Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 09:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
ježek, a co pozvat veterináře domu? Pro takhle starého pejska bych to asi udělala, asi by se mi ho nechtělo stresovat... ale bojím se, že vet stejně na nic nepřijde... přeju hodně moc síly, ať to zvládáte.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 10:33 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Zita píše:
ježek, a co pozvat veterináře domu? Pro takhle starého pejska bych to asi udělala, asi by se mi ho nechtělo stresovat... ale bojím se, že vet stejně na nic nepřijde... přeju hodně moc síly, ať to zvládáte.

Vet je můj kamarád, určitě to pro mě udělá, já jsem teď ráda že je pes zatím dobrý, žere i chodí ven.., já si myslím, že ještě chce být s námi a pere se s tím, moc bych chtěla aby s námi byl na Vánoce..Nikdy bych ho nevezla do ordinace , které se tak bojí, jen nevím co bych dělal s tím druhým ,psem, asi bych řekla manželovi ať s ní jde na dlouhou procházku, aby se vrátil až bude po všem.. je mi z toho na nic..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
To dáte, ty vánoce. Jinak by to bylo moc smutný. Držím palce.
Vím o čem mluvíš, taky máme starušku 12-letou. Už nevidí, skoro neslyší, počurává se, špatně vstává, ale pořád je plná optimismu a nebojí se dát najevo svoje názory :-) Doufám, že ty naše děduly ten život furt baví a užívají si každý den...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 11:06 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Zita píše:
To dáte, ty vánoce. Jinak by to bylo moc smutný. Držím palce.
Vím o čem mluvíš, taky máme starušku 12-letou. Už nevidí, skoro neslyší, počurává se, špatně vstává, ale pořád je plná optimismu a nebojí se dát najevo svoje názory :-) Doufám, že ty naše děduly ten život furt baví a užívají si každý den...

jj jsou to bojovníci a dokud má chuť bojovat budu ho podporovat. Líbí se mi citát : Vítězem může být pouze ten ,kdo se nikdy a v ničem nevzdává. Jak to vzdá pomůžu mu odejít důstojně a s klidem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 12:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ježek píše:
Ne, ne to prostě poznáte, že ten pes je úplně mimo, ten pohled je jiný.., nením jak to říct. Když mi umírala babička měla ten samý výraz, je to těžko popsat, oči jsou otevřené , ale dívají se mimo vás , někam jinam......

Aha, no já doufala... :cry: Jinak s druhým psem určitě ven a na dlouho, neměl by u toho být. A pak klaska nelitovat, nemusmutnit - už kvůli mladšímu psu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 12:39 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Ano, děkuji všem za podporu..., chtěla jsem to někomu říct...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro. 2010 01:25 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Je dodám... Taky mám psa dědulu žijícího u mámy a když jsem ráno vstávala třeba i kolem deváté aby se šel se mnou vyvenčit po ránu, tak jsem ho musela budit. Ze začátku jsem se lekla, že usnul už na vždy, protože jsem s ním mohla cloumat jak jsem chtěla a on nic. Na to jsem nikdy nebyla zvyklá, jak jsem se vždy jen pohnula už byl štajf a najednou jsem na něj mohla mluvit potichu - nic, nahlas - nic, pohladit, což dotek vždycky zabral - nic. Až když jsem s ním 2x 3x zacloumala, tak se začal probírat. Pak už jen pomalu a lehce abych ho nevyděsila. A chvilkama jsem si v téhle chvíli někdy nebyla ani jistá jestli se mu zvedá hrudník jak dýchá. Má chundelatou srst, tak to tolik patrné není. Dneska jsme si už zvykly. Je mu 15 let a poslední rok už taky vůbec neslyší. Reaguje jen na gesta.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: ned 09. led. 2011 13:56 
Offline

Registrován: pon 01. úno. 2010 20:05
Příspěvky: 4
Bydliště: PJ
Dobrý den,
bydlíme v RD, v přízemí bydlela tychýně s fenkou pražského krysaříka (11 let). Tchýně nedávno zemřela, a tak jsme si fenku vzali k sobě. Máme ještě fenku novofundlanďana, ta je venku na zahradě. Jde mi o to, že fenka krysaříka je zvyklá na věci, které já bych třeba mému psovi nedovolila-žebrá jídlo od stolu, nechce spát jinde než v posteli...atd. Zároveň ale chápu, že fence je 11 let, své zvyky má už opravdu zažité, přišla o paničku, má teď úplně jiný denní režim, musí najednou žít s dvěma malými děti...... Zkrátka teď nevím, jestli věci, které se mi úplně nelíbí, mám fence tolerovat, nebo trvat na tom, aby je nedělala. Máme jí rádi, a nechceme jí způsobit žádné trauma. Díky moc za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: ned 09. led. 2011 14:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Osobně bych neřešila blbosti - třeba to žebrání, pokud neleze až na stůl, tak at si klidně slintá. Ostatní věci, důležitější (například vybírání koše) bych jí zatrhla, ale jemně, s citem. Ale zase jasně. Přece jenom je to už důchodce. Nechte to na pocitech. Hlavně jí nelitujte a neulevujte proto, nebo jí utopíte v sebelítosti.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: ned 10. dub. 2011 08:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Uz dva psy tvori smecku...pro stari psa bych nepodstatene veci neresil,spise bych resil jen to co chcu aby mi nedelal zadny ze psu,obema mereno stejne a pokud je pes ktery byl doma driv mladsi nez starsi nove prichozy pohlidat aby senior nebyl prilis obtezovan vdobe kdy chce odpocivat

