Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:36
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
citace...
Lucie.Malina - 22.06.08 22:29:19
Poraďte
Prosím prosím o radu. Mám fenu křížence bernardýna,mám jí od malička a nyní jsou jí 4roky. Její problém, který se mi nedaří odbourat je, že mi likviduje ostatní domácí zvířectvo, jako jsou králíci, kočky, už si troufla i na ovci. Od malička jsem ji nemohla na ostatní zvířata připravit, protože jsme je neměli. Nyní jsem to zkoušela po dobrém, poté co mi zakousla dvě chovné samice králíka, tak po zlém a nic nepomáhá. Držím je odděleně, ale zajímalo by mě, jestli tojde nějak odbourat, popřípadě jak. Děkuji za reakce.
prosím poradíte jí někdo kdo máte zkušenosti s domácím zvířectvem?

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 06:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mám králíky, slepice, kačeny a tak. Dá se naučit všechno, jen se nesmí přeskočit ve výchově několik lekcí naráz, jak to pravděpodobně zadavatelka dotazu udělala. Strčit ke psu zvířata a nechat je napospas psu bez důsledné a trpělivé přípravy má za následek zmiňovaný problém. Popisovat, jak to napravit je však na dlouho a nejsem si jist, zda bych se trefil ve všech bodech, když neznám ani fenku, ani styl výchovy, který majitelka používá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Máme zvířat plný dvůr. Naši psi, kteří vyrostli ve městě, s nimi nemají žádný problém. Až seženu někoho, kdo to vyfotí (nemám foťák), dám sem fotky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 11:33 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Ja poustela u babicky psa. Behal mezi slepicemi. Jednou se chytli s kohoutem, ale to nevim, kdo si zacal. Kazdopadne jsem psa sthavala z kohouta jinak by doslo k zakousnuti. Nikdy potom si na kohouta ani cokoliv jineho nedovolil.
Mozna jsem mela stesti, ze byl pristizen pred cinem.
Jo a jeste na me byla stiznost - ze pod mojim vedenim nedavi kotata. Prezil cely vrh a to byl kdykoliv jindy pry cely vrh zadaven. Ale bohuzel ti nepomuzu, protoze nevim proc se ten pes rozhodl nechat zit. Me samotne by to zajimalo.

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. čer. 2008 08:33 
Dobrý den, jsem zadavatelka dotazu... Zajímalo by mě, jaké lekce jsem ve výcviku přeskočila :oops: , chtěla bych to napravit.
Nejsem žádnej odborník ve výcviku psů, ale Bessi byla moje první, tak jsem si s ní vyhrála. Poslouchá mě, troufám si říct, že dobře. Nenechala jsem ji se zvířaty na pospas... s každým zvířetem se ji snažím seznámit, jenomže ona mu přede mnou nic neudělá, je sice vidět, že je napjatá, ale neudělá nic. Problém nastane, když je sama (bez dohledu). Ani nevíte jak bych byla vděčná kdyby mi někdo poradil.
Děkuji Lucie.Malina :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. čer. 2008 08:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lucie.Malina píše:
...ona mu přede mnou nic neudělá, je sice vidět, že je napjatá, ale neudělá nic...
Už to samotné napětí je známka toho, že se neovládá a neví, jak se má v danou chvíli chovat. S jednou mojí fenkou to vždycky šije, když jsou poblíž slepice, proto bych ji zatím nikdy nenechal se slepicemi o samotě. Učím ji neřešit je a zabývat se v jejich přítomnosti něčím užitečným. Zakazovat psu jakoukoli činnost je nesmysl, pokud v tu chvíli neví, co má dělat, když ne to, co se zakazuje. Z toho vyplývá, že se musí učit paralelně dvě věci naráz. První je, nechat zvířata být, druhá, hrát si jinými způsoby.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. čer. 2008 11:14 
Desenský píše:
Lucie.Malina píše:
...ona mu přede mnou nic neudělá, je sice vidět, že je napjatá, ale neudělá nic...
Už to samotné napětí je známka toho, že se neovládá a neví, jak se má v danou chvíli chovat. S jednou mojí fenkou to vždycky šije, když jsou poblíž slepice, proto bych ji zatím nikdy nenechal se slepicemi o samotě. Učím ji neřešit je a zabývat se v jejich přítomnosti něčím užitečným. Zakazovat psu jakoukoli činnost je nesmysl, pokud v tu chvíli neví, co má dělat, když ne to, co se zakazuje. Z toho vyplývá, že se musí učit paralelně dvě věci naráz. První je, nechat zvířata být, druhá, hrát si jinými způsoby.


