Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:00
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 562 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 16. říj. 2013 08:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Bohužial som si všimla že čo povie veterinár je sväté,veď je predsa študovaný.Veterinári sa ale na škole neučia o psychológii psov a ako taká kastrácia pred dospievaním može psa zmršiť.Ja mám ale veterinárku a keď som s ňou preberala kastráciu mojej čuby ktorá bola nemocná,ja som chcela kastráciu po prvom háraní,naša veterinárka mi ju doporučila až po druhom,-koli kostiam,psychike atd,aby sa pes stihol "dodělat".Touto kastráciou pred prvým háraním narobíš paseku v celom organizme psa,či sa ti to páči alebo nie.Teraz odbočím ale prečo sa kastrovali mladý chlapci pred pubertou ktorý mali pekný hlas? Aby ho mali navždy vysoký a nezhrubol im,to by mali spevácku kariéru v...To mi tiež príde ako mrzačenie a takýto muži sa cítili menejcenný.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 16. říj. 2013 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. čer. 2013 08:08
Příspěvky: 16
Bydliště: červený kostelec
Petro děkuji,už to pročítám.Jinak chodím s ními na cvičeni,kde jde hlavně o psychologii psa a jeho chování.Psychologie psa mi neí cizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 16. říj. 2013 08:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
misulka píše:
...žijí s nimi pohromadě 24h denně,ale musí řešit i to,že pejsky nemůžou oddělovat...
Promiň, ale pokud jsi se svejma psama 24 hodin denně, tak je nedokážeš ohlídat? Ani mi není jasný, kde by se psi nedali oddělovat. Tři roky jsme bydleli jen v garsonce 2 lidi + pes a fena (+ pravidelně nějaká dočaska, hlídání atd., takže počet psů kolísal mezi 2-5) a i v takovejch podmínkách oddělit v nutným případě šli.

Co se týká odpovědi na původní otázku:
misulka píše:
...teprve bude poprvé hárat. Je ted velmi neposlušná a ignoruje povely.Má být na ní ted důslednější nebo to odezní s prvním háráním?
Důslednější jistě, jako kdykoliv jindy, když pes neposlouchá. Ale fenka je teď samozřejmě psychicky rozhozená a citlivější, takže důslednější by rozhodně nemělo znamenat drsnější, agresivnější... A taky velmi důsledně ochraňovat před obtěžováním od psů! Nemyslím přímo pokusy o nakrytí, ale opravdu jakýkoliv chování, který jí bude nepříjemný. Při dalších háráních už to tak důležitý není, ale napoprvé jí to může poznamenat na docela dlouhou dobu.

(A ještě na okraj, abys věděla, proč Petra reagovala tak jak reagovala: musela nechat proti svýmu přesvědčení psa vykastrovat ze zdravotních důvodů a všechny ty negativní změny a důsledky zná z vlastní zkušenosti.)

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání vs. kastrace
PříspěvekNapsal: stř 16. říj. 2013 08:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
misulka, co je na tom, že chceme, aby se pes choval přirozeně jako pes a ne třeba jako štěně zaseknuté v čase, které je ochuzeno o mnoho emotivně pozitivních zážitků? Také nám vyhovuje, že se naši kompletní psi nechovají tolik hystericky jako kastráti, které si očichává jiný pes.
Psi a lidé mají mnoho společného, dokonce i touhu, lásku, pocity náklonnosti při dvoření... Není jen mít psa kastrovaného nebo množit, jak nám to tu prezentuješ. Mám dlouhá léta smečky psů, včetně těch, kteří se lidem vymkli, žádný není kastrovaný a štěňata po nich nejsou a nebudou. Vy s kastráty nikdy nepoznáte například pocit 12tikilové fenky, která balí kavkazáka nebo osmdesátikilového asiata, přestože se jich zpočátku bála a teď je jejich miláčkem, dvoří se jim přes plot, jsou neskuteční kamarádi a hrají si spolu. S kastráty se vám takovýchto psů budou bát pořád, jelikož jim nemáte co nabídnout, ani oni nic mezi sebou. Když to vezmeme trošku více do hloubky, tak nejméně polovina her mezi psem a fenou má sexuální podtext a upevňuje to jejich vzájemné vztahy až na úroveň vzájemného bezpečí. To není u psů zrovna priorita na nízké úrovni, naopak... atd. atd.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 16. říj. 2013 09:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. čer. 2013 08:08
Příspěvky: 16
Bydliště: červený kostelec
Já vám to tu přeci ale neprezentuji a respektuji i váš názor.Měla jsem uplně jinou otázku a všichni se tu na mě sesypali,jako kdybych ty psi týrala.Nemůžu své psi hlídat a ani je nemůžu oddělit.Myslím,že kastrovaný pes nebo fena je případ od případu.Možná je to nezkušenost se psi.Zatím nemám problém s psychikou.Máte pravdu,že ta nejstarší kastrovaná je ostražitá,ale není agresivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 16. říj. 2013 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no k vaší otázce- na fenu byhc byla dusledná a v klidu jí vše vysvětlovala pěkně od znova- je v pubertě pes v pubertě standartně ,,zapomíná,, a vypadá neposlušně, duslednost i v tomto období vám pomůže utvořit vztah. s háráním to určitě taky muže souviset stejně jako u lidí změny nálad atd.

