ještě více nevýhod. Například pokud si z tebe v druhé půlce puberty udělá pouhou "děv**", dostane tě snadno hierarchicky pod sebe, a nejen tebe. Ovšem vývoj toho, co může přijít jsem schopen definovat jen tehdy, pokud znám současný stav osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2008 20:45 
Moc děkuji za odpověď, nějak významně mě toto vysvětlení ale netěší :D , ale pokusím se s tím něco udělat. Snad ho to brzy přestane bavit. Ještě jednou díky a pokud by byl problém nadále, určitě se osobně ozvu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. kvě. 2008 21:01 
Desenský píše:
Tebou popisované nakrývání je naprosto typické pro nakrývání na partnerské úrovni. Tato hierarchická pozice má hodně výhod, ale v běžném životě ještě více nevýhod. Například pokud si z tebe v druhé půlce puberty udělá pouhou "děv**", dostane tě snadno hierarchicky pod sebe, a nejen tebe. Ovšem vývoj toho, co může přijít jsem schopen definovat jen tehdy, pokud znám současný stav osobně.

Zdravím, jsem tu v poradně nováček, mezi pejskaře ale patřím už roky.Mám 4letého americké bulldoga, který se mě občas také snaží nakrývat.Většinou se to stane v situaci, kdy je nějak rozrušený, nebo když např. po delší době přijedeme na chatu.Je v tu chvíli nezvladatelný, vypnutý...ale nikdy ne agresivní.Vzhledem k jeho síle a váze docela problém. Ke psům se chová velmi dominantně, ale ne agresivně,nekouše,feny samozřejmě rád, štěnata toleruje, malé vzteklé psy přehlíží, lidi a děti miluje.Poslouchá...užijeme si spolu spoustu legrace a krásných chvil.Pokud ale začne "zlobit" s nakrývání, nevím, jak se správně chovat.Poradíte? Děkuji :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. kvě. 2008 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Počkej si na to, co napíše Ruda. Můj názor je, podle tvého popisu, že to není zlobení, ale že je z něčeho rozhozený a nejistý a tak tě žádá o ochranu nebo něco takového. Mimochodem, kolik váží bulldog?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. kvě. 2008 08:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
není to spíš tak, že by chtěl jakoby poděkovat za to že je na chatě? Něco jako "ó ty jsi dobrý žes mě vzal na tohle skvělé místo, já tě tak miluju!"

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. kvě. 2008 17:05 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
A co situace, kdy na sebe naskakují dva psy, ve smečce. jeden je dospělák, druhý v pubertálním věku, jenže ten dospělý po chvíli seskočí, lehne se, začne se olizovat a po chvíli vystříkne, za minutu to zopakuje.
nevím, co si o tom myslet, zda do toho zasahovat, proč to dělá...? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 14:53 
Offline

Registrován: čtv 15. lis. 2007 18:59
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
Silvík píše:
Vím, že psi obskakováním ukazují svou nadřazenost,

nakrývání má "milion a jeden význam", zkuste použít vyhledavač na horní liště :wink:


Můj 5ti letý pes dost doráží na feny a pokud se dají snaží se je nakrývat /už 1x kryl / na psy to nedělá ,na ty spíš vrčí . Venčit chodíme s s mladým Goldenem a jsou spolu OK nějak si ani moc nehrajou. Jednou se k nám přidalo jedno štěně asi 10 měs. a náš byl z něj uplně v tranzu. Na mně je dost závislej ,ale myslím že jsem mu byla uplně fuk. jen skákal na to štěně a to zase na něj,nakrývali se vzájemně na zadek, na hlavu ,na bok .Většinou je dost klidnej ,nevím kde se to v něm vzalo. Trvalo to celou procházku Doma padl uplně vyřízenej. Co si myslíte ,mám ho nechat ,kdyby se to opakovalo nebo je to špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 19:56 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
myslíte, že má smysla psa kastrovat, zda se tím vyřeší ,,přetlak,, nebo je to jiného původu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 22:31 
kirka píše:
Desenský píše:
Tebou popisované nakrývání je naprosto typické pro nakrývání na partnerské úrovni. Tato hierarchická pozice má hodně výhod, ale v běžném životě ještě více nevýhod. Například pokud si z tebe v druhé půlce puberty udělá pouhou "děv**", dostane tě snadno hierarchicky pod sebe, a nejen tebe. Ovšem vývoj toho, co může přijít jsem schopen definovat jen tehdy, pokud znám současný stav osobně.