Takže chápu to dobře tak, že místo toho abych jí neustále říkala nesmíš, nespíš, mám ji zaúkolovat jinými povely? Třeba v přítomnosti koček dělat sedni, lehni, atd...?
Chápu že je to běh na dlouhou trať, ale tohle by tedy mohlo pomoct?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. čer. 2008 13:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Lucko, nemusí to být nutně jiné povely, ale třeba hra ;) nebo povely, ale odměnou bude hra, aby "zapomněla" na ty pipiny tam... musíte vesele :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. čer. 2008 14:28 
Lucie Kratochvílová píše:
Lucko, nemusí to být nutně jiné povely, ale třeba hra ;) nebo povely, ale odměnou bude hra, aby "zapomněla" na ty pipiny tam... musíte vesele :D


A určitě to pomůže, jo :lol: ?? No budu zkoušet a uvidíme. Děkuju za rady a ozvu se jak probíhá snaha o vytvoření harmonie na dvoře \:D/


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. čer. 2008 15:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Lucko, já jsem tím chtěla jenom říct, že valchování hlava nechlava nepomůže ;))) ale že je třeba ukázat psovi to, co se dělat má a né jenom zakazovat...

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28. čer. 2008 07:13 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
Lucie,
no nevim, ale podle fotek je Bessi spis krizenec leonbergera nez bernardyna, a je to videt uz i na fotce, kde je stene. A pokud tomu tak je, neprekvapi jeji zajem o slepicky, mam dojem, ze leoni mivaji prave o pipky zvyseny zajem, coz jsem videl v nejednom pripade na vlastni oci...:-)
Jinak plati, co tu uz psali jini a nekolikrat radil Ruda. Je potreba psovi ukazat, co ma delat jineho, kdyz ne to, co prave dela, zakaz proste neresi nic. Ruda me vzdycky ucil, v tomtez duchu, pokud cube beru neco z tlamy, co nechci, aby kousala, ihned ji druhou rukou podavam neco, co kousat muze a predstav si, ze to funguje dokonale. U slepic to bude asi trosku tezsi a delsi beh, ale myslim, ze se to da zminimalizovat.
Hodne stesti...
:wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 09:50 
ahoj,mám podobný problém s boxerem. V mé přítomnosti si nedovolí, nicméně po odchodu je malé kongo..nejvíc mne znervózní jeho výraz v očích..normálně jsou klidné amilé to prostě boxina mají, ale tak agresivní pohled jako při zahlédnutí kořisti mi nahání strach jakoby to nebyl můj pes.. vybrala jsem si toto plemeno jako společníka a bohužel jakékoli meší zvíře než je on.. už není..jinak člověku neublíží ani mimču..prosím o zaslání pár kroků jak toho mého kluka zvládnout


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 09:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vzpomněla jsem si, že když mi Bony ještě rval domácí zvířata, tak v mojí nepřítomnosti lítal s košíkem, to jsem ho pak mohla chtit při činu a zvířátkum se nic nestalo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 10:14 
ano, to taky používám, ale nechci mít psa který má omezenou svobodu kvůli mé chybě.. bohužel se stěhuji do paneláku, tedy sídliště a rádá bych měla psa jako partnera, ne jako sluhu ikdyž nedělám mezi člověkěm a psem rovnítko..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 10:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jitmalena píše:
ano, to taky používám, ale nechci mít psa který má omezenou svobodu kvůli mé chybě.. bohužel se stěhuji do paneláku, tedy sídliště a rádá bych měla psa jako partnera, ne jako sluhu ikdyž nedělám mezi člověkěm a psem rovnítko..

co to sem pleteš? je to pouze bezpečnostní prvek, a příležotost, jak psovi vysvětlit, že to se prostě nedělá nikdy. A omezená svoboda? To bude mít vždy, pokud nebude žít v anarchii