pracuju na veterině a se všema veterinářema s kterýma sme mluvila se shodujem na tom že kastrace před prvním háráním je prasárna největšího kalibru. znala sme čubu malináka co byla kastrovaná taky na pul roce a byla v reálu naprosto enpoužitelná panička jí chtěla na sport- byla roztěkaná nedodělaná v povaze a ani jí dodělat nešlo protože byla prostě nehotová

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 16. říj. 2013 12:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Problémy s psychikou se dostaví v době, kdy by měla být dospělá. Ovšem díky absenci hormonů k plnohodnotné dospělosti dojít nemůže a pak vznikne vakuum v informacích končících ve slepých uličkách myšlenkových pochodů. Jinak, co se týče hysterie, to není totéž co agrese, proto bych tyto dva výrazy nezaměňoval, ani bych je bezdůvodně nespojoval.

Mimochodem, tohle zvedlo ze židle i mne:

Citace:
Nevyužitý samiččí reprodukční aparát je akorát zdrojem problémů.
To je jako tvrdit, že lidé, kteří nechtějí děti, by se měli nechat všichni vykastrovat, aby s tím dole neměli někdy v pokročilém věku problémy. Zajímalo by mne, kolik žen se nechává v přechodu kastrovat, když ty problémy nastanou, natož preventivně? Kolik chlapů se nechá vykastrovat, jakmile zjistí, že jim péro nepíše?

Veterináři vnucují kastrace s tím, že každá fena bude mít problémy, ale kolik z nich má doma početnou smečku fen? Někteří moji veterináři mají doma smečku fen a žádná z nich kastrovaná není. A když už k nim někdo do ordinace přijde s tím, že chce nechat svou fenu vykastrovat, řeknou mu pro i proti a rozhodně nevykastrují fenu před prvním háráním, pokud jí nejde o život.

Mám smečku nekastrovaných fen už hezkou řádku let a občas mezi nimi byla nějaká kastranda, pracuji denně s nejrůznějšími psy,často i s nějakými kastráty a pracoval jsem i se smečkou obrovského množství kastrovaných psů i fen. Mám podle čeho porovnávat. Kolik těch "odborných" veterinářů, co preferují preventivní kastrace, má podobnou praxi?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 16. říj. 2013 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
zeptam se z jineho soudku. Je mozne,ze ma fena 14 dni po harani, skoro tri tydny jeste vetsi chut k jidlu nez predtim? Ja jsem ji pridely snizila, ale ne zas o tolik,aby vyvadela a vypadala,ze nezrala 14 dni. Mam pocit,ze jidlo se pro ni stava prioritou cislo jedna. Dost me to drasa, protoze nesnasim hladova zvirata a tohle je dost otravny. Davam porad DI a Gynevet.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 16. říj. 2013 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Mellorn, možné to je, je přece "březí". Takto začíná faleška. Žrádlo nepřidávat, naopak, honit, honit, honit a zaměstnat hlavu :wink:

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 16. říj. 2013 17:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
No vidis, tak proste to je, ale me to nenapadlo ](*,) byloto 2.harani, tak snad to prezijeme. Honit ji uplne nadoraz nemuzu, ale objednam ji na listopad na rehabilitace aspon 2x tydne po dobu mesice, tam se zmrtvi dost a s tim zamestnanim hlavy, pojedem na nejake fricko...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 16. říj. 2013 21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Petra píše:
Zuzko, já bych naopak těmhle lidem přála ať si to "vyžerou" do dna. Schválně jak dlouho budou přesvědčeni že udělali dobře, až budou mít pod čubama pořád loužičky a feny doživotně na práškách.
Zprasená povaha bohužel některým lidem vyhovuje :dozdi:

Petro, já těm lidem taky, ale psům ne, ty můžu maximálně politovat a držet jim palce, aby pokud možno nedoplatili na neinformovanost nebo špatnou informovanost svých páníčků.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 16. říj. 2013 21:51 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
no, pořád je to o tom samým - když mi vadí, že fena hárá, tak si nepořídím fenu, ale psa, že..
v leckterých podmínkách lze kastrace jen doporučit /tam, kde by se nekontrolovatelně množilo vše se vším/, ale teda svádět vlastní pohodlnost na to "že to bylo pro blaho psa" - bez ohledu na to, kde kdo a jak studovanej, co říkal... to snad není nutný... málokdo nechá vykastrovat svojí dceru v cca 12, aby v budoucnu nedostala rakovinu prsu, žejo /tam je etika jinde, ok, ale je to volný příměr pro posouzení v sobě samotný/.. a málokdo, jako taková angelina jolie si nechá ufiknout cosi, aby nedostala přesně tohle..
a že by mi pes neumřel na rakovinu kůže, kdybych ho z ní nechala včas PREVENTIVNĚ stáhnout?
není to na nikoho osobně, ale třeba pro někoho, kdo by o tom, o čem byla řeč, mohl PREVENTIVNĚ, uvažovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: čtv 17. říj. 2013 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. čer. 2013 08:08
Příspěvky: 16
Bydliště: červený kostelec
Díky všem za odpověd na první hárání a co se týče vykastrovaných mých dvou fen,tak jsem si přečetla mnoho zajímavých názorů.Nebyla to pohodnost.Nebudu ani psát důvody,protože jsem je již zmínila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: pon 21. říj. 2013 21:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Kontrolní dotaz ....Amálka poprvé dohárala / dnes tři kalendářní týdny/, za brankou už nikdo neleží a zkušený skokan sousedovic Alík hlásí, že už není zajímavá. Amálka se taky už nenabízí. Nicméně chodím venčit dočasně bezprizorního mlaďocha a dneska ráno a večer jsem sebou Amí vzala. A mlaďoch se z ní může zbláznit, očuchávání Amálka /se staženým ocasem/jakž takž zvládá, ale jak se pokusí naskočit, neví si rady a není jí to příjemné, ale neumí pořešit. Jen se na mě podívá, případně se snaží za mě schovat. Já samozřejmě mlaďocha odstrčím, případně rovnou připnu na vodítko, zkrátka trdlo bílé bráním. Jen v tom mám hokej - před háráním si uměla / pravda ve školce/ vyškětat svůj prostor a klid. Chápu, že hormony pracují, nicméně s ní nechci udělat netýkavku, ale také nechci, aby "ztratila důvěru". Kudy do toho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: pon 21. říj. 2013 22:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Od toho má tebe, abys odehnala dotěry. Mladí psi někdy reagují na fenku týden před a týden po hárání, to není nic neobvyklého, prostě ho sundej, ať to nemusí řešit sama, to by nebylo dobré.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: úte 22. říj. 2013 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Já myslím, že když tě uvidí, jak to s otrapou v klidu a snadno vyřešíš, tak se jí ta rozkolísaná sebedůvěra zas brzy vrátí :wink:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: úte 22. říj. 2013 14:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzka M píše:
Od toho má tebe, abys odehnala dotěry. Mladí psi někdy reagují na fenku týden před a týden po hárání, to není nic neobvyklého, prostě ho sundej, ať to nemusí řešit sama, to by nebylo dobré.

