Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:55
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 14:02 
Offline

Registrován: pon 24. zář. 2012 19:35
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Dobrý den, mám takový dotaz... Mám 13ti letou fenku Shiba-inu. Bere léky Euthyrox na štítnou žlázu, Prednison na zklidnění (měla problémy se srstí, teď se z toho úspěšně léčí) a Ranisan na žaludek, aby předchozí léky zvládla. Za poslední měsíc se hodně změnila - začala žrát pomalu třikrát tolik, pořád žebrá a u toho se celá klepe a slintá. Hodně pije, ven chodí tak 3x denně. I v chování se změnila - přes den skoro nespí, pořád chodí sem tam, má stažený ocas, neustále by se chtěla mazlit (strká do mě čumákem, cpe mi hlavu pod ruce i nohy, olizuje mě, když jí drbu), má hrozně smutný pohled a dokáže se mi dívat i cca 3 minuty do očí bez uhnutí. Ale nemá problém vyjít schody do druhého patra a při venčení je také bez problému. Co tohle chování může znamenat? Díky za názory...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Kdy harala? anebo je vykastrova? Kolik presne je "hodne pije"? Pokud to neni jasne, je potreba to presne odmerit - treba ji dolevat misku s petky, aby bylo jasne kolik za den vypije. Co dalsi zmeny v krmeni, v okoli, atd...? Jakou dostava odezvu, kdyz se kouka do oci a klepe se?
A nekomu, kdo rozumi te medikaci, by mozna napovedelo jak dlouho ty leky bere.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 14:28 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
já mohu jen k prednisonu - je normální k němu výrazně více žrát i pít /vypozorováno na 2 kočkách + 2 lidech/ + je to velké svinstvo, člověk, i to zvíře je jakoby napuchlé, protože to zadržuje vodu hlavně v břišní dutině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
přesně tak to žraní a pití byhc neviděla jako příznak onemocnění ale reakci na léčbu- jaká se dělali vyšetření na tu kuži? brali se krve? moč, trus?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 14:57 
Offline

Registrován: pon 24. zář. 2012 19:35
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Prednison a ranisan bere už 2 roky a nikdy žádná změna. Léčili jsme jí svrab a následně kožní plíseň. Krev byla při poslední kontrole (3/4 roku zpět) v pořádku. Bříško má měkké, tak bych neřekla, že zadržuje příliš vody. Jinak vypije cca 2,5 litru, přičemž před tím vypila o polovinu méně.

Když se zadívá do očí, vůbec nemrká a celá "ztuhne". Pohne se až když na ní promluvím, začne se třást a jde ke mě mazlit se. Vždy byla spíše odtažitější, ale poslední měsíc mazlení hodně vyžaduje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 15:00 
Offline

Registrován: pon 24. zář. 2012 19:35
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Ještě k těm změnám - v okolí se nic nedělo a žrádlo dostává stále stejné (ozkoušené).
Vykastrovaná není, kdy hárala to přesně nevím (je hodně čistotná), ale časově to vychází na letošní jaro, takže háráním to nebude...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 16:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Tak pokud ma cca 10 kg, opravdu pije jednou tolik, co by mela. Nevim, zda to muzou byt pouze prasky - ma zkusenost je, ze to byvaji ledviny anebo cukrovka - to nechci plasit. Pokud harala nekdy na jare tak mela/ma/anebo brzo bude mit dalsi, ne? Anebo toto plemeno hara mene casto?
Ohledne te psychiky - snazila bych se s jejim stavem celkove neco delat - a urcite ne dalsi chemii (o alternativni medicine je tady toho taky dost popsano), min. neumocnovat litovanim a mazlenim nejake strachy... ale radeji uz mlcim a necham prostor vetsim znalcum.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
S prednisonem mám také zkušenost, že pejsek hodně pil......upozornil mne na to i vet. Také bych zvažovala alternativní léčbu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 17:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Ano, s prednisonem nas prvni pes - sarpej - vypadal hrozne. On nezravka snedl i suchy chleb a stejne se nemohl dojist. K tomu chovani takhle tezko rict, ale ja bych si to s ni uzivala, dokud to jde.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Můj Bony taky bral poslední rok prednison a pil min. 2x tolik, co by měl. Je to svinstvo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 17:59 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
jo, kočka na prednisonu pije fakt jak malý pes, na to, že normálně kočka spotřebuje tak půl deci.. a ona, když má potíže a musí se to do ní nacpat, tak dá i dvě deci.. no, my tedy všecky kortikoidy dost úspěšně omezujeme, cpu obě kočečinstva DI a zdá se, že potíže se neopakují a pití se zlepšuje. až se zlepší ta tekutina v břiše, budu si pískat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 18:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Krev 3/4 roku zpět o současném stavu vůbec nevypovídá. Po dvouletém braní prednisonu (a hormonů na štítku, u kterých dávkování už taky nemusí sedět - čemuž by odpovídala i změna chování) bych se nedivila, kdyby to čubina už nedávala? A proč ten prednison bere tak dlouho, když ho začala brát kvůli "problémům se srstí" (radši nekomentuju).