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 10:24 
nebylo to myšleno doslova, ale náhubek je omezení svobody stejně jako oblečky atd. je X psů co se bez náhubku obejdou a já potřebuju poradit jak toho docílit.. a toho sluhu jsem myslela tak že pokud se sním budu bát vyjít ven bude jen hlídač popř. vrátný..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 10:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a kdo řiká že ten náhubek bude mít dokonce života a vždy? a co se týče oblečků, jaké omezení svobody? někteřé psi by bez něj nepřežili. Bony mi nosil košík u domácích zvířat asi tejden, dokud jim šel po krku tvrdě. Párkrát jsem ho načapala a hezky z očí do očí jsem si s nim popovídala, ted mám klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 10:33 
však jsem psal že košík taky používám, ale raději bych nemusela..nepíšu že kdo používá košík je lump..nevím jestli kšiltovka a trencle někomu zachranují život, ale dobrá poku máte tyto zkušenosti O.K. Načapat ho mi bohužel nejde, pokud jsem s ním dělá že je nevidí..i když se schovám tak nic, netuším v jaké časové rovině to provádí..načapala jste ho při rozběhu za obětí když to tak nazvu , nebo již trhal?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 10:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ok, dohadování necháme :wink: načapala jsem ho u obojího. jelikož se jednalo hlavně o koně tak bylo honění (jendou se pokusil strhnout koně na kterym jsem seděla, ještě že košík měl, jinak by kůň tahal střeva za sebou). Ale i kočky, ovce, kačata.... trhat nemoh páč měl ten košík. Jo a je jasné, že když se schováte, a čekáte, kdy začne, tak si bude dávat sakra pozor. Já jsem šla prostě do baráku na čaj a pod a z okna jsem občas vykoukla co a jak. Problém u nás byl, že jsem nemohla, díky stádu koní, používat i stopku, s tou by to bylo lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jitmalena myslím že eva nemluvila o kšiltovce a trenclích ale třeba pláštěnkách a jiných dečkách pro krátkosrsté nebo bezsrsté psy

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 10:42 
ajka .. já to samozřejmě pochopila.. ale já narážela právě na tyto "oblečky"


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 10:44 
Ano já zajdu do domu a on si lehne za dvěře a čeká co dál.. jinak z koní má respekt, spíše je rád že s ním někdo utíká.. ale co je menší než on.. bohužel..znovu říkám že košík mi nevadí taky ho máme jen bohužel trochu větší co myslím nevadí.. boxéří mu není má krapet jinou hlavu spíše cane corso.. nebo tak něco


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 10:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jitmalena píše:
Ano já zajdu do domu a on si lehne za dvěře a čeká co dál..

pokud se chová takto, tak jak může likvidovat ve vašé nepřítomnosti? btw, taky jsem nepsala že hned jak jsem zmizela zdo baráku, šel Bony všemu živýmu po krku, na to je moc chtrej. Jo a lovení je už ten "divoký pohled" nebo jak ste to nazvala. To jsem řešila buzerační poslušností, ale to nemusí sedět každému psovi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Soužití naše, ještě chybí džungaráček, vzalo mi to hodinu práce, než jsem to sem dala, tak doufám, že to bude dobře.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Lenko to morče jsi nějak překrmila, ne? :lol:

K tématu: To že nechcete chudáčka pejska stresovat náhubkem je fajn, ale co chudáci kočky které mu přijdou do cesty? Náhubek vidím jako nezbytný dokud se hafan nenaučí co nesmí.

A teda zjistit že můj pes zakousl kočku tak bez ohledu na to co vím že by bylo správné bych ho zmydlila tak že by se týden bolestí nepohnul (nedělejte to! Bylo by to hodně špatně a pes by to stejně nepochopil!).

