Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 16:00 
Offline

Registrován: stř 11. led. 2012 21:11
Příspěvky: 8
Bydliště: semily
Jinak znovu zde a naposledy píšu, že fena je úplně jak psychicky tak fyzicky normální, ale jak píše Vlaďka je možné, že feny z CHS odkud jí mám jsou trochu usrašenější, jelikož nedostávají takovou péči jako kdyby tam byli tři a né sedm.
Dneska jsme trénovaly venku sedni a jelikož neplánuji dělat nějaké zkoušky kde poveli jsou danné, tak jsem použila povel "HAČÍ" a v pohodě jsem jí pomohla dát zadek dolů, takže si myslím, že je to slovo "SEDNI", které jí opravdu vadí a něco jí připomíná. Díky Vladi delší vodítko je super na cvičení a přišlápnutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 22:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kruel1 píše:
To je to co jste tu nepochopil nikdo, ona se nebojí doteku na zadek


no já vycházím z této tvé věty:
Citace:
bohužel si nechce nechat šáhnout na zadek


Ale "pojď dolů" do výcvikové sekce :wink: tam vymyslíme, jak jí to naučit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ....
PříspěvekNapsal: úte 24. led. 2012 11:10 
Offline

Registrován: stř 11. led. 2012 21:11
Příspěvky: 8
Bydliště: semily
Ještě jednou se sem vracím....bohužel s ní nikdy asi nebudu skládat zkoušky, ale už umíme "HAČÍ" a jde nám to skvěle.... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Čuba 4 měsíce JRT si už 2x lehla na záda před manželem, když jí chtěl zvednout a vzít ven. nepřijde k němu, tak si pro ní jde. Venku mu taky nechce chodit. Co dál? aby se nestalo venčení nepříjemností. Nijak jí vědomě neublížil, může se bát jeho hrubšího zakřičení na druhého psa? nebo jeho komentáře, když najde bobek i když je to po delší době? Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 16:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Áno, môže sa báť všetkého, čo bolo vymenované. Môže to byť veľký kontrast k tvojmu správaniu voči nej. Stačí nervozita, hnev, obmedzenie osobného priestoru. Je vhodné ubrať emócie a pridať zrozumiteľosti. Je vhodné vidieť a pochopiť ako, preto viac písať nebudem. Tak isto je vhodné znížiť jej citlivosť a zvýšiť sebavedomie,všetko to spolu súvisí.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 16:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Čuba može byť citlivejšia a kričaniu nerozumie,lahnutím sa podriaďuje v zmysle "vzdávam sa nechajte ma na pokoji".Kričať na psa po nájdení bobku po dlhšej dobe nemá význam,pes tomu nerozumie za čo to je.Máte to v téme o čistotnosti.Tak isto kričanie može vzťahovať na seba alebo sa bojí spojitosti-zvýšený hlas-trest,pokial sa jejt o niekedy prihodilo.Mám 5 mesačné štendo čo si tiež občas lahne na záda keď ho vyberám z postele na venčenie ráno,normálnym hlasom mu poviem "poď deme čúrať,co blbneš",jemne psa vyberem,položím na zem a ide sa von.Ku psu sa chovajte zrozumitelne.Ja aj keď lietam po byte okolo psov nevšímajú si ma,lebo vedia že sa ich to netýka.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 16:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Rea: myslíš můj přístup paničky nebo mého manžela? bohužel z toho vůbec nejsem moudrá, jak snížit citlivost a zvýšit sebevědomí, jak ubrat emoce a přidat srozumitelnost...týká se mne nebo manžela? Určitě pojedeme na na free, jakmile nějaké bude, ale do té doby? omezení osobního prostoru mám chápat jak? Můžeš mi prosím dát nějaký příklad. díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 16:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Neviem posúdiť,koho pristup treba zmeniť, možno oboch. Na diaľku sa to nedá posúdiť. Obmedzením priestoru myslím aj branie na ruky v hneve. Na to je vhodnejšie voditko - couračka a dotiahnuté privolanie bez chýb. Nie je to na vysvetlovanie cez net.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 17:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Dotáhnuté přivolání samozřejmě ve 4 měsících nemáme, teprve nse ho učíme a couračku zatím nepoužíváme. Začít jí používat na doma kvůli venčení mi ořijde škoda, ale nevím no, třeba ještě někdo hodí poznámmku. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 19:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Na škodu mi príde skôr neriešiť neistotu a strach a dávať tým zlé základy privolaniu aj vzťahu. Tiež by som použila viac motivácie a hry, pri ktorej je možné sebavedomie zdvihnúť, len treba mať predstavu, ako na to. Volila by som kontaktné hry, kde sedím na zemi a nechám po sebe šteniatko behať, preskakovať a podobne. Hrou sa dá znižovať aj tá citlivosť na výraznejšie a hlasnejšie prejavy. Sed na zemi pri hre dáva priestor k odbúraniu strachu zo vstupu do osobnej zóny.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Zamerila bych se zatim na praci s vlastnimi emocemi, predevsim na jejich kontrolu. To, ze clovek zdanlive nesmeruje sve spatne rozpolozeni na psa, neznamena, ze je pes nevnima. Zkuste napriklad analyzovat svoji reakci, kdyz prijdete domu a objevite bobik. Ma pes sanci poznat, ze na neho mate vztek? Pokud ano, je to prvni vlastovka pri hledani odpovedi. A takhle probrat i dalsi "prekerni" situace a pracovat nejprv se sebou, nez obdrzite konkretni rady na Vlcarech.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z pána
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 23:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
No já si s ní hraju hodně v sedě dřepu i v leže, doporučím to samé manželovi. S tou důvěrou a sebevědomím přesně nevím na co se zaměřit, jak to posoudit, takže si nechám poradit na živo na fríčku.Ale četla jsem tu, že se dá pozvednout např. vyhráním v přetahování apod. a to dělám. Jinak máme ještě 9 letého JRT a k němu mi přijde, že je velmi vstřícná a sice se podřizuje leháním, ale i si na něj štěkne a doráží, přijde mi to jako provokace ke hře. Tak nevím, a strach celkově myslím dobrý, jezdíme tramvají, chodíme kolem popelářů atd atd a vše ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2012 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Nevím, kam zařadit, tak snad sem. Stává se mi, že v určitých situacích štěně 4 měs uhýbá před rukama, a to, když jí potřebuji vzít do náruče např. před eskalatory nebo vyndat z tramvaje (je malá, sama to zatím neskočí) apod. nebo když přijde a potřebuji ji připnout na vodítko (jen někdy venku). V tramvaji nebo metru kdyby neměla vodítko, tak asi někam pláchne, ale dám povel jdeme, prtostě jí vezmu do ruky, pak zase položím a ona už zse v poho šlape. Možná se bojí těch schodů. Co v tu chvíli dělat, když je placatá? dělat ako že nic a prostě jí vzít a nebo jí nějak přesvědčovat, že schody jsou ok, ale jak? V MHD na to není moc místa a času.Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2012 00:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Uteká pred neznámim,nepáči sa jej to a chce od toho čo najďalej,tebe asi zatial velmi nedoveruje keď uhýba pred tvojimi rukami,ja som Adélu naučila že sa má práve spolahnúť na mňa pokial sa niečoho bojí.Musíš štendo naučiť že je to úplne normálna vec ,potom to nebude riešiť.Mne Adéla takto zdrhala pred vecami ktorých sa bála,naučila som ju že má bežať ku mne a nie odo mňa,potom som ju z "bubákom" zoznámila a už bola v pohode.Mám šťastie že mám pohodového staršieho psa ktorý sa jej bubákov nebojí,a čoho sa ona bojí,on bravúrne zvláda a ukazuje jej že sa nemá čoho báť.Teda ukazuje jej to na moj podnet,nie že by on sám od seba :D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Jupí, tak hlásím, že mám děsnou radost, prže Bubl včera poprvé skočila ze schodů v tramvaji bez obav :hura:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strach z nové majitelky
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2012 22:08 
Offline

Registrován: pon 24. pro. 2012 11:34
Příspěvky: 1
Bydliště: Vlčice
Dobrý den,
mám problém. Známý mi přivezl 14ti měsíčního chrta. Pes byl do této doby v majetku chovatelky. Tato má dalších 20 psů na chov, takže takový velkochov, kde na jakýkoliv individuální výcvik nebyl čas. Je u mne teprve 4 dny. Snažím se s ním skamarádit, komunikovat, ale pes nejeví zájem, při pokusu o dotyk uskakuje, občas se snaží i chňapnout. Vytí a destruktivní chování snad časem zmizí s tím, jak si u nás zvykne. Poradíte mi, prosím, jak si u tohoto psa nejlépe vybudovat důvěru?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z nové majitelky
PříspěvekNapsal: ned 30. pro. 2012 07:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Migi píše:
... Poradíte mi, prosím, jak si u tohoto psa nejlépe vybudovat důvěru?
Jistě, jen ne po netu, to zabere moc času, který nemám. Už proto preferuji raději telefon, nebo se tu se psem po dohodě zastavit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2015 08:48 
Offline