Pokud pujdete na tu krev, nechte udělat i jaterky a srdce.

A pokud budete mít zájem, můžu za vámi zajet (zítra nebo pak až v pondělí) a udělat čubině Bowenky.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 19:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Přesně - prednison je pěknej sajrajt, po zkušenostech u prvního psa také s ranisanem a ještě prášky na záda, to pak taky přestal dávat, postupně začaly selhávat ledviny - tehdy jsem o tom vůbec nic nevěděla, to samé jídlo a přírodní prostředky moc neřešila, což po této nemilé zkušenosti kdy musel být nakonec uspán, tohle už sakra řeším. Po prednisonu - také nedojezenost, napuchlost, lemtání velkého množství vody, časem bylo vidět, jak už spoustu věcí nedá tak jako dříve, loudal se, dokonce přestal i provokovat ostatní psy (tehdy jsme si říkali, že je to stářím :dozdi: :dozdi: a doktorům věřili), teď vše čtu, zkoumám a moc se vyplatila alternativa a bylinky. Chtělo by to ji pročistit - ostropestřec a na kůži lososák, plus umýt ve zklidňujícím šamponu - tohle všechno velice pomohlo na kůži a srst mému současnému psu a ty bowenky od Evy bych určitě brala.
Ať je líp :heart: .

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 19:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nebo, pokud zvládá cestování (přeci jen je to už starý pes), tak si zajeď pro kvalitnější Bowenky k Rudovi, Ten ti k tomu dá i mnoho víc .... a řekne ti, jak na tom pes skutečně je.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 19:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Evi - ještě lepší nápad :icon_thumright:

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 09:55 
Offline

Registrován: pon 24. zář. 2012 19:35
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Ona teď má tak 13 - 14 kilo. Hodně nabrala. Jinak hárání je u tohohle plemene jednou za 10 měsíců.
Prednison bere 1/2 - 0 - 1/2. Přijde mi, že ho bere zbytečně, ale vet nám nedoporučil ho vysadit - prý aby se svědivost a tím maniakální drbání nevrátilo. Je to můj první pejsek a tak nemám žádné zkušenosti.
Ten ostropestřec se mi hodně líbí na detoxikaci. V jaké formě ho podávat - vím, že je hořký... Můžete mi něco doporučit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ostropestřec je nejlepší ve formě oleje.
jinak ten prednison je strašně moc- u prednisonu se to dělá tak že se udělá rospis na snižování a snižuje se do fáze dokud je vše v pořádku pokud se příznaky vrátí vrátí se na uroven kde bylo vše ok a zkusí se to zase za čas ale 1/2-0-1/2 nedáváme dlouhodobě ani těm nejtěžším pacientum