Zdravím, jsem tu v poradně nováček, mezi pejskaře ale patřím už roky.Mám 4letého americké bulldoga, který se mě občas také snaží nakrývat.Většinou se to stane v situaci, kdy je nějak rozrušený, nebo když např. po delší době přijedeme na chatu.Je v tu chvíli nezvladatelný, vypnutý...ale nikdy ne agresivní.Vzhledem k jeho síle a váze docela problém. Ke psům se chová velmi dominantně, ale ne agresivně,nekouše,feny samozřejmě rád, štěnata toleruje, malé vzteklé psy přehlíží, lidi a děti miluje.Poslouchá...užijeme si spolu spoustu legrace a krásných chvil.Pokud ale začne "zlobit" s nakrývání, nevím, jak se správně chovat.Poradíte? Děkuji :-)



Díky za odpovědˇ,uvidím jak se bude situace vyvíjet dál.Přijedeme na některou free sobotu :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
v poslední době jsem vypozorovala na čubísovi jednu věc. když jdeme spát a je u mě v posteli,tak si hraje s mou nohou /chodidlem/,kterou mám pod peřinou,kouše ji a tak, já s nohou hejbu,docela jí to baví.někdy jsem si u ní všimla kopulačních pohybů,když nohu kouše a drží ji packami. Určitě mi to nevadí,jen by mě zajímalo co to znamená u štěněte ve 4 měsících.....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 10:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vidím, že je otázek na toto téma dost, vyvolejte je tady na fríčku. Zvláštní, že se tu každý ptá tak leda na přivolání nebo tahání na vodítku. Ptejte se i na tyto otázky, alespoň nebude nuda, až se to tu začne v houfu červenat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: pát 01. kvě. 2009 22:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
no, já bych řekla že mám téměř totožný dotaz. Začalo to v jejích 8 měsících a trvá to do teď (1 rok).Jdu si lehnout a náš čubís, jak vidí, že odkrývám peřinu, tak rychle skoči do postele a začne zuřivě nakrývat (občas takhle blbne i s polštářem ale to jen málokdy). U toho se tak rozdovádí, že střídá nakrývání s odhrnováním peřiny a kousáním do nohou. To nakrývání mi nevadí - ať se holka vyblbne, ale vadí mi že je pak tak rozjívená, že se nedá uklidnit a kouše okolo sebe, když já už fakt chci jít spát.... :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: pát 01. kvě. 2009 22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Ještě musím říct, že tahle její dováděčka probíhá u kohokoliv, kdo si jde lehnout. Takže pak musím upozorňovat rodinné příslušníky, kteří jsou u nás na návštěvě, ať se nediví, když to na ně bude Meginka zkoušet... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 20:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Moc by mě zajímalo,co může znamenat u mého 3letého jezevčouna nakrývání chlapa,kterého moc nezná.Poprvé jsem vzala Orana ke kamarádovi domů.Sotva jsme vešli do bytu,posadili se a začal kamaráda neustále nakrývat.Sedli jsme si a on ho stále nakrýval.Pak nakrýval chvilku mojí nohu.Okřikla jsem ho.Počkala jsem až se trochu uklidní a dala ho nahoru k nám na sedačku.Tam to bylo to samé.Po chvilce začal znovu.V klidu jsem mu řekla,že už se mi to nelíbí a dala povel lehni.Chvilku ležel a pozoroval kamaráda,doslova každý jeho pohyb.Kamaráda chtěl pořád pusinkovat a znovu nakrývat.Nakonec přišel ke mě a doslova se na mě nalepil,lehl si a spal.Myslíte,že mohl žárlit?Zdálo se mi jako,kdyby se ho snažil držet dál ode mě a dávat mu najevo,že patřím jemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 23:28 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