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ty brďo, překrmila! Mě omejou! :lol: Jsem ji chtěla přidat k fotce v tématu morče a pes, ale jak psal Ruda, už je to časem to téma pryč. Byla tam taková chlupatá, neostříhaná a tohle je právě fotka, která má ukázat, že to není žádný obr, ale normální morče, tak s enepovedlo, no. :cry:
:lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 12:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jasně, normální morče co je skoro větší než bígl :LOL:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
fotka trošku klame, teď je po ostříhání tak maličká.... :PC:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 13:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
ale sleduješ klid u drůbeže? Slípky ani nezdrhali, tak byla hodná, ještě byla u krákíků, tam to tak moc v pohodě nebylo, soudě dle příspěvků o transu psa. Byla u nich jak divá, sic jim nic neudělala , ale lítala kolem se zájmem a mátlo ji, že ač to má uši, neběží to jak zajíc. Vlezla postupně až dovnitř k smaotným králíkům, čuchla si zepředu zezadu a honem zase dolů a šup k dalším do domečku, fotky se nepovedly, fotila Míša jen mobilem, ale ty na dvorku jsou pěkné a taky mobilem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: čtv 09. dub. 2009 21:06 
Tak se po dlouhé době zase hlásím. Dopracovaly jsme to tak daleko, že si v mojí přítomnosti nevšimne klidného zvířete, problém nastane, když se dají zvířata do pohybu. Např. Koupila jsem si párek zakrslých koz a jakmile se kozy mezi sebou začnou požďuchovat, jelikož jsou to ještě kůzlata, tak do toho hnedka zasahuje a proouzí se v ní lovecké pudy. Zkoušela jsem to i se stopovačkou a košíkem, ale ona pořád nedokáže pochopit, že co je v domě, není pro mě. :?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Naše 8měs. fenka NO loví slepice. Již 2x se jí podařilo do slepice se zakousnout. Venku chce lovit zajíce a srnky, to odnaučuji. Když je na dvoře sama, tak občas přiběhne k výběhu slepic a prožene je(jsou za plotem). Jedna je tam taková bojovná a jde proti Bess. Učím jí, že si jich nemá všímat. Včera jsme šly ven, dávala jsem jí obojek a Bess mi odběhla. Běžela proti vrátkům ke slepicím a vrazila do nich, ta trošku povolila, Bess se rozeběhla ještě jednou a prošla. Přišlo mi to, že to udělala z radosti, že si chtěla "jen ulovit slepici". Neumí je zakousnout tak, aby je zabila, jen do nich kousne a kouše a drží ji. Přišlo mi to jako nějakej zkrat nebo pomsta za to, že kolem nich musí chodit a nesmí si jich všímat. Dneska dokonce přišla na zavolání, přestože se rozeběhla za zajícem. Já chápu, že jí to musím nedříve odnaučit, ale doma dochází trpělivost. Byla by ještě nějaká rada, než učit ji nevšímat si a úkolovat jí?

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polepšovna mazlíčků
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
:arrow: [edit: přesunuto z tématu Polepšovna mazlíčků]

vida.loca píše:
Co se týče domácích zvířt, taky bych ráda viděla, jak se to dá odnaučit, třeba u koček si to představit dokážu, ale slepice jdou blbě...a co třeba andulka? Náš andulák je mimo klec stále v ohrožení života a je si toho vědom - když je pes doma, z klece nevyleze.

tak to musíš mít oprsklý zvířata mi měli papoucha kterej vyloženě provokoval- strkal ocásek z klece a enchával se za něj hcytat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polepšovna mazlíčků
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
ajka píše:
tak to musíš mít oprsklý zvířata mi měli papoucha kterej vyloženě provokoval- strkal ocásek z klece a enchával se za něj hcytat



Jo z klece..to andulák taky rád provokuje, dokonce ji klove do čenichu..ale pak se diví, když je venku a nestíhá zdrhat, jak se Cindy vrátí domů z procházky...ono i kdyby mu nechtěla ublížit, tak by ho určitě zabila...dyť andulka je takové nic :-(..ale nechápu, jak se dá naučit velký pes, aby strpěl andulku sedící mu na zádech, to bych chtěla..ale to je asi potřeba pes kliďas, ne praštěné potrhlo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polepšovna mazlíčků
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 10:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
vida.loca píše:
...jak se dá naučit velký pes, aby strpěl andulku sedící mu na zádech, to bych chtěla...
Řek bych, že to je opravdu jen o respektu a důvěře, jak už tady někde vejš ostatně někdo napsal. Tohle sice není andulka ani slepice, ale hele:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kdyby ses mě zeptala, jak jsem to naučil - tak nevím, nepamatuju se. Prostě to šlo. Způsobů, jak dát psovi najevo, že se ti nějaký jeho jednání nelíbí, je spousta od varovnýho pohledu/gesta přes změněnou intonaci až po fyzický omezení. A to Arya venku normálně myši i potkany loví...