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 10:36 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
teda - prednison nechávat dlouhodobě, aby se náhodou nevrátilo drbání?
to je natolik veliký jed, že to snad ne. vidím uvažování veta - starý pes, necháme to tak. fajn.
zkusila bych jiného, pokud to nechceš vysadit bez konzultace s vetem, což není divu.
já tento lék podávám jedné kočce dlouhodobě, ale tedy pouze, pokud se jí začínají vracet potíže, což mi vzhledem k síle léku a celkem neřešitelné diagnoze kočky i vet odsouhlasil + toho do ní necpeme víc, než je nutné. DI nese výsledky a je to přírodní..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Ono co na to říct - Bruno když měl potíže s kůží, tak co udělali, změna krmení na Eukanubu jehněčí nebo rybí #-o , výtažek z hub - Almykon, a když se pořád drbal a otíral, tak ještě přihodili prednison, je fakt, že po čase se vysazoval, postupně snižováním dávky, taky měl tuším zpočátku celou tbl..
2 roky v kuse je vážně fakt moc :shock: :shock: , ono funguje na principu, že ochromí vlastní imunitu a má za následek to, že by se pes neměl drbat apod., ale tu příčinu proč se drbe fakt nevyřeší :!: .
Jíra měl lupovitou a suchou kůži, furt se drbal, matná srst - vet mu tehdy nasadila místo Meladermu od iv san bernard šampon zenzero a kondicionér zel. rajče (používáme tak 3x do roka) ale dobrý je třeba i dětský šampon od Weledy z měsíčku - taky ta cena :-(, k tomu dala lososák a pak nějaké drahé dermi kapsle, roboran a zabralo, co teď dáváme od Kronchu - již 2. bal., plus samozřejmě vitamíny apod., tak má pokoj, srst se od jara hezky leskne, nedrbe se tolik (občas se poškrábe, ale kdo ne že), spravil se hmotnostně, ale taky má místo granulí maso, granule je hodně málo.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 14:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Ono to drbání a kožní problémy mohou být důsledkem alergie na něco v potravě. Možná by stálo za to zaměřit se i tímto směrem. Prednison jsme brali krátce a náhodou při změnách jídelníčku jsem přišla na to, co psovi dělá zle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2012 07:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Jojo, proto to přesně dostal Bruno jak jsem popisovala, kvůli možné alergii, jenže který vet nám řekne, přejděte na přirozenou stravu a zkoušejte, který druh zlobí, každý raději předepíše svou dietku. Chtělo by to zřejmě zajít i jinam k pořádným vetům, aby určili co přesně a pak se podle toho zařídit.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2012 07:53 
Offline

Registrován: pon 24. zář. 2012 19:35
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
To jsem už taky zkoušela a přišla jsem na to, že drůbeží maso jí nedělá zrovna nejlíp. Pak taky vařená mrkev - má po ní tvrdé nafouklé bříško. Tomu se snažím vyhýbat. Kvůli tomu břichu brala asi tak půl roku furon a byla z toho hrozně nervózní, tak jsem jí ho vysadila a zklidnila se - a pak přišla tahle změna...

Dnes jdeme k vet, tak jsem zvědavá, co mi poví nového. Doufám, že už na ní nebude chtít jen vydělávat, ale konečně jí pomůže!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2012 10:02 
Offline