Nejen mladí psi :oops: :Hangman:

Jinak Vačice taky nijak nedohání, chodí se schovávat. I když občas to umí, ale začala až po třetím hárání (nebo po druhém)?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: úte 22. říj. 2013 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Teď jsme byli na společné prochajdě - mlaďoch chytrej - už pochopil, že Amálku bráním a tudíž ztratil zájem. Amálka se trochu osmělila a pobíhala kolem něj. Ale žádná hurá akce, pěkně na blízko u paničky, bych řekla, že mi někdo vyměnil psovou. :rolleyes: Je z ní bílé klíště a nejhorší co jí můžu udělat, že jí vykážu od sebe....takže zatím tu touhu po blízkosti toleruji. Doufám, že jí to nezůstane.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno. 2014 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. led. 2012 20:38
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
Vy, co venčíte psiska ve velkým počtu - berete s sebou mezi psy i háravky, nebo si to "nalajznete"? Vím, že Ruda, lidem co chtějí přijít na fríčka, nezakazuje vodit háravé feny, ale chce o nich vědět...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno. 2014 22:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Za normálních okolností venčím háravici i se psy, ale vždy jsou buď háravice nebo všichni samci na vodítku. Existuje jediná výjimka, Terčin Art, který je natolik spolehlivý, že je odvolatelný opravdu kdykoli - i kdyby zrovna naskakoval. S tím může háravá Andulka i na volno a oba si to vždy velmi užijou, běhají spolu, opečovávají se, pusinkují se a tak :-).
Nicméně to je opravdu výjimka, nikdy jsem nepotkala dalšího psa, kterému bych tu odvolatelnost věřila tak moc.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno. 2014 22:34 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Ano, my, majitelé psů-samců jsme celí radostí bez sebe, že učíme ovladatelnost psa u háravky, po celou dobu vycházky a my majitelé háravek, jsme celí radostí bez sebe, že musíme dávat vícenásobný pozor, co kdyby některý troufalec byl moc blízko! :shock:

Teď vážně: Pokud jsem venčila s kamarády, dávala jsem vědět, že Jazz hárá, ale brala jsem ji s sebou. Sama jsem většinou chodila později večer, kdy je psů na ulicích míň. A feňule vždy na vodítku!
A nikdy nevíš, jestli nepotkáš venčiče-idiota, který si myslí, že háravky mají být jen doma.

A nejlepší je, když máš pár doma! :Hangman: To v době hárání toužím po čtrnáctidenním pobytu na uzavřeném oddělení v blázinci. :drinkers:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno. 2014 23:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Zia píše:
A nejlepší je, když máš pár doma! :Hangman: To v době hárání toužím po čtrnáctidenním pobytu na uzavřeném oddělení v blázinci. :drinkers:

:laughing7:

S cudzími háravkami som venčila normálne,akurát som musela mať oči aj na chrbte.Ale spoločné venčenie s našou Adélou keď je v najlepšom si to od skúsenosti spred roka s mojimi dvoma gulčákmi už nelajznem,mám len jedny nervy :dontknow: :-"

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: pát 21. úno. 2014 08:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
s háravkama venčím ráda upevnujeme v tu dobu poslušnost na nejvyšší možnou uroven .-) ale denně bych si to nedávala .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: pát 21. úno. 2014 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Asi jako Zia.
Plus.. Raist byl kdysi odvolatelny i od haravky, jenze.. tim, ze je to kryci pes, nemuzu mu je uplne zakazat a tim padem od te doby co zkusil.. uz ovladatelnej moc neni :lol: Samozrejme, i u haravky ho jsem schopna privolat, ale neznamena to, ze by bez drzeni (nebo povelovani) u mne i zustal, ze nepiska..
S haravkama v nejlepsim radeji nevencim. Taky mam rada lidne prochazky a ne takove, kdy musim psa furt buzerovat.
S haravou ktera neni v nejlepsim je schopen fungovat i na prochazce, ovsem.. nemame na to ani moc prilezitost, ani to nevyhledavam :)

A jako byvaly majitel haravek.. vencim mimo bezne trasy a pokud nekoho potkam, upozornim, ze moje cuba hara. Tak se muze ten druhy rozhonout, jestli s nami do kontaktu pujde, nebo ne.Jako majitel psa jsem taky nebyla auf, kdyz mi nekdo ke psovi pustil haravou bez upozorneni a ja musela buzerovat psa, ktery nahle "bez priciny", se choval jak debil.