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polepšovna mazlíčků
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
zbynek píše:
A to Arya venku normalne mysi i potkany lovi...

jasně....i u nás platí heslo, co je v domě, není pro mě. A přes to nejede vlak.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polepšovna mazlíčků
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. zář. 2008 16:41
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy
Tak to je mazec... :D Hlavně ta fotka s potkanem na hlavě :D Před Aryou smekám...

_________________
Dokud nejde o život, jde o h...o!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polepšovna mazlíčků
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
zbynek píše:
Rek bych, ze to je opravdu jen o respektu a duvere, jak uz tady nekde vejs ostatne nekdo napsal. Tohle sice neni andulka ani slepice, ale hele:
Obrázek Obrázek
A to Arya venku normalne mysi i potkany lovi...


To je takove to posledni foto pred smrti, ne ? :lol: Jeste chybi jedna fotka, kde kouka cubine potkani ocas z tlamy :lol:
Ne, delam si srandu, ono tohle opravdu funguje - Athos, i vsichni moji ostatni psi, vzdycky vedeli, ze co je doma, to se pocita. Nase kocky - a ze jich bylo treba i devet doma naraz - jim mohly skodit, jak chteli - tahali je za ocasy, kousaly do usi, lezly jim po hrbetech, nacpaly se jim do misek se zradlem, ale kazdej ze psu je respektoval, sice si asi myslel svoje, nicmene maximum hrozby byl lehce vycenenej zub - z cehoz si kocky samozrejme nic nedelaly. A kdyz uz bylo toho otravovani moc, otravene se zvedli a sli zalezt nekam jinam, kde byl od ty chamrade aspon na chvili pokoj. Ovsem to psum nebranilo v tom, aby cizi kocku venku poradne prohnali (a Athosek to dela i ted na stara kolena). Ale i kdyz nekdy nejakou dohnali, stejne pak nevedeli, co s ni dal :rolleyes:

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polepšovna mazlíčků
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 16:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
anula píše:
To je takove to posledni foto pred smrti, ne ? :lol: Jeste chybi jedna fotka, kde kouka cubine potkani ocas z tlamy :lol:
Ne ne, jeste porad zije 8) :


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polepšovna mazlíčků
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
zbynek píše:
Ne ne, jeste porad zije 8) :

Tak na tyhle fotce se mys kouka vyslovene vysmesne a provokativne :D

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polepšovna mazlíčků
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 16:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
No jo, lidi, ale kdo z vás by riskoval život anduláka? Takový potkan je fajn, pes si ho může očichat, žduchnout do něj tlapkou a je to v pohodě, Cindule by mu taky nic neudělala, nebo bych to aspoň určitě dokázala uhlídat. Ale do andulky strčí nosem a zlomí jí vaz...

Jinak myši jsou neskuteční provokatéři, před andulákem jsme v kleci měli džungarského křečka, Cindy by ho zlomila vejpůl pořádným odfrknutím... a to byl provokatér. Zjistil, že boxinka neumí tím svým předkusem nic jemného chytit do zubů, tak bez obav pobíhal po mřížích klece a hlasitě výsměšně brousil zuby. Kolikrát z klece zdrhnul, neviděla jsem ho třeba dva dny, říkala jsem - Cindy měla zdravou přírodní svačinku - ale vždycky jí utekl. Takže vlastně nevím, jestli by ho rozmáčkla čumákem, nebo jestli by spíš pokousal on ji.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
U nás je to dost naopak. Rodiče mají Amazoňana a ten vysloveně loví mého psa. A další zvíře, které když jsme u nich na návštěvě terorizuje psa je kočka. Aigo by si s ní pohrál v dobrém,ale jakmile potvora zjistila, že když ho bude lovit začne se bát provozuje raději lov na psa :roll:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: pát 11. zář. 2009 14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Já jsem se snažila skamarádit koreláka s čubinou, čubinu jsem posadila, dostala místo a blížila jsem se s ptákem....vždycky, když jsme se jí blížili k čumáku, korelák se splašil a ulít, čubina vzorná, ani nechňapla...když jsme se blížili asi po čtvrté všimla jsem si, jak jí z tlamy tečou potoky slin - tak jsem koreláka zase dala do klece... :Hangman:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: pát 11. zář. 2009 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Já jsem seznamovala svoje fretky s několika psama a je fakt, že reakce byly různý. Kamarádky jorkšír vrčel, pak ho freťák štípnul do zadku a on se s nim pak odmítal bavit. Odvracel od něj hlavu a tak. Jiný kamarádky labrador je bral naprosto v klidu. Pak jsme taky ve Stromovce potkali velkýho chundelatýho psa, nevim co to bylo/nebylo za rasu, pani řikala, že je to postrach Stromovky, že je to rváč, no, pes jak viděl fretku, tak se mohl zjančit a kdyby nebyl na vodítku, tak by zdrhnul. No a pár psů se je pokusilo samozřejmě ulovit, takže už ven nechodíme...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: pát 11. zář. 2009 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Jj, přítul naši fretičku taky jednou rval nějakýmu psákovi z tlamy. :lol:

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: pát 11. zář. 2009 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
No, bohužel znám minimálně dva lidi, kterejm pes fretku dost hnusně roztrhal :-/ takže to už neriskuju...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: sob 12. zář. 2009 20:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Naše čuba má společnost králíka, bílých myší a džungaráčka, u našich ještě morče. Vše musí tolerovat, ale pod dohledem. Na králíkovou zkouší psí hry a králíková to moc nebere. Ale Enču zřejmě uznává, normálně ji zkoušela i nakrýt. :finga:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: úte 15. zář. 2009 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
takhle to chodí u nás na dvorku, chybí ještě kocour Mikeš, který je zrovna na toulkách


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nežádoucí lovení slepic
PříspěvekNapsal: pát 26. bře. 2010 19:42 
Offline

Registrován: stř 24. bře. 2010 18:50
Příspěvky: 1
Bydliště: Klatovy
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ujali jsme se nádherné fenečky vlčáka kříženého s labradorem je jí sedm měsíců ale neskutečným spůsobem útočí na sousedovo slepice které jsou za plotem je přitom velice agresivní nereaguje vůbec na nic jen se snaží dostat se přes plot na ně. Ne jednou jsme ji sundavali skoro přiškrcenou z plotu a dokonce se jí podařilo už tři zabít jsme všichni neštastný na nás je velice hodná nikdy nám neublížila ale soused je z ní velice nešťastný chodí nám nadávat už si sní nevíme rady mohl by někdo pomoci děkuji Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: pon 29. bře. 2010 14:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pročtěte si tuhle část poradny, celou. Odpovědi tu jsou. A také sekcí zabývající se přivoláním. Nasaďte stopovačku a trénujte. Pokud by vám to nestačilo, nahoře na stránce je banner, kde se dovíte telefon a kdy volat kvůli osobní konzultaci u Rudy (což je nejlepší a nejrychlejší řešení).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Opakované útoky psem na ovce.
PříspěvekNapsal: ned 15. bře. 2015 11:23 
Offline

Registrován: sob 14. bře. 2015 10:59
Příspěvky: 1
Bydliště: Český Těšín
Dobrý den, potřebuji poradit. Rodiče mají dva psy - fenky. Ta jedna z nich opakovaně zaútočila na ovce, bohužel to pokaždé skončilo poraněním. Poprvé se stalo, když otec špatně zajistil dveře do chléva, po útoku musela být ovečka utracena. Po druhé, dveře do chléva byli lépe zajištěné, ale pes se i přesto do chléva dostal, a samozřejmě pokousal nohu ovce. Po třetí se pes dostal do chléva, i když dveře byli velmi dobře zajištěné. Opět to skončilo pokousáním nohy, která byla již dříve pokousána. Dveře byli zajištěné betonovým kvádrem, otec nevěří, že pes je dost chytrý na to, aby se jakkoliv dostal do chléva. Otec byl tak naštvaný, že ji chtěl zabít. Je toto řešení? Jak mají postupovat, aby se to příště nestalo? Děkuji za radu Andrea


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!