Registrován: pon 24. zář. 2012 19:35
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Tak vet byl zastoupený, byla jsem ráda, že to naše zlatíčko uvidí někdo jiný a řekne svůj názor. Na prednison mi řekla, že dáváme nejnižší možnou dávku. Na moje naléhání jsme se nakonec domluvili, že snížíme na 1/2 - 0 - 1/4. Níž to prý nejde, aby nebylo poddávkování... Nechápu. Když jsem řekla, že bych chtěla postupně snižovat až nakonec vysadit, tak se na mě podívala jak kdybych spadla z višně. Prý by se svědivost a drbání vrátilo a že ho musí brát doživotně... Ale abych jí jen nehanila, pani doktorka fenečku prohmátla tak, jak to náš vet nikdy neudělal. Uklidnila mě, že srdíčko a plíce jsou v pořádku a rakovina mléčné žlázy je v klidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2012 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Na jakou veterinu jezdite?
Ja to tu sleduji a podle zkusenosti lidi, co tu chemii znaji a maji zkusenost vs. to, co tady popisujes bych sla zkusit uplne jinou veterinu. Neni nijak neobvykle, ze ruzni doktori maji zcela protichudne zavery.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2012 19:08 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
okinawo - já si velmi cením svého veta a všech jeho kolegů. nicméně doživotně jsem slyšela už 3x taky a to spojení doživotně užívat - to fakt ráda nemám.
ti doktoři se především jistí před pochybením a většina ti radši předepíše tohle, než riskovat, že jim pacient exne, protože to zkoušeli 4x jinak. tak to prostě je.
hele - můj pes má doživotní diagnozu - slinivkovou nedostatečnost, doživotně bych mu měla dávat pankreolan, při sr. hned nasadit sice ne prednison, ale takový pěkný protiprůjmí lék, o němž má přítelkyně Mudra pravila, že to je taková srágora, že by to nedávala ani tomu psu, že to spadá do kategorie chemoterapika. prý je to diagnoza pěkně na prd, že se to vždycky tak 2,3x do roka objeví a tak dál. jo, dokud jsem nekrmila masem, bylo to tak.
kočky mají obě doživotní diagnozu cosi s autoimnutou, což je fakt průšvih- ale ty kortikoidy do nich cpu jen, když se objeví něco z průvodních jevů průšvihu. mají holá břicha, vodu v nich, a obě měly žít takk rok, dva. takže asi tak.. žijí si spokojeně kolik let.
nevlastní babička si díky dlouholetému užívání prednisonu způsobila slušný karcinom žaludku. jdi jinam.. moji veti mi způsob léčby s mojí mírou rizika schválili všichni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pon 08. říj. 2012 07:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
když sem mojí šefce řekla že šiba už dva roky žere prednison 1/2-0-1/2 tak jí skoro omyly

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pon 08. říj. 2012 08:09 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
mě takhle jeden dobrák vet nacpal do psa doživotně digoxin a ještě něco. pes měl občas záchvaty epi. zda to k něčemu bylo posoudit nelze. každopádně těžce snášel vedro. no a ono jsme potom s mojím doktorem zjistili, že to moc vysadit nejde. pes kolaboval - po 2-3 dnech bez prášku. takže tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pon 08. říj. 2012 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Lucía píše:
to spojení doživotně užívat - to fakt ráda nemám...

Souhlas, tim je receno vse. Navic, kdyz tady mas hned nekolik protichudnych reakcii, urcite na tom neco bude.

Citace:
když sem mojí šefce řekla že šiba už dva roky žere prednison 1/2-0-1/2 tak jí skoro omyly

brrr :|

Boooze, mne ta pharma lobby vytaci cim dal vic a ti jeji distributori jeste mnohem vic :hnev:

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pon 08. říj. 2012 12:02 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
myslím, že to není až tak pharma loby /aspoň tam, kde jsem slyšela doživotně užívat digoxin/ a u mého veta. on je prostě diagnostik všeho v jednom, není to v drtivé míře doktor na žaludek, kardiolog, výživový poradce, plicař, onkolog - je to vše v 1, takže oni se tím prostě jistí. moji veti mi každé zvíře, co mám, vytáhli z hrobníkovic lopaty. jsou skvělí. občas se s nima ale rozcházím v názoru na výživu a doživotně kortikoidy, no.. jelikož ale oni s tím jedním zvířetem nežijí, tak uplně nemohou ani vědět, jak reaguje a na co. já jim to za zlé nemám, naordinovanou léčbu nepřeruším, ale neznamená to, že si budu do zvířete cpát chemikálie nad míru. zvláště pokud si vyslechnu neléčitelné, doživotní, u starého zvířete.. tak to tomu zvířeti prostě udělám tak, ať se alespoň cítí dobře, není mu zle atakdál. pokud se na to zvíře podívám, vidím, že mu neudělalo dobře vysazení čehokoli - samozřejmě to dělat nebudu.. kočka má být dle veterinářů už 4 roky po smrti.. a/ onemocněním a za b/ množstvím podaných kortikoidů.. chodím každoročně se "zdravou" kočkou na očkování.. po termínu, většinou zrovna zvrací, ale je to docela normální zvíře..
psu s digoxinem jsem vysadila cokoli přesně ve věku, kdy přestal mít aktivní vycházky a stal se z něj dědek. žádné selhávání už nekonalo..tím nikoho nenabádám k nedodržování léčby!, spíš k úsudku a porovnání léčby různě jinde..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pon 08. říj. 2012 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jojo vysazovaní léčby tu taky durazně nedoporučuju spíš zkusit jiného veta.
taky se nám stalo- ,,my sme u vás byly před měsícem s kočičkou ona kulhala no a dostali sme léky- tysme jí teda nedávali, ale ona je furt nějaká divná,, tak to bych střílela ale to sme OT