Souziti v jedne domacnosti - bravala jsem je oddelene, aby si mohli odpocinout i oni. Haravou na voditku, nadrzenym haravym v nejlepsim absolutne neverim. Radeji s ni budu behat ja.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: pát 21. úno. 2014 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Pokial bol v domácnosti jeden pes tak spoločné venčenia sme absolvovali po celé háranie.Buď bol na vodítku pes alebo fena.Doma to istila a istí klietka.Ale ako sú psy dva,tak sa venčenie zmenilo na stráženie a súboj o háravku,smečková súdržnosť vzala za své #-o Psy sa ledva vyvenčili a ešte venčenie znepríjemňovali aj háravke.Takže venčíme oddelene a pohoda.Doma sa našťastie chovajú slušne :-) Starší pes si háravku stráži (má klietku meter od jeho pelechu) takže keď sa chce mladší priblížiť,tichým vrčaním mu pripomenie kam sa má odpratať :D A mladší to rešpektuje.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: ned 23. úno. 2014 12:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Mezi cizí psy bez optání si nelajznu - přijde mi to jako zbytečný opruz pro všechny. Pokud spoluvenčiči řeknou, že s tím mjí zkušenosti a psy si ohlídaj a nemají s tím problém, pse se nějak prostřídají na vodítkách, beru.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2014 08:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Kontrolní dotaz - teoreticky by měla Amálka - BŠO- na konci března podruhé hárat -včera jsem vezla sousedku s kočkou na veterinu - tak jsem jí vzala jako doprovod /zdá se mi že, zhubla/ a hodila na váhu - v lednu měla 31,5 - teď necelých 30 kg - krmím dvakrát denně Nuova Fattoria - sem tam kost, ovoce, zelenina, maso - bobíky barva, pach, množství normální - aktivita a chuť si hrát - normální až lehce zvýšená/ má teď dva kočičí kamarády/ - pití - normální - línání - normální - změna ve smečku - před měsícem nová kočka - ale ona kočky ráda. Může to mít souvislost s blížícím se háráním /pokud bude držet termín - mlaďoška - 19 měsíců/. Nechci plašit, ale na druhou stranu nechci něco zanedbat - může to hubnutí souviset s blížícím se háráním?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2014 10:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Souvislost to mít může. Ovšem téměř všichni moji psi začínají "stávkovat" v příjmu potravy z důvodu vyšších denních teplot a slunných dnů, což je úplně normální. Vždycky, když vyleze sluníčko, psi mi začnou s automatickou dietou a shazují zimní zásoby.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2014 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Rudo, děkuju. Já se nevyjádřila přesně - ona nestávkuje - o žrádlo má stále zájem, jen spadla váha - kdyby měla z čeho hubnout - neřeším - ale byla štíhlá a jde váhově dolů.
Pravda je, že od doby- co je doma druhá kočka - méně spí - pořád ho hlídá - jak se kotě hne, hned za ním. . Obecně - málo odpočívá protože u všeho musí být a asistovat. Při odložení sice usne, ale stačí impuls - telefon, pohyb koček nebo můj, cokoliv a je vzhůru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: čtv 13. bře. 2014 08:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Každý zhubne při standardních dávkách potravy, když neodpočívá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Mám cca desetiletou fenu minimix (čivava X králičí jezevčík X pinč/krysařík), není kastrovaná, z útulku jsme ji brali začátkem října a tam byla již přes měsíc, kdy nehárala a nehárala doteď, byť se mi už přes měsíc zdá, že se připravuje, nebo může možná hárat skrytě. Začala značkovat, kontroluje se, jestli je holčička, na samečky je protivnější, má růžové bradavky. Může být rozhozená z životních změn a hárat skrytě, či odkládat hárání? Kdy začít řešit, že nehárá běžným způsobem? Je to má první "celá" čuba, tak bych nerada něco zanedbala.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 20:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já čekám na hárání u feny kvůli krytí už přes měsíc. Nebyla zima, takže to s čubama taky pěkně mává.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2014 06:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Fenky vystavené stresu, kam patří i změna prostředí a životního komfortu, utlumují hárání do skrytého, nebo hárání úplně vynechávají zcela běžně. U nových fenek v mém azylu, které příliš prožívají "zabydlování", je to zcela běžné.
Od bývalých majitelů zpravidla znám termín předpokládaného hárání, ale fenky změnou místa pobytu toto hárání jednoduše "přeskočí", někdy dokonce i dvě, jako třeba asiatka Jašta, která je tu "na doživotí". Jakmile se však zabydlela a uklidnila se, dohnala to háráním po třech měsících díky ostatním háravkám. Nakonec se to ustálilo na normál 6-6. Ani takovéto výkyvy nejsou nenormální.
Jiné feny, kterým se zdejší život nesmírně líbí od prvního dne, se rozhárají hned, jak jim to tělo dovolí i mimo svůj periodický kalendář. Stačí je třeba skamarádit s veselým gentlemanem, jako je fletík Bilík a do týdne je musím povinně dát od sebe, aby si děvenka neřekla o nová skorofleťátka.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: První hárání
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2014 07:18 
Offline