annie a nebyly to jen sympatie, že mu ,,ten hodnej strejda" byl sympatickej a totéž se snažil říct i tobě? ,, Hele, paničko, to je bezva strejda, to je fajn že jsme sem šli." Jen hádám. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: pon 04. kvě. 2009 20:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Netuším co to jeho chování mohlo znamenat.Přijde mi to zajímavé protože venku se k tomu kamarádovi takhle nechová.Mohlo to něco takového znamenat,protože v noční hodinu ve kterou jsme tam byli už jindy je hafan dávno u mě v pelíšku.Možná to bylo jen děkování,ale je mi divné proč ho pořád sledoval a nespusil z něho oči.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: pon 04. kvě. 2009 20:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Připadá mi to jako žádost o ochranu nebo uznání vzoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
byla jsem překvapená ,že může dělat kopulační pohyby i štěňák 8 týdnů.přišla k nám fenka s falešným háráním(je vykastrovaná)a Roy se o ni opřel a začal.doma má větší plyšovou krávu a když se dcera dívala na televizi,tak na ní prováděl pohyby přímo před televizí.bude asi pěkně čilej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 19:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Essi děkuju za odpověd.To jako,že by měl kamaráda jako vzor i když ho vidí málokdy?Nebo,že by po něm chtěl ochranu,ale vždyt ho skoro vůbec nezná.Viděl ho a byl s námi venčit nebo na výletu jen párkrát.Nějak neumím jeho chování v téhle situaci pochopit. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 19:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
U některých lidí nejde ani o to, jak dlouho se psem byli, ale co z nich ten pes cítí, jací jsou. Je to ale opravdu jen dohad, proč se tak choval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Možná je mu sympatický.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 20:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Dobrý večer..chtěla jsem se zeptat - v neděli jsme byli na dost dlouhym výletě v lese, s koupáním, s psí kámoškou...prostě bych řekla, že bylo bohatě zastoupený všechno, co má můj pejsek rád. Když jsme přijeli domů, připadalo mi, že mu snad přeskočilo...neustále seděl přede mnou, vrtěl ocasem po zemi, tlamu rozesmátou a úplně byl jakoby rozechvělý, jakmile jsem mu rukou ukázala, že může na mně skočit, skočil a začal trošku jako nakrývat. Jelikož jsem tady v poradně četla, že to nakrývání není vždy snaha o nadřazenost, nijak jsem to neřešila, když byl na zadních, tak jsem ho chvíli podrbala a pak jsem ho strčila na zem, když už byl těžkej. A on pořád to samý dokola. Vykládám si to správně, že se mu ten výlet prostě strašně líbil a on měl radost a chtěl to nějak dát najevo ?

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 20:40 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
A nezačíná ta psí kámoška hárat? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obskakování
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 20:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Nevim, ale myslim, ze ne. Kazdopadne jeji panicka nic o harani nepovidala a ani on se behem celeho dne k ni nechoval zpusobem, ktery by na to ukazoval - aspon jak mam zatim vysledovany. Ale hrali si teda mimoradne hodne a moc hezky.