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: úte 09. říj. 2012 11:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Okinawa99 píše:
Na moje naléhání snížíme na 1/2 - 0 - 1/4. Níž to prý nejde, aby nebylo poddávkování... Prý by se svědivost a drbání vrátilo a že ho musí brát doživotně... Ale abych jí jen nehanila, pani doktorka fenečku prohmátla tak, jak to náš vet nikdy neudělal. Uklidnila mě, že srdíčko a plíce jsou v pořádku a rakovina mléčné žlázy je v klidu.


A tohle je přesně přístup těch klasických vetů co nemají co dočinění s alternativou, bylinkama a nevidí souvislosti, pak to má vědět majitel který chce svého psa léčit (taky jsem byla v této situaci a právě, když vidím, jak mi třeba atb podávaná v dětství (důvody k tomu fakt byly, pěkně poničila zuby - jsem samý amalgám (o ostatním ani nemluvím), ale na druhou stranu třeba stránka celostnímedicína a kategorie článků už vážně vybízejí k zamyšlení), a toto samé platí možná ještě více u těch zvířat - oni jsou ještě více přírodní než my. Opět vezmu stejný problém u Bruna - prednison, ranisan, něco x bolesti zad, ale vysadit se postupně dal, stahoval se z celé tabl. po 4 dnech podávání se snížilo o 1/4, už nevím, zda byly pauzy i v dnech kdy nebral - jeho sešitek nemám tady a už si to přesně nepamatuji, ale vysadit šel.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: úte 09. říj. 2012 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Podobný problém v menší intenzitě u Jíry - nedostal žádný prednison, zeptala se mě co dávám, šáhla ještě pro lososák pro výživu kůže a srsti a její zvláčnění, pro roboran a pro zklidnění podráždění, zvlhčení zvenku ten přírodní šampon a kondicionér (mně teda moc přírodní nepřijde, ale asi furt lepší než třeba nějaký meladerm, lactaderm apod., teď třeba má od Weledy čiště přírodní bio měsíčkový - ani já takový nemám :finga: a je zajímavé, že to zabralo, sice ne hned, ale už po tom umytí byl vidět rozdíl. Řeknu to asi takhle, jsou i veti, co nerozeznají chronické selhávání ledvin, které se nakulminuje do akutní fáze, psa ani neposlechnou, neprohlídnou, krev neodeberou a co s ním, že tak uspat, možná má něco s páteří - i přes to, že jsme tam docházeli, i přesto že mu x dní po sobě píchali protizvracící inj., změnili jimi měněné granule, ale... Otázka je, že to už třeba bylo stáří, taky třeba to takhle dojít nemuselo. Nebo když jiný vet nepozná opáleného psa s drbáním a ušními problémy, bere operativně vzorky opálené kůže, které se cestou přemodifikují tak, že je ani v Brně nedokážou prozkoumat a ve finále řekne, že je to tím lízáním :shock: , ale když se to pak objevilo i v uších, tak tam už si asi lízat fakt nemohl :shock: , pak jsme holt dojížděli jinam.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: úte 09. říj. 2012 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Dejte doopravdy na rady tady z poradny, změňte veta za nějakého ověřeného tady od lidí z poradny a dejte na jejich rady :prayer: . Ještě by mě zajímalo, jak jen pohmatem zjistí, že srdce, plíce apod. jsou o.k. :shock: , když ani rtg určité nemůcky odhalit neumí. A o tom to je, my nevíme, jdeme se polehnutím, ale nejde se spoléhat na všechny a největší spolehnutí má člověk jen v sobě...