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno. 2012 15:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. srp. 2007 07:14
Příspěvky: 26
MAMUL píše:
Dekuji Vam za rady, je fajn, kdyz se má clovek kde zeptat. Nevím, co nás jeste ceká, ale snad to vsechno statecne zvládneme.


Mamulo, mám doma také psího dědečka ...letos před vánocemi se začal hodně spadávat, nedožírá granule, tak mu je vylepšuji. A nabízím pak ještě během dne. Jdu ho vynést, domů si už pak dohopká sám, zvládne i těch pět schodů směrem nahoru. Můj bratr hodnotil to pití nebo lízání ledu jako činnost, kterou má v zaběhnutém rituálu. Miska a vše je již roky na stejném místě. Držme si palce navzájem. :icon_sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí dedecek.
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno. 2012 15:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zdravím Deníčka... ale nevšimla sis, že příspěvek, na který reaguješ, je z r. 2008 :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí dedecek.
PříspěvekNapsal: sob 13. říj. 2012 11:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Chtěla bych se zeptat -náš psí dědeček (cca 15let), fyzicky v pořádku, optimismus nadevšechno :) jen celkem silná "stařecká demence", někdy je to lepší někdy horší... ALE štěká a štěká, neštěká snad jen když jí, nebo spí... nám to nevadí, sme zvyklý, sousedi taky. JENŽE jak se stěhovaní stalo reálnější, přemejšlím, jestli nezkusit třeba aromaterapii nebo tak něco -myslíte, že by to mohlo pomoct?

úkázka: minuta a půl z našeho všedního dne :)
http://vhera.rajce.idnes.cz/dog#MOV01892.jpg

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí dedecek.
PříspěvekNapsal: ned 14. říj. 2012 07:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
No, popravdě, z tohohle by mi asi hráblo (chápu, že za to pejsa nemůže), máte vážně tolerantní sousedy. U demence by měly bodnout EPA a DHA nenasyc. kyseliny (lososák, rybák...), lecitin, trošku mu zaměstnat mozek, na problémy s chováním a nervy taky ovesné vločky - to mu podpoří i stolici a nabírání, ještě taky u hlučných se doporučuje heřmánek.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí dedecek.
PříspěvekNapsal: ned 14. říj. 2012 09:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zkus možná i Bachovky http://www.umarkety.cz/ (je to pani od Vlčárského dvorního jehličkáře :wink: )

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí dedecek.
PříspěvekNapsal: ned 14. říj. 2012 11:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Tady sme naštěstí ještě na starym dobrym venkově, kde se kokrhání, bečení ovcí, štěkot psa atd považuje za samozřejmost. Ikdyž je to občas docela náročný. Zaměstnat mozek je dost těžký, jeho reálný čas není delší než 10 vteřin

Evi, něco takovýho sem myslela, myslíš, že by to mohlo trochu pomoct?
Jinak mu snad budeme muset vystavět odhlučněnej pokoj 8)

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí dedecek.
PříspěvekNapsal: ned 14. říj. 2012 11:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vyzkoušej a uvidíš :wink: myslím, že určitá šance tu je

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí dedecek.
PříspěvekNapsal: úte 23. říj. 2012 18:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Tak dneska jsme byli s naším čtrnáctiletým retrívrem na veterině. V neděli průjem, ten už je dobrej, ale taky zvrací. Nestrávený jídlo. Už jsem myslela na nejhorší, jeli jsme do Jihlavy a doktor ho pořádně prohmatal, poslechl, udělali jsme radši i krevní testy. Pohmatem prý žádné výrůstky nezjistil, srdeční ozvy výborné, z krevních testů jen zvýšený cholesterol a jaterní testy, ale jinak nic závažného. Když jsem k našim přijela, vypadal chudáček nějak sklesle, ani nevítal, ale v průběhu odpoledne se dost vylepšil, venku očuchával, byl veselej...tak snad už zítra nějakej ten žvanec udrží!!! Nemáte někdo podobné zkušenosti s psím veteránem..?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!