Registrován: pát 17. kvě. 2013 12:52
Příspěvky: 19
Bydliště: Pardubice
Ahoj, tak máme za sebou první hárání. Zvládly jsme to na jedničku.Odehnaly jsme úspěšně dost "sexu chtivých milášků". Mám čistotnou fenku, takže i když byla doma to docela šlo. Jen se musí víc vytírat. Jen povahově se strašně změnila. Je to jak mávnutím proutku, už nic nekouše ( mimo svých kostí) . Přestala zahradničit nebo si sladila svůj vkus s mým. :lol: Žádné okousané nebo přesazené stromky, sundané rastry z pergoly, obří díry v zahradě i zahradní nábytek již nežere. Přestala být divoká, veselá, hravá a je z ní polehávající, klidná dáma. Je až zvláštní jak rychle se povahově změnila. Zůstane taková stále nebo až hormony poleví zase se změní?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2014 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Siha, tohle je individuální :-) . Čubina prošla určitým mezníkem, už není štěnisko, už je to slečna :wink: .
Ale takhle extrémně jiná snad nezůstane, u nás to funguje tak, že čuba je velmi podobně otrávená asi dva měsíce (zhruba do doby, než by porodila) a pak se začne zas měnit na veselou, hravou a hyperaktivní :wink: . Pokud má hodně jiných podmětů a relativně velkou fyzickou zátěž a tak nějak se fůrt něco děje, je schopná na tohle "otrávené období" skoro zapomenout a prostě ho vynechá :-) .