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 10:56 
Mám 4 měsíční štěně psa NO a často se stane, že naskočí na moji nohu a už ,,jede". Často se to stává po tom, co du před ním a on cupitá za mnou nebo si hrajeme a on je tak rozdováděný, že mi na tu nohu naskakuje. Kouše při tom, protože z té nohy padá a nemůže se udržet, do 5 sekund přestane. Nevím, jestli je to tím, že nade mnou chce dominovat nebo jen, že se mnou chce mít štěňata. U ostatních členů rodiny to nedělá. Jsem s ním nejčastěji já doma nebo venkou. Mně to tolik nevadí ráda ho odvedu nějakou hračkou, ale nevím, jestli je to tím, že nade mnou chce dominovat nebo chce mít štěňata. :-k


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že ani jedno ani druhé, spíš ti děkuje, že si s ním hraješ a možná tě uznává i jako vzor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 12:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Co se týče dominance nebo štěňat, myslela byste si to samé o malém děcku? :wink: V tomhle věku o tom nemá ještě ani zdání, je čerstvě vzatej od mámy, bez sourozenců... Nakrývání, jak už se tady mnohokrát řešilo neni jenom o těchtou dvou "pocitech", ale jak psala Essi, psi si tak dávaj najevo uznání, poděkování, závist nad tím, že druhá fena hárá a ta jedna by chtěla taky.... je toho opravdu hodně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tohle mi dělá arwenka od asi tří měsíců doteď,vždycky v posteli,když pokrčím kolena a mám je pod peřinou,tak se mi jako "zakousne" do kolene nebo do peřiny a nakrývá.trvá to jen chvilku a já se jí vždycky směju :D

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Obskakuje mě šestiměsíční fenka!
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 12:18 
Offline

Registrován: pon 09. úno. 2009 18:46
Příspěvky: 3
Bydliště: ždánice
Ahoj, mám fenku středního knírače ( 6 měsíců) a ta se co chvíli ukájí na mé noze. Teda, je to u fenky normální? A co s tím, zakázat, ignorovat (je už docela těžká :lol: ) nebo co teda? Vždyť je to ještě štěně, tak teda nevím. Poradíte někdo? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 21:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Otázku som presunula do témy, v ktorej máš vysvetlenie. Ako sa dočítaš, významov môže byť veľa.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nakrývá mě čubina
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2009 23:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj. 2009 21:45
Příspěvky: 2
Bydliště: Kladno
dorý večer,ahoj, omlouvám se předem, možná už to tady bylo, nicméně jsem počítačový analfabet, tudíž jsem nenašla odpověď.Mám 11 měs fenku Leonbergra a snaží se mě i přítele nakrývat.Chce ukázat, že je šéf?Nebo jí jen haraší?Nebo je to důkaz lásky?Babo raď :rolleyes: díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nakrývá mě čubina
PříspěvekNapsal: pát 23. říj. 2009 05:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Odpověď na tuto otázku je tu psána už několikrát. Záleží na konkrétní situaci, na doprovodných gestech. Může to být uznání vzoru, radost, poděkování třeba za hru, ochranu, jídlo, vzhledem k jejímu věku to může mít i sexuální podtext - nechystá se na hárání?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nakrývá mě čubina
PříspěvekNapsal: pát 23. říj. 2009 07:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Moje leonka Mufina mne v tomto věku nakrývala při každé příležitosti. Po pubertě se to uklidní a nejspíše bude "plašit hormony" jen při hárání, jako je to u mojí Mufiny. Nic nekalého v tom nehledej. Kecy o dominanci a jiné nesmysly jsou sci-fi pitomců, co z nevědomosti hledají dominantní chování za každým rohem a o přirozeném chování psů četli tak leda v Bílém Tesákovi nebo moc koukají na seriál o Rexovi.
Tady jde jen o sex a soudržnost ve smečce. I tohle je součást dospívání mnoha fenek. U některých fen je to bouřlivější, u jiných se to ani nepozná, nebo je tento projev záměrně potlačován a pak to nepřinese nic dobrého. O tom jsem tu psal v jiném tématu této sekce poradny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nakrývá mě čubina
PříspěvekNapsal: pát 23. říj. 2009 09:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
danielaanděla píše:
... Chce ukázat, že je šéf? ...