Registrován: sob 28. bře. 2015 00:40
Příspěvky: 2
Bydliště: Mladá Boleslav
Vážený pane Rudo Desenský. Stala se mi takový věc, náš pejsek na mě zavrčel asi před 3mi týdny, když ležel v garáži na pelíšku a já ho pohladil (stafor 3,5 roku). Vubec sem to nepobral (cože?? muj pes na mě vrčí??). Nikdy na nikoho nezavrčel, je to veselej a hravej pejsek. Nevěděl sem, co to znamená, pár dní sem za nim chodil a chlácholil ho. Později sem se tu dočet, že to je to nejhorší, co sem moh udělat. Že sem ho akorát trápil! Eště víc sem to zhoršil a timdle přístupem sem ho tak zdeptal, že sebál kolem mě projít!! Byl sem z toho dost zoufalej a bylo mi hrozně smutno. Něco o psech sem si tady u vás přečet. Začal sem se chovat uplně jinak, všechno v klidu, když vidim jen náznak strachu, du si po svym, jakoby se vubec nic nestalo, nevšímám sem si ho. Začal sem se pořádně dívat, jak na mě reaguje, když na něj mluvim. Po 3,5 letech sem pochopil, jak moc pes vnímá muj tón hlasu, moje emoce, moje napětí! Za poslední DVA dny se to hrozně zlepšilo! Sám za mnou příde a olizuje mě, hraje si se mnou a blbne. Akorát v garáži na pelíšku mě tak jakoby sleduje. Ale vezmu si do ruky něco zajímavýho (on je hrozně zvedavě), přídu k němu, zvědavost zvítězí a je v pohodě, nechá se drbat, hladit, pak se přitulí a usne u mě, tak jako dřív!
Ale na todle se chci zeptat - netroufnu si k němu jen tak rovnou přijít a rovnou na něj šáhnout. Ne že bych se bál, že kousne, spíš že zavrčí, protože vim, že by to bylo ze strachu. Nevim jak pak reagovat, jestli ho pokárat, nebo dělat jakoby nic. On mě občas tak jako pozoruje. Vim, že to neni jeho vina, že za to mužu já, svoji neznalostí! Nikdy sem o psech nic moc nečet (až tady na vaší stránce, mám co dělat). Mám ho moc rád a nechci aby se mě bál. Nevim, jestli se dá takle textem poradit, ale snad sem na dobrý cestě v tom přístupu, jak si zase získat jeho důvěru. Budu rád, když mi kdokoliv napíše cokoliv, klidně mě zkritizujte. Musel sem to celé zkrátit, muj původní příspěvek měl přez 6000 znaků. Děkuj


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2015 08:24 
Offline

Registrován: sob 28. bře. 2015 00:40
Příspěvky: 2
Bydliště: Mladá Boleslav
Všem předem moc děkuji, ale než došlo ke schválení mého příspěvku, vyřešil sem problém sám :). Neřikám, že už je to na 100% ok, spíš tak na 95%, ale pracuju na tom. Přečet sem si pár rad tady na forech, chce to jen čas. Mám hroznou radost!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: úte 07. dub. 2015 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Pelíšek a zrazený pes = dej mu čas. Když se nic "nezvorá", časem přijdeš k pelíšku a budou z něj trčet tlapky vzhůru a pupík na podrbání.
Volila bych po příchodu něco jako čau pse, pojď se pomazlit (a přivolat si psa k sobě), případně když už jdeš do pelechu, tak jasně říct co jdu dělat (tak coo, drbááát? joo?) - vidíš na reakci psa jestli chce drbat nebo jestli je ztuhlý a čeká odkud co přiletí. Nedělat na pelíšku nic nepříjemného, na to si ho přivolávej. Obecně když vidíš že je pes zatuhlý a nejistý, tak jej převeď na něco co zná, pochval, uvolni...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!