Moc se omlouvám za 3 příspěvky po sobě :prayer: :prayer: , ještě jsem zkracovala o hodně, více už jsem nedokázala.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: úte 09. říj. 2012 11:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. dub. 2010 12:51
Příspěvky: 193
Bydliště: zlatníky-hodkovice
prednison? proboha, ten sem dostana napsany od alergologa a z vysoka sem se na nej...
kortikoidy jsou na chvili ale na dva roky?????????? :dozdi: prd tomu rozumim,ale nedala jsem to sobe a uz vubec bych to nedala svemu psovi


okamzite bych menila veterinu, nekteri vetove uz stare psy neresi.

_________________
Maya+Brando+Adar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 17. říj. 2012 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
Tak přidávám i svou zkušenost...Scotty měl nějaké problémy s tím drbáním, ale za poslední měsíc se to tak zhoršilo, že se drbal skoro celou noc, tudíž jsme naklusali k veterinářce, ta ho prohlédla, vymáčkla anal. žlázky, ptala se, jestli jsme nezměnili krmení a že možná má třeba blechu, která mu způsobuje alergii, nebo že je to nějaké alergie na něco, co odkvétá, sametky, atd. Chtěla jsem seškrab, ale dostali jsme pipetu a když by se stále drbal, tak jsme měli znovu přijít. Takže jsme přišli na seškraby - chlupy čisté, seškraby v pohodě, lupy nemá, pokožka je v poho. Dostali jsme prednisol 1 1/5-0-1 1/5 a tím, že je to vysoká dávka kvůli tomu drbání a že za týden máme snížit dávku na 1-0-1 a přijít se ukázat s tím, že dál budeme snižovat do nuly, kdy už nebudou na polích sekat a nic nebude odkvétat...Po dvou dnech tohodle šíleného dávkování, kdy začal šíleně pít jsem snížila na 1-0-1 a po dalších dvou dnech vysadila úplně s tím, že si nezabiju psa prednisolem, páč šíleně pil a jazyk se mu zbarvil do rudofialova...Teď je třetí den bez prášků, pití už se zlepšilo, jazyk se maličko taky zlepšil, ale pro změnu mu vyrašila nějaká vyrážka v uších, kdy si to neškrábe, ale třese občas hlavou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: stř 17. říj. 2012 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
Zítra jedu veterinářce oznámit naší situaci s tím, že jdu k jinému vetovi. A rozhodla jsem se koupit hypoalergenní granule s tím, že počkám, až se dá do kupy a pak přejdeme opět na maso, i když se začal drbat přes kuřecí, což jí normálně už přes rok a koupila jsem mu hovězí a možná proto se zhoršil, ale fakt už nevím...nic jiného nového nedostal a hovězí dostal poté, co už se drbal...k tomu nasadím ještě ostropestřec, tak snad bude lépe, doufám... :pray


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: čtv 18. říj. 2012 16:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Drbe se na konkrétních místech? Udělejte kontrolní seškraby. Svrab (například), se nemusí najít hned napoprvé. A vykoupej psa v sirném šamponu/mýdle.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: sob 20. říj. 2012 08:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Dobrý a celkem šetrnný je sulfoscab, s jeho zředěným roztokem se dají vypláchnout případně i ty uši.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pon 20. kvě. 2013 10:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Ahoj,

setkal jste se někdo s tímhle chováním. Jsem zoufalá, neumím mu pomoci :cry:

17 let pinč, ještě v sobotu běhal po zahradě do noci, baštil a byl v pohodě.
V pátek jsme byli na normálním očkování, večer zvracel, celý další den úplně v pohodě.
V neděli od rána je mu špatně, žral pořád trávu, jednou zvracel. Nekaká, nežere, má tuhé bříško. Od té doby 24 hodin pořád chodí, nespí, nežere, pít chce, ale nejde mu to. je už tak unavený, že padá na zem. Když ho dám do pelíšku, vydrží tam pár vteřin, zase vyjde a ťape sem a tam. Chce se mu strašně spát, ale snaží se neusnout. Když už si lehne, nepoloží hlavu. Vypadá to, jako by měl strach usnout, že se už neprobudí. Vodu mu dávám stříkačkou, DI jsem mu taky 3x dala.
Odpoledne s ním zajedu k doktorce, ale nevím jestli bude ještě živ a když jo, jestli se mi ho podaří naložit.
Je to strašná změna a nepřipadá mi, že chce umřít, spíš se tomu brání. Chci mu pomoci a nevím jak.
Jsem úplně na grogy, nemůžu nic dělat a musím být v práci.
Omlouvám se za dlouhý příspěvek.
petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pon 20. kvě. 2013 10:45 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
Nejsem znalec,tak se možná mýlím.Nevím,jaké mohou být reakce na očkování a odčervení.Ale jestli nevylučuje,tak si myslím,že je mu špatně od toho a šla bych hned k doktorovi,případně zavolala domů.Možná se mu od toho hůř dýchá a proto si nechce lehnout.Ale také je nutné počítat s tím,že je mu 17let...a oni mají pocity jako my-třeba se mu taky umřít nechce.Napiš,jak to dopadlo,klidně i na SZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pon 20. kvě. 2013 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Díky za odpověď.
Doktorce jsem volala a říkala, že takové reakce nejsou po očkování.

Doma nikdo není, tak musím vydržet do odpoledne. Doufám, že bude ještě živý.
V práci jsem uřvaná a k ničemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pon 20. kvě. 2013 21:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Tak jak jste dopadli?
Za sebe můžu říct, že tak starýmu pejskovi bych už nechala píchnout jen vzteklinu. U předešlého jezevčíka mi to v jeho 13 nebo 14 letech navrhl sám vet s tím, že za celý život už je dostatečně proočkovanej. A když jsem viděla jak zareagovala na očkování loni naše Gina, měla silnou alergickou reakci a ani letos jí nebylo vůbec dobře, tak mě tento tvůj případ v tom, nechat jí od příštího roku očkovat jen vzteklinu utvrdil.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pon 20. kvě. 2013 21:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Ja jsem i vzteklinu daval 3-letou... a ke konci uz nedostal vubec nic. Ockovat 15leteho psa v jeho stavu uz se nam nikomu nechtelo.. v dobe ockovani prodelal nejvaznejsi ledvinove selhani a ockovani by byl prilis velky risk.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: pon 20. kvě. 2013 22:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Taky tak. I když je to vlastně protizákonné, tak jsem Grimyho neočkovala posledních cca 3 - 5 let. Nepamatuju si přesně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: úte 21. kvě. 2013 07:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Ahoj,

moc děkuji za podporu. Stav našeho stařečka je stabilizovaný. Včera jsem utekla dřív z práce a doma ho našla konečně spícího a všude postříkáno průjmem a zároveň špuntama z trávy. Byl totálně vyčerpaný, když vylezl, tak hned upadl. Nebyl schopný se udržet na nohou, ale už ho nic nebolelo. Vždyť 30 hodin ťapal a nespal.
K doktorce jsem stejně jela. Dostal injekčně antibiotika, teplotu neměl a z moče udělala test na tom papírku s barevnýma čtvercema. ledviny v pořádku, ale objevili se tam játra. Nevím, jak moc, ale myslím si, že totální selhání to nebylo. Tak mi bylo řečeno, že mám za dva dny přijít, když se nezlepší a nechat ho utratit. To mě dorazilo.
A když se zlepší, tak mu dá další antibiotika.
Doma pak spal 5 hodin, pak už se sám i napil, dávám mu vodu s medem, večer už měl hladík, tak dostal trochu vařeného kuřete s rýží a ráno zase.
Momentálně je spokojený, mazlivý, chodivý s chutí k jídlu.
potřebuji teď nutně sehnat ostropestřec a zjistit, co může baštit při jaterní dietě.
Nebudu utrácet psa, když bude spokojený a v pohodě. Jen nevím, jestli mu mám nechat dát tu další injekci antibiotik.
Tak mi držte palce, ať tu ještě může nějaký pátek být a prohánět naše kocourky.
Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: úte 21. kvě. 2013 07:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Ostropestřecový olej mají v každé lepší zdravé výživě.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: úte 21. kvě. 2013 07:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. dub. 2013 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Petra Rochlov 87 píše:
Ahoj,

setkal jste se někdo s tímhle chováním. Jsem zoufalá, neumím mu pomoci :cry:

17 let pinč, ještě v sobotu běhal po zahradě do noci, baštil a byl v pohodě.
V pátek jsme byli na normálním očkování, večer zvracel, celý další den úplně v pohodě.
V neděli od rána je mu špatně, žral pořád trávu, jednou zvracel. Nekaká, nežere, má tuhé bříško. Od té doby 24 hodin pořád chodí, nespí, nežere, pít chce, ale nejde mu to. je už tak unavený, že padá na zem. Když ho dám do pelíšku, vydrží tam pár vteřin, zase vyjde a ťape sem a tam. Chce se mu strašně spát, ale snaží se neusnout. Když už si lehne, nepoloží hlavu. Vypadá to, jako by měl strach usnout, že se už neprobudí. Vodu mu dávám stříkačkou, DI jsem mu taky 3x dala.
Odpoledne s ním zajedu k doktorce, ale nevím jestli bude ještě živ a když jo, jestli se mi ho podaří naložit.
Je to strašná změna a nepřipadá mi, že chce umřít, spíš se tomu brání. Chci mu pomoci a nevím jak.
Jsem úplně na grogy, nemůžu nic dělat a musím být v práci.
Omlouvám se za dlouhý příspěvek.
petra


Možná je to úplně mimo, ale to tuhý bříško, pití a nespavost pejska mě děsí. :cry2:
Nesežral něco? :idea1: Není (při)otrávenej? :dontknow:

Držím palce, ať Vám to dobře dopadne..

:pejs:

_________________
Pes přítel člověka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: úte 21. kvě. 2013 08:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Petra Rochlov 87 píše:
...potřebuji teď nutně sehnat ostropestřec a zjistit, co může baštit při jaterní dietě.

Játrům se uleví, když bude ve stravě málo tuků a žádný alkohol. Z masa tedy vypustit vše tučné, nahradit nejlépe drůbežím nebo netučnou rybou. Ostropestřec - účinný je buď olej nebo tinktura. Olej je tučný a tinktura obsahuje alkohol. Z té tinktury se ale dá ten alkohol odpařit, když se nakape do malého množství horkého čaje nebo vody (musí být nad 60 stupňů). Z toho důvodu se mi zdá použití tinktury lepší, protože z oleje se mastnota dostat nedá. Na druhou stranu se užívá v malých dávkách, takže by to snad nemuselo být nijak tragické. Tinkturu často mají i obyčejné lékárny.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: úte 21. kvě. 2013 10:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ale olej psi lépe využijí. A ta kapka oleje mu nic neudělá.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování - umírá?
PříspěvekNapsal: úte 21. kvě. 2013 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Díky, díky díky.

Objednala jsem už olej i granulovaný ostropestřec. A ještě zajedu do lékárny pro tinkturu. Tak budu zásobená.

Co nebude vhodný, zbaštím já.

Už abych začala léčit - nemůžu se dočkat.

A co myslíte - mám mu nechat dát ještě tu antibiotickou injekci? Vždyť antibiotika jsou taky špatný na játra.

Petra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!