No, nerek bych, ze ma i pres tohle Krizak problemy s tim, ze by mu sefovala jeho cubina :-) :
Obrázek
Obrázek
Obrázek

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nakrývá mě čubina
PříspěvekNapsal: pát 23. říj. 2009 11:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V době, kdy se tohle fotilo, bylo té fence také kolem roku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nakrývá mě čubina
PříspěvekNapsal: pon 26. říj. 2009 11:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Naše čubice pravidelně nakrývá svýho nejlepšího kamaráda (kastráta), kterýho zná od svýho dětství a dovolí mu úplně vše. Pak ještě sem tam nějaký čuby, se kterýma se jí dobře blbne. Většinou to provozuje, když druhej pes leží a dělá mu to jako na hlavu :roll:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nakrývá mě čubina
PříspěvekNapsal: pon 26. říj. 2009 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj. 2009 21:45
Příspěvky: 2
Bydliště: Kladno
Děkuju moc za odpovědi,na hárání se nechystá(tedy pevně doufám :roll: )už jsem se prokousala předchozími příspěvky a snad si v tom najdu výklad.Nicméně jsem lehce upadla do depresí,páč téměř všechny problémy zde popsané, tak se týkají i mě a Andělky.Respektive mě, to už mi došlo, že to není v ní, ale ve mně.připadám si jako pánička celkem na prd, tak se pokusím s tím něco udělat.Alfa omega potíží je samozřejmě přivolání.Podlézám jí, když přijdu dýl z práce,když kníkne lítám jak blázen otevřít-zavřít,do práce chodím bahnem obalená od těch "malých"tlapiček,největší pokárání je"ty hambo psí",krmím jí i z ruky,páč se bojím, že mi hlady umře, když sama ty granule nebaští atd atd..Včera jsme na tom začly makat a uvidíme.Mám problém jí na sebe navázat, tak dělám hovadiny všech možností, abych jí přišla zajímavá.pištím jak idiot apod.A překvapivě to funguje :lol: Je to můj první leonek, co není žravec a pamlsky typu piškot atd fakt nefungují.To kdybych v kapse měla nějaké hovínko, to by jí asi bavilo, ale to fakt zkoušet nebudu :shock: Vypadá to na výjezd na free sobotu a doufám, že mě nebudete mít za troubu, že to s ní fakt asi neumím.Doufám, že získám třeba jiný pohled a taky velmi ráda uslyším názor zkušenějších:-)mějte se a brzy snad na viděnou nebo aspoň na písanou :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 18:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. dub. 2010 11:49
Příspěvky: 8
Bydliště: Čestice
Dobrý den,
mám 10 měsíční fenu, křížené Border Collie. Hárala v 7 měsících. V poslední době jsem si všimla, že v okamžicích kdy je nervózní(nejvíce při výcviku) začne "hoblovat" zadečkem..
Je učenlivá,a povely se učí velice rychle.. Ovšem, když mi např. během cvičení někdo zavolá, a já se začnu věnovat jiné věci než jí, začne kňůčet, je vidět že je nervózní, doráží na mě, a začíná zase obskakovat.. Navíc neobskakuje jako jiní psi, že doráží třeba na nohu, to sice taky udělala, ale jinak jí stačí sedět, a zvládá hoblovat taky..
Čím to může být? S výcvikem psů mám zkušenosti, ale s tímto jsem se ještě nesetkala, a tak bych nerada něco zkazila, nebo zanedbala..
Takže je to normální?:) Děkuji za odpověď.

_________________
Každý se může stát majitelem psa, ne každý se může stát dobrým psovodem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 06:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Snažila bych se co nejvíc uklidnit atmosféru při výcviku, nevytáčet jí pištěním a jásáním a být co nejvíc srozumitelná a všechno v co největším klídku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 08:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přetáčivost hyperaktivních psů se projevuje různými způsoby. Cílem psa je vybít trochu toho adrenalinu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Já vím, že už tu na toto téma bylo hodně napsáno ale pořádně jsem se nikde nedočetla, jestli když ke mě můj pes přijde a začne si k sobě packama přitahovat mojí nohu nebo ruku nebo mi i leze na záda, jestli ho odehnat nebo jak se přesně zachovat? Nechci mu za to nadávat, přece jen je to přirozená věc a nechci, aby to bral jako něco zakázanýho ale zároveň mi to ani není příjemný, tak mu vždycky v klidu řeknu, ať je hodnej a nechá toho a převedu to na nějakou jinou činnost. Je to tak správně nebo to nemám ´´zamlouvat´´ a narovinu dát najevo, že nesmí? To samé mi dělá i na návštěvy (teda jen na ženské pohlaví) a hlavně na DĚTI - tam nestačím korigovat, musím ho mít pořád na očích, protože jen se otočím, hned je u dítěte a olizuje mu uši a připravuje se na ´´akci´´ :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 12:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Razantní "zákaz" dávám jenom tehdy, když je pes vyloženě úchyl z okolohárajících čubek a myslí pouze těma svýma přívěskama. To má pak odložení a nesmí se z něj hnout. Za nějaký čas usne a to je přesně to co chci. V ostatních situacích to řečím sundáním a uhlazením psa, převodem na hru nebo jinou činnost, otrávenou průpovídkou ať toho nechá, že teď nemám čas... U dětí bych mu to zatrhla radikálně - stejně jako při hře s háravkou - hraj si (přední packy na zemi po celou dobu (nebo lež)) nebo si jí nevšímej.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Ok. Evi, nevíš, proč to zrovna třeba u dětí dělá? Tady asi nepůjde o rozmnožovací zájem ale o to, že chce nad nimi povýšit?? Je jak praštěnej. Když přítelovo dítě (9 let) přijde z venku, sedne si k jeho posteli a kouká, až se svlíkne, očuchává všechny jeho věci a pak na něj začne naskakovat. To samé, když si dítě hraje. Dítě si ho samo od sebe nevšímá ale pes ho uplně upřeně pozoruje a čeká, až se nikdo nebude koukat.. Já jsem ho vždycky zavolala k sobě a vzala si ho třeba do kuchyně, aby nebyl ve stejné místnosti nebo jsem si ho zavolala, ať si jde ke mě lehnout nebo na místo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 13:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak to si rozhodně nemyslím, to o povyšování. Proč tak moc vidíš ve svém psu nebezpečí? Přikládala bych to špatné socializaci vůči mláďatům - ať už lidským nebo třeba štěndům. prostě neví co, líbí se mu, možná se i trošku bojí někde ve skrytu duše, chce si hrát, ale neví jak...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
to ne, já v něm nevidím žádné nebezpečí, jen se chová například k tomuhle dítěti, se kterým přijde nejvíc do styku, až posedle. Mě to nevadí ale jde o to, že každé dítě začne hnedka pištět nebo ho odhánět a nechci, aby mu třeba něco udělalo (i když nechtěně), pak by si to mohl pesy spojit s dítě=špatná zkušenost, tak si ho radši zavolám k sobě. Venku si normálně hážou lano nebo teďka i sněhový kouličky ale to pesyho od toho dítěte moc nezajímá, venku si ho nevšímá, otravuje ho jen doma :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: stř 15. pro. 2010 17:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
hahaaaa.... Nickolka... to máme to isté Cero a môj synko 3,5roka... keď sa hrá, aj havo sa chce s ním hrať... vtedy mu poviem k nohe, dám ho na miesto... a tiež nemám šajnu prečo to robí... nikomu len jemu :?

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 08:02 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
Ahoj, chtěla bych se zeptat... známá má asi 4letého psa (dost rozmazleného). Její manžel si sedne do křesla, pes na něj skočí a jakoby si to na něm nacvičoval... ona tvrdí že to je asi tím že na něj "jde jaro" (podlemě blbost). Dává jim tím pes najevo, že oni jsou podřízení a že si to na nich může "vyzkoušet"?? nebo proč to dělá? oni ho ani nesundaj protože tvrděj, že to"nejde"...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!