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2014 13:32 
Offline

Registrován: pát 17. kvě. 2013 12:52
Příspěvky: 19
Bydliště: Pardubice
Děkuji za odpověď. Takže radíš zabavit ji, aby zapomněla co s ní dělají homony? :lol: :lol: :lol: Když ona si nechce ani moc hrát. :cry: Budu muset něco vymyslet, abych neměla doma dalšího lenivého teenagera, stačí dcera. :D Doufám, že ji opravdu tato nálada přejde, protože se chová jak důchodkyně a ne jak mladý pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2014 05:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Prosím o radu - Amálka dohárala ale její kamarádka je právě v nejlepším, včera při venčení Bony - labradorka - se pokoušela Amí nakrývat. Amí se to nelíbilo a uhýbala. Bony to zkoušela stále, Amí zavrčela a Bony nic, tak Ami zmizela do křoví a já zasáhla - řetízkáč. Pak byl na obou stranách klid a zase byla hra.
Asi jsem to měla udělat dříve ale viděla jsem to poprvé a nebyla jsem si jistá situací. Teď /já vím, že s křížkem po funuse/ se ptám - zda to bylo správně? Řešit i u čubinky? U psa vůbec neváhám a místní chlapící už zvuk řetízkáče znají natolik, že stačí zachrastit v kapse a drží vzdálenost ale u čubinky jsem zaváhala :prayer: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2014 09:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Pokud to tvojí fence není milé, neměl by ji obtěžovat nikdo. Nejde jen o nakrytí, ale především o psychickou pohodu. Moje čubky to mají jinak, když hárají, lezou po sobě, že je spolu ani nemůžu vyvenčit a jsou v pohodě obě dvě. Kdyby se to jedné z nich nelíbilo, taky bych zasahovala.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2014 13:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Zuzko děkuju za radu, jeden se furt učí...... :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2014 20:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ale zase nedělat z ní tak hysterku. :wink: Prostě jako u všeho: všeho s mírou. A popravdě, jít po háravce v nejlepším s řetízkem je dost tvrdé.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2014 20:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Je to vždy něco za něco. Pokud po své feně vyžaduju, aby podobné situace neřešila sama a silou, musí mít ona jistotu, že je vyřeším já. To z ní hysterku neudělá. Jestli je na háravku řetízek moc nebo málo těžko soudit, neznáme ani tu háravku, ani razanci zásahu, například kam ten řetízek dopadl atd. Soudě podle toho, že pak byl klid a zase si způsobně hrály, byl zásah pravděpodobně adekvátní.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2014 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Řetízkáč letěl asi pět metrů od Bony a jen zlehounka /bez razance hození/. Předtím na ní ječela její panička a bylo to k ničemu.
Včera byla u nás Bony celé odpoledne na hlídání a už stačilo jen nepatrně syknout a nakrývání opustila. Amálka v pohodě, dělila se o hračky, vodu ale odmítla se dělit o kocoura. Prej ani čuchnout - normálně ho před Boničkou schovávala.
Ad Eva - nechci z Amí mít hysterku ale když vidím, že jí ten příliš osobní kontakt vadí - tak to řeším - holt citlivka bělouš. A nebo - jaký pán takový pes - taky to mám - přátelit se ano ale žádné důvěrnosti :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: sob 24. kvě. 2014 08:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Potřebovala bych poradit, čerstvě 5-ti měsíční štěně, fenka z našeho odchovu, zdá se, že začíná hárat :?: prý se začala pořád olizovat a čistit, druhý den nežere, kapičky jsou krvavo-hlenité, nesmrdí to, nepije víc, ale je to sakra brzo! Aspoň u tohoto plemene (český horský pes). Veterinářka k tomu včera večer po telef.konzultaci doporučila sledovat, nepřetahovat, v pondělí mají přijít. Co by to mohlo být kromě hárání? Co jim doporučit? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: sob 24. kvě. 2014 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Moje první fenka - boxerka hárala v půl roce. Taky předcházel čistý hlenovitý výtok. To se pak opakovalo každé hárání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: pon 26. kvě. 2014 06:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Není to brzo v tomto ročním období, nedělal bych si starosti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: pon 26. kvě. 2014 16:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Ok, díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: ned 15. čer. 2014 23:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Tak jsem tu zase, začátečník s háravkou. :-) Kryska si nenápadně odhárala v dubnu, tedy nenápadné bylo z hárání jen barvení, je velmi čistotná, ale doma nám začali ženské orgie, úžasně se balily s Carou. :-) Za chvilku to budou tedy 2 měsíce od konce hárání, Kryska byla napřed divná, u veta zjištěna laryngitida, ale divnostav přetrvával déle, než jsme očekávali, no před třemi dny rázný obrat, velké stlaní pelechů a nové balení Cary občas má tendenci vykníkávat, ale to ji řeknu aby toho nechala a je ticho. Má otázka je, zda je balení příznakem falešky, nebo zda je na tom obecně něco špatně. Laktace se zatím nestartuje, je veselá, v pohodě.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: pon 16. čer. 2014 05:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud v období cca 0-3 měsíce po hárání nastanou u feny do té doby nezvyklé projevy připomínající čímkoli přípravu nebo péči o štěňata, domnělý porod a další podobné nadměrné mateřské chování, jedná se o falešnou březost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: úte 08. črc. 2014 18:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 07. říj. 2013 11:09
Příspěvky: 34
Bydliště: Praha
Je normální, že má Enya krátké intervaly mezi háráním? Na začátku října jsem si ji přivezla a ona se téměř okamžitě rozhárala (s tím jsem ale počítala, protože v útulku přes léto odchovala štěňata). V březnu začala hárat znovu, protože letos přišlo jaro fakt brzo, ale teď mi zase začíná špinit. I jsem kontrolovala, jestli to není výtok, byly jsme na dovolené na Střele a pořád jsme se cachtaly ve vodě takže mě napadla infekce nebo zánět, ale je to opravdu krev. Přitom není nateklá, chová se normálně... Kdyby byla oplácaná, tak si řeknu, že se holt projevuje to, že má u nás všeho dost, ale na jaře držela očistnou dietu a je krásně štíhlá, prostě tak akorát. Takhle bude za chvíli hárat 4x do roka...

_________________
Bára a Enya


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: stř 09. črc. 2014 08:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Některé feny, než si srovnají hárání na pravidelnost, hárají podle ostatních fen ve svém okolí. Stačí někde poblíž háravka.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